PDA

Pogledaj cijelu verziju : Slobodna Dalmacija



Grim
15-02-2010, 09:49
Loše novine s beskorisnim informacijama, usporedio bi ih sa 24 Sata, ali to je nevažno jer zato nisam otvorio ovu temu.
Kao što možda znate, imaju naviku prodavati filmove i igre, ali uvijek vas prevare u vezi nečega, kao što je nedavno bila reklama za Fallout na TV-u i pokazivali su gameplay iz Fallout 3, a igra je ustvari Fallout 1, ali ok, bar su donekle dobro stavili ime na kutiju.

Ali sada sam vidio njihovu novu reklamu na TV-u, pokažu gameplay iz Counter Strikea, pa gameplay iz Command & Conquer: Generals, te govore:


Osjeti avanturu punu adrenalina koja će te zabavljati satima...

Prvoklasna pucačina iz prvog lica!

Fantastične rekonstrukcije sela, palača, hramova i kompleksa pećina...

Interaktivno okruženje i uzbudljiva akcija kroz 5 misija...


I onda bace cover od igre:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Portals/0/images/2010-02-09/Mozaik/olu01.jpg
Primjetite gornji desni kut covera, "Igrica za PC".

I na kraju reklame kažu:

PC igra Operacija Pješčana Oluja – na svim kioscima – 39,90 kn!
http://www.slobodnadalmacija.hr/Mozaik/ ... fault.aspx (http://www.slobodnadalmacija.hr/Mozaik/tabid/80/articleType/ArticleView/articleId/91136/Default.aspx)

Mislim stvarno, ovo je prevršilo svaku mjeru, te bi ovo trebala biti povreda autorskih prava izdavača prave igre. Te prevare ljude s trailerom druge igre, za koju tvrde da je ova. Danas ću kupiti igru, te instalirati da vidim, nakon čega ću ih nazvati i popričati s njima, da vidim što kažu.

McPingvin_v2.0
15-02-2010, 09:57
Ako je to slučajno Conflict: Desert storm - isplati se dati 40kn za tu igru :)

Grim
15-02-2010, 09:59
Ne vjerujem da je i sumnjam da ću uopće moći instalirat igru.

McPingvin_v2.0
15-02-2010, 10:04
Javi doživljaj, definitivno... Meni se onaj logo u pozadini čini poznatim :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Gulf_War#V ... e_Gulf_War (http://en.wikipedia.org/wiki/Gulf_War#Video_games_related_to_the_Gulf_War)

Grim
15-02-2010, 10:07
Taj logo u pozadini je znak od SAS-a.

Inače, neznam koja je ovo igra, traileri od različitih igara, drukčije ime igre, drukčiji cover, svašta.

Kid A
15-02-2010, 12:01
Sad sam vidio reklamu

GDra
15-02-2010, 12:06
Igra - 40 kn
Izraz lica na onome koji je kupio igru (Hej! Ovo nije kao na televiziji!) - neprocjenjivo :D

cham3leon
15-02-2010, 12:20
Materijal za Potrošački kod, definitivno.

Ne znam kakve su inače novine, ali kad stavljaju ovakve stvari, onda ne mogu bit baš bogznakakve. Still, nemoguće da su gore od 24 sata.

GDra
15-02-2010, 12:22
Materijal za Potrošački kod, definitivno.

Ne znam kakve su inače novine, ali kad stavljaju ovakve stvari, onda ne mogu bit baš bogznakakve. Still,Snemoguće da su gore od 24 sata.
http://www.flashpointsocialmedia.com/Area51/Orion/Images/o_rly.jpg

Dreamer Deceiver
15-02-2010, 17:28
vidio sam u jutarnjem da se prodava igra s crocopom za 29 kn. Valjda ćemo tamo moć napokon nekoga pobijedit u njegovo ime

SkunK
15-02-2010, 18:33
Pješčana Oluja. :D

Xero
15-02-2010, 18:36
Bar nije Peščana Oluja.

SkunK
15-02-2010, 19:24
Bar nije Peščana Oluja.
Uzmemo li u obzir kakve nebuloze valjaju danas u takvim novinama nebi me ni čudilo da su napisali "Peščana" umjesto "Pješčana" :D

str1k3r
15-02-2010, 20:46
Ja se ne bih čudio da piše "Pješćana."

Neven <R>
15-02-2010, 21:14
Pjeśćana

Herr Schnitzel
15-02-2010, 21:39
Bar nije Peščana Oluja.
Uzmemo li u obzir kakve nebuloze valjaju danas u takvim novinama nebi me ni čudilo da su napisali "Peščana" umjesto "Pješčana" :D
Ili, nedajbog, "maskembal" umjesto "maskenbal".

Mirko L
15-02-2010, 22:39
Te mi novine roditelji kupuju svaki dan.
Ne bih znao kakve su druge, jer ne čitam.Nijedne.

Kid A
15-02-2010, 22:40
Slobodna Dalmacija - atheist choice :thumbs2:

cham3leon
15-02-2010, 23:14
Mislim da je Večernji daleko najbolji. Obično čitam Novi List jer je domaći Riječki, ali nije bogzna šta. Ipak, bolji od 24sata. Tako loš ne može bit. Još jedna mana mu je što malo puno naginje lijevo, ali uglavnom je sve ok.

la50
15-02-2010, 23:17
...Još jedna mana mu je što malo puno naginje lijevo...
Haha kako to ne očekivat kad nam je cijeli grad "lijev".

cham3leon
15-02-2010, 23:18
A znam. Baš kaže Battifiaca na karnevalu - "Eh, Riječani, komunisti, svet se menja, ali vi ste vavik isti". xD

Aral
16-02-2010, 17:24
Omg sad sam vidio reklamu na tv-u za to, ubacili su čak i generalse i sve živo i neživo, koji jad :(

GDra
16-02-2010, 17:24
Sad sam vidio reklamu. :pray: :pray: :pray:
Oni u životu vjerojatno nisu igre igrali više od 5 minuta. :pray:

Kid A
16-02-2010, 17:30
I ajde sad budi pametan pa znaj koju igru uopce kupujes

r0rschach
16-02-2010, 18:23
Ali...
Ja sam očekivao ovo:
http://addins.wgem.com/blogs/sports/wp-content/uploads/2009/01/operation.jpg

Samo sa pakistancem umjesto debelog amera.
Razočaran sam. :(

Kid A
16-02-2010, 18:31
Primjeti na slici kako je crnac pomocni radnik,nikad doktor.

Dreamer Deceiver
16-02-2010, 21:13
...Još jedna mana mu je što malo puno naginje lijevo...
Haha kako to ne očekivat kad nam je cijeli grad "lijev".

zato i volim rijeku <3

Devil Dog
16-02-2010, 21:16
Isuseee... na ovo "Igrica za PC" sam se roflao... a onda ovi hramovi i palače...

EDIT: zaboravih napisat kroz 5 misija :rotfl:

Ivan_87
23-02-2010, 11:44
Slobodna dalmacija je u svim kafićima slobodna novina a kad čovjek traži novi ili večernji list nemože ga dobit 2 sata :)

24 reklame a ne novine sere nam se za simonu koja je na naslovnici takvih retardiranih novina

mislim ono .. novi list pošto je naš ali ga isto tako mrzim pošto naginje na ljevo a zna se di je mjesto obiju i ekipi

u zatvoru .. i onda neka mi netko kaže žašto je rijeka crvena .. zato jer novi list potiče rijeku još crvenijom :cry:

cham3leon
23-02-2010, 12:05
Šta fali Obi-Wanu? Nisu ga bezveze ljudi izabrali u tolikom broju. Novi List je totalno crven, jer je i Rijeka crvena. Ali to je tako. Ne preferiram baš takve stvari, ali zbog toga je naš grad poseban :P

Neven <R>
23-02-2010, 12:30
Mislim da vas Čakovec šije po tom pitanju. Ali primjeti da su svi lijeviji gradovi u hr u praksi i bogatiji. (zg, ri, vž, čk i istra)

A što se tiče ovih igara, treba tužiti zbog lažnog reklamiranja. Mislim, kad bi pravna država funkcionirala, lolol.

Ivan_87
24-02-2010, 01:02
Šta fali Obi-Wanu? Nisu ga bezveze ljudi izabrali u tolikom broju. Novi List je totalno crven, jer je i Rijeka crvena. Ali to je tako. Ne preferiram baš takve stvari, ali zbog toga je naš grad poseban :P

ma 80% riječana živi u prošlom stoljeću :scared: trebamo nove ljude ,svemu jednom dođe kraj :fof:

@neven : već sad se vidi koliko ćemo mi građani vraćat propale projekte dvorane i ostale bezkorisne gluposti što čine jedan takav grad bogatim :scared:

rijeka je već druga priča .. ništa se specijalno ne gradi a opet se nema novca :)

Herr Schnitzel
24-02-2010, 09:36
@neven : već sad se vidi koliko ćemo mi građani vraćat propale projekte dvorane i ostale bezkorisneSgluposti što čine jedan takav grad bogatim :scared:
Da, potpuno se slažem. Treba više ulagati u škole.

cham3leon
24-02-2010, 10:27
Burn. Inače, zametska dvorana je sagrađena zato jer u rijeci ima dosta djece i mladih koji nemaju baš višak prostora za bavljenje sportovima, a postojeće dvorane su stvarno loše. Jedino što su napravili tu dvoranu sa podzemnom garažom i stotinama sjedećih mjesta, kao da će se igrati utakmice lige prvaka u rukometu.
Meni su interesantniji građevinski poduhvati u Splitu, Zagrebu i Zadru gdje su sagrađene dvorane koje jedva da se isplaćuju. U Zagrebu se još koristi za kakve koncerte i nešto, a ovo ostalo je čisti trošak. I umjesto da je jedna od dvorana sagrađena u Rijeci, morala je biti sagrađena u Zadru jer Zadar ima bolje veze, a Rijeka je svima zadnja rupa na svirali.

A kad smo već kod školstva, ne zaboravimo onda da se na Trsatu gradi veliki sveučilišni kampus i nove zgrade građevinskog, filozofskog i još kojeg fakulteta, te STepRI, Znanstveno tehnološki inkubator koji će pomagati firmama u razvoju, znanstvenim istraživanjima i slično. U biti, možda ta ustanova već i radi, bio sam na jednom predavanju tamo dok su još radovi bili u završnoj fazi.

Da imamo Keruma na vlasti, primjerice, on bi taj iznos potrošio na, ne znam, izgradnju novog nogometnog stadiona i ostatak podijelio penzionerima.

McPingvin_v2.0
24-02-2010, 10:34
U Zagrebu se još koristi za kakve koncerte i nešto, a ovo ostalo je čisti trošak.
Nije uopće loše što se ona koristi za koncerte i sl., ali bi u njoj morao biti jedan koncert tjedno da bude u plusu :D