PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nedamo Varsavsku?



Stranica : [1] 2 3

Dreadlock
11-02-2010, 21:09
Sto mislite o projektu gradanskog neposluha oko Varsavske ulice u zagrebu?
Smatrate li da je policija pravilno postupila time sto je uhpsila prosvjednike?

da vas cujem! :D

serijski samoubojica
11-02-2010, 21:12
Policija ima pravo.

Viper33
11-02-2010, 21:14
nisam dobro upucen bas..sta oni tim prosvjedom( il sta vec) pokusavaju dobit? :?

Kid A
11-02-2010, 21:17
Uputite me,pliz.

Dreadlock
11-02-2010, 21:17
sto zele postici?

zele postici to da se ne unisti kulturna bastina grada zagreba tako da bi se na tom mjestu mogao napraviti ulaz u garazu

McPingvin_v2.0
11-02-2010, 23:55
Ja bi Horvatinčiću prepustio kontrolu nad svim pješačkim zonama u gradu Zagrebu, ipak čovjek zna najbolje.

Kid A
12-02-2010, 00:02
Uputite me,pliz.
:-x

streetrace777
12-02-2010, 00:26
Sve velike metropole su se modernizirale,pa zasto nebi i zagreb ?
Soping centri su u centru i ostale stvari jedino kod nas van grada...

Pa prodi tom ulicom iza zgrada pa ces osjetit smrad i vidjet smeca. Di su bili ti prosvjednici kad je trebalo to cistit. Bila su doma jer to nije njihov posao, ali ovo je ?

A najaca mi je ona riba koja je rekla na telci" Nisam mislila da ce poslat polociju zbog ovoga". A ne poslat ce vam konobare da vam donesu kavu i rucak...

McPingvin_v2.0
12-02-2010, 00:52
Street, Varšavska je uži centar grada. Jako uži centar. Nije problem u tome što se radi šoping centar u centru, na stranu to što on tamo nije potreban, nego to što se pješačka zona zbog jedne vrlo bogate osobe prenamjenila u cestu.

BTW, ne, nisu samo kod nas šoping centri van grada, svugdje je tako. Jeftino zemljište, više mjesta za parking, ovo ono.

Neven <R>
12-02-2010, 01:00
I usput to predstavljaju kao javni interes. 8)

Nodakim
12-02-2010, 01:02
Da, zato što u Varšavskoj fakat postoji nešto što se može nazvati kulturnom baštinom.

Možda Zagrebačka banka?

Aral
12-02-2010, 06:58
Ono, neka ekipica se buni a 90% stanara u zgradi jedva čeka da se to napravi, ma koji su ono biseri kaj prosvjeduju, svi bi ih poslao na neku livadicu u slavoniju pa nek uživaju. Kaj se mene tiće neg samo grade po cijelom zg-u, al nek to rade pametno i planski, ne želim gledat one fakin stare zgrade, nek sve poruše. Jučer kad sam gledao otvoreno došlo mi je da puknem onog lika, sigurno je bio sretan kaj je na tv-u.

bezimeni
12-02-2010, 07:58
Slažem se .Hrpa hipija koji vise po drvetu umjesto da se prime lopate i čiste snijeg po gradu :D .Od muhe rade slona i još imaju vremena visiti tamo cijeli dan . Centar grada sve više postaje mrtva zona i ovakvi mini centri mogu samo pomoći .

streetrace777
12-02-2010, 08:16
Street, Varšavska je uži centar grada. Jako uži centar. Nije problem u tome što se radi šoping centar u centru, na stranu to što on tamo nije potreban, nego to što se pješačka zona zbog jedne vrlo bogate osobe prenamjenila u cestu.

BTW, ne, nisu samo kod nas šoping centri van grada, svugdje je tako. Jeftino zemljište, više mjesta za parking, ovo ono.

U centru ima dosta mjesta za setnje, tako da varsavska nije bas nuzna. I ovo sto govoris za centre vani, istina ima ih van grada ali samo zato jer ih u centru ima dosta. Tamo se krece iznutra prema van :)

bezimeni
12-02-2010, 08:23
Ma šetanje i tak nije moguće čim malo zatopli .Kafići izbace stolove preko kompletnih pješačkih zona pa se moraš sudarati sa ljudima kako bi oni imali dobru zaradu.Protiv toga se nitko ne buni jer ti isti što se sada bune vole po cijeli dan visiti po takvim stolovima.

Aral
12-02-2010, 08:30
Šetanje po gradu :thumbs1: Ak se hoću šetat idem na jarun il u neku prirodu a ne po betonu, prije je i to imalo smisla ako sam išao u neki shopping al uz avenue mall, city centar i westgate to je postalo pointless. Naravno, dobro je nekad otić do grada i malo vidjet, iako mi ne fali pošto sam tam skoro svaki dan.

W3DR4N
12-02-2010, 08:46
Ono, neka ekipica se buni a 90% stanara u zgradi jedva čeka da se to napravi, ma koji su ono biseri kaj prosvjeduju, svi bi ih poslao na neku livadicu u slavoniju pa nek uživaju. Kaj se mene tiće neg samo grade po cijelom zg-u, al nek to rade pametno i planski, ne želim gledat one fakin stare zgrade, nek sve poruše. Jučer kad sam gledao otvoreno došlo mi je da puknem onog lika, sigurno je bio sretan kaj je na tv-u.

+1
Svakome naplatiti 10 000 kuna odštete, budući da su onemogućili napredak radova za javno dobro.
Njima više neće pasti na pamet, njihovim kolegama više neće pasti na pamet. Ionako se radi o studentima filozofskog koji su već 10 godina na tom fakultetu i ne vide kraj studiranja. Malograđanski šljam u krinki visokoobrazovnog društva.
Osobno sam za to da ih policija pošalje na interventne operacije i intenzivne njege od par mjeseci, bez obzira na starost i spol, no kažu da je to zabranjeno u modernoj republici hrvatskoj.

bezimeni
12-02-2010, 09:18
Slažem se. Novčana kazna bi bila najbolje rješenje .Ipak mi svi skupa plaćamo policiju koja se morala baviti sa glupostima umjesto da lovi mafiju po gradu .trebalo je ukloniti i dovežene kontejnere i onog drvenog konja...netko bi to trebao platiti .

Aral
12-02-2010, 09:22
Slažem se. Novčana kazna bi bila najbolje rješenje .Ipak mi svi skupa plaćamo policiju koja se morala baviti sa glupostima umjesto da lovi mafiju po gradu .trebalo je ukloniti i dovežene kontejnere i onog drvenog konja...netko bi to trebao spalitiS.
fixed :)

McPingvin_v2.0
12-02-2010, 11:24
Kaj se mene tiće neg samo grade po cijelom zg-u, al nek to rade pametno i planski, ne želim gledat one fakin stare zgrade, nek sve poruše.
Ne mogu ti reći koliko se slažem... Osim s boldanim dijelom :)

Naravno da neke stvari treba urbanizirati, ali rušenje starih zgrada? Čemu? :)
Ne želim Zagreb stakleno selo, a tome se sve više naginje :)

Inače, najbolji ti primjer neplanske gradnje: neboder na samom početku Ilice. Šaka Zulu u oko.

U centru ima dosta mjesta za setnje, tako da varsavska nije bas nuzna. I ovo sto govoris za centre vani, istina ima ih van grada ali samo zato jer ih u centru ima dosta. Tamo se krece iznutra prema van :)
Ono, u krajnjem slučaju, kod nas ih nema? :) Pola Ilice, Radićeve i Tkalčićeve su čiste šoping zone. Problem je u tome što je kod nas centar iovako prenapučen, a kako će to izgledati sa još 1k auta dnevno? Minimum toliko, jel. Naš centar treba izgledati poput centra Beča i Praga :)

Ma šetanje i tak nije moguće čim malo zatopli .Kafići izbace stolove preko kompletnih pješačkih zona pa se moraš sudarati sa ljudima kako bi oni imali dobru zaradu.Protiv toga se nitko ne buni jer ti isti što se sada bune vole po cijeli dan visiti po takvim stolovima.
Ima dosta mjesta za prolaz kraj terasa, ali naravno da protiv toga nemam ništa kad su te terase ionako prepune. Da zjape prazne bila bi to druga priča :)

Šetanje po gradu :thumbs1: Ak se hoću šetat idem na jarun il u neku prirodu a ne po betonu, prije je i to imalo smisla ako sam išao u neki shopping al uz avenue mall, city centar i westgate to je postalo pointless. Naravno, dobro je nekad otić do grada i malo vidjet, iako mi ne fali pošto sam tam skoro svaki dan.
Živim na Jarunu i isto se idem tu šetati, ali obožavam Gornji i Donji grad, pa odem tamo uživati više nego na jezero :)
I da, to je ono što me najviše brine - koji kurac će nam još jedan shoping centar kad Westgate i King Cross propadaju? :)

+1
Svakome naplatiti 10 000 kuna odštete, budući da su onemogućili napredak radova za javno dobro.
Njima više neće pasti na pamet, njihovim kolegama više neće pasti na pamet. Ionako se radi o studentima filozofskog koji su već 10 godina na tom fakultetu i ne vide kraj studiranja. Malograđanski šljam u krinki visokoobrazovnog društva.
Osobno sam za to da ih policija pošalje na interventne operacije i intenzivne njege od par mjeseci, bez obzira na starost i spol, no kažu da je to zabranjeno u modernoj republici hrvatskoj.
Koje javno dobro? Jesi ti svjestan da se pješačka zona užeg centraSprenamjenila u javnu cestuSzbog jedne osobe?! Znaš li ti kako je s mijenjanem GUP-a? Stari se već više od 15 godina pokušava izboriti da se naša parcela na Jarunu izuzme iz zelene zone da si na njoj možemo napraviti normalnu kuću (ne nikakvu viletinu), i već 15 godina dobija odbijenice. Pazi, to je MOJA zemlja, ne zemlja Grada Zagreba.

To nije javno dobro. To je: "Dobro je" za Bandića, Horvatinčića i pijune u Upravi.

Aral
12-02-2010, 11:28
I ja se slažem s tobom, teško je tu sve napisat kak u stvari mislim; ukratko nisam za to da se poruše stare zgrade, daleko od toga, daju neki određeni štih. A kaj se tiće šetnji, naravno da je po Gornjem Gradu predivno se šetat, to sigurno. Jedva čekam da dođe toplije vrijeme pa da malo brijem po Jarunu, što naravno ne znači da i po zimi nije lijepo, pogotovo subotom i nedjeljom kad je minus nešto a ono nebo vedro i fino sunčano :)

Neven <R>
12-02-2010, 11:46
Svakome naplatiti 10 000 kuna odštete, budući da su onemogućili napredak radova za javno dobro.

:rotfl: :rotfl:

To mi je javno dobro negdje na razini shopping centra na periferiji grada ili poslovnog nebodera u Vukovarskoj. Upravo zato mi i ide na živce kada ljudi seru o nekom napretku i javnom interesu. Nigga please.

Imam ja ideju, ajmo jedan dio Maksimira prenamjeniti u golf igralište. Ipak je pol te šume neiskorišteno, a ovako bi se na njemu ljudi mogli sportski rekreirati. Možemo to predstaviti kao javni interes i okrenuti koji milijunčić.

W3DR4N
12-02-2010, 12:25
Imam ja ideju, ajmo jedan dio Maksimira prenamjeniti u golf igralište. Ipak je pol te šume neiskorišteno, a ovako bi se na njemu ljudi mogli sportski rekreirati. Možemo to predstaviti kao javni interes i okrenuti koji milijunčić.

Slažem se.


Jesi ti svjestan da se pješačka zona užeg centra prenamjenila u javnu cestu zbog jedne osobe?!

Baš me briga. Ako ja smijem koristiti tu cestu, ona je javno dobro, i potrebnija je od pješačke zone.

McPingvin_v2.0
12-02-2010, 12:34
Vedrane, ti bi kao rođeni Purger...

OH WAIT

Aral
12-02-2010, 14:21
Jedna je stvar ak u izvedbenom planu piše jedno a horvatinčić radi drugo, tak se inaće btw. uvijek radi, mora siromašna bagra nešto sebi zaradit, kao da već nema dovoljno. Tu ih podržavam da se bune. A sve ovo ostalo...vidjet ćemo kam će to krenut i doć. Možda se jednog dana netko sjeti pa sruše i markovu crkvu i naprave garažu, ili preoraju cijeli gornji grad :) A pješačka zona i smanjivanje iste...whatever, nije da će tam netko spavat svaki dan. Od deset ljudi uvijek ih se nađe barem troje-četvero koji će neš prigovarat.

W3DR4N
12-02-2010, 14:28
Vedrane, ti bi kao rođeni Purger...

OH WAIT

:)


I mi tovarski purgeri smo ljudi.

McPingvin_v2.0
12-02-2010, 14:29
Vedrane, ti bi kao rođeni Purger...

OH WAIT

:)


I mi tovarski purgeri smo ljudi.
Ne, nisi, jer prema Zagrebu nećeš nikada imati isti stav kao netko tko je u njemu rođen i živi :)

SirZizzy
12-02-2010, 16:34
Sne želim gledat one fakin stare zgrade, nek sve poruše.

gle, nove zgrade se mogu radit bilokada i svugdje, one stare zgrade se vise NIKAD ne mogu napravit kak su bile, jer to nije to. Ko je jos vidio u 21. stoljecu imitirat stil gradnje 17.-18.-19.-ranog dvadesetog stoljeca?

Zagreb bi bio kao Bec da novac koji kradu namjene RENOVIRANJU starih zgrada, ovako su fakat sve onako rusevne, sivne i ruzne, al cijeli grad bi izgledao kao zrinjevac i trg(to su jedina mjesto u gradu di su stare zgrade sve obnovljene) da se to ucini.

Pa sto mislite zasto Bec i Prag posjecuje toliko ljudi? jer su to jedini gradovi u centralnoj europi (ajde, izuzev jos nekih) koji su skroz obnovljeni. Zagreb ima ogroman potencijal za turizam, pa bec godisnje posjeti ljudi koliko i hrvatsku.

ovako bi cijeli zagreb izgledao da se obnovi:

http://www.eportfolio.lagcc.cuny.edu/ePortfolios/Intermediate/sze.cheng/images/Original%20Files/vienna%20street.JPG

edit: sad idu radit navodno jos jedan stadion u blizini arene, a napustit ce radove na ovom u maksimiru. PA KRETENI!!! kaj ne uzmu te pare i ne obnove cijelu staru jezgru grada. Majke mi, sve bi ih bockao u usi sa svojim prozorom.

Aral
12-02-2010, 17:47
Lijepo je to al ja sam više za moderni izgled grada.

McPingvin_v2.0
12-02-2010, 17:57
Moderni dio grada tamo gdje ima smisla :)

SirZizzy
12-02-2010, 18:21
Lijepo je to al ja sam više za moderni izgled grada.

don't get me wrong, ja sam jedan od najvecih zagorovnika za modernu gradnju, ja bi cijeli novi zagreb srusio i stavio lijepe parkove i ogromne staklene nebodere, a cijeli bi jankomir i dio kod save pretvorio u stambeni prostor sa urbanim vilama od stakla. Oooh to je moj wet dream.

ali ima mjesta za moderni dio grada, zagreb se moze preko cijele slavonije prosirit ako oces. Pa cak i do mora. Ali samo je jedan stari dio, koji se nemre zamijenit.

Tsumetai Ryujin
12-02-2010, 18:24
Ne, nisi, jer prema Zagrebu nećeš nikada imati isti stav kao netko tko je u njemu rođen i živi :)

To je problem s vecinom ekipe sa ovog foruma.

Vani je na prvom mjestu ocuvanje stare gradske jezgre, a centar isto tako spada u to, uostaom, svugdje vani je centar bas u staroj gradskoj jezgri. Tek na drugom mjestu dolaze bilo kakvi shopping centri. Ako vec idemo oponasati ono sto je "vani".


Imas zadatak propeljat nekog turista po Zagrebu i pokazati mu neke povijesne i kulturne znamenitosti grada. Gdje ces ga sve odvesti?

Vani, od svake "sitnice" znaju napraviti turisticku atrakciju i zaraduju masne pare na njima. Nama izgleda oni nisu opce vazni...

Jašar
13-02-2010, 11:13
Street, Varšavska je uži centar grada. Jako uži centar. Nije problem u tome što se radi šoping centar u centru, na stranu to što on tamo nije potreban, nego to što se pješačka zona zbog jedne vrlo bogate osobe prenamjenila u cestu.

BTW, ne, nisu samo kod nas šoping centri van grada, svugdje je tako. Jeftino zemljište, više mjesta za parking, ovo ono.

U centru ima dosta mjesta za setnje, tako da varsavska nije bas nuzna. I ovo sto govoris za centre vani, istina ima ih van grada ali samo zato jer ih u centru ima dosta. Tamo se krece iznutra prema van :)
lol, gdje to?

streetrace777
13-02-2010, 12:39
Street, Varšavska je uži centar grada. Jako uži centar. Nije problem u tome što se radi šoping centar u centru, na stranu to što on tamo nije potreban, nego to što se pješačka zona zbog jedne vrlo bogate osobe prenamjenila u cestu.

BTW, ne, nisu samo kod nas šoping centri van grada, svugdje je tako. Jeftino zemljište, više mjesta za parking, ovo ono.

U centru ima dosta mjesta za setnje, tako da varsavska nije bas nuzna. I ovo sto govoris za centre vani, istina ima ih van grada ali samo zato jer ih u centru ima dosta. Tamo se krece iznutra prema van :)
lol, gdje to?

mene pitas ?

Human m0nst3r
13-02-2010, 13:45
Pingu jedini ovdje pise nesto smisleno. Ja sam zivio u centru grada 23 godine i nikad nisam imao potrebe za takvim stvarima. Stovise to je sranje, sve je to jedna obicna mafia. Mislim nebitno jel tamo ima nesto ili ne to je stara gradska jezgra, jebote pa tamo je 500m dalje i osnovna skola. KAKO DA SE DJECA UOPCE OSJECAJU SIGURNO? Svi ovdje se javljaju kao da su zivjeli u centru grada ne znam koliko, a nijedan nije ni prdnuo blizu tamo vise od mene.

McPingvin_v2.0
13-02-2010, 15:55
KAKO DA SE DJECA UOPCE OSJECAJU SIGURNO?
Vrlo jednostavno, ako si se preselio na Kajzericu.

bezimeni
13-02-2010, 15:59
Ovdje dobro paše ona stara...psi laju , karavane prolaze.

Dreadlock
13-02-2010, 16:22
mene fascinira cinjenica kako vecina ljudi ovdje podrzava horvatinciceve namjere.
vama jezgra grada nista ne znaci? pa covjece,unistavaju tu jezgru gdje god stignu.cvijetni trg ce isto nastradati,sada ce uzeti varsavsku,sto je sljedece?
niste mi jasni,dali bi ste kulturnu bastinu za privatni interes jedne osobe.gradane nitko nije pitao sto misle o cijeloj toj prici.
I molim vas,nemojte mi prodavati bullshite kako stanari jedva cekaju izgradnju,jedan frend zivi nedaleko od tamo i isao je u skolu tamo blizu i uzasava se od same pomisli sto ce se tamo dogoditi.

ali jej,imat cemo garazu i shoping centar,stvarno niste normalni :pray:

bezimeni
13-02-2010, 18:24
Grad se mijenjao i mijenjati će se .

DyUIDKfN8tg&feature=player_embedded

Tsumetai Ryujin
13-02-2010, 18:54
Velika vecina lokacija, koje su prikazane u ovom filmicu, se nisu promijenile. A i one neke male promijene koje su se dogodile su upravo to... male promijene,na niti jednoj slici nisam mogel prepoznati da se neka zgrada srusila i da je danas umjesto nje neka garaza ili trgovacki centar.

Grad Zagreb se najvise sirio prema van.

izreka "Špansko selo"...

bezimeni
20-02-2010, 07:51
Jutarnji je napravio simulaciju Varšavske tj. kako će izgledati kada sve bude gotovo .Prva slika je buduće stanje a druga sadašnje .

http://www.imagesforme.com/upload/0c7819fb.jpg

http://www.imagesforme.com/upload/10f6ccdb.jpg


I gdje je sad faking problem.I takao sada na tom mjestu stoji ružni kontejner , često nepravilno parkirani automobili a tijekom ljetnih mjeseci hrpa motora i skutera.

Aral
20-02-2010, 12:04
A upravo na toj hrpi motora i ja parkiram svoj :( Nemogu vjerovat, to mi je bilo najbliže da se sparkam i onda do faxa pehaka minutu, a i općenito kad idem u grad. Damn, nadam se da će neš novo smislit za parking tamo jer ću ih inače nabit. Al all in all izgleda baš kewl.

Herr Schnitzel
20-02-2010, 12:17
Kako su mudro uzeli proljetnu sliku sa zelenjem za buduće stanje, a jesensku/zimsku s golim stablima za sadašnje.

bezimeni
20-02-2010, 12:38
Fora je u tome što očito neki od pokretača prosvjeda sve skupa koriste kao samopromociju.Valjda misle da bi im moglo koristiti kod neke buduće političke uloge .Kao , pa ja sam jedan od disidenata iz " novog hrvatskog proljeća " :rotfl: .Providni su da providniji ne mogu biti.

Arbiter of Change
20-02-2010, 12:47
Kako su mudro uzeli proljetnu sliku sa zelenjem za buduće stanje, a jesensku/zimsku s golim stablima za sadašnje.
SYMBOLISM!!11 :)

Herr Schnitzel
20-02-2010, 12:53
Fora je u tome što očito neki od pokretača prosvjeda sve skupa koriste kao samopromociju.Valjda misle da bi im moglo koristiti kod neke buduće političke uloge .Kao , pa ja sam jedan od disidenata iz " novog hrvatskog proljeća " :rotfl: .Providni su da providniji ne mogu biti.
Meni se čini da ne žele da se nešto radi bez da se pita građane, a korištenje ovakvog prosvjeda za političku promociju je naivno, jer nije značajan ni bog zna kako utjecajan, a ni Tomašević ni Celakoski mi se ne čine kao wannabe političari. Termin "Novo hrvatsko proljeće" se još nije koristio za ovu gužvu oko Varšavske, tako da ne znam odakle ti te informacije.

bezimeni
20-02-2010, 13:02
Pitati građane ? Loša ideja. Siguran sam da se sutra raspiše referendum sa pitanjem ; Da li podržavate uvođenje smrtne kazne nabijanjem na kolac kako bi kaznili "menadžere" , da bi više od 50% građana reklo DA :D .

Građani su rekli svoje nedolaskom na ove prosvjede.Da postoji kritična masa nema boga koji bi to izgradio.

McPingvin_v2.0
20-02-2010, 13:31
Pitati građane ? Loša ideja.
Ne znam koliko se razumiješ u politiku, ali Hrvatska je demokratska republika.

Dreamer Deceiver
20-02-2010, 14:18
Pitati građane ? Loša ideja.
Ne znam koliko se razumiješ u politiku, ali Hrvatska je demokratska republika.

dobar vic :D

bezimeni
20-02-2010, 14:56
Pitati građane ? Loša ideja.
Ne znam koliko se razumiješ u politiku, ali Hrvatska je demokratska republika.


Pod demokracijom misliš na referendum?

Prouči zakon koliki je minimum izlaska na referendum da bi uspio .Misliš da će jedno ovakvo marginalno pitanje poput izgradnje jedne hiže i garaže potaknuti ljude na glasovanje ? Bandić se boji raspisati referendum za stadion jer zna da bi izlazak bio poraz tog refernduma a kamoli da se raspisuje kad netko želi izgraditi neku zgradu sa garažom.

Nema se tu što oko tako malih stvari pitati građane.Struka je ta koja mora odlučivati o takvim stvarima .Prosvjednici su imali svoju priliku .Odaziv je bio smiješan tako da su fulali ceo fudbal.

cham3leon
20-02-2010, 17:55
Nisam purger, pa me niti ne zanima, te ne znam kakva je točno situacija, ali pošto se, pretpostavljam, radi o staroj gradskoj jezgri, tu se ne bi smio graditi trgovački centar. A komentari da stare zgrade treba srušiti su vrlo čudni. Hrvatski gradovi uglavnom imaju jako stare centre i zdanja u njima, a to su sve zapravo na neki način kulturne znamenitosti. Takve stvari se ne bi smjele rušiti. Netko je spomenuo Prag, jedan primjer razvijenog i urednog srednjeeuropskog grada. Tamo je centar pun starih zgrada i objekata, sve namijenjeno turizmu, kulturi i sličnome, a hoteli, mallovi i ostala novogradnja se radi van centra.

Osobno ne volim taj Zagreb, pa mi ni ne smeta ako se razvija divljački, ali da netko u Rijeci ponudi izgraditi tako nešto na mjestu kosog tornja, užarske ili mljekarskog trga i pritom porušiti par starih zgrada, ne bih se nikako složio.

@Wedran, cijenim tvoj kapitalistički pristup, ali ponekad baš prelaziš u ekstreme. Ovo je pak kapitalistička anarhija. Ne može sad jedan Horvatinčić graditi štogod gdjegod zato jer se to njemu prohtije. Osim toga, i država/grad mora procijeniti je li im u interesu da se gradi još jedan šoping centar u nizu. Doduše, gospodin H. lako potkupi koga god hoće, tako da to nije faktor. Također, kao što ti ne pada na pamet modificirati pokoji text file da prilagodiš web browser (to je njihov posao, ne?), tako ti pretpostavljam, ne pada na pamet ni hodati u centru, pa se moraš vozit autom. Well, guess what? Europski gradovi poput Beča i Praga ne dopuštaju automobile u centru, ili im ulazak u uži centar masno naplate. Znaju na šta bi to ličilo kad bi ljudi masovno prometovali centrom grada i kako bi to narušilo izgled centra.

Neven <R>
20-02-2010, 18:29
Struka je ta koja mora odlučivati o takvim stvarima .
Apsolutno, a ne Bandić.
.
BTW vidi se koliko si izmanipuliran medijima i ne znaš o čemu pričaš (samopromocija prosvjednika, isuse kriste *zbljuv*), evo ti izjava struke (http://d-a-z.hr/?sec=vijest&id=456)

bezimeni
20-02-2010, 19:09
Srećom pa imamo stotinjak neizmanipuliranih i prosvijetljenih koji rade u javnom interesu :yuck: .

Koliko vidim to je srtuka koja nije u izvršnoj vlasti ili dobar dio nije .Vjerojatno traže svoj dio kolača .Koliko vidim nisu protiv gradnje već za gradnju uz njihovo sudjelovanje .Ne laje pas zbog sela .

croat1gamer
20-02-2010, 19:14
Isse. :)

Neven <R>
20-02-2010, 19:20
Zanimljivo kako propitkuješ i diskreditiraš sve koji se protive tom projektu, a ne propitkuješ Horvatinčića i Bandića, koji su eto sveci koji samo žele dobro svima. Horvatinčić koji se obogatio u gospodarskom sektoru kojem se najčešće nadjenjuje nadimak "mafija" koji očito ima snažne veze sa politikom i medijima te Bandićem koji je za delanje, dok god on i njegovi dobiju malo provizije.

Opet ću ponoviti mene smeta kako se ovom cijelom projektu daje legimitet zato što se predstavlja kao javni interes i upravo se pod okriljem tog "javnog interesa" mogao preurediti GUP, preskočiti dobivanje nekih dozvola itd. Osobno mislim da nema nikakve, ali apsolutno nikakve šanse da naša država krene naprijed i da tržišna konkurencija stvarno zaživi dok god se u ovolikoj mjeri mješaju privatni interesi i politika, a ljudi gutaju ta govna lijepo zamotana u zelje kao sarmicu.

Herr Schnitzel
20-02-2010, 19:22
Srećom pa imamo stotinjak neizmanipuliranih i prosvijetljenih koji rade u javnom interesu :yuck: .

Koliko vidim to je srtuka koja nije u izvršnoj vlasti ili dobar dio nije .Vjerojatno traže svoj dio kolača .Koliko vidim nisu protiv gradnje već za gradnju uz njihovo sudjelovanje .Ne laje pas zbog sela .

Struka je struka i sama po sebi nema političku pripadnost, pa opet, ne znam o čemu pričaš.

Neven <R>
20-02-2010, 19:27
Kak ne kužiš Šnicl, to su zločesti arhitekti koji ne rade za Bandića i Horvatinčića pa su stoga njihovi motivi sumnjivi, ali naravno nema ničeg sumnjivog u mjenjaju GUP-a samo za potrebe Horvatinčića niti bi se oni ikada služili nečasnim, a kamoli nelegalnim metodama da ostvare svoje interese.

Rula bezimeni, sam sebi proturječi.

bezimeni
20-02-2010, 19:37
To nisam ni rekao .Nisam naivan , znam da nema poštenih.Upravo zato i tvrdim da nitko ne radi za javni interes nago samo za vlastiti kao i pokretači ovih prosvjeda .Ne vjerujem u neku novu majku Terezu.Ne ovdje i ne danas.

McPingvin_v2.0
20-02-2010, 19:38
/cut
Ti nisi fulao ceo fudbal, ti si fulao ceo badminton.

Nije poanta u trgovačkom centru kao takvom, preko toga bi se moglo prijeći. Poanta je u tome da se pješačka zona prenamjenjuje u cestu samo zbog tog trgovačkog centra, koji nije u vlasništvu Grada Zagreba, nego u privatnom vlasništvu.

bezimeni
20-02-2010, 19:54
Koliko ja vidim pješaci mogu igrati mali nogomet.Više im smetaju izbačeni stolovi po pješačkim zonama tijekom toplih mjeseci nego ovaj ULAZ u podzemnu garažu koja može dobro poslužiti bilo kojem vozaču .Ne vjerujem da će to biti garaža samo za kupce .Da nisu napravljene takve garaže ispod oba Importanne centra danas bi imali potpuni kaos i pobune tih istih udruga za javni interes.

McPingvin_v2.0
20-02-2010, 20:14
Više im smetaju izbačeni stolovi po pješačkim zonama tijekom toplih mjeseci nego ovaj ULAZ u podzemnu garažu koja može dobro poslužiti bilo kojem vozaču.
Kako će auti doći do tog ulaza? Jesam prespavao izum teleportera? Uz stolove i dalje ima i više nego dovoljno mjesta, ali oni za to plaćaju masne pare Gradu. Horvatinčić je dao masne pare Bandiću.

Bandić =/= Grad Zagreb.
Bandić = selo.

bezimeni
20-02-2010, 20:30
http://www.imagesforme.com/upload/6fa9d652.jpg


Reci mi koja je ovo ulica ispred ulaza u garažu ?

Aral
20-02-2010, 20:32
Gundulićeva

bezimeni
20-02-2010, 20:33
Pa normalno da je i njome prometuje svaki dan na tisuće automobila.Praktički je uvijek zatrpana te ne vidim koji je problem iz te ulice ući u garažu ...kakav vražiji teleporter :rotfl: .

McPingvin_v2.0
21-02-2010, 02:25
Problem je u tome što ne shvaćaš da se GRADSKO VLASNIŠTVOSpraktički DARUJE JEDNOJ OSOBI.





Možda ti sad upadne u oči.

bezimeni
21-02-2010, 05:01
A teleporterS više ne treba :rotfl: ? ( znaš li ti o kojem se mjestu uopće radi ?)

Što se darovanja tiče , jednako se toliko daruje i građanima jer se neće morati dizati još jedan kredit za rješavanje problema parkiranja (TAJ ULAZ ĆE BITI NA KORIST GRAĐANIMA JER ŠETAČI IMAJU GDJE HODATI I IGRAT NOGOMET A AUTOMOBILI SE NEMAJU GDJE PARKIRATI ).Da ne pričam kako se dobivaju novi kvadrati poslovnih prostora u kojima će ljudi raditi , primati plaću , poslodavci plaćati poreze i doprinose...( je ,je ja sam "izmanipuliran" a prosvjednici se bore za "javno" dobro) .

Ali na kraju krajeva stvar će biti izgrađena i vrijeme će pokazati tko je bio u pravu.

croat1gamer
21-02-2010, 10:47
:pray:

Nego, ajde vi meni definirajte koje to uvijete treba ispuniti javno dobro.

Neven <R>
21-02-2010, 12:14
Što se darovanja tiče , jednako se toliko daruje i građanimaSjer se neće morati dizati još jedan kredit za rješavanje problema parkiranja.
Parkiralište će biti ponajviše za korisnike zgrade, a darovati se neće ništa jer će to građani još uvijek plaćati (shvati značenje privatne površine i ograničenog pristupa toj površini pod uvjetima privatnika). Opet velim riga mi se što se očiti primjeri korupcije prikazuju kao herojska djela, vjeruj mi koliko se izgubi godišnje zbog korupcije i podrške ovakvom stanju, tih nekoliko radnih mjesta i dobivenih poslovnih kvadrata se ne mogu niti približno mjeriti. Na kraju krajeva i Bandićeve "zlatne" WC-e je netko morao napraviti, neki radnici su bili plaćeni za to, nekome taj novac jest otišao.

U tom smislu da, uvijek ću podržati ljude koji se bore protiv korupcije i postojećeg usranog stanja. A ti bezimeni mi nemoj pričati da nisi izmanipuliran, hajde molim te pročitaj zadnji tekst u jutarnjem koji si linkao, klikni na autora teksta i pročitaj njegove prošle tekstove. Primjeti da se u tim tekstovima čini sve da se diskreditira prosvjednike prikazuje ih kao divljake, balvan revolucionare i razne druge epitete, a ti ih kao papiga ponavljaš. O Horvatinčiću u tim tekstovima, naravno, piše se sve najbolje. Objektivno novinarstvo, moj kurac.

@Croatigamer: to se uči u školi.

McPingvin_v2.0
21-02-2010, 13:09
Što se darovanja tiče , jednako se toliko daruje i građanima
Ne daruje se njima ništa. Garaža neće biti besplatna i poslovi se tamo neće dijeliti na srebrnom pladnju. Jedino tko u ovoj priči dobiva su Bandić & kumovi i Horvatinčić. I pederi, ali u pak.

loo
21-02-2010, 14:54
Jesi i ti išao prosvjedovat?

McPingvin_v2.0
21-02-2010, 15:49
Nope, imadoh pametnijeg posla vezanog za faks.

streetrace777
21-02-2010, 16:08
Nope, imadoh pametnijeg posla vezanog za faks.

Eto zato i je ovakvo stanje. Sto su svi veliki i najpametniji kad pisu iz udobnosti svoje stolice, ali kad treba ici na prosvjed onda smo svi zauzeti necim. Faxom, doktorom, klistirom, gastroskopijom, pogrebom ili jednostavno neda nam se.

Ako vec zelis nesto, izadi tamo na prosvjed pa tupi po svome koliko oces.

McPingvin_v2.0
21-02-2010, 16:18
Eto zato i je ovakvo stanje. Sto su svi veliki i najpametniji kad pisu iz udobnosti svoje stolice, ali kad treba ici na prosvjed onda smo svi zauzeti necim. Faxom, doktorom, klistirom, gastroskopijom, pogrebom ili jednostavno neda nam se.

Ako vec zelis nesto, izadi tamo na prosvjed pa tupi po svome koliko oces.
Da, moje najdublje isprike što sam imao ISPIT pa nisam mogao ići prosvjedovati. Da nisam imao ništa bitno taj dan, nešto što nije ISPIT, išao bi, vrlo rado.

Želim ja puno toga, a za to mi je daleko potrebnija diploma s fakulteta, nego stajanje i deranje na hladnoći. To radim samo u slobodno vrijeme ;)

loo
21-02-2010, 17:40
Nope, imadoh pametnijeg posla vezanog za faks.

Eto zato i je ovakvo stanje. Sto su svi veliki i najpametniji kad pisu iz udobnosti svoje stolice, ali kad treba ici na prosvjed onda smo svi zauzeti necim. Faxom, doktorom, klistirom, gastroskopijom, pogrebom ili jednostavno neda nam se.

Ako vec zelis nesto, izadi tamo na prosvjed pa tupi po svome koliko oces.

To sam pokušao reći...
Ne mora se ovo odnositi točno na tebe Pingvine. Naravno da nisi išao prosvjedovati ako si imao ispit. To se odnosi na sve ljude koji stalno o nečem zanovjetaju, a ne bi se pomakli ni ništa napravili da to promjene. Zagreb s okolicom ima oko milijun stanovnika i mislim da je odaziv na ovaj prosvjed sramotan.

streetrace777
21-02-2010, 23:58
Nope, imadoh pametnijeg posla vezanog za faks.

Eto zato i je ovakvo stanje. Sto su svi veliki i najpametniji kad pisu iz udobnosti svoje stolice, ali kad treba ici na prosvjed onda smo svi zauzeti necim. Faxom, doktorom, klistirom, gastroskopijom, pogrebom ili jednostavno neda nam se.

Ako vec zelis nesto, izadi tamo na prosvjed pa tupi po svome koliko oces.

To sam pokušao reći...
Ne mora se ovo odnositi točno na tebe Pingvine. Naravno da nisi išao prosvjedovati ako si imao ispit. To se odnosi na sve ljude koji stalno o nečem zanovjetaju, a ne bi se pomakli ni ništa napravili da to promjene. Zagreb s okolicom ima oko milijun stanovnika i mislim da je odaziv na ovaj prosvjed sramotan.

Pa i nije toliko sramotan, smao donekle realno pokazuje da vecinu gradanu boli racku dali ce tamo biti novi soping centar, disneyworld, ili smetliste, jer da je drugacije vec bi se ljudi pojavili.

W3DR4N
22-02-2010, 00:04
tek sam sad skužio koja je varšavska. da, ja bi postavio neboder na sred nje

McPingvin_v2.0
22-02-2010, 02:01
Naravno, i ja bi napravio odlagalište smeće u "centru" Zaprešića.

streetrace777
22-02-2010, 06:35
tek sam sad skužio koja je varšavska. da, ja bi postavio neboder na sred nje

A zgradu Apple-a ?

Aral
22-02-2010, 07:12
Pa i nije toliko sramotan, smao donekle realno pokazuje da vecinu gradanu boli racku dali ce tamo biti novi soping centar, disneyworld, ili smetliste, jer da je drugacije vec bi se ljudi pojavili.
Poanta cijele priče, kao i za sve drugo u hrv. Sad samo treba čekat da se to napravi i ok. Ak se slučajno tko sjeti tam dalje prosvjedovat samo će bagerima micat ljudska tijela. Ili će duge cijevi imat posla, po starom dobrom običaju.

Babitz
22-02-2010, 17:15
tek sam sad skužio koja je varšavska. da, ja bi postavio neboder na sred nje
+1

Kog boli kurac za varšavsku.

loo
22-02-2010, 20:48
To sam pokušao reći...
Ne mora se ovo odnositi točno na tebe Pingvine. Naravno da nisi išao prosvjedovati ako si imao ispit. To se odnosi na sve ljude koji stalno o nečem zanovjetaju, a ne bi se pomakli ni ništa napravili da to promjene. Zagreb s okolicom ima oko milijun stanovnika i mislim da je odaziv na ovaj prosvjed sramotan.

Pa i nije toliko sramotan, smao donekle realno pokazuje da vecinu gradanu boli racku dali ce tamo biti novi soping centar, disneyworld, ili smetliste, jer da je drugacije vec bi se ljudi pojavili.

Nisam baš upućen u to sve, ali kolko vidim ima puno ljudi kojima to smeta i stalno se provlači po tvu i netu, a na kraju tako malo prosvjednika. Iskreno, baš me briga šta će s tim bit...

bezimeni
23-02-2010, 06:26
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews[tt_news]=63867&tx_ttnews[backPid]=38&cHash=2b8e4edaf4

Odgođena gradnja u Varšavskoj



Dobili smo neslužbene informacije da je Ministarstvo graditeljstva odlučilo prihvatiti žalbe stanara iz Varšavske ulice na rješenje za postavljanje gradilišta u toj ulici, izjavio je za Nove medije HTV-a Teodor Celakoski iz udruge Pravo na grad.

To je rješenje 22. siječnja izdao Gradski ured za graditeljstvo, koji ga sada mora revidirati. Ministarstvo je prihvatilo dio žalbe u kojem stanari upozoravaju da je Tehnika zauzela previše javne površine za postavljanje gradilišta.

Tako, primjerice, u slučaju požara kroz Varšavsku ne bi mogla proći vatrogasna vozila.

Za nas to konkretno znači odgodu početka gradnje od oko mjesec dana, što nam daje dodatnog vremena za pripremanje novih akcija, rekao je Celakoski, ali o detaljima akcija nije htio govoriti. U međuvremenu, aktivisti i dalje čuvaju Varšavsku.



Eto , aktivisti imate novu šansu za prosvjede .

W3DR4N
23-02-2010, 08:37
Da smo prava država, zabetonirali bi prosvjednike u temelje garaže, kao poruku drugim besposličarima koji ograničavaju djelovanje vlasti i javne službe.

streetrace777
23-02-2010, 09:05
Da smo prava država, zabetonirali bi prosvjednike u temelje garaže, kao poruku drugim besposličarima koji ograničavaju djelovanje vlasti i javne službe.

+1

Neven <R>
23-02-2010, 11:17
Da smo totalitarna država, zabetonirali bi prosvjednike u temelje garaže, kao poruku drugim besposličarima koji ograničavaju djelovanje vlasti i javne službe.
Fixed ^^

cham3leon
23-02-2010, 11:37
Da smo totalitarna država, zabetonirali bi prosvjednike u temelje garaže, kao poruku drugim besposličarima koji ograničavaju djelovanje Horvatinčića.

Double fix'd.

Aral
23-02-2010, 11:45
Ma idući put ću im doć i bacim im suzavac, nek se onda bune i plaću. Uostalom, svatko ima koristi od toga, pa i ti tzv. prosvjednici. Da mi je znat kolko su plačeni po satu.

McPingvin_v2.0
23-02-2010, 13:04
Da smo prava država, zabetonirali bi prosvjednike u temelje garaže, kao poruku drugim besposličarima koji ograničavaju djelovanje vlasti i javne službe.
Da smo pravna država do ovog ne bi ni došlo.

streetrace777
23-02-2010, 14:15
Da smo prava država, zabetonirali bi prosvjednike u temelje garaže, kao poruku drugim besposličarima koji ograničavaju djelovanje vlasti i javne službe.
Da smo pravna država do ovog ne bi ni došlo.

Zasto ne. Svaki gradanin ove zemlje po zakonu moze kupit posjed koji posjeduje grad. Na gradu je da procjeni dali je to za dobrobit grada. U ovom slucaju po meni je, garaze i nova radna mjesta su bitnija od nekakvih polurusevnih zgrada. Tko tebi brani da kupis nesto ako imas lovu ?

McPingvin_v2.0
23-02-2010, 14:20
Zgrade nisu poluruševne, to je prvo. Druga stvar: neke stvari nisu na prodaju.

Što je sljedeće, prodat ćemo uspinjaču da si Todorić napravi mini skijašku stazu? Jelačić plac Kerumu da može igrati golf?

Treće: čak i ako kupiš zemljište, mjenjanje njegovog tipa je jako dugotrajan i skup proces, a ponekad i nemoguć. Znam po tome što imam svoju zemlju koju stari pokušava izvući iz zelene zone već 20 godina. Horvatinčić je to rješio zveckanjem kesicom Bandiću i njegovim pijunima.

Aral
23-02-2010, 14:30
Fala bogu, love sve rješava. I sve se može kupit, htjeli to priznat ili ne. I onda se ljudi bune da lovaši mogu imat kaj hoće, da kupuju zemljišta i sl...to se zove nepravda. I kao takva prolazi, i to svugdje al samo sa nikakvim, blažim ili ozbiljnijim posljedicama. Al opet prolazi.

W3DR4N
23-02-2010, 15:13
To se zove platežna moć, a ne nepravda.

Aral
23-02-2010, 15:16
True, al ljudima koji se bune je to nepravda.

McPingvin_v2.0
23-02-2010, 15:43
To se zove platežna moć, a ne nepravda.
Ne, to se zove: "ljudi su govna", a ne platežna moć.

Neven <R>
23-02-2010, 15:53
To se zove platežna moć, a ne nepravda.
T-jXe0x4YdM

W3DR4N
23-02-2010, 16:15
Ja da imam tu moć i financijsku pozadinu, radio bi stalno takve stvari. Jer mogu. Pakost ili zabava, sasvim mi je svejedno.

cham3leon
23-02-2010, 16:21
Bokte, kakvih gluposti. Ajmo onda izbacit i glasovanje na izborima, pa neka dobije izbore onaj koji ponudi najviše para?

Želim reći da mora biti nekakve KONTROLE. Nekome bi možda moglo biti isplativo da usred grada otvori klaonicu iz ovog ili onog razloga, pa ajde onda, neka bude usred grada klaonica. Ili neka netko kupi ulicu ili trg, pa zabrani prometovanje i sagradi neku zgradu na tom mjestu.

Neven <R>
23-02-2010, 16:24
Ja da imam tu moć i financijsku pozadinu, radio bi stalno takve stvari. Jer mogu. Pakost ili zabava, sasvim mi je svejedno.
I onda bi propao.

McPingvin_v2.0
23-02-2010, 17:02
Ja da imam tu moć i financijsku pozadinu, radio bi stalno takve stvari. Jer mogu. Pakost ili zabava, sasvim mi je svejedno.
To znači da si govno od čovjeka. Thanks for the heads up ^^

bezimeni
23-02-2010, 17:15
Dobro...i tko će od vas na kraju prosjedovati za bolje sutra i za općedruštvenu dobit ?

Vidim da ovdje ima visoko senzibiliziranih osoba po pitanju žrtvovanja za opće dobro .Naravno nadam se i nekakvim slikicama sa konkretnog događaja .

NEDAMO VARŠAVSKU !

:rotfl:

keko
23-02-2010, 17:35
Ček malo, prosvjedi zbog jedne najobičnije ulice? Netko očito ima previše slobodnog vremena...

McPingvin_v2.0
23-02-2010, 17:41
Keko, od kud si ti meni? :)

keko
23-02-2010, 17:48
Međimurje, zaš pitaš?

McPingvin_v2.0
23-02-2010, 17:54
Zato jer nemaš pojma o situaciji :)

loo
23-02-2010, 17:55
Da, iz Zagrebga sigurno nije jer bi onda sigurno bio protiv ovog što će se radit u Varšavskoj zajedno sa svih ostalih 500 stanovnika grada nam Zagreba.

keko
23-02-2010, 17:59
Zato jer nemaš pojma o situaciji :)

Sad ću ti reći kako sam ja to shvatio, pa ispravi moje pogreške. Prosvjeduje se protiv izgradnje ulaza u šoping centar da se ne bi uništila ulica koja ljeti ionako služi kao prostor kafićima da izbace stolove. Što ima veze da li zaobilaziš stolove ili ulaz u šoping centar dok prolaziš ulicom? Kužio bih da taj lik pokuša srušiti kip bana Jelačića da bi si nešto izgradio, al kolko je meni poznato ovo je sam ulica, a ne neka kulturna znamenitost ili nešto slično. Najveća fora je u tome da ljudi koji žive oko te ulice nemaju nikakve pritužbe na to, pa što se onda netko tko dva puta na mjesec prođe tom ulicom ima žaliti?

McPingvin_v2.0
23-02-2010, 18:07
Da, po toj logici Hrvatska ima 10.000 stanovnika jer ih je toliko izašlo na prosvjede prošle godine. Zakon ste mi.



Sad ću ti reći kako sam ja to shvatio, pa ispravi moje pogreške. Prosvjeduje se protiv izgradnje ulaza u šoping centar da se ne bi uništila ulica koja ljeti ionako služi kao prostor kafićima da izbace stolove. Što ima veze da li zaobilaziš stolove ili ulaz u šoping centar dok prolaziš ulicom? Kužio bih da taj lik pokuša srušiti kip bana Jelačića da bi si nešto izgradio, al kolko je meni poznato ovo je sam ulica, a ne neka kulturna znamenitost ili nešto slično. Najveća fora je u tome da ljudi koji žive oko te ulice nemaju nikakve pritužbe na to, pa što se onda netko tko dva puta na mjesec prođe tom ulicom ima žaliti?
Prosvjeduje se protiv prebacivanja pješačke zoneSu cestu zbog jedne osobe. Ulica nije cijela zakrčena stolovima, nego ima poprilično mjesta za prolaz.

To je ulica u strogom centru grada. Ne radi se o Španskom, ne radi se o Dubravi, radi se o Donjem gradu. Radi se o Cvjetnom trgu. Nije kulturna znamenitost, ali je nešto što se u normalnom svijetu ne bi radilo :)

cham3leon
23-02-2010, 18:11
Čim je u centru, priglupo je da se tu gradi novi novcati trgovački centar.

streetrace777
23-02-2010, 18:14
Čim je u centru, priglupo je da se tu gradi novi novcati trgovački centar.

Ako moze London moze i Zagreb!!!

I pingvin da se osvrnem na prijasnji tvoj post upucen meni, od kadje varsavska u zelenoj zoni ? kakve preuredenje ? treba nacrtat 2 trake za aute ili ?

bezimeni
23-02-2010, 18:17
Ja samo ne znam koja to PJEŠAČKA ZONA prestaje biti PJEŠAČKOM te koja je to nova CESTA ?

cham3leon
23-02-2010, 18:19
Svaki grad koji drži do svoje povijesti i kulture čuva svoju gradsku jezgru kao kulturni spomenik, jer nekome je to lijepo za vidjeti, ako drugima nije. Rekao bih da me uopće nije briga što će se desiti sa Zagrebom uz takav urbanizam jer mi je to ružan grad, ali to ne bi bila baš istina, budući da je Zagreb zapravo Hrvatska, a mi iz ostalih gradova živimo u njegovoj periferiji, tako da je svima bitno što se dešava u glavnom gradu.

McPingvin_v2.0
23-02-2010, 18:35
I pingvin da se osvrnem na prijasnji tvoj post upucen meni, od kadje varsavska u zelenoj zoni ? kakve preuredenje ? treba nacrtat 2 trake za aute ili ?
Jel ja moram crtat stvari?

Moja zemlja je u zelenoj zoni i ne mogu se izboriti da ju "izvučem van" da na njoj sagradim normalnu obiteljsku kuću.

Taj dio Varšavske je pješačka zona i nekom božjom intervencijom će postati cesta, preko noći.





Jel ti sad jasno, ili moram crtati godišnje prihode moje obitelji, familije Horvatinčić i Bandić?

Neven <R>
23-02-2010, 18:37
SRekao bih da me uopće nije briga što će se desiti sa Zagrebom uz takav urbanizam jer mi je to ružan grad
Bar nisi iz Rijeke, čiji je centar megasličan Zagrebovom.

loo
23-02-2010, 19:11
Da, po toj logici Hrvatska ima 10.000 stanovnika jer ih je toliko izašlo na prosvjede prošle godine. Zakon ste mi.


Ne, to je prema tvojoj logici. Čim je netko za preuređenje Varšavkse prema tebi odma ispada da nije iz Zagreba. Protiv preuređenja je bilo 500tinjak ljudi (prosvjedovalo protiv toga, ostalo se računa da su za ili u najmanju ruku suzdržani).

McPingvin_v2.0
23-02-2010, 19:15
Ljudi su skupili preko 10.000 potpisa da se obustave Horvatinčićevi radovi na Cvjetnom trgu. Znaš što se desilo?

/ignore.php

streetrace777
23-02-2010, 19:19
I pingvin da se osvrnem na prijasnji tvoj post upucen meni, od kadje varsavska u zelenoj zoni ? kakve preuredenje ? treba nacrtat 2 trake za aute ili ?
Jel ja moram crtat stvari?

Moja zemlja je u zelenoj zoni i ne mogu se izboriti da ju "izvučem van" da na njoj sagradim normalnu obiteljsku kuću.

Taj dio Varšavske je pješačka zona i nekom božjom intervencijom će postati cesta, preko noći.

I moji su imali djedovinu u zelenoj zoni, u godinu dana sam to rijesio. Godinu dana jer nikog od mojih nije to previse interesiralo pa su se papiri i dokumenti skupljali kad je nekome bilo dosadno. Mozda mi je pomoglo jer sam iz zloglasne mafijaske obitelji koja je bila poznata u vezi poker automata u ZG, a mozda i ne :D



Jel ti sad jasno, ili moram crtati godišnje prihode moje obitelji, familije Horvatinčić i Bandić?

McPingvin_v2.0
23-02-2010, 19:23
I moji su imali djedovinu u zelenoj zoni, u godinu dana sam to rijesio. Godinu dana jer nikog od mojih nije to previse interesiralo pa su se papiri i dokumenti skupljali kad je nekome bilo dosadno. Mozda mi je pomoglo jer sam iz zloglasne mafijaske obitelji koja je bila poznata u vezi poker automata u ZG, a mozda i ne :D
Da, vidiš, moja je zelena zona kraj samog Jaruna i gradske vlasti se boje da ja tu ne izgradim neku viletinu... Tuđman Jr. smije, ali ja ne :)

loo
23-02-2010, 19:28
Ljudi su skupili preko 10.000 potpisa da se obustave Horvatinčićevi radovi na Cvjetnom trgu. Znaš što se desilo?

/ignore.php

Ahhh, to je druga stvar. Nisam ni znao da se skupljaju potpisi :(

streetrace777
23-02-2010, 19:30
I moji su imali djedovinu u zelenoj zoni, u godinu dana sam to rijesio. Godinu dana jer nikog od mojih nije to previse interesiralo pa su se papiri i dokumenti skupljali kad je nekome bilo dosadno. Mozda mi je pomoglo jer sam iz zloglasne mafijaske obitelji koja je bila poznata u vezi poker automata u ZG, a mozda i ne :D
Da, vidiš, moja je zelena zona kraj samog Jaruna i gradske vlasti se boje da ja tu ne izgradim neku viletinu... Tuđman Jr. smije, ali ja ne :)

Mogo se i tvoj tata potruditi biti predsjednik haha

cham3leon
23-02-2010, 19:33
SRekao bih da me uopće nije briga što će se desiti sa Zagrebom uz takav urbanizam jer mi je to ružan grad
Bar nisi iz Rijeke, čiji je centar megasličan Zagrebovom.

Centar Zagreba mi je ipak mnogo ružniji. Ne bih točno znao reći zašto.

McPingvin_v2.0
23-02-2010, 19:37
Mogo se i tvoj tata potruditi biti predsjednik haha
Moj stari se dovoljno potrudio vrativši nam zemlju koju je grad uzeo za Univerzijadu '87. ^^

streetrace777
23-02-2010, 19:49
Mogo se i tvoj tata potruditi biti predsjednik haha
Moj stari se dovoljno potrudio vrativši nam zemlju koju je grad uzeo za Univerzijadu '87. ^^

zato ti sad nedaju da radis na njo :o

McPingvin_v2.0
23-02-2010, 19:57
Haha, ne, to je druga zemlja... Ova koju su uzeli je pod vodom ili asfaltom ^^

streetrace777
23-02-2010, 22:05
Kad tad ce sve biti pod vodom ili asfaltom ^^

keko
24-02-2010, 19:13
Dobro i što će sad na kraju biti s tom ulicom?

Aral
24-02-2010, 19:19
Pa niš, kaj bi bilo, radit će se po planu :wink:

keko
26-02-2010, 20:38
Evo jedan članak ----> Kako je Horvatinčić zakrpao Ilicu? (http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/02/26/0603006.html?pos=n1)SKomentirajte.

bezimeni
26-02-2010, 21:11
A što da stave kako bi kamioni mogli prometovati ? Iste takve ploče koje će se ponovno rasklimati ? Sve će biti vračeno u prvobitno stanje kada radovi završe.

Glupi "novinari" koji nemaju pametnijih stvari za "istražiti" .

croat1gamer
26-02-2010, 21:23
Stavimo sa strane da je beton u razini ostatka ulice.

McPingvin_v2.0
26-02-2010, 21:33
I da je tamo sve puno blata od tih kamiona.

croat1gamer
26-02-2010, 21:54
Za to su zasluzne nove extra glatt gume koje su grad zagreb kostale 1mil kn po komadu.

McPingvin_v2.0
04-03-2010, 11:03
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... rampu.html (http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/58010/Ministarstvo-srusilo-Horvatincicevu-rampu.html)

OH HI THAR

Aral
04-03-2010, 11:09
Ajde i oni su skužili da ovime mogu privremeno zadoljit masu te kasnije nastavit s radovima. Trik je stari al pali ^^

McPingvin_v2.0
04-03-2010, 11:13
Da, znam. Nema veze, sredit ćemo mi to. Babić će doći i podijeliti herpese dok ćemo mi rovati temelje.

Maloki
04-03-2010, 11:27
Meni bi bilo presmješno kada bi Bandić pronašao način da Horvatinčiću proda kuće i/ili stanove nekih forumaša tako da ovaj može izgraditi shopping centre.

bezimeni
04-03-2010, 13:07
S obzirom koju su cijenu postigli vlasnici stanova i s obzirom koja je to rupa bila ja bih se odmah dobrovoljno javio .

Aral
04-03-2010, 14:46
I naravno, još su ucjenjivali sa previsokom cijenom. Kao nevini smo vi, pogledajte kaj nam rade a dobit ćemo pol milje eura. Da sam bio tamo oderao bi ga za najmanje milju.

McPingvin_v2.0
04-03-2010, 15:40
Novogradnje su svugdje minimum 1800€ po kvadratu. Mislim da Centar zaslužuje osjetno više od, recimo, loše novogradnje na Kajzerici.

Dreadlock
07-03-2010, 21:59
meni ste vi genijalni kako pokazujete da otvoreno podrzavate korupciju :pray:
dakle,podrzavate to sto ce se graditi garaza u sred pjesacke zone i to sto ce na temelju toga jedna osoba izmlatiti masne pare.ok,ajde da se na neki nacin cijelokupni proracun poboljsa,ali ne,sav novac od toga ide njemu u dzep.
Najbolji su mi takvi kao vi; vama je zakon nesto tipa ovoga,a opet s druge strane ste totalno revoltirani jer eto,zivimo u drzavi koja je korumpirana.

a sad vama svima koji bacate krafne oko toga da "nam treba garaza u centru",imate jednu na tuskancu ulicu dalje...
I pogodite sto,grad zagreb ce napraviti jos jednu svinjariju a to je gradenje garaze ispod hnk.
onak,iamo vise garaza u centru neg autiju....

W3DR4N
07-03-2010, 22:02
meni ste vi genijalni kako pokazujete da otvoreno podrzavate korupciju :pray:

Ja podržavam da će netko dobiti posao. Onaj koji će graditi tu garažu, onaj koji će je održavati. I svi kojima će promet porasti jer će ljudi moći parkirati u centru grada.
Nitko ne plaća račune hodanjem po pješačkoj zoni. :thumbs2:

bezimeni
07-03-2010, 22:07
Iako mrzim kapitalizam slažem se sa Vedranom .Što se korupcije tiče pogledajte si Capitalism: A Love Story pa će te vidjeti količinu korupcije i nepravde u daleko starijoj "demokraciji" .

Aral
07-03-2010, 22:14
Kapitalizam rula xD I zašto ne bi podržavali loše i korumpirane stvari, pa živimo u državi koja nas je tako odgojila. Kradi i zgrči pare, izbjegni zatvor i padanje sapuna. Easy as that.

McPingvin_v2.0
07-03-2010, 22:18
meni ste vi genijalni kako pokazujete da otvoreno podrzavate korupciju :pray:

Ja podržavam da će netko dobiti posao. Onaj koji će graditi tu garažu, onaj koji će je održavati. I svi kojima će promet porasti jer će ljudi moći parkirati u centru grada.
Nitko ne plaća račune hodanjem po pješačkoj zoni. :thumbs2:
Vedrane, Zaprešić, GTFO.

Dreadlock
07-03-2010, 22:21
Ja podržavam da će netko dobiti posao. Onaj koji će graditi tu garažu, onaj koji će je održavati. I svi kojima će promet porasti jer će ljudi moći parkirati u centru grada.

oni koji grade garazu,mogu graditi i druge stvari na drugom mjestu,onaj tko odrzava moze odrzavati isto to nesto drugdje,ljudi imaju gdje za parkirati u centru grada.


Nitko ne plaća račune hodanjem po pješačkoj zoni.
tako je,zato si i horvatincic gradi nesto da si ih moze placati :wink:


Kapitalizam rula xD I zašto ne bi podržavali loše i korumpirane stvari, pa živimo u državi koja nas je tako odgojila. Kradi i zgrči pare, izbjegni zatvor i padanje sapuna. Easy as that.
ja ovo necu uopce komentirati,strah me ovakvih ljudi :shock:

W3DR4N
07-03-2010, 22:25
Vedrane, Zaprešić, GTFO.

I bezimeni je iz Zaprešića. Mora da smo mi dobro podmazani korupcijskim razmišljanjem. :)

McPingvin_v2.0
07-03-2010, 22:26
Ne, nego vam puca kurac za Zagreb, baš kao što i mene boli briga tko će i kako će graditi u Zaprešiću, ali zato ne govorim: "Nema veze ako je nekom bespravno uzeta zemlja, važno da se Westagate otvorio i da ljudi primaju plaće."

bezimeni
07-03-2010, 22:30
Rođen u Zagrebu i živio u Zagrebu skoro čitav život te ću se i vratiti u Zagreb za 2-3 godine .Teže mi gledati što su napravili od stadiona oko kojega nitko ne prosvjeduje nego što će urediti nešto u centru grada . Ništa šetačima neće faliti a auto tamo nemam gdje parkirati.Meni paše.

Dreadlock
07-03-2010, 22:35
S.Teže mi gledati što su napravili od stadiona oko kojega nitko ne prosvjeduje
dobro da nam treba za euro dinamo


auto tamo nemam gdje parkirati
vidim ja da nitko ne komentira moj komentar gdje vam opisujem kako garaza postoji na mjestu nedaleko od varsavske

bezimeni
07-03-2010, 22:39
Da , pogotovo ako moraš nositi stvari od Tuškanca do Varšavske koja je ujedno skoro stalno puna.

Dreadlock
07-03-2010, 22:42
Da , pogotovo ako moraš nositi stvari od Tuškanca do Varšavske koja je ujedno skoro stalno puna.

http://www.v6performance.net/forums/images/smilies/facepalm.jpg

bezimeni
07-03-2010, 22:44
I to je to :( , razočaran.

Dreadlock
08-03-2010, 00:01
budi razocaran...ja sam razocaran argumentom :pray:

Niko Bellic
08-03-2010, 02:01
Iako mrzim kapitalizam slažem se sa Vedranom .Što se korupcije tiče pogledajte si Capitalism: A Love Story pa će te vidjeti količinu korupcije i nepravde u daleko starijoj "demokraciji" .
Gledao. Michael Moore je genije! :pray:

bezimeni
08-03-2010, 08:22
budi razocaran...ja sam razocaran argumentom :pray:


Razočaran si argumentom da je garaža na Tuškancu često prepuna te da u nju onda ne možeš ući ? Razočaran si argumentom da se ima što hodati između ta dva mjesta pogotovo ako nešto radiš u samom centru pa moraš nositi opremu tešku dvadeset kila ili više ?

McPingvin_v2.0
08-03-2010, 08:37
Ona na Langovom uvijek ima praznih mjesta.

Aral
08-03-2010, 08:40
Ona na Langovom uvijek ima praznih mjesta.
Ja se parkiram na Šalati, besplatno je i 5min hoda je do trga ^^

bezimeni
08-03-2010, 08:45
Parkiram se ja i na Kvatriću pa idem pješke do Jelačića kada mogu imati ruke u džepovima i fućkati laganini .Nekada se prošetam i od Črnomerca , nije problem šetkati kada imaš vremena i kada ti je najveći teret mobitel u džepu.

McPingvin_v2.0
08-03-2010, 08:48
Što onda nosiš, kutne garniture kad se ne možeš sparkirati na Langovom?

Aral
08-03-2010, 08:56
Parkiram se ja i na Kvatriću pa idem pješke do Jelačića kada mogu imati ruke u džepovima i fućkati laganini .Nekada se prošetam i od Črnomerca , nije problem šetkati kada imaš vremena i kada ti je najveći teret mobitel u džepu.
True, Kvatrić rula sa svojom polupraznom garažom. Inače, dobro je imat blizu garažu, pogotovo ako furaš neke teške stvari.

bezimeni
08-03-2010, 08:57
Što onda nosiš, kutne garniture kad se ne možeš sparkirati na Langovom?


Nije bitno ali recimo da nosim i kutne garniture .

McPingvin_v2.0
08-03-2010, 09:07
Recimo onda da ja nosim pijane frendove i nije mi problem doći od Vinceka do Langovog, a nisam atletske građe niti imam skakavac od pola metra.

bezimeni
08-03-2010, 09:10
Pretpostavljam da ste pijani iza 21 sat ? Onda ti je parkiranje besplatno a mjesta ima i bliže Vinceku.

edit: osim ako niste pijani i iza 8 ujutro .

McPingvin_v2.0
08-03-2010, 09:19
Moji su uvijek pijani, ali nije to poanta. Od Tkalče do Langovog imaš neznatno više nego do Tkalče do Varšavske. Osim toga, nije na Horvatinčiću da radi garaže po Zagrebu.

bezimeni
08-03-2010, 09:20
Zato mu se i treba zahvaliti .

McPingvin_v2.0
08-03-2010, 09:22
Da, jer on to radi jer mu je stalo. Ne zato jer će okrenut masne novce. Ne zato jer ima vezetinu kod Bandića. Ne zato što sad jedan veliki "HOTO" svijetli nad Donjim gradom. Ne, to je zbog altruizma.

bezimeni
08-03-2010, 09:24
Pa normalno da će zaraditi, živimo u kapitalističkoj državi.Za to sam glasao devedesete pa to i imam :thumbs2: .

McPingvin_v2.0
08-03-2010, 09:25
Zaradit će ilegalno. To je poanta.

bezimeni
08-03-2010, 09:28
Ako imaš dokaze ili neke indicije dužnost ti je da ih daš policiji .Ako nemaš onda klevećeš.

McPingvin_v2.0
08-03-2010, 09:30
Haha, naravno, sad je sve odjednom crno- bijelo... Nekako sam promašio i tu tranziciju ;)

bezimeni
08-03-2010, 09:33
Ja sam naučio da ne vrijedi pišati u vjetar.

McPingvin_v2.0
08-03-2010, 09:33
Na svu sreću nismo svi toliko pametni :)

cham3leon
08-03-2010, 09:34
Koliko ja kužim, Pinguova poanta je da koliko god to bilo praktično, itd., radi se protuzakonito jer nije u skladu sa urbanističkim planom, ali kad se podmaže čovjeka kao Bandića takve stvari se lako promijene. Tu se apsolutno slažem. Tko je želio kapitalističku Hrvatsku ne bi smio podržati Bandića koji uglavnom posluje na jugoslavenski način, mito i korupcija.

bezimeni
08-03-2010, 09:35
Ja svoju kuću gradim kako želim :wink: .

@cham3leon mito i kurupcija je uobičajna u kapitalizmu ..samo što se u "razvijenim demokracijama" bolje skriva .Pogledaj si gore spomenuti film i vidi tko je postavio jednog Regana i tko je gospodario Amerikom u to vrijeme pa sve do danas.

McPingvin_v2.0
08-03-2010, 09:48
Daj molim te... Kog boli briga ako je uobičajeno, ako nije ispravno? Gade mi se beskičmenjaci poput tebe.

"A, ok, mito i korupcija, svi to rade." Samo se nadam da će jednog dana to mito i korupcija početi raditi direktno protiv tebe.

bezimeni
08-03-2010, 09:51
Pa zato imamo tebe , čovjeka sa kičmom , koji će promijeniti stvari jednom kada se otrijezni .Možda da se kandidiraš na idućim izborima za gradsku skupštinu ? Siguran sam da imaš dovoljan broj alkića koji bi glasovali za tebe .

Ja pošto ne pišam u vjetar ću se lagano okrenuti kako vjetar puše :D .

McPingvin_v2.0
08-03-2010, 09:53
Ja sam taj koji nosi, a ne taj koji pije :)

Zahvaljujući svima koji se okreću kako vjetar puše, sad imamo tornado koji puše sa svih strana u isto vrijeme... A smijao sam se Argentincima zbog bankrota :(

bezimeni
08-03-2010, 09:57
Pa zato i kažem da si ti pravi čovjek za promjene .Imaš dobre ideje .Samo nemoj kada dođeš na vlast progurati papire ispod stola kako bi zelena površina postala građevinska zona za tvoju kuću :D .

Herr Schnitzel
08-03-2010, 10:04
Ako čovjek zna da se oko njega rade bolesno protuzakonite stvari, i prihvaća to jer je "normalno", to nije mudrost. To je epsko pišanje u vjetar koji puše tom čovjeku u facu brzinom od 240 km/h. Nije kriv nikakav Sanader niti ikakve stranke za ovo što imamo danas, već ljudi koji bili voljni gutati govna jer eto, grade se autoceste i Arene (i podzemne garaže, fkors). Ali hej, nije valjda da ćemo se buniti, to je kretenarija koju su izmislili oni lezilebovići u Italiji i Francuskoj, samo one lijenčine s Filozofskog koriste to kao izliku za nerad.

bezimeni
08-03-2010, 10:09
Živimo u "demokraciji" pa svatko od vas može postati predsjednik vlade i promijeniti stvari.Politika je jednostavna.Dovoljno je da skupite istomišljenike , osnujete stranku i pobijedite na idućim izborima .Siguran sam da bi zemlja procvjetala od silnog poštenja koje bi nastupilo.

cham3leon
08-03-2010, 12:33
Baš zbog takvog pogleda na rad i zakon ova država ne ide nikamo. Korupciju nitko nikad neće ukloniti i iščupati iz korijena, ali to ne znači da ona nije nepoželjna.
Naši ljudi uopće ne shvaćaju šta je korupcija i koliko je protuzakonita. U Hrvatskoj je najnormalnija stvar upisati se na faks ili dobiti posao preko veze, i to je nešto što se spominje slobodno jer je svima to sasvim normalna stvar, a zapravo se radi o kriminalnoj radnji.
Hrvati moraju naučiti raditi po pravilima.
Što se Bandića tiče, jasno da su predrasude i stereotipi loša stvar, ali imao sam dobre prilike upoznati pravi hercegovački pristup poslovanju, i vidim da Bandić točno odgovara opisu. Na izborima su ga znali ismijavati zbog neznanja engleskog za kojeg je tvrdio da ga je položio, ali je jasno da je izmuljao i to i vjerojatno cijelu diplomu. Želimo li da tako funkcionira ova država?

McPingvin_v2.0
08-03-2010, 14:26
Samo nemoj kada dođeš na vlast progurati papire ispod stola kako bi zelena površina postala građevinska zona za tvoju kuću :D .
Ispod stola guram jedino karte za vrijeme pokera na skidanje ^^

Dreadlock
08-03-2010, 15:51
@bezimeni
garaza na tuskancu prepuna??
garaza na tuskancu zjapi prazna,bas me interesira kada si ti zadnji put bio u garazi na tuskancu,u koju je btw ulozeno jako puno para...

ako je nosenje kutne garniture tvoj jedini preostali argument oko gradenja garaze,onda je to presmjesno i da,onda cu ti odgovoriti sa facepalmom.A sto se garniture tice,ak cemo bas cjepidlacit,kamion ti je moze iskrcati kod kuce.

trece
najace mi je ovo kad istupi netko u stilu "mita uvijek je bilo i bit ce ga"...cek samo malo,sto to onda znaci da ga moramo podrzavati? sto to onda znaci da kad vidimo cisti primjer kako drzava popusta to moramo izignorirati i prepustiti da danas-sutra jos jedna budala napravi isto?

bezimeni
08-03-2010, 16:06
Ako je tako očito i ako si siguran predoči novinarima ...siguran sam da bi objeručke prihvatili .I ako misliš da su investitori tako glupi da će izgraditi novu garažu koja će biti nerentabilna rekao bih da se varaš.Kao što rekoh , meni paše i projekt mi ne smeta.Kome smeta neka prosvjeduje ili štrajka glađu , meni je svejedno.

Neven <R>
23-03-2010, 11:53
http://www.jutarnji.hr/tajni-ugovor-ban ... u-/653528/ (http://www.jutarnji.hr/tajni-ugovor-bandica-i-horvatincica-za-varsavsku-/653528/)

Ohai guys.


Također zanimljivo je da je svu dokumentaciju za radove u Varšavskoj nije riješio gradski Ured za graditeljstvo već je to napravio Horvatinčić koji ih je na kraju besplatno dao Gradu. Postavlja se pitanje kako je moguće da privatnici podižu dozvole za radove na javnim površinama.

Aral
23-03-2010, 12:53
To te ja pitam, nisam izgubio vjeru u njih. Jadni prosvjednici, tapkaju u mraku i jedu mrvice kruha koje im ovi bace s 10 kata.

Herr Schnitzel
23-03-2010, 13:15
To te ja pitam, nisam izgubio vjeru u njih. Jadni prosvjednici, tapkaju u mraku i jedu mrvice kruha koje im ovi bace s 10 kata.
Tražim smisao u ovom postu, ali ne uspijevam.

Aral
23-03-2010, 13:44
Pa da su prosvjedi bespotrebni i besciljni, sve stvari su već odavno dogovorene i samo treba odigrati određene karte u pravo vrijeme i to je to. Malo medijske pažnje uvijek dobro dođe takvim stvarima, svako malo neki novinar upsije iskopati poneku vijest koja mu je ovako i onako servirana. Sad samo treba čekat da se ta gradnja privede kraju i to je to. Pitam se kolko su plačeni ti akteri prosvjeda koji su se održali zbog medijske predstave. A Bandić i Horvatinčić fino po starom, još jedan od "unosnih" dogovora u nizu.

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 13:59
Pitam se kolko su plačeni ti akteri prosvjeda
:pray: :pray: :pray: ARAL :pray: :pray: :pray:

streetrace777
23-03-2010, 14:03
Pitam se kolko su plačeni ti akteri prosvjeda
:pray: :pray: :pray: ARAL :pray: :pray: :pray:

sta se cudis, to je odavno javna tajna. Predstavnici sindikata su uvijek bili i bit ce korumpirani jednostavno nam je u krvi to. Pa zadnji prosvjed je bio namjesten , mislim na prosvjed sa traktorima i pizdarijama. Pingu malo si mi naivan, to je predstava, sindikati izlaze na prosvjed da bi vlada snizila cijenu koju je prethodno digla za nesto sitno , i onda vlada ispada jako dobra, korektna jer su snizili cijenu :)
Pa sta je bilo zadnji put, prijetili su da ce blokirat sve ako im se ne ispune zahtjevi i cim su dobili mrvice,odma svi doma...

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 14:04
Kakve. Veze. Ima. Varšavska. Sa. Sindikatima?

Aral
23-03-2010, 14:07
Nema veze kaj su, opčenito ti ljudi koji to "vode", mogu samo zamisliti kolko su poziva, ponuda, prijetnji ili čega već dobili što putem telefona, što uživo.

Neven <R>
23-03-2010, 14:08
@Pingvin: Sad i službeno nemaju pojma o čemu pričaju.

streetrace777
23-03-2010, 14:25
Kakve. Veze. Ima. Varšavska. Sa. Sindikatima?

Osvrcem se na to sto je aral rekao da su placeni. Pa mislis da ovi za dabe ne jedu nista i rade takve stvari. Ako i rade onda su glupi jer mogu zaradit na tome i jos se zalagat za to :)

cham3leon
23-03-2010, 14:30
I dalje ne vidim šta dobivaju sindikati od toga? I šta vi stvarno smatrate da je u redu da netko iz bilo kojeg razloga smije zaobilaziti zakone ove zemlje?

Niko Bellic
23-03-2010, 14:47
Dok je bilo Tita, klopala se pita. Sad kad nema Tita, nema niti pita... Živio drug Tito! Živio!

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 14:54
Pa mislis da ovi za dabe ne jedu nista i rade takve stvari. Ako i rade onda su glupi jer mogu zaradit na tome i jos se zalagat za to :)
Glupi? Možda tebi. To su ljudi koji drže do nekih svojih principa. Zašto bi ja morao biti plaćen da izrazim svoje mišljenje? TO je kretenski :)

streetrace777
23-03-2010, 15:10
Pa mislis da ovi za dabe ne jedu nista i rade takve stvari. Ako i rade onda su glupi jer mogu zaradit na tome i jos se zalagat za to :)
Glupi? Možda tebi. To su ljudi koji drže do nekih svojih principa. Zašto bi ja morao biti plaćen da izrazim svoje mišljenje? TO je kretenski :)

a zasto nebi bio placen dok izrazavas svoje misljenje ?

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 15:11
A zašto ne bi bio plaćen dok serem?

Zato jer nema kretena koji bi mi to plaćali :)

Aral
23-03-2010, 15:55
Pa mislis da ovi za dabe ne jedu nista i rade takve stvari. Ako i rade onda su glupi jer mogu zaradit na tome i jos se zalagat za to :)
Glupi? Možda tebi. To su ljudi koji drže do nekih svojih principa. Zašto bi ja morao biti plaćen da izrazim svoje mišljenje? TO je kretenski :)
Drže do svojih principa? Hahaha, yeah writ. :)

Neven <R>
23-03-2010, 16:05
Al meni je zakon što ste se opet osvrnuli na prosvjednike nakon što sam bumpao topic i praktički potpuno ignorirali ono što piše u tekstu, a o čemu je pričam od početka topica. Super mi je to stanje uma mladih Hrvata.

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 16:05
Dobro Arale... Tko ih onda plaća? Ajde, da čujem :)

Aral
23-03-2010, 16:16
Bandić, Horvatinčić, netko kome je u interesu, kaj ja znam. Ja znam da bi plačao samo da ih skinem s vrata ili da vode dobru igru za mene :) Nemoj se pravit da ti je stalo do pravde i do toga kaj će bit sa Varšavskom, svi dobro znamo kak će to završit.

@Neven <R>: Dobro je, opet je krenulo sa temom ^^

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 16:21
Ček, lik plaća ljude da stoje na cesti PROTIV njega?

Jesam ja jedini koji ne vidi poantu u tome?

serijski samoubojica
23-03-2010, 16:47
Ček, lik plaća ljude da stoje na cesti PROTIV njega?

Jesam ja jedini koji ne vidi poantu u tome?

A možda plaća da ga više provlače po novinama?

Aral
23-03-2010, 17:20
Ček, lik plaća ljude da stoje na cesti PROTIV njega?

Jesam ja jedini koji ne vidi poantu u tome?
Ne, oni su došli svojevoljno (valjda), onda im je on fino platio pa su još malo bili i kad su dobili nekakva klimava obećanja onda su otišli. Kaj nikad nisi čuo da se takve stvari plačaju, bilo da se plate da se maknu ili da se plate da naprave nekakav interes kod kojeg obje strane imaju koristi, naravno novćane.
Mada, ovo sad nema veze sa onim člankom, ja sam čekam da se to izgradi pa čemo vidjet kak će ljudi onda reagirat. Mislim da to može donijeti samo pozitivne stvari.

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 17:24
Ne, oni su došli svojevoljno (valjda), onda im je on fino platio pa su još malo bili i kad su dobili nekakva klimava obećanja onda su otišli.
Arale, o čemu ti pričaš? Koja klimava obećanja? Kada je Horvatinčić pričao sa prosvjednicima? Kada?

Aral
23-03-2010, 17:27
Pa nije lud da priča direktno s njima, nego s posrednicima. Nije sad to bitno, kaj si tak zapeo za to sad xD Kaj je tu teško prihvatit da je netko od njih sigurno potplačen, o tom pričam. I o tome kak prosvjeduju a garaža će se ovak i onak napravit.

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 17:32
OK... Tko plaća Prijatelje životinja? Ekipa leži polugola u kavezima i lancima po trgu, a ljudi (ja pogotovo), i dalje jedu životinje.

Aral
23-03-2010, 18:00
Di si pak sad našao prijatelje životinja? xD Ma zaboravi, idemo u raspravu u kojoj se ne kužimo a svatko ima svoje mišljenje. Uostalom, kao da je bitno, ne rade to meni pred kućom. A da i rade, raširenih ruku bih ih dočekao.

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 18:20
Di si pak sad našao prijatelje životinja?
Hrpa ljudi koja stoji po trgovima, radi nešto od čega nema nikakve koristi niti utječu na išta s tim svojim stajanjem, pa me zanima tko onda njih, po tebi, plaća. Fiolić? PIK Vrbovec? Puris?

Raširenih ruku? Super, daj adresu, imam viška cigle doma.

Aral
23-03-2010, 18:23
Mmmm da 8)

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 18:40
No, u čemu je problem? Ne smeta ti da netko radi s tvojim dvorištem nešto za što ono nije namjenjeno, što si se sad ustrtario? :P

cham3leon
23-03-2010, 18:54
Kako će Hrvatska napredovati uz ovakva mišljenja? Mene ni najmanje ne zanima što će sve H. gradit u centru Zagreba, koliko god to korisno, lijepo ili zabavno bilo, mene zanima samo činjenica da je očito da se takva gradnja protivi urbanističkom planu. Zašto bi itko imao moć da krši zakon u ovoj Zemlji? Slučaj Horvatinčića i njegovog projekta je slučaj o mitu i korupciji, možda i o organiziranom kriminalu. Podržavate li korupciju i kriminal?
Bilo je riječi od istih sudionika koji zagovaraju Horvatinčića kako ne vjeruju u pravnu državu i slično. Pa kako će ista funkcionirati kad se ovakve stvari dešavaju nama pred očima, a populacija sad više o tome ni ne gunđa iz kauča, nego to PODUPIRE?

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 18:57
Meni se čini da je jedina plaćena osoba u cijeloj ovoj priči Aral... Priznaj, kolko ti je Horvatinčić dao?

cham3leon
23-03-2010, 18:58
Eee, tu već ima računice. Čovjek studira, oženjen, ima kuću, auto... to su troškovi koje treba podmiriti :D

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 19:00
I svejedno mu je što Horvatinčić radi po gradu. Mislim da smo naišli na vrh sante leda...

Aral
23-03-2010, 19:12
S mojim dvorištem ne, moje dvorište je ograđeno i moje je vlasništvo, nabijem svakog kome padne napamet dirat po tome. E sad, neznam kolko je ono ispred gdje mislim bit garaža ičije dvorište al ajde :)

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 19:25
S mojim dvorištem ne, moje dvorište je ograđeno i moje je vlasništvo, nabijem svakog kome padne napamet dirat po tome. E sad, neznam kolko je ono ispred gdje mislim bit garaža ičije dvorište al ajde :)
Da, to je moje dvorište. To je tvoje dvorište. To je dvorište svih ljudi koji plaćaju tu "privilegiju" života u Zagrebu :)

Dreadlock
23-03-2010, 23:07
Aral,e sto sam sve imao za procitati ovdje....

oke,cemu uletavanje sa "horvatincic im placa spikom"? :pray:
nitko ne prica nisakim.nitko im ne placa.zelena akcija je protiv svega toga.cek,ti zelis reci da ce im horvatincic platit i zivi zid koji ce napravit kad budu poceli radovi?

"on im je platio da se maknu"
ne,nije im platio neg im je specijalce doveo pa ih je maknuo.imam poznanika koji je bio tamo kad su ih uhitili sve.ne razumijem uopce kako si opce dosao na tu ideju oko toga da on njima nesto placa.
"klimavo obecanje" nisu dobili od horvatincica vec je bilo ono neko njesra pa su uspjeli oduziti proces gradnje na mjesec-dva,tak nes.nisu oni nigdje otisli.oni su spremni za daljnje postupke tamo,samo sto nisu vise toliko medijski eksponirani.

streetrace777
24-03-2010, 08:30
Aral,e sto sam sve imao za procitati ovdje....

oke,cemu uletavanje sa "horvatincic im placa spikom"? :pray:
nitko ne prica nisakim.nitko im ne placa.zelena akcija je protiv svega toga.cek,ti zelis reci da ce im horvatincic platit i zivi zid koji ce napravit kad budu poceli radovi?

"on im je platio da se maknu"
ne,nije im platio neg im je specijalce doveo pa ih je maknuo.imam poznanika koji je bio tamo kad su ih uhitili sve.ne razumijem uopce kako si opce dosao na tu ideju oko toga da on njima nesto placa.
"klimavo obecanje" nisu dobili od horvatincica vec je bilo ono neko njesra pa su uspjeli oduziti proces gradnje na mjesec-dva,tak nes.nisu oni nigdje otisli.oni su spremni za daljnje postupke tamo,samo sto nisu vise toliko medijski eksponirani.

I ja imam poznanike, na visokim funkcijama pa znam sta se dogada :)

Herr Schnitzel
24-03-2010, 08:53
Tetka čistačica u Bandićevom uredu NIJE visoka pozicija.

streetrace777
24-03-2010, 09:37
Tetka čistačica u Bandićevom uredu NIJE visoka pozicija.

a one sto mozes gledat ujutro na HRT2 ?

Dreadlock
24-03-2010, 15:31
oho,visoka funkcija...upravo su me prosli trnci.

to sto ti imas nekoga na "visokoj funkciji" negdje,nemora nuzno znaciti da je ta ista osoba sa "visoke funkcije" dobro informirana o drugim stvarima...ako ta osoba radi u Horvatincicevu uredu,ako radi njemu ko tajnik/ca,ako nuzno uplacuje novce prosvjednicima,ako je cula horvatincica da se dogovara oko cijene sa prosvjednicima,ja cu se ispricati,i priznati ti da si u pravu.

streetrace777
24-03-2010, 15:58
oho,visoka funkcija...upravo su me prosli trnci.

to sto ti imas nekoga na "visokoj funkciji" negdje,nemora nuzno znaciti da je ta ista osoba sa "visoke funkcije" dobro informirana o drugim stvarima...ako ta osoba radi u Horvatincicevu uredu,ako radi njemu ko tajnik/ca,ako nuzno uplacuje novce prosvjednicima,ako je cula horvatincica da se dogovara oko cijene sa prosvjednicima,ja cu se ispricati,i priznati ti da si u pravu.

Znaci tajnik je veca funkcija od zastupnika ili ministra ?

Good point :thumbs2:

W3DR4N
24-03-2010, 16:11
Zahvaljujem demokraciji što postoje ljudi poput Horvatinčića. Ljudi koji rade i nešto donose. Umjesto da stoje na ulici držeći se za ruke, sprječavajući da ljudi naprave pošten posao i stave kruh na obiteljski stol.

McPingvin_v2.0
24-03-2010, 16:20
Ne, fakat si naporan, predvidljiv i ženskast s tim u zadnje vrijeme.

cham3leon
24-03-2010, 18:16
Zahvaljujem demokraciji što postoje ljudi poput Horvatinčića. Ljudi koji rade i nešto donose. Umjesto da stoje na ulici držeći se za ruke, sprječavajući da ljudi naprave pošten posao i stave kruh na obiteljski stol.

Posao o kojem govorimo je protuzakonit, stoga nije pošten. Ergo, zahvaljuješ demokraciji što postoje (organizirani) kriminalci i kultura korupcije. Jako lijepo.

keko
24-03-2010, 18:42
Zahvaljujem demokraciji što postoje ljudi poput Horvatinčića. Ljudi koji rade i nešto donose. Umjesto da stoje na ulici držeći se za ruke, sprječavajući da ljudi naprave pošten posao i stave kruh na obiteljski stol.

Daj molim te prestani pričat gluposti, koliko god bi ljudi taj projekt mogao nahraniti, korupcija koja stoji iza toga je čista sramota za državu, takve kao što su Horvatinčić i njemu slični bi trebalo pozatvarati, ali to je već utopističko razmišljanje.

Babitz
24-03-2010, 19:40
Kako vas wekz0r owna, to je prestrašno.

Neven <R>
24-03-2010, 19:42
Ne, jer siluje iste fore 1000 puta.

Aral
24-03-2010, 20:01
Ne, on vas sve voli :)

Babitz
24-03-2010, 21:01
Ne, jer siluje iste fore 1000 puta.
Na koje svi padaju preko 9000 puta i doživljavaju ga ozbiljno, unatoč preočitom trolanju.

Mislim ono, ja bi razumio da su svi skužili da su njegovi postovi automatiziarna reakcija na bilo koji topik. No ipak, umjesto zdravorazmunnog ignoriranja i zaobilaženja postova, svi mu odgovaraju 500x i daju pažnju.

Gluplje od silovanja 1000 istih fora je padati na njih svaki put.

Mirko L
24-03-2010, 21:46
Zahvaljujem demokraciji što postoje ljudi poput Horvatinčića. Ljudi koji rade i nešto donose. Umjesto da stoje na ulici držeći se za ruke, sprječavajući da ljudi naprave pošten posao i stave kruh na obiteljski stol.

Posao o kojem govorimo je protuzakonit, stoga nije pošten. Ergo, zahvaljuješ demokraciji što postoje (organizirani) kriminalci i kultura korupcije. Jako lijepo.
O, bože, do not feed the troll.
POnavljam vam ovo i ništa :)

Ponavljajte mantru ''Vedran nas trolla svakim svojim postom.'' cijeli dan.

cham3leon
24-03-2010, 22:12
Je li moguće da jedan čovjek 97% vremena provedenog na forumu trolla? I još je admin?

Herr Schnitzel
24-03-2010, 22:16
Je li moguće da jedan čovjek 97% vremena provedenog na forumu trolla? I još je admin?
Itekako.

Dreadlock
24-03-2010, 22:48
Je li moguće da jedan čovjek 97% vremena provedenog na forumu trolla? I još je admin?

na pcplay forumu?
o pa naravno

pimp
28-03-2010, 13:05
Dobro Arale... Tko ih onda plaća? Ajde, da čujem :)

placa ih onaj kome su bandic i horvatincic smjestili i izbacili ga iz igre oko varšavske, sad im ta ista osoba pokušava vratiti tako što placa zelenima da prosvjeduju i odugovlače sa početkom radova

nisu svi iz vrha zagreba mogli zaraditi na ovome projektu i nekoga su morali izbaciti iz igre...a taj im se osvecuje sada

Dreadlock
17-05-2010, 13:48
http://www.index.hr/vijesti/clanak/vide ... 91715.aspx (http://www.index.hr/vijesti/clanak/video--revolucija-u-varsavskoj-pogledajte-kako-su-gradjani-srusili-horvatincicevu-ogradu/491715.aspx)

Niko Bellic
17-05-2010, 14:06
Jo! Bash sam mislijo revajvat themu, ali bijo si brzji...

Uglavnom, moje mislenje je da che se medju demonstratore ubaciti par ljudi od chicha Tomeka i prouzrokovati haos i nerede. Nakon tog che Miljicija otpocheth da hjapsi prosvednike i tuche da bude kraj ove pobune protiv ZG Godzille aka tower mastera.

cham3leon
17-05-2010, 14:24
Danas je bilo rečeno (mislim na Dnevniku) da je ta Varšavska u staroj gradskoj jezgri i da se računa kao povijesna baština. To znači da je apsolutno protuzakonitoSgraditi na toj lokaciji. Sukladno s time, očito je se ovdje radi o korupciji. Sad je pitanje želite li da Tomo sagradi spomenik korupciji i bjelodanom kriminalu, ili konačno možemo stati na kraj tome? Korupcija je Hrvatima u krvi, i ako ju se ikako može istjerati, treba iskoristiti tu priliku.

croat1gamer
17-05-2010, 14:25
Zajebi Tajland, Zagreb ce rulati ako ovako nastavi.

Aral
17-05-2010, 15:23
Opet su se počeli igrat mačke i miša. A lol. Ak već i bude nekaj, želim ranjene osobe, naguravanja, šoru, nerede i sl. Nek se potrude malo a ne da samo ostane na riječima. Možda Horvatinčić bude morao pozvat još onih kršnih momaka iz Sokol Securitya. Ono...

:roll:

Al kaj je da je, ekipa rula na onom filmiću :pray:

W3DR4N
17-05-2010, 15:32
http://www.index.hr/vijesti/clanak/video--revolucija-u-varsavskoj-pogledajte-kako-su-gradjani-srusili-horvatincicevu-ogradu/491715.aspx

Nadam se da će doći interventna policija i pendrecima za zagrebačkih ulica rastjerati ološ koja uništava privatnu imovinu.

Duke of Earl
17-05-2010, 15:33
http://www.index.hr/vijesti/clanak/video--revolucija-u-varsavskoj-pogledajte-kako-su-gradjani-srusili-horvatincicevu-ogradu/491715.aspx

Nadam se da će doći interventna policija i pendrecima za zagrebačkih ulica rastjerati ološ koja uništava privatnu imovinu.
Ma najbolje da pucaju po njima

Niko Bellic
17-05-2010, 15:45
Zašto nitko nema muda da ubije tog Horvatinčića. Naprimjer neki ludi branitelj PTSP-ovac koji ionako ima namjeru da se kilne, jer mu je svaki dan tripovanje na tabletama. Tako bi barem napravio nešto korisno prije nego što ode u raj za lude branitelje s PTSP-om + skino bi se s proračuna. Nikad mi nije bilo jasno zašto takvi ljudi kad se već ionako ubijaju bombama, ne oslobode nas ostale bar jednog masnog političara i/ili ratnog profitera muljatora? Zašto se ne bore do kraja?

Aral
17-05-2010, 15:45
E da, treba pucat po njima :rotfl:

Arbiter of Change
17-05-2010, 15:46
Zašto nitko nema muda da ubije tog Horvatinčića. Naprimjer neki ludi branitelj PTSP-ovac koji ionako ima namjeru da se kilne, jer mu je svaki dan tripovanje na tabletama. Tako bi barem napravio nešto korisno prije nego što ode u raj za lude branitelje s PTSP-om + skino bi se s proračuna. Nikad mi nije bilo jasno zašto takvi ljudi kad se već ionako ubijaju bombama, ne oslobode nas koji ostale bar jednog masnog političara i/ili ratnog profitera muljatora? Zašto se ne bore do kraja?
Tako je, građani trebaju političare držati u stalnom strahu od smrti.

Neven <R>
17-05-2010, 15:58
U biti da, onda bi se možda i ponašali odgovorno.

Niko Bellic
17-05-2010, 16:08
Trebali su mobilizirat "registrovane" ortake. Dam se kladit da bi da jedan ludi branitelj PTSP-ovac baci bombu na pozornicu dok neki korumpirani štakor iz vlade drži govor, odmah i ostali krenuli u bitku. Sjetite se Matije Gubca i seljačke bune... Nama Hrvatima treba vođa da visoko podigne litru i vodu i vikne: "Stado ej ketla! Ne kradite nam vazduh!"

Većina nas ionako je došla sa sela, vile legalno možeš kupit i nosat po gradu, a Šuker bi bio dobar vol na ražnju...

Imaju dozvolu do sutra u ponoć, a party počinje u 18 sati. Bezveze... Navodno ni muzike neće bit, baš kao ni točene pive. Bezveze...

Aral
17-05-2010, 16:12
Ovo trebate vidjet, ako već niste :pray:

RUŠENJE OKOM KAMERE (http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/68607/Pogledajte-kako-je-pao-varsavski-zid.html)