PDA

Pogledaj cijelu verziju : FPS-ovi imaju pauzu?



W3DR4N
02-03-2010, 10:52
Nakon savršenog Modern Warfarea 2, samo rasulo pucačina, bez iti jednog dobrog naslova. Bioshock 2, AVP 3, Battlefield, Call of Pripyat. Ništa vrijedno igranja. Šta se događa? Što je prvo dobro na repetuaru ove godine?

Vedro
02-03-2010, 10:55
Singularity?

flander
02-03-2010, 11:00
Nakon savršenog Modern Warfarea 2, samo rasulo pucačina, bez iti jednog dobrog naslova. Bioshock 2, AVP 3, Battlefield, Call of Pripyat. Ništa vrijedno igranja. Šta se događa? Što je prvo dobro na repetuaru ove godine?


baš to kaj veliš, igram taj Bioshock, premonotona igra, atmosfera mi premračna, svako malo se negdije izgubim, vizualno mi igra ne paše opće, AvP3 sam igral malo sa predatorom tek tolko da vidim kak su narpavili, jest da sam bio oduševljen ali što sam dalje prelazio igru postajalo je repetativno, STALKER mi isto nije neš, premračne su mi te pucačine, morbidne

dok recimo MW2 ima prejebenu atmosferu, življe su mi boje, niti jedna misija nije premračna, dobro onda tamo predzadnja kad nestane struje, ali neznam dali postoji još koja mračna misija, posebice zadnja u onoj pustinji u kojoj sam užival do zadnje minute

Kid A
02-03-2010, 11:06
Nakon savršenog Modern Warfarea 2, samo rasulo pucačina, bez iti jednog dobrog naslova. Bioshock 2, AVP 3, Battlefield, Call of Pripyat. Ništa vrijedno igranja. Šta se događa? Što je prvo dobro na repetuaru ove godine?
Jel mislis igrati ovaj Bad Company 2?

Grim
02-03-2010, 11:14
Nakon savršenog Modern Warfarea 2, samo rasulo pucačina, bez iti jednog dobrog naslova. Bioshock 2, AVP 3, Battlefield, Call of Pripyat. Ništa vrijedno igranja. Šta se događa? Što je prvo dobro na repetuaru ove godine?
Bioshock 2 je ok za 1 prelazak, Alien vs. Predator isto. Battlefield Bad Company 2 owna MW2, a Call of Pripyat jedan od boljih FPS-ova.

Ne budi pizda i igraj. :D

kulamasta
02-03-2010, 11:16
Nakon savršenog Modern Warfarea 2, samo rasulo pucačina, bez iti jednog dobrog naslova. Bioshock 2, AVP 3, Battlefield, Call of Pripyat. Ništa vrijedno igranja. Šta se događa? Što je prvo dobro na repetuaru ove godine?

Ti si fulo hobi...

...jesi razmisljo mozda o botanici ili nesto slicno?

Aral
02-03-2010, 11:22
MW2 rula, BF2 isto, Bioshock2 je odličan fps gonjen predobrom atmosferom, a bogme ni CoJ nije za bacit. Sad treba vidjet Singularity samo...a onda čekat da izađe Rage te Brink.

Arbiter of Change
02-03-2010, 11:57
Bioshock 2 je ok za 1 prelazak, Alien vs. Predator isto.
Ne znam kako ti, ali ja ne dam 350-400kn za proći jedanput igru dužine jedva nekih 7-8 sati.
Zapravo, znamSkako ti. :)



baš to kaj veliš, igram taj Bioshock, premonotona igra, atmosfera mi premračna, svako malo se negdije izgubim, vizualno mi igra ne paše opće, AvP3 sam igral malo sa predatorom tek tolko da vidim kak su narpavili, jest da sam bio oduševljen ali što sam dalje prelazio igru postajalo je repetativno, STALKER mi isto nije neš, premračne su mi te pucačine, morbidne
To su sve subjektivne primjedbe. :)

Ako ćeš pljuvati po nečemu onda pljuj kako spada: Bioshock 2 je copy-paste ionako ništa posebnog originala (koji krade od System Shocka), AvP je igra kojoj je trebalo još 2-3 mjeseca dok je ne ispoliraju + konzolitis do bola, a STALKER je niche igra koja se nikada neće moći mjeriti sa MW2 i čiji svi nastavci uvijek ostavljaju onaj gorak okus bete koja tek treba biti patchirana... fanboyizam na stranu.

Bartuc
02-03-2010, 12:02
U Call of Pripyatu nisam naišao na niti jedan jedini bug. Ali i dalje imaš osjećaj kao da je riječ o Beta izdanju :D S time da je ta "Beta" bolja od 99% FPS-a na tržištu :P U onih 1% spadaju ostali Stalkeri i DeusEx :D

Arbiter of Change
02-03-2010, 12:19
Samo sam te čekao. :)

Nevil Bjartur
02-03-2010, 13:04
Meni Wolfenstein owna. Baš mi je picikato! 8)

W3DR4N
02-03-2010, 13:09
Battlefield Bad Company 2 owna MW2

Bojim se da to "ownanje" neće potrajati ni dva mjeseca. Ne mili mi se iskeširati Steamu 50$ za nešto što nitko ne igra.
MW2 svaki dan broji hrpu igrača. + BC2 demo je bio smeće.

Grim
02-03-2010, 13:11
Battlefield Bad Company 2 owna MW2

Bojim se da to "ownanje" neće potrajati ni dva mjeseca. Ne mili mi se iskeširati Steamu 50$ za nešto što nitko ne igra.
MW2 svaki dan broji hrpu igrača. + BC2 demo je bio smeće.
MW2 igra sve manje i manje igrača, on neće potrajat do kraja ove godine. Dok će BC2 skupiti dobru komunu.

mravojed20
02-03-2010, 16:28
Metro 2033.

Znam, sad će reć i da to ne valja i nabrojat 'nedostatke'. :D

Raz
02-03-2010, 16:56
Singularity izgleda prilično OK.

I stvarno se nadam da će prestat štancat nastavke igara jer mi ovo počinje biti bezveze. Skoro sve ovogodišnje igre koje sam primjetio imaju brojku 2 ili 3 u sebi. :(

bezimeni
02-03-2010, 17:28
Nakon savršenog Modern Warfarea 2, samo rasulo pucačina, bez iti jednog dobrog naslova. Bioshock 2, AVP 3, Battlefield, Call of Pripyat. Ništa vrijedno igranja. Šta se događa? Što je prvo dobro na repetuaru ove godine?

Ti si fulo hobi...

...jesi razmisljo mozda o botanici ili nesto slicno?


Potpis. Ili je u pitanju "specifičan " ukus ravan bogatim "ekscentricima ". ( fina riječ za puknute starce ) :rotfl:

croat1gamer
02-03-2010, 17:38
Divim se vedranu kako mu to stalno uspijeva.

Arbiter of Change
02-03-2010, 17:39
Ispunjen mu je život, jel'te.

bezimeni
02-03-2010, 17:44
A dobro ja ga razumijem ...ipak se COD MW 2 može odlično igrati sa gamepadom u ruci pa mora da je olična fp pucačina .Ima u toj igri prekrasnih stvari.Izvrsna SP kampanja u kojoj se voziš na snowboardu 200 na sat i istovremeno pucaš drugom rukom ili na gliseru gdje padaš niz slapove i pucaš drugom rukom i sl. Tu je odlična misija gdje pucaš po civilima koji ne uzvračaju i tak .O MP u kojemu možeš bacati nož preko sto metara i pogoditi muhu u letu ne želim ni trošiti tipkovnicu.

Cthulhu
02-03-2010, 17:46
Savršen Modern Warfare 2. :pray:

xtali
02-03-2010, 20:43
Battlefield Bad Company 2 owna MW2

Bojim se da to "ownanje" neće potrajati ni dva mjeseca. Ne mili mi se iskeširati Steamu 50$ za nešto što nitko ne igra.
MW2 svaki dan broji hrpu igrača. + BC2 demo je bio smeće.
mozda jesi moderator al zbilja nemoj vrjedat igru pa bio je demo...ti si mi neki gamer... nije ni mw2 savrsen...ako hoces sa brojevima pogledaj samo steam...srusila se cjela mreza kad su ljudi poceli pre-lodat igru..od kad je igra izasla na market bila je najprodavanija...

mw2 je odlican...nemogu ga puno vrjedat jer sam ga igro samo par sati na xboxu,da sp je briljantan i mp je dosta zabavan...ali opet nemozes na temelju demo-a utvrdit da ce finished game biti smece

W3DR4N
03-03-2010, 09:51
Šta, bila je najprodavanija od 3 popodne do 6 navečer? Jer igra je još uvijek nova, i da se dobro prodaje, razina bi se zadržala.

Assasin`s
03-03-2010, 10:47
BC2 je samo u multiplayer-u bolji od MW2. Singleplayer je dosta bolji MW2

Neven <R>
03-03-2010, 11:40
Jedno je sigurno, CoD1,2,MW,5 će se igrati duuuugo nakon MW2.

Deadwalker
03-03-2010, 14:32
Pocinjem lajkati Vedrana i njegove teme u pljuvacnici :oops:

No, kolko sam videl, ovdje je previse subjektivizma ili izvrtanja objektivnih cinjenica. Ima dakako dobrih fps-ova i nisu svi za svakoga. Stalker CoP je malo zesca roba sa dosta mracnom i horor atmosferom i jedan tip igraca kao sto je Vedran ga zasigurno nece igrati(a pritom ne aludiram na njegove neprimjerene "objektivne cinjenice" otkada je Stalker na trzistu). Bioshock 2 je specifican naslov i po vecini recenzija zanimljiv je za jedan prelazak, ali ima iznimno los replay value. Multiplayer samo malcice spasava stvari. Battlefield BC 2 ima prema svemu sudeci genijalan multiplayer i to ce ga zasigurno visoko dici na ljestvici prodaje. Naravno, nema sanse da ce dostici MW 2 koji je ipak cisti fenomen, al opet, biti ce jako igran i oni koji zele malo ozbiljniju MP pucaljku ce ga zasigurno kupit.(ostali ce igrati MW 2 naravno :P ). Mene jako veseli nadolazeci Metro 2033. Ako ne bude previse graficki zahtjevan sa dobrom atmosferom i radnjom, biti ce ugodno osvjezenje na trzistu.
Uglavnom, nisu fps-ovi nigdje nestali. Svaki tip igraca ima ponesto za odigrat.

bezimeni
03-03-2010, 16:49
Tvoj post je objektivan i realan .Kada se tako postave stvari nitko nema razloga za podjebavanjem. Objektivno su to sve jako dobre igre .I COD MW 2 je dobra igra ali ipak netko mora ( ja ) ukazivati na nedostatake s obzirom koliko je napuhavana . Po meni je to solidna igra koja jako podilazi širem sloju igrača .

Stakeri stvarno nisu za svakoga .Mi koji smo se našli u toj igri ne vidimo ništa bolje ...ima nas .Mene npr. nitko i ništa ne može razuvjeriti da je to najbolji fps svih vremena .

Bioshock 2 je ravan jedinici.U nekim stvarima je još i zabavniji .Lagano zastarjela grafika je možda jedina mana .Rijetko kada igram duže od sat vremena dnevno .Recimo Bioshock 2 sam odigrao prošli vikend .U dva dana sam ju skršio na normal.Nisam se mogao odlijepiti.Opet ako pogledamo cijenu s obzirom na sate zabave dođe mi zlo.

Battlefield BC 2 po onome što sam pročitao na netu ( :roll: ) je klasa iznad MW 2 .Osnovni elemnt svake pucačine je upravo pucanje .Sve ostalo je manje važno.U MW 2 je pucanje napravljeno arkadno da arkadnije ne može .Svako oružje je isti drek. Battlefield BC 2 je sa te strane odličan .Nebo i zemlja u odnosu na zračne puške iz MW 2.Također okoliš je razoriv ...mape su daleeeeko veće i dr.

Za Predatora se slažem .Igra je totalni promašaj .

baldrick_
05-03-2010, 01:53
Bioshock 2 je specifican naslov i po vecini recenzija zanimljiv je za jedan prelazak, ali ima iznimno los replay value.
zar nije to karakteristika svih pucačina?

Grim
05-03-2010, 14:12
Bioshock 2 je specifican naslov i po vecini recenzija zanimljiv je za jedan prelazak, ali ima iznimno los replay value.
zar nije to karakteristika svih pucačina?
Nope.

baldrick_
05-03-2010, 14:25
daj primer.. ne igram pucačine u zadnje vreme, pa nisam u toku. doduše, meni svaka igra ne valja kad je odigram ponovo čim je pređem prvi put, a mogu da igram opet bez problema posle 2-3 godine bilo šta, čak iako radiš isto kao u prvom prelazku.

Grim
05-03-2010, 14:33
Subjektivan dojam, kako netko može RPG-ove igrat bezbroj puta, netko može pucačine igrat bezbroj puta.

Osobno, igre poput: Call of Duty 4: Modern Warfare, Call of Juarez: Bound in Blood, S.T.A.L.K.E.R, Crysis, etc. mogu odigrati neograničen broj puta.
Samo Resident Evil 5 sam odigrao četiri puta za redom, da pohvatam sve dijelove igre.

baldrick_
05-03-2010, 14:38
onda je to da bioshock ima nisku replay vrednost isto subjektivno.

Raz
05-03-2010, 15:07
Objektivno... nema mnogo takvih FPS-ova.

S.T.A.L.K.E.R. ima velik replay value zbog brda razgovora, side questova, zanimljivih područja za istraživanje, mnogo oružja kod kojih se zbog raznovrsnosti treba prilagodit drugačijem tipu igranja i čak 7 krajeva koji je moguće otključat te se ne svode samo na određen trigger, već na odluke koje donosite u toku cijele igre.

Od ostalih bi jedino mogao reći za par taktičkih naslova poput Rainbow Six: Rogue Spear i Swat 4 koji zbog mnogo taktiziranja dobivaju na replay value-u i par njih koje je gušt prelazit čisto zbog odlične atmosfere i zanimljive radnje, poput Half Life serijala.

Arbiter of Change
05-03-2010, 15:52
STALKER je hibrid, a atmosfera i priča su subjektivni pa zbog nisu objektivno ni mehaničko mjerilo replay vrijednosti/sposobnosti. :)

Igra mora imati opipljiveSelemente koji je čine replayabilnom da bi to i bila (zato su "slobodniji" RPG-ovi većinom takvi) jer je u suprotnom sve replayabilno ako si zacrtaš u glavi da je... a zapravo nije. MW2 nema smisla igrati više od jednog put jer nemaš stvarnog i opipljivog razloga zašto bi, dok recimo Bioshock 2 ima jer postoje 2 različita kraja. Naravno, to ne znači da ponekad nećeš odigrati jednu igru više puta (često za redom), ali to ima više veze s tim da je odlična ili ti se dopala iz nekog drugog razloga.

Jašar
05-03-2010, 15:54
igra s najboljim replay valueom je vtmb :D A može biti i FP ;D

Devil Dog
05-03-2010, 16:11
Nakon savršenog Modern Warfarea 2, samo rasulo pucačina, bez iti jednog dobrog naslova. Bioshock 2, AVP 3, Battlefield, Call of Pripyat. Ništa vrijedno igranja.


CoP nije vrijedan igranja? Wtf? Po meni najbolji noviji SP fps, s 500 puta spomenutom odličnom atmosferom.

W3DR4N
05-03-2010, 16:16
Ja sam Call of Pripyat igrao 2007. Doduše, zvao se Shadow of Chernobyl.

Devil Dog
05-03-2010, 16:23
E jbg, meni je ipak novi bolji

Duke of Earl
05-03-2010, 17:04
Ja sam Modern Warfare 2 igrao 2007. Doduše, zvao se Call Of Duty: Modern Warfare.

Devil Dog
05-03-2010, 17:05
Ja sam Crysis igrao 72'. Doduše zvao se Pong!

bezimeni
05-03-2010, 17:18
Ja sam Modern Warfare 2 igrao 2002. godine.Doduše , zvao se Medal of Honor: Allied Assault i bio je duplo bolji.

Lord Ragnarok
05-03-2010, 17:25
ja sam se jutros igro sa kurcem

bezimeni
05-03-2010, 17:26
Kupi gumenu lutku na napuhavanje .

Grim
05-03-2010, 17:48
Ja sam Modern Warfare 2 igrao 2002. godine.Doduše , zvao se Medal of Honor: Allied Assault i bio je duplo bolji.
Na koji način ovo možeš uspoređivat, ali stvarno.

bezimeni
05-03-2010, 18:02
A u čemu je razlika osim u vremenu radnje ? Igru je radila gotovo ista ekipa.

Grim
05-03-2010, 18:55
A u čemu je razlika osim u vremenu radnje ? Igru je radila gotovo ista ekipa.
A ono, u čemu je razlika između Empire Total War i Warhammer 40 000 Dawn of War 2, skoro isto, samo drukčije vrijeme radnje.


http://www.hcl.hr/forum/Smileys/Alpha/wildy.gif

bezimeni
05-03-2010, 19:02
Falio si.Te dvije igre koje si naveo imaju potpuno drugačiji gameplay , ali potpuno bez obzira na vrijeme radnje .MW kao i svaki COD je skroz sličan navedenom MOH-u koji je izašao dosta ranije. Taj moh je radila ekipa koja se odvojila i osnovala novi studio te danas imamo trakavicu COD.

Grim
05-03-2010, 19:44
Sličan je, ali nedovoljno da se uspoređuje sa MW2. Zapravo, jedina sličnost je to što obadvoje imaju aim down sights. Zaboga MoH ima medkitove za razliku od MW2 što je podosta drukčija razlika u gameplayu, malena ali velika. Da si usporedio CoD i MoH AA, razumio bih, to je podosta slično. Ali daj molim te, MW2 i MoH AA, neusporedivo.

A i da gledamo uspoređujemo (iako se ne bi trebalo), MW2 ga owna po skoro svakom segmentu.
Jedina stvar po kojoj bi onda MoH bio bolji, je trajnost.

Devil Dog
05-03-2010, 19:45
Da ne zaboravimo čistu kopiju Saving private Ryan iskrcavanja na omahu :rotfl:

bezimeni
05-03-2010, 19:49
Jednako kao što COD-ovi kopiraju druge poznate filmove ...još jedna identična stvar .Mediktovi su samo varijacija na temu .

str1k3r
05-03-2010, 19:54
Sličan je, ali nedovoljno da se uspoređuje sa MW2.S
Down, fanboy, down.



Zaboga MoH ima medkitove za razliku od MW2 što je podosta drukčija razlika u gameplayu, malena ali velika.
Da, što mu je ogroman plus.

Grim
05-03-2010, 20:06
Sličan je, ali nedovoljno da se uspoređuje sa MW2.S
Down, fanboy, down.

Da se razumijemo, mrzim MW2 zbog onoga što je postao i iz principa je nisam kupio, niti je hvalim.
Ali neke stvari jednostavno nema smisla uspoređivati.

MW2 mrzim, CoD 4 volim (fanboy, yeah).


@bezimeni:
A i ono, MoH nema niti blizu filmski ugođaj kakav ima MW2, što se tiče singleplayera.

Raz
05-03-2010, 20:23
Fanboyevi...

MoH i CoD serijali su toliko slični da ih je i skoro nemoguće NE uspoređivat.

str1k3r
05-03-2010, 20:24
Fanboyevi...

MoH i CoD serijali su toliko slični da ih je i skoro nemoguće NE uspoređivat.

Aye. :)

baldrick_
05-03-2010, 20:46
slažem se sa grim reaperom.. drugačiji gameplay (koliko to može biti za igre istog žanra), daleko više filmski osećaj u mw2 koji je manje-više interaktivan film, dok je moh klasična pucačina. definitivno nije kopija

kulamasta
05-03-2010, 21:03
Itekao je kopija... A posto je vremenska razlika izmedju istih 8 godina valjda je normalno, tj bila bi sramota da ta kopija nije barem evoluirala... barem malo...

Rang€r
07-03-2010, 02:30
pih zadnji dobar fps je bio tf2/etqw, ne sječam se koji je prije izašo, al ugl etqw sam prije nabavio...

od svih ovih novih imba wtf pwn uber fpsova jedino me rage neš malo zanima, loš žanr, tj. nije loš jednostavno je takav, tardan gadan i debel

McPingvin_v2.0
07-03-2010, 02:47
pih zadnji dobar fps je bio tf2/etqw, ne sječam se koji je prije izašo, al ugl etqw sam prije nabavio...

od svih ovih novih imba wtf pwn uber fpsova jedino me rage neš malo zanima, loš žanr, tj. nije loš jednostavno je takav, tardan gadan i debel
ET: QW je izašao prije dvije i po godine. U međuvremenu imaš "samo": Call of Duty 4: Modern Warfare, Crysis, Unreal Tournament 3, Left 4 Dead, Crysis Warhead, Far Cry 2, F.E.A.R. 2: Project Origin, Wolfenstein, Call of Duty: Modern Warfare 2, Left 4 Dead 2...

Mislim, ono, tvrdnja ti stoji kao IgGy nakon 2 litre pive :eyebrows:

Rang€r
07-03-2010, 13:53
bleh jedino dobro od sveg tog je ut3 i l4d u co opu, al uopče nemam želje za tak nečim tak da to sve otpada..

Deadwalker
07-03-2010, 13:54
Može li subjektivnije?

Raz
07-03-2010, 13:56
Zeno Clash, Mirrors Edge?

McPingvin_v2.0
07-03-2010, 14:11
bleh jedino dobro od sveg tog je ut3 i l4d u co opu, al uopče nemam želje za tak nečim tak da to sve otpada..
http://gamer.hr/forum/images/smilies/blink.gif

Bartuc
07-03-2010, 14:22
Može li subjektivnije?

Recenzenti moraju biti objektivni, obični korisnici iznose subjektivne dojmove pošto ih ne zanima da li se to drugima sviđa, već samo da li se to njima osobno sviđa.

baldrick_
07-03-2010, 14:41
da, ali reći da je stanje u žanru sranje kad taj žanr uopšte i ne voliš (sem mp-a) je pogrešno.

Rang€r
08-03-2010, 16:29
to nisam reko ja to je reko wedran, prilično suptilno

majstoro
08-03-2010, 16:35
meni pause radi jako dobro
neznam za vas...

Constantine
13-03-2010, 22:04
Nakon savršenog Modern Warfarea 2, samo rasulo pucačina, bez iti jednog dobrog naslova. Bioshock 2, AVP 3, Battlefield, Call of Pripyat. Ništa vrijedno igranja. Šta se događa? Što je prvo dobro na repetuaru ove godine?
ovime si potvrdio da ti je ukus za igre katastrofalan,jedino za sto se slazem je bioshock 2 i AvP.

Deadwalker
13-03-2010, 23:28
O ukusima se ne raspravlja :wink:

hansi
13-03-2010, 23:29
Ovaj ranger je već dokazao da ga boli kurac za sve osim assasins creed-a, dote i još dvije igre, tako da uopće netreba ići u diskusiju sa njime. Izašlo je preko 15 dobrih fps-ova, što za pc, što za konzole.

no3225
23-03-2010, 22:41
jel igro ko od vas on-line fps a.v.a.?
besplatno cudo,izgleda dobro na prvi pogled

Chappi
24-03-2010, 01:14
Ja derem Bad Company 2 Mp...Puno je bolji i zabavniji od MW2...Na xfireu vec 20 dana je igra na trecem mjestu a Mw 2 negdje na 5

W3DR4N
24-03-2010, 08:14
Mislio sam da će Metro 2033 promijeniti nešto i stati na kraj pauzi.
Površna radnja, bugovi, nepostojeć AI, monotono i razbijeno. Linearni Stalker, koji je sam po sebi ispodprosječan.

Deadwalker
24-03-2010, 11:08
bezimeni?

:)

Duke of Earl
24-03-2010, 15:22
Mislio sam da će Metro 2033 promijeniti nešto i stati na kraj pauzi.
Površna radnja, bugovi, nepostojeć AI, monotono i razbijeno. Linearni Stalker, koji je sam po sebi ispodprosječan.
:pray:

Nisam igrao igru, ali znao sam od riječi do riječi što ćeš reć na nju. Previše si predvidljiv postao, vrijeme ti je za nekakvu promjenu.

W3DR4N
24-03-2010, 15:25
Probaj, i onda ćeš me potpisati.

Lord Ragnarok
24-03-2010, 16:00
weky, tebi je svaka igra monotona, dosadna, izlizana, izvakana, *umetni neki negativnii primjer*, *umetni jos jedan*. srecom pa nema jos sc2 topica u gaming opcenito, a kolko sam skuzio ne zalazis u specijalizirane podforume.
postajes los weky, jako los

W3DR4N
24-03-2010, 16:08
Specijalizirani podforumi su koncentrirana lošost. Jednom sam bio u Warhammer podforumu i još uvijek imam traume.

no3225
24-03-2010, 16:13
Može li subjektivnije?

Recenzenti moraju biti objektivni, obični korisnici iznose subjektivne dojmove pošto ih ne zanima da li se to drugima sviđa, već samo da li se to njima osobno sviđa.

potpuno suprotno
ma kava crna objektivnost to i ne postoji
za svaku hit igru treba dvoje da je opisu
tipa sims je hit igra i ima visoke ocjene a vecini normalnih ljudi igra je totalno sranje
al treba to cinjet za sve
nekome se svidja wow nekome ne i sl

W3DR4N
24-03-2010, 16:15
Postoji objektivno sagledavanje stvari. Simsi su tehnički savršen proizvod, s razvojem likova desetak godina ispred drugih igara.

Rang€r
24-03-2010, 16:21
Ovaj ranger je već dokazao da ga boli prozor za sve osim assasins creed-a, dote i još dvije igre, tako da uopće netreba ići u diskusiju sa njime. Izašlo je preko 15 dobrih fps-ova, što za pc, što za konzole.

bleh ACa sam se naigro, dvojka ima zaštitu, a ja nemam novaca, dotu sam zamjenio HoNom, WAR i witcher <3

osim toga nije istina da me boli kurac za sve ostalo, npr. dragon age mi je zanimljiv, mada je i on malo dosadan više, nije tolko posebna igra.

tih 15 dobrih fpsova su čiste komercijale koje se pređu za popodne il dva, zapravo fpsove nisam igro aktivno več tolko dugo da neznam šta je to tolko dobro u njima, ono ideš i pucaš, big thing :/

no3225
24-03-2010, 16:36
Postoji objektivno sagledavanje stvari. Simsi su tehnički savršen proizvod, s razvojem likova desetak godina ispred drugih igara. end quote!

ne postoji objektivno sagledavanje stvari al ne ma veze

simsi ne mogu da dobiju onako visoke ocjene nikako
ako se tebi svidjaju i jos nekima u redu
al ima i masa ljudi kojima se gade
al nidje ne mozes naci oficijalne review u kojima je ta igra dobila niske ocjene
ako vec hoces tu "laznu' objektivnost zasto onda tu igru opisuju samo ljudi kojima se svidja?



bleh ACa sam se naigro, dvojka ima zaštitu, a ja nemam novaca, dotu sam zamjenio HoNom, WAR i witcher <3

osim toga nije istina da me boli prozor za sve ostalo, npr. dragon age mi je zanimljiv, mada je i on malo dosadan više, nije tolko posebna igra.

tih 15 dobrih fpsova su čiste komercijale koje se pređu za popodne il dva, zapravo fpsove nisam igro aktivno več tolko dugo da neznam šta je to tolko dobro u njima, ono ideš i pucaš, big thing :/[/quote]

ako volis rpg igre onda su ti multiplejer fps igre odlican izbor
a nemislim na perkove u mw2 i slicne gluposti
vec na...
nemam volje sad da objasnjavam -)

Lord Ragnarok
24-03-2010, 18:20
simsi su svjetlosnim godinama ispred svih igara tog zanra. zato dobivaju takve ocjene. nije dobio r:tw visoke ocjene samo zato sto je, recmo, UT2k4 podbacio uzasno. dobio je jer je u to doba bio najbolja igra tog tipa

bezimeni
24-03-2010, 18:31
Slažem se da ne postoji objektivna recenzija.Takav bi recenzija bila kompromisna i opisana bez i jedne emocije. Objektivne recenzije su loše recenizije ako uopće i postoje .Objektivnost je podilaženje i kukavičluk. Zato i cijenim Vedranov stav .Prihvaćam da mu se igra ne sviđa i prihvaćam što beskompromisno iznosi mišljenje .Ne sjedaju mu takve igre i sve 5 .

Osobno sam uživao u Metrou a bogumi uživam u fps-ovima u zadnjih nekoliko godina više nego ikada.Po mom mišljenju igre postaju sve bolje i bolje .Jedino i zato sam ostao gamer ...u suprotnome ne vidim smisao .Ako mi se igre prestanu sviđati ne vidim zbog kojeg bi ih razloga više igrao.Pa ima u životu 100 drugih stvari koje bi me mogle preokupirati.


Meni je Metro imao dobru priču , vrlo dobro napucavanje , vrlo dobru atmosferu , izvrsnu grafiku , zanimljivo oružje , originalne detalje , zanimljiv kraj...sve u svemu vrhunski naslov .Nakon što sam ga odigrao imao sam osjećaj zadovoljstva pređenim i doživljenim.Nasuprot tome kada sam odigra razvikani COD MW 2 imao sam osjećaj da sam gubio vrijeme i da je mama u pravu kad kaže da igram tam neke glupe igrice .

Arbiter of Change
24-03-2010, 19:12
Objektivna recenzija može biti napisana, ali će malo teže biti prihvaćena.
Wooo, deep.

bornathepicek
24-03-2010, 19:18
weky, tebi je svaka igra monotona, dosadna, izlizana, izvakana, *umetni neki negativnii primjer*, *umetni jos jedan*. srecom pa nema jos sc2 topica u gaming opcenito, a kolko sam skuzio ne zalazis u specijalizirane podforume.
postajes los weky, jako los
Pa kad i jesu takve igre danas. Izosatavimo betmena. Malo je igra koje sam probao a da su mi se svidjele.

baldrick_
24-03-2010, 20:32
weky bi trebalo da batali pucačine i odigra dragon age

objektivne recenzije su u stvari maltene sve koje pišu ljudi sa nešto više iskustvo, jer oni umeju da objektivno procene dal igra valja.. kao kad kaže: "kontrole su nezgrapne na tastaturi" ili "igra ima lošu grafiku" ili "priča je već viđena".. to su sve činjenice, dakle objektivno mišljenje. subjektivno bi bilo ono "igra ima fantazijsku priču, pa joj je zato priča loša" (jer se njemu ne sviđaju fantazijske priče).. a to niko ne radi u pc playu kolko vidim, a ni u sk-u.. a to su jedina dva časopisa koja čitam

šta sam još hteo.. a da, simsi su dobili visoke ocene zato što su za svoj žanr objektivno kvalitetni, to što mnogim ljudima takve igre ne pašu ne znači da je igra objektivno loša. zato simse opisuju upravo ljudi koji vole takve igre, a ne igrači pucačina, itd.

no3225
24-03-2010, 21:22
weky bi trebalo da batali pucačine i odigra dragon age

objektivne recenzije su u stvari maltene sve koje pišu ljudi sa nešto više iskustvo, jer oni umeju da objektivno procene dal igra valja.. kao kad kaže: "kontrole su nezgrapne na tastaturi" ili "igra ima lošu grafiku" ili "priča je već viđena".. to su sve činjenice, dakle objektivno mišljenje. subjektivno bi bilo ono "igra ima fantazijsku priču, pa joj je zato priča loša" (jer se njemu ne sviđaju fantazijske priče).. a to niko ne radi u pc playu kolko vidim, a ni u sk-u.. a to su jedina dva časopisa koja čitam

šta sam još hteo.. a da, simsi su dobili visoke ocene zato što su za svoj žanr objektivno kvalitetni, to što mnogim ljudima takve igre ne pašu ne znači da je igra objektivno loša. zato simse opisuju upravo ljudi koji vole takve igre, a ne igrači pucačina, itd.


nista od toga nije cinjenica
sve sto opisuju(pricam o iskrenim recenzijama,one lazne-placene ne racunam) je zasnovano na njihovom zivotu,iskustvu,kulturi i slicno
objektivnost je samo jedan izmisljen pojam

pazi ako neko voli simse a neko ne
zasto je objektivno da vazi misljenje onih koji vole u igru?
isto vazi za sve igre\
neko voli fps neko ne
ja bih stvarno voilio da postoji casopis koji ne pokusava da bude objektivan

evo ti jedan primjer opisa igre iz sk
neka nascar igra(one americke glupe trke autima u krug)=covjek pise kako ima dobru grafiku,fiziku i sl al na kraju kaze da mu je sam koncept igre los jer se samo vozis u krug
losa strana te recenzije je visoka ocjena na kraju zato sto je "objektivno" igra dobro uradjena
al to nije objektivnost ako se tebi ne svidja igra kakve veze ima sto je grafika,fizika i ostalo dobro uradjeno
reci ne svidja mi se i daj joj 0!

il pazi gta san andreas(gta 4 nisam igro)
svi je nahvalise al
imas igre sa boljom voznjom
boljom tucom
boljom pucnjavom
boljim rpg elementima
boljom pricom
al posto je to sve to upakovano u jednu cjelinu i ima dobar marketing svi je samo fale i niko da navedi ove mane
a onda kad izadje gta 4 svi pricaju kako je poboljsano ovo poboljsano ono
isto vazi i za simse i druge igre
pa ako je sve toliko poboljsano kako te mane nisu uocili kad su opisivali prethodnu igru?!

W3DR4N
24-03-2010, 21:30
@no3225

Nigdje to nisi mogao izvući. Meni se Simsi osobno ne sviđaju, no ne mogu mu osporiti produkcijsku razinu.
Igra je savršena na svim razinama.

Osim Simsa, koji su rasprostranjeni primjer podvojenog mišljenja, meni je primjer tehnički savršene igre koja mi ne odgovara je Fable.
Ne možeš mu ništa zamjeriti. Sve je odlično i do kraja ispolirano, no nikako mi nije sjeo i smatram ga subjektivno lošim.

Spomenuti Batman je isto produkcijski dragulj, Need for speed: Shift, DIRT 2, Mirror's Edge, Modern Warfare 2...
Svar je u tome da su meni gorenavedene igre vrhunske. Uživao sam u svakoj minuti, a one objektivno nemaju mane.

Primjeri vrhunskih igara koje produkcijski nisu ispolirane su Stalker, Witcher, GTA IV, Mafia, Deus EX...
Dok mi Stalker nije zanimljiv, ostalima zanemarujem tehničke mane i smatram ih ponajboljim igrama uopće, potpuno subjektivno.

W3DR4N
24-03-2010, 21:35
Još nešto, iz osobnog iskustva.
Recenzent da bi bio dobar, ne smije imati žanrovske predrasude, ili uopće ne igrati te žanrove.
Igre se sagledavaju iz kuta žanra i settinga.
Mogao bih ti detaljnije objasniti ako inzistiraš.

Što se tiče ovog zadnjeg posta, stvar je u tome da igre sazrijevaju. Recimo da je San Andreas bio fantastičan u svom vremenu. Tri godine kasnije, dolazi GTA IV koji je u svakom sagmentu unaprijedio igru. Iz današnjeg sagledavanja, višestruko je bolji od San Andreasa. To ne osporava odličnost prošlog nastavka, kojeg treba gledati iz perspektive 2005. godine, a ne iz današnje.
Tresspasser, Unreal, Quake, Turok. Realno gledajući, danas su monotona smeća, sva četiri odreda. Pogledaj ih devedesetih, kad su bile vrhunac žanra. Igre sazrijevaju. Točka.

no3225
24-03-2010, 21:44
ali u pitanju su igre
nije to neki "mrtav" proizvod
dzaba ti tehnicki savrsena igra ako ti je dosadna
zamisli fps u kojem igras vojnika koji cijelu igru provede samo na terenu za obuku
ili ko u pravoj vojsci mete lisce
al sve uradjeno savrseno
grafika,fizika bez bugova i sl
al kake to veze ima ako je ta igra cisto sranje

ako joj ti das visoku ocjenu zbog produkcijske vrijednosti onda si ti subjektivan

bezimeni
24-03-2010, 21:48
Potpisujem no3225...čovjek mi paše od riječi do riječi :thumbs2: .

W3DR4N
24-03-2010, 21:51
Ideš u krajnosti.
I da, igre jesu proizvod, kao i glazba, kao i automobil, kao i mobitel.

Babitz
24-03-2010, 21:54
Po meni, igre se ni ne bi trebale ocjenjivati. Kažeš kakva je, o čem je, prednosti, mane, da se vrijedi kupovati ako ti takve i takve stvari pašu i bok. To je objektivnost, a ne ocjenjivanje brojkama. Fascinantno je kakav raspon ocjena imaš za igre na gamerankingsu.

bezimeni
24-03-2010, 21:57
Ali kako netko može biti objektivan.Ti kao objektivan samo pretpostavljaš što bi se to moglo svidjeti širem rasponu gamera .Postoji li definicija objektivnosti ?

Sve je to subjektivno a onda se ocjena na kraju kompromisno postavi.Jedine prave recenzije su subjektivne.

Babitz
24-03-2010, 21:59
Pa kažeš "ako volite pucati na sve što se miče, igra je za vas". Nije teško.

Al ovaj, da. Objektivne recenzije nisu zabavne. Yahtzee ftw.

no3225
24-03-2010, 22:00
Ali kako netko može biti objektivan.Ti kao objektivan samo pretpostavljaš što bi se to moglo svidjeti širem rasponu gamera .Postoji li definicija objektivnosti ?

Sve je to subjektivno a onda se ocjena na kraju kompromisno postavi.Jedine prave recenzije su subjektivne.

podrzavam :thumbs2:

W3DR4N
24-03-2010, 22:05
Gle, sagledaš igru s tehničke strane. Ima savršenu grafiku, zvuk, kontrole. Ima savršenu prezentaciju. Raznolika je.
Navedeno su objektivni elementi.
Subjektivnost dolazi naknadno. Sviđa ti se više ili manje. I sama ocjena jako malo ovisi o tvojoj subjektivnosti. Neka odlična igra može popušiti 5-10% ako je odlična, a nije ti sjela, no neke stvari ne možeš kao recenzent osporavati.

Primjer je Crysis, koji je kod Iggya dobio 95%. Netko kome igra nije legla mu može dati 85%, no davati manje znači unijeti previše osobnog ukusa, tj. subjektivnosti. Za grafiku i zvuk ne možeš na silu reći da su loši, kad i danas drže ideal kojem drugi developeri teže. Napucavanje je jedno od najboljih i najzabavnijih, gdje oružja imaju "težinu", a vrhunski balansiraju između arkadnosti i realnosti.

Babitz
24-03-2010, 22:06
Zaboravio si reć da, ako si recenzent na gamespotu, ne moš dat ispod 90%.

bezimeni
24-03-2010, 22:11
Da sam ju ja recenzirao da bih dvije ocjene kao i za svaku drugu igru .

Crysis 95% .

Crysis koji ste kupili u dućanu i platili 350 kn i pri tome se zabavili 8 sati 75% , s obzirom da 350 kuna nije mali novac .

Postoje razne objektivnosti.


edit: svaki recenzent bi morao kupiti igru u dućanu vlastitim novcem te je u tom svijetlu recenzirati .

McPingvin_v2.0
24-03-2010, 22:54
Igra je savršena na svim razinama.
Yeah, no...

no3225
24-03-2010, 23:06
igram igre vec 10 godina i stvarno je tesko da me neka bas odusevi da je ne znam koji zarn u pitanju
a volim igre samo sve sam zahtjevniji
a kad citas ove recenzije ko da ih pisu djeca koja su prvi put sjela za pc pa ih sve odusevljava
za svaku igru mogu naci masu mana al njima je sve savrseno u nekim igrama
covjek da pomisli da je to ziv dokaz da je savrsenstvo ipak dostizno

W3DR4N
24-03-2010, 23:09
Igre su iz godine u godinu sve bolje.

hans
24-03-2010, 23:09
Meni je u igri najvažnija igrivost jer naposlijetku to ćini igru igrivom. Što mi vrijedi da je grafika kao da gledam kroz prozor, zvukovi kao da mi se pored uha događa kad je igra sr*nje.

senad_986
24-03-2010, 23:36
Inace se ne slazem sa Wedranom, ali s ovih nekoliko njegovih postova se gotovo u potpunosti slazem.
Igre su sve bolje i bolje. Nije mi jasna ona prica da su danasnje igre bez duse i da su samo igre od prije desetak godina remek djela. Dobro, ima tu nostalgije, ali realno igre nikad bolje nisu bile.
Mass Effect (1, 2), Dragon Age, Witcher, STALKER (sva tri), GTA4, Call of Duty (4, 5, 6), Bad Company 2, Batman, Empire Total War, Company of Heroes...

no3225
25-03-2010, 00:11
Inace se ne slazem sa Wedranom, ali s ovih nekoliko njegovih postova se gotovo u potpunosti slazem.
Igre su sve bolje i bolje. Nije mi jasna ona prica da su danasnje igre bez duse i da su samo igre od prije desetak godina remek djela. Dobro, ima tu nostalgije, ali realno igre nikad bolje nisu bile.
Mass Effect (1, 2), Dragon Age, Witcher, STALKER (sva tri), GTA4, Call of Duty (4, 5, 6), Bad Company 2, Batman, Empire Total War, Company of Heroes...

ma meni nije ni malo do starih igara
jedva cekam da uzmem novi pc da zaigram nove
ali nije to u pitanju
pazi ljudi su razne hitove od prije 10 godina ocjenjivali sa visokim ocjenama a sad nastavcima daju isto takve ocjene i kazu kako je sve sad bolje
a kako je to moguce ako je ta igra tada opisana kao da je savrsenstvo,bez mana
gta 4 (za konzole) je kod nekih dobila 10!
a sta kad izadje gta 5?! onda ce opet biti kako je ta igra savrsena
koju ocjenu onda da joj das ako su ti ocjene od 1 do 10
10+

Duke of Earl
25-03-2010, 00:13
Što se tiče ovog zadnjeg posta, stvar je u tome da igre sazrijevaju. Recimo da je San Andreas bio fantastičan u svom vremenu. Tri godine kasnije, dolazi GTA IV koji je u svakom sagmentu unaprijedio igru. Iz današnjeg sagledavanja, višestruko je bolji od San Andreasa. To ne osporava odličnost prošlog nastavka, kojeg treba gledati iz perspektive 2005. godine, a ne iz današnje.

Odgovor na tvoje pitanje, samo stranicu prije.

no3225
25-03-2010, 08:56
Što se tiče ovog zadnjeg posta, stvar je u tome da igre sazrijevaju. Recimo da je San Andreas bio fantastičan u svom vremenu. Tri godine kasnije, dolazi GTA IV koji je u svakom sagmentu unaprijedio igru. Iz današnjeg sagledavanja, višestruko je bolji od San Andreasa. To ne osporava odličnost prošlog nastavka, kojeg treba gledati iz perspektive 2005. godine, a ne iz današnje.

Odgovor na tvoje pitanje, samo stranicu prije.

to sto je ta igra iz 2005 ne znaci nista
jedino mozes grafiku u igri da gledas na taj nacin ali sve ostalo sto imas u gta4 je moglo i da bude u san andreas-u
jer nije unaprijedjena samo grafika vec i sve ostalo
a tada niko nije pisao kako bi pucnjava,voznja,tuca i ostalo moglo biti bolje vec ispade svima sve savrseno
a sad svi pisu kako je to bolje uradjeno

McPingvin_v2.0
25-03-2010, 09:24
to sto je ta igra iz 2005 ne znaci nista
Znači jako puno. Ista je stvar i s filmovima. Uvijek će postojati neki bezvremenski klasici, ali s novim vremenom dođu nove ideje koje stare igre čine lošijima, kao i filmove.

no3225
25-03-2010, 09:58
to sto je ta igra iz 2005 ne znaci nista
Znači jako puno. Ista je stvar i s filmovima. Uvijek će postojati neki bezvremenski klasici, ali s novim vremenom dođu nove ideje koje stare igre čine lošijima, kao i filmove.

a jeli? znaci stari filmovi su sad losi zbog novih ideja?!
ma o cemu ti to?
pa sad su filmovi sve gori i gori
evo ti avatara kao primjer
jedino sto ima taj 3d efekata a prica mu je smece

za nove filmove mozes reci da imaju bolje neke efekte i u tom pogledu nije fer da ih poredis sa starim ali to je to
za danasnje igre sve sto imas u njima moglo se izvesti i u 2005

ako je npr pucnjava u gta san andreas bila gora od 4 to nije zbog grafike vec zbog lose odradjenog posla i nikakve nove ideje tad i nisu bile potrebne jer tad je postojao max payne 2 tako da ako im je trebla ideja=uzor imali su je ali je nisu iskoristili
vec su isli laksim putem

McPingvin_v2.0
25-03-2010, 10:12
a jeli? znaci stari filmovi su sad losi zbog novih ideja?!
ma o cemu ti to?
Ne loši, nego ne toliko dobri.

pa sad su filmovi sve gori i gori
evo ti avatara kao primjer
Pa sad su igre sve gore i gore.
Evo ti *umetni igru s dobrom grafikom, ali ostalo je loše* kao primjer.

Avatar je nešto tipa Crysis - tehnološki demonstrator. Kod njega nije bitna priča (iako je C/P Pokahontas), kod njega je bitno: "OOOOH, SHINY!" i u tome savršeno uspjeva.
Filmovi su daleko od lošeg u zadnje vrijeme. Hangover, Moon, District 9, Star Trek, The Hurt Locker i Inglourious Basterds su samo oni kojih se mogu sjetiti iz glave koji su me ili oduševili, ili jako lijepo ubili sat- dva dok sam ih gledao.

Neke ideje su bezvremenske, ali misliš li stvarno da bi jednak broj ljudi popušio spiku da ljudi uvale virus na alienski mothership kao u Danu nezavisnosti? :)

W3DR4N
25-03-2010, 10:20
Frende, PhysX nije bio izvediv 2005. na normalnim grafičkim karticama. Beljezgaš bezveze.

McPingvin_v2.0
25-03-2010, 10:22
Mislim da se svi dobro sjećamo na što su prvi PhysX pokušaji ličili :)

Naravno da je sve to dio napretka, ali HL je bio i ostao dobra igra :)

no3225
25-03-2010, 13:43
i ja sam lud sto prcam s djecom

ma bravo kralju sa jednom rijeci si sve dokazo "PhysX"

ajd cuti

Hangover, Moon, District 9, Star Trek, The Hurt Locker i Inglourious Basterds su tipicno holivud smece
al dobro svak ima svoj ukus tj. razmisljanje

cham3leon
25-03-2010, 13:53
to sto je ta igra iz 2005 ne znaci nista
jedino mozes grafiku u igri da gledas na taj nacin ali sve ostalo sto imas u gta4 je moglo i da bude u san andreas-u
jer nije unaprijedjena samo grafika vec i sve ostalo
a tada niko nije pisao kako bi pucnjava,voznja,tuca i ostalo moglo biti bolje vec ispade svima sve savrseno
a sad svi pisu kako je to bolje uradjeno

Malo sutra. Da vidim kako bi 2005. ubacio Euphoria engine i ostale tehnikalije koje su temelj GTA4 koji je ionako i 2008. bio ispred svog vremena. Sve što ne ovisi o tehnikalijama u GTA 4 bilo je i u SA uglavnom.

baldrick_
25-03-2010, 13:57
nista od toga nije cinjenica
kako nije? "priča je već viđena" priča je već viđena u milionima dela, te sada nije originalna. dakle, već je viđena i to što nije originalna, to joj je objektivna mana. može tebi da se sviđa ili ne, to je subjektivno, ali to da nije originalna - to je činjenica, i to joj je objektivna mana koju recenzent mora da uzme u obzir.

sve sto opisuju(pricam o iskrenim recenzijama,one lazne-placene ne racunam) je zasnovano na njihovom zivotu,iskustvu,kulturi i slicno
da, na osnovu iskustva, kulture i ostalog mogu da procene šta valja, tj. šta je objektivno dobro, a šta loše. uzmimo prethodni primer za već viđenom pričom. recenzent će na osnovu iskustva (a istovremeno i opšte kulture) da zaključi da je priča, recimo, dragon agea kopija gospodara prstenova. na osnovu iskustva jer je čitao gospodara. on će shvatiti da joj je to objektivna mana koju će pomenuti u recenziju, bez obzira da li se njemu priča svidela ili ne.

pazi ako neko voli simse a neko ne
zasto je objektivno da vazi misljenje onih koji vole u igru?
nije objektivno mišljenje onih koji vole igru, čak i oni koji je subjektivno ne vole, mogu objektivno da procene da je igra dobra. dobra zato što neko može da ne voli simse samo ako ne voli njihov žanr, ili ako mu kod njih smeta nešto što je njemu samo svojstveno - na primer, gadi mu se crtana grafika. igra je u svim aspektima dobra, u njoj uživaju svi koji vole dotični žanr (što proizilazi iz njenog kvaliteta, ne kažem da je objektivno dobra zato što je svi volu), a to dal se recenzentu subjektivno sviđa ili ne je nebitno. objektivno je da simsi imaju dobru grafiku, da je gameplay razrađen i raznolik, itd.

evo ti jedan primjer opisa igre iz sk
neka nascar igra(one americke glupe trke autima u krug)=covjek pise kako ima dobru grafiku,fiziku i sl al na kraju kaze da mu je sam koncept igre los jer se samo vozis u krug
losa strana te recenzije je visoka ocjena na kraju zato sto je "objektivno" igra dobro uradjena
al to nije objektivnost ako se tebi ne svidja igra kakve veze ima sto je grafika,fizika i ostalo dobro uradjeno
reci ne svidja mi se i daj joj 0!
upravo je to objektivnost - njemu se ne sviđa, ali vidi da je objektivno dobra, te joj da dobru ocenu (btw, čini mi se da ti ne shvataš šta je objektivnost, a šta subjektivnost - subjektivnos je lični dojam, a objektivnost su činjenice).



a jeli? znaci stari filmovi su sad losi zbog novih ideja?!
ma o cemu ti to?

to važi za akcione filmove - samo usporedi spartaka i gladijatora. zašto je gladijator bolji? zato što se mnogo napredovalo, ali ljudi za taj napredak, te napredne ideje u šezdesetim nisu znali jer je tad upravo spartak bio napredan. pa je i on prevaziđen, za današnje pojmove je loš (ili barem nije toliko dobar) kao gladijator

ako je npr pucnjava u gta san andreas bila gora od 4 to nije zbog grafike vec zbog lose odradjenog posla i nikakve nove ideje tad i nisu bile potrebne jer tad je postojao max payne 2 tako da ako im je trebla ideja=uzor imali su je ali je nisu iskoristili
vec su isli laksim putem
max payne 2 je danas prevaziđen, tj. prevaziđen je od uvođenja cover sistema i regenericije healtha. da su stavili napucavanje kao max opet bi danas bila prevaziđena. zašto je tako sam ti napisao malopre za filmove, to je tad bilo do jaja, danas nije jer se napredovalo. ljudi tada nisu znali za bolje, sada znaju, dakle ono staro nije toliko dobro kao novo.. što se gameplaya i prezentacije tiče


Crysis koji ste kupili u dućanu i platili 350 kn i pri tome se zabavili 8 sati 75% , s obzirom da 350 kuna nije mali novac .

vreme trajanja igre se gleda od žanra do žanra. 8 sati za pucačine po ceni od 350 kuna je standard, dok bi recimo 8 sati za rpg bilo malo, i to bi mu sigurno smanjilo ocenu. ne mešaj babe i žabe

Ali kako netko može biti objektivan.Ti kao objektivan samo pretpostavljaš što bi se to moglo svidjeti širem rasponu gamera .Postoji li definicija objektivnosti ?

objektivno navedeš osobine igre - lepa grafika, ružna grafika, dobra priča, već viđena priča, premalo raznolikosti u misijama, itd. nema šta da pretpostavljaš, tj. možeš ono: " ako volite to i to, onda kupite igru", ali i nema potrebe jer se to da zaključiti iz samog opisa. i onda zaključiš koja je od tih objektivnih osobina dobra, a koja loša i na osnovu toga boduješ igru.


dzaba ti tehnicki savrsena igra ako ti je dosadna
zamisli fps u kojem igras vojnika koji cijelu igru provede samo na terenu za obuku
ili ko u pravoj vojsci mete lisce
al sve uradjeno savrseno
grafika,fizika bez bugova i sl
al kake to veze ima ako je ta igra cisto sranje

pogrešno si shvatio vedrana. u objektivne kvalitete igre ne spadaju samo grafika, fizika, itd. spada i priča, osećaj prilikom napucavanja kod pucačina, raznolikost i sl. dakle, tvoja igra u kojoj meteš lišće bi popila nisku ocenu jer joj je gameplay objektivno sranje - meteš lišće sve vreme, smori, previše monotono. i to kad objektivno, i na osnovu toga donosiš ocenu. čak ni ne moraš da kažeš "kome se sviđa metenje lišća, nek kupi igru" jer će on to sam da zaključi

ako joj ti das visoku ocjenu zbog produkcijske vrijednosti onda si ti subjektivan
ne, otkud to? ako joj daš visoku ocenu zbog produkcije, a igra ti ne paše iz samo nekog tebi svojstvenog razloga, a znaš da je dobra i da će se većini svideti, onda si joj ti objektivno dao visoku ocenu. da si joj dao nisku jer ti ne paše iz nekog tebi svojstvenog razloga, tek bi onda bio subjektivan.

no3225
25-03-2010, 14:35
[quote=no3225]
nista od toga nije cinjenica
kako nije? "priča je već viđena" priča je već viđena u milionima dela, te sada nije originalna. dakle, već je viđena i to što nije originalna, to joj je objektivna mana. može tebi da se sviđa ili ne, to je subjektivno, ali to da nije originalna - to je činjenica, i to joj je objektivna mana koju recenzent mora da uzme u obzir.


neko je cuo za tu pricu neko nije,ako je tebi vec vidjena ne znaci da je i drugima=subjektivan si



sve sto opisuju(pricam o iskrenim recenzijama,one lazne-placene ne racunam) je zasnovano na njihovom zivotu,iskustvu,kulturi i slicno
da, na osnovu iskustva, kulture i ostalog mogu da procene šta valja, tj. šta je objektivno dobro, a šta loše. uzmimo prethodni primer za već viđenom pričom. recenzent će na osnovu iskustva (a istovremeno i opšte kulture) da zaključi da je priča, recimo, dragon agea kopija gospodara prstenova. na osnovu iskustva jer je čitao gospodara. on će shvatiti da joj je to objektivna mana koju će pomenuti u recenziju, bez obzira da li se njemu priča svidela ili ne.



a sta ako nisi citao to/opet je subjektivnost u pitanje
pa gledaj japancima su neke igre zabavne a nama su smijesne
i ko je on-ona da procjeni sta valja sta ne=subjektivnost




pazi ako neko voli simse a neko ne
zasto je objektivno da vazi misljenje onih koji vole u igru?
nije objektivno mišljenje onih koji vole igru, čak i oni koji je subjektivno ne vole, mogu objektivno da procene da je igra dobra. dobra zato što neko može da ne voli simse samo ako ne voli njihov žanr, ili ako mu kod njih smeta nešto što je njemu samo svojstveno - na primer, gadi mu se crtana grafika. igra je u svim aspektima dobra, u njoj uživaju svi koji vole dotični žanr (što proizilazi iz njenog kvaliteta, ne kažem da je objektivno dobra zato što je svi volu), a to dal se recenzentu subjektivno sviđa ili ne je nebitno. objektivno je da simsi imaju dobru grafiku, da je gameplay razrađen i raznolik, itd.


opet je subjektivnost u pitanju,pa ako je tebi ta igra tehnicki dobro uradjena i sl onda to i napisi al ako ti je dosadna i nemas zelju da je igras onda ne vrijedi 5 para i zasluzuje nisku ocjenu isto koliko i visoku od strane onih koji vole da je igraju






evo ti jedan primjer opisa igre iz sk
neka nascar igra(one americke glupe trke autima u krug)=covjek pise kako ima dobru grafiku,fiziku i sl al na kraju kaze da mu je sam koncept igre los jer se samo vozis u krug
losa strana te recenzije je visoka ocjena na kraju zato sto je "objektivno" igra dobro uradjena
al to nije objektivnost ako se tebi ne svidja igra kakve veze ima sto je grafika,fizika i ostalo dobro uradjeno
reci ne svidja mi se i daj joj 0!
upravo je to objektivnost - njemu se ne sviđa, ali vidi da je objektivno dobra, te joj da dobru ocenu (btw, čini mi se da ti ne shvataš šta je objektivnost, a šta subjektivnost - subjektivnos je lični dojam, a objektivnost su činjenice).




cinjenica je da mu je igra dosadna a igra koja je dosadna ne zasluzuje visoku ocjenu
objektivnost nisu cinjenice vec isto tvoje subjektivno sagledavanje stvari



a jeli? znaci stari filmovi su sad losi zbog novih ideja?!
ma o cemu ti to?

to važi za akcione filmove - samo usporedi spartaka i gladijatora. zašto je gladijator bolji? zato što se mnogo napredovalo, ali ljudi za taj napredak, te napredne ideje u šezdesetim nisu znali jer je tad upravo spartak bio napredan. pa je i on prevaziđen, za današnje pojmove je loš (ili barem nije toliko dobar) kao gladijator

ako cemo tako onda jel tebi bolji roki 6 od 1 ?





ako je npr pucnjava u gta san andreas bila gora od 4 to nije zbog grafike vec zbog lose odradjenog posla i nikakve nove ideje tad i nisu bile potrebne jer tad je postojao max payne 2 tako da ako im je trebla ideja=uzor imali su je ali je nisu iskoristili
vec su isli laksim putem
max payne 2 je danas prevaziđen, tj. prevaziđen je od uvođenja cover sistema i regenericije healtha. da su stavili napucavanje kao max opet bi danas bila prevaziđena. zašto je tako sam ti napisao malopre za filmove, to je tad bilo do jaja, danas nije jer se napredovalo. ljudi tada nisu znali za bolje, sada znaju, dakle ono staro nije toliko dobro kao novo.. što se gameplaya i prezentacije tiče



max payne prevazidjen?mozda napolju grafike
pa pazi za cover sistem ti nije potrebna neka tehnologija koja nije postojala u 2005
ma sva pucacina je bila slaba,zvuk,osjecaj ma prosto lose
ti to mozda ne uvidjas al daj ti meni bilo koju novu igru naci cu joj mane
ne moze nesto da dobije 10 a kasnije da bude "pa moglo j to i bolje"




Crysis koji ste kupili u dućanu i platili 350 kn i pri tome se zabavili 8 sati 75% , s obzirom da 350 kuna nije mali novac .

vreme trajanja igre se gleda od žanra do žanra. 8 sati za pucačine po ceni od 350 kuna je standard, dok bi recimo 8 sati za rpg bilo malo, i to bi mu sigurno smanjilo ocenu. ne mešaj babe i žabe

vidis,subjektivan si



Ali kako netko može biti objektivan.Ti kao objektivan samo pretpostavljaš što bi se to moglo svidjeti širem rasponu gamera .Postoji li definicija objektivnosti ?

objektivno navedeš osobine igre - lepa grafika, ružna grafika, dobra priča, već viđena priča, premalo raznolikosti u misijama, itd. nema šta da pretpostavljaš, tj. možeš ono: " ako volite to i to, onda kupite igru", ali i nema potrebe jer se to da zaključiti iz samog opisa. i onda zaključiš koja je od tih objektivnih osobina dobra, a koja loša i na osnovu toga boduješ igru.


opet=sve subjektivnost u pitanju




dzaba ti tehnicki savrsena igra ako ti je dosadna
zamisli fps u kojem igras vojnika koji cijelu igru provede samo na terenu za obuku
ili ko u pravoj vojsci mete lisce
al sve uradjeno savrseno
grafika,fizika bez bugova i sl
al kake to veze ima ako je ta igra cisto sranje



pogrešno si shvatio vedrana. u objektivne kvalitete igre ne spadaju samo grafika, fizika, itd. spada i priča, osećaj prilikom napucavanja kod pucačina, raznolikost i sl. dakle, tvoja igra u kojoj meteš lišće bi popila nisku ocenu jer joj je gameplay objektivno sranje - meteš lišće sve vreme, smori, previše monotono. i to kad objektivno, i na osnovu toga donosiš ocenu. čak ni ne moraš da kažeš "kome se sviđa metenje lišća, nek kupi igru" jer će on to sam da zaključi


eto opet si objektivan
znaci moje metenje lisca dobija nisku ocjenu jer je monotono a nascar igra koja je isto monotona treba da do bije visoku?!
vidis da si subjektivan



ako joj ti das visoku ocjenu zbog produkcijske vrijednosti onda si ti subjektivan
ne, otkud to? ako joj daš visoku ocenu zbog produkcije, a igra ti ne paše iz samo nekog tebi svojstvenog razloga, a znaš da je dobra i da će se većini svideti, onda si joj ti objektivno dao visoku ocenu. da si joj dao nisku jer ti ne paše iz nekog tebi svojstvenog razloga, tek bi onda bio subjektivan.[/quote:3j8xobio]

eto ti dade mojoj igri losu ocjenu
okle ti znas da ljudi ne zele da metu lisce
salim se
al ponavljam ako je tebi igra dosadna i ti je ocjenjujes onda igra zasluzuje nisku ocjenu
pa nismo ti mi borg=kolektivna svijest
ko je od da donosi zakljucke sta bi se drugima svidjalo
on je ocjenjuje ne drugi

jel postoji neki rekord vezan za duzinu posta?
ma ko je lud ovo sve da procita :o

baldrick_
25-03-2010, 15:07
ne, zato što ti ne ocenjuješ igru subjektivno, nego objektivno. po tome jesmo malo slični borgu - zna se šta je kvalitet, a šta nije. srećom, subjektivno se ne zna, inače bi bilo dosadno. ko ima iskustva može lako da zaključi šta će se drugima svideti

ovo je tek drugi put da mi neko odgovori na ovakvu poruku, a mislim da je niko nije pročitao do kraja.. mada, samo deluje mnogo, a i nije tolko, a i kontam da bi tebi bilo zanimljivo da pročitaš jer odgovaram uglavnom direktno na tvoje poruke.. ono, da dobiješ kontra-argument, pa možda promeniš mišljenje, zato su forumi korisna stvar

kulamasta
25-03-2010, 15:44
Moram se slozit s nekim stvarima koje navodi clan bnj435423

Cini mi se da u zadnjih par godina gameplay se cak degradira umjesto da napreduje...

Najbolji primjer je micanje leana u pucacinama... nek makneju i pogled gore/dole i imamo prvoga wolfeinstaina sto se tice gameplaya...


O RPG zanru da ne pricam, posto je strasno razvodnjen, i zbog toga pati i gameplay... igre se sve manje po meni igraju, a vise gledaju, kao da si filmovi...

...meni se ta tendencija u igrama ne svidja


Igre strasno su napredovale po pitanju produkcije i vizualnih elemenata, ali po pitanju gameplaya stagniraju, ili su cak nazadovale

W3DR4N
25-03-2010, 15:49
Ne bih rekao. Igra poput Sands of Timea je dala novu dimenziju akcijskim avanturama, koja je kasnije preuzeta u Tomb Raideru, Assassins Creedu i mnogim drugima, te naravno usavršena. Dinamika borbe, iskoristivost prostora.

Gears of War je postavio benchmark TPS napucavanja kakvog preuzimaju svi. Vrhunske kontrole, cover sistem.

Devil Dog
25-03-2010, 15:51
Aha... Pogotovo me živcira "You're hurt! Get to cover!" i crveni ekran, u cod 4 primiš 1000 metaka u Charlie don't surf i 100 puta se izlječiš čučanjem iza drvene kutije, pa kakve sad to logike ima?

W3DR4N
25-03-2010, 16:10
Jer pregaziti kutiju s crvenim plusom na podu na podu, s druge strane, potpuno zadovoljava logično riješeno liječenje.
Autoheal je najgenijalnija ideja u igrama provedena u djelo. Miče health packove, miče nepotreban HUD, miče vraćanje pola levela unazad da bi pokupio health pack koji si "sačuvao za kasnije kad bude trebao".

no3225
25-03-2010, 16:24
ne znam meni gameplay izgleda bolji mda ne igram nove igre pa ne znam
al npr tuca u betmenu pucnje u gears of waru i sl bih volio probat

mada volio bih da prave vise igara tipa witcher

i da prekinu vise sa drugim svjetskim ratom i jebenim kepecima vilama i ostalim hobit tolkin mutantima

a svidja mi se to bez health pakova
bolje to nego se vracat na quicksave is l ili se drogirat sa tim heltovima
reci NE drogi! :)

ono da maknu i pogled gore dolje me zasmijalo

mada meni netreba to naginjanje
ne volim kad moram sto tastera da pritiskam
nedje je jednostavnost bolja


ne, zato što ti ne ocenjuješ igru subjektivno, nego objektivno. po tome jesmo malo slični borgu - zna se šta je kvalitet, a šta nije. srećom, subjektivno se ne zna, inače bi bilo dosadno. ko ima iskustva može lako da zaključi šta će se drugima svideti


ma sve je subjektivno


oli dokaz
reci mi koja igra ljepse izgleda crysis il doom 1?

ovo je tek drugi put da mi neko odgovori na ovakvu poruku, a mislim da je niko nije pročitao do kraja.. mada, samo deluje mnogo, a i nije tolko, a i kontam da bi tebi bilo zanimljivo da pročitaš jer odgovaram uglavnom direktno na tvoje poruke.. ono, da dobiješ kontra-argument, pa možda promeniš mišljenje, zato su forumi korisna stvar

ma nije meni problem da procitam nego mislim se nece niko drugi
al nema veze
mada amlo ko ti mijenja misljenje svi su odje da bi pokazali koliko su oni pametni i u pravu(ukljucujuci i mene)

mada ja i jesam najpametnij u ovom dijelu galaksije

van mlijecnog puta vec ne znam

senad_986
25-03-2010, 16:55
igre se sve manje po meni igraju, a vise gledaju, kao da si filmovi...

...meni se ta tendencija u igrama ne svidja

E, vidis, nekima se to bas svidja. Meni npr., ali naravno uz normalnu dozu napucavanja, dijaloga itd.
Mass Effect 2 je odlican primjer balansa igranja i gledanja.

Kako bih volio gledati Heavy Rain na kompjuteru!

W3DR4N
25-03-2010, 17:01
Nekakav omjer treba znati. MGS4 ima tridesetak sati animacija. Što je previše, previše je.

bezimeni
25-03-2010, 17:09
Meni se također ne sviđaju ti "interaktivni filmovi " . Sve su pokrenuli Japanci tj. Hideo Kojima sa svojim MGS koji je bio odličan ali se otišlo u pretjerivanje .Dati 350 kn za interaktivni film koji sa takvim konceptom ima malu ili nikakvu trajnost je prilično rasipno IMO. Ako je to standard onda ga treba mijenjati lošijim ocjenama .Pogotovo ako pričamo o igri koja je prvenstveno SP iskustvo. Po meni , bio to standard ili ne , takvoj igri treba srezati ocjenu odmah za 30% bez obzira koliko bila tras , bum , vau...

Zato i kažem da bi netko i pokušao biti objektivan trebao bi pod broj jedan raditi , te sa vlastito zarađenim novcem kupiti igru pa je tek onda napisati "objektivno " mišljenje .Koko netko može biti objektivan ako je dobio igru ? Iskustvo ? Može biti...Objektivnost ? My ass . Objektivnost je urbana legenda.U svakoj objektivnosti postoji doza subjektivnosti .

kulamasta
25-03-2010, 18:04
Meni se također ne sviđaju ti "interaktivni filmovi " . Sve su pokrenuli Japanci tj. Hideo Kojima sa svojim MGS koji je bio odličan ali se otišlo u pretjerivanje .Dati 350 kn za interaktivni film koji sa takvim konceptom ima malu ili nikakvu trajnost je prilično rasipno IMO. Ako je to standard onda ga treba mijenjati lošijim ocjenama .Pogotovo ako pričamo o igri koja je prvenstveno SP iskustvo. Po meni , bio to standard ili ne , takvoj igri treba srezati ocjenu odmah za 30% bez obzira koliko bila tras , bum , vau...

Zato i kažem da bi netko i pokušao biti objektivan trebao bi pod broj jedan raditi , te sa vlastito zarađenim novcem kupiti igru pa je tek onda napisati "objektivno " mišljenje .Koko netko može biti objektivan ako je dobio igru ? Iskustvo ? Može biti...Objektivnost ? My ass . Objektivnost je urbana legenda.U svakoj objektivnosti postoji doza subjektivnosti .

Ja se jednostavno moram s ovim slozit!!!! Jednostavno moram!!!! Ne mogu a da se ne slozim!!!!!

Jednostavno se slazem s time!!!!!


Mnoge igre imaju komentar recezenta: odlicna igra ali pre krata i zatim dobije ocjenu 80+ ili cak 90+ !!!!!!


A da je taj recezent ujutro iz djepa izvadio 400 kn, pa oko 10 sati kupio i platio igru, dosao kuci, fino ju instaliro, rucao, nesto bacio pod jajca (mozete zamislit recezenta koji sevi? :rotfl: ) pa onda oko 16 sati poceo igrat.... i dodje 21 sat navecer i igra gotova, zavrsena!!!!! Da je recezent dao svojig 400 kn za tu igru mislim da bi mu ostao gorak okus u ustima i igra nebi dobila takve poklonjene ocjene...

no3225
25-03-2010, 18:17
Meni se također ne sviđaju ti "interaktivni filmovi " . Sve su pokrenuli Japanci tj. Hideo Kojima sa svojim MGS koji je bio odličan ali se otišlo u pretjerivanje .Dati 350 kn za interaktivni film koji sa takvim konceptom ima malu ili nikakvu trajnost je prilično rasipno IMO. Ako je to standard onda ga treba mijenjati lošijim ocjenama .Pogotovo ako pričamo o igri koja je prvenstveno SP iskustvo. Po meni , bio to standard ili ne , takvoj igri treba srezati ocjenu odmah za 30% bez obzira koliko bila tras , bum , vau...

Zato i kažem da bi netko i pokušao biti objektivan trebao bi pod broj jedan raditi , te sa vlastito zarađenim novcem kupiti igru pa je tek onda napisati "objektivno " mišljenje .Koko netko može biti objektivan ako je dobio igru ? Iskustvo ? Može biti...Objektivnost ? My ass . Objektivnost je urbana legenda.U svakoj objektivnosti postoji doza subjektivnosti .

Ja se jednostavno moram s ovim slozit!!!! Jednostavno moram!!!! Ne mogu a da se ne slozim!!!!!

Jednostavno se slazem s time!!!!!


Mnoge igre imaju komentar recezenta: odlicna igra ali pre krata i zatim dobije ocjenu 80+ ili cak 90+ !!!!!!


A da je taj recezent ujutro iz djepa izvadio 400 kn, pa oko 10 sati kupio i platio igru, dosao kuci, fino ju instaliro, rucao, nesto bacio pod jajca (mozete zamislit recezenta koji sevi? :rotfl: ) pa onda oko 16 sati poceo igrat.... i dodje 21 sat navecer i igra gotova, zavrsena!!!!! Da je recezent dao svojig 400 kn za tu igru mislim da bi mu ostao gorak okus u ustima i igra nebi dobila takve poklonjene ocjene...


e i ta vam je dobra
slazem se


mada ja sam mislio da su igre besplatne ?! :wink:

baldrick_
25-03-2010, 22:19
Najbolji primjer je micanje leana u pucacinama... nek makneju i pogled gore/dole i imamo prvoga wolfeinstaina sto se tice gameplaya...

nemaš lean, al zato imaš cover sistem koji je em zabavniji, em nimalo razvodnjeniji

O RPG zanru da ne pricam, posto je strasno razvodnjen, i zbog toga pati i gameplay... igre se sve manje po meni igraju, a vise gledaju, kao da si filmovi...
koje su to rpg igre koje su strašne razvodnjene, a ne zovu se mass effect? šta je izašlo prošle godine - drakensang, risen, dragon age.. ništa razvodnjeno, dragon age možda ima malo prostiji sustav borbe od onog u dnd-u, ali je ceo gameplay maltene isti kao u nwn-u

ma sve je subjektivno


oli dokaz
reci mi koja igra ljepse izgleda crysis il doom 1?
crysis. kak si mi sad dokazao da je sve subjektivno?

mada amlo ko ti mijenja misljenje svi su odje da bi pokazali koliko su oni pametni i u pravu(ukljucujuci i mene)
not me baby, ja sam prevashodno zbog toga ovde.. tu i tamo uživam da popljujem glupost, ali to nije poenta.

Čux
09-04-2010, 10:10
Meni se također ne sviđaju ti "interaktivni filmovi " . Sve su pokrenuli Japanci tj. Hideo Kojima sa svojim MGS koji je bio odličan ali se otišlo u pretjerivanje .Dati 350 kn za interaktivni film koji sa takvim konceptom ima malu ili nikakvu trajnost je prilično rasipno IMO. Ako je to standard onda ga treba mijenjati lošijim ocjenama .Pogotovo ako pričamo o igri koja je prvenstveno SP iskustvo. Po meni , bio to standard ili ne , takvoj igri treba srezati ocjenu odmah za 30% bez obzira koliko bila tras , bum , vau...

Zato i kažem da bi netko i pokušao biti objektivan trebao bi pod broj jedan raditi , te sa vlastito zarađenim novcem kupiti igru pa je tek onda napisati "objektivno " mišljenje .Koko netko može biti objektivan ako je dobio igru ? Iskustvo ? Može biti...Objektivnost ? My ass . Objektivnost je urbana legenda.U svakoj objektivnosti postoji doza subjektivnosti .


Metal Gear serijal se koji put igra više zbog priče nego zbog igre, igra je tokom godina stekla toliko fanova da su oni sami dovoljni da svaki sljedeći nastavak bude uspješan. Definitivno nije za svakoga jer koji put ostavlja dojam da igra igra tebe a ne obrnuto, al opet je tu ta priča i zato mi je to općenito najdraži serijal out there. A noviji nastavci imaju i online komponentu. Jedina zamjerka mi je trenutna odsutnost PC tržišta.

no3225
13-04-2010, 22:14
[

ma sve je subjektivno


oli dokaz
reci mi koja igra ljepse izgleda crysis il doom 1?
crysis. kak si mi sad dokazao da je sve subjektivno?

svati ovo kako filosofiranje ili kako god oces ali to je tako
crysis ne izgleda ljepse od doom-a 1!
na osnovu cega si donio taj zakljucak?
na osnovu tvog subjektivnog misljenja sta je lijepo

kockasta stara grafika u doom-u sama po sebi nije ni ruzna ni lijepa vec je to tvoje subjektivno misljenje

Forengner
13-04-2010, 22:20
Meni se licno ne dopada ideja da MoH bude u sadasnjosti,nece biti to ista igra koju sam voleo..Mada CoD je uspesno premestio serijal iz ww2 u sadasnjost/blisku buducnost.Nadam se najboljem sto se tice MoH-a,mozda igra i dobro ispadne..

baldrick_
13-04-2010, 22:32
kockasta stara grafika u doom-u sama po sebi nije ni ruzna ni lijepa vec je to tvoje subjektivno misljenje
ne, to je objektivno. objektivno zato što je crysis 99% ljudi lepši, jednostavno bilo koji čovek (bez obzira dal mu je ispran mozak pričom da je crysis lep.. recimo, nek bude neki koji je živeo u pećini celog života) kad pogleda u crysis, pa onda u doom, crysis će mu biti lepši. možeš ti da imaš fetiš na kockastu grafiku, ali to je već subjektivno. zašto je većini lepša ona u crysisu? to ti ne mogu odgovoriti jer se u likovnu umetnost ne razumem, mogo bi neko ko zna (lepša usklađenost boja i slična spika). da poredimo priče, mogao bih ti objasniti zašto je neka objektivno bolja od druge