PDA

Pogledaj cijelu verziju : Masseffektizam



W3DR4N
07-03-2010, 21:26
Mass Effect 2 je najbolje spojio od akcijske igre i RPG-a, kakvom su autori pogodili zlatnu nit kakvu igrači trebaju.
Iako dovoljno brz i eksplozivan, nije izgubio potrebnu dubinu i privlačnost za umjerenije igrače.

Mislite li da bi drugi developeri trebali težiti ovakvom pristupu?
Možete li zamisliti Resident Evil 6 s dubinom Mass Effecta? Gears of War 3?
Bi li trebalo ubiti čiste žanrove da imamo više ovakvih dubokih, filmskih remek djela?

Niko Bellic
07-03-2010, 21:29
Ne. Mass Effect 2 je čisti prosijek. Treba nam više igara poput GTA IV koje pružaju bezbrižnu zabavu i razbibrigu. Svi samo rajpaju ME2 kao da je nešto ekstra spešl...

Grim
07-03-2010, 21:32
Ne. Mass Effect 2 je čisti prosijek. Treba nam više igara poput GTA IV koje pružaju bezbrižnu zabavu i razbibrigu. Svi samo rajpaju ME2 kao da je nešto ekstra spešl...
1) Piše se prosjek. :D

2) Mass Effect 2 je jedan od najboljih igara koje možeš igrati na PC-u i konzolama, GTA IV joj nije ni do koljena (neusporedivi žanrovi, ali nvm).

3) GTA IV je lošiji od San Andreasa, koji je loš.

bezimeni
07-03-2010, 21:35
GTA IV je igra desetljeća i Mass Effect 2 ( koji je isto odličan ) joj nije ni do koljena. Makar ne vidim zašto uspoređivati te dvije igre .

Arbiter of Change
07-03-2010, 21:35
Mislite li da bi drugi developeri trebali težiti ovakvom pristupu?
Možete li zamisliti Resident Evil 6 s dubinom Mass Effecta? Gears of War 3?
Bi li trebalo ubiti čiste žanrove da imamo više ovakvih dubokih, filmskih remek djela?
1. Yup. Pratim Alpha Protocol.
2. Nope. Te igre nisu nikada bile RPG tako da ne mogu baš izgubiti neku dubinu, jedino staru atmosferu (dokaz A: RE5).
3. Nope. Nadam se da developeri nisu toliko ludi i da će shvatiti da ljudima već sada TPS lagano izlaze na nos.

GTA 4 je najbolji GTA do sada. :)

W3DR4N
07-03-2010, 21:36
GTA IV je definitivno najkompletnija igra ikad. I jedna od najboljih. No drugi setting se teško može uklopiti u njegovu otvorenu mehaniku.
Zatvoreni sistem Mass Effecta je puno fleksibilniji po pitanju integracije bilo kakvog settinga, a promjena u nastavcima bi bila manje osjetna.

Grim
07-03-2010, 21:37
Ja ne vidim po čemu je GTA IV tako dobar?

Po lošoj prezahtjevnoj grafici? Po očitoj priči? Monotonom gamplayu? Jadnim lokacijama?

Kako god da je, neusporedivo s Mass Effectom.

Niko Bellic
07-03-2010, 21:37
Tvoje mišljenje saka. GTA IV je zabavnija igra od Mass Effecta koji je dobar samo frikovima koji briju na te svemirske džiđa midže, što opet ne znači da ga neču odigrat.

Aral
07-03-2010, 21:41
Izlaskom Just Cause 2 GTAIV pada u vodu, barem po zajebanciji koje možeš radit po mapi. ME2 nije nitko ni do koljena kaj se tiće priče, doživljaja, atmosfere i sl...barem dok ne dođe ME3.

W3DR4N
07-03-2010, 21:42
Ja ne vidim po čemu je GTA IV tako dobar?

Po lošoj prezahtjevnoj grafici? Po očitoj priči? Monotonom gamplayu? Jadnim lokacijama?

Kako god da je, neusporedivo s Mass Effectom.

Problem zašto se GTA IV i PC ne vole je loša politika Rockstara.
Imaju bug free igru, savršeno uglađenu za konzole. PC verzija je izašla četiri patcha prerano, s glupim opravdanjem da su napravili igru za godinu dana novija računala.
Doduše, to je točno, jer današnje prosječno računalo od 3-4k vrti GTA na high postavkama, no nije opravdanje.

Kad instaliraš četvrti, dobiješ odlično optimiziranu igru (s obzirom na vizualni dojam, fiziku i veličinu područja koje se dodatno ne učitava), te igretinu od 40-50 sati.

bezimeni
07-03-2010, 21:47
Ma uspoređeujete igru desetljeća sa eventualno igrom godine.

GTA IV do dolaska Mafije II nema konkurenciju u ni jednoj igri bez obzira na seting i žanr.Podcrtavam da nisam fan serijala.GTA III mi je bio vrlo dobar , prva ekspanzia tek solidna , druga vrlo loša .Ali ovaj 4. dio ću pamtiti .

Grim
07-03-2010, 21:49
Kad instaliraš četvrti, dobiješ odlično optimiziranu igru (s obzirom na vizualni dojam, fiziku i veličinu područja koje se dodatno ne učitava), te igretinu od 40-50 sati.
Kada instaliraš četvrti, dobiješ optimizirani ispljuvak za današnje PC-e (opet ne bi bio optimiziran na dan kada je izašao, čak i da je imao četvrti patch), sa lošom grafikom (apsolutno užasne sjene najviđe bodu u oči), dosadnom previdljivom pričom, te monotonim gameplayom koji je zanimljiv možda mom bratu od 10 godina... na neko vrijeme.

Kakav je na konzoli ne znam niti me ne zanima, pošto je ne posjedujem. Ali na PC-u, saksa.

Ali to sam samo ja.

Niko Bellic
07-03-2010, 21:51
Priznaj bezimeni da je to zbog toga što Niko brblja po naški s vremena na vrijeme. Btw. jel istina da je Niko Belic iz Bosne?

bezimeni
07-03-2010, 21:52
Mene je osvojio kada sam čuo cajke na onoj ruskoj radio stanici :D .

str1k3r
07-03-2010, 21:53
Grim se opet bavi nekom alternativom. Ili je jako prevrtljiv. :)



GTA IV bas i nije epic fail, igra je fantasticna kada je patchas, jedino su zeznuli optimizaciju, sve ostalo je odlicno.

W3DR4N
07-03-2010, 21:55
Ma uspoređeujete igru desetljeća sa eventualno igrom godine.

GTA IV do dolaska Mafije II nema konkurenciju u ni jednoj igri bez obzira na seting i žanr.Podcrtavam da nisam fan serijala.GTA III mi je bio vrlo dobar , prva ekspanzia tek solidna , druga vrlo loša .Ali ovaj 4. dio ću pamtiti .

Manje više moje mišljenje. Iako Mafia II ima veći fail-rate. Predugo je očekujemo, i mogla bi podbaciti zbog prevelikih ambicija premalog tima. Dok je prvi bio iznenađenje, ovaj mora biti dobro proračunat.

ScorpiuS
07-03-2010, 21:56
Priznaj bezimeni da je to zbog toga što Niko brblja po naški s vremena na vrijeme. Btw. jel istina da je Niko Belic iz Bosne?
Pa tu je negdje sa balkana. Ja mislim da je iz Srbije.

Aral
07-03-2010, 21:57
U pogledu hardvera, GTAIV je u vrijeme bio veliki FAIL. Al ono...veliki. Rockstar da si takvo nešto dopusti...previše je previše. Došao sam do pola igre i fino unistall, neće mene nitko j....

W3DR4N
07-03-2010, 21:57
http://gta.wikia.com/Niko_Bellic

bezimeni
07-03-2010, 22:00
Ma Srbin je ali nema veze :D .Rađe neki slaven nego hebeni sick mother fucking amer .

Maloki
07-03-2010, 22:08
Svi samo rajpaju ME2 kao da je nešto ekstra spešl...
Pa kad i je nešto ekstra spešl, a to da je odličan samo "frikovima koji briju na te svemirske džiđa midže" prodaj nekom zadrtom seljaku kojemu je Counter Strike vrhunac gaminga.
GTA 4 je definitivno odlična igra i po meni najbolji GTA do sada, no Mass Effect 2 (kad se već uspoređuju) je daleko, daleko bolja igra.
Optimizacija, grafika, izvedba, priča, voice acting... Sve je stepenicu iznad GTA 4.

Jel trebamo ubiti čiste žanrove da dobijemo ovakva remek djela?
Definitivno trebamo.

bezimeni
07-03-2010, 22:09
Slažem se što se tiče ubijanja žanrova.Meni to stalker serijal dokazuje svaki puta iznova :thumbs2: .Želimo hibride.

ScorpiuS
07-03-2010, 22:12
Reci mi molimte koliko je u STALKERu RPG dijela, a koliko FPS?

Aral
07-03-2010, 22:15
90% fps, 10% rpg.

Kalhant
07-03-2010, 22:17
Ni GTA IV ni mass effect me se nisu dojmili.
GTA serijal ne podnosim. Nakon 3 sata igra mi postane toliko motona da odma slijedi uninstall.

Mass effect 2 nisam niti igrao zato sto me jedinica razocarala nakon sto sam joj dao 3 sanse.
Voice acting je super, prica je ok, ali hebes sve to kad se igra svodi na napucavanje na monotonim i jednolicnim planetima.
Nakon sto sam postao specter i prosao prvi planet, izgasio sam igru i vise je nisam palio.

bezimeni
07-03-2010, 22:18
Reci mi molimte koliko je u STALKERu RPG dijela, a koliko FPS?

Malo manje nego "punokrvni" rpg .Otprilike isto kao i Oblivion.

ScorpiuS
07-03-2010, 22:53
Yeah, right. NFS Shift je veći RPG od STALKERa.

bezimeni
07-03-2010, 23:11
Obrazloži.

Windwalker
07-03-2010, 23:16
Gta4 igra desetljeća. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

ScorpiuS
07-03-2010, 23:16
Ma daj molim te. Šta je sve RPG-ovskog u igri? Eventualno inventory sistem i apgrejd oružja.

bezimeni
07-03-2010, 23:18
Ma daj molim te. Šta je sve RPG-ovskog u igri? Eventualno inventory sistem i apgrejd oružja.


Definiraj mi rpg i što sve rpg igra mora imati ?

ScorpiuS
07-03-2010, 23:26
Role Playing Game. ROLE
U STALKERu si mogao u 2 igranja samo 2 stvari drugačije napravit.

Maloki
07-03-2010, 23:29
Role Playing Game. ROLE
Ako želiš doslovno shvaćati naziv RPG-a, onda je po tome svaka igra RPG jer u svakoj igri uzimaš određenu ulogu.

Xero
07-03-2010, 23:31
@ScorpiuS ti to pričaš o prvom Stalkeru onom u kojem imaš 7 završetaka ?

bezimeni
07-03-2010, 23:33
Ma da...si ti odigrao igre ? Nisi mi napisao koje su to tipične karakteristike rpg-a .Stalker ima nekoliko lažnih krajeva i dva prava kraja .Odluke možeš donositi poput kojoj ćeš se grupi pridružiti , glavna misija + hrpa sporednih te kojim ćeš redoslijedom rješavati , trgovina , nadogradnje , inventar , nelinearnost , komunikacija ...ne vidim kakve to rpg karakteristike ima jedan Oblivion koji je proglašen punokrvnim rpg-om.

Grim
07-03-2010, 23:35
Oblivion nije punokrvni RPG.

bezimeni
07-03-2010, 23:36
Što je Oblivion ?

Kid A
07-03-2010, 23:37
Neka igra za PC
......tako bar kazu

bezimeni
07-03-2010, 23:37
Da ali kojeg žanra ?

W3DR4N
07-03-2010, 23:38
Fantasy FPS u mojoj knjizi.

bezimeni
07-03-2010, 23:39
Normalno...pa i rekao sam da stalker ima rpg elementa kao otprilike i Oblivion.

Deadwalker
07-03-2010, 23:46
Tek sada primjetio ovu temu. Da ne ponavljam druge previse ,samo cu reci da da, treba nam vise hibrida. Klasicni zanrovi vec polako pate od nedostatka inovativnosti, a ovakve kombinacije udahnu novi zivot u igre. Dodude, ME 2 jos nisam igrao pa ne mogu tocno znati o cemu je rijec, ali sam igrao brdo drugih hibrida. Kao sto je recimo Dawn of War 2. Igru koju Vedran toliko ne voli. Jelda :eyebrows:

Niko Bellic
07-03-2010, 23:47
Mass effect 2...
Voice acting je super, prica je ok, ali hebes sve to kad se igra svodi na napucavanje na monotonim i jednolicnim planetima.
Potpis sa velikim P! :pray:

kulamasta
07-03-2010, 23:48
Što je Oblivion ?

Kulac od ovce a na vrhu zvonce

cham3leon
07-03-2010, 23:52
Igrao sam kratko prvi Mass Effect jer volim znanstvenu fantastiku i znam da Bioware ništa ne radi loše, i igra mi je bila sasvim ok, ali nisam se mogao snaći u njoj. Nisam ni uspio skužiti šta su shieldovi, šta armori, šta se regenerira, šta ne, kako funkcionira inventory, očemu ovisi ovo ili ono... Ne kažem da je loše što je igra drukčija od klasičnog RPG-a, ali bar su mogli ubaciti neki detaljan tutorial ili nešto.

Herr Schnitzel
07-03-2010, 23:56
Tek sada primjetio ovu temu. Da ne ponavljam druge previse ,samo cu reci da da, treba nam vise hibrida. Klasicni zanrovi vec polako pate od nedostatka inovativnosti, a ovakve kombinacije udahnu novi zivot u igre. Dodude, ME 2 jos nisam igrao pa ne mogu tocno znati o cemu je rijec, ali sam igrao brdo drugih hibrida. Kao sto je recimo Dawn of War 2. Igru koju Vedran toliko ne voli. Jelda :eyebrows:
Ne samo da ju ne voli, nego ga je potakla da otvori temu o tome kako mu je dosta hibridnih igara.

Maloki
07-03-2010, 23:57
Mass effect 2...
Voice acting je super, prica je ok, ali hebes sve to kad se igra svodi na napucavanje na monotonim i jednolicnim planetima.
Potpis sa velikim P! :pray:
Kad seciraš post, onda ga seciraj kako se spada jer je čovjek lijepo napomenuo da nije odigrao Mass Effect 2, a ovo što je napisao se odnosi na prvi Mass Effect.
Igra sigurno nije sjela svima, ali kad već ideš protiv igre Talični, barem daj nekakav dobar argument. "Mass Effect je dobar samo frikovima koji briju na te svemirske džiđa midže" nije argument, samo je proljev gluposti.

Niko Bellic
08-03-2010, 00:17
Ali fora u igri i jesu te svemirske brije. Onima koji više vole RLBG to baš i nije simpastično veoma podosta.

Maloki
08-03-2010, 00:20
Tvoj post mi nema apsolutno nikakvog smisla.

Vedro
08-03-2010, 00:27
Tvoj post mi nema apsolutno nikakvog smisla.
slažem se :thumbs2:

Niko Bellic
08-03-2010, 00:27
me2

ScorpiuS
08-03-2010, 07:26
Ma čekaj.
Klanje je klanje, šta sad ima veze di kolješ?

Aral
08-03-2010, 08:12
Ako ćemo o ME1 i ME2...dvije sasvim različite igre, prva je fiček, druga mercedes. Toliko o poboljšanjima. A vidim ovdje raspravljate o osobnim favoritima i stalno se provlače imena dvije nedovršene bete, prvo one u černobilu, onda one s onim nikom belićem a bogme ni isprazni oblivion nije daleko kojem je jedina svijetla točka glas žan luk pikarda. A nemojte samo govorit da je nešto RPG, to je danas umrlo i jedino živi kolko tolko u DA:O (od novijih naslova) te se nadam da će egzistirat u jednom svom obliku u Diablu3, kao čistokrvni hack'n'slash. To ko da govorimo da postoje RTS-ovi, moš mislit.

bezimeni
08-03-2010, 08:33
Hebiga...meni su te "bete" bolje nego svi ostali "dovršeni" proizvodi .Što se mene tiče ME2 je svršena priča ( prvi dio pogotovo )...dobra igra za jedan prolaz i brisanje.Ne mislim joj se više vračati , cc 25 sati zabave.Stalkeri ....sigurno stotinjak sati sve skupa ako uzmemo u obzir da sam svaki dio prošao po dva puta ...a proći će se i još pokoji puta.GTA IV ....u dva prohoda pedesetak sati .Dolazi ekspanzija pa će biti još zabave :thumbs2: .

Aral
08-03-2010, 08:45
Ovisi u tipu igrača valjda, ME2 već igram 3-4 put i tek sam počeo uživat u igri kak spada. Satnica mi nije nimalo bitna, u jednom kratkom MW2 uživam više nego i u kojem fps-u do sada. Ipak, jedan World of Goo, Machinarium, Trine i slični tak po guštu i zabavi pokopaju sve blockbuster naslove. Al velim, sve ovisi o igraču.

W3DR4N
08-03-2010, 08:48
Šta radiš četvrti put u takvoj igri. Učiš dijalog napamet?

bezimeni
08-03-2010, 08:51
Baš .

Meni je satnica relativno bitna.Npr. Battlefield : Bad Company 2 mi u SP ima definitivno pre malo sati dok npr. COD MW 2 mi je i takva kratka beskonačno dugačka :D .

Aral
08-03-2010, 08:54
Ne, prolazim sa drugim klasama a u dijalozima uživam :) Zasad me još drži igra, onda ću je pustit pa je opet odigrat prije dolaska ME3. U biti ne igram to tak često, al ipak igram. Ipak je tu SupCom2, sad će uskoro C&C, AC2, Metro2033, Just Cause2...to se čeka, ovo ostalo je da se skrati malo slobodnog vremena.

Ako je igra dobra stanica je najmanje kaj češ se brinut, osim da ti ostavi gorak okus da tako dobra igra mora tako brzo završit xD

Outmind
08-03-2010, 10:39
E vedrane ak je mass effect rpg onda sam ja sveti petar.

Death By Sexy
08-03-2010, 10:47
Sveti Petar je cjepidlaka HA, HA!

ScorpiuS
08-03-2010, 11:42
Bez obzira na to koliko je ME2 zakon, prelaženje igre više od dva puta uzastopno je previše. Ipak je dosadila meni na polovici drugog prelaska.

Bartuc
08-03-2010, 13:18
Kao prvo, Masseffektizam nije riječ, Opera mi ju je podcrtala.

Kao drugo, počelo mi je ići na živce to vaše klasificiranje igara. Tehnologija ide naprijed i samim time dolazi do evolucije RPG žanra. Po vama, RPG je izumro sa Neverwinter Nights. Danas se rade brutalne animacije i jednostavno ne možeš očekivati da će se raditi igre poput Baldur's Gate i sl, to je povijest. Danas se teži prezentaciji, tako da dobiješ filmski dojam igre.


Što RPG u gamingu podrazumijeva?S- NE Wiki definicije, u PC igrama...

- dijalozi, odabir u dijalozima, odabir u akcijama svog avatara, inventar, loot sistem, levelane iteme, experience ili neki drugi skill sistem, razvoj lika (skill tree ili sl.), dubok lore, mehanika u ovisnosti sa skillovima/talentima.

Što od toga Oblivion ima?S- SVE. Igra možda je smeće, dosadna, monotona, maloumna, površna, generička, jadna, konzolaška, pojednostavljena itd., ali je i dalje RPG!

Što od toga Mass Effect ima?S- Opet SVE. Koja je razlika između Mass Effect i recimo Vampire Bloodlines? Bloodlines svi smatraju RPG-om, a igra je ISTI KALUP kao Mass Effect samo sa nižim stupnjem prezentacije i drugim settingom.

Što od toga ima STALKER?S- Sve osim experience/skill sistema, on je zamijenjen nadogradnjom oružja, te nema dubinu dijaloga pošto nije čistokrvni RPG. Ali bez imalo rezerve mogu reći da je Stalker FPS sa dobrom dozom RPG-a. Nije u rangu DeusEx-a koji ima i EXP sistem i fenomenalne dijaloge, ali je i dalje FPS-RPG kombo.



Previše analizirate žanrove i pritom izmišljate svoje žanrove. Istina i ja to radim, ali koga zavaravate svojim upadima - "to nije RPG", "to je platformer", "to je fantasy FPS" :o To su sve RPG-i, ali sa dodanim štihom drugog žanra kako bi se dobilo na prezentaciji igre.




Što se teme tiče, ja sam za hibride. Osim ako je "čistokrvac" genijalan poput Half Life ili Modern Warfare, protiv njih nemam ništa pošto briljiraju u svome žanru.

Rang€r
08-03-2010, 13:19
Ma uspoređeujete igru desetljeća sa eventualno igrom godine.

GTA IV do dolaska Mafije II nema konkurenciju u ni jednoj igri bez obzira na seting i žanr.Podcrtavam da nisam fan serijala.GTA III mi je bio vrlo dobar , prva ekspanzia tek solidna , druga vrlo loša .Ali ovaj 4. dio ću pamtiti .

lololol kako ga ti lupaš isuste :pray:

cham3leon
08-03-2010, 13:22
Apsolutno, mislim da je GTA4 zasad ipak kralj sandboxa, žanra kojeg je ionako sam izmislio. Na razini jedino nisu misije koje su premonotone za ovakav serijal, ali navodno su i to popravili u ekspanzijama. Izdanje za PC također dobiva jednu veliku packu za neoptimiziranost, ako ne i hardverske zahtjeve, ali u konačnici kad ga igrate, igra je fantastična.

Edi Sm187
08-03-2010, 13:22
Mass Effectu, a pogotovo Mass Effectu 2 fali faktor slobodnog istraživanja koji je bitan element bilo koje RPG igre. Ostali RPG elementi u igri su na svom mjestu (dobro ajde, malo me nedostatak klasičnog sustava itema smetao), ali opet po meni nema govora o nekom savršenom hibridu TPS-a i RPG-a.

GTA IV- Dok sam je igrao, bila mi jedina igra na repertoaru. No, opet mi je nedostajao neki osjećaj potpune sobode među svim onim sivim zgradama. Jednostavno, zezanje po gradu mi nije pružilo ono zadovoljstvo. Kako sam se bližio kraju priče, jedva sam čekao da ta igra završi ili sam se zezao sa fizikom. Imao sam osjećaj kao da nije rađena s ljubavlju, a taj se osjećaj ponovio dok sam igrao MW2.

STALKER (CoP)- :D

cham3leon
08-03-2010, 13:26
GTA4 je itekako rađen s dušom. Možda si dobio taj osjećaj zbog gorespomenute monotonosti misija, ali ostalo je sve na poznatoj R*-ovoj razini. Posebice humor, jer sam se uz radio, posebno televiziju, i lude reklame nasmijao kao nikad prije.

I jedna ispravka - sastavni dio RPG-a nije veliki otvoreni svijet. Poželjan je, i u ovom žanru se lijepo uklapa, ali ne i nužan. Prisjetimo se primjerice legendarnog KOTOR-a koji je imao vrlo skučene prostore u kojima se moglo kretati, ali svejedno je bio RPG zbog načina igre i svih mogućnosti i smjerova razvoja likova i priče.

Rang€r
08-03-2010, 13:35
kako jebeno, ono gta 4, šetaš se newyorkom sa physx 616, i bokte pita čime, ono prezabavno, ja sam cjelog života čekao za taku igru... il ono, možeš pucat u auto i on će superrealno explodirat, jer svaki auto ima 3k poligona koji se rasprše u 6k komadića nakon što auto explodira uz superrealne animacije explozija koje nikad nisu iste... igra desetljeća

Edi Sm187
08-03-2010, 13:42
@chameleon- Ok, lude reklame i to (televiziju mi nije bilo na kraj pameti upaliti u jednoj igri), i ja sam se na to nasmijao, prvi put. Možda je u tome problem, da je sve na R* razini, tj. nije bolje, iako bi moglo biti.

KOTOR sam također igrao, i prešao, i slažem se da je potpuni RPG. Možda zato što ima malo mistike u njemu, i kad sam ga igrao, itekako sam istraživao. Onako, ideš po nekim poljima na onom planetu gdje je Jedi akademija (čini mi se) i onda na kraju mape dođeš do neke spilje gdje su kristali, a na drugoj strani te mape neka kuća u kojoj nekog trebaš spasiti. KOTOR mi se sada čini mnogo slobodnijom igrom od ME2 (barem što se tiče mapa). Valjda mi se više sviđaju igre sa malo sporijim tempom, gdje se ne moram stalno boriti.

Bartuc
08-03-2010, 13:46
Da, dobre mape su dobrodošle ali nisu esencijalne. Sjetite se Vampire Redemption, koliko je on bio linearan, a opet se može svrstati u čistokrvni "hard core" RPG.

Maloki
08-03-2010, 14:56
Sve.
Eto, Bartuc vam je sve rekao, vi "roflol ak je to rpg ja sam buda" pametnjakovići.

Aral
08-03-2010, 15:12
Zašto je nekima bitno jer je nešto RPG ili nije? Ta diskusija i razmišljanje ubija sam pojam onoga zbog čeka igre postoje, a to je zabava.

Death By Sexy
08-03-2010, 15:17
Kao prvo, Masseffektizam nije riječ, Opera mi ju je podcrtala.
:rotfl: :pray:

Inače slažem se sa svime... Mislio nešto slično napisati nakon Outmindovog posta, al sam lijeno đubre.

bezimeni
08-03-2010, 15:57
Ma uspoređeujete igru desetljeća sa eventualno igrom godine.

GTA IV do dolaska Mafije II nema konkurenciju u ni jednoj igri bez obzira na seting i žanr.Podcrtavam da nisam fan serijala.GTA III mi je bio vrlo dobar , prva ekspanzia tek solidna , druga vrlo loša .Ali ovaj 4. dio ću pamtiti .

lololol kako ga ti lupaš isuste :pray:

Misliš na GTA IV .Gle , ta je igra i tako zabranjena za djecu pa kad odrasteš javi se :fof: .

Rang€r
08-03-2010, 16:05
vau koji odjeb bokte :O

jedini koji tu igru igraju su u biti djeca...

bezimeni
08-03-2010, 16:12
Da ..a ne bi ju igrali oni koji misle da su odrasli :roll: .

str33t6l0w
08-03-2010, 16:13
Kao prvo, Masseffektizam nije riječ, Opera mi ju je podcrtala.
:rotfl: :pray:

Inače slažem se sa svime... Mislio nešto slično napisati nakon Outmindovog posta, al sam lijeno đubre.

al ti ovakvo šta bezveze nije bilo lijeno napisat?

Niko Bellic
08-03-2010, 16:30
Gledajte, ruku na dupe Mass Effect 2 je previše hvaljen. Igra ima svojih mana i po tom nije ništa bolja od GTA IV ili Obliviona, ali okej, kužim vas, sad ste previše napaljeni na dotičnu igru i treba pričekati oko godinu dana da vas pusti hype i onda možemo zajedno pljuvati po toj preprosječnoj igri koja je ništa više nego to, jedna od mnogo njih.

Maloki
08-03-2010, 16:38
Gledajte, ruku na dupe Mass Effect 2 je previše hvaljen. Igra ima svojih mana i po tom nije ništa bolja od GTA IV ili Obliviona, ali okej, kužim vas, sad ste previše napaljeni na dotičnu igru i treba pričekati oko godinu dana da vas pusti hype i onda možemo zajedno pljuvati po toj preprosječnoj igri koja je ništa više nego to, jedna od mnogo njih.
Ti si odigrao Mass Effect 2 pa znaš da je previše hvaljen, jelda?

Eksplojter
08-03-2010, 16:44
Rpg zasigurno nije, i to zbog dubine interakcije s dubokim(u ovom slucaju ne dovoljno dubokim) "svijetom oko sebe"(svijet je predstavljen samo vizualno, bez ikakvih naprednih nacina interakcije, te se igra zaista sastoji samo od 20 "misija"rekuta + poneka dodatna n7 misija)

Niko Bellic
08-03-2010, 16:52
Nemam živaca TO igrati do kraja, možda tek onda kad mi bude supermega dosadno. Previše mi je spejsfentazi i previše za treki kult djecu. Okej je ako nemaš ništa drugo za igrati, ali ako imaš, ne vidim razloga da se gubi vrijeme na TO, kad nije ništa posebno. Problem je u tome što je to igra za određenu skupinu ljudi koja svršava na svemir i alijene i koja eto sad brije da je ta igra remek djelo, što IMO nije niti će ikada biti. Gedit?

Horny Devil
08-03-2010, 16:55
Rpg zasigurno nije, i to zbog dubine interakcije s dubokim(u ovom slucaju ne dovoljno dubokim) "svijetom oko sebe"(svijet je predstavljen samo vizualno, bez ikakvih naprednih nacina interakcije, te se igra zaista sastoji samo od 20 "misija"rekuta + poneka dodatna n7 misija)

Ne, ME2 nije RPG, nego je hibrid RPG-a i TPS-a, sto i je bila poanta prvog posta. Evo, citirat cu ga za sve kojima se ne ide do prve strane.


Mass Effect 2 je najbolje spojio od akcijske igre i RPG-a, kakvom su autori pogodili zlatnu nit kakvu igrači trebaju.
Iako dovoljno brz i eksplozivan, nije izgubio potrebnu dubinu i privlačnost za umjerenije igrače.

Mislite li da bi drugi developeri trebali težiti ovakvom pristupu?
Možete li zamisliti Resident Evil 6 s dubinom Mass Effecta? Gears of War 3?
Bi li trebalo ubiti čiste žanrove da imamo više ovakvih dubokih, filmskih remek djela?

keko
08-03-2010, 17:20
Nemam živaca TO igrati do kraja, možda tek onda kad mi bude supermega dosadno. Previše mi je spejsfentazi i previše za treki kult djecu. Okej je ako nemaš ništa drugo za igrati, ali ako imaš, ne vidim razloga da se gubi vrijeme na TO, kad nije ništa posebno. Problem je u tome što je to igra za određenu skupinu ljudi koja svršava na svemir i alijene i koja eto sad brije da je ta igra remek djelo, što IMO nije niti će ikada biti. Gedit?

Si ti siguran da si igrao Mass Effect, možda su ti nešto drugo podmetnuli pod tim imenom?

Maloki
08-03-2010, 17:57
Ma pusti Taličnog, njegov problem je taj što ima usađeno primitivno razmišljanje kako je znanstvena fantastika/fantastika za djecu koja nemaju pametnijeg posla i čine manjinu svih igrača.
Nema veze što se igra u 5 dana prodala više nego iti jedna druga igra do sad izašla u prvom mjesecu i što verzija za PC drži prosječnu ocjenu od 95, i dalje je u pitanju sasvim prosječna igra za djecu stariju od 18.

Bartuc
08-03-2010, 17:59
Meni je recimo dosadan taj svemirski setting pa mi je sve jedno Mass Effect fenomenalan. To je igra koja se do danas najviše približila filmu u kojemu ti imaš glavnu ulogu. Dvojku nisam igrao pošto mi ne radi, ali koliko čujem to je u dvojci još više izraženo. Jednostavno najbolje prezentirana igra, briljira na polju dijaloga, voice actinga, priče i animacija. Usudio bi se reći bez ozbiljne konkurencije.

cham3leon
08-03-2010, 18:01
@chameleon- Ok, lude reklame i to (televiziju mi nije bilo na kraj pameti upaliti u jednoj igri), i ja sam se na to nasmijao, prvi put. Možda je u tome problem, da je sve na R* razini, tj. nije bolje, iako bi moglo biti.

KOTOR sam također igrao, i prešao, i slažem se da je potpuni RPG. Možda zato što ima malo mistike u njemu, i kad sam ga igrao, itekako sam istraživao. Onako, ideš po nekim poljima na onom planetu gdje je Jedi akademija (čini mi se) i onda na kraju mape dođeš do neke spilje gdje su kristali, a na drugoj strani te mape neka kuća u kojoj nekog trebaš spasiti. KOTOR mi se sada čini mnogo slobodnijom igrom od ME2 (barem što se tiče mapa). Valjda mi se više sviđaju igre sa malo sporijim tempom, gdje se ne moram stalno boriti.

Kud ćeš bolje od Rockstara? Svaki nastavak GTA ostao je pravi vladar sandboxa u svoje vrijeme, a ako ima boljih igara u žanru, koje su to? Saints Row 2? Please.

Što se KOTORa tiče, mapa na Dantooineu kao i svaka druga je zapravo prilično skučena i uska, sa par lokacija koje su opcionalne za istražiti, ali to se ni u ludilu ne može uspoređivati sa igrama tipa Morrowind ili Gothic.

Aral
08-03-2010, 18:04
Just Cause 2 će rulat gta4, barem po zajebanciji u ogromnom svijetu. Al priča i ona zajebancija u gta4, tome nema premca. Al JC2 ipak ima što pokazati.

ScorpiuS
08-03-2010, 18:10
Nekima osobama će rulat, alinekima neće. Razlika je u pristupu obje igre.
No meni će ipak ownat, jer mi je u GTA IV najviše smetao realizam.

Niko Bellic
08-03-2010, 18:35
To je igra koja se do danas najviše približila filmu u kojemu ti imaš glavnu ulogu.
Nope. To bi bio GTA IV, a ne ME2.

Maloki
08-03-2010, 18:38
Lol, ovo je kao da si rekao da je Mega Shark vs. Giant Octopus bolji film od Kuma.

Niko Bellic
08-03-2010, 18:46
Nekima je. Nekima je Kum dosadan i ima lošu grafiku. :)

Grim
08-03-2010, 18:48
To je igra koja se do danas najviše približila filmu u kojemu ti imaš glavnu ulogu.
Nope. To bi bio GTA IV, a ne ME2.
Očito imaš poremećen osjećaj... za sve.

Sonic_Moronic
08-03-2010, 18:59
Nemam živaca TO igrati do kraja, možda tek onda kad mi bude supermega dosadno. Previše mi je spejsfentazi i previše za treki kult djecu. Okej je ako nemaš ništa drugo za igrati, ali ako imaš, ne vidim razloga da se gubi vrijeme na TO, kad nije ništa posebno. Problem je u tome što je to igra za određenu skupinu ljudi koja svršava na svemir i alijene i koja eto sad brije da je ta igra remek djelo, što IMO nije niti će ikada biti. Gedit?

Koji je tebi bog, od kada je to SF nekakav kultni underground žanr?

Kid A
08-03-2010, 19:20
Vala bas, i ja citam i cudim se

Aral
08-03-2010, 19:32
SF nema veze s time. Da je ME2 napravljem u doba jure, ja bi dalje svršavao na predivne dijaloge, akciju i sl. Ja sam alergičan na lotr/fantasy setting pa ga i dalje nekad igram, big deal.

Raz
08-03-2010, 19:40
Ako je Mass Effect za SF geekove, onda je GTA za djecu kojoj je kul biti mafijaš i ubijati ljude na kul način. :)

Đizs... ako đelite neku realnost idite igrat Armed Assault, Silent Hunter, Flight Simulator (a zatim odustanite nakon 5 minuta igre nakon što vidite 100-tinu različitih tipaka na komandnoj ploči), a ne pričat gluposti. Mass Effect je zapravo toliko mainstream i jednostavan, da bolje ni ne može biti. Setting je pak čisto stvar ukusa i oko toga nije vrijedno raspravljati.

Sonic_Moronic
08-03-2010, 19:44
Ma SWAT 4 od pucačina brate. Luda realnost. Još kad igram na netu pa me lik oslijepi flashbangom i zaveže lisicama dok se ne uspijem ni okrenut... Awsum.

Aral
08-03-2010, 19:47
Kad bi igre bile FUL realne onda bi tek bile FUL neigrive :) Ili bi nas prala frustracija nakon nekog vremena.

ScorpiuS
08-03-2010, 19:51
Kad bi igre bile FUL realne onda bi tek bile FUL neigrive :) Ili bi nas prala frustracija nakon nekog vremena.
To ti ja kažem. Ja obožavam nerealne igre. Unreal Tournament mi je zakon, a GTA IV mi je dosadan do bola.

Aral
08-03-2010, 19:56
GTAIV je realan jedino s tehničke strane, da u stvarnom svijetu ukradeš auto na cesti, pobiš dvoje troje ljudi, na ćošku svake ulice te čakaju duge cijevi da te skrate muka. Al to je samo teorija naravno, znam da sam se u san andreasu fakat guštao, u četvorci samo do polovice jer me ubijala totalno nerealna hardverska glad za to doba kad je igra došla. Osobno, nemam ništa protiv te niti bilo koje druge igre, ja sam gamer u duši i volim igre. Mrzim jedino igre koje failaju a mogle su ispast bolje :)

ScorpiuS
08-03-2010, 20:01
Ali teži realnosti.Usporedi ga samo sa GTA SA pa ćeš vidjet.

Aral
08-03-2010, 20:06
Istina, uostalom možemo vidjeti kakve su igre bile prije 10-15 godina a kakve su danas. Ljudi teže ka tome da igre naprave realnijima al opet ne neigrivima.

Niko Bellic
08-03-2010, 20:08
Očito imaš poremećen osjećaj... za sve.
A možda i ne. Možda su mi samo ME2 i DA:O loši. Tko će to znat. Ti sigurno ne. :)

Sonic_Moronic
08-03-2010, 20:26
Ne lažiraj subjektivnost, jer nam uporno pokušavaš utuviti u glavu da je igra loša.

Nemam pojma šta ja radim u ovoj temi, nisam igrao Mass Effect niti me interesira. :(

Outmind
08-03-2010, 20:29
Vele ljudi da cjepidlačim. Možda...

ME je u principu bućkuriš svega i svačega Nudi sistem upgrade-a naoružanja i oklopa, interakciju likova, skeniranje planeta, mogućnost koordinacije nekolicine likova, donekle interesantnu priču i akciju iz trećeg lica. Jeli me zbog toga i avantura, rpg, taktički shooter, svemirska strategija ili možda interaktivni film kao heavy rain? Dakako da nije. Sadrži elemente svega toga, ali u suštini nije ništa od navedenog. Konkretnije najbolja klasifikacija ME-a bi po meni bilo da je to... suvremena igra. Tvrdi Bartuc da je rpg kakvog neka neodređena grupacija ljudi priželjkuje odapeo sa nvn-om, što nije točno, a čemu svjedoči među ostalim i pcp-ova igra 2009., za koju nitko pri zdravoj pameti nebi tvrdio da nije rpg. No, stoji da je DAO iznimka koja potvrđuje pravilo, a to je da je na glasu tendencija da se žanrovske granice brišu. Takvo brisanje granica je za mene masefektizacija. To samo po sebi naravno ne znači da su igre zasnovane na tom principu loše, no činjenica je da svi elementi koje se u igru poput me-a želi silom utrpati na kraju ne ispadaju jednako kvalitetni.

Da skratim, Mass effect je, well, Mass effect, rpg sigurno nije, jer se sa tim, za mass efect skučenim određenjem ne može niti zadovoljiti, niti nositi.

Niko Bellic
08-03-2010, 21:12
Ne kužim, nisi spomenuo GTA IV? Zašto? :(

ScorpiuS
08-03-2010, 21:18
Nemožeš reć da ME nije RPG, istina, nije čistokrvni RPG, ali je RPG-a u njemu.

Feanor
08-03-2010, 21:22
Ni GTA IV ni mass effect me se nisu dojmili.
GTA serijal ne podnosim. Nakon 3 sata igra mi postane toliko motona da odma slijedi uninstall.

Mass effect 2 nisam niti igrao zato sto me jedinica razocarala nakon sto sam joj dao 3 sanse.
Voice acting je super, prica je ok, ali hebes sve to kad se igra svodi na napucavanje na monotonim i jednolicnim planetima.
Nakon sto sam postao specter i prosao prvi planet, izgasio sam igru i vise je nisam palio.

Kako ti moze postat monotno nakon tri sata. Ja u GTA-u IV mogu 3 sata samo pokusavat u punoj brzini iskocit iz auta, ali da niko belic zapne o rasvijetni stup, pa kamera na milistotinku pomisli da je jos u autu pa produzi s autom, pa se vraća, ili do koje granice mogu zgnječit neki auto s busom ili kamiono(nabijanjem u zid), a da je jos u voznom stanju. Ali dobro to sam ja. xD

Vedro
08-03-2010, 21:23
Ne kužim, nisi spomenuo GTA IV? Zašto? :(
Možda zato što je riječ o Mass Effectu a GTA se nije mijenjao od III.

Niko Bellic
08-03-2010, 21:34
Ni GTA IV ni mass effect me se nisu dojmili.
GTA serijal ne podnosim. Nakon 3 sata igra mi postane toliko motona da odma slijedi uninstall.

Mass effect 2 nisam niti igrao zato sto me jedinica razocarala nakon sto sam joj dao 3 sanse.
Voice acting je super, prica je ok, ali hebes sve to kad se igra svodi na napucavanje na monotonim i jednolicnim planetima.
Nakon sto sam postao specter i prosao prvi planet, izgasio sam igru i vise je nisam palio.

Kako ti moze postat monotno nakon tri sata. Ja u GTA-u IV mogu 3 sata samo pokusavat u punoj brzini iskocit iz auta, ali da niko belic zapne o rasvijetni stup, pa kamera na milistotinku pomisli da je jos u autu pa produzi s autom, pa se vraća, ili do koje granice mogu zgnječit neki auto s busom ili kamiono(nabijanjem u zid), a da je jos u voznom stanju. Ali dobro to sam ja. xD
Dakle stvar je iskonska. Svi dečki vole autiće, a u GTA IV ih ima puno. Hehe, Feanor prodro si u srž. GTA IV je način života, a ne tek još jedna PC igra.

baldrick_
08-03-2010, 21:40
ja sam za raznovrnost i za smišljanje novih žanrova. raznovrsnost jer je najbolje kad imaš i čiste igre i hibride.. vi ste kao za hibride, ali zar vam i oni ne bi dosadili kad bi samo njih pravili? otud raznovrsnost. najjače je kad se smisli neki skroz novi žanr što se odavno nije desilo. ne bih voleo da je svaki rpg ko mass effect, ali ni da je svaki ko dragon age.


ME je u principu bućkuriš svega i svačega Nudi sistem upgrade-a naoružanja i oklopa, interakciju likova, skeniranje planeta, mogućnost koordinacije nekolicine likova, donekle interesantnu priču i akciju iz trećeg lica. Jeli me zbog toga i avantura, rpg, taktički shooter, svemirska strategija ili možda interaktivni film kao heavy rain? Dakako da nije. Sadrži elemente svega toga, ali u suštini nije ništa od navedenog.
pa ne baš, ne možeš tako da razmišljaš.. po toj logici i dragon age (za koji sam kažeš da je čistokrvni rpg) je sve to što si naveo, samo zameniš taktički shooter sa squad based strategija. drugo, interkativni film može biti bilo koja igra, bez obzira na žanr. po meni je i modern warfare 2 interaktivni film.

Zašto je nekima bitno jer je nešto RPG ili nije? Ta diskusija i razmišljanje ubija sam pojam onoga zbog čeka igre postoje, a to je zabava.
kako si zaključio da je to nekom bitno? meni je zabavno da igre svrstavam po žanrovima, zabavno mi je samo razmišljanje o tome.. kako sam tu ubio zabavu igranja?

Imao sam osjećaj kao da nije rađena s ljubavlju, a taj se osjećaj ponovio dok sam igrao MW2.

pih, znači da je ne bih mogo da uzmem milion dolara da napravim igru koja mi se ne sviđa (bez duše), a da se tebi svidi, da bude zabavna i humoristična? ako ne umeš dobro da definišeš šta ti se sviđa, a šta ne, nemoj da ubacuješ nekakvu duše i slična sranja. duša je glupost

Oblivion nije punokrvni RPG.
i posle one silne priče u drugoj temi, ti i dalje ovako.. evo, bartuc je u ovoj to odlično sročio (ja za to nemam vremena), pročitaj, pa mu pobij tvrdnje ako možeš. ako ne možeš, ćuti, ili prestani da pišeš isto. kažem ti za tvoje dobro, pametan čovek menja mišljenje. ja bih najradije da ti nađeš argumente, pa da ja promenim svoje, al nema, u najbolju ruku ćeš da izbodeš nešto, što ću ja da pobijem, pa ćeš ti opet da ćutiš. dok ne dođe nova tema gde ćeš da kažeš ''oblivion nije rpg.'' i tako u krug. podsećaš me na moju izlapelu babu

Tvoje mišljenje saka. GTA IV je zabavnija igra od Mass Effecta koji je dobar samo frikovima koji briju na te svemirske džiđa midže, što opet ne znači da ga neču odigrat.
ti bi mogo da naučiš da daješ argumente. zapazio sam te ranije kad nisi umeo to da uradiš u temi o dragon ageu, evo sad opet. pokušaću da te naučim. ''igra je loša zato što je previše monotona, sve misije su na isti kalup.'' to je primer argumentovanog mišljenja. rekao sam u njemu moje mišljenje i onda ga obrazložio time i time (u ovom slučaju monotonošću). e sad, fora je u tome što taj argument mora biti realan, dakle ne možeš da bude nešto kao ''igra je za debile.'' jer to nije argument. nadam se da ti je jasno.


Zatvoreni sistem Mass Effecta je puno fleksibilniji po pitanju integracije bilo kakvog settinga, a promjena u nastavcima bi bila manje osjetna.
bilo koji setting bi se mogao primeniti u igri gta tipa, samo treba malo više truda programera, nego kad bi radili igru mass effect tipa. to što su oni lenji nije opravdanje, lepše je kad ti je svet otvoren, nego kad je zatvoren.

Kako ti moze postat monotno nakon tri sata. Ja u GTA-u IV mogu 3 sata samo pokusavat u punoj brzini iskocit iz auta, ali da niko belic zapne o rasvijetni stup, pa kamera na milistotinku pomisli da je jos u autu pa produzi s autom, pa se vraća, ili do koje granice mogu zgnječit neki auto s busom ili kamiono(nabijanjem u zid), a da je jos u voznom stanju.
takvu zanimaciju lako možeš naći i u stvarnom svetu, za to ti igre ne trebaju.

Niko Bellic
08-03-2010, 21:49
Oblivion nije punokrvni RPG.
i posle one silne priče u drugoj temi, ti i dalje ovako.. evo, bartuc je u ovoj to odlično sročio (ja za to nemam vremena), pročitaj, pa mu pobij tvrdnje ako možeš. ako ne možeš, ćuti, ili prestani da pišeš isto. kažem ti za tvoje dobro, pametan čovek menja mišljenje. ja bih najradije da ti nađeš argumente, pa da ja promenim svoje, al nema, u najbolju ruku ćeš da izbodeš nešto, što ću ja da pobijem, pa ćeš ti opet da ćutiš. dok ne dođe nova tema gde ćeš da kažeš ''oblivion nije rpg.'' i tako u krug. podsećaš me na moju izlapelu babu
Ala umro sam. :rotfl: Jel ti već neko rekao da si mnogo duhovit. :rotfl: izlapelu babuS :rotfl: Care! :rotfl:


[quote="Talični Tom":1j3t7fxw]Tvoje mišljenje saka. GTA IV je zabavnija igra od Mass Effecta koji je dobar samo frikovima koji briju na te svemirske džiđa midže, što opet ne znači da ga neču odigrat.
ti bi mogo da naučiš da daješ argumente. zapazio sam te ranije kad nisi umeo to da uradiš u temi o dragon ageu, evo sad opet. pokušaću da te naučim. ''igra je loša zato što je previše monotona, sve misije su na isti kalup.'' to je primer argumentovanog mišljenja. rekao sam u njemu moje mišljenje i onda ga obrazložio time i time (u ovom slučaju monotonošću). e sad, fora je u tome što taj argument mora biti realan, dakle ne možeš da bude nešto kao ''igra je za debile.'' jer to nije argument. nadam se da ti je jasno.[/quote:1j3t7fxw]
Znam. Nisam savršen. :cry:

Grim
08-03-2010, 21:53
Ne kužim, nisi spomenuo GTA IV? Zašto? :(
Nije vrijedan spomena.

cham3leon
08-03-2010, 21:59
I beg your pardon, good sir?

GTA 4 je predobar. Jednom kad ga se pokrene na pristojnom framerateu, that is.

I ne kužim ljude kojima je GTA 4 "previše realan". GTA4 ima odličan spoj zabavne nerealnosti i prividne realnosti, baš poput akcijskog filma, a ako vam smeta realnost u GTA 4 mogu jedino zaključiti da ne znate voziti. Jer da, vožnja jest zahtjevnija nego u prijašnjim nastavcima.

Tko je rekao da se GTA nije mijenjao od trojke? U svakom nastavku gameplay se osvježava novim fičrsima koji zaista pašu u ovakvu igru.

Niko Bellic
08-03-2010, 22:02
+1 :thumbs2:

bezimeni
08-03-2010, 22:05
Kao što rekoh , za mene je to igra desetljeća .Zadnji puta me tako ugodno iznenadio MGS prije deset godina .Tu se još može ugurati prvi stalker i vrh piramide je zacementiran.

Outmind
08-03-2010, 22:07
ME je u principu bućkuriš svega i svačega Nudi sistem upgrade-a naoružanja i oklopa, interakciju likova, skeniranje planeta, mogućnost koordinacije nekolicine likova, donekle interesantnu priču i akciju iz trećeg lica. Jeli me zbog toga i avantura, rpg, taktički shooter, svemirska strategija ili možda interaktivni film kao heavy rain? Dakako da nije. Sadrži elemente svega toga, ali u suštini nije ništa od navedenog.
pa ne baš, ne možeš tako da razmišljaš.. po toj logici i dragon age (za koji sam kažeš da je čistokrvni rpg) je sve to što si naveo, samo zameniš taktički shooter sa squad based strategija. drugo, interkativni film može biti bilo koja igra, bez obzira na žanr. po meni je i modern warfare 2 interaktivni film.
.

Stvar je u tome što je dragon age manje opterećen ne-rpg elementima, a rpg elementi koji u njemu jesu prisutni (skupljanje itema, spellovi i skillovi, mogućnost customizacije, različiti buildovi sa kojima igru igraš na različite načine) daleko više dolaze do izražaja no što je to slučaj u mw-u. Da bi se na nekim od tih segmenata dalo poraditi, bi, no dao definitivno ima manju krizu identiteta od mw-a

Istina je da pojedine igre mogu djelovati poput interaktivnih filmova, no pogledaj si, ako već nisi ili možda ne znaš za to, trailere i gameplay videe heavy raina, pa ćeš vidjeti o čemu pričam.

W3DR4N
08-03-2010, 22:37
Kao što rekoh , za mene je to igra desetljeća.

To bih i ja rekao, a nije bila ljubav na prvi pogled.
Koliko se sjećam, ni kod tebe.

bezimeni
08-03-2010, 22:47
Istina...pljuvao sam je do besvjesti zbog ogromnih zahtjeva.Prelaskom na novi procesor stvari su legle na svoje mjesto.

Bartuc
08-03-2010, 23:26
Ja nikako da se natjeram na tu igru, strašno su me razočarale ekspanzije od GTA 3, a GTA SA mi je bio još za par stepenica lošiji od tih ekspanzija (po meni najlošiji nastavak). Trojka mi je bila odlična, nakon toga 3 katastrofe i jednostavno sam izgubio nadu za serijalom.


Moram se natjerati da to odigram.

Arbiter of Change
08-03-2010, 23:43
Trebao bi ti se svidjeti onda jer su se zakrenuli na ozbiljniju i moralno sivu radnju, za razliku od SA-a koji je bio wiggerski mokri san. Niko je vjerojatno najbolji lik iz svih GTA igara i jedan od razloga zašto je igra dobra... teži sumornoj realnosti, a ne samo tome da ideš ubijati civile sa neograničenom municijom.

Niko Bellic
09-03-2010, 00:19
Ja nikako da se natjeram na tu igru, strašno su me razočarale ekspanzije od GTA 3, a GTA SA mi je bio još za par stepenica lošiji od tih ekspanzija (po meni najlošiji nastavak). Trojka mi je bila odlična, nakon toga 3 katastrofe i jednostavno sam izgubio nadu za serijalom.


Moram se natjerati da to odigram.
Vice City ima najbolju mjuzu ikad. Lude 80-e rulaju. Kad bolje razmislim, GTA serijal mi se sviđa dobrim dijelom zbog odlične mjuze i brbljanja na radiju. Prefora mi to je.

Aral
09-03-2010, 01:24
Po meni, ne uključujući 4. dio, san andreas je donio najviše toga, ogroman svijet, prelud setting sa napušenom i zbunjenom gangsta ekipom, brdo slobode i novih stvari u odnosnu na prijašnje nastavke. Al ipak, vidjevši kaj JC2 nudi, više ću se od sad s njime bavit ^^

Niko Bellic
09-03-2010, 04:25
Ja nisam htio skinuti demo, jer moram skinuti i STEAM koji je kreacija Masona i Templara, pa mi to nepadanapamet.

Aral
09-03-2010, 09:17
Ja sam jedan od njih, pa mi nije problem.

bezimeni
09-03-2010, 09:29
Po meni, ne uključujući 4. dio, san andreas je donio najviše toga, ogroman svijet, prelud setting sa napušenom i zbunjenom gangsta ekipom, brdo slobode i novih stvari u odnosnu na prijašnje nastavke. Al ipak, vidjevši kaj JC2 nudi, više ću se od sad s njime bavit ^^


To mi je bio neigriv nastavak .Iritantan glavni lik i kompletna gangsta spika . Tada mi je serijal jako pao u očima. Četvorka ga diže iz pepela u velikom stilu .Svaka im čast na smišljenoj priči i osobnosti koju su ugradili u Nika te u sve sporedne likove.Ona epizoda sa onim crncem što "spašava" kvart je bila dobra parodija na kompletnu san andreas epizodu :thumbs2: .

Aral
09-03-2010, 10:44
Meni je pasalo jer i sam slušam rap pa mi je dobro sjelo, da je bila neka druga vrsta muzike ne bi baš bio sretan al opet bi igrao. Naravno, to mi je na kraju krajeva bilo najmanje važno, bio on metalac, crnac, bijelac, kinez, narodnjak...ako ima gameplay deri.

cham3leon
09-03-2010, 11:03
San Andreas mi je bio megazabavan, misije nikad bolje, velika mapa, mnogo zabave. Falilo mu je jedino možda više dodatnih aktivnosti a i ono nadjebavanje sa ogromnim teretnim helikopterima i Harrierima mi je već ličilo na neku zajebanciju kao Just Cause, pa je igra tu već izgubila neku draž. I priča je glupa, ali to valjda i je u stilu gangsta akcijskih filmova.

baldrick_
09-03-2010, 13:34
Ona epizoda sa onim crncem što "spašava" kvart je bila dobra parodija na kompletnu san andreas epizodu :thumbs2: .
a vidiš, sam san andreas je parodija, tj. satira. tebe nerviraju ti crnački likovi, a san andreas njih ismeva. mislim da to nisi shvatio? e tu dolazi do izražaja ona duhovna inteligencija o kojoj sam ti pričao

bezimeni
09-03-2010, 13:38
Ne..SA je ultra ozbiljna igra .Nitko ne smije ismijavati američke crnce .Barem sam tako čuo jer nikada nisam bio u ameriki.

Aral
09-03-2010, 13:42
Ovo je igra, ne RL.

kulamasta
09-03-2010, 13:48
Ona epizoda sa onim crncem što "spašava" kvart je bila dobra parodija na kompletnu san andreas epizodu :thumbs2: .
a vidiš, sam san andreas je parodija, tj. satira. tebe nerviraju ti crnački likovi, a san andreas njih ismeva. mislim da to nisi shvatio? e tu dolazi do izražaja ona duhovna inteligencijaSo kojoj sam ti pričao

:rotfl:

A mozda im to ismijavanje nije bas uspjelo?

Mozda nije problem u bezimenom nego u Rockstaru?

bezimeni
09-03-2010, 13:53
Ne problem je u meni jer nemam duhovne inteligencije.Igra je rađena za duhovno inteligentne i repere .A ja nisam reper a bogami ni duhovno inteligentan .Ne vjerujem u duhove.

Aral
09-03-2010, 13:58
Za koga je onda rađena Arma2? Za ekipu koja je bila u ratu i voli ratne igre. Možda je netko tko je igrao Diabla u lokalnoj crkvi čistio dungeone od hell's spawna?

:)

Duke of Earl
09-03-2010, 16:00
Kao što rekoh , za mene je to igra desetljeća.

To bih i ja rekao, a nije bila ljubav na prvi pogled.
Koliko se sjećam, ni kod tebe.
Također se slažem da je igra objektivno gledano barem u top 3. igre desetljeća, ako ne i najbolja. Tu baš nema nikakve dvojbe, neznam zašto to itko pokušava poreči.

kulamasta
09-03-2010, 20:07
Kao što rekoh , za mene je to igra desetljeća.

To bih i ja rekao, a nije bila ljubav na prvi pogled.
Koliko se sjećam, ni kod tebe.
Također se slažem da je igra objektivno gledano barem u top 3. igre desetljeća, ako ne i najbolja. Tu baš nema nikakve dvojbe, neznam zašto to itko pokušava poreči.

Pa mozda zato jer postoje ljudi koje taj zarn je jerbu 5 posto pa im ta igra nije niti medju prvih 1 000 000?

Rang€r
09-03-2010, 20:19
onak gta serijal sam obožavo prije jedno 6 godine točnije prije izlaska SA, sav sam bio nabrijan na gta, jer mi je tad vice city bio najbolja igrica, ono mogo si čovjeka pogodit u glavu i glava bi se raspršila u 3 pm i sve bi ubijo i bio bi imba i baš je bilo zabavno, ovo ono, e a imo je i gnr na radiju. i tak nestrpljivo čeko SA, odma isti dan kad je izašlo nabavio igru od frenda, igro ju ko manijak oko tjedan dana i skužio da je smeće...

ScorpiuS
09-03-2010, 20:33
Jup, i meni je seriajl značajno oslabio nakon VC.

Horny Devil
09-03-2010, 20:36
Eto kako se ljudi razlikuju, meni se bas Vice City nije svidio, sto je neobicno jer sam uzivao u trojci i SA. Mozda je povezano s time sto ih nisam kronoloski odigrao pa mi povratak u Grad Grijeha nije bio nesto. Ne znam, svatko ocigledno ima svoje favorite.

baldrick_
09-03-2010, 21:01
Znam. Nisam savršen. :cry:
to se zove kritčko razmišljanje, čitao sam baš juče intervju sa joshom sawyerom i on kaže da zapošljava ljude uvek ih pita šta vole da igraju i zašto. a to zašto je mnogo bitnije, ako znaš zašto nešto voliš, onda ćeš i znati da napraviš dobru igru.. zanimljivo je.

Igra je rađena za duhovno inteligentne i repere .
za duhovno inteligentne da, za repere ne jer njih ismeva.. tj. i za repere koji su svesni svojih mana

teži sumornoj realnosti, a ne samo tome da ideš ubijati civile sa neograničenom municijom.
meni je ta zajebantska atmosfera u ranijim gta-evima baš do jaja.. sto ljudi, dvesto jaja. ali, reći da su stariji samo ubijanje civila sa neograničenom municijom zato što priča nije ozbiljna nije tačno, i oni su imali misije.

Trojka mi je bila odlična, nakon toga 3 katastrofe i jednostavno sam izgubio nadu za serijalom.

što ti je vice city lošiji od trojke? fenomenalan omaž osamdesetim.





ME je u principu bućkuriš svega i svačega Nudi sistem upgrade-a naoružanja i oklopa, interakciju likova, skeniranje planeta, mogućnost koordinacije nekolicine likova, donekle interesantnu priču i akciju iz trećeg lica. Jeli me zbog toga i avantura, rpg, taktički shooter, svemirska strategija ili možda interaktivni film kao heavy rain? Dakako da nije. Sadrži elemente svega toga, ali u suštini nije ništa od navedenog.
pa ne baš, ne možeš tako da razmišljaš.. po toj logici i dragon age (za koji sam kažeš da je čistokrvni rpg) je sve to što si naveo, samo zameniš taktički shooter sa squad based strategija. drugo, interkativni film može biti bilo koja igra, bez obzira na žanr. po meni je i modern warfare 2 interaktivni film.
.

Stvar je u tome što je dragon age manje opterećen ne-rpg elementima, a rpg elementi koji u njemu jesu prisutni (skupljanje itema, spellovi i skillovi, mogućnost customizacije, različiti buildovi sa kojima igru igraš na različite načine) daleko više dolaze do izražaja no što je to slučaj u mw-u. Da bi se na nekim od tih segmenata dalo poraditi, bi, no dao definitivno ima manju krizu identiteta od mw-a

Istina je da pojedine igre mogu djelovati poput interaktivnih filmova, no pogledaj si, ako već nisi ili možda ne znaš za to, trailere i gameplay videe heavy raina, pa ćeš vidjeti o čemu pričam.
pa tako kaži, sad i malopre nisi reko istu stvar.

znam za heavy rain, trailere nisam gledo, al sam igro fahrenheit.. ali to nije interaktivni film više od drugih, samo je drugačijeg žanra.. to je interaktivni film triler (u trileru se uglavnom priča), a call of duty je interaktivni akcioni film, gde se samo puca. dve vrste filma, dve vrste interaktivnog filma.

cham3leon
09-03-2010, 21:04
onak gta serijal sam obožavo prije jedno 6 godine točnije prije izlaska SA, sav sam bio nabrijan na gta, jer mi je tad vice city bio najbolja igra, ono mogo si čovjeka pogodit u glavu i glava bi se raspršila u 3 pm i sve bi ubijo i bio bi imba i baš je bilo zabavno, ovo ono, e a imo je i gnr na radiju. i tak nestrpljivo čeko SA, odma isti dan kad je izašlo nabavio igru od frenda, igro ju ko manijak oko tjedan dana i skužio da je smeće...

Uredno si mogao glavu raspršit čovjeku i u SA, s time da je SA imao triput bolji sistem nišanjenja koji je meni bio najvažniji dodatak u serijalu. Konačno su headshotovi bili mogući...

W3DR4N
09-03-2010, 21:53
meni je ta zajebantska atmosfera u ranijim gta-evima baš do jaja.. sto ljudi, dvesto jaja. ali, reći da su stariji samo ubijanje civila sa neograničenom municijom zato što priča nije ozbiljna nije tačno, i oni su imali misije.


Lako se može reći da se "gta" podijelio na dvije igre. GTA IV koji je ozbiljan, i Saints Row koji je zajebantski. Potonja je zbog neoptimiziranosti na PC-u prošla iznimno nezapaženo, a sve ludorije iz starih GTA igara je potencirala.

Arbiter of Change
09-03-2010, 22:29
Ne toliko zbog neoptimiziranosti (koju patchevi sređuju pa ako nekoga zanima neka slobodno proba) već suludog konzolitisa koji proizlazi iz lošeg porta.

Rang€r
10-03-2010, 00:08
onak gta serijal sam obožavo prije jedno 6 godine točnije prije izlaska SA, sav sam bio nabrijan na gta, jer mi je tad vice city bio najbolja igra, ono mogo si čovjeka pogodit u glavu i glava bi se raspršila u 3 pm i sve bi ubijo i bio bi imba i baš je bilo zabavno, ovo ono, e a imo je i gnr na radiju. i tak nestrpljivo čeko SA, odma isti dan kad je izašlo nabavio igru od frenda, igro ju ko manijak oko tjedan dana i skužio da je smeće...

Uredno si mogao glavu raspršit čovjeku i u SA, s time da je SA imao triput bolji sistem nišanjenja koji je meni bio najvažniji dodatak u serijalu. Konačno su headshotovi bili mogući...

fora je u tome što mi to više nije zabavno niti zanimljivo, več je jebeno retardirano, onak kad sam bio klinac nisam se ni puno igro, nit su me zanimale stvari koje me sad zanimaju, isto tako me sad te stvari koje me nisu zanimale, me zanimaju i vice versa..

cham3leon
10-03-2010, 08:22
Ako ti nije zabavno, to je tvoja stvar, mi raspravljamo o objektivnoj kvaliteti igara iz gta serijala.

ScorpiuS
10-03-2010, 09:11
Ali čemu služi forum nego za izlaganje osobnih mišljenja?

baldrick_
10-03-2010, 12:35
svoje mišljenje nije isto što i subjektivno mišljenje.. mišljenje se deli na objektivno i subjektivno, forumi su za raspravljenje i izlaganje objektivnog mišljenja.. može i subjektivnog, al kome je to još zabavno na forumu, uživo je ok..



meni je ta zajebantska atmosfera u ranijim gta-evima baš do jaja.. sto ljudi, dvesto jaja. ali, reći da su stariji samo ubijanje civila sa neograničenom municijom zato što priča nije ozbiljna nije tačno, i oni su imali misije.


Lako se može reći da se "gta" podijelio na dvije igre. GTA IV koji je ozbiljan, i Saints Row koji je zajebantski. Potonja je zbog neoptimiziranosti na PC-u prošla iznimno nezapaženo, a sve ludorije iz starih GTA igara je potencirala.
nije samo saints row, baš sam odigrao sad sabotera koji je taj zajebantsko-ozbiljni štih baš pogodio.. ali ako misliš na krimiće, onda da, sem saints mi ne pada ništa na pamet..

Tsaя
10-03-2010, 13:05
Meni se taj ME2 nesviđa ni malo i nemam pojma što vi vidite u toj igri.

Deadwalker
10-03-2010, 13:07
Isto kao sto velika kolicina igraca vidi u Total Waru

:wink:

baldrick_
10-03-2010, 13:08
strateško razmišljanje koje golica sive ćelije na pravi način?

Rang€r
10-03-2010, 14:13
Ako ti nije zabavno, to je tvoja stvar, mi raspravljamo o objektivnoj kvaliteti igara iz gta serijala.

ajde ti meni objektivno reci po ćemu je to gta serijal tako zakon, imba, pro, kul, isus...

cham3leon
10-03-2010, 14:18
Po najboljem omjeru dobrih mogućnosti za zajebanciju, realističnosti, istraživanja otvorenog prostora, misija... Ukratko, zato što je to vrlo dobro izbalansirani sandbox sa mnogo mogućnosti koje sve skupa tvore nevjerojatno zarazni gameplay. Uz sve to, igra ima pregršt humora, satire, crnjaka i sličnog.

Maloki
10-03-2010, 14:27
strateško razmišljanje koje golica sive ćelije na pravi način?
Zabavu.

Rang€r
10-03-2010, 14:32
Po najboljem omjeru dobrih mogućnosti za zajebanciju, realističnosti, istraživanja otvorenog prostora, misija... Ukratko, zato što je to vrlo dobro izbalansirani sandbox sa mnogo mogućnosti koje sve skupa tvore nevjerojatno zarazni gameplay. Uz sve to, igra ima pregršt humora, satire, crnjaka i sličnog.

ovo je glupo, ne mislim glupo kao nezabavno, več glupo kao tako što nije realistično lol


Po najboljem omjeru dobrih mogućnosti za zajebanciju, realističnosti, istraživanja otvorenog prostora, misija... Ukratko, zato što je to vrlo dobro izbalansiraniSsandbox sa mnogo mogućnosti koje sve skupa tvore nevjerojatno zarazni gameplay. Uz sve to, igra ima pregršt humora, satire, crnjaka i sličnog.

koji se tu qrc ima balansirat?:S


Po najboljem omjeru dobrih mogućnosti za zajebanciju, realističnosti, istraživanja otvorenog prostora, misija... Ukratko, zato što je to vrlo dobro izbalansirani sandbox sa mnogo mogućnosti koje sve skupa tvore nevjerojatno zarazni gameplay. Uz sve to, igra ima pregršt humora, satire, crnjaka i sličnog.

ovo ti je čista subjektivnost

Maloki
10-03-2010, 14:34
Pregršt humora, satire i crnjaka definitivno nije subjektivno.

cham3leon
10-03-2010, 16:19
Balansiranost znači da nisu natrpali svaku igru lopatama novih featuresa i ostavili šleper starih tek tako da su tu jer bi se onda igra totalno izgubila. Ili bi preveliki naglasak bio na glavnim/sporednim misijama, itd. Tu ima više posla nego što se to tebi čini.

Gta je sigurno realističniji od primjerice svog žanrovskog rivala Just Causea koji sadrži gluposti koje ne bi vidio ni u Seagalovom filmu, dok je GTA 4 poput boljeg akcijskog filma što se realizma tiče. Ništa manje ništa više.

Razina humora subjektivna? Možda, ali ako imaš slab ili čudan smisao za humor, to je tvoj problem.

Suma
10-03-2010, 18:38
Meni je gta dobar serijal ali me četvorka malo razočarala,igrao sam ju skoro do kraja ali mi se jednostavno više nije dalo.
Gameplay nije bio baš dobar i postala je monotona.

Neki su tu fanboyi gta 4, a neki fanboyi mass effecta.
Gledajte to objektivno,koja ima bolji gameplay itd.,a ne ko voli neš drugo ili nešto treće.

Grim
10-03-2010, 18:41
Meni je gta dobar serijal ali me četvorka malo razočarala,igrao sam ju skoro do kraja ali mi se jednostavno više nije dalo.
Gameplay nije bio baš dobar i postala je monotona.

Lijepo rečeno.

Slažem se. :)

baldrick_
10-03-2010, 20:48
Pregršt humora, satire i crnjaka definitivno nije subjektivno.
da, igra ima stila i to se može odrediti objektivno. kao i raznovrsnost misija i glatkoća igranja. to se sve može utvrditi, a ako ti se objektivno dobra igra ne svidi ili ne voliš žanr ili ti ne paše setting, ili si se postavio prevelike standarde.

Niko Bellic
10-03-2010, 21:04
Meni se taj ME2 nesviđa ni malo i nemam pojma što vi vidite u toj igri.
Imaš pivu! :thumbs2:

Suma
10-03-2010, 22:46
Zanimljivo, dižete gta 4 u nebesa ko da je bog,a me2 gazite ko mrava.
Nekažem ja da je gta 4 loša igra,ali mogli su to bolje odraditi.
Mass effect 2 ima dobru priču,dubinu kojate doslovno uvuče u igru i ima dobar gameplay.
Ali opet ni gta 4 nije loš, ali mu nešto fali,brzo postaje monoton.
Vidio sam u nekom postu da su mass effectu planeti jednolični,ne slažem se s time, puno je različitih planeta i gotovo.
Isto sam vidio u nekim postovima da je gta4 igra desetlječa gadno se vara,ME2 ima puno veču šansu da bude igra desetlječa ak čemo tako ići,ali još trebamo saćekati da izađe ME3 i onda ćemo vidjeti. :rambo:

Niko Bellic
10-03-2010, 22:48
Gle, GTA IV je bolja igra od ME2. Šta ti tu nije jasno? :?

Deadwalker
10-03-2010, 22:49
Da...
Kruske su bolje od jabuka

:roll:

W3DR4N
10-03-2010, 22:51
fakjea

bezimeni
10-03-2010, 22:53
Niska razina duhovne inteligencije.Pričekajmo baldicka.

Horny Devil
10-03-2010, 22:55
Mislio sam da ne vjerujes u duhove.

Niko Bellic
10-03-2010, 23:03
Traži se...

http://blogs.coventrytelegraph.net/passtheremote/baldrick.thumbnail.jpg

Maloki
10-03-2010, 23:06
još trebamo saćekati da izađe ME3 i onda ćemo vidjeti. :rambo:
ME3 izlazi u idućem desetljeću.

senad_986
11-03-2010, 00:48
Isto sam vidio u nekim postovima da je gta4 igra desetlječa gadno se vara,ME2 ima puno veču šansu da bude igra desetlječa ak čemo tako ići,ali još trebamo saćekati da izađe ME3 i onda ćemo vidjeti. :rambo:
GTA4 je izasao u prvoj, a ME2 u drugoj deceniji 21. vijeka. :P

baldrick_
11-03-2010, 13:06
Niska razina duhovne inteligencije.Pričekajmo baldicka.
kakve to veze ima sa duhovnom inteligencijom? kontam da je lik bio sarkastičan sa ''mass effect je bolji od gta, šta ti oćeš???'', ako nije, onda je niska matematička inteligencija - u nju svrstavam smisao za logiku.. mada ne mora da znači da je nužno niska, samo ako nema logike, ali je verovatno, mnogo ti truda treba da je nabudžiš, ako nemaš logiku.

cham3leon
11-03-2010, 13:08
Isto sam vidio u nekim postovima da je gta4 igra desetlječa gadno se vara,ME2 ima puno veču šansu da bude igra desetlječa ak čemo tako ići,ali još trebamo saćekati da izađe ME3 i onda ćemo vidjeti. :rambo:
GTA4 je izasao u prvoj, a ME2 u drugoj deceniji 21. vijeka. :P

Zapravo krivo, 2010. je još uvijek prvo desetljeće 21. vijeka :D

ScorpiuS
11-03-2010, 13:30
A ne, prvi decenij je od 00-09, a drugi od 10-19, itd. Bar mislim da je tako :D

cham3leon
11-03-2010, 13:59
Misliš krivo. Ovaj decenij (prvi u 21. stoljeću) traje od 2001. do 2010., a idući počinje s 2011. - om

Opća kultura, c'mon :(

W3DR4N
11-03-2010, 14:06
Iako je prema pravilu tako, nikad ne znaš kako drugi računaju, pa ono, budi siguran.

cham3leon
11-03-2010, 14:14
Šta imaju drukčije računat, kad je ovaj prvi prihvaćen kao logičan i normalan, na kraju i standardan način računanja desetljeća, stoljeća i tisućljeća još otkako je sv. Petar hodao Zemljom.

Rang€r
11-03-2010, 14:21
Balansiranost znači da nisu natrpali svaku igru lopatama novih featuresa i ostavili šleper starih tek tako da su tu jer bi se onda igra totalno izgubila. Ili bi preveliki naglasak bio na glavnim/sporednim misijama, itd. Tu ima više posla nego što se to tebi čini.[/qoute]

lol..


Gta je sigurno realističniji od primjerice svog žanrovskog rivala Just Causea koji sadrži gluposti koje ne bi vidio ni u Seagalovom filmu, dok je GTA 4 poput boljeg akcijskog filma što se realizma tiče. Ništa manje ništa više.

bmk što je realističnija od wannabe gtaa, a ak je gta4 realizam na razini nekog boljeg akcijskog filma, onda su definitivno super pogodili realiam


Razina humora subjektivna? Možda, ali ako imaš slab ili čudan smisao za humor, to je tvoj problem.

ofc da je razina humora subjektivna, ko što si sam reko neko ima slab il čudan smisao za humor, kakav je moj smisao za humor to je moj problem, al ono to nikako nemože bit plus igri(oke može na neki način, mada ima daleko boljih), al definitivno nije razlog za igrat igru. ista stvar ti je npr. sa strategijama, zabava u strategijama je također subjektivan pojam, ak je neko glup teško da će se zabavit uz strategije..

Suma
11-03-2010, 14:27
kakve to veze ima sa duhovnom inteligencijom? kontam da je lik bio sarkastičan sa ''mass effect je bolji od gta, šta ti oćeš???'', ako nije, onda je niska matematička inteligencija - u nju svrstavam smisao za logiku.. mada ne mora da znači da je nužno niska, samo ako nema logike, ali je verovatno, mnogo ti truda treba da je nabudžiš, ako nemaš logiku.

Uopće nisam bio sarkastičan,nego sam iznosio činjenicu.
I uopće me ne dira što mislite da sam mentalno,logično i duhovno zaostao.

Bartuc
11-03-2010, 14:50
Dajte recite zašto GTA 4 smatrate igrom desetljeća? Zbog igrivosti, priče, atmosfere... Čega? Što vas je toliko dojmilo u toj igri?

I jel bi mogao igrati na max detaljima pri 1280x1024 rezi sa konfom iz potpisa? :D

Aral
11-03-2010, 14:52
Igra je dobra al da je igra desetljeća...kad malo bole razmislim nit neznam koja bi to bila igra.

Suma
11-03-2010, 14:54
Dajte recite zašto GTA 4 smatrate igrom desetljeća? Zbog igrivosti, priče, atmosfere... Čega? Što vas je toliko dojmilo u toj igri?


Istina,to s igrom desetljeća je pretjerivanje,igra mora puno više od toga napraviti da bi zaslužila taj naslov.

Outmind
11-03-2010, 14:55
Da bartuče, sa najnovijim patchem će ti letjet.

Kaj ja znam, igrao sam sve gta-ove osim dvojke, i niko mi je negdje na razini trojke - ok igra. Da su ostavili rpg elemente koje je imao cj, o igri bih imao još i bolje mišljenje.

Bartuc
11-03-2010, 14:58
Ona pitanja nisu sarkastično podjebavanje, zbilja me zanimaju odgovori tako da znam da li da igram ili ne :D


@Outmind, hvala na potvrdi. Dio posla smo riješili :friends:


EDIT: Jebla me nova stranica...



Dajte recite zašto GTA 4 smatrate igrom desetljeća? Zbog igrivosti, priče, atmosfere... Čega? Što vas je toliko dojmilo u toj igri?

Grim
11-03-2010, 14:58
Dajte recite zašto GTA 4 smatrate igrom desetljeća? Zbog igrivosti, priče, atmosfere... Čega? Što vas je toliko dojmilo u toj igri?

Ništa, igra je prosjek.

W3DR4N
11-03-2010, 15:14
Dajte recite zašto GTA 4 smatrate igrom desetljeća? Zbog igrivosti, priče, atmosfere... Čega? Što vas je toliko dojmilo u toj igri?

I jel bi mogao igrati na max detaljima pri 1280x1024 rezi sa konfom iz potpisa? :D

Zbog posvećenosti detaljima pri čemu se pazilo na najmanje sitnice.
Zbog savršene cjeline u kojoj ničeg nema previše, niti ičega nedostaje.

ScorpiuS
11-03-2010, 15:17
Istina, ali dali su zbilja potrebni svi ti detalji? Mislim uredu je su se posvetili tim sitnicama i da su ispolirali igru koliko mogu, ali što će ti to kad nasred prelaska igra postane monotona. Onis u u igru trebali ubacit zabavu, nešto što bi te navelo da se vratiš igranju toga, a ne perfekcionizam.

W3DR4N
11-03-2010, 15:18
Ne kužim što je monotono? Misije su iznimno raznolike, a kad ti one dosade, prekineš ih i ideš raditi za Brucea ili nešto treće.

Bartuc
11-03-2010, 15:18
Ajde baš ću je onda nabaviti. Imao sam je doma jedno vrijeme ali nisam je niti instalirao, jednostavno nisam imao volje. No sada me baš primila volja, fino mi treperi u želucu dok se zamišljam kako je igram. S time da ću je zaigrati tek za tjedan ili 2 (možda prije ali teško) pošto moram srediti treći komp sa XP-om za fax i početi raditi na digitalnoj obradi signala :(

ScorpiuS
11-03-2010, 15:30
Ne kužim što je monotono? Misije su iznimno raznolike, a kad ti one dosade, prekineš ih i ideš raditi za Brucea ili nešto treće.
Usporedit ću ga sa GTA SA.
Kada u GTA SA mi dosade misije (a ne dosade) uzmem monster truck i gazim aute po cesti, uzmem tenk i koljem policiju do ujutro, uzmem Hydru i zajebavam se sa njom, uzmem Sultana ili neko drugo zakon auto, te ga malo nafrizisam u tunning shopu, pa se vozikam nijime, idem poklat 300 čeljadi na cesti sa minigunom

Kada u GTA IV mi dosade misije idem poklati 300 čeljadi na cesti sa desert eagleom, uzmem neko auto pa driftam po cesti.

Jep, SA je daleko zanimljiviji

W3DR4N
11-03-2010, 15:35
San Andreas sam igrao 5-6 sati. IV završio dvaput. Individualno je.

Bartuc
11-03-2010, 15:44
Onda sam na Vedranovoj strani. Igrao sam par sati SA dok mi se nisu nepovratno zgadili wannabe gangsteri. Dosadne su mi te kvazi nigga-gangsta spike. Moj bratić voli tu igru, ali on voli i 50-Centa :P

Aral
11-03-2010, 15:48
Onda sam na Vedranovoj strani. Igrao sam par sati SA dok mi se nisu nepovratno zgadili wannabe gangsteri. Dosadne su mi te kvazi nigga-gangsta spike. Moj bratić voli tu igru, ali on voli i 50-Centa :P
Ja sam je prašao dva puta negdje, na stranu to kaj slušam rap već preko 10god, ovu igru sam volio samo zbog njenog gameplaya, tada stvarno velike slobode te sandboxa, te pomalo old skul settinga. IV sam isto obožavao, predivan grad, lude misije, lud humor al mi je volju na početku ubila Rockstarova bezobraznost kaj se tiće hardvera. Pošto takve igre nikad ne stari vratit ću joj se jednog dana sigurno, pretpostavljam kad nabavim dovoljno jak stroj da igram kak treba ^^

ScorpiuS
11-03-2010, 15:50
Ja uopće nisam obraćao pozornost na te gangsta spike, na radiu mi je non-stop vrtio Radio-X i K-DST. Ista situacija kao Aralu, meni se GTA SA sviđa zbog ogromne slobode, ali i velikih mogućnosti.

Outmind
11-03-2010, 15:51
Osobno SA smatram sadržajnijim. Istina je da u četvorci možeš raditi puno sporednih stvari, no one imaju malen ili nikakav utjecaj na tvog lika. Nekako mi u četvorci fali onaj osjećaj napredovanja u svakom pogledu. Postoje lineearna priča i neobavezne sporedne aktivnosti. I sa ima linearnu priču, no istu možete prijeći kao osrednji dripac, ili pak kao nabildani lik sa 3-4 oružja na hitman nivou i dovoljnim respektom za kontrolu 6 gangmembera. Isto tako u sa ima puno više toga za istražiti, i što je najbitnije, lokacije su zanimljive i raznovrsne. Taman kad vam dosadi los santos, odete u donju pripizdinu. Kad vam dosadi zayebancija sa katalinom, odete u san fiero itd. Takav lvl design omogućuje i maštovitije misije, jer koliko god raznolike one bile u četvorci, ipak su sve u nekakvom gradskom okruženju koje je samo po sebi ograničavajuće. Likovi u sa su mi bili zanimljiviji. Ako izuzmemo Jacoba, u četvorci me nitko nije pretjerano oduševio, a pogotovo mi na živce ide roman. Nema tu opićenih likova poput og loc-a, psihopata kao što je katalina, ili pak pizdi kao što su rider i big smoke. Da skratim svoj hvalospjev san andreasu, igra jednostavno nudi više raznovrsnih stvari, a time je i zabavnnija.

EDIT @ bartuc - ja slušam uglavnom metal, pa mi to apsolutno nije smetalo da uživam u sa-u. A Nigeri su mi ionako bolje legli od romanovog taxi servisa.

bezimeni
11-03-2010, 15:53
SA se nikako ne može uspoređivati sa GTA IV . Da budem slikovit ...SA je igrica dok je GTA IV igretina .

Duke of Earl
11-03-2010, 16:15
Dajte recite zašto GTA 4 smatrate igrom desetljeća? Zbog igrivosti, priče, atmosfere... Čega? Što vas je toliko dojmilo u toj igri?

Ništa, igra je prosjek.
Gledaj, igra koja je u 90 % časopisa i review siteovima pobrala NAJVEĆU ocjenu, i stoji kao najbolje ocijenjena igra svih vremena, nije jebeno prosječna. Naravno, ne pričam o igri samo po onome što znam iz recenzija, već i po osobnom iskustvu s obzirom da sam je na PS 3 kod frenda prešao 3x puta, uz još nebrojeno puno sati zajebancije po gradu. To je igra, kako je WEDRAN rekao, koja je zbilja apsolutno savršena cijelina. Neznam, možda vi pokušavate ispast alternativni zbog tog što je niste mogli pokrenut na svom računalu, pa ste isfrustrirani zbog prevelikih zahtjeva i pljujete tamo gdje stvarno netreba.

Stavimo na stranu stvari koje su očito vrhunski izvedene, kao tehnička briljantnost, vrhunski soundtrack i vjerojatno najbolji fizički engine ikad radi kojeg sam bio u stanju sat vremena se zabijat autom i motorom u zid, i svaki put gledat drugačiju animaciju letenja i posljedica pada. Stvar koja me najviše fascinirala je bio dojam života u svim tim sitnicama, kao ljudi koji po kiši stavljaju novine na glavu i bježe u zaklon, slučajni prolaznici koji znaju dobacit uvredljivu upadicu, ili se čak među sobom posvađati, detaljan tv program, vrhunska satira svega i svačega u modernom svijetu, i još stotine detalja koje uopće nema smisla nabrajat ovdje.

Grim, bez uvrede, ali samo mentalno zaostali idiot može biti u stanju ovu igru nazivati prosjekom. Možeš reć da ti se ne sviđa, da to ne paše setting itd. Ali odgovorno tvrdit da je ona prosječna ili loša je zapravo tužno za čitat i ostavlja dojam bespotrebnog privlačenja pozornosti na sebe.

Maloki
11-03-2010, 16:21
ali samo mentalno zaostali idiot može biti u stanju ovu igru nazivati prosjekom. Možeš reć da ti se ne sviđa, da to ne paše setting itd. Ali odgovorno tvrdit da je ona prosječna ili loša je zapravo tužno za čitat i ostavlja dojam bespotrebnog privlačenja pozornosti na sebe.
Talični, nadam se da si pročitao ovo.

W3DR4N
11-03-2010, 16:23
Stavimo na stranu stvari koje su očito vrhunski izvedene, kao tehnička briljantnost, vrhunski soundtrack i vjerojatno najbolji fizički engine ikad radi kojeg sam bio u stanju sat vremena se zabijat autom i motorom u zid, i svaki put gledat drugačiju animaciju letenja i posljedica pada. Stvar koja me najviše fascinirala je bio dojam života u svim tim sitnicama, kao ljudi koji po kiši stavljaju novine na glavu i bježe u zaklon, slučajni prolaznici koji znaju dobacit uvredljivu upadicu, ili se čak među sobom posvađati, detaljan tv program, vrhunska satira svega i svačega u modernom svijetu, i još stotine detalja koje uopće nema smisla nabrajat ovdje.

Al u igri toj opsega, Rockstar se posvetio doista banalnim stvarima. Recimo, automobil se može ogrebati. I to sve izračunava fizika na temelju kolizije. Tako da auto provučen uz ogradu dobije crtu na pravom mjestu bez nasumičnih udubina. Recimo, prelaskom automobila preko šahta na cesti proizvodi drugačiji zvuk. Prilaskom do nasumičnog automobila se čuje glazba iz njega, a ako razbijete vjetrobransko staklo, ona se naglo poglasni. Padom/pucanjem na sirene se izobliči zvuk...

Sgt. Bull
11-03-2010, 16:25
And yet again VA sucks...

Grim
11-03-2010, 16:27
Dajte recite zašto GTA 4 smatrate igrom desetljeća? Zbog igrivosti, priče, atmosfere... Čega? Što vas je toliko dojmilo u toj igri?

Ništa, igra je prosjek.

Grim, bez uvrede, ali samo mentalno zaostali idiot može biti u stanju ovu igru nazivati prosjekom. Možeš reć da ti se ne sviđa, da to ne paše setting itd. Ali odgovorno tvrdit da je ona prosječna ili loša je zapravo tužno za čitat i ostavlja dojam bespotrebnog privlačenja pozornosti na sebe.
To se zove trollanje, spuštam se na nivo Taličnog pošto me počeo živcirati sa pljuvanjem po ME2 (on isto trolla). :)

Duke of Earl
11-03-2010, 16:38
Al u igri toj opsega, Rockstar se posvetio doista banalnim stvarima. Recimo, automobil se može ogrebati. I to sve izračunava fizika na temelju kolizije. Tako da auto provučen uz ogradu dobije crtu na pravom mjestu bez nasumičnih udubina. Recimo, prelaskom automobila preko šahta na cesti proizvodi drugačiji zvuk. Prilaskom do nasumičnog automobila se čuje glazba iz njega, a ako razbijete vjetrobransko staklo, ona se naglo poglasni. Padom/pucanjem na sirene se izobliči zvuk...
Točno o tom pričam.



To se zove trollanje, spuštam se na nivo Taličnog pošto me počeo živcirati sa pljuvanjem po ME2 (on isto trolla). :)
Onda u redu :D

ScorpiuS
11-03-2010, 16:39
Rekao je isto šta i ja samo sa primjerima :D

senad_986
11-03-2010, 16:46
Misliš krivo. Ovaj decenij (prvi u 21. stoljeću) traje od 2001. do 2010., a idući počinje s 2011. - om

Opća kultura, c'mon :(

http://en.wikipedia.org/wiki/2000%E2%80%932009

The 2000s was the decade that started on January 1, 2000 and ended on December 31, 2009. It was the decade in which the 21st century and 3rd millennium began.

Mada se tu javlja problem prve decenije n.e. Ono, prema ovom racunanju prva decenija je imala 9 godina.
Ma, nebitno. Ti mozes reci da je GTA4 najbolja igra posljednjih 10 godina, pa bilo to 2001-2010 ili 1999-2008.

Bartuc
11-03-2010, 16:48
Daj ne serite da je toliko detaljno odrađena :o Ovo što je Vedran opisao zvuči fenomenalno iako nepotrebno. Fino, drago mi je što me hypate pošto ću na žalost ući u igru sa rezervom i gorkim okusom zahvaljujući prethodnim nastavcima. No ako je kvalitetna, mišljenje se lako i brzo može promijeniti.

Maloki
11-03-2010, 16:50
http://en.wikipedia.org/wiki/2000%E2%80%932009

The 2000s was the decade that started on January 1, 2000 and ended on December 31, 2009. It was the decade in which the 21st century and 3rd millennium began.

Mada se tu javlja problem prve decenije n.e. Ono, prema ovom racunanju prva decenija je imala 9 godina.
Ja ću ipak rađe vjerovati svojim profesorima iz povjesti koje sam imao u osnovnoj i srednjoj nego Wikipediji.

cham3leon
11-03-2010, 16:57
Balansiranost znači da nisu natrpali svaku igru lopatama novih featuresa i ostavili šleper starih tek tako da su tu jer bi se onda igra totalno izgubila. Ili bi preveliki naglasak bio na glavnim/sporednim misijama, itd. Tu ima više posla nego što se to tebi čini.[/qoute]

lol..


Gta je sigurno realističniji od primjerice svog žanrovskog rivala Just Causea koji sadrži gluposti koje ne bi vidio ni u Seagalovom filmu, dok je GTA 4 poput boljeg akcijskog filma što se realizma tiče. Ništa manje ništa više.

bmk što je realističnija od wannabe gtaa, a ak je gta4 realizam na razini nekog boljeg akcijskog filma, onda su definitivno super pogodili realiam


Razina humora subjektivna? Možda, ali ako imaš slab ili čudan smisao za humor, to je tvoj problem.

ofc da je razina humora subjektivna, ko što si sam reko neko ima slab il čudan smisao za humor, kakav je moj smisao za humor to je moj problem, al ono to nikako nemože bit plus igri(oke može na neki način, mada ima daleko boljih), al definitivno nije razlog za igrat igru. ista stvar ti je npr. sa strategijama, zabava u strategijama je također subjektivan pojam, ak je neko glup teško da će se zabavit uz strategije..

Pa onda nijedna igra ne valja. Koja je to objektivna kvaliteta igre a da je svima jednaka? Grafika i ostale tehnikalije sigurno nisu, jer šta ako je nekome prešareno ili pretmurno? Humor je, konstatirali smo, nešto što zapravo ne postoji i nije poželjno, a nijedan gameplay ne valja jer zahtijeva uporabu mozga?

@Bartuc, ta konfa će ti na toj rezi vrtit bez problema, samo pazi da pečiraš igru do daske.



Stavimo na stranu stvari koje su očito vrhunski izvedene, kao tehnička briljantnost, vrhunski soundtrack i vjerojatno najbolji fizički engine ikad radi kojeg sam bio u stanju sat vremena se zabijat autom i motorom u zid, i svaki put gledat drugačiju animaciju letenja i posljedica pada. Stvar koja me najviše fascinirala je bio dojam života u svim tim sitnicama, kao ljudi koji po kiši stavljaju novine na glavu i bježe u zaklon, slučajni prolaznici koji znaju dobacit uvredljivu upadicu, ili se čak među sobom posvađati, detaljan tv program, vrhunska satira svega i svačega u modernom svijetu, i još stotine detalja koje uopće nema smisla nabrajat ovdje.

Al u igri toj opsega, Rockstar se posvetio doista banalnim stvarima. Recimo, automobil se može ogrebati. I to sve izračunava fizika na temelju kolizije. Tako da auto provučen uz ogradu dobije crtu na pravom mjestu bez nasumičnih udubina. Recimo, prelaskom automobila preko šahta na cesti proizvodi drugačiji zvuk. Prilaskom do nasumičnog automobila se čuje glazba iz njega, a ako razbijete vjetrobransko staklo, ona se naglo poglasni. Padom/pucanjem na sirene se izobliči zvuk...

Ne, baš sam malo isprobavao. Svaki auto ima predodređena mjesta gdje se pokažu ogrebotine ako se kolizija dogodi otprilike na tom dijelu karoserije.
Također, toliko su se pozabavili nebitnim stvarima, ali to daje toliku dodatnu draž igri. Sve je odrađeno vrhunski. A još usto igra ima dušu. Ova monotonost jest problem, ali tiče se samo glavnih misija koje su vrlo slične. Uglavnom se sastoje od - idi tamo - <neka specijalna scena u kojoj dođeš do mete, varira od misije do misije> - ubij metu/e, vrati se nazad.

@senad - članak iz wikipedije je totalno netočan, kao što si i rekao, tada je prvo desetljeće imalo 9 godina. O tome ja pričam.

senad_986
11-03-2010, 18:56
Ne znam stvarno kako neko moze reci da je GTA4 losa igra ili da je prosjecna? Objektivno, radi se o vrhusnkoj igri, jednoj od najboljih ikad. Nisam ljubitelj igri tipa "pobij sve i vrati se sam", ali sam mnogo uzivao u GTA4 jer je, pored sjajne grafike, zvuka, muzike, gameplaya, puna malih detalja koji su samo karakteristicni za GTA4. Daj, molim te u kojoj to jos igri, ljudi, kada pocne padati kisa, glavu pokriju novinama. :)
Sto se tice poredjenja GTA4 i ME2, mislim da to nije suvislo jer se radi o potpuno razlicitim zanrovima i da je tu stvar licnih afiniteta. Meni je ME2 bolji jer vise volim SF i RPG od akcije i krimi price.

@cham3leon: mogu ti reci da si u pravu. Bio sam u nedoumici kako se broje decenije i mislio sam da je prva od 2001.-2010., ali me ovo sa wikipedije zbunilo. Stvarno, obzirom da se n.e. nije pocela racunati od nule, prva decenija ne moze imati 9 godina, tj. prva decenija ovog vijeka je 2001-2010.

Sgt. Bull
11-03-2010, 19:00
1 - 2000 - 2010 - 1990
2 - 2001 - 2011 - 1991
3 - 2002 - 2012 - 1992
4 - 2003 - 2013 - 1993
5 - 2004 - 2014 - 1994
6 - 2005 - 2015 - 1995
7 - 2006 - 2016 - 1996
8 - 2007 - 2017 - 1997
9 - 2008 - 2018 - 1998
10 - 2009 - 2019 - 1999

Šta je tu zbunjujuće?

Niko Bellic
11-03-2010, 21:13
To se zove trollanje, spuštam se na nivo Taličnog pošto me počeo živcirati sa pljuvanjem po ME2 (on isto trolla). :)
Talični Tom has gone... :(

Novi je igrač u gradu... :wink:

Aral
11-03-2010, 22:08
Oh no :|

:)

kulamasta
11-03-2010, 22:26
Nebi ulazio u detalje, trice i kucine, nego uglavnoom:

GTA4 je odlican naslov ali istina, i meni je oko polovice postao monotan i dosadio

Aral
11-03-2010, 22:43
Mislim da bi se većina ovdje složila da je gtaIV impresivan ili vrlo dobar naslov, ali nekim se sviđa a nekima ne, kao i svaka druga igra. Meni trenutno hardverska situacija ne dopušta da igram kak treba ali jednog dana...silovat ću igru :evil:

Arbiter of Change
12-03-2010, 01:23
Većini ljudi je GTA 4 ostavio gorak okus jer su ga probali samo na PC-u.

bezimeni
12-03-2010, 07:15
Bolje rečeno na neadekvatnom PC-u.

Aral
12-03-2010, 07:50
Da, kojeg je u to doba imalo mali broj ljudi. Al čak i to prolazi, jer dana danas se rade svakakve igre a nisu toliko zahtjevne. Ono, naprave mi igru di mi nedaju da si podesim postavke kak meni paše, odnosno više od dozvoljenog. A onda kasnije daju patcheve...yeah vrit. Al dobro, prešao sam i preko toga nekako, to ne umanjuje ocjenu samom gameplayu i igri.

bezimeni
12-03-2010, 09:15
To se svi slažemo da je igra izbačena pre rano i šlampavo .Da su je odgodili pola godine i sredili na sadašnju razinu bila bi savršena.Ali savršenstvo ne postoji , barem ne na ovom , trećem po redu kamenčiću od Sunca :D .

cham3leon
12-03-2010, 15:25
Točnije svemiru, ali sad već kompliciramo :D

Bartuc
12-03-2010, 15:48
Baš sam snimio i isprobao GTA4. Igra mi vrlo dobro radi, ali grafika je strašno ružna :o Sjene su nevjerojatno loše (na High), u daljini dolazi do "klipinga" objekata, sve je nazubljeno (fali AA). Osim toga, kontrole su mi strašno loše. Vozim onaj auto i moram sa mišem vrtiti kameru, a fizika auta je pre strašna. Ne znam jel furaju na realnost što se tiče fizike auta, ali u takvoj igri ne paše realnost već mora postajati zdrava doza arkadičnosti.


Ne znam da li bi igru instalirao nakon formatiranja kompa :| Prvi dojmovi su strašno loši, a hype me neopisivo prao.

Arbiter of Change
12-03-2010, 15:52
De odi igraj Saint's Row 2 onda. :)

Grim
12-03-2010, 16:07
Baš sam snimio i isprobao GTA4. Igra mi vrlo dobro radi, ali grafika je strašno ružna :o Sjene su nevjerojatno loše (na High), u daljini dolazi do "klipinga" objekata, sve je nazubljeno (fali AA). Osim toga, kontrole su mi strašno loše. Vozim onaj auto i moram sa mišem vrtiti kameru, a fizika auta je pre strašna. Ne znam jel furaju na realnost što se tiče fizike auta, ali u takvoj igri ne paše realnost već mora postajati zdrava doza arkadičnosti.


Ne znam da li bi igru instalirao nakon formatiranja kompa :| Prvi dojmovi su strašno loši, a hype me neopisivo prao.
Nemoj.

Baci se na WH40K Dawn of War. :)

Bartuc
12-03-2010, 16:15
Evo probao sam forsati AA i AF u catalyst centru, i dalje je grafika ružna. Ovo će biti službeno prva igra koja me otjerala svojom grafikom. Jednostavno joj ne priznam "konzolašku" grafiku sa tim zahtjevima. Igram i ne koncentriram se na igru nego na nazubljene rinzole i ostale objekte :( Izgubio sam volju, pa makar sadržajno bila savršena.

ScorpiuS
12-03-2010, 16:28
I to dolazi od čocjeka koji govori da grafika nije važna u igrama koliko gameplay. c-c-c

Bartuc
12-03-2010, 16:34
Tako je, zato kažem da će ovo biti prva igra gdje zadnju riječ nosi upravo grafika. Iz principa ne želim igrati nešto što izgleda toliko ružno, a zahtjeva toliko puno. Jednostavno nema opravdanja za takvu grafiku/zahtjeve, nebitno što je riječ o otvorenom svijetu. Čeka se Just Cause 2 i Mafia 2, one bar izgledaju kao da pripadaju u moderno doba, osim ako SS-ovi lažu :D

Aral
12-03-2010, 17:11
Evo probao sam forsati AA i AF u catalyst centru, i dalje je grafika ružna. Ovo će biti službeno prva igra koja me otjerala svojom grafikom. Jednostavno joj ne priznam "konzolašku" grafiku sa tim zahtjevima. Igram i ne koncentriram se na igru nego na nazubljene rinzole i ostale objekte :( Izgubio sam volju, pa makar sadržajno bila savršena.
Eto mog slučaja od onog dana kad je igra došla. Još sam imao nekako volje igrat do polovice jer je igra stvarno zakon a onda mi je prekipilo. Jednog dana kad ću imat dovoljan hardveraj onda ću je zaigrat, inače se ne namjeravam patit sa igraom koja je deset puta gora od crysia.

cham3leon
12-03-2010, 18:09
Da, na slabijim rezolucijama sjene izgledaju očajno, ali navikneš se :D

A što se tiče vožnje, izgleda realistično, ali da je baš teška, nije. Slabi ste mi vi vozači...

Aral
12-03-2010, 18:16
Da se mene pita, vožnja je odlično napravljena ^^

Niko Bellic
12-03-2010, 18:30
Ne znam za vas, ali ja od igara iz GTA serijala, bar što se grafike tiče, očekujem samo to da bude ljepša od one iz prošlog nastavka. Stvarno ne kužim Bartuc što bi ti htio, ali ja radije biram takav slobodni setting u igri, di mogu kud hoću i kad hoću, jer mi se tako hoće, nego da idem tamo kud moram, zato što si je neki lik to tak zamislio. Također, kako ti grafika u GTA IV može biti ružna, ako si igrao MW2 i vidio one turbo ružne aute što bezveze stoje parkirani. Da, baš one aute koji su 300 puta ružniji od auta u GTA IV i zbog kojih poželim da se MW2 odvija negdje u prirodi bez ikakvih vozila. Mislim stvarno, igrao si i DA:O koji isto ima ružniju grafiku od GTA IV i npr. Burnout Paradise za kojeg se to isto slobodno može reći.

OMFG, ti mora da si se najeo ludih gljiva. :shock:

Sgt. Bull
12-03-2010, 18:34
Koji si ti troll. Jebote.
GTA bolji od MW2? GTA bolji od DA:O?

Grim
12-03-2010, 18:35
Talični, uspoređujući grafiku kod tih igara:

Modern Warfare 2 > Dragon Age Origins >>>>>>>>>>> GTA IV

Grafika u GTA IV je očajna, a sjene su katastrofa neviđena. A k tome da je igra još zahtjevna. :(

ScorpiuS
12-03-2010, 18:55
Još ako tome dodamo omjer zahtjevnost:ljepota navedenih igara (DA:O, Paradise i MW2) dobijemo da je GTA IV daleko iza tih igara.
Tko se sad tu najeo ludih gljiva?

Bartuc
12-03-2010, 18:58
Lijepa grafika? Pogledaj nazubljenost objekata, malu detaljnost sijena, nisku rezoluciju vozila, katastrofalne texture ceste itd. Ne znam za vas, ali meni tu nije ništa lijepo!?



http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_fb053521.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/897200_Copy2ofPrintScreen1.jpg)Shttp://www.imagesforme.com/thumb/thumb_38f8e523.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/897199_CopyofPrintScreen1.jpg)Shttp://www.imagesforme.com/thumb/thumb_0f9b7bf6.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/897202_CopyofCopyofPrintScreen1.jpg)



PS: Prototype mi je 10x ljepše izgledao, a na HD3850 pri MAX detaljima nije čuo za pojam štucanje. Mada se on ne može direktno mjeriti sa GTA pošto nema toliki nivo interakcije okoliša sa objektima i NPC-evima... To sve diže zahtjevnost.

Praetorian
12-03-2010, 19:04
Bartuc sad si me jos jedamput podsjetio kakvu groznu grafiku ima gta4. Inace meni nesmeta losa grafika u igri ako je sve drugo dobro, ali kad gta 4 ima monstruozne zahtjeve onda ocekujem da i grafika bude u skladu s njima............................

Niko Bellic
12-03-2010, 19:24
Kakve monstruozne zahtjeve. Pa radi mi na oko 60 frejmova konstantno. Sve ide glatko kao nož kroz putar. Fora je u tome da u GTA serijalu naglasak ni nije na grafici, ali je ona opet ljepša od nekih igara koje se furaju na to. Meni je npr. grafika u GTA IV čist okej i što se mene tiče sve igre mogu imati takvu grafiku. Ipak je to igra i čak i Crysis prehvaljeni ima koma vozila i džaba mu onda sva ta priroda kad auto u igri izgleda kao od legića napravljen. Pa mislim stvarno. Šta je to toliko lijepo u Crysisu, ME2, MW2, DA:O i sličnim igrama da je "toliko ljepše" od grafike u GTA IV. Meni je sve to još prenerealno i zgleda mi kao crtić koji silno želi biti film. GTA IV bar prizna da izgleda ko crtić, a ne da se u wannabe filmu tipa Crysis pojavi autek od legića. Anbilivibl!

Dajte usporedite ss iz GTA IV i MW2 (auti) ili npr. GTA IV i DA:O (tijela i face likova) ili npr. GTA IV Mammoth (Hummer wannabe) i Crysis autek od legića (Hummer wannabe). Ajde da vidim tu silnu razliku? Mislim da ste se našli u neobranom grožđu dragi moji ljudovi...

Bartuc
12-03-2010, 19:32
Ja samo ne kužim zašto uspoređuješ DAO, Crysis ili Modern Warfare sa GTA IV!? U Crysisu su auti potpuno sporedna stvar, dok su u Modern Warfare samo statični objekti da popune prostor. Normalno da se onda za te igre ne rade detaljna vozila. Dok u drugu ruku GTA strašno ovisi o vozilima, a opet izgledaju kao da su zapela u 2005 godini!? Grafika je tipična za konzolu, na PC-u je jednostavno zastarjela.

Grim
12-03-2010, 19:40
Talični, moraš priznati da to sve govori fanboy u tebi. Znaš da to nije istina. ^^

Raz
12-03-2010, 19:42
Trola vas.

I da, grafika je ružna (ili bar ne dovoljno dobra s obzirom na hardverske zahtjeve).

Feanor
12-03-2010, 19:44
Ja samo ne kužim zašto uspoređuješ DAO, Crysis ili Modern Warfare sa GTA IV!? U Crysisu su auti potpuno sporedna stvar, dok su u Modern Warfare samo statični objekti da popune prostor. Normalno da se onda za te igre ne rade detaljna vozila. Dok u drugu ruku GTA strašno ovisi o vozilima, a opet izgledaju kao da su zapela u 2005 godini!? Grafika je tipična za konzolu, na PC-u je jednostavno zastarjela.

A to što imaju najralniji prikaz štete na autima dosad ti ništa ne predstavlja???

Grim
12-03-2010, 19:46
Ja samo ne kužim zašto uspoređuješ DAO, Crysis ili Modern Warfare sa GTA IV!? U Crysisu su auti potpuno sporedna stvar, dok su u Modern Warfare samo statični objekti da popune prostor. Normalno da se onda za te igre ne rade detaljna vozila. Dok u drugu ruku GTA strašno ovisi o vozilima, a opet izgledaju kao da su zapela u 2005 godini!? Grafika je tipična za konzolu, na PC-u je jednostavno zastarjela.

A to što imaju najralniji prikaz štete na autima dosad ti ništa ne predstavlja???
Nekako sumnjam u to.
I da, zbog prevelikog furanja na realnost, igra je najviše failala. Previše realno da bude zabavan GTA naslova.

Bartuc
12-03-2010, 19:52
Hmm, kad smo kod toga... Onaj crni auto s kojim počneš igru, da li je on imun na štetu ili što!? Koliko sam se puta kresnuo, a šteta minimalna!? Ali moram priznati da je pre jebeno napravljeno kada te zgazi auto pa ga zašprica tvoja krv po haubi. Taj detalj me gotovo rastopio. I razbijanje stakla na autu je bio odlično.

Protiv tih detalja nemam ništa protiv, stvarno su odrađeni genijalno. Ali to ne umanjuje činjenicu da je grafika loša. Ovo sve pripisujem fizici, ne grafici. I ragdoll kada me zgodio auto je bio odličan, točno se osjeti sila udarca i masa tijela dok se razvalja po cesti.

Niko Bellic
12-03-2010, 21:01
Vidiš, ti kažeš da su u MW2 auti statični objekti. Okej. Meni su oni eto kao trn oku. U GTA IV je sve fino izbalansirano i baš zato meni grafika u toj igri nije loša, dok kad u nekoj igri vidim sve upicanjeno i auto kocku, to mi zgadi svu tu ostalu prekokrasnu grafiku. Ti auti i ine stvari u MW2 zgledaju kao da se čovjek odjene u odijelo i dolje obuće patike za nogomet, a GTA IV je više onak poput lijepe trenirke i tenisica, ništa ekstra, ali ukupan dojam je bolji.

Aral
12-03-2010, 21:27
Znam di je dobra grafika...na konzolama.

Oh wait...

ScorpiuS
12-03-2010, 22:18
A čovjek bi reko da u 15 GB mogu stisnut malo bolje teksture

Outmind
12-03-2010, 22:57
Vidiš, ti kažeš da su u MW2 auti statični objekti. Okej. Meni su oni eto kao trn oku. U GTA IV je sve fino izbalansirano i baš zato meni grafika u toj igri nije loša, dok kad u nekoj igri vidim sve upicanjeno i auto kocku, to mi zgadi svu tu ostalu prekokrasnu grafiku. Ti auti i ine stvari u MW2 zgledaju kao da se čovjek odjene u odijelo i dolje obuće patike za nogomet, a GTA IV je više onak poput lijepe trenirke i tenisica, ništa ekstra, ali ukupan dojam je bolji.

Hvataš se za nevažne gluposti, barem kaj se mw-a tiče. Kvaliteta automobila u mw-u ne igra apsolutno nikakvu ulogu, niti se ne odražava na gameplay. Zamisli da se sad počnem žaliti da mi u gta4 izrazito smeta neautentičan izgled hidranata... bilo bi to bezvezno cjepidlačenje, zar ne?

kulamasta
12-03-2010, 23:58
Vidiš, ti kažeš da su u MW2 auti statični objekti. Okej. Meni su oni eto kao trn oku. U GTA IV je sve fino izbalansirano i baš zato meni grafika u toj igri nije loša, dok kad u nekoj igri vidim sve upicanjeno i auto kocku, to mi zgadi svu tu ostalu prekokrasnu grafiku. Ti auti i ine stvari u MW2 zgledaju kao da se čovjek odjene u odijelo i dolje obuće patike za nogomet, a GTA IV je više onak poput lijepe trenirke i tenisica, ništa ekstra, ali ukupan dojam je bolji.

Hvataš se za nevažne gluposti, barem kaj se mw-a tiče. Kvaliteta automobila u mw-u ne igra apsolutno nikakvu ulogu, niti se ne odražava na gameplay. Zamisli da se sad počnem žaliti da mi u gta4 izrazito smeta neautentičan izgled hidranata... bilo bi to bezvezno cjepidlačenje, zar ne?

Ne

Hidranti su bitni sto bi znao da si vatrogasac ili stovatelj istih

Niko Bellic
13-03-2010, 01:06
Sori frende, ali drug Bartuc je bezrazložno pljuvao po GTA IV grafici, dok sam ja samo istaknuo da se takvih primjera kao npr. njegove sjene famozne da naći u skoro svakoj igri. Za sada je Need for Speed SHIFT jedina koja briljira po pitanju grafike i tu je stvaaarno okoliš nebitan, jerbo se voziš prebrzo i tako to. Uglavnom, kad ćete više priznat da sam u pravu da više prestanem s tim. Ne želim popuštati, jer onda vi nećete ispasti pametniji. Ja sam fer igrač...

Grim
13-03-2010, 08:24
Uglavnom, kad ćete više priznat da sam u pravu da više prestanem s tim. Ne želim popuštati, jer onda vi nećete ispasti pametniji. Ja sam fer igrač...
Nisi u pravu.

U GTA IV mi je važno kako će izgledati sjene, pošto kada šetam ispod mosta, ne želim na podu vidjeti sjenu od kockica kao da igram igru iz 2005, a i grafika općenito u igri izgleda kao da je iz 2005, čak bih i rekao da Half Life 2 bolje izgleda of GTA IV. Ti sada hoćeš reći da ta sjena uopće nije važna ako ne izgleda dobro (je važna je, ali nije samo sjena u pitanju), to nije istina, to je važan dio igre, isto kao što je važan dio igre u MW2, gdje je solidno odrađeno. U MW2 su i auti solidno odrađeni ,ali su potpuno nevažni pošto se ne obraća pažnja na njih (osim ako si picajzla, što jesi). Isto tako, u MW2 je bolja grafika, a zahtjevnost, tj. optimiziranost igre je puno bolja iako je ona isto portana sa konzola.

Bartuc
13-03-2010, 10:10
Sjene nemaju nikakvu ulogu u gameplayu, ali su najbitnijiSelement u stvaranju atmosfere. Ne mora sjena biti savršena, ali u GTA IV nije niti gledljiva. Sjećam se scene kada sam završio u bolnici, nađem medicinsku sestru naslonjenu na zid bolnice i normalno da sam je zatuko. Ali to nije važno, važno je kako se sjena dizala po fasadi kako se sunce spuštalo... To je bio najružniji efekt što sam ikada vidio. Svaka čast na dinamičkoj izmjeni dana i noći, ali efekt dinamičkih sjena je katastrofalan zato što su sjene katastrofalne, tako da je čitav doživljaj bio loš, a mogao je biti igrazmatičan.