PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bioshock 2



W3DR4N
11-02-2010, 09:07
Ništa nije promijenjeno. Uvaljuju nam muda pod bubrege. Ista dosadna igra po drugi put. Bez ikakve inspiracije i ideje, 2K je krenuo u izradu nastavka, kojem su zanimljivost s nikakve spustili na potpunu iritantnost. Ovaj put, grafika je čak lošija od dvije godine stare igre, lokacije su manje, s manje raskoši i detalja, a cijeli koncept je u potpunosti promašen. Ne treba ni spominjati da su animacije snimljeni poligoni, čime se potrošilo previše prostora za nikakvu kvalitetu, nešto čemu nisu pribjegli zadnji put.

flander
11-02-2010, 09:42
hmm iskreno sam samo pogledal par gameplay trailera i odma me igra odbila

prvenstveno zbog toga što je igra premračna, jest da se radnja događa u Rupture city koji je pod vodom i sve to, ali neki djelovi su premračni gdije ni baterija ne pomaže, a ova kombinacija spell i oružja mi nije nešto

igral sma prvi dio i nanerviral sam se stalnim gubljenjem po mapi, svaki 5 minuta se negdije izgubim i popizdi te mi automatski padne zainteresiranost za igru

Raz
11-02-2010, 10:00
Prvi mi je bio odličan unatoč monotonosti u daljnjim dijelovima igre, no ovaj me jednostavno ne privlači. Jedinica je bila posebna upravo po unikatnom settingu, zanimljivoj radnji kroz koju ujedno i upoznajemo svijet oko nas i sablasnoj atmosferi... jednostavno odlično dočarana utopia gone wrong. Ovo mi djeluje kao totalna reciklaža, a igranje big daddy-em ne izgleda nimalo realno (umjesto da idemo sporim, bučnim koracima imamo wanabe human-big daddy klona koji se nimalo ne razlikuje od protagonista jedinice osim što umjesto wrencha ima bušilicu i još par sitnica).

Outmind
11-02-2010, 10:58
Bacit ću oko na dvojku, premda mi je jedinica nakon početnog WOW efekta, potenicranog time kaj je bs bio jedna od prvih igara koju sam igrao na ovom kompu, kao i većini vas postala monotona...

@ Weky - ajde molim te udovolji mojoj znatiželji, pa otkri svijetu svojih 5 najdražih pucačina, čisto da vidim sa čime se to kod tebe igre moraju natjecati.

W3DR4N
11-02-2010, 11:10
Nema frke :thumbs2:

No One Lives Forever 2
Rainbow Six: Raven Shield
Quake II
Soldier Of Fortune
Jedi Knight II

Ray
11-02-2010, 11:18
Jedi Knight II nije čistokrvni FPS, al ajd.

W3DR4N
11-02-2010, 11:22
Nego šta je?

whiskey
11-02-2010, 11:27
Bi shock 2 je tema.. Fascinantno mi je da igra još nije ni izašla i vec se našla u pljuvacnici :)

Outmind
11-02-2010, 11:37
Vidiš, zanimljivo.

Nolf mi je bio dosta dobar. Nisam igrao niti jedan rainbow six. Quake je po meni osrednji, no so obzirom da se još vrlo dobro sjećam koja je to senzacija bila kad je izašao, pretpostavljam da to kod tebe ima više veze s nostalgijom nego samom kvalitetom igre. Sof sam igrao nakon dvojke, tak da tu ne mogu bit objektivan. Kaj se jk-a tiče, tu se slažem kao i s nolfom, pod uvjetom da onaj tko ga ide igrat ne povrati i deinstalira igru prije no kaj je prošao prvih 5 nivoa, koji su nešto najmonotonije ikad.

BTW, a gdje je half life?

Ray
11-02-2010, 11:41
Nego šta je?

Kombinacija TPS-a i FPS-a.

Raz
11-02-2010, 11:42
Nema frke :thumbs2:

No One Lives Forever 2
Rainbow Six: Raven Shield
Quake II
Soldier Of Fortune
Jedi Knight II

Jedino NOLF2 nisam igrao... ostalo <3

W3DR4N
11-02-2010, 12:27
Nego šta je?

Kombinacija TPS-a i FPS-a.

Ima tipku P, pa šibaj sa sejberom iz prvog lica.

Ray
11-02-2010, 13:00
Da, ali samim time što nam igra daje mogućnost da igramo iz trećeg lica ona nije čistokrvni FPS, barem ja tako gledam na stvar.

Feanor
11-02-2010, 13:01
Nego šta je?

Kombinacija TPS-a i FPS-a.

Ima tipku P, pa šibaj sa sejberom iz prvog lica.

I to je bila moja najveća zamjerka Jedi Academy-u... :(

Aral
11-02-2010, 13:05
Uživam u igri, baš me briga jel hoda 3km/h ili 10km/h. Trom je, tromi koraci se čuju, ali uz speed tonic ideš malo brže. Da je bar više takvih skriptanih fps-a, tipa mw2 i sl. Atmofera predivna, zvuk također, arsenal koji priliči big daddyu je tu, di ćeš više. Koncept je promijenjen, combat flow je unaprijeđen, nema više sporine kakva je bila u prvom dijelu. To kaj je nastavak nemora značit da se mora nešto drastično mijenjat, npr. AvP1, AvP2 i AvP3 su u suštini ostali isti, samo imamo bolju grafiku i jedan ili dva featura.

Razlog ovim reakcijama je čista navika jer podsjeća na jedinicu i teško nas može nečim iznenaditi. Meni pak, to nit netreba; ima novu priču, novog charactera te je sve skupa zapakirano u igru koja traje prelazak ili dva. Kod mene možda i više, jedinicu i dan danas pređem po koji put a istva stvar će biti i sa dvojkom.

Slažem se samo da nije nikakve radikalnije promjene donijela al nije ni trebala, kud mijenjat koncept koji priliči igri takvog kalibra, jedino su mogli zasrat stvari kak oično i ispadne kad u nastavcima idu izmišljat toplu vodu (čast iznimkama). Očekivanja nisu ovako i onak bila nit mala nit velika. Ak niš drugo bolja je i atmosferičnija od većine fps-a a i dobro dođe za skratit vrijeme do AvP-a za kojeg će Veki ovdje otvorit temu, za Metro 2033 da nit ne pričam ^^

Aral has spoken.

The Fury
11-02-2010, 13:44
Razlog ovim reakcijama je čista navika jer podsjeća na jedinicu i teško nas može nečim iznenaditi. Meni pak, to nit netreba; ima novu priču, novog charactera te je sve skupa zapakirano u igru koja traje prelazak ili dva.

Sa ovim se potpuno slažem. Sve je gotovo isto, ali ta atmosfera i priča o Rapturu mi se jako sviđa.

Jedva čekam trollanje AvP, a bit će još i Napoleon. Barem ću se dobro nasmijat glupostima.

bezimeni
11-02-2010, 18:46
Nisam puno igrao ali ono što sam probao je zabavno , grafički lijepo i atmosferično . Hit igra. Ali treći dio bi bio debelo forsiranje .

W3DR4N
12-02-2010, 14:27
Jedino NOLF2 nisam igrao... ostalo <3

Najbolji FPS ikad. Ikad.
Još se ništa u žanru ni upola nije približilo njegovoj genijalnosti, detaljnosti, raznolikosti i humoru.


Vidiš, zanimljivo.

Nisam igrao niti jedan rainbow six. Quake je po meni osrednji, no so obzirom da se još vrlo dobro sjećam koja je to senzacija bila kad je izašao, pretpostavljam da to kod tebe ima više veze s nostalgijom nego samom kvalitetom igre. Sof sam igrao nakon dvojke, tak da tu ne mogu bit objektivan.

BTW, a gdje je half life?

Ako misliš igrati Rainbow Six RS, nabavi jeftinu periferiju, i stavi rešetke na prozore i monitor.
Najfrustrirajuće iskustvo ikad, i najveći osjećaj olakšenja nakon uspješne misije.

Quake II je i dan danas igra s najboljim balansom oružja i tehnički najboljim dizajnom mapa, kao što je iskorištavanje terena i mogućnosti igrača prema njemu, bilo da se radi o single ili multi komponenti igre.

Sof-u je kvaliteta opadala nastavcima, tako da je prvi doista bio jedinstveno iskustvo, i jedan od najboljih SP FPS-ova ikad.

Aral
12-02-2010, 14:32
Jao NOLF2...kako sam uživao u tome, kad je to izašla ta igra je bila out of this world. I još uvijek je.

Feanor
12-02-2010, 14:35
A ima i teških sneaking misija po bliskom istoku(mislim da je ono Turska bila), jao kako sam se znao naživcirat..

Bartuc
12-02-2010, 14:39
Raven Shield je brutalno genijalna igretina. Tako mi je bilo žao dok sam zaigrao Vegas i vidio u što se pretvorio, mada sam se pomirio s time i na kraju i iz njega izvukao zabavnu LAN pucaljku. Raven Shield je obavezno štivo, pravi taktički FPS i po meni za nekoliko stepenica iznad SWAT 4 iako se u njemu može bolju taktiku nabaciti.


A NOLF je zajebancija na kvadrat. Pucačina sa stilom, duhom i humorom. Malo je zastarjela ali se isplati odigrati ako niste. Čak si razmišljam da je repriziram nakon cca 6 godina pauze :D


Bioshocku ću definitivno dati još koju šansu, samo je problem što mi uvijek uleti nešto bolje i zanimljivije pa izgubim volju za njime. Tako da on uvijek čeka dan kada nemam apsolutno ništa drugo na repertoaru, a to nikako da se desi :D

McPingvin_v2.0
12-02-2010, 14:41
No One Lives Forever 2
Baš sam ga vidio u Westageu u nekom Game shopu. Samo 195 kuna :>

Aral
12-02-2010, 14:43
Lol da, onaj Game Shop, još nisam bio u njemu xD

Bartuc
12-02-2010, 14:45
Jebate kako drži cijenu, a izašao je prije jedno 8 godina :pray:

McPingvin_v2.0
12-02-2010, 14:53
Ane, to mi je prvo palo na pamet :D

Deadwalker
12-02-2010, 15:14
Nisam ni mislio da ovo W3DR4N neće spomenuti u pljuvacnici. :D
Posto nisam igrao igru, ne mogu mu proturijeciti(iako imam zelju :P ) te i nisam neki fan igre. Meni jedinica nije bila privlacna, a sumnjam da dvojka me moze privuci na neko duze igranje.

Mirko L
26-02-2010, 16:05
Igram je trenutno...Prvo sam bio uživljen, al je doživljaj sad malo pao.
Uglavnom...baza je bušilica, drill dashovi, tonici i slične stvari.

Najluđa scena kad sam splicera (koji je taman bio iza Big daddya došao) hipnotozirao pa je krenuo na big D-a.Kako ga je lemnio samo rukom, odletio je u zid :)

Plazmidi su mi kul i novi način hakiranja.
Al uglavnom, jedan od najvećih problema je ammo.
Nikad ga nema.

A kad ga ima, bude premalo i to oni jadni ammo.
Rjetko kad ćeš imat puno Heavy riveta.A i onako ih ni nemožeš imat nego nekoliko.

Aral
26-02-2010, 18:19
A kad igraš na easy onda ammoa ima i previše. Na normal je balansirano, tak da nemaš baš walk in the park.

Constantine
26-02-2010, 18:27
mislim dami bioshock 2 ide na uninstall,igrao sam 5 minuta,sve je super ali je sve i isto a neda mis e ponovno to prolazit kad toliko fenomenalnih naslova dolazi ovaj mjesec.