PDA

Pogledaj cijelu verziju : Laptop, šarafi, čemer, jad...



Niko Bellic
13-02-2010, 11:34
Uspio sam najnormalnije otvoriti laptop i htjedoh skinuti zaštitni metalni polu kavez koji štiti disk, ali jao! Isti je metalni polu kavez pričvršćen sa čak šest mikro malenih križnih šarafa od kojih mogu olabaviti i odviti samo četiri, dok ostala dva (mamicu im) stoje i nikuda nemrdaju. Što god da ja napravim odvijač se vrti i vrti, a šarafi u stavu mirno.

Dajte mi neki savjet što da radim, tj. kako da maknem ta dva glupa i bespotrebna mikro malena šarafa. Popizdit ću!

Stavit ću vam večeras i slike, da dobijete bolji uvid u problem...

Lord Ragnarok
13-02-2010, 13:29
znaci serafciger ti se vrti u prazno ili se s njim i seraf vrti (kao kad izleti iz navoja)?

C
13-02-2010, 18:15
Skalperom ih odvrni. :)

hacker
13-02-2010, 18:25
Probaj s nožem...

Čux
13-02-2010, 21:22
možda s malo oštrijim šerafcigerom, al ak su (pogotovo sad) glave šerafima zglodane već onda bu jako zajebano.

Don Kihot
13-02-2010, 21:41
Uzmi nož, zabij ga pod vijak, te dobar odvijač sa dobrom tankom magnetnom glavom, i odvrni ga.

Ne kužim, odvrnuo sam na tisuće diskova iz prijenosnika i nikad nisam imao takav problem.

Očito ti je alat preloš. Nabavi neoštećen i kvalitetan alat.

Kupi ga jednom i imaj ga cijeli život.

Niko Bellic
13-02-2010, 21:50
Evo ovdje na slici su ta dva nevaljalca... :-x

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_051d2f72.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/970671_dellstudio15inferiorv2.jpg)

Koristio sam profi odvijač (skupi) i svi šarafi idu kao podmazani osim ta dva... :-x

Don Kihot
13-02-2010, 22:01
Vrte se na mjestu ili nemožeš odšerafiti?

Ako se vrte, pod njih zabij vrh nožića, pa ih lagano guraj prema vana dok ih odvrćeš.

Ako ih uopće ne možeš odšerafiti, zagrij ih lemilicom, da otpusti plastika/metalni nosač, pa odšerafi.

I to je to.

Niko Bellic
13-02-2010, 22:10
Prvi post... :?


Što god da ja napravim odvijač se vrti i vrti, a šarafi u stavu mirno.

C
13-02-2010, 22:27
Velim ti, uzmi skalper, i odvrni. Ako misliš da će skalper puknuti, vrh mu spali upaljačem, znači dugo drži pod plamenom, i neka se nakon toga sam ohladi, kako bi vrhu povećao ugljik, ili ti ga čvrstoću. ;)

Ako je šarafić ipak jako zategnut, izmi neki stavi nož koji ima dobar vrh i odvrni.

Don Kihot
13-02-2010, 22:28
Prvi post... :?

[quote="Talični Tom":1b9z1g22]Što god da ja napravim odvijač se vrti i vrti, a šarafi u stavu mirno.[/quote:1b9z1g22]

Onda si ga "zglajzo", ili ti je vrh odvijača predebel! :D

Nabavi pravi alat.

C
13-02-2010, 22:33
[quote="Talični Tom":nmw2fzqe]Prvi post... :?

[quote="Talični Tom":nmw2fzqe]Što god da ja napravim odvijač se vrti i vrti, a šarafi u stavu mirno.[/quote:nmw2fzqe]

Onda si ga "zglajzo", ili ti je vrh odvijača predebel! :D

Nabavi pravi alat.[/quote:nmw2fzqe]
Tako je. Znači alat za profesionalce, provjeren, čekić, kacavida, klješta i pajser.