PDA

Pogledaj cijelu verziju : PROBLEM SA GRAFICKOM



fejmus
21-02-2010, 01:20
Pozz svima.Ja sam novi ovdje i sorry ako se ponavlja tema po nezz koji put..ali fkt mi treba pomoc
U koju god igricu udjem pojavljuju mi se neke "divlje" boje i neke kockice sa isto tako divljim* bojama...npr. krenem da igram PES ali ne moze jer mi se neke kockice pojavljuju po sredini ekrana..kad udjem u igricu jos gore bude..nisam neki strucnjak oko komp..ali sam provjeravao da nije do monitora..pa otvarao centralnu i cistio..pa i nove drajvere instalirao ali ostalo je sve isto :cry: graficka je g.force 7 300 ako ista znaci.. unaprijed hvala :pray:

vex
21-02-2010, 07:56
Grafa ti se ili pregrijava ili je memorija ošla u klinac.

Probaj očistiti ventilator od prašine i pobrzati RPM preko riva tunera.

Ako to ne pomogne, možeš probati smanjiti frekveciju memorije (downclock, isto preko riva tunera)
Zapneš li negdje, pitaj slobodno.

fejmus
21-02-2010, 13:27
Kad sam otvarao CPU ocistio sam sve od prasine..eh sada moze biti problem sto mi komp ostaje dugo upaljen..nekad zna i po citav dan biti :( ..ugl skinuo sam ovaj riva tuner,ali ne mogu nigdje naci taj RPM i taj downclock :S

fejmus
21-02-2010, 13:46
http://www.imagesforme.com/upload/ea0af5a4.bmp

fejmus
22-02-2010, 17:53
evo jos jedna slika..pa ako mozes pomoci
http://www.imagesforme.com/upload/5fe56a28.bmp

bezimeni
22-02-2010, 19:34
Otišla grafa .Probaj reinstalirati drivere ali ja se ne bi puno nadao ...

C
25-02-2010, 09:36
Nadaj se da ti nije otišla grafička ili njezina memorija.
Pokušaj staviti najnoviji DirectX 9, ima ti 104 MB-a...

Evo ti jedan mali testić za grafičku od Asus-a, ali mislim da radi na svim grafičkim karticama.
Znači, zatvori sve igre i 3D aplikacije, pokreni ovo (http://www.2shared.com/file/11654156/3f2a4922/2DTEST.html), program će se pokrenuti unutar jednog velikog prozora, uzeti će screenshoot tvog trenutnog ekrana, napuniti grafičku memoriju do kraja s tom slikom, zatim će ju izrezati u puno manjih sličica, randomizirati po cijeloj memoriji od grafičke kartice, defragmentirati, i složiti nazad, zatim će ti očistiti cijelu memoriju grafičke kartice, i program će se ugasiti. Unutar svega toga, testira cijelu memoriju na čitanje/pisanje/brisanje.

Ako se pitaš zato je to "2D" Test, a ne "3D", razlog su texture, jer kod tebe 3D radi OK, ali texture koje su nalijepljene na te modele su 2D slike koje tebi lete po ekranu tamo gdje im nije mjesto.

Znači, dok program radi, ništa ne diraj, ako ti se PC zamrzne, resetira ili ugasi dok taj program radi, znači da ti je grafička memorija otišla, i trebati ćeš kupiti novu grafičku karticu. Ako se zamrzne i odmrzne, znači da je eventualno jedan čipić od memorije oštećen.

Grafička memorija je jako brza, tako da cijeli proces traje 2-3 sec, kod tebe možda potraje i 5-10 sec, u glavnom, ako bude trajao 5 min bez da završi, riknula ti je memorija.

Probaj, pa javi.

Iz tvojeg prvog screenshoota, igra je pokrenuta pod OpenGL-om i zalijepljene su texture preko tih istih textura, pa se javljaju takvi lomovi, a kod druge, koja je pod DirectX-om, vidi se da je totalni out, tako da ne mora biti da je do grafičke, već do konfiguracija, software-a, drivera i sl., ali ne treba zanemariti da se problem javlja na sve 3D aplikacije, pa najviše smrdi na memoriju. Ako si OC-ao, onda je to OK, kao rezultat lošeg OC-a.

fejmus
28-02-2010, 17:38
E sorry sto nisam mogao odg..pokusavao sam ja svoje neke eksperimente ali bez uspjeha..
Ugl odradio sam ovaj test sto si mi ti dao i zavrsi ga za 2 sec,i sve bude normala kao i prije pokretanja programa :s eh sad ne znam sta da dalje radim,ali po ovom tvom extra objasnjenju izgleda da nije graf otisla :S ..i fala za pomoc.. :D

C
28-02-2010, 19:33
Probaj na jednu od manjih particija staviti novi Windows i drivere, čisto za test. Ako bude OK, znači da je softwareski dio problema, ako je isto, grafička ti onda rikava.

Iako s tim programom nema problema, taj program je flash test, znači da grafička OK starta, ali je pitanje kako će raditi sljedećih par minuta ili sati. :)