PDA

Pogledaj cijelu verziju : Forsiranje Blizzarada ovo ono



Maloki
14-02-2010, 21:04
Ne ide mi u glavu toliko forsiranje tog Blizzarda.
Budimo realni, nisu ništa posebni.
Što su nam uopće dali? Dali su nam Starcraft (kojeg bi koreanci mazali na suhi kruh da mogu) za kojeg mi nikada nije bilo jasno zašto je toliko popularan i po čemu je bolji od svih ostalih RTS-a ikad izašlih.
Dali su nam nevjerojatno monotoni i overhypeani Diablo koji se iz meni nepoznatog razloga forsira kao jedna od najboljih i najzabavnijih igara ikad. Jedinica je bila sasvim u redu, taman je trajala da ti ne dosadi, ali dvojka je bila... Isuse Bože.

Ajde ako mi netko može objasniti taj fenomen.

Constantine
14-02-2010, 21:07
nisam igrao ni jednu blizzardovu igru niti ne planiram,nimalo me ne privlace njihove igre.

Lord Ragnarok
14-02-2010, 21:08
dali su i wc i wow.
mozda je tebi wow losa igra, ali realno gledajuci igra je cist ok.
a i forsa ih xxxxxxxxxxx broj fanova, koji nisu u krivu

sc je bio prvi savrseno balansirani rts koji se mogao igrati na comp. razini. doduse ni meni se nikad nije svidio.
diablo je bio prvi super h'n's. multiplayer ukljucen (za dvojku govorim, d1 sam valjda 1 odigral)

Maloki
14-02-2010, 21:11
Warcraft 3 nisam spomenuo jer nikad nisam vidio forsiranje istoga kao što je slučaj sa Starcraftom i Diablom 2, a i osobno mi je dobar.
WoW nisam igrao tako da sam odlučio šutiti.

Arbiter of Change
14-02-2010, 21:14
Dali su nam izvanredno ispolirane, pristupačne i igrive (trojstvo od kojeg većina developera pogodi jedno ili dvoje, ako im se posreći) igre koje su postale fenomen ili su svojevremeno bile utjecajne kad je formiranje ili oblikovanje žanra bilo u pitanju.

Viper33
14-02-2010, 21:17
iskeno donekle se slazem s tobom. Probao sam diablo nije mi nis posebno warcraft 3 mi je oke alo opet nis posebno starcraft isto tako. Wow mi je onako malo bolji al to igram kad mi dode hir npr na ljeto kupim jedan bon i onda me ne dode zelja cijelu godinu tako da... :roll:

rudeboy95
14-02-2010, 21:21
Vjerujem da niti jedan gamer koji je otišao dalje od Blizzarda ga sada ne forsa. No, naravno, ima ih puno fanboya koji nisu nikad igrali druge igre nego blizzardove, i njih stavljaju ispred svih drugih (a to je samo zato jer neznaju da postoje bolje, ili ih nisu probali).

Ključ Blizzove uspješnosti je vrhunska reklama, a NE vrhunska kvaliteta.

Maloki
14-02-2010, 21:29
Dali su nam izvanredno ispolirane, pristupačne i igrive (trojstvo od kojeg većina developera pogodi jedno ili dvoje, ako im se posreći) igre koje su postale fenomen ili su svojevremeno bile utjecajne kad je formiranje ili oblikovanje žanra bilo u pitanju.
Svojevremeno možda, no od tada do danas je izašao ogroman broj vrlo kvalitetnih naslova, naslova koji su bolji od Blizzardovih po mnogo čemu, na svakom od područja koje navedene igre pokrivaju.
A meni upravo to nije jasno, da se dan-danas njihove igre stavljaju ispred svih drugih i da se nazivaju najboljim igrama.

Bartuc
14-02-2010, 21:31
Blizzard zaslužuje poštovanje pošto je u 3 žanra dignuo standarde do te mjere da ih drugi proizvođači pokušavaju prestići no u tome teško uspijevaju ili uopće ne uspiju. Diablo 2 je postavio Hack 'n Slash standarde, WoW je postavio MMO standarde, a SC je postavio standarde za strategije. Možda tebi to nisu dobre igre, ali da nije bilo njih, tko zna kakvo bi sada stanje bilo na tržištu. Meni je osobno WoW smeće, ali igraju ga milijuni ljudi kojima ta igra paše, čak do te mjere gdje igranje prelazi u ovisnost i psihičku labilnost. Diablo 2 je monoton, ali to je jedna od strašno rijetkih igara koju su ljudi igrali GODINAMA bez prestanka. SC danas izgleda zastarjelo, ali ta igra je prerasla u sport sa ogromnim novčanim nagradama za najbolje igrače.


...

Arbiter of Change
14-02-2010, 21:35
Možda, ali poprilično sam uvjeren da će se ove godine potvrditi Blizzardova RTS snaga, a dogodine (<3) možda opet isto naprave sa novim Diablom. Glavni problem, s kojim se slažem ako je bar dio tvog razloga zašto si otvorio ovu temu, je taj što Blizzard nije dugo izdao novu igru kojom bi potvrdio svoj talent već se oslanja na staru slavu, a to nije dobro, ma koliko opravdana ta slava bila. MMORPG dominacija Blizzarda je neupitna, bar zdravim ljudima.

Vrijeme je da Blizzard pokaže i novoj generaciji da ima izvanredan tim i pored rada na WoW-u.

Svi novi naslovi su možda bolji, ali koriste stare temelje koje je Blizzard davno uspješno postavio i proslavio, čast iznimkama od naslova koji nešto pokušavaju (RTS žanr prvenstveno koji ima varijacija, ali H&S je ostao više-manje nepromijenjen od vremena Diabla što je vjerojatno najveće odavanje počasti Blizzardu (i znam za situaciju tko je prvo razvijao Diablo, to nije bitno sada)). Stvar je u tome da je Blizzard već DAVNO ranije uspješno napravio ono što većina ne može još danas, čak i pored sve tehnologije i multi-milijunskih proračuna.

Maloki
14-02-2010, 21:38
Glavni problem, s kojim se slažem ako je bar dio tvog razloga zašto si otvorio ovu temu, je taj što Blizzard nije dugo izdao novu igru kojom bi potvrdio svoj talent već se oslanja na staru slavu, a to nije dobro, ma koliko opravdana ta slava bila. MMORPG dominacija Blizzarda je neupitna, bar zdravim ljudima.
To je u biti glavni razlog zašto sam otvorio ovu temu :)

Horny Devil
14-02-2010, 21:47
Igrao sam samo Diablo i igra je cisto OK. Vjerujem da ce se uskoro na temi pojaviti Blizzardovi fanovi koji ce nam svima pojasniti zasto je ta kompanija i dan danas toliko uber-cool.

rudeboy95
14-02-2010, 21:50
Po stoti put: Kvaliteta igre se NE određuje brojem igrača!

Neven <R>
14-02-2010, 21:50
SDiablo je postavio Hack 'n Slash standarde, WoW je postavio MMO standarde, a Dune je postavio standarde za strategije.

Fixed.

Arbiter of Change
14-02-2010, 21:55
Po stoti put: Kvaliteta igre se NE određuje brojem igrača!
Što si igrao od Blizzarda i kad, godina? I nemoj reći DotA jer ću morati uposliti Paklene Pesnice.

@Neven <R>:
Ej, 2 od 3. :)
Premda bi se dalo raspravljati što je populariziralo RTS žanr, budući da je C&C aka. Dune pristup ostao više-manje jedinstveno njihov.

W3DR4N
14-02-2010, 21:57
+
Gauntlet je bila glavna Blizzardova inspiracija za izradu Diabla. I stariji je deset godina.
Dark Age of Camelot je bio razlog zašto je Blizzard odlučio napraviti Warcraft MMO.

Po ničemu nisu orginalni.

Neven <R>
14-02-2010, 21:57
Mislio sam na Dune 2 je'lte, C&C i ostali su samo kopija sa drugačijim settingom/unitima.

Normalno da Blizzard nije originalan, to nikada ni nije bila poanta firme. Stvar je u tome da su Diablo i WoW stvarno popularizirali svoje žanrove, MMORPG-i puno su se slabije igrali prije WoW-a, a otkad je WoW izašao počela je poplava istih na tržištu i to veliki broj visokobudžetnih naslova. Isto vrijedi i za Diablo nakon kojeg su izašli razni Dungeon Siegovi, Noxovi itd.

Međutim RTS žanr je već bio itekako popularan prije SC-a i to sa naslovima tipa C&C, Warcraft, a upravo je Dune 2 bio odgovoran za kasniju poplavu RTS-ova.

Arbiter of Change
14-02-2010, 21:59
Naravno da nisu originalni, ne znam tko je i tvrdio da jesu.

@Neven <R>:
Ma kužim na što misliš.

W3DR4N
14-02-2010, 22:00
Tvrdite da su postavili neke temelje, što opet nisu.

Bartuc
14-02-2010, 22:02
Tvrdite da su postavili neke temelje, što opet nisu.


Nisam rekao temelje, rekao sam standarde.

rudeboy95
14-02-2010, 22:07
Po stoti put: Kvaliteta igre se NE određuje brojem igrača!
Što si igrao od Blizzarda i kad, godina? I nemoj reći DotA jer ću morati uposliti Paklene Pesnice.

Diablo 1, Diablo 2, LoD, World of Warcraft, Warcraft 2, Warcraft3, Frozen Throne, Starcraft.

Arbiter of Change
14-02-2010, 22:08
Vjerojatno je mislio na mene. Postavljanje temelja i originalnost ne idu nužno uvijek ruku pod ruku. Pogledaj Dune 2 i Starcraft: oba su RTS, a Starcraftov (uvjetno rečeno kad već pričamo o njemu) pristup je danas popularniji dok je prvi ostao zaključan u C&C igrama. Nije Starcraft izmišljao toplu vodu, ali je imao dovoljno drugačiji pristup da bude svjež i sve ovo ostalo što sam ranije naveo da postane i ostane masivno popularan.

Zapravo, ovo je ironično budući da sam se u Blizzard Fanclub temi deklarirao bio kao skeptik i tvrdio da Blizzard živi na staroj slavi, a ovdje ispadam kao nekakav zagovornik i njihov odvjetnik. (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=38&t=31774)

@rudeboy95:
I koji je tvoj problem s njihovim igrama?

Aral
14-02-2010, 22:10
Imamo tu i forsanje bivšeg Weestwoda, koji nam je podario C&C, Red Alert, Nox i slične bisere, imamo tu Bioware koji nam je podario dragulje D&D-a, imamo tu ono, imamo u ovo.Danas apsolutno ni po ničem nemoraš bit originalan da bi uspio, u ta davna vremena izlaska Diabla, Starcrafta i sličnih, one su bile dočekane kao voda u pustinji a stvar je bila takva da si ih volio ili mrzio; ja sam osobno guštao u igranju tih igara i dan danas guštam.

Ne gajim neku posebnu ljubav prema njima a i uvijek se vodim činjenicom da je gaming samo zabava te bi i igre trebale bit takve, svako drugo razbijanje glave nebitnim činjenicama, omalovažavanje velikana gaming industrije, koji god oni to bili, je samo apsolutni gubitak vremena koje se opet može kvalitetno utrošit na gaming.

Jedina stvar koju imam protiv Blizza je WoW kojeg sam igrao 10h i pobrisao bez razmišljanja. Za SC2 već sad znam da ću izgubit social life te dane i noći, a i sa Diablom3 će se dogodit ista stvar. To nije samo igranje, to je nešto više...biti ili ne biti. A na kraju, uvijek postoje dvije strane medalje.

bezimeni
14-02-2010, 22:10
Mene također ne diraju puno .MMO ne igram , Diablo nikada nisam volio , Starcraft mi je bio strategija kao i svaka druga ...jedino što sam sa guštom igrao su warcraft 2 i 3 .Ali ni ta igra mi ne ulazi čak ni u top 20 .Tak da ono...da više nikada ne izbace ni jednu igri ne bi ih se ni sjetio . Nadam se da će mi se Diablo 3 malo više svidjeti .

rudeboy95
14-02-2010, 22:16
@rudeboy95:
I koji je tvoj problem s njihovim igrama?

Na primjer to što je Diablo monoton, to što je WoW uništio budućnost MMO-a zauvijek? EDIT: I naravno to što se vidi na njima i njihovim igrama da devovi nisu uložili ni mrvicu strasti i ljubavi u igre, nego da to rade isključivo zbog novaca.
Uostalom, jednostavno mi se ne sviđaju, i nekužim zašto bi se ikome sviđale.

EDIT: I ja nisam jedan od onih koji kažu da nikad nisu to i to probali i da su ponosni time. Ako puno ljudi neku igru igra, i ja ću probati (jedino što sam izgubio je par sati života i 200 kn). No, jednostvno mi nisu legle.

SkunK
14-02-2010, 22:21
SDiablo je postavio Hack 'n Slash standarde, WoW je postavio MMO standarde, a Dune je postavio standarde za strategije.

Fixed.

Dune, da. :D

Aral
14-02-2010, 22:25
@rudeboy95:
I koji je tvoj problem s njihovim igrama?
Uostalom, jednostavno mi se ne sviđaju, i nekužim zašto bi se ikome sviđale.

Sam si si odgovorio na pitanje, idemo dalje. Danas nema developera koji ne radi igre zbog para, a samo određeni postotak radi to zbog gušta; dok ne osjeti miris love. To je u ljudskoj prirodi.

Arbiter of Change
14-02-2010, 22:29
@rudeboy95:
I koji je tvoj problem s njihovim igrama?

Na primjer to što je Diablo monoton, to što je WoW uništio budućnost MMO-a zauvijek? EDIT: I naravno to što se vidi na njima i njihovim igrama da devovi nisu uložili ni mrvicu strasti i ljubavi u igre, nego da to rade isključivo zbog novaca.
Uostalom, jednostavno mi se ne sviđaju, i nekužim zašto bi se ikome sviđale.

EDIT: I ja nisam jedan od onih koji kažu da nikad nisu to i to probali i da su ponosni time. Ako puno ljudi neku igru igra, i ja ću probati (jedino što sam izgubio je par sati života i 200 kn). No, jednostvno mi nisu legle.
Gle, možeš se razbacivati teorijama (oh noes, WoW je svojom kvalitetom i pristupačnošću uništio druge MMO-ove gdje si morao kempariti ~40 sati za FFA raid!11!) i idealima koji se neće ostvariti, ali ja tu ne vidim zašto su po tebi Blizzardove igre objektivnoSloše već samo ono zašto su tebi osobno loše... neargumentiranoSloše.

W3DR4N
14-02-2010, 22:30
@rudeboy95:
I koji je tvoj problem s njihovim igrama?
Uostalom, jednostavno mi se ne sviđaju, i nekužim zašto bi se ikome sviđale.

Sam si si odgovorio na pitanje, idemo dalje. Danas nema developera koji ne radi igre zbog para, a samo određeni postotak radi to zbog gušta; dok ne osjeti miris love. To je u ljudskoj prirodi.

Nitko ne radi igre zbog gušta. Kao što nitko ne radi glazbu zbog gušta. Ili filmove zbog gušta. Gušt ne kupuje kruh, i ne plaća račune.

Macolla
14-02-2010, 22:37
Po meni je Blizz najbolji developer do sad sudeci po napravljenim igrama, reklamama, i svemu ostalome sto je omogucilo da se ovako prosire. Mozda igre nekome nisu neko cudo, pogotovo cesto cujem da to govore za WoW, ali sta se moze kad desetak milijuna igraca govori suprotno. Nista se ne radi zbog gusta kao sto je vec receno, samo ono sto nemoze donijet novac donosi gust.

Raz
14-02-2010, 22:45
Kao što je već netko ovdje napisao... želim dokaze da su još uvijek sposobni radit dobre igre, jer je od zadnje njihove igre koja mi se uistinu sviđala (Warcraft 2) prošlo već prilično godina.

Grim
14-02-2010, 22:46
Neznam ono, ne sviđa mi se Blizzard pošto nisam neki fan strategija (Warcraft je ok, Starcraft je loša kopija WH40K). A Diablo mi je ono, meh, previše monotono i dosadno. Već duže vrijeme nisu napravili dobru SP igru, kao što je Raz rekao, od Warcraft 2. A World of Warcraft je MMO, u te vode ne zalazim.

Preveliki respekt imaju, zbog WoW-a i Starcrafta.

bananac
14-02-2010, 22:50
kaj je je, bliz zivi na staroj slavi sto je lame. al jbg na toj slavi dizu novce. bas kad su pretjerali sa tim lovatanjem su najavili sc2 i d3 sto je dobro, izvukli su se sto se mene tice

a to sto se nekom ne svida forsanje njihovih igara...jbg, ako ti neko ide na zivce zato sto neprestano spominje blizz pljusni ga ili nesto

Grim
14-02-2010, 22:52
Od Diabla (3) možda nešto i ispadne dobro, ali iskreno Starcraft 2 ne namjeravam zaigrat, izgleda mi kao loša verzija WH40K + War of The Worlds (tripod, lol).

MasaKrisT
14-02-2010, 23:09
Ne ide mi u glavu toliko forsiranje tog Blizzarda.
Budimo realni, nisu ništa posebni.
Što su nam uopće dali? Dali su nam Starcraft (kojeg bi koreanci mazali na suhi kruh da mogu) za kojeg mi nikada nije bilo jasno zašto je toliko popularan i po čemu je bolji od svih ostalih RTS-a ikad izašlih.
Dali su nam nevjerojatno monotoni i overhypeani Diablo koji se iz meni nepoznatog razloga forsira kao jedna od najboljih i najzabavnijih igara ikad. Jedinica je bila sasvim u redu, taman je trajala da ti ne dosadi, ali dvojka je bila... Isuse Bože.

Ajde ako mi netko može objasniti taj fenomen.

Ici cemo pivu da ti objasnim oko SC,D2 i malo oko wc3. WOW sam dvaput igrao i dvaput prestao na 50lvl.

Deadwalker
14-02-2010, 23:12
Neznam, meni Blizzard i nije neki fenomen. Decki samo znaju jako dobre nacine kako zaraditi novce te se ocito drze one stare, if it ain't broke, don't fix it. Iako se prica da rade na necemu sasvim novome, svi znamo dobro da ce im Starcraft 2 i Diablo 3 podici reputaciju za jos 100-ak stepenica. Hajpaju hordu obozovatelja jedno 5 godina i onda ta horda dobije dojam da igraju boga, a ne igru.
Meni je osobno Bioware puno draza firma posto su iz nicega izmislili recimo nekakav Mass Effect i Dragon Age u prosle 2-3 godine. Naravno, i te ce se igre do kraja marketinski iskoristiti, al su barem x puta dokazali da imaju ideju i da je znaju fenomenalnom prezentacijom igracu predociti(u rasprave pak kako Dragon Age po radnji i loreu lici na Lorde i sl. se nebi ovdje upustal :wink: ).

Feanor
14-02-2010, 23:43
Blizzard mi po svemu ima taj oldschool pristup izradi igara koji već postaje lagano monoton, naprave jednu inovaciju na temeljima oldschool hitova i onda ljudi popizde za tim kako su inovativni. Ja moram priznat da nisam preveliki fan Blizzarda iako sam odigrao W2, W3,W3 FT,Diabla i Diabla II. Unatoč svemu jedno im se mora priznat, igre im možda tehnički i nisu nešto posebno, ali su ultrazarazne i mislim da se to može pripisat nekompleksnošću igara di samo igraš i ideš dalje i uživaš, mozak na pašu. Sličan sindrom kao i kod jednostavnih flash igara koje se praktički igraju samo sa tipkom space, ali zaglaviš da je igraš do 4 ujutro.

MILF hunter
14-02-2010, 23:45
Uživao sam u svakoj njihovoj igri, svaka je nudila sate i sate vrhunske zabave i teško je nekom kome se njihove igre ne sviđaju objasniti taj fenomen. Starcraft, Warcraft, Diablo, WOW... riječi su suvišne.

I ako se već zasluge za "forsiranje" Blizzarda pripisuju subjektivnim fanboyevima (kako je netko napisao), onda se to isto može reći i za one koji pljuju po njima, jer su i oni subjektivni.

A izjave poput ove dolje:


SI naravno to što se vidi na njima i njihovim igrama da devovi nisu uložili ni mrvicu strasti i ljubavi u igre, nego da to rade isključivo zbog novaca.

...ne stoje. Naravno da im je to posao i od toga žive, ali daleko je to od onoga što si želio time reći; nikad zbog toga nije patila igrivost, ugođaj i gušt igranja je uvijek bio na visokoj razini i to je neosporivo.

McPingvin_v2.0
14-02-2010, 23:56
Nitko ne radi igre zbog gušta. Kao što nitko ne radi glazbu zbog gušta. Ili filmove zbog gušta. Gušt ne kupuje kruh, i ne plaća račune.
Ako si dobar u onome što voliš - da, kupuje kruh i plaća račune :)

W3DR4N
15-02-2010, 00:04
Sve što pretvoriš u posao u jednom trenutku prestane biti zabava.

McPingvin_v2.0
15-02-2010, 00:16
Freddy Mercury niti jedne sekunde nije prestao uživati u pjevanju :)

System
15-02-2010, 00:23
MEni je blizar omiljena izdavacka kuca jer sve njihove naslove sam po nekoliko puta presao.

Warcraft I - 2
Warcraft II - 3
Warcraft III - 15 (ne nisam pogrijesio, niti zelim da iskazem koliko sam mocan jer sam jednu igru presao 15 puta, nego samo koliko je ta igra dobra).
Starcraft - 3
Diablo I - 2 (naj teze mi je bilo igrat ovu igru, uzasno je smor)
Diablo II - 6

(Sve igre navedene su sa eskpanzijama koje sam presao isto toliko puta)

Lose - WOW Unistio je samu pricu Warcrafta koja je bila na nivou jedne dobre Epic-fantasy knjige, koju ja i dan danas poslije toliko godina znam napamet. Ali sta da se radi i ja bih to uradio za tolike pare.

Sgt. Bull
15-02-2010, 01:53
Warcraft I - Roflol
Warcraft II - Vidi gore
Warcraft III - Uništen community for WoW's sake.
Starcraft - Lawl, jedino valja u MP-u, a i tada je sra*e
Diablo I - Clickfest
Diablo II - Clickfest II

FaTaL_mRkvA
15-02-2010, 21:43
Blizzardove igre sam počeo igrati od Diabla II i Warcrafta II, igrao sam Starcraft, War III, TFT i WoW i mogu iskreno reći da sam u svakoj uživao jer su jednostavno igre kvalitetne, lijepe i zabavne. I osobno mi se čine originalne. (ovdje kažem OSOBNO, jer, ispričavam se, ali nisam odigrao sve moguće igre da mogu reći "to su ukrali od onih, ovo od onih").
Vjerojatno mi post nema baš smisla jer sam prepospan, pa laku noć!

Jašar
16-02-2010, 12:13
Blizzardove igre imaju...boje :) imaju nešto adiktivno :D

Bartuc
16-02-2010, 12:19
Ja samo ne kužim tvrdnju da je Starcraft loša kopija WH40K kada je...

Starcraft izašao u trećemSmjesecu 1998 godine
WH40K izašao u desetomSmjesecu 1998 godine


:(



PS: :D


http://www.thezeal.com/blog/wp-content/uploads/2006/04/starcraft.pngS vs http://image.com.com/gamespot/images/screenshots/5/199265/chaosgat_790screen004.jpg

Grim
16-02-2010, 12:25
WH40K postoji od 1987.

str1k3r
16-02-2010, 12:25
Warhammer 40,000 postoji od 1987. Poznato je da je Blizard htio dio kolača Games Workshopa, ali mu GW nije dao; drugim riječima, htjeli su napraviti Warhammer 40k igru, ali su dobili odbijenicu. Stoga su odlučili napraviti svoju verziju, i tako je nastao Starcraft. Koristili su temelje koje je zadao GW, to je rat koji traje od izlaska Starcrafta. SC vs. WH40k

Grim
16-02-2010, 12:29
Striker, godinu si zamijenio, 1987 je. :D

Uglavnom, Starcraft je loša kopija WH40K, jer je doslovna kopija... samo pogoršana u svakom segmentu.

Bartuc
16-02-2010, 12:30
Ali tada je to bila tabletop igra koje nema veze sa PC igrama. Prve PC verzije su izašle 1998 godine, zar ne? Bio je Warhammer i prije toga, ali ne 40k!?

Grim
16-02-2010, 12:37
Od 1987 postoji Table Top igra Warhammer 40 000 koja je napravljena u igru 1998 i koja se počela raditi puno prije Starcrafta. Table Top igra je skroz povezana sa PC igrama (kao da radiš film po knjizi), tako da je sve napravljeno po Table Top igri. Blizzardu se svidio taj setting i htjeli su napraviti WH40K igru, ali Games Workshop ih je odjebao. Pa su tako oni kopirali WH40K setting i pravila tabletop igre, te ponešto izmijenili i napravili svoju verziju. Ukratko, Blizzard su heretici koji zaslužuju umrijeti.

Warhammer je totalno druga stvar, on postoji od 1986 i nije povezan sa WH40K.

str1k3r
16-02-2010, 12:37
Warhammer 40k je svijet za sebe; mlađi brat Warhammera, sa kojim nema nikakve poveznice. Prve verzije su došle 98', Rites of War, Chaos Gate..., ali već tada se znao lore 40k-a. Wahammer je stariji brat 40k, koji se lošije prodaje; 40k je GW donio veću zaradu nego WH. Da ne spominjemo kako je Blizzard to sve morao dobro zamaskirati ili malo promijeniti, jer bi ih GW prebio zakonom o autorskim pravima. Damnatus, anyone?

Grim
16-02-2010, 12:39
Ukratko, Blizzard su heretici koji zaslužuju umrijeti.

:D

Bartuc
16-02-2010, 12:40
Cool, hvala na infou. Nisam nikada povezao Starcraft sa WH40K tako da mi je bilo čudno kako je Blizz ukrao ideju. Ali ima logike!

str1k3r
16-02-2010, 12:50
Da su loše to izveli, to bi sve ovako izgledalo:
68K7sPGFgWk

Ogg The Dogg
16-02-2010, 13:25
pa dobro, nisu originalni i šta sad? ko je danas uopće originalan?
bitno je to da oni od svakog pokupe ponešto i stvore igre koje su zabavne i koje im donesu hrpu para. a ak se vama te igre ne sviđaju nemojte ih igrat a mlim da ne kenjate ljduima koji vole igrat njihove igre. end of story

rudeboy95
16-02-2010, 14:26
Mene ne brine originalnost kod blizzardovih igara, već ogromna pohlepa za parama. Oni namjerno stvaraju jednostavne igre svima pristupačne kako bi privukli što više ljudi. U niti jednu igru ne ulože ni malo strasti i <3. Šta je najgore, u takve igre (jednostavne i pristupačne čak i babi koja cijeli život sadi mrkve) manje treba para za napraviti i naravno uložiti manje strasti. Takve igre ispadaju potpuno bezvezne, no zarazit će i tu babu. Primjer WoW i njegov sistem kill10ratz. Čak i idiot može zaigrati WoW, Diablo, WC, SC i sl.

Maj point iz: Kada tražiš samo pare, igra će ti ispast nekvalitetna, ali dobit češ ono što si tražio.

Ja osobno mrzim takve kompanije i čak i da imaju najbolje igre na svijetu, nebi ih igrao.

str1k3r
16-02-2010, 14:42
Biti ću kratak.

pa dobro, nisu originalni i šta sad? ko je danas uopće originalan?
bitno je to da oni od svakog pokupe ponešto i stvore igre koje su zabavne i koje im donesu hrpu para.
Ova definicija ti saka kokove. Eto.

Ovo je baš ono što danas fali igrama, originalnost. Ako ćemo raditi igru samo da priberemo malo para, onda će ta igra biti bez duše - kakvih ima na pretek. Sve kompanije, koje drže do kvalitete svojih igara, zapošljavaju ljude koji uživaju u procesu izrade igre, samo zato da bi njihov konačan proizvod bio kvalitetan. Igre su velik' biznis, ali tko kaže da se u poslu ne može uživati.

Also, ja ne serem po ljudima, jako mentiram igre igrama; ukusi. Fala lepa.
Komentirao sam njegovu neoriginalnost, koja prolazi kao kvazi originalnost.

Ako ti je brza zarada konačan cilj, a ne kvaliteta igre, teško da će ta igra biti zabavna; jako teško.

Neven <R>
16-02-2010, 15:20
Bit će da stvarno niste igrali RTS-ove u ono vrijeme, kad pročitam argumente protiv Starcrafta mogu se samo roflat. SC je prvi donio rock-paper-scissors format u RTS igre, prije toga su sve strategije imale slične jedinice, dok je SC donio 3 potpuno različite rase sa potpuno različitom mehanikom i načinom igranja, SC možda nije revolucionarizirao žanr niti ga popularizirao (jer je već prije bio popularan), ali ga je definitivno doveo na novu razinu koju je kasnije WC3 sa svojim herojima i mikromenadžmentom usrao (IMO).


Usporedbe sa tabletop igrom su presmješne i nemaju veze s mozgom, to ste valjda pročitali na nekom lijevom forumu pa se sad pravite pametni ili neš. Po toj logici možemo reći da Ultime/Wizardryji i svi ti stari RPG-ovi nisu nimalo originalni jer su ukrali elemente od DnD-a koji je nastao od Chainmala, onda ni TBS strategije tipa Warlords i Panzer General ne valjaju i neoriginalne su jer su kopirali tabletop igru Axis & Allies, avanture su pak pokrale one knjige gdje imaš više opcija itd.

str1k3r
16-02-2010, 15:30
Kinda missed my point here. :)

Ono što sam htio reći je da je Starcraft pobrao sve ideje za lore od WH40k-a, ne da je "sve" uzeo od njega. Da, bio je prva igra takve vrste na tom polju, sa "posuđenim" lore-om koji se uzima za originalni.^^

Neven <R>
16-02-2010, 15:31
Pa kolko igara ima elfove, svi su oni pobrali lore od Tolkiena koji je pak pobrao to od narodnih legendi. Nema nekog smisla to kaj govoriš.

str1k3r
16-02-2010, 15:38
Oh, fine. :)

Znači svatko od nekog kopira. Svejedno govore da je Starcraft imao prvi npr. Power Armour, dok je to zapravo imao 40k, no opet, ovo što kažeš je istrina, tako da možda postoji nešto što je prije izašlo od WH-a, koje pak ima, prije spomenuti, Pover Armour. Morati ću to malo istražiti. ^^

Arbiter of Change
16-02-2010, 15:44
Znači svatko od nekog kopira. Svejedno govore da je Starcraft imao prvi npr. Power Armour, dok je to zapravo imao 40k, no opet, ovo što kažeš je istrina, tako da možda postoji nešto što je prije izašlo od WH-a, koje pak ima, prije spomenuti, Pover Armour. Morati ću to malo istražiti. ^^
Starship Troopers ulaže prigovor na ovu tvrdnju. :)

str1k3r
16-02-2010, 15:48
I mislio sam si :)

Anycase, I let the fanboy in me take over, won't happen again. ^^

r0rschach
16-02-2010, 18:29
Odigrao sam više-manje sve njihove naslove, izuzev Starcrafta kojeg iz nepoznatih razloga ne planiram odigrati, kao ni World of Whorecraft, iz jednostavnog razloga što "Blizz fanovi" pljuju po svim ostalim MMORPG-evima tvrdeći kako je WoW MMORPG svih MMORPG-eva, iako nikada nisu ni falusom došli blizu Guild Warsa ili nedajbože Aiona.

Devil Dog
16-02-2010, 18:32
A The lost vikings? Jel se netko tog sjeca?

rudeboy95
16-02-2010, 18:42
WoW je opet kopija nekog drugog MMO-a. Nemogu se sjetit kako se zove (mozak mi zablokao)...

Devil Dog
16-02-2010, 20:33
Dark age of CAmelot---

Rang€r
16-02-2010, 21:12
wow nema veze s daocom, daoc ima rvr, i 3 sukobljene frakcije i jedan mi je od razloga zaš se nisam bar malo ranije rodio da probam to igru.. :(

ona priča da je blizz htio napravit wh40k igru... ja sam pročito drukčiju verziju(mada je moguće da su se obje dogodile), blizz je htio napravit warhammer(fantasy) igru, al gw nije dao i onda se rodio warcraft, poslje tog se rodio svedragi nam world of warcraft, pa je došo WAR koji je trebo bit nasljednik daoca, al ne hej! to je kopija wowa, lošija kopija wowa ovo ono, lol wow je najlošiji mmo koji sam igro(oke možd i ne, pwi je malo više tardan na tom polju)


A The lost vikings? Jel se netko tog sjeca?

i r'n'r racing :>


Odigrao sam više-manje sve njihove naslove, izuzev Starcrafta kojeg iz nepoznatih razloga ne planiram odigrati, kao ni World of Whorecraft, iz jednostavnog razloga što "Blizz fanovi" pljuju po svim ostalim MMORPG-evima tvrdeći kako je WoW MMORPG svih MMORPG-eva, iako nikada nisu ni falusom došli blizu Guild Warsa ili nedajbože Aiona.

lol koji crni aion, ja sam od početka govorio da će aion biti wowlike i to je na kraju ispala istina...

jedna stvar mi nejde nikak u glavu, a to je zaš EA nije izbacio lotro prije WoWa, to bi ih onak totalno pomelo, lotr>warcraft

Devil Dog
16-02-2010, 21:18
wow je puno toga preuzeo od camelota...

Ray
16-02-2010, 21:46
wow je puno toga preuzeo od camelota i everquesta...

Fix'd.

Grim
16-02-2010, 21:51
wow nema veze s daocom, daoc ima rvr, i 3 sukobljene frakcije i jedan mi je od razloga zaš se nisam bar malo ranije rodio da probam to igru.. :(

ona priča da je blizz htio napravit wh40k igru... ja sam pročito drukčiju verziju(mada je moguće da su se obje dogodile), blizz je htio napravit warhammer(fantasy) igru, al gw nije dao i onda se rodio warcraft, poslje tog se rodio svedragi nam world of warcraft, pa je došo WAR koji je trebo bit nasljednik daoca, al ne hej! to je kopija wowa, lošija kopija wowa ovo ono, lol wow je najlošiji mmo koji sam igro(oke možd i ne, pwi je malo više tardan na tom polju)

Kakve veze ima Warcraft sa WH40K?

System
16-02-2010, 21:57
Originalnost u igrama je nestala krajem '80-ih i pocetkom '90 godina, kasnije je pocelo sve malo po malo da lici jedno na drugo da bi dostiglo vrhunac danas. Takodje sto se tice toga sto je sve kliseizirano, za epic setting je zasluzan Tolkien (Elfovi sa strijelama, nekad arogantni, dwarfovi sa ogromnim sjekirama i vole da piju) a za SF tipa WH40K, SC zasluzan je George Lucas sa Star Warsima (stormtroopers), ne bih zelio dublje da ulazim u to od koga su oni uzimali motive.
Also:
One igre koje se zasnivaju na istoriji da li su one plagijat, rip-off ili vec sta?

Rang€r
16-02-2010, 22:09
wow nema veze s daocom, daoc ima rvr, i 3 sukobljene frakcije i jedan mi je od razloga zaš se nisam bar malo ranije rodio da probam to igru.. :(

ona priča da je blizz htio napravit wh40k igru... ja sam pročito drukčiju verziju(mada je moguće da su se obje dogodile), blizz je htio napravit warhammer(fantasy)Sigru, al gw nije dao i onda se rodio warcraft, poslje tog se rodio svedragi nam world of warcraft, pa je došo WAR koji je trebo bit nasljednik daoca, al ne hej! to je kopija wowa, lošija kopija wowa ovo ono, lol wow je najlošiji mmo koji sam igro(oke možd i ne, pwi je malo više tardan na tom polju)

Kakve veze ima Warcraft sa WH40K?

čitaj, kktybye

Grim
16-02-2010, 22:36
Aha, my bad. Iako je to u principu isto kao i sa WH40K i Starcraftom, te se oboje dogodilo.
Inače, Rang€r, molim te da barem počinješ rečenice s velikom slovom i stavljaš točku na kraju. :(

Electromaster
16-02-2010, 22:40
A The lost vikings? Jel se netko tog sjeca?
I do. <3

keko
17-02-2010, 17:40
Diablo- općenito mi se ne sviđa hack'n'slash žanr, pa ni o Diablu nemam dobro mišljenje.
Warcraft- Po mojem mišljenju jedan prosječni RTS. Ništa manje, ništa više.
Starcraft- RTS koji sam prvi zaigrao, isto ništa posebno.
WoW- Ovo sam isto probao i ja stvarno ne vidim što ljudi vide posebno u tome. WoW je, ako se pogledaju mogućnosti MMO žanra, prilično jadna igra. Imaš questove koji se svode na ubi 10 ovoga ili onoga, world PvP, pvp u arenama ili battlegroundsima i to je u biti to. Cijela igra se svodi na skupljanje boljeg geara. Čak i ako nisu ispunili sve što su obećavali, inovativni MMO-ovi poput Darkfalla, Mortal Online-a ili Xysona koji još nije izašao, pružaju mnogo više mogućnosti nego wow.

Devil Dog
17-02-2010, 18:43
Pa meni je Warcraft općenoto bolji od WoW-a... DotA je za lan superzabavna, iako je izrađena od strane fanova...

FaTaL_mRkvA
17-02-2010, 18:47
WoW vjerojatno nisi ni igrao ...
A općenito, ne razumijem zašto bi netko uopće uspoređivao dvije potpuno različite igre kao što su TFT - DotA i WoW. :toilet:
Istina je da su povezane, ali to je potpuno drugi žanr.

Devil Dog
17-02-2010, 18:49
IGram aktivno WoW i DotU, samo hocu rec da mi je dota pružila više zabave nego leveriranje 3 osamdesetke, jer svaki je mec nepredvidljiv

MasaKrisT
17-02-2010, 19:02
meni je recimo dota uber dosadna,igrao sam sve blizzardove igre, i nakon jednog matcha starcrafta gdje ti mozak radi sto na sat,u doti izucim shemu,lijevom rukom jedem sendvic a desnom igram.

Rang€r
17-02-2010, 23:08
ti si onda neki imba pro bokte :/


Aha, my bad. Iako je to u principu isto kao i sa WH40K i Starcraftom, te se oboje dogodilo.
Inače, Rang€r, molim te da barem počinješ rečenice s velikom slovom i stavljaš točku na kraju. :(

bleh prekomplicirano, uostalom danas sam dobio 1 iz hrvatskog...


WoW- Ovo sam isto probao i ja stvarno ne vidim što ljudi vide posebno u tome. WoW je, ako se pogledaju mogućnosti MMO žanra, prilično jadna igra. Imaš questove koji se svode na ubi 10 ovoga ili onoga, world PvP, pvp u arenama ili battlegroundsima i to je u biti to. Cijela igra se svodi na skupljanje boljeg geara. Čak i ako nisu ispunili sve što su obećavali, inovativni MMO-ovi poput Darkfalla, Mortal Online-a ili Xysona koji još nije izašao, pružaju mnogo više mogućnosti nego wow.

točno to, osim toga, hey nemožeš reći samo skupljanje boljeg geara, to je i skupljanje repa, ono.. :(


WoW vjerojatno nisi ni igrao ...
A općenito, ne razumijem zašto bi netko uopće uspoređivao dvije potpuno različite igre kao što su TFT - DotA i WoW. :toilet:
Istina je da su povezane, ali to je potpuno drugi žanr.

wowu sam opet dao šansu u siječnju, igro sam ga neš malo, ugl. vikendom, i trajalo je oko 5 tjedana, i onak se jednom začudim koji mi qrc ovo treba i uninstallo igru, totalno je retardirana + ima retardiran community(ne kažem da su svi retardi, al jednostavno kad imaš community koji se bazira na 10+ milijuna članova retardi dominiraju)

Sgt. Bull
17-02-2010, 23:51
meni je recimo dota uber dosadna,igrao sam sve blizzardove igre, i nakon jednog matcha starcrafta gdje ti mozak radi sto na sat,u doti izucim shemu,lijevom rukom jedem sendvic a desnom igram.
Da ti nisi nešta pomješao? Starcraft ima tempo k'o mrtav konj.

MasaKrisT
17-02-2010, 23:58
???
Jel mi pricamo o istoj igri?Najbrzoj rts igri na svijetu?Igra koja od prve sekunde igranja trazi 200-250 poteza u minuti ,pri tome mislim na korisne poteze, da bi bio high lvl igrac?

Sgt. Bull
18-02-2010, 00:01
???
Jel mi pricamo o istoj igri?Najbrzoj rts igri na svijetu?Igra koja od prve sekunde igranja trazi 200-250 poteza u minuti ,pri tome mislim na korisne poteze, da bi bio high lvl igrac?
Lol, najbržoj? Po čemu je to tačno starcraft najbrži? I daj molim te objasni mi po kojoj se to formuli traži tačno 200-250 poteza u minuti? Daj molim te, nije da SC i WC igram već nekih 7-8 godina, ali eto, veliki high level igraCu.

MasaKrisT
18-02-2010, 00:05
Nisam nikakav high lvl igrac dapace ja sam nakon 4 godine treninga zapeo na C-, od mogucih A+,(skala ide D-/D/D+/C-/C/C+/B-/B/B+/A-/A/A+).Neznam zasto nastupas tako agresivnim tonom. Igrao sam i warcraft,koji zahtjeva malo manji micro,cisto zato sto se strategija zasniva na kontroli Heroj+ jedan broj vojske.Nigdje nije propisan takav APM od 200/250, nego je to lvl kojim profi igraci igraju.Kao sto usan bolt trci ispod 10 sekundi,tako oni igraju.brzina ti je potrebna cisto zbog mogucnosti igre da u 7 minuti imas main base, expanziju,2 broja vojske, 2 broja seljaka, koje trebas rasporedjivati,4 gatewaya u slucaju protosa itd,tako da potreba stvara brzinu, a ne obrnuto.

PZNdaEM9SfI

Sgt. Bull
18-02-2010, 00:16
Nisam nikakav high lvl igrac dapace ja sam nakon 4 godine treninga zapeo na C-, od mogucih A+,(skala ide D-/D/D+/C-/C/C+/B-/B/B+/A-/A/A+).
4 godine treninga :pray:

Neznam zasto nastupas tako agresivnim tonom
Kojim agresivnim tonom? Ti kao i Reiko, čim neko pogleda u tvom pravcu odma se nađeš uvrijeđen. Izvintavam se.

Igrao sam i warcraft,koji zahtjeva malo manji micro,cisto zato sto se strategija zasniva na kontroli Heroj+ jedan broj vojske.
WC zahtjeva mnogo više micro-a, posebno u teškim partijama gdje je i najmanji unit važan, za razliku od ovog gdje je važno samo da si u stanju da namassaš što više unita.

Nigdje nije propisan takav APM od 200/250, nego je to lvl kojim profi igraci igraju.Kao sto usan bolt trci ispod 10 sekundi,tako oni igraju.brzina ti je potrebna cisto zbog mogucnosti igre da u 7 minuti imas main base, expanziju,2 broja vojske, 2 broja seljaka, koje trebas rasporedjivati,4 gatewaya u slucaju protosa itd,tako da potreba stvara brzinu, a ne obrnuto.
Već jednom davno je dokazano kako je APM najmanje važan tokom igranja, ti ako si sposoban i znaš što hoćeš nečeš provesti pola sata klikajući k'o majmun već češ jednom kako bog zapovjeda, ali ne, sjećam se još i dok sam igrao WC kako su se svi "pro" ložili na APM i svi su uvijek nakraju spušili foru, zašto? Zato što mu je važnije da mu je APM veći nego da igra kako treba.
Ne vidim baš neki teški multitasking tu, ako se sve binda (kako već, zaboravio sam) onda nije problem. Ako znaš gdje se šta nalazi, opet nije problem, hence APM je sranje na koje se svi lože a pojma nemaju zašto im je potreban.

P.S. Molio bih dr.mr.prd Reika da me ignora ako kojim slučajem vidi ove postove. Fala, volim i ja tebe.

MasaKrisT
18-02-2010, 00:24
Nisam mislio na trening kao trening ,vec svakodnevno igranje,ko sto klinci peru cod danas.U tvoj o veliki igracu sam osjeti sarkazam,nevolim kad mi se govori s visoka, pogotovo kad znam sta pricam. Za wc3 naprosto nije potreban veci apm nego za sc.Onu foru sa videa gore nemoze izvesti nijedan wc3 player trenutno,mogu se okladit u to.Starcraft nije cisti macro,cisti dokaz su trenutni zergovi koji igraju, koji igraju sa 1-2 grupe unita sto bi u wc3 bilo ekvivalentno heroj + 2 unita.Samo sto je prvi slucaj puno teze micrati jer imas 24 unita,a ne 3 i umiru od 2 udarca, a ne od 40 kao u wc3. Nezelim sada traziti vide-e naprednijeg micra i macra jer si se postavio tako da ti vjerojatno necu moci niti dokazati, uostalom koncept wc3 je drugaciji od sc, pogledaj Zeusa recimo, cim nije mogao parirati na sc koreancima, presao je na wc3. Testie,jedan od najboljih igraca je presao na dotu, Elky na wow itd. Koncentracija, motorizam,robotizacija pokreta i vrhunska mogucnost improvizacije je nesto sto je sc odrzalo na zivotu i diglo ga iznad drugih igraa koje su zapale u kolotecinu kao C&C, Rise of xxx, warhammer(iako rispekt igri ) itd. Pronaci cu video ,koji je nacional geographic radio o starcraft igracima, ispitivanjima na mozgu za vrijeme igranja itd ako treba i uploadati ga.

Da se razumijemo,mnoge igre iziskuju tonu vremena, vjezbe i mozga, ali reci da je starcraft igra sa ubitacno sporim razvojem gameplaya je naprosto nerazumno.Osim ako si igrao singleplayer kampanju pa iz toga zakljucujes.to se da odigrati bez misa.

i edit: o gluposti sa apm sam napisao gore tocno to sto si rekao,neznam zasto se referiras na to kad pricamo u istom smjeru.

Sgt. Bull
18-02-2010, 00:39
Nisam mislio na trening kao trening ,vec svakodnevno igranje,ko sto klinci peru cod danas.U tvoj o veliki igracu sam osjeti sarkazam,nevolim kad mi se govori s visoka, pogotovo kad znam sta pricam.
Naravno. Jadan ti.

a wc3 naprosto nije potreban veci apm nego za sc.Onu foru sa videa gore nemoze izvesti nijedan wc3 player trenutno,mogu se okladit u to.Starcraft nije cisti macro,cisti dokaz su trenutni zergovi koji igraju, koji igraju sa 1-2 grupe unita sto bi u wc3 bilo ekvivalentno heroj + 2 unita.Samo sto je prvi slucaj puno teze micrati jer imas 24 unita,a ne 3 i umiru od 2 udarca, a ne od 40 kao u wc3.
Pogledaj protose i Zealote, ne treba dalje ići, dok mu skineš shield on bez problema smakne marinca i načne drugog i to dobrano, ako to nije "40" udaraca dok ga se ubije, onda ne znam šta je. Ona fora je djelo pravog profesionalca, ne balkanskih ispljuvaka koji su prvi put čuli za SC kada je najavljena dvica. Onakav micro je potreban i poželjan, siguran sam da 50% microa u SC-u je bespotrebno i nepoželjno, baš kao što je bilo i u warcraftu. Poređenje SC-a i WC-a je smotano, kruške i jabuke, ali eto smješno je što se u oba slučaja pojavio APM i svršavanje za istim.

Nezelim sada traziti vide-e naprednijeg micra i macra jer si se postavio tako da ti vjerojatno necu moci niti dokazati, uostalom koncept wc3 je drugaciji od sc, pogledaj Zeusa recimo, cim nije mogao parirati na sc koreancima, presao je na wc3. Testie,jedan od najboljih igraca je presao na dotu, Elky na wow itd. Koncentracija, motorizam,robotizacija pokreta i vrhunska mogucnost improvizacije je nesto sto je sc odrzalo na zivotu i diglo ga iznad drugih igraa koje su zapale u kolotecinu kao C&C, Rise of xxx, warhammer(iako rispekt igri ) itd. Pronaci cu video ,koji je nacional geographic radio o starcraft igracima, ispitivanjima na mozgu za vrijeme igranja itd ako treba i uploadati ga.
Dota je najveće njesra koje postoji, but again that is my opinion. WoW je zaslužan za uništavanje WC communitya koji danas vrvi od noobova, massera, abusera i raznih iscjedaka kojima iskreno želim jedan dugoročni ban. SC je na životu održala činjenica da je za razliku od spomenutih igara prošao na međunarodnoj sceni i da ga Koreanci previše gotive i uveličavaju kao i zbog svoje jednostavnosti, baš kao i WC. Za C&C i Warhammer nije postojala šansa jer su drugačije igre od blizzardovih. Ajmo reći da su barem meni te igre smislenije. Ne moraš ništa uploadati, ne treba, hvala. Što se mene tiče ova je diskusija gotova.


Da se razumijemo,mnoge igre iziskuju tonu vremena, vjezbe i mozga, ali reci da je starcraft igra sa ubitacno sporim razvojem gameplaya je naprosto nerazumno.Osim ako si igrao singleplayer kampanju pa iz toga zakljucujes.to se da odigrati bez misa.
Opet kažem, već duži niz godina igram i warcraft i starcraft (većinom sa frendom i na prekide) i znam o čemu pričam.

Moje mišljenje o blizzu i dalje stoji, ljudi koji isključivo ganjaju profit, izmišljaju i dižu cifre i izdaju igru jednom u desetljeću, pritome servirajući takav klon i takvu lošost da je to nemoguće podnjeti. I onda kada konačno naprave igru da valja, unište je jer im ne donosi više toliki profit. Requotat ću svoj mišljenje kojeg se još uvijek dobrano držim. Hf.


Warcraft I - Roflol
Warcraft II - Vidi gore
Warcraft III - Uništen community for WoW's sake.
Starcraft - Lawl, jedino valja u MP-u, a i tada je sra*e
Diablo I - Clickfest
Diablo II - Clickfest II

MasaKrisT
18-02-2010, 00:44
Gg ja sam svoje iznio, ti svoje, rasprava moze dalje,bez mene,ako tko ima pitanja nek mi se javi na pm.

Sto se tice onoga ''jadan ti'', ja nikoga na ovom forumu otkada jesam tu nisam uvrijedio,niti gledao s visoka,osim ljudi koji se regaju da bi trazili crack ili tako nesto, stoga volim da se tako drugi odnose prema meni, hvala.

Neven <R>
18-02-2010, 07:23
Meni samo nije jasno koje je genijalne RTS-ove igrao sgt. bull kada mu je SC tolko smeće. Jedini bolji RTS iz tog razdoblja je (IMO) AoE2, a ovi današnji razni generalsi pa i WC3 su nivo ili dva ispod tih RTS-ova.

I po čemu je singleplayer (a kamoli multi) SC-a loš?

SHODAN
19-02-2010, 11:27
WC zahtjeva mnogo više micro-a, posebno u teškim partijama gdje je i najmanji unit važan, za razliku od ovog gdje je važno samo da si u stanju da namassaš što više unita.


:pray:


Već jednom davno je dokazano kako je APM najmanje važan tokom igranja, ti ako si sposoban i znaš što hoćeš nečeš provesti pola sata klikajući k'o majmun već češ jednom kako bog zapovjeda, ali ne, sjećam se još i dok sam igrao WC kako su se svi "pro" ložili na APM i svi su uvijek nakraju spušili foru, zašto? Zato što mu je važnije da mu je APM veći nego da igra kako treba.

:pray:

Zato sto SC = W3 :pray:


Ne vidim baš neki teški multitasking tu, ako se sve binda (kako već, zaboravio sam) onda nije problem. Ako znaš gdje se šta nalazi, opet nije problem, hence APM je sranje na koje se svi lože a pojma nemaju zašto im je potreban.

:pray:


Post godine, samo sto je doticni uvjeren da je on u pravu, kolicinu gluposti koja se moze procitati je nevjerojatna... nije da igram SC vec 5 godina, ali ti si decko fulo ceo fudbal.... prebaci se na Super Maria


I bar si ikada igro SC, pa i W3.... jer ako cak i jesi, zali boze kako si prolazio... ah da, s frendom si igro :pray:

Systematic Reverse
19-02-2010, 14:02
...

Meni je jedino smijesno kako vecina SC igraca pljuje po WC-u, koji je po kvaliteti na istoj razini..

+ ako su SC/WC jednostavne igre, koje nisu? Jel CoD/AoE/nesto trece mozda kompliciraniji? Sta ja tu propustam?

o.O


U niti jednu igru ne ulože ni malo strasti i <3.

olol

FaTaL_mRkvA
19-02-2010, 16:32
Ne razumijem što mislite kad kažete da "Blizzard ima dobru reklamu" i da je to kao jedini razlog zašto tako dobro prodaju igre.
Jedine "reklame" koje sam ja ikada primjetio (nećemo računati pokoji ad na netu, adove ni ne gledam) u vezi Blizzovih igara su pohvalni komentari frendova i kvaliteta igara koja me privukla na prvi pogled još odonda kada sam imao 7-8 godina i među starim cd-ima koje sam dobio uz komp pronašao Warcraft II i, ne znajući što je to uopće i kako će to utjecati na moj budući život, instalirao i ušao u igru.
Jest da su im igre ovisničke (ne da su za ovisnike, nego stvaraju ovisnost), ali pobogu, kvalitetne su!

Sgt. Bull
19-02-2010, 17:19
Shodan, ako imaš kakav pametan i konstruktivan odgovor na moje postove slobodno odgovori u protivnom odjebi u troskoku. Fala. Igram SC i WC već duži niz godina i znam o čemu govorim, ako ti smeta moje pljuvanje po Blizzardu, bujrum ignore i report, jasno? Za razliku od tebe ja cijenim kvalitetu igre, a prema meni SC definitivno nema istu. Fala, odjebaus i cus.

SHODAN
19-02-2010, 17:38
Shodan, ako imaš kakav pametan i konstruktivan odgovor na moje postove slobodno odgovori u protivnom odjebi u troskoku. Fala. Igram SC i WC već duži niz godina i znam o čemu govorim, ako ti smeta moje pljuvanje po Blizzardu, bujrum ignore i report, jasno? Za razliku od tebe ja cijenim kvalitetu igre, a prema meni SC definitivno nema istu. Fala, odjebaus i cus.

Nigdje ja nisam rekao da je SC kvalitetna/dobra igra, ali gluposti koje ti pises nemaju apsolutno nikakve veze s igrom i smijesne su ljudima koji su igrali SC vise od mjesec dana kompetitivno. Prestani se blamirat, mislim da ce ti na to ukazati jos ljudi.


Odjeb je lansiran.

Sgt. Bull
19-02-2010, 17:47
Nigdje ja nisam rekao da je SC kvalitetna/dobra igra, ali gluposti koje ti pises nemaju apsolutno nikakve veze s igrom i smijesne su ljudima koji su igrali SC vise od mjesec dana kompetitivno. Prestani se blamirat, mislim da ce ti na to ukazati jos ljudi.
Očito je da je istina ta koja smeta blizzard fanboyima. Too much for you?

Systematic Reverse
19-02-2010, 18:19
prestanite vise koristiti tu rijec "fanboy" plz..

btw "fanboyima" :rotfl:

nhf, stvarno je smijesno ^


i nakon jednog matcha starcrafta gdje ti mozak radi sto na sat,u doti izucim shemu,lijevom rukom jedem sendvic a desnom igram.

lol, i uz sve to suxas u doti, jel tako?

kakvi su to glupi komentari jebote..

Devil Dog
19-02-2010, 21:07
prestanite vise koristiti tu rijec "fanboy" plz..

btw "fanboyima" :rotfl:

nhf, stvarno je smijesno ^


i nakon jednog matcha starcrafta gdje ti mozak radi sto na sat,u doti izucim shemu,lijevom rukom jedem sendvic a desnom igram.

lol, i uz sve to suxas u doti, jel tako?

kakvi su to glupi komentari jebote..


owned :bravo:

SHODAN
19-02-2010, 23:57
Nigdje ja nisam rekao da je SC kvalitetna/dobra igra, ali gluposti koje ti pises nemaju apsolutno nikakve veze s igrom i smijesne su ljudima koji su igrali SC vise od mjesec dana kompetitivno. Prestani se blamirat, mislim da ce ti na to ukazati jos ljudi.
Očito je da je istina ta koja smeta blizzard fanboyima. Too much for you?

Vrijeme je danas bas sranje jelda?

Jopax
20-02-2010, 01:46
Ja samo ne mogu shvatiti kako nekome SC može biti zabavno igrati za novac, meni je ta igra loša upravo zbog svog savršenog balansa koji te tjera da igraš kompetitivno i da paziš na svaki potez, igram igre da se zabavim a ne da radim.Što se tiče WC-a on je bio sasvim dobar, ono što sam pravo volio kod te igre nisu bili melee mečevi koji bi postali dosadni i repetitivni nakon kratkog vremena, više volim tonu mapa i različitih stvari koje su napravili korisnici(ne dotu) različiti td-ovi i slično, i sad se sjećam titan islanda ili castle wara, legendarne mape

Systematic Reverse
20-02-2010, 16:06
Castle fight mislis?

da to je bila fora mapa, nisam je dugo igrao ^^

Jopax
21-02-2010, 02:42
Ono što mi se sviđalo kod mape su bili botovi koji su bili na zavidnoj razini, sjećam se jednom kada su svi quitali osim mene, nisam ni skužio dok nisam pitao nešto xD

Rang€r
22-02-2010, 14:25
prestanite vise koristiti tu rijec "fanboy" plz..

btw "fanboyima" :rotfl:

nhf, stvarno je smijesno ^

[quote=MasaKrisT]i nakon jednog matcha starcrafta gdje ti mozak radi sto na sat,u doti izucim shemu,lijevom rukom jedem sendvic a desnom igram.

lol, i uz sve to suxas u doti, jel tako?

kakvi su to glupi komentari jebote..


owned :bravo:[/quote:1t2y25bp]

totalno...

ono dotu moš masterat, bit isus krist, al kad ti dođe neki imba tim, može bit 5 dobrih individua u timu, ak nemaju tu neku kemiju, drugi tim ih jednostavno zgazi, makar ovi 1v1 bili bolji, jači, skillfulniji il koji več qrc... osjetio sam to

Karlo_from_Bjelovar
23-02-2010, 23:24
procitao sam 3 stranice ovoga topica... i jos uvijek ne vjerujem koliko se sranja moze u 3 stranice nasrat... xD

rudeboy95
23-02-2010, 23:38
Danas instalirao D2. Nakon Den of Evila sam samo Alt+F4 i dosta gluposti. Ja sam stvarno idiot što sam potrošio 100 kuna na taj shit.

System
23-02-2010, 23:59
Da si je igrao prije 10 godina ne bi tako radio. Igra je kult.

W3DR4N
24-02-2010, 00:03
Da ju je igrao prije deset godina, napravio bi istu stvar i pokrenuo UT.

rudeboy95
24-02-2010, 09:26
Da si je igrao prije 10 godina ne bi tako radio. Igra je kult.
Istina, igrao sam prije 6-7 godina i bila mi je igra super. No stvar je u tome što sam tada imao 7-8 godina. Od te dobi sam daleko proširio gamerski ukus, i sad mi se ovo čini smeće. Nije stvar u grafici, nego jednostavno groznom gejpleju kojeg su prije 10 godina napraviti jednako dobrim kao i sada.

r0rschach
24-02-2010, 10:38
Da si je igrao prije 10 godina ne bi tako radio. Igra je kult.
Istina, igrao sam prije 6-7 godina i bila mi je igra super. No stvar je u tome što sam tada imao 7-8 godina. Od te dobi sam daleko proširio gamerski ukus, i sad mi se ovo čini smeće. Nije stvar u grafici, nego jednostavno groznom gejpleju kojeg su prije 10 godina napraviti jednako dobrim kao i sada.
Gameplay Diabla je nešto nenadjebivo.
A sad šuti i odi igrati CoD2.

Sgt. Bull
24-02-2010, 13:08
Gameplay Diabla je nešto nenadjebivo.
A sad šuti i odi igrati CoD2.
Gameplay Diabla je nešto najgore što postoji. Na isti fazon je napravljen i Titan Quest, jedan od najgorih i najdosadnijih naslova za koje znam. Clickfest. Fuj.

Click. Click. Click...

System
24-02-2010, 13:26
U tome ima vise drazi nego u jednom kliku na sat, samo grindanje...
Kome se mis nije pokvario tokom prelaska Diabla nije faca...

Sgt. Bull
24-02-2010, 13:30
Diablo je zabavan prvih 100 000 klikova, nekih pola sata od početka, kasnije već postaje dosadan.

keko
24-02-2010, 14:40
Da, pa bilo bi puno zabavnije da ga srede kao neki pravi RPG, razgovori s likovima, donošenje odluka itd. Ovako samo odeš do lika,on nešto ispriča i dalje click click click....

MasaKrisT
24-02-2010, 18:05
zato se taj zanr zove hack'n'slash isuse.

Sgt. Bull
24-02-2010, 18:12
zato se taj zanr zove hack'n'slash isuse.


Diablo is a dark fantasy-themed action role-playing game developed by Blizzard North and released by Blizzard Entertainment on January 2, 1997.

McPingvin_v2.0
24-02-2010, 18:15
eaADQTeZRCY

GeraltofSmeg
24-02-2010, 18:15
zato se taj zanr zove hack'n'slash isuse.


Diablo is a dark fantasy-themed action role-playing game developed by Blizzard North and released by Blizzard Entertainment on January 2, 1997.
:|

Sonic_Moronic
24-02-2010, 18:25
Gameplay Diabla je nešto nenadjebivo.
A sad šuti i odi igrati CoD2.
Gameplay Diabla je nešto najgore što postoji. Na isti fazon je napravljen i Titan Quest, jedan od najgorih i najdosadnijih naslova za koje znam. Clickfest. Fuj.

Click. Click. Click...

Znači, sve što se bazira na klikanju je dosadno?

Sgt. Bull
24-02-2010, 18:30
S:|
?

@pingu:Na dnu stranice (http://us.blizzard.com/en-us/games/d2/)Sfino piše


* Platform: PC / Mac
* Genre: Action/RPG
* Release Date: June 29, 2000
* Expansion requires the full version of Diablo II

@sonic:Kada govorimo o besmislenom i brojčano prevelikom klikanju, onda da.

System
24-02-2010, 18:37
Action/RGP = Hack'n'Slash

Sgt. Bull
24-02-2010, 18:48
Action/RGP = Hack'n'Slash
Olol. :D Mogli bi onda fino to i napisati ^^

Arbiter of Change
24-02-2010, 18:59
I jesu... ali onda opet, kad vidim što je pored njega odmah sam sumnjičav. :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Hack_and_slash

This form of gameplay can now be found in a wide range of role-playing video game games, including games such as Lineage[3]Sand Diablo [4].

Stvar je u konotacijama i klasičnom zamućivanju žanrova u današnje vrijeme (čitaj, sve sami neki hibridni nakoti, do te mjere da su čisti primjerci žanrova danas rijetki). Konotacije zato jer "hack and slash" ne nagovještava baš "family friendly" iskustvo i nije marketabilno svim skupinama, posebno danas kad je "hardcore i grimdark" izgleda postala popularna poštapalica u PR vodama... ili tako nešto.

cham3leon
24-02-2010, 19:18
Meni jedino što fali u tom Diablo konceptu jest da imaš jedno jedino naselje, jako malo likova za interakciju i tako dalje.

Sonic_Moronic
24-02-2010, 22:06
Igra je nastrojena klanju, što je tu teško razmjeti? :)

Storytelinga ima malo ali zato je predivan, valjda ne moram spominjati cinematicse, a i voice-acting je genijalan. I eto ti hita. Znam da sam ja bio ovisan o igri...

FaTaL_mRkvA
25-02-2010, 00:48
Ja sam na moru, kad sam imao laptop bez miša prešao Diablo II na normal i ubio Andariel na nightmare sa touch-padom. :rambo:
EDIT: to mi je bio prvi put da sam igrao Diablo II

rudeboy95
25-02-2010, 10:16
Ja stvarno neznam zašto jedna indie igra, koja bi trebala biti kopija Diabla ima bolji gameplay od originala (iako je isto h'n's)? To nema veze sa godinom izdanja. Blizz je jedostavno smeće, ako ga može niskobuđetna indie igra nadmašit.

Lord Ragnarok
25-02-2010, 11:04
a u cemu ga je ta indie igra nadmasila?
i zas nisam ni cuo za tu igru?

Kid A
25-02-2010, 11:05
Mozda si gluh :thumbs2:

rudeboy95
25-02-2010, 11:21
a u cemu ga je ta indie igra nadmasila?
i zas nisam ni cuo za tu igru?
Torchlight. Nadmašila ga je u gameplayu koji više nije toliko dosadan i monoton.

Arbiter of Change
25-02-2010, 11:30
ORLY? Kako? Iz onog što sam ja odigrao formula je sasvim ista, osim što Torchlight ima ljubimca koji ti tegli opremu u grad (D3, bolje ti je da imaš nešto slično, ne šalim se). Klik fest je i dalje tu, tako da će i dalje ići na jetru onima koji ga ne podnose. I nema MP, odmah za koplje lošiji.

MasaKrisT
25-02-2010, 11:30
Lol ,igrao sam torclight,nije ga nadmasila nimalo...9 godina nakon diabla,uzela je ono dobro od njega,iskopirala,stavila u drugi setting i eto ti zabave.

Lord Ragnarok
25-02-2010, 11:38
a u cemu ga je ta indie igra nadmasila?
i zas nisam ni cuo za tu igru?
Torchlight. Nadmašila ga je u gameplayu koji više nije toliko dosadan i monoton.

kaj? torchlight nadmasio diablo? daj me nemoj zajebavati. igra sa apsolutno nikakvim replay sposobnostima da nadmasi d2?
gameplay nije dosadan/monoton? daj bokte umro sam na zadnjih 5 floorova (30-35) kolko je bilo naporno, dok sam mogao valjda 10000000000 ubiti diabla, baala, andariel i druge sa vise od 10 razlicitih buildova po 1 klasi. sad necu spominjati da ima mrvicu vise klasa diablo od tochlighta. da ne spominjem i broj skillova u svakom treeu.
tog nema u tochlightu, sma skillovi koje ni nemoras lvlati. samo ercimo sacuvas pointse za zadnji skill i na lvl xx sam ta zadnja 2 skilla dizes bez beda.
eh i sam spomenuo da sam igru presao samo sa +str? znaci nikakvi drugi statsi samo sam str dizao. svaki lvl, svi pointovi u str. igra je bila jebeno teska na normal. fkt sam se namucio sa razmisljanjem kak dignuti sve statse da mu bude sto laksi prelazak.
not...

sad kad vec oces pljuvati po diablu, jedina igra u tom zanru koja je (imo) njemu do koljena je titan quest. brdo klasa, skillova te odlican setting (da, sad ce neko uletiti joj pa anticku grcku smo vec pobili xxxxxxx puta u xxxxx igrama, ali ko te jebe). ta igra je jedno 10000000000000 puta bolja od torchlighta. ali ne bolja od diabla.

Arbiter of Change
25-02-2010, 12:07
Baš sam se sjetio TQ vs. Diablo rasprava... ne opet. :)

Systematic Reverse
25-02-2010, 12:09
jel se ti rudeboy zajebavas ili koji kurac?

MILF hunter
25-02-2010, 12:16
a u cemu ga je ta indie igra nadmasila?
i zas nisam ni cuo za tu igru?
Torchlight. Nadmašila ga je u gameplayu koji više nije toliko dosadan i monoton.

:rotfl:

Nakon ovoga bi ti bilo bolje da se ne pojavljuješ par dana. Možda će ljudi zaboraviti da si to napisao. Vjerojatno neće, ali ipak...

Lord Ragnarok
25-02-2010, 12:17
@arby pokusat cu ne vise uplesti tq u pricu, ali kad neko sere po diablu da je losiji od nekog smeca koje ima 0 replay mogucnosti, jednostavno se mroam pozvati na sve one epske naslove koje cine hns prezabavnim.
torchlight je sramota za hns. potrebno 0% mozga za raspodjelu skillova i statsa. prica koja saka u istoj mjeri ko i d2 (nikad nisam volio tu pricu) samo sto ima jedno 4 grada manje od diabla 2. jedina, i to ako, prednost je unlimited dungeon. to je prednost samo za one koji tu igru mogu probaviti vise puta. meni smao padne mrak na ocu kad shvatim da sam upravo 1-hitao bossa sa crit od obicnog napada...

i xara, ak sam tolko gluh, onda me prosvjetli koja je indie igra tolko oblja od d2. osim ako i ti ne mislis na tochlight...

Systematic Reverse
25-02-2010, 12:49
yep karabaše..

explain yourself!

Kid A
25-02-2010, 12:56
Diablo III ce biti bolji od sviju

Systematic Reverse
25-02-2010, 12:58
:evil: :evil: :evil:

Sgt. Bull
25-02-2010, 13:28
Diablo III ce biti bolji od sviju
Nije mu neka konkurencija :/

Arbiter of Change
25-02-2010, 13:43
To ti sve kaže. Blizzard je H&S učinio svojim unatoč konkurenciji, za razliku od RTS i MMORPG žanrova gdje je "samo" bitan igrač. :)

Sgt. Bull
25-02-2010, 13:46
A možda je jednostavno veoma mala zainteresovanost konkurencije za H'n'S naslove i samim time istih nema puno.

Arbiter of Change
25-02-2010, 14:00
Sumnjam, budući da je industrija takva da svi žele dio uspješnog kolača. Nisam ja mislio da nema DOBRIH sličnih naslova (TQ i Nox, npr), ali činjenica da se D2 igra još i dan-danas pored njih govori sama za sebe (mislim aktivno preko BNeta, ne samo singleplayer). Nisu svi igrači nostalgičari, prepoznali bi kvalitetu da je vide.

Osobno mislim da je stvar u tome što je već prošlo dosta godina od D2 i treba oživjeti žanr sa D3 (na račun kojega i Torchlight pokušava zaraditi kao privremeni fix), vidjeti ćeš kako će onda opet početi izlaziti slične igre. Moja teorija zašto nijedna nije bila uspješna je ta da proizvodnja jednog hit H&S naslova zahtjeva određeno znanje koje izgleda Blizzard posjeduje najviše od svih - treba znati učiniti igru koja se svodi na manijakalno klikanje zanimljivom krajnjem korisniku. Izgleda da nijedan drugi developer jednostavno nije uspio replicirati taj osjećaj, bar ne na duže staze.

Bartuc
25-02-2010, 14:13
Ma Diablo 2 je svetinja. Više ga nikada neću zaigrati pošto mi se zgadio, ali to je potpuno normalno nakon što ga pređeš parsto puta kroz cca 9 godina staža (nije 9 godina, ali otkako je izašao, bar ga jednom godišnje instaliram) :D Titan Quest je također odličan, ali nije niti blizu zarazan i dinamičan poput D2. Hellgate je najveće smeće ikada. Tako da Blizz stvarno nema konkurencije na području H&S-a.


Također, clickfest nije argument protiv Diabla. Igra se gleda i ocjenjuje unutar svoga žanra, tako da nemreš naveseti clickfest kao manu kada je to glavni element H&S žanra.

Sgt. Bull
25-02-2010, 14:39
Sumnjam, budući da je industrija takva da svi žele dio uspješnog kolača. Nisam ja mislio da nema DOBRIH sličnih naslova (TQ i Nox, npr), ali činjenica da se D2 igra još i dan-danas pored njih govori sama za sebe (mislim aktivno preko BNeta, ne samo singleplayer). Nisu svi igrači nostalgičari, prepoznali bi kvalitetu da je vide.

Pa i nema "dobrih" u tolikom broju, hell, toliko ih je da ih možeš na prste jedne ruke nabrojati, upravo to pomaže da se razvikani D2 i dan danas igra unatoč eto recimo jednom Torchlightu ili TQ-u ispred kojih svi spominju i kunu se u D2.


Osobno mislim da je stvar u tome što je već prošlo dosta godina od D2 i treba oživjeti žanr sa D3 (na račun kojega i Torchlight pokušava zaraditi kao privremeni fix), vidjeti ćeš kako će onda opet početi izlaziti slične igre. Moja teorija zašto nijedna nije bila uspješna je ta da proizvodnja jednog hit H&S naslova zahtjeva određeno znanje koje izgleda Blizzard posjeduje najviše od svih - treba znati učiniti igru koja se svodi na manijakalno klikanje zanimljivom krajnjem korisniku. Izgleda da nijedan drugi developer jednostavno nije uspio replicirati taj osjećaj, bar ne na duže staze.
Slične igru su već počele izlaziti ali nisu doživjele uspjeh pored D2 fanova koji ne gledaju dalje od Diabla i Blizzarda, upravo to i jeste problem u tom žanru. Blizzard je uspješno postavio temelje ali se dalje od njih nitko ne usuđuje maknuti već i ono što je od tih igara izašlo a da vrijedi popišanog groša je i dan danas isto kao Diablo, očito je da se svi boje neuspjeha pa je lakše reciklirati nego napraviti korak naprijed i unaprijediti igru (i pritom otkinuti ogromni komad kolača).


Također, clickfest nije argument protiv Diabla
Ne, clickfest je argument protiv žanra (H'n'S-a, kako se već zove) :)


Titan Quest je također odličan, ali nije niti blizu zarazan i dinamičan poput D2. Hellgate je najveće smeće ikada.
Titan Quest je potpuno isti kao Diablo, samo drugačiji setting. Hellgate je bio dobra ideja sa groznom izvedbom.

Bartuc
25-02-2010, 14:51
Ne, clickfest je argument protiv žanra (H'n'S-a, kako se već zove) :)

Tak može :D



Titan Quest je potpuno isti kao Diablo, samo drugačiji setting.

Nije isti. Isti je žanr, ali čitav loot sistem, dinamika igre, zaraznost, skill tree itd., sve je na strani Diabla.



Hellgate je bio dobra ideja sa groznom izvedbom.

Da, razrušeni London bi mogao biti pre sexy, atmosfera također. Ali uništili su igru jednoličnim lokacijama, jednoličnim itemima i jednoličnim neprijateljima. Tako da igra postane strašno brzo monotona, naporna i dosadna. To je najgore što se može desiti u H&S žanru.

Arbiter of Change
25-02-2010, 15:29
@Sgt. Bull;
Mislim da se ti, Bartuc i ja kužimo jako dobro samo što smo na različitim stranama ove rasprave. :)

Zašto nijedan novi H&S nije uspio potući Diablo? Zato jer je H&S kao žanr savršeno definiran i nije otvoren interpretaciji kao recimo "avanture" ili "RPG". Što to znači? Znači da ne možeš pretjerano promijeniti prvotnu formulu (koju je Diablo postavio), a da igra ne prestane biti H&S. Primjer je recimo Divine Divinity koji je granični H&S naslov prvenstveno jer ima više od loot-whorenja, tu i tamo kojeg questa i horde živina za ubiti... jer je više RPG. Sve ovo što je slijedilo nakon Diabla su u biti inferiornije kopije koje ne žele promijeniti ništa da ne postanu drugačije i time postanu nekakav "akcijski RPG-lite", a opet ne mogu ni replicirati doživljaj Diabla, iz ovog ili onog razloga.

Moja teorija i jedan od glavnih krivaca (hear me out, znam da je ludo)? 3D. Da, 3D koji usporava stvari sa svojim animacijama, rotiranjem kamere i drugim fancy efektima koji ubijaju onu staru spritovsku brzinu i dinamiku kod H&S naslova. Zato je recimo stari Throne of Darkness meni bolji od LOKI-a jer je dinamičan i no-nonsense sa gomilom loota - točno kakav bi jedan H&S naslov i trebao biti. Začudo, Diablo 3 izgleda kao da je sačuvao tu dinamiku, isto kao i Starcraft 2 čije animacije i modeli izgledaju kao da su spritovi oživjeli. O tom Blizzardovom znanju ja pričam.

Sonic_Moronic
25-02-2010, 16:52
Ajde, kad su se već tu okupili fellow fanovi Diabla, da li se možda netko sjeća jedne igre koja mu jako nalikuje, sjećam se recenzije u PCPLAYU u kojoj je recenzent rekao da mu je bolja od samog Đavla. Ne, nije Throne of Darkness, ali također ima istočnjački setting.

Bartuc
25-02-2010, 17:21
Ajde, kad su se već tu okupili fellow fanovi Diabla, da li se možda netko sjeća jedne igre koja mu jako nalikuje, sjećam se recenzije u PCPLAYU u kojoj je recenzent rekao da mu je bolja od samog Đavla. Ne, nije Throne of Darkness, ali također ima istočnjački setting.


Sacred?

Diablo ga pojede i posere u roku 2 minute koliko brz metabolizam ima...

W3DR4N
25-02-2010, 17:23
Ajde, kad su se već tu okupili fellow fanovi Diabla, da li se možda netko sjeća jedne igre koja mu jako nalikuje, sjećam se recenzije u PCPLAYU u kojoj je recenzent rekao da mu je bolja od samog Đavla. Ne, nije Throne of Darkness, ali također ima istočnjački setting.

Blade & Sword. Bio je to Gajić.

Sonic_Moronic
25-02-2010, 17:24
E, to. Već otkad mislim zaigrati. Thx.

TeraBajt
25-02-2010, 17:28
blizzard radi dobre, zabavne igre. sto se mene tice, dokle god ne upropaste svoj imidz, izvrstan su studio.

Grim
25-02-2010, 23:11
Titan Quest je potpuno isti kao Diablo, samo drugačiji setting.

Nije isti. Isti je žanr, ali čitav loot sistem, dinamika igre, zaraznost, skill tree itd., sve je na strani Diabla.

Meni je to bolje odrađeno u TQ, osobno, TQ mi je puno bolji od Diabla.

rudeboy95
25-02-2010, 23:36
Titan Quest je također odličan, ali nije niti blizu zarazan i dinamičanSpoput D2.
Titan Quest nisam probao, ali daj molim te. Dinamika je kao da sam ja to napravio u RPG Makeru.

FaTaL_mRkvA
26-02-2010, 10:57
Frajeru igra je rađena prije 10-ak godina...

rudeboy95
26-02-2010, 11:16
Svejedno, nemožeš reći da je D2 dinamičan. Možda je zarazan kao i svaka blizzova igra, ali brate..

Bartuc
26-02-2010, 11:22
Da, Diablo 2 je najdinamičniji H&S baš zato što je 2D. 3D animacije ne dopuštaju toliku dinamiku pokreta i klanja. Usporedi klanje u D2 s bilo kojem drugom H&S-u. Nema konkurencije...

rudeboy95
26-02-2010, 12:23
Da, Diablo 2 je najdinamičniji H&S baš zato što je 2D. 3D animacije ne dopuštaju toliku dinamiku pokreta i klanja. Usporedi klanje u D2 s bilo kojem drugom H&S-u. Nema konkurencije...
Sarcasm?

Systematic Reverse
26-02-2010, 14:57
NLqgsYUIyYk

Babitz
26-02-2010, 16:18
Ajde, kad su se već tu okupili fellow fanovi Diabla, da li se možda netko sjeća jedne igre koja mu jako nalikuje, sjećam se recenzije u PCPLAYU u kojoj je recenzent rekao da mu je bolja od samog Đavla. Ne, nije Throne of Darkness, ali također ima istočnjački setting.

Blade & Sword. Bio je to Gajić.
Je tko primjetio vrhunski prijevod s kineskog na engleski u toj igri?

loo
26-02-2010, 20:53
NLqgsYUIyYk

A daj nemogu vjerovat. U isto vrijeme slušam ovu pjesmu i kliknem na link. Jedno 10 puta sam kliknuo da provjerim jel' sve u redu :D

Systematic Reverse
28-02-2010, 15:48
:D

Sickmanno1
02-03-2010, 19:15
Stg Bullshit :pray: :pray:

Jebem ti krusku al si me nasmijao :D