PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mage Knight



Mirogamemasta
02-03-2010, 13:46
Mage Knight is a miniatures wargame using collectible figures, created by WizKids, Inc. The game was designed by founder Jordan Weisman along with Kevin Barrett. The game is the first to use Wizkids' Clix system, combining roleplaying and wargaming elements with aspects of collectible card games. Mage Knight achieved success after it was introduced in 2000.

MK je u Hrvatsku dosao 2002. ako se ne varam.Iz PC - Playa sam saznao kako ce ova igra doci u Hrvatsku. Prvotno sam mislio skupljati Warhammer, ali m ise nije svidjelo to sto figure moram bojati. Nisam tada imao volje ni vremena za to.

MK se razlikuje od Warhammera po tome sto dobivate figure vec obojene, ali za razliku od Warhammera niste mogli znati koju figuru ce te dobiti. (Po tom pitanju je igra bila kao TCG uopce niste znali sta ce te dobiti, sve je bila stvar srece.)
Ja sam zapeo na Dungeons Zbog toga sto si uvijek dobio jednog Heroja u boosteru. tako si uvijek dobio bar jednu dobru figuru.
Najveca razlika je u tome sto su figure imale combat dial. To je okruglo postolje u kojem se vide statsi figure (speed,defense, attack & damage).
Igra se na stolu ili nekoj drugoj ravnoj povrsini 1 X 1 m. Za igru su vam potrebne kockice i "ravnalo" koje je oznaceno u inčima. (1 inch = 2.54 centimeters).
Osnovna pravila se mogu brzo nauciti. Procitate jedanput, dvaput i spremni ste za igru.
Combat dial mozete okretati. Kako figura prima stetu, combat dial morate okrenuti u smjeru kazaljke na satu za određeni broj "klikova". Tako ce biti prikazivani sve manji i manji statsi sve dok figura ne umre.

Igra je prestala izlaziti 2006.
Igru danas drzimo na aparatima samo moj prijatelj i ja. Jednom na godinu ili dvije se nađemo i odigramo koju partiju, to je sve.

Koga zanima malo vise moze posjetiti wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Mage_Knight
Figure ce vam najbolje docarati jedan od mojih video uradaka. Uzivajte! :D

8jhgSFb29oM
kVXOFJt9GMQ
IuR5sYB0egcS - Balrog (Warhammer)

Teon
02-03-2010, 19:10
Skupljo sam, sa par frendova...

Slagao sam bio kartonske dvorce i bojista (planine, sume) :D

Uglavnom, odlicna zabava!

Mirogamemasta
02-03-2010, 20:13
MI smo isto nesto slicno prije radili. Nasao sam bio dobru stranicu o tome kako napraviti dvorce, kule i sl. Isprintao sam si par stvati i zaljepio ma karton, limenku itd.
NA kraju mi se nije dalo raditi, pa kad sam skupio love kupio sam si ovaj dvorac iz filmica. Jedno vrijeme se u Land of Magic mogao kupiti orginalni dvorac za MK. Steta sto ga vise nema. Mislim da su ga cak i iznajmljivali na nekim posebnim turnirima. Zao mi je sto nisam uspio biti na jednom takvom, Uglavnom sam bio po ovim obicnim. Jednom sam bio na velikom turniru, bio je turnir od 1000 bodova. Tu sam uspio ugurati Titan figuru. Bilo je super, prava sora sa velikom vojskom. :D

Silver_Wolf
26-03-2010, 23:39
Imam ja neki starter pack ... Kupio mi ga je kum za rođendan davnih dana...

ezav
27-03-2010, 16:49
Igra je propala jer se zasnivala na busterima kraj price ...

Bila je zanimljiva (znam jer sam vodil turnire za LM :D ) ali figure iz prve dve edicije su bile bana po kvaliteti tek kasnije edicije su bile ok ... ali nazlost mislim da kod nas se nije vise uvozilo nakon 3 edicije ...

Da su odustali od bustera ili barem bustere stavili po frakcijama igra bi mozda prezivjela ...

Btw dovorac je doniran jednoj udruzi tako da se i danas koristi .. ali za Wh40k :D

Mirogamemasta
27-03-2010, 17:19
Bila je zanimljiva (znam jer sam vodil turnire za LM :D ) ali figure iz prve dve edicije su bile bana po kvaliteti tek kasnije edicije su bile ok ... ali nazlost mislim da kod nas se nije vise uvozilo nakon 3 edicije ...
Ovo se odnosi samo na commone. Unique figure i Heroji su imali bolju kvalitetu obrade i boje od ostalih figura.
Tek kad je dosli 2.0 boosteri figure su dobile savsenu kvalitetu i puno vise detalja nego prije. Nazalost, bas kad je 2.0 poceo izlaziti ekipa je prestajala sa sakupljanjem i igranjem, tako da je propadanje igre bilo neizbjezno.
Najveci misterij mi je bio to sto su se 2.0 boosteri prodavali, ali nitko vise nije igrao, nije bilo turnira, nicega.
Onak, dodem u LM i pitam za 2.0 booster i zenska mi kaze da vise nemaju. WTF? Pa tko kupuje ako nitko ne igra? :D


Igra je propala jer se zasnivala na busterima kraj price ...
Kod nas je propala zato jer se zasnivala na boosterima.
U svijetu je propala zato jer su zatvorili WizKids.

The Topps Company announced on Monday, Nov. 10th 2008 that it would be closing down WizKids and discontinuing product lines including HeroClix. Topps CEO Scott Silverstein commented "This was an extremely difficult decision. But in light of the current economic conditions, we feel it is necessary to align our gaming initiatives more closely with Topps current sports and entertainment offerings which are already being developed within our New York office."

In the statement announcing the close of WizKids, Topps also indicated that it was pursuing alternatives to discontinuing brands so that brands such as HeroClix could continue on without any noticeable disruption in future product offerings.

Silver_Wolf
27-03-2010, 19:27
E idite k vragu :D .... Sad me hvata nostalgija...

Imao sam ovaj pack :
http://www.timeaftertimetoys.com/images/OSITpicks/MAGE%20KNIGHT/Mage%20Knight%20Dungeons%20Starter%20Set.jpg

Dobio sam 2 heroja, 2 gnoma strijelca, gorgoyla, magma elementala, kostura u oklopu i goatmana...