PDA

Pogledaj cijelu verziju : wireless zastita_upadi



osvetnik_sch3l3
22-02-2010, 16:46
zanima me kako efikasno zastiti svoju wireless mrezu?
lozinka je ukljucena, mrezu dijelimo brat i ja.
danas sam u postavkama routera vidjeo jos jedno spojeno racunalo.
na netu sam na upit o hakiranju wirelessa odmah dobio relevantan odgovor.
ostao sam zaprepasten koliko je jednostavno upasti nekome tko misli da je
njegova wep lozinka dovoljna za zastitu.
Molim pomoc :(
poatoji li mogucnost otkrivanja lokacije racunala koje mi se spaja na mrezu kako bih ga posjetio?

C
25-02-2010, 09:56
Na zadnje pitanje odgovor ti je ne.

Inače, mislim da od svog ISP-a možeš zatražiti koliko ljudi se max. može na tebe spojiti. Mnogi uzimaju jedan, u tvojem slučaju trebaju ti dva spojena PC-a kao max., tebi i bratu. Pitaj ih. Ako ništa, stavi WPA2, PSK na 128 ili 256 bitnu šifru i možeš biti siguran da ti se neće nitko spojiti.

osvetnik_sch3l3
25-02-2010, 10:39
Na zadnje pitanje odgovor ti je ne.

Inače, mislim da od svog ISP-a možeš zatražiti koliko ljudi se max. može na tebe spojiti. Mnogi uzimaju jedan, u tvojem slučaju trebaju ti dva spojena PC-a kao max., tebi i bratu. Pitaj ih. Ako ništa, stavi WPA2, PSK na 128 ili 256 bitnu šifru i možeš biti siguran da ti se neće nitko spojiti.

hvala na savjetu, promijenio sam vrstu lozinke sa wep na wpa2.
smijesno je koliko su vodici za takve upade dostupni i opsezni u svojim opisima,
a jos strasnija mi je neinformiranost korisnika wirelles usluga o tome zajedno sa
serviserima koji govore da ti je jednostavna wep lozinka sasvim dovoljna

C
25-02-2010, 13:19
Nikada dovoljna. Crackeri ti mogu provaliti za sada max. 128 bitnu šifru, nešto više od toga, npr. 256 bitnu ne mogu niti sanjati. Ako imaju dobar signal, računaj da će ti randomizirati i pokušavati upasti sa oko 5 šifri po sekundi, drugim riječima, preko noći ti otkriju šifru, ako su sposobni.

Pusti ti što oni tvrde, 70% korisnika ima šifre ala "123456789", "011223344", "optima123", "tcom12345", "12345bnet", itd.

osvetnik_sch3l3
25-02-2010, 15:33
sam sam se uvjerio.
Nikada se nisam time bavio niti imam zelje/interesa za provaljivanje.
no mogu reci, ako sam ja, njub sto se toga tice, uspio pronaci software, instalirati, nauciti kako se radi i provaliti u vlastitu
mrezu u nesto vise od sat vremena onda to moze svatko. Srecom pa imam zbog ceg asam po prometu primjetio da nesto nije u redu,
inace bi bilo grdo. bjezite od tih WEP kljuceva

C
25-02-2010, 15:43
Crackeri mogu provaliti sve, ali velim ti, max. 128 bitnu šifru. Sve jedno je, jeli WEP 1, 2, PSK, ili neki drugi uber dobar funkcioner. Takvi programi inače nemaju sučelje (GUI), već se koriste iz "DOS" svojih posebnih komandi.