PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dial up ubrzavanje



WEASEL
10-07-2006, 18:52
Čuo sam da postoje programi pomoću kojih se može ubrzati dial up veza,pa me zanima jesu li učinkoviti, ima li besplatnih i imate li linkove :)

Jerry
10-07-2006, 18:56
sada ću ti dati neke trickove:

Brzinsko surfanje po Internetu


Svjedoci ste poplave programa na Internetu koji vam nude brže spajanje i učitavanje
programa te web stranica. Svi garantiraju veliko ubrzanje bez obzira koji tip veze
koristili; običan modem. ISDN vezu ili neki novi, još brži način spajanja na Internet.
Veliko ubrzanje možete postići malom korekcijom registry ključa.

Pokrenite Regedit i potražite ključ koji se nalazi na sljedećoj lokaciji:

HKEY_LOCAL_MACHINE - Software - Microsoft - Windows -
Current Version - Explorer - RemoteComputer - NameSpace.

Kada ste došli do ovog mjesta, postoje dva prisutna ključa;
jedan od njih je (D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0O60F5BF}. Obrišite ga.
Nije potreban restart računala da bi primijetili ubrzanje koje nastaje ovom
modifikacijom.



a ovo je za vampira:

ADSL modem-problem sa prekidanjem veze


Sa nekim ADSL/kabel modemima(posebno USB)možete imati problem sa isključivanjem modema
nakon nekoliko sati. Evo dva načina da riješite problem.

1. Isključite Hibernaciju računala
Desni klik na Desktop,kliknite na screen saver,pri dnu prozora nalazi se Power gumb,
kliknite na njega i pojaviti će se prozor sa opcijama za Hibernaciju,
zatim deslektirajte opciju Enable Hibernation.


2. Isključite Windows Messenger
Idite u start meni,kliknite na Run.
Upišite gpedit.msc
Zatim idite u Computer Configuration-Administrative Templates-Windows Components-Windows Messenger
Kada ste došli do odredišta desni klik na"Do not allow Windows messenger to be run"
i idite u propertise
Označite "enable".

Prince-Artas
10-07-2006, 22:41
možeš s tuneupom, ali obavezno podesi programe da sami ne pretražuju i downloadaju nove verzije. a podesi i services

Tyrant
11-07-2006, 02:02
ubrzati modem :rotfl:
mozete dobiti neka mala ubrzanja ali >56 kbps nema leba
probano svi moguci nacini znaci nista ne pali :wink:

WEASEL
11-07-2006, 21:15
ubrzati modem :rotfl:
mozete dobiti neka mala ubrzanja ali >56 kbps nema leba
probano svi moguci nacini znaci nista ne pali :wink:

neki nemaju mogućnost kupit dsl....

Prince-Artas
11-07-2006, 22:02
ubrzati modem :rotfl:
mozete dobiti neka mala ubrzanja ali >56 kbps nema leba
probano svi moguci nacini znaci nista ne pali :wink:

neki nemaju mogućnost kupit dsl....

mislim da vi u sinu možete uzet adsl. ako su novci u pitanju mislim da nije teško izdvojit za najeftiniji paket :wink:

v4MP1r3
11-07-2006, 22:03
iams onaj za fast download staff, nesto lightening... il kaj god, mislim, ubrza ti za oko 20% skidanje stvari...no ne znam kako ti je sigurno...

Gaas
11-07-2006, 22:05
ma dajte dial up je nemoguce ubrzat...ne ucinkovito...to je sve u glavi...
hvatajte broadband...

Prince-Artas
11-07-2006, 22:08
ma dajte dial up je nemoguce ubrzat...ne ucinkovito...to je sve u glavi...
hvatajte broadband...

ne može se ubrzat ali ja težim da iz njega izvučem maximum

NITROS
11-07-2006, 22:38
Gledaj nesto se nemoze softwarski omoguciti ako hardwarski je to nemoguce, evo primjera imas auto od 100konja i mozes mozda izvuci jos 10-20konja ali nemozes doci do 500konja.
Tak da mozda ubrza kojih 1 - 2 %, ali 20% sigurno je nemoguce

str33t6l0w
12-07-2006, 00:11
Gledaj nesto se nemoze softwarski omoguciti ako hardwarski je to nemoguce, evo primjera imas auto od 100konja i mozes mozda izvuci jos 10-20konja ali nemozes doci do 500konja.
Tak da mozda ubrza kojih 1 - 2 %, ali 20% sigurno je nemoguce

tocno.. nemozete vozit peglicu 200km/h... raspala bi se.. tako ce se nesto dogodit i sa modemom.. nemora se raspast :D nego ce se nesto zeznit na njemu....

reiki_
12-07-2006, 00:14
kad imaš modem imaš dvije opcije :
1) plakati...
2) debilan si , pa ti nije jasno kako si dovraga dospio na ovo mjesto..

Luka
12-07-2006, 07:53
kad imaš modem imaš dvije opcije :
1) plakati...
2) debilan si , pa ti nije jasno kako si dovraga dospio na ovo mjesto..

ja ću plakati :D

v4MP1r3
12-07-2006, 09:58
kad imaš modem imaš dvije opcije :
1) plakati...
2) debilan si , pa ti nije jasno kako si dovraga dospio na ovo mjesto..

ja ću plakati :D

ja mislim da cu obadvoje ako mi nesto ovi kretencine iz TKOMA ne porave, tj provuku kabel na drugo mjesto... GRRR

Prince-Artas
12-07-2006, 19:44
Gledaj nesto se nemoze softwarski omoguciti ako hardwarski je to nemoguce, evo primjera imas auto od 100konja i mozes mozda izvuci jos 10-20konja ali nemozes doci do 500konja.
Tak da mozda ubrza kojih 1 - 2 %, ali 20% sigurno je nemoguce

ako ne središ navike raznih programa da si sami skidaju updateove modem će se vuć 1kb/s, ja sa svojim postižem download 5-6kb/s

WEASEL
15-07-2006, 20:32
ubrzati modem :rotfl:
mozete dobiti neka mala ubrzanja ali >56 kbps nema leba
probano svi moguci nacini znaci nista ne pali :wink:

neki nemaju mogućnost kupit dsl....

mislim da vi u sinu možete uzet adsl. ako su novci u pitanju mislim da nije teško izdvojit za najeftiniji paket :wink:

nije, ali racunaj da ja non stop igram igre na netu...... pa sto mislis koliko bih dobio flood rate :) a ovako imam 150-200 kn racuna

Lord of Darkness
17-07-2006, 07:19
Isprobano ubrzavanje dial-up-a. Frend mi je govorio kako ja neznam igrati COD i takva sranja. I tako smo mislili odigrati malo preko interneta i nije htjelo. "Malo" mu je Lag-alo. I onda smo našli program cablenut. Ima gotove postavke za dial-up, DSL itd. I sad mu je ping u COD-u 2 oko 100 do 8 igrača. Neznam link, ali znam još jedan bolji na kojem će te možda naći http://www.google.comS.

olio
17-07-2006, 21:53
Isprobano ubrzavanje dial-up-a. Frend mi je govorio kako ja neznam igrati COD i takva sranja. I tako smo mislili odigrati malo preko interneta i nije htjelo. "Malo" mu je Lag-alo. I onda smo našli program cablenut. Ima gotove postavke za dial-up, DSL itd. I sad mu je ping u COD-u 2 oko 100 do 8 igrača. Neznam link, ali znam još jedan bolji na kojem će te možda naći http://www.google.comS.evo ja imam adsl ovaj početni paket i instalirao sam jučer CableNut program i twekao ... Hoče mi li crknit modem jer prije mi je downloadalo 5o kb/s a sada mi downloada brzinom od 115 kb/s do 150 kb/s....... :pray: :pray: :killyou:

Lord of Darkness
18-07-2006, 12:05
Isprobano ubrzavanje dial-up-a. Frend mi je govorio kako ja neznam igrati COD i takva sranja. I tako smo mislili odigrati malo preko interneta i nije htjelo. "Malo" mu je Lag-alo. I onda smo našli program cablenut. Ima gotove postavke za dial-up, DSL itd. I sad mu je ping u COD-u 2 oko 100 do 8 igrača. Neznam link, ali znam još jedan bolji na kojem će te možda naći http://www.google.comS.evo ja imam adsl ovaj početni paket i instalirao sam jučer CableNut program i twekao ... Hoče mi li crknit modem jer prije mi je downloadalo 5o kb/s a sada mi downloada brzinom od 115 kb/s do 150 kb/s....... :pray: :pray: :killyou:

Crknit ti ne može jer softwerski nije namješten njegov maksimum. Jedino ako ga hardverski tweakaš možeš ga sjebati. Znam da ima načina za hardversko tweakanje ali neznam kako. A ako imaš DSL imaš i ruter koji spajaš na mrežnu karticu ili USB, a kod toga ga mu možeš dizati brzinu do maksimuma jer brzina prijenosa podataka kroz USB ovisi o procesoru i to su velike brzine, a mrežne kartice služe za brzi prijenos podataka između dva ili više računala i to su velike brzine koje i najbrži DSL ne može stići. Stoga nema nikakve opasnosti. Ispravite me ako griješim. Ovo je mali opis mojim riječima govora jednog stručnjaka.