PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windows Phone 7 Series (+ Nokia)



W3DR4N
17-02-2010, 20:22
Microsoft je predstavio svoj službeni mobitel, očigledno kao odgovor na Appleov iPhone.
Kao i konkurent, ne podržava multitasking i flash, pa možete odmah po tom pitanju prestati.

Izgleda fantastično, korisničko sučelje je mrak, i biti će zanimljivo gledati kako će dva giganta ubuduće držati kompletno tržište smartphoneova.

Razne nokije, htc-ovi i ostale igračke su ionako uvijek bile nebitne.

http://www.microsoft.com/windowsmobile/ ... fault.mspx (http://www.microsoft.com/windowsmobile/en-us/cmpn/windowsphone7series/default.mspx)

http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/02/2010-02-15win7phonepr-5-1266243855.jpg

Constantine
17-02-2010, 20:34
ne lose,makar mi iphone izgleda bolje,a i iphone ima ogormnu prednost a to je appstore.

The Boz
17-02-2010, 21:37
Appstore je prednost?

cham3leon
17-02-2010, 23:30
Izgleda fantastično, korisničko sučelje je mrak, i biti će zanimljivo gledati kako će dva giganta ubuduće držati kompletno tržište smartphoneova.


At first I thought konačno malo objektivnih misli o smartphoneovima...



Razne nokije, htc-ovi i ostale igračke su ionako uvijek bile nebitne.

But then I lol'd.

Šta fali htcovima sa Windows OS-om? Dapače, ja bih rekao da su uz bok iPhoneu, a ni Symbian S60 nije daleko.

Bartuc
17-02-2010, 23:40
TO :pray: Ovo će rušiti cijenu iPhoneu :D Šteta što nema više slika, zanima me dizajn, specifikacije itd.

Kalhant
18-02-2010, 02:47
A taman sam poceo pricat sa starim o kupnji iphone-a...
Nista, cekam ovo cudo, prvi mobiteli dolaze krajem ove godine ako se ne varam.

Karlo_from_Bjelovar
18-02-2010, 09:44
provest ces cijeli zivot cekajuci... od kraja ove godine, za 6 mjeseci ce doc novi iphone...

Bartuc
20-02-2010, 08:49
http://www.24sata.hr/video/windows-mobi ... er/159761/ (http://www.24sata.hr/video/windows-mobile-7-sto-sve-nudi-microsoftov-softver/159761/)



Taj Win Mobile 7 mi izgleda toliko loše da ne mogu opisati.


1) Ružan je da ružniji ne može biti
2) Tranzicijske animacije su forsirane i usporavaju dinamiku uređaja
3) Izgleda ne intuitivno
...

Aral
20-02-2010, 11:56
Microsoft's own Windows Phone 7 device will be made by Asus? (http://www.gsmarena.com/microsofts_own_windows_phone_7_device_will_be_made _by_asus-news-1465.php)

Don Kihot
20-02-2010, 12:56
Appstore je prednost?


http://www.24sata.hr/video/windows-mobile-7-sto-sve-nudi-microsoftov-softver/159761/



Taj Win Mobile 7 mi izgleda toliko loše da ne mogu opisati.


1) Ružan je da ružniji ne može biti
2) Tranzicijske animacije su forsirane i usporavaju dinamiku uređaja
3) Izgleda ne intuitivno
...

Preživit će toliko dugo, da vidi kako ga Android i Symbian gazi...

Makar će USA vlada dati sav novac da njihove firme ne propadnu, samo da se mogu prsiti.

Jel može jedan jafon preživiti na Sibiru? Ne može. N95 i 3210 može...

W3DR4N
20-02-2010, 14:18
Ne kužim što želiš reći. App Store drži više od 99% mobilne digitalne distribucije. Svi ostali servisi su ponižavajuće mali.

Don Kihot
20-02-2010, 15:28
Ne kužim što želiš reći. App Store drži više od 99% mobilne digitalne distribucije. Svi ostali servisi su ponižavajuće mali.

I ponižavajuće povoljni...

OVI store ftw...

Constantine
20-02-2010, 20:00
[quote="The Boz":11izd0a4]Appstore je prednost?


http://www.24sata.hr/video/windows-mobile-7-sto-sve-nudi-microsoftov-softver/159761/



Taj Win Mobile 7 mi izgleda toliko loše da ne mogu opisati.


1) Ružan je da ružniji ne može biti
2) Tranzicijske animacije su forsirane i usporavaju dinamiku uređaja
3) Izgleda ne intuitivno
...

Preživit će toliko dugo, da vidi kako ga Android i Symbian gazi...

Makar će USA vlada dati sav novac da njihove firme ne propadnu, samo da se mogu prsiti.

Jel može jedan jafon preživiti na Sibiru? Ne može. N95 i 3210 može...[/quote:11izd0a4]
e ono wtf
kuzim da tvoj svaki jebeni komentar mora hvalit nokiu i pljuvat po appleu ali koji je ovo k.
koga briga jel ajfon moze prezivjeti na sibiru,jel to to stvarno vazno,uostalom sto si ti biou sibiru na -50 pa iz osobnog iskustva znas da ne radi bas najbolje u tim uvjetima.

armagedon
20-02-2010, 21:04
[quote="The Boz":5tnspc6f]Appstore je prednost?


http://www.24sata.hr/video/windows-mobile-7-sto-sve-nudi-microsoftov-softver/159761/



Taj Win Mobile 7 mi izgleda toliko loše da ne mogu opisati.


1) Ružan je da ružniji ne može biti
2) Tranzicijske animacije su forsirane i usporavaju dinamiku uređaja
3) Izgleda ne intuitivno
...

Preživit će toliko dugo, da vidi kako ga Android i Symbian gazi...

Makar će USA vlada dati sav novac da njihove firme ne propadnu, samo da se mogu prsiti.

Jel može jedan jafon preživiti na Sibiru? Ne može. N95 i 3210 može...[/quote:5tnspc6f]

gle, kaj će ti uopće u Sibiru iPhone, bit će ti tolko hladno da se nećeš ni usudit vadit nikakav mob :D

Dux
20-02-2010, 21:47
pa tamo nije ništa pametno vaditi, ni kitu! a kamoli mobitel :shock: :)

Karlo_from_Bjelovar
23-02-2010, 23:29
Jel može jedan jafon preživiti na Sibiru? Ne može. N95 i 3210 može...
http://www.forumammo.com/cpg/albums/userpics/10062/polar_bear_failure.jpg

Aral
21-07-2010, 09:05
Windows Phone 7 in-depth preview (http://www.engadget.com/2010/07/19/windows-phone-7-in-depth-preview/)

Moram priznat da ovo stvarno dobro izgleda, jako brzo, fluidno, zanimljiv i moderan dizajn. Nekako se lagano počinjem navlačit na ovo, pitam se kada i koji mobiteli će to imat...Vidim vrti se na nekom Samsungu, a već sad mi je to veliki plus.

Razzarach
21-07-2010, 11:36
Ne kužim što želiš reći. App Store drži više od 99% mobilne digitalne distribucije. Svi ostali servisi su ponižavajuće mali.

I ponižavajuće povoljni...

OVI store ftw...
ovi store je smece, nemogu skinut na komp neg sam direkt na mob, a to me dosta kosta.

Aral
22-07-2010, 22:14
Microsoft confirms Windows Phone 7 manufacturers: ASUS, Dell, HTC, LG, and Samsung all on board (http://www.engadget.com/2010/07/22/microsoft-confirms-windows-phone-7-manufacturers-asus-dell-ht/)

marijanovic
22-07-2010, 22:32
ovi store je smece, nemogu skinut na komp neg sam direkt na mob, a to me dosta kosta.
Dosta košta ako nemaš neku podatkovnu tarifu aktivirano ili ako ti mob nema WiFi pa se ne spajaš na kućni w-lan.

vjever_masni
16-10-2010, 18:46
ovaj wp7 izgleda svakako samo ne fantasticno...

Nee Joe
16-10-2010, 21:15
ooooooh, xbox live :D .... Lajkam, yes, yes... I ne treba izgledati atraktivno kao iPhone, meni čisto treba neki ovako profesionalnog izgleda.... Kad ga se domognem za probu, vidjet ćemo.. Zasad se nadam dobromu....

Bartuc
27-10-2010, 17:14
Danas sam testirao HTC 7 Trophy sa Windows Mobile 7 operativnim sustavom i nisam nešto impresioniran. Sami uređaj je zvijer, vrlo brz i fluidan, kapacitivni ekran je fenomenalan - zbilja brz, precizan i osjetljiv na najmanji pomak/dodir. Naravno, kamera je bezobrazno loša :D

No OS u drugu ruku nije po mom ukusu. Sučelje je ODVRATNO i rekao bi nepregledno, glavni meni je također škart, prijelazne animacije su oku vrlo ugodne i ugodno me iznenadilo koliko su fluidne, ali sve jedno do određene mjere usporavaju rad sa uređajem. No to bi mu čak i oprostio pošto je zbilja lijepo vidjeti sve te tranzicijske efekte, izgleda strašno elegantno.

Glavno sučelje se može podesiti kako god hoćete, možete staviti sve internet bookmarkse na glavni ekran i sl. Tako da SVE može biti 1 klik udaljeno, ali to ne umanjuje činjenicu da je ovo valjda najružnije sučelje ikada :(


Od programa me impresionirao mali "Sticky Notes", program je jednostavno genijalan. Sastoji se od 2 prozora, prvi je napravljen kao ploča na koju možete lijepiti hrpu sticky notesa, razmještati ih kako god želite, preklapati ih itd.. Na toj ploči su notesi skroz sitni ali dovoljno veliki da vidite kaj piše na njima, a možete i svaki note kliknuti za full screen prikaz. Drugi prozor je lista svih sticky-a i njihova "povijest", kada je kreirano itd. Vrlo zgodan program.

Također, nebi vjerovali, ali nevjerojatno mi se svidio Internet Explorer :shock: Preglednik je zbilja brz i minimalistički dizajniran, no nisam se dovoljno dugo igrao sa njime da bi mu otkrio mane...


Ne da mi se previše pisati, ali sve u svemu, mislim da sustav baš i nije neka konkurencija Androidu i iOS-u. Bar ne u mojim očima, no valjda postoji grupa ljudi koja će svršavati na ovaj OS xD


Evo i par slikica, HTC 7 Trophy i Galaxy S pokraj njega. Galaxy S je takav da bi ovog HTC-a rađe koristio kao podmetač da mi se stol ne ljulja :D Mada je realno HTC viša klasa hardwarea dok ga primiš u ruku, ali OS ga "ubija"....

http://imgur.com/qBVOq.jpg

http://imgur.com/3HdKw.jpg

http://imgur.com/Is93J.jpg



Ako imate kakvih pitanja, vjerojatno ću se još par dana družiti sa mobitelom, tako da slobodno pitajte... No odgovaram tek sutra iza 18h :(

cham3leon
27-10-2010, 17:35
Pojam "Operativni Sustav" obuhvaća mnogo više od grafičkog sučelja, tako da u biti još ne znamo na šta to liči.

Bartuc
27-10-2010, 17:48
Da, ja sam tu samo napisao dojmove tog vizualnog dojma oko sustava, nebi išao baš previše u dubine pošto sam potpisao ugovor o tajnosti... Morao bi vas sve poklati da krenem u pravi osvrt xD

Bartuc
28-10-2010, 17:50
Jebemti uvuklo mi se ovo čudo pod kožu...

Ako zanemarimo ružno sučelje i neke teške mane koje danas nebi smjele postajati (nedostatak multitaska, nedostatak tetheringa, nerazvijeno selektiranje texta na TS-u i sl.) te odemo u samu srž aplikacija, dođemo fakat do fenomenalno intuitivnog komada softwarea.

Više nema "kontakata", sada imaš People karticu iz koje obavljaš apsolutno SVE funkcije koje možeš zamisliti. Iz jedne lokacije ide čitav messaging, pozivi, facebook i druge društvene gluposti se automatski updateaju za korisnike, odlasci na korisnikove internet stranice itd. Zbilja je odlično napravljeno i gušt ga je koristiti. Znači svaki korisnik postaje unikatna baza podataka i sve je 1 klik udaljeno :pray:

Mail preglednik je savršen. Elegantan i savršeno pregledan, podržava više mail računa u jednom. Zapravo, čitav messaging je genijalan pošto ima zajedničku bazu za SMS, MMS, e-mail, društvene mreže, Windows Live, Xbox Live itd., ma ludnica. Jednom podesiš i uživaš u boljem poslovnjaku od Blackberry-a.


Što se više družim s njime, to me više i više impresionira. Ima snage u tom sustavu, još pogotovo ako kroz razne updateove uvedu ove stvari koje bi mogao/morao imati. Jedino je i dalje to sučelje turbo ružno naspram panela kakve ima Android i iOS, ali može se i ono srediti da izgleda koliko toliko atraktivno. Npr. ako pinate aktivne stranice na desktop, dobijete nešto kao thumbnail preview koji se mijenja kako se mijenja sadržaj takve stranice... sitnica koja veseli čovjeka, no daleko je to od sexy Widgeta.

Osobno bi rastegnuo sučelje od ruba do ruba ekrana, a strelicu za meni potpuno sakrio tako da se slidea u glavni izbornik. I uveo bi opciju da glavni izbornik može biti ili drop down ili mreža ikona. Vjerujem da je to sve moguće i da će prije ili poslije neko uključiti mozak i uvesti to u obliku nekog updatea. Bar se nadam.



Uskoro bi trebao dobiti iPhone 4 u ruke, pa me zanima kaj sve on nudi i koliko je bolji/lošiji od Windows Phone 7 sustava. Ali jedno sam siguran, a to je da od danas nisam siguran da li bi rađe uzeo Android ili WP7 :D Android je sexy, ali WP7 ima gro potencijala.

Gwin
05-11-2010, 14:08
kaj se desi kad se zblokira OS? pritisnemo sve tri tipke na ekranu da dobijemo Task Manager?
i koliko često će izlazit updejtovi? ko za Vistu?

Bartuc
05-11-2010, 14:41
Resetiraš ga tko da pritisneš i držiš volume up i volume down te kratko pritisneš power gumb. Nakon toga ti se pojavi ekran kako hard resetati telefon i možeš pustiti volume tipke. To je ako se telefon ne želi upaliti. A uvijek možeš izvaditi bateriju, ta nije to iPhone :D


Što se updatea tiče. Sve se radi preko Zune softwarea, a u opcijama mobitela možeš uključiti notifikaciju da ti javi ako stigne kakav update.

Kod HTC-a (za druge brandove ne znam), imaš HTC hub, preko njega možeš updateati i sve aplikacije koje su ti na mobitelu. Meni je fino javio da je dostupno 6 novih updateova i imaš opciju update all.


PS: Za bilo kakav download ili update programa/igara, moraš imati Windows LIVE ID iliti hotmail acc :|

W3DR4N
05-11-2010, 14:55
A uvijek možeš izvaditi bateriju, ta nije to iPhone :D


S tim da se iPhone nikad ne zablokira. :wink:

Bartuc
05-11-2010, 15:26
:rotfl:

Tisuće ljudi se ne slažu s tobom :D Imaš sreće, a ne da je iPhone 100% stabilan uređaj... Do sada zapravo nisam vidio korisnika iPhonea koji barem jednom nije doživio blokadu uređaja.

W3DR4N
05-11-2010, 15:27
Naravno, ako radiš JB i slične stvar koje uništavaju integritet savršeno zaokružene platforme.

Bartuc
05-11-2010, 15:32
Zbog čega se sve JB-a iPhone? Zbog "besplatnih" aplikacija ili ima još neku dublju ulogu?? Ako je samo zbog besplatnog softwarea, onda zbilja nema potrebe za time. Po glavi imaš 10-20 korisnih aplikacija/igara koje zbilja nisu skupe, tak da mi nema smisla samo zbog toga uništiti stabilnost uređaja...

W3DR4N
05-11-2010, 16:00
Ljudi to rade iz brojnih razloga. Žele ga koristiti kao diskovni prostor, žele bluetooth prijenos podataka, flash player i mijenjanje tema. Sve odreda beskorisne funkcije.

The Boz
05-11-2010, 16:06
Da, stick, bluetooth i ne gašenje kad se netko toga sjetu u Appleu je posve nevažno.

Bartuc
05-11-2010, 16:20
Meni bi trebao jedino Unlock SIM-a, tako da mogu u T-Mobile aparat staviti VIP karticu. Ali kolega mi kaže da se trenutna verzija OS-a može jailbrakeati, ali da se ne može otključati. Tako da me to sada full brine, mislio sam ga kupiti oko nove godine, ali kaj kad ga možda neću moći koristiti :(


PS: Kaže također da se novi OS očekuje sa nedjelje na ponedjeljak... Nadam se da će za tu verziju izaći neki unlock.

cham3leon
05-11-2010, 17:18
Ljudi to rade iz brojnih razloga. Žele ga koristiti kao diskovni prostor, žele bluetooth prijenos podataka, flash player i mijenjanje tema. Sve odreda beskorisne funkcije.

Da, a ljudi su inače jako skloni korištenju beskorisnih funkcija pa onda baš moraju pod svaku cijenu jb-at ajfonove da bi ih dobili.

Gwin
05-11-2010, 18:05
Da, stick, bluetooth i ne gašenje kad se netko toga sjetu u Appleu je posve nevažno.
:D :pray:

ezav
05-11-2010, 18:09
Ljudi to rade iz brojnih razloga. Žele ga koristiti kao diskovni prostor, žele bluetooth prijenos podataka, flash player i mijenjanje tema. Sve odreda beskorisne funkcije.

Lega davaj odma to na cemu si , ocem i ja biti malo happy :P

Nada se da je neka dobra travuljara :D

Ma je te ljubim legendo :D

Karlo_from_Bjelovar
06-11-2010, 18:17
Ljudi to rade iz brojnih razloga. Žele ga koristiti kao diskovni prostor, žele bluetooth prijenos podataka, flash player i mijenjanje tema. Sve odreda beskorisne funkcije.
wedrane, prije nego što se serka po necemu, vrlo je vazno informirati se o tome kako se ne bi ispalo...a ne znam, sam izaberi riječ... ;)

bezimeni
06-11-2010, 20:54
Vedrane sve je otišlo kvragu kada te već i dečki od 15 godina ovnaju .

Bartuc
08-11-2010, 11:24
Windows Phone 7 OS - Review (http://www.gsmarena.com/windows_phone_7-review-521.php)

Gwin
08-11-2010, 15:22
Izgleda fantastično, korisničko sučelje je mrak, i biti će zanimljivo gledati kako će dva giganta ubuduće držati kompletno tržište smartphoneova.ajde samo da nabrojim NEKE nedostatke


No system-wide file manager
No Bluetooth file transfers
No USB mass storage mode
No multitasking
No copy/paste
No music player equalisers
No Flash or Silverlight support in the web browser
No sign of free Bing maps Navigation so far
No DivX/XviD video support
New ringtones available only through the Marketplace
Swapping memory card requires hard reset; cards not readable by computer

da, već vidim kako će ovo oduzet tržište samsungu, htcu, nokiji i androidu općenito. :hangin:

Bartuc
08-11-2010, 15:41
To si vjerojatno kopirao iz review-a, nešto niže piše kako su i iOS i Android u početku imali toliko ili više nedostataka te da će se većina navedenih ispraviti kroz redoviti update sustava. Imam dojam da će gigant poput Microsofta ipak raditi na tom OS-u, sumnjam da će ići Steve Jobsovom politikom gdje se gotovo uopće ne slušaju vapaji korisnika...


Živi bili pa vidjeli. Sustav je još pre mlad da mu se presudi.

cham3leon
08-11-2010, 16:23
Ajd, ok, ništa strašno da nema file managera, to se i očekivalo jer žele kopirati Apple, nekako se može preći preko toga. Nedostatak c/p-a, bluetooth data transfera i ovo sa ringtoneovima je pak indikator da OS bar djelomično saka. Za sada definitivno do not want.

Aral
08-11-2010, 17:26
Imaju neka ograničenja pa to nemogu stavit ili je to samo tako jer je fora ne imat takve stvari...?

cham3leon
08-11-2010, 17:46
Ja baš mislim da je zato što je fora ne stavit takve stvari. Jer je valjda OS čim manje funkcija ima je više user friendly i na kraju dođeš do poglupljenog pametnog telefona. Mislim, nekome je možda sve što treba ta integracija u sve moguće društvene mreže i te gluposti, ali bar ja od smartphonea ili sličnog uređaja očekujem da ima čim više funkcija i mogućnosti, više ili manje potrebne. Kao recimo Hellboy koji je dignuo Windows 3.11 na Nokiji 95 :D

Gwin
08-11-2010, 18:12
To si vjerojatno kopirao iz review-a,
naravno
poanta je ta da se divim vedranu. jer mi nije jasno kako za uređaj koji ima toliko mana može reć da je MRAK..

marijanovic
08-11-2010, 18:34
...nije jasno kako za uređaj koji ima toliko mana može reć da je MRAK..

Od toliko mana padne MRAK na oči.

McPingvin_v2.0
09-11-2010, 17:48
Bio sam na prezentaciji Phone sedmice i malo popričao s prezenterima... OK je, ali smeta me "appleovski" pristup. Isto postoji marketplace bez mogućnosti stavljanja third party aplikacija. Moguće je staviti free/ demo aplikacije na marketplace, ali mora se platiti developerska licenca. Ukratko - sakanje bolsa.

Bartuc
09-11-2010, 20:29
Mene to niti ne smeta toliko. Barem ćeš uvijek imati provjerenu aplikaciju za mobitel, a sumnjam da će cifre biti paprene. Isto kao i za iPhone, treba ti 10-ak aplikacija (ako i toliko), neka je svaka 1-3€... nije skupo.


Mada dok sam ga testirao, našao sam jednu manu. Da bi kupovao aplikacije, moraš imati Windows Live ID, dok sam napravio i ukucao taj ID u mobitel, više ga nisam mogao nikako obrisati :o Nema uopće opcije da brišeš acc, jednom kada uneseš gotovo je, obrišeš ga samo resetom čitavog mobitela!? Vjerojatno su onda i same aplikacije vezane za taj ID, nemam pojma zašto je to tako!?


Ali za sada baš i nema aplikacija. Prosurfao sam Marketplaceom i zjapi prazan :D Ali ajde, nije niti za očekivati da u startu ima hrpu aplikacija za kupiti...



Mene više smeta to što forsiraju svoj software za baratanje mobitelom preko PC-a, isto kao iPhone (Zune vs. iTunes). To mi je totalno retardirano, zašto pobogu nemreš piknuti mobitel na USB i preko "storage" moda ga natankati fajlovima!?

McPingvin_v2.0
09-11-2010, 20:32
To mi je isto kretenski. Nisam imao priliku isprobati nešto s tim OS-om, ono pričam po izprezentiranom... Ali taj pristup mi ide na živce još od prvih iPodova :)

Bartuc
09-11-2010, 20:35
Baš me zanima kako će se razvijati "jailbreak" za WP7 :D Ziher će se naći neki hakerčić koji će i od ovoga napraviti čuda.

McPingvin_v2.0
09-11-2010, 20:36
To je sigurno :)

Bartuc
30-11-2010, 22:57
Original lokacija posta - viewtopic.php?p=1379836#p1379836 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?p=1379836#p1379836)


Nove nadogradnje WP7 stižu uskoro. Navodno dobija multitasking i za programe drugih proizvođača, dodavanje personaliziranog tona zvonjave, copy/paste i još puno toga. Izvor: http://www.bug.hr/vijesti/nadogradnja-w ... 05258.aspx (http://www.bug.hr/vijesti/nadogradnja-wp7-sijecnju/105258.aspx)


Neka bude i u ovoj temi, pošto možda ima ljudi koji prate preko foruma razvoj sustava i ne gledaju ostale teme u podforumu... Definitivno će biti nešto od ove zvjerke, čak me sada malo gricka ideja da proučim cijene WP7 uređaja :D

Bartuc
02-12-2010, 11:23
Osim MacBook Pro-a, danas se igram i na još jednoj "igrački". Samsung Omnia 7 sa WP7 operativnim sustavom.SMob je zvjerka, vrlo elegantan iako nešo ružniji (po mom mišljenju) od HTC Trophy. Ekran je fenomenalan, za razliku od Trophy-a, riječ je o Super AMOLED ekranu koji jednostavno briljira. Čak se usudim reći da osjetim tih 0,2" razlike između Omnie 7 i Trophy-a :D Imam osjećaj da je čak i nešto brži u radu od Trophy-a, no možda me samo sjećanje vara. Mob je full tanak i vrlo dobro leži u ruci.

Ono što mi se nekako baš i ne sviđa je fizička Home tipka (kao na iPhoneu). Nekako mi je bolja bila touch tipka na Trophy-u.

Sama srž uređaja se i ne razlikuje puno pošto je ipak riječ o istom OS-u... A koji bi od ta 2 uzeo, hmm, teško pitanje :D HTC mi je ljepši i bolje leži u ruci, dok ovaj ima super sexy display!?


Par slikica:

- da se bar preko slike može dočarati koliko su boje na zadnjoj slici savršene (vrijeme i datum nisu podešeni) :pray:


http://imgur.com/mhdsh.jpg

http://imgur.com/qRYge.jpg

http://imgur.com/4gZYj.jpg

http://imgur.com/671G3.jpg

Bartuc
12-02-2011, 22:14
Nokia prelazi primarno na Windows Phone 7 sustav (http://www.gsmarena.com/nokia_embraces_windows_phone_7_as_its_primary_mobi le_os-news-2314.php). Bilo je i vrijeme da se riješe Symbiana u svojoj "flagship" seriji uređaja.

First Nokia prototype running Windows Phone 7 revealed (http://www.gsmarena.com/first_nokia_prototype_running_windows_phone_7_reve aled-news-2317.php)

http://st.gsmarena.com/vv/newsimg/11/02/first-nokia-windows-phone-7-prototype/gsmarena_001.jpg


Sada sam na Androidu sljedećih 2 godine (ako gledamo trajanje ugovora), ali 2 godine je dovoljno vremena da WP7 procvate i predstavi se kao ozbiljna konkurencija Androidu. Tko zna, možda ću za 2 godine biti WP7 korisnik :D Već sada je sustav prokleto fluidan i strašno ugodan za rad iako boluje od "dječjih bolesti".


Kakve su vaše prognoze?SDosta brandova uzima dio WP7 kolača - HTC, Samsung, LG, Dell, Asus i sada Nokia.

Karlo_from_Bjelovar
12-02-2011, 23:24
aj fala ti boze.. ovo je odlicno! svaka konkurencija je dobra, jer to znači samo bolje za nas krajnje korisnike!

cham3leon
13-02-2011, 17:13
Ne i ti, Nokia :(

Bartuc
17-02-2011, 20:11
Nokia has green light to customize Windows Phone 7 as they please (http://www.gsmarena.com/nokia_has_green_light_to_customize_windows_phone_7 _as_they_please-news-2340.php). Jebemti ako ujebu potencijalno perspektivan sustav :(

cham3leon
17-02-2011, 20:16
Meni taj sustav već izgleda kao žešće govno, i ne sumnjam da zbilja je. To ne kupujem ni u ludilu.

Aral
17-02-2011, 20:19
Meni taj sustav već izgleda kao žešće govno, i ne sumnjam da zbilja je. To ne kupujem ni u ludilu.
+1

Bartuc
17-02-2011, 20:42
Trebate probati u živo, puno bolje izgleda nego što slike mogu dočarati. Ali da, pokraj Androida i nije toliko zanimljiv zbog nedostatka widgeta, a i meni je osobno ljepše scrollati panele u stranu. Ali kažem, u živo su ove flat ikone od UI-a stvarno lijepe, sustav je full fluidan bez ikakvoh kašljucanja, čitav social networking je povezan preko People Huba koji je pak povezan sa drugim segmentima - čitav sustav je jedan veliki hub :D


Da malo dorade izgled UI-a (bez one strelice), bilo bi do jaja.

cham3leon
17-02-2011, 22:41
Pametni telefon ne definira social networking, ljepota sučelja i slično. Kad sam čuo koliko je zatvoren i osiromašen po uzoru na iOS zgadila mi se sama pomisao na WP7.

Bartuc
17-02-2011, 23:17
Jebiga, rekao si "izgleda" pa sam komentirao izgled svega u RL :D Što se srži sustava tiče, ćemo da vidimo, u startu je bolji i od Androida i od iOS-a dok su tek bili začeti. Zato sam rekao da me zanima razvoj kroz sljedeće 2 godine, trenutno niti meni ne pada na pamet to kupiti pokraj Androida.

Ogg The Dogg
23-02-2011, 18:51
vrlo user frendly al ne znam zašto takve zatvorene platforme uopće smatraju smartphoneima?
ja i dalje plačem za meegom, činio mi se ko savršen sustav za moju ljubljenu nokiju i nekakav logičan nasljednik njihove filozofije smartphonea.
no ms dao razrješene ruke da ga konfiguriraju po svojoj volji i ja od nokije očekujem dodavanje stvari tipa plug&play i sve što sad postoji na symbianu a win7 nema.
želim im svu sreću i nadam se da će jednoga dana opet nokijini modeli bit predmet mojih želja.

cham3leon
23-02-2011, 19:03
Koja je razlika između tog MeeGoa i Maemoa? Je li to oboje Linux? I kakva je podrška za aplikacije? Taj OS mi jako dobro zvuči.

RIDER32
23-02-2011, 19:21
vrlo user frendly al ne znam zašto takve zatvorene platforme uopće smatraju smartphoneima?
pa iOS je užasno zatvoren... a eto naziva se smartphoneom...


u biti 98% korisnika smartphonea nezna ni šta može njihov mobitel, a imaju ga samo zato što je cool, skup i OS je jako ljep... ajmo rec da znam iz vlastitog iskustva xD