PDA

Pogledaj cijelu verziju : program za provjeru ispravnosti matične



TutBlut
25-02-2010, 21:02
Dakle, treba mi neki program koji provjerava ispravnost komponenti.
Znači:
Prodajem jednu matičnu ploču staru 2 godine, a ne želim prodati nešto što ne valja. Imao sam je u kompu do prije 2 tjedna i radila je OK, no ja bih htio provjeriti ispravnost utora i ostaloga ako je to ikako moguće. Mene zanima jesu li ispravni AGP slotovi, jer ja nemam ništa što bi mogao uštekati u njih da provjerim ispravnost dotičnih. Ili ako to ikako mogu provjeriti bez nekih programa.
Eto, ako ste shvatili što meni treba molio bih vas da mi postate neki link za download.

Viper33
25-02-2010, 22:11
nema programa negooo... :) skines trenutacnu maticu ukopcas ovu koju oces provjerit i ako ti radi komp radi maticna

TutBlut
25-02-2010, 22:16
Pa gle, ja znam da ona radi, tj. znam da rade svi dijelovi koji su neophodni da bi komp radio, ali agp slotovi mi nikad nisu bili potrebni, te ih nisam nikad ni isprobavao, a sada bih htio provjeriti ispravnost tih slotova a neznam kako jer nemam ništa što bih mogao uštekati u njih.
Ništa, otič ću do frenda po zvučnu njegovu da isprobam na matičnoj.

Don Kihot
25-02-2010, 22:27
Ako imaš sistemski zvučnik, dovoljno je izvaditi RAM memoriju, oi poslušati dali se ploča oglašava.

AKo da, radi 99.9%. Ako ne, ne radi 99.9%.

Uvjek postoje iznimke pravila, gdje ploča pišti, ali ne radi RAM kontrolna linija na ploči,
ili gdje ploči ne radi linija za zvučnik, a ploča radi..

C
03-03-2010, 12:17
A to su samo RAM-i, možda to radi, a nešto drugo ne radi. Zato to ne može biti 99,99%. :)

Don Kihot
03-03-2010, 23:00
Pa thats the point, izvadiš memoriju da čuješ dali se ploča oglašava. AKo se oglasi, 99% RADI....

E77CC
05-03-2010, 22:13
Iz mog iskustva ploca ili radi ili ne... ta je tvoja ispravna sigurno... ona kad crkne samo okrece kuler a slike nigdje...

C
06-03-2010, 09:34
Zavisi, ne mora se za svaki kvar na MBO-u ne prikazivati BIOS ekran. :)
Recimo ako ti ode neki sporedni kondić, pa zajebava samo nekada, možeš tražiti kvar dokle god hoćeš, ako ne vidiš da se neki od kondora nije udebljao.