PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tim Burton



W3DR4N
06-03-2010, 11:52
Od kud sva ta sila obožavanja lika i djela Tima Burtona?

Frajer ima četiri dobra filma:
Batman
Batman: Returns
Ed Wood
Big Fish

U trideset godina karijere.

Samodopadan, forsira do bola i stalno se ponavlja s jedno te istim glupostima, iz filma u film.

Na kraju krajeva, njegov omiljeni Depp je najbolju luđačko-morbidnu ulogu ostvario snimajući film za Burtonovog nedostižnog ideala, Gilliama.

bezimeni
06-03-2010, 12:24
Zaboravi si Edward Scissorhands koji je bolji nego isforsirani Batman: Returns .Ostatak filmova je solidan ali jako naginju ka dosadnome.Ed Wood mu je možda i najbolji film.Mislim da se nekako mogao poistovjetiti sa tim filmašem :) .

Nije Burton loš...ako ništa drugo barem mu filmovi nisu kopija nego ima vlastiti stil kojega se drži .

Mirko L
06-03-2010, 12:37
Nikad čuo :)

McPingvin_v2.0
06-03-2010, 12:38
Yup, Edward definitivno fali na listi :)

Electromaster
06-03-2010, 14:00
Generalno se ne zamaram filmašima, pa mi ni do ovoga nije stalo.
Ne znam ono, brijem da su jedini redatelji koje znam Lucas, Spielberg i Zemeckis.
I oh, Miyazaki i Shinkai od animej redatelja.

EDIT: Okej, sad kad razmislim, sjetio bih se još kojeg. Petera Jacksona i tak.
Ali to stvarno nije nešto čim se zamaram. Ako film [ne]valja, zaboli me tko je redatelj...

Grim
06-03-2010, 15:55
EDIT: Okej, sad kad razmislim, sjetio bih se još kojeg. Petera Jacksona i tak.
Ali to stvarno nije nešto čim se zamaram. Ako film [ne]valja, zaboli me tko je redatelj...
Kvaliteta filma ti najviše ovisi o redatelju.

Npr. Stanley Kubrick, svaki film koji je njegov je savršenstvo, kojeg god da je žanra.
Full Metal Jacket <3

W3DR4N
06-03-2010, 15:57
Generalno se ne zamaram filmašima, pa mi ni do ovoga nije stalo.
Ne znam ono, brijem da su jedini redatelji koje znam Lucas, Spielberg i Zemeckis.
I oh, Miyazaki i Shinkai od animej redatelja.

EDIT: Okej, sad kad razmislim, sjetio bih se još kojeg. Petera Jacksona i tak.
Ali to stvarno nije nešto čim se zamaram. Ako film [ne]valja, zaboli me tko je redatelj...

A koji dobar?

Raz
06-03-2010, 16:00
Sad će još reći da je direktor Princeze Mononoke loš... da. :)

Electromaster
06-03-2010, 16:02
EDIT: Okej, sad kad razmislim, sjetio bih se još kojeg. Petera Jacksona i tak.
Ali to stvarno nije nešto čim se zamaram. Ako film [ne]valja, zaboli me tko je redatelj...
Kvaliteta filma ti najviše ovisi o redatelju.

Npr. Stanley Kubrick, svaki film koji je njegov je savršenstvo, kojeg god da je žanra.
Full Metal Jacket <3
Znam ali svejedno, neću ići gledati film zbog toga tko mu je redatelj.

bezimeni
06-03-2010, 16:07
U stvari redatelj filma bi ti trebao biti glavna nit vodilja ako ti je film nepoznat.

Electromaster
06-03-2010, 16:12
A zašto postoje traileri i info o filmu?
Po čemu bi mi redatelj trebao biti nit vodilja? Onak, gore spomenuti Miyazaki ima iza sebe pecto [karikiram]Stotalno različitih filmova, i iz same činjenice da je on redatelj ne može se ništa zaključiti. Istina, u jednu ruku može se očekivati određen stupanj kvalitete, ali ni to ne mora biti sigurno.

bezimeni
06-03-2010, 16:16
Možda si ne želiš spojlati film sa trejlerom ...meni je često dovoljno pročitati tko je režirao film i znam što mogu očekivati od filma.

MILF hunter
06-03-2010, 16:24
Ja samo pročitam o čemu se radi u filmu i to mi je dovoljno. Zvučno ime redatelja ne garantira da će mi se film svidjeti, zato najveću pozornost kod filma dajem samoj ideji i ako mi se učini zanimljivom, pogledam.

W3DR4N
06-03-2010, 16:29
Inače, prije interneta i trailera, filmovi su se u videotekama birali prema opisu na kaseti. Doduše, taj tekst se nije čitao, već je vrijedilo pravilo "više teksta=bolji film".

McPingvin_v2.0
06-03-2010, 16:32
A zašto postoje traileri i info o filmu?
Po traileru sam smatrao "Knowing" novim najboljim filmom IKAD.

I onda je prošlo prvih 20 minuta filma ^^

Electromaster
06-03-2010, 16:34
@Weky
O tom infou sam i govorio... Isto imaš i na teletekstu i tak.

@Pingu
Istina. Tužna, tužna istina. :(
Tu bi mi ime redatalja jako dobro došlo, u biti... Bar bih znao koga treba zatući na kraju. ;(

MILF hunter
06-03-2010, 16:39
Isto ti se može dogoditi i ako se ravnaš samo po jednom imenu.

Npr. Reservoir dogs i Pulp fiction su mi odlični filmovi, dok mi je Kill Bill užasan, a ništa bolje mi nije legao ni Death proof.

Electromaster
06-03-2010, 16:41
Onak, o tome tema kinda i govori. ^^

bezimeni
06-03-2010, 16:49
Sa Tarantinom ne možeš fulati .Meni se svidio apsaolutno svaki njegov film.Siguran sam da će mi se svidjeti i idući .Isto mi je i sa Martin Scorseseom , Clint Eastwoodom ,James Cameronom , Frank Darabontom , Coppolom ,Sergio Leoneom,Christopher Nolanom ,David Fincherom ,Stanley Kubrickom i nekim drugima :D .

Mirko L
06-03-2010, 18:10
Ni ja ne gledam/ne znam redatelje.
Nije mi to bitno.

Idem gledati film, pa kakav bude.Uopće mi ime redatelja ništa ne znači niti utječe na film.

The Fury
06-03-2010, 18:16
Zaboravili ste spomenut da je Tim Burton napisao scenarij, bio do producent i osmislio likove za The Nightmare Before Christmas :pray:

unknown
06-03-2010, 20:50
Zaboravili ste spomenut da je Tim Burton napisao scenarij, bio do producent i osmislio likove za The Nightmare Before Christmas :pray:

a Corpse bride, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street i Mars Attacks! su isto zaboravili

RCQxl4Ae84w

horacije
08-03-2010, 19:13
Meni je i Sanjiva Dolina jako dobra

Niko Bellic
08-03-2010, 20:04
Možda si ne želiš spojlati film sa trejlerom ...meni je često dovoljno pročitati tko je režirao film i znam što mogu očekivati od filma.
Ima tu još jedan faktor, a to je da i super redatelj može zasrat, baš kao što se i koma redatelj može poboljšat i napravit remek djelo. Sve to doživljavam tek kao zabavu i uopće se ne opterećujem s time, jer što su veća očekivanja veće je i razočaranje, pa tako češće uživam u filmovima pošto generalno od svih očekujem da budu sranje...

serijski samoubojica
17-03-2010, 23:26
Batman Returns je isforsiran ko CoD :)

Sickmanno1
18-03-2010, 09:35
lol....pa svako sa par grama u glavi zna da je redatelj najvazniji za dobar film. Osobno ne biram filmove po redatelju jer mi je najomiljeniji zanr filmova komedija....sto gluplja to bolja...

Wishmaster
18-03-2010, 15:55
Da Burton napravi film dug 12 sati pogledal bi ga vjerojatno bez pauze.
BEK OF HEJTERS!