PDA

Pogledaj cijelu verziju : GameDev skola programiranja za pocetnike



koki007
20-02-2010, 15:58
Na doublebuffer.org (http://www.doublebuffer.org)Ssite-u se organizira interaktivna on-line gamedev skola programiranja igara za pocetnike.

Pod interaktivna mislim na to da se ne radi o nizanju tutova nego "polaznici" aktivno sudjeluju. Na zadanu tematiku napisat ce se niz poglavlja. Nakon sto se obradi dovoljno poglavlja tj. dode do dovoljne razine znanja da se moze raditi neka jednostavna igra, polaznici zajedno rade jednostavnu igru po vodstvom "predavaca".

Svako poglavlje ce imati svoj topic i moc ce se pitati bilo sta sto je nejasno ili sto nekoga zanima. Sa poglavljem ce doci zadatak ili neki primjeri za pogledat/probat. Primjeri ce biti samo neki kod za izvrsiti i vidjeti rezultate da se lakse svati poglavlje, ili neki zadatak za rijesiti, odnosno napisati kod. Zadaci nece biti neka egzotika, nesto najjednostavnije samo da se vidi da li je poglavlje shvaceno, poanta je da ako neko zapne na zadatku ili nije svatio poglavlje, na istom topicu ce dobiti bilo kakvu pomoc treba. Na izradi igre na kraju skole mogu sudjelovati samo oni koji su aktivno sudjelovali u gamedev skoli. Oni koji ne zele sudjelovati naravno svjedno mogu pitati/komentirati na topicima poglavlja ako ih sta zanima iz tog poglavlja. Osmijeh

Poglavlja ce krenuti od najjednostavnijih stvari pa do nekih naprednijih. Skola pocinje 21.02. (mozete se pridruziti i kasnije) i mozete sudjelovati u njoj ili je pratiti na ovom forumu: LINK (http://www.doublebuffer.org/forum/viewforum.php?f=45)



NAPOMENA: Ovo nije skola kako napraviti Crysis u 30 dana. Ako zelite iz nule napraviti Crysis zaobidite ovaj post jer vas nece to nauciti. Na kraju ove skole znat cete napraviti side scroller igre tipa Super Mario i Sonic, te jednostavne 2D RPG-e i strategije, naravno ukoliko ste sve svatili. Bez ovog osnovnog znanja 3D igre ni ne mozete programirati, nakon ovoga mozete probat polako krenuti u 3D vode, pomocu tutoriala na netu ili ukoliko bude GameDev skola na tu temu.

cham3leon
20-02-2010, 19:32
Zvuči interesantno, možda mi dobro dođe.

Pitanje: U kojim će se programskim jezicima raditi, i koliko predznanje je potrebno?

Luka
20-02-2010, 20:43
Python, nikakvo predznanje. Kasnije će biti možda još pokoja škola, za druge jezike i APIe...

cham3leon
20-02-2010, 20:45
Onda definitivno upadam, kažu da je zaista dobro znati Python.

Elite PimP
23-02-2010, 19:09
Ja se nemogu registrirat na njihov forum. Čekam cijeli dan da mi ga registriraju.
Jel može neko reč ko je registriran tom tipu da mi aktivira acc.

Mihael
23-02-2010, 19:56
Do bi trebalo biti full brzo barem u mojem slučaju 15 min :D možda je poslalo u spam folder

SkunK
23-02-2010, 20:12
c++ ftw :thumbs2:

Elite PimP
23-02-2010, 20:52
nije baš full brzo ja sam se registrirao prije više od 6 sati i još uvijek ništa.
Probao sam se ponovno registrirat, ali nemogu sa istom e-mail adresom, a neću radit novu samo zato što me nije još aktiviro.

Luka
23-02-2010, 21:09
Ja se nemogu registrirat na njihov forum. Čekam cijeli dan da mi ga registriraju.
Jel može neko reč ko je registriran tom tipu da mi aktivira acc.

Provjeri sad. Ako i dalje nisi aktiviran, dojavi mi korisničko ime preko privatne poruke na ovom forumu, ili se probaj ponovno registrirati.

(Forum ima tek nekoliko administratora koji, začudo, ne čekaju pred računalom cijeli dan refreshajući mailove.)

Elite PimP
23-02-2010, 21:28
Aktivirali su ga

Mihael
11-03-2010, 15:29
Sutra počinje i GameDev škola

PixelArt :)