PDA

Pogledaj cijelu verziju : Trojanci poremetili XP



bjede
23-02-2010, 14:08
Poz,
pokupio sam nedavno tu neku gamad od trojanaca i sad mi je XP Pro SP3 blago s.....!
Prvo što sam primjetio je da su poremetili neke opcije foldera, tipa: isključim u Tools>Folder Options>View Show Hidden Files and folders ili Hide Protected Operating System Fles, ali kad ponovno uđem te opcije su i dalje zaključane! Isto tako onesposobili su System Restore u kojem nisam mogao ništa mijenjati.
Također, onesposobili su i AV program (AVG)!
Sljedeća stvar je da je nestalo zvukova u XP-u. Najprije nije bilo onih u Windows Exploreru (ulazak u foldere, Recycle Bin i dr.), a onda ni Start ni Turn Off zvukova. Inače glazbu reproducira bez problema.
Ovo je sve vjerojatno posljedica poremećenog Registryja, ali još jedan problem mi nije jasan...
Ne mogu u Safe Mode! Samo na sekundu proleti plavi ekran (DSOD!) i opet me izbaci na prijašnji menu (Safe Mode, Safe Mode with Command Prompt, ...).
Znate li u čemu je kvaka? Safe mode ne radi, a Windowsi rade.
Brisao sam tu gamad sa par antivirusa (System skenere nisam koristio budući da nemu u Safe Mode) i čini mi se da sam sve makao. Ali problemi su ostali.
Ima li kakvog rješenja za ovo sve skupa ili će Windowsi morati "pasti" što ne bih nikako želio?

P.S. Riječ je o laptopu DELL Studio 1735, WINDOWS XP SP3

str1k3r
23-02-2010, 14:58
Malwarebytes anti-malware, ako ti on ne pomogne onda neznam. U većini slučajeva on pomaže.
http://www.malwarebytes.org/mbam.php

bjede
24-02-2010, 12:45
Probao sam već nekoliko AV-a i System skenera, taj nisam, koliko mi se čini, makao sam svu gamad, ali su problemi još tu.

System
24-02-2010, 12:49
I meni to bilo do prije nekoliko dana, no ja sam rijesio problem, reinstalirao sam wondows...

bjede
24-02-2010, 22:09
Znam, to je uvijek krajnje rješenje, ali ipak to ne bih htio raditi ako ne moram.
Imam 200 GB podataka, a nemam eksternog harda. A iskreno, ne da mi se ni zaj...... s tim.

C
25-02-2010, 09:17
Neće ti pomoći čišćenje, niti repair.
Čak i ako ga očistiš, repairaš i sve ostalo, Windows će ti ostati djelomično osakaćen.

bjede
27-02-2010, 02:06
I meni se čini. Izgleda da će na kraju ipak Windowsi morati "pasti". :(

Čux
01-03-2010, 10:57
ja sam i za manje stvari od toga formatiro samo, jednostavno sam brže gotov nego da se zajebavam oko traženja problema i pokušavanja krpanja. Eventualni problem bi ti mogli bit podaci, zato sam ja uvijek imo relativno malu C: particiju u odnosu na ostatak.

Praetorian
01-03-2010, 14:38
Ja kad mi se nest poremeti u winsima, stavim druge, neda mi se trazit rjesenje, stavi nove winse i rijesio si problem i ustedio zivce.