PDA

Pogledaj cijelu verziju : HIPOTETSKI:Što ako............početak kraja PC Gaminga



GODSKILLER
19-02-2010, 19:30
Kao što naslov može sugerirati,što ako jednostavno veliki i oni malo manji igrači prestanu izdavati igre za računalo,poradi ZNA SE čega,kako dalje.
Kako če se to odraziti na prodaju računala,razvoj hardware-a,nisam toliko upučen ali vjerojatno dobar dio ubrzanog razvoja hardware duguje upravo igrama za računalo.Sad kad su tu tzv. Nex-Gen konzole(koje to nisu) jer 99,99% igara se ne vrti na full HD rezoluciji koja je odavno nazočna kod PC igara,preuzele primat.
PS 3 ima vjerojatno najbolju zaštitu,kod X-360 ipak se može ali uz veliki rizik,a vjerojatno Microsoft kod svoje sljedeće konzole bude koristi zaštitu(pristup) od svog konkurenta.Kako dalje,jer ipak budimo realni tribalo bi uzeti recimo 10-15 igara godišnje,kako da ja znam da lovu neću baciti bezveze jer sve te recenzije ipak nemogu doćarati taj subjektivni dojam kod svakog igrača posebno jer ako igra u recenziji prođe odlično nemora se sviditi svakome,znači uzalud bačena lova.
Ni u tom zapadnom svijetu nije lako gamerima izdvojiti,dollare,eure za igre,a za kod nas da i ne govorim.

Znači za kraj HIPOTETSKI što če te učiniti AKO ovo bude početak kraja izlazaka igara za PC,jer ruku na srce ipak triba love,živaca,znanja,vrimena za razvoj igara,stoga zašto bi oni svjesno sebi stvarali minus,bilo bi im bolje da tu lovu koju budu popušili na verzijama igre za PC ulože za recimo jeftinije igre za konzole ili za razvoj besplatnih expansion pack(onih koje triba kupiti) tako da se na taj način oduže svim kupcima konzolaških verzija igara.

A svezi nabavke ONIH kopija,nemožemo mi ni osuđivati nas ljude jer kako rijeka dok teče bira najlakši put,tako i svi mi želimo da za što manje love dođemo do željenog cilja.

Da odgovorim na svoje pitanje,ja ovog trenutka hm imam toliko igara da kad bi recimo od sutra prestale izlaziti igre za PC miran sam do početka 2012, :rotfl: a 2012 bude itako svejedno :rotfl:

Ovih tema je već bilo,ali eto u duhu inspiracije oko Assassins Creed 2

Chappi
19-02-2010, 19:35
Neće doći kraj pc gamingu,NIKAD.Sad možda ispada da pc ima manju prodaju igara od konzola ali nije...To se mjeri u fižičkoj kupnji odnosno broj prodanih cd-a/dvd-ova a ovo di najvise kupuju(DIGITALNO)to ne broje...

mravojed20
19-02-2010, 19:43
Da pc gaming kompletno nestane, kupim konzolu i problem riješen. Tak i tak bi onda igre bile jeftinije.

Raz
19-02-2010, 19:45
Ionako svakim danom sve manje igram mainstream igre, a sve se više okrećem malenim indie igrama, istočnjačkom visual novel žanru i starijim NES, SNES i Atari klasicima tako na bi mene imalo jako malog / nikakvog utjecaja.

bezimeni
19-02-2010, 19:47
Tako će i biti najvjerojatnije .Kupim si konzolu , 2-3 vrhunska naslova godišnje i sve 5 .Na kraju te ispadne jeftinije jer takva konzola može potrajati 5-6 godina dok za to vrijeme ulupaš hrpu love na komponente.

Deadwalker
19-02-2010, 19:49
Kako god zvucale konzole divno i krasno, proizvodaci igara bi bili naprosto glupi kada bi ignorirali milijune i milijune PC-ova...uvijek kazem da dok god je Blizzarda, biti ce i PC igranja :wink:

Rang€r
19-02-2010, 19:51
Znači za kraj HIPOTETSKI što če te učiniti AKO ovo bude početak kraja izlazaka igara za PC,jer ruku na srce ipak triba love,živaca,znanja,vrimena za razvoj igara,stoga zašto bi oni svjesno sebi stvarali minus,bilo bi im bolje da tu lovu koju budu popušili na verzijama igre za PC ulože za recimo jeftinije igre za konzole ili za razvoj besplatnih expansion pack(onih koje triba kupiti) tako da se na taj način oduže svim kupcima konzolaških verzija igara.

ti misliš da bi programeri radili tolko igara godišnje da od njih ne zarađuju?

koji crni minus, pa gotovo svaka igra koja izađe programerima bude dobro, jer oni dobiju lovu od izdavača ak se ne varam, a izdavač dobiva novce od prodaje igre i tu i tamo daje bonus programerima, ovisno o ugovoru

GODSKILLER
19-02-2010, 19:55
Znači za kraj HIPOTETSKI što če te učiniti AKO ovo bude početak kraja izlazaka igara za PC,jer ruku na srce ipak triba love,živaca,znanja,vrimena za razvoj igara,stoga zašto bi oni svjesno sebi stvarali minus,bilo bi im bolje da tu lovu koju budu popušili na verzijama igre za PC ulože za recimo jeftinije igre za konzole ili za razvoj besplatnih expansion pack(onih koje triba kupiti) tako da se na taj način oduže svim kupcima konzolaških verzija igara.

ti misliš da bi programeri radili tolko igara godišnje da od njih ne zarađuju?

koji crni minus, pa gotovo svaka igra koja izađe programerima bude dobro, jer oni dobiju lovu od izdavača ak se ne varam, a izdavač dobiva novce od prodaje igre i tu i tamo daje bonus programerima, ovisno o ugovoru

Mislio sam na one koji financiraju igre,ali eto krivo sam se izrazio,znači ulagači.
Da oni ostvaruju pluseve na konzolaškom tržištu,ali na PC tržištu rezultati prihoda nisu baš optimistični,znači kad izdaju multiplatform igru više zarade od konzolaške verzije nego od PC verzije(tu su više blizu nule)

Kid A
19-02-2010, 20:07
Posto na ovom forumu i vrapci na granama znaju da imam jedan od bijednijih kompova ovde,ako bi doslo dok tog eventualno bi si uzeo neki quad-core i prelazio sve sto sam propustio dosad...to bi me zadrzalo jedno 5 godina.
Kraj proizvodnje igara ne znaci kraj PC gaminga za mene.

cham3leon
19-02-2010, 20:27
Ti bi si ga odgodio za 5 godina :D

Ali ne, inače, mislim da ne može samo tako doći do kraja igranja na računalima. Nije to sad kao da je jedna osoba šef i kralj pc gaminga i onda kad joj se prohtije kaže "odsad je igranje na pc-u zabranjeno". PC gaming se sastoji od brojnih developera, igara, open source projekata i sličnog, tako da nije realno da se danas ugasi pc gaming.

Aral
19-02-2010, 20:49
Neznam, mislim da se to neće dogodit nego će baš bit suprotno, još će se više i bolje igre radit za PC. Trenutno ne razmišljam o tome, igram kaj god da mi dođe pod ruku i moram priznat da u većini slučajeva uživam. Btw. sad se fino pripremam za 3.mj, dolazi jedno 7-8 ludih naslova koje ću sigurno igrat.

Deadwalker
19-02-2010, 20:55
Neznam, mislim da se to neće dogodit nego će baš bit suprotno, još će se više i bolje igre radit za PC. Trenutno ne razmišljam o tome, igram kaj god da mi dođe pod ruku i moram priznat da u većini slučajeva uživam. Btw. sad se fino pripremam za 3.mj, dolazi jedno 7-8 ludih naslova koje ću sigurno igrat.

Cek malo, ti si student, ne? :)

Aral
19-02-2010, 20:56
Da :)

:(

Raz
19-02-2010, 21:01
Hm, ova me tema podsjetila na onaj projekt, preko kojeg će se sve radit, tako da hardware neće uopće biti potreban. Fak, zaboravih kako se zove... ima negdje tema.

la50
19-02-2010, 21:04
Meni kao i xarabasu,kupio bi nov komp i onda derao dobre igre koje sam propustio a tih ima puno.Na tome bi par godina bio a tada bi se PS2 prodavao za siću i onda bi njega kupio i igrao igre poput God of War-a i ostale dobre koje nisam imao prilike igrat na kompu.

Aral
19-02-2010, 21:05
Cloud gaming?

cham3leon
19-02-2010, 21:07
Daleka ali sigurna budućnost, bojim se.

Deadwalker
19-02-2010, 21:09
Slažem se. Kada se konačno uvedu svijetlovodi i stvore tehnički uvjeti za vece povecanja brzina surfanja, nesto kao OnLive će biti vrlo prihvatljiva opcija. Cloud Computing/gaming je buducnost.

Raz
19-02-2010, 21:11
Ah da, na OnLive sam mislio. :)

Bartuc
19-02-2010, 21:24
Meni bi bilo drago da se to desi. Nebi prešao na konzolu, riješio bi se ovisnosti i time automatski obogatio život. Igre su zlo, isto kao i cigarete :( Samo s cigaretama umreš od raka pluća, a s gamingom od karpalnog tunela :D

Deadwalker
19-02-2010, 21:27
Pa cuj Bartuce, nista nije dobro pretjerano(osim cigareta koje nisu nikako dobre). Nije dobro previse piti, jesti, rekreirati se, raditi( :D ) pa tako ni igrati. Treba biti umjeren u svemu :)

Durin
19-02-2010, 21:35
U dalekoj ali sigurnoj budućnosti ja ću u hologramu klati Gale, sudjelovati u WW2 itd.