PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem s ruterom i maxTVom



RIDER32
22-02-2010, 15:19
Nabavio sam novi ruter (gigaset SE 555) koi je prijatelj prije koristio.

I sada sam ja tu uspostavio internet i sve radi kako treba ali maxTV mi neželi raditi i javlja mi neku grešku (-300). Zvao sam službu za korisnike ali oni su mi poslali onu ekipu šdo dolazi kući (šta ja uznam kako se to više zove...) al dok oni dođu proči će nova godina.... -.-
Još mi je likuša rekla da će oni vjerojatno samo pogledati portove na novom ruteru a taj k.. valjda mogu i sam.

Pa jel mi može ko pomoći oko toga?


e i da. kako da nađem password za ulaz u ruter (preko 192.168.2.1). juče mi je nekako ušao ali danas nikako neželi :-x

Aral
22-02-2010, 16:15
Probaj "user" za pass, a za ovu grešku sam i ja čuo, u biti imao sam je samo jednom al sam resetirao max tv uređaj, odnosno skinuo s napona i nakon toga je sve radilo ok. Sumnjam da ćeš kaj sredit u postavkama routera. Jel ti svijetli zelena lampica "Signal" na max tv uređaju?

RIDER32
22-02-2010, 18:17
Za pass probam kad ga ponovo spoim... thx :wink:


A na ruteru sve lampice normalno svjetle kao i kada je normalno radio (power i CON)

I ja sam svoj resetirao na način da sam ugasio onaj prekidač na uređaju, jel to isto kao i vađenje iz struje?

osvetnik_sch3l3
22-02-2010, 19:23
probaj maxtv iskljuciti iz struje i pustiti da se ponovno podesi
jel ti u konfiguraciji rutera odabran 3play?

bezimeni
22-02-2010, 19:27
Ako je ulazna ip adresa u router 192.168.2.1 onda nema podršku za max tv .U tom slučaju moraš mu nadograditi firmware kojeg nadam se ima za skinuti na t-com stranicama.Potraži malo na njihovim stranicama ili malo proguglaj ...sigurno ga ima za skinuti.

probaj ući sa user , admin , 1234 , 0000 ili samo kliknuti za ulaz bez lozinke.

RIDER32
22-02-2010, 21:40
Eo upravo su me zvali iz zagreba neki malo pametniji lik koji se ocito kuži u te stvari :) i reko mi je da je problem u tome što je na ovom novom ruteru problem u tome što je firewire prestar za maxtv.

Spominjao mi je da se može namjestiti da mi rade obadva rutera i da mi jedan preko drugog pravi signal za maxtv a drugi za Wi-Fi (zbog kojega i mjenjam ruter) pa cu to probati nekako konfigurirati (da jedan radi kao ruter a drugi kao switch... valjda kužite :) )...


Ako je ulazna ip adresa u router 192.168.2.1 onda nema podršku za max tv.
Da .2.1 je... to me namucilo kad sam prvi puta pokušavao jer sam mislio da ide .1.1 :)

btw ušao sam u njega bez passworda. fala :thumbs2:




update: eo našao sam nešto. Našao sam najnoviji FW i stavio ga pa cekam priliku da istestoram sa maxtv-om (gleda se TV... -.-)

update 2: eo pospajao sve i maxtv radi ko singirica ali net neradi. nemogu cak uci ni na 1.1 ili 2.1 u ruter da vidim šta se zbiva a onog trena kada sam pospajao sve i ušao sam na net i u ruter preko 1.1 a sad par minuta kasnije neželi ništa šljakati :?
Da stvar bude smješnija WiFi mi normalno radi.

Koji mu je sada :?

Aral
22-02-2010, 21:50
A lol, ovo nisam očekivao. Maxtv radi a net neće, strašno :)

RIDER32
22-02-2010, 22:42
A skuži sada ovo.
Spojim sve na novi ruter i bez problema odem na net i uđem u ruter, i nakon par sekundi nemogu na net :o i pošto sam ovaj puta mogaouci u ruter, unio sam podatke (t-com user i pass) i sad sve normalno radi.

ahh apokon sve radi kako treba :)

Hvala svima na pomoci :roll: pogotovo bezimenom :pray:


btw di ti radiš? znam da si na forumu odkako sam došao a neznam di radiš :)

bezimeni
22-02-2010, 22:52
Vojna tajna. Da ti kažem gdje radim morao bih te "ušutkati" .

RIDER32
22-02-2010, 22:57
ništa se nemora... samo se umrjeti mora... :D uff još gore.. :o ond niš :D

Aral
22-02-2010, 22:59
Tajni agent. Kaj misliš zašto mu je nick bezimeni :)

bezimeni
22-02-2010, 23:10
Na žalost ništa tako romantično...jednostavno smatram nemoralnim reklamirati firmu u kojoj radim na jednom javnom forumu makar i kao anonimac.

Poput Don Kihota npr.

ps. dosta o meni ajmo pričati malo o mom autu :D .

RIDER32
22-02-2010, 23:20
a znaci ti si onaj oko kojeg se digla prašina? :D


al ajd... za pocetak nam reci koji imaš auto? :P