PDA

Pogledaj cijelu verziju : nece ekran s kompom



nekifrik
13-02-2010, 16:13
pozdrav, imam jedan malo stariji komp koji je cisto u redu ali ima jedan problem - nece mi se spojit s ekranom.
tj ja spojim sve kako treba, no monitor ode u power saving mode, lampice na racunalu rade i zvuci tocno kao da radi..
razlozi?

Viper33
13-02-2010, 16:17
jel ti ne radi samo na tom ekranu ili si probao i na vise njih?..jer ovo mi nekako zvuci koda nije problem u ekranu vec u kompu :?

nekifrik
13-02-2010, 16:21
imam 2 ekrana ista na njima neide, i imam lcd veliki na koga nisam probao spojit..
ako je problem u kompu..kakav problem?

Viper33
13-02-2010, 16:24
nisam expert..ali pretpostavljam da je do windowsa. A opet moze i da si nesto prkcao po PC-u pa krivo spojio. jesi li? :D

nekifrik
13-02-2010, 16:25
sumnjam..a windowse neznam..i da ubacim instalacijski cd nis necu vidjet..

Viper33
13-02-2010, 16:27
neznam onda inace se ne kuzim u to rade bi cekao nekog iskusnijeg oni ce vjerovatno znat sry :)

weird1
13-02-2010, 17:49
Mozda ja necitam dobro ali ja nista neznam iz tvog posta.

ekran? Tv ekran, monitor? Ako tv ekran kako spajas? Kako si podesio imam nesto iskustva sa ati karticama i tv izlazima etc i zna zezat.

Ne radi. Ne radi kad udjes u windowse ili cim upalis komp nevidis ni post ni nista.

nekifrik
13-02-2010, 17:51
Monitor..kad ga spojim s ugaenim kompom ide u power saving mode, a kad upalim komp monitor je jos uvijek u tom modu..

weird1
13-02-2010, 18:24
hm buduci da odmah neradi, a probao si 2 monitora jesi li siguran da je komp ispravan?

Mozda da probas staviti drugu karticu u taj komp ako imas. Znam da kazes da je komp stariji, ali ja sam si, bas za takve stvari, sacuvao 4 mb pci ATI karticu.

Isto tako ne bi bilo lose da resetiras bios. (cisto sa budes siguran da nije do nekih postavki kompa)

Naravno moguce i da su monitori neispravni, ali to sto ti je komp stariji moze znaciti da je nesto na njmu otislo.


Edit: eh da i nikako nemoze biti do windowsa jer se windowsi loadiraju poslije posta, a ti si sad rekao da je ekran crn odmah cim uplais. Znaci prije nego se windowsi ucitaju.