PDA

Pogledaj cijelu verziju : Karma



Jašar
09-02-2010, 09:20
Karma (Sanskrit: कर्म About this sound kárma (help·info), kárman- "act, action, performance"[1]; Pali: kamma) in Indian religions is the concept of "action" or "deed", understood as that which causes the entire cycle of cause and effect (i.e., the cycle called saṃsāra) originating in ancient India and treated in Hindu, Jain, Sikh and Buddhist philosophies.[2]

Što mislite? Discuss.

SirZizzy
09-02-2010, 09:46
vjera bilo kojeg tipa je suvisna u danasnjem svijetu gdje vladaju znanost i logika, ja bi uzeo sve te vjere i napravio bi kolekciju pricica i bajki, ali da netko vjeruje u njih? LOL, pa zasto ne vjeruju u crvenkapicu? ona je barem realisticna.

W3DR4N
09-02-2010, 09:51
Ne vjerujem u karmu, jer ne vjerujem u ravnotežu. Dobročinitelju se mogu dešavati loše stvari, i prepisati će to kao božju volju. Loše stvari, ako su uspješne, su samo dobro proračunate.

Death By Sexy
09-02-2010, 09:53
vjera bilo kojeg tipa je suvisna u danasnjem svijetu gdje vladaju znanost i logika, ja bi uzeo sve te vjere i napravio bi kolekciju pricica i bajki, ali da netko vjeruje u njih? LOL, pa zasto ne vjeruju u crvenkapicu? ona je barem realisticna.

This.

GDra
09-02-2010, 09:56
Ne vjerujem u takve stvari. Zanjimljive su mi, ali kao bajke, a ne stvarnost.

Neven <R>
09-02-2010, 09:59
vjera bilo kojeg tipa je suvisna u danasnjem svijetu gdje vladaju znanost i logika, ja bi uzeo sve te vjere i napravio bi kolekciju pricica i bajki, ali da netko vjeruje u njih? LOL, pa zasto ne vjeruju u crvenkapicu? ona je barem realisticna.
Želiš reći da danas vlada vjera u znanost i logiku. To je još uvijek vjera.

Death By Sexy
09-02-2010, 10:09
Nije napisao da vlada vjera u njih, već jednostavno da vladaju znanost i logika kao temeljna sredstva spoznaje. Dakle, činjenice u koje imamo istinito opravdano vjerovanje = znanje. S čime se u potpunosti slažem. Ali ako pogledamo znanstveni pesimizam koji kaže da su se znanstvene teorije koje su bile na snazi pokazale nepouzdanima, te su danas unaprijeđene i zamijenjene boljim teorijama, možemo vjerovati da će se isto dogoditi sa ovim današnjim teorijama u budućnosti. Makar vjerujem da za većinu neće jer ih možemo nazvati konačnima. Uvijek nam ostaje logika.

W3DR4N
09-02-2010, 10:12
vjera bilo kojeg tipa je suvisna u danasnjem svijetu gdje vladaju znanost i logika, ja bi uzeo sve te vjere i napravio bi kolekciju pricica i bajki, ali da netko vjeruje u njih? LOL, pa zasto ne vjeruju u crvenkapicu? ona je barem realisticna.

Još jedan šesnaestogodišnjak kojem je religija sranje jer sluša death metal i ateist je? Fak Yeah :roll:

cham3leon
09-02-2010, 10:19
vjera bilo kojeg tipa je suvisna u danasnjem svijetu gdje vladaju znanost i logika, ja bi uzeo sve te vjere i napravio bi kolekciju pricica i bajki, ali da netko vjeruje u njih? LOL, pa zasto ne vjeruju u crvenkapicu? ona je barem realisticna.

Cepam se od smeha. Ti to ozbiljno?

Neven <R>
09-02-2010, 10:21
Uvijek nam ostaje logika.
http://c2.api.ning.com/files/qjnvvhPvsUlxSTxS5Z80atD45Fv2wLVhRlE3B88X4AUE1rB2np l40M4nXdb8MWRXnBMjlEamava0hEvLHZfF1vceMFhZHoEy/spock1.jpg

McPingvin_v2.0
09-02-2010, 10:30
vjera bilo kojeg tipa je suvisna u danasnjem svijetu gdje vladaju znanost i logika, ja bi uzeo sve te vjere i napravio bi kolekciju pricica i bajki, ali da netko vjeruje u njih? LOL, pa zasto ne vjeruju u crvenkapicu? ona je barem realisticna.
Čovjek bez vjere je mrtav čovjek. Nema daljne rasprave.

EDIT: http://www.karima-adebibe.info/photos/karima-adebibe-55.jpg

Neven <R>
09-02-2010, 10:36
@Pingvin
52gqM5BI7go

Death By Sexy
09-02-2010, 10:36
:)))))))
Logic of Surak :D


Vjerujem ( :) ) da je mislio na religiju. Vjera je svakako potrebna, ali ne ona u religijske dogme.

McPingvin_v2.0
09-02-2010, 10:54
Mislio sam i ja na Heisenberga, pa sam napisao: "Higgs" u testu iz fizike, ali čisto sumnjam da ću dobiti bodove za to.

MasaKrisT
09-02-2010, 10:59
Kol'ko sam ti puta rekao da neides mamuran na ispite, a?kazni se.

Aral
09-02-2010, 11:05
Ne vjerujem u ništa pa tako ni u to :)

McPingvin_v2.0
09-02-2010, 11:09
Kol'ko sam ti puta rekao da neides mamuran na ispite, a?kazni se.
Mogao bi me profesor :(

Jašar
09-02-2010, 12:06
Meni kao ideja zvuči interesantno. Ta ravnoteža ne mora biti fizički upotpunjena, kao što su neki naveli. Nisu li emocije same sebi upotpunjavanje ravnoteže a problemi koje držimo u podsvijesti moguća kazna? :)

Sonic_Moronic
09-02-2010, 12:52
Ima mi smisla, kao uostalom i razne stvari u azijskim religijama.

SirZizzy
09-02-2010, 15:33
vjera bilo kojeg tipa je suvisna u danasnjem svijetu gdje vladaju znanost i logika, ja bi uzeo sve te vjere i napravio bi kolekciju pricica i bajki, ali da netko vjeruje u njih? LOL, pa zasto ne vjeruju u crvenkapicu? ona je barem realisticna.

Još jedan šesnaestogodišnjak kojem je religija sranje jer sluša death metal i ateist je? Fak Yeah :roll:

skoro pa tocno, slusam sve sto mi se svidja, tako da nemam odredjeni najdrazi zanr i ne pripadam nikakvoj posebnoj subkulturi :nonono:

@mcPingvin

ja vjerujem da kad covjek crkne onda je mrtav. Nazalost, ljudi ce sve izmislit samo da ne prihvate tu cinjenicu, ali ako se pogleda to uopce nije niti tako lose. Ionako, jednom kad si mrtav nemozes ni znat to.

kak je woody allen rekao "ne bojim se smrti, dok sam ja tu smrti nema, a kad je tu smrt mene nema"

cham3leon
09-02-2010, 15:35
Svejedno, ova prva izjava ti je smiješna.

W3DR4N
09-02-2010, 15:40
vjera bilo kojeg tipa je suvisna u danasnjem svijetu gdje vladaju znanost i logika, ja bi uzeo sve te vjere i napravio bi kolekciju pricica i bajki, ali da netko vjeruje u njih? LOL, pa zasto ne vjeruju u crvenkapicu? ona je barem realisticna.

Još jedan šesnaestogodišnjak kojem je religija sranje jer sluša death metal i ateist je? Fak Yeah :roll:

skoro pa tocno, slusam sve sto mi se svidja, tako da nemam odredjeni najdrazi zanr i ne pripadam nikakvoj posebnoj subkulturi :nonono:

@mcPingvin

ja vjerujem da kad covjek crkne onda je mrtav. Nazalost, ljudi ce sve izmislit samo da ne prihvate tu cinjenicu, ali ako se pogleda to uopce nije niti tako lose. Ionako, jednom kad si mrtav nemozes ni znat to.

kak je woody allen rekao "ne bojim se smrti, dok sam ja tu smrti nema, a kad je tu smrt mene nema"

Ja sam pop budist. To zvuči kul, a ja volim generalizaciju.

SirZizzy
09-02-2010, 15:43
Ja sam pop budist. To zvuči kul, a ja volim generalizaciju.

znaci debeo si, celav, nosis haljinu i pjevas pjesme od lady gaga?

did I get it right?

Maja
09-02-2010, 15:43
Vjerujem u karmu.



Gas met die zooi! :gitara: