PDA

Pogledaj cijelu verziju : Google fan club



Wishmaster
20-02-2010, 01:51
GOOGLE
Sigurno svakodnevno koristite bar nekaj kaj je od googla.
Ne vjerujem da ima netko na forumu kojemu google nije početna stranica ili bar defaoultna tražilica.
ALI:
Google ima toga još!

Google mail:
Koristim ga već relativno dugo i nemam niti najmanju primjedbu. Sve kaj možete poželjeti:
- preglednost,
- jednostavnost,
- ogroman kapacitet (cca 7,5 GB),
- uredno razvrstava SPAM (zasad se nikad nije prevaril),
- jednostavno ima sve!

Google maps:
Ovo sam tek nedugo počel malo više posjećivati. Glavni razlog? Street view. (Skandinavija <3 )
Fascinantno kolko toga su prošli i kolko toga još budu prošli i poslikali.
A slike su stvarno odlične rezolucije.

Google Earth:
Slična stvar ko i kod google mapsa samo kaj dolazi ko poseban program i mislim da je jedan od onih koji se instaliraju među prvima kad stavite friški OS. Ako nikaj drugo onda reda radi.
Odlična stvar također kaj ima i pogled u nebo s jako kvalitetnim slikama.
Još jedan pluš je Flight Simulator. Nije ekstra ali za ubiti onih 10 minuta kad nemate nikaj pametnijeg za raditi - dušu dalo.

Google translator:
E ovo je vjerojatno jedna od najboljih stranica ikad!
Dnevno minimalno 2 - 3 puta otvorim translator.
Stvarno je odličan i ima ogroman rječnik s jako velikim brojem jezika.

Google Chrome:
Ili vam je defaultni preglednik ili ga niste probali!
Nema treće opcije. Lagan, brz, nenametljiv, funkcionalan, pridjev, pridjev...
Koristim ga od kad se prvi put pojavil i same pohvale imam.


Evo za početak neki od poznatijih googleovih 'proizvoda'. Neda mi se pisati o onim google groups/news itd.
Ajmo Google fanovi raspišite se, kaj od googla koristite, jeste li zadovoljni, hoće li google uskoro kupiti Sloveniju...

Raz
20-02-2010, 10:55
Koristim Chrome pošto mi najviše odgovara od web browsera, Gmail za koji čujem da je dosta siguran, translator dok mi treba prijevod i dictionary kad mi zatreba značenje neke riječi. Tu i tamo upalim i Google Earth jer je jednostavno fora pregledavat razna mjesta svijeta.

Ima google dobre proizvode, zasad me nije razočarao.

streetrace777
20-02-2010, 11:12
Koristim Chrome pošto mi najviše odgovara od web browsera, Gmail za koji čujem da je dosta siguran, translator dok mi treba prijevod i dictionary kad mi zatreba značenje neke riječi. Tu i tamo upalim i Google Earth jer je jednostavno fora pregledavat razna mjesta svijeta.

Ima google dobre proizvode, zasad me nije razočarao.

Potpis na ovo :)

Aral
20-02-2010, 11:16
Koristim to sve, i još puno više, google documents, kalendar za podsjetnike, mail etc. Da kojim slučajem to padne jednog dana mislim da bi bio izgubljen xD To je moj privatni office.

Wishmaster
20-02-2010, 12:36
Koristim to sve, i još puno više, google documents, kalendar za podsjetnike, mail etc. Da kojim slučajem to padne jednog dana mislim da bi bio izgubljen xD To je moj privatni office.
Čemu zapravo taj google documents služi? Nikad nisam isprobaval.
Inače gmail jako puno koristim umjesto USB-a. Jednostavno sam sebi pošaljem na mail neki fajl/datoteku i skinem si ju kad sam npr. na faxu.

I zakaj ste temu bacili u Software podforum? Tu je osuđena na propast... :(

Aral
20-02-2010, 12:39
Pa gore si možeš stavit bilo koji ms dokument, editirat i slično, u biti kad si van ms office ti nit netreba. Možeš prezentacije gore održavat, od sad po novom uploadat bilo koju vrstu datoteke itd. Ja skoro nit ne koristim usb, samo kao backup u slučaju da nema neta. Inače, na faxu održavam prezentacije direktno iz google documentsa. Bolje od officea ispadne ^^

croat1gamer
20-02-2010, 13:07
I nemojte zaboraviti Android OS za mobitele.

Gugl jednostavno sve napravi odlicno, eod. :)

Wishmaster
20-02-2010, 13:15
A Chrome OS?

"One of the most unusual aspects of Chrome OS is that it essentially does away with the concept of desktop applications. This means there’s no manual installation or removal of packages, no manual upgrades, and improved security. Even logins are done remotely, and use your GMail account name to authenticate. A nice side effect of this is that the single sign-on is used to automatically log you in to all Google services."

Ovo mi se čini ko zanimljiva ideja za Netbooke.

GDra
20-02-2010, 13:33
Koristim tražilicu, mail i Google Earth. Meni dovoljno.

Lord Ragnarok
22-02-2010, 00:14
http://ameyawaghmare.files.wordpress.com/2009/04/google_usage2.jpg

ovo savrseno opisuje moje koristenja gugla. uz naravno gmail i google docs.

Arbiter of Change
22-02-2010, 00:22
Mail, Translator i Documents, s tim da je ovaj zadnji fenomenalan i jednostavan, a opet ima gomilu funkcija (od direktnog uploada dokumenata i sličnog). Odlična stvar ako želite direktno ažurirati/stvarati dokumente bez da imate instaliran neki software tipa Office i bez da se zamarate dodatnim upload servisima... i Google je, stalno je dostupan.

Wishmaster
22-02-2010, 00:43
Pikčr
Spell checking - ali onak, svako malo idem nkaj tipkati da vidim kak se piše.

A pazi ovo:
Genijalnost na djelu, nema kaj. Glavno da mrcina zna da se radi o Uzbekistanskom (ne pitajte) ali nebi prevel.
http://www.imagesforme.com/upload/b43fc312.jpg

Constantine
22-02-2010, 08:14
Koristim Chrome i Gmail duzi niz godina.Gmail jednostavno nema konkurencije,zbilja predobar proizvod,na chrome se uvijek vracam zato sto mi je najbolji browser.
Osim toga koristim jos jedan fenomenealan proizvod a to je iGoogle,nevjerovatno olaksava surfanje,imam RSS sa raznih online stripova,escapeista,hcl-a,gametrailersa,sve sto me zanima je na homepagu,a gmail jedva da otvorim posto je i on integriran u iGoogle.
I koristim jos translate ponekad.

nemir_123
01-03-2010, 23:49
Koristim u zadnje vrijeme google chrome odlican browser mozilla lagano pocela stekat i nemam zivce vise s njom a i ne vidim smisao s necim se zezat previse kad imamo super alternative chrome i opera 10.50 a chrome mi je na prvom mjestu, gmail vec godinama odlican sa puno prostora bez primjedbe, google earth odlican program za gledat malo svijet kad ne mogu bit tamo :D, google translate jos jedan predobar program s kojim prevodim dosta stranica( da bar znam toliko jezika koliko on zna) sve u svemu skoro sve koristim sto google izbaci

Don Kihot
02-03-2010, 00:00
Gmail je nešto osobno bez čeka ni jedan korisnik nebi trebao živjeti...

Uz pomoć par programa, webprostor se lako iskoristiti za TRAJNI backup podataka koji su stvarno 1000000000% sigurni...

Chrome tu i tamo koristim, ne sviđa mi se sučlje, tražim pravi skin za nj.

Translate sa raznih arapskih i ostalih hijeroglifa super dođe.

Maps tu i tamo...

Android -> Linux, tu Google nema šta petljati...

Ali GoogleOS, to će biti zanimljivo, osobito Google WebOS, kad će ti na PCU trebati samo DOS
disketa, ili nešto slično, i sav sustav ti je na mreži -> dobar ADSL i vozi.

Samo ono što to stvarno treba spremaš na HDD, za trajno korištenje (media centri PC, audio, video etc).

Bartuc
02-03-2010, 07:31
Koristim Gamil, Gmail Mobile i iGoogle - to su pre genijalni programi i svaka čast googleu na njima. Osim toga, trenutno koristim Chrome ali nisam zadovoljan pošto je umjetno brz zbog čega je zapravo najsporiji browser na tržištu.

W3DR4N
02-03-2010, 09:03
Gmail je nešto osobno bez čeka ni jedan korisnik nebi trebao živjeti...

Uz pomoć par programa, webprostor se lako iskoristiti za TRAJNI backup podataka koji su stvarno 1000000000% sigurni...

Al ti ne bi bio svoj da ga ne uspiješ zakomplicirati. :rotfl:

Wishmaster
02-03-2010, 12:08
Osim toga, trenutno koristim Chrome ali nisam zadovoljan pošto je umjetno brz zbog čega je zapravo najsporiji browser na tržištu.
Why?
Ja sam se preporodil kad sam se maknul od Mozzile.

Bartuc
02-03-2010, 12:15
Ne znam, probao sam ga na 3 PC-a, laptopu i netbooku pošto sam mislio da je moj komp/OS u qurcu. Ali ne, Chrome je brz no spartanski otvara stranice te ima duži "lock time" od svih ostalih browsera tako da mi je na njemu surfanje najmanje ugodno. To se ne osjeti toliko pri klasičnom surfanju ali na forumima je jednostavno dno dna, a pošto sam većinu vremena za forumom, onda dojam brzo pada.

Pioneer
02-03-2010, 15:23
Gmail je nešto osobno bez čeka ni jedan korisnik nebi trebao živjeti...

Uz pomoć par programa, webprostor se lako iskoristiti za TRAJNI backup podataka koji su stvarno 1000000000% sigurni...

Chrome tu i tamo koristim, ne sviđa mi se sučlje, tražim pravi skin za nj.

Translate sa raznih arapskih i ostalih hijeroglifa super dođe.

Maps tu i tamo...

Android -> Linux, tu Google nema šta petljati...

Ali GoogleOS, to će biti zanimljivo, osobito Google WebOS, kad će ti na PCU trebati samo DOS
disketa, ili nešto slično, i sav sustav ti je na mreži -> dobar ADSL i vozi.

Samo ono što to stvarno treba spremaš na HDD, za trajno korištenje (media centri PC, audio, video etc).




Ti si fakat u nekom svojem fail svijetu. Ajd rađe budi tiho i pročitaj koji broj bug-a ili vidija pa možda nesto i naucis. Mislim da u servisu ne učiš jel bolji hotmail ili gmail. A failaš da je to strašno.

majstoro
08-03-2010, 13:45
ugl koristim gmail i google earth
takodjer posjecujem ovu stranicu:
http://www.thechurchofgoogle.org/

Wishmaster
08-03-2010, 14:15
ugl koristim gmail i google earth
takodjer posjecujem ovu stranicu:
http://www.thechurchofgoogle.org/
Ahahahaha
Googlism!
Ojebemti, "If you reject Google as your God, nothing negative (aside from your search results being crappy) will happen to you."
Fala za stranicu :D

Deadwalker
09-03-2010, 20:26
Well, Google je znatno povećao s godinama asortiman svojim usluga. Gmail je moj default mail klijent, obožavam google prevoditelj, te dosta koristim google dokumente koji su u obliku cloud tehnologije savrsena zamjena za nekakav word ili powerpoint. iGoogle sam prije dosta koristio, u zadnje vrijeme ne vise toliko. Twitter sada koristim za praćenje sajtova, dok mail imam integriran u Operi.

Bartuc
09-03-2010, 20:40
Meni je iGoogle prije bio bolji. Prije par mjeseci su promijenili dizajn i uveli onaj "Razgovor" u iGoogle i sada ne izgleda niti blizu dobro i funkcionalno kako je prije bilo.


Moram vidjeti kaj radi taj Google Documents, nisam niti znao za to.

Deadwalker
09-03-2010, 20:42
Imas sve osnovne alate za izradu dokumenata na jednom mjestu bez potrebe ikakve instalacije(cloud tehnologija). Da ne pricam o jednostavnosti publikacije kada nesto napravis i stalna dostupnost posto si sve spremas na server(iako normalno mozes i sejvati na komp). Ako ti se neda dati 500kn za Office, genijalna stvar^^

Aral
11-03-2010, 22:53
Unaprijedili su search, kad upisujete pojam onda se otvori lista sa sugestijama, e sad slova koja još niste napisali su boldana, fora fičr.

Aral
25-03-2010, 13:32
Google upozorava na sumnjivu aktivnost u Gmailu (http://www.tportal.hr/tehno/internet/60940/Google-upozorava-na-sumnjivu-aktivnost-u-Gmailu.html)

Wishmaster
25-03-2010, 13:48
Koji su ti novinari idioti.
Pročitam naslov na tportalu i naravno prvo kaj pomislim 'ošlo nekaj u k'.
Dalje kad sam čital piše da Google uvel novi korisnu funkciju kojom upozorava na moguće muljaže s našim gmail korisničkim računima.
Pa di kvragu najdu te panjeve koji pišu takve naslove...

Aral
25-03-2010, 13:50
To je takvo novinarstvo :) I ja sam par puta popizdio zbog toga, ali time natjeraju ekipu da pročitaju vijest. Ajde ja pratim to sve pa ću pročitat ovak i onak, bez obzira na naslov, al ostatak laika sigurno drugačije razmišlja.