PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa brzinom prženja



Edi Sm187
13-02-2010, 14:51
E ovako, imam jedan problem sa prženjem. Naime, Nero9 i CDBurnerXP DVD-ove koji su deklarirani za prženje na x16 brzini želi pržiti jedino na x4, tj. na najnižoj. Dok sam imao WinXP (prije nekih godinu dana) mi se znalo događati da nije htio pržiti marke poput Traxdata. Operacijski sustav je Win7 x64, prža Pioneer DVR-109. Kompjuter sam sastavljao na svoju ruku (pržilica je od starog kompa), pa možda sam nešto krivo spojio (iako ne vjerujem, no da ne bi bilo poslije da to nisam spomenuo).

Treba li možda očistiti pržilicu sa onim diskovima za čišćenje ili updateati firmware? Ako je ovo posljednje, kako?

Unaprijed hvala na odgovorima.

Edi Sm187
16-02-2010, 14:14
Kupio sam DVD lens cleaner, očistio, isto je kao i prije...

Edi Sm187
20-02-2010, 11:19
Čini mi se da se nisam dobro izrazio.

"Isto je kao i prije."="I dalje ne valja."

Anyone?

C
25-02-2010, 10:03
Brijem da nisi na njoj podesio jumpere kako spada.

U svakom slučaju, pokušaj kupovati original CD/DVD medije, ima ih puno takvih, koji nisu original, a oni stvaraju takve probleme. Ja sam jednom uzeo od Traxdate, Arite, Princoa, BenQa, Verbatima i Omege CD-e i DVD-e, nisam mogao ništa snimiti na njih, jednog dana mi frend donese prazan CD od Princoa, snimim ga na 48× brzini k'o nikada prije.

I naravno, uvjeri se da ti u programu podesiš brzinu pisanja. Programi koje si nabrojao po defaultu imaju opciju da sami određuju najbolju brzinu, a najbolja brzina je ona najmanja, naravno. Znači prije snimanja, odaberi brzinu!