PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hladnjak na procesoru [problem]



mrxilix
08-02-2010, 19:20
Imam problem s hladnjakom na procesoru;svaki put kada ja stavim PC na spavanje taj hladnjak idalje radi,vrti se, neznam prijatelj mi je rekao da to treba na kompu neš naštimati a drugi frend mi kaže da kablovi nisu dobro spojeni.Ako netko zna u čem je problem ako može neka detaljno objasni. :?

armagedon
11-02-2010, 16:55
Imam problem s hladnjakom na procesoru;svaki put kada ja stavim PC na spavanje taj hladnjak idalje radi,vrti se, neznam prijatelj mi je rekao da to treba na kompu neš naštimati a drugi frend mi kaže da kablovi nisu dobro spojeni.Ako netko zna u čem je problem ako može neka detaljno objasni. :?

to je normalno, ja mislim bar jer je tak i meni

jedino laptop na spavanju ''šuti'' :D

Niko Bellic
11-02-2010, 17:09
To nije normalno. U stand by modu radi sam RAM.

armagedon
13-02-2010, 17:51
onda imam isti problem :D

C
13-02-2010, 18:17
Normalno je, jer čim je napajanje uključeno, ventilator se vrti, a kada je PC u Stand By načinu rada, napajanje je i dalje pod naponom, i ventilator se mora vrtiti. Jedino ako imate napajanje kod kojeg se ventilator gasi kada napajanje nije zagrijano, onda se neće vrtjeti, inače, vrti se čim je PC upaljen, a Stand By, i tada je PC upaljen.

armagedon
13-02-2010, 18:21
Normalno je, jer čim je napajanje uključeno, ventilator se vrti, a kada je PC u Stand By načinu rada, napajanje je i dalje pod naponom, i ventilator se mora vrtiti. Jedino ako imate napajanje kod kojeg se ventilator gasi kada napajanje nije zagrijano, onda se neće vrtjeti, inače, vrti se čim je PC upaljen, a Stand By, i tada je PC upaljen.

aha, evo, i ja sam u pravu onda :thumbs2:

Niko Bellic
13-02-2010, 20:52
Normalno je, jer čim je napajanje uključeno, ventilator se vrti, a kada je PC u Stand By načinu rada, napajanje je i dalje pod naponom, i ventilator se mora vrtiti. Jedino ako imate napajanje kod kojeg se ventilator gasi kada napajanje nije zagrijano, onda se neće vrtjeti, inače, vrti se čim je PC upaljen, a Stand By, i tada je PC upaljen.

Ne vrte se, jerbo se čuje i vidi razlika (ledice na ventilatorima). Jedino RAM radi u stand by modu. :wink:

C
13-02-2010, 22:23
Velim ti, kako koje napajanje. Nekima će se ventilator isključiti, a nekima je napravljeno, čim je PC upaljen, ventilator mu radi, i neće se ugasiti dokle god je PC upaljen, a PC je upaljen i kada je u Stand By-u.

BTW Rekao si da u Stand By-u radi samo RAM, ali RAM-u treba struje, struju dobija s matične, i matična dobija od napajanja. Kužiš?

Stand By način rada ti gasi ROM-ove, HDD, grafičku, muzičku, chipset i procesor, a sve ostale komponente, znači ostali djelovi matične, RAM-a, napajanja, i kućišta, te miša i tastature ostaju u pogonu, ali na uštedi elek. energije. Znači rade, pod naponom su, ali jako niskim, doovljnim da se mogu probuditi iz sna. Jer da se sve ugasi, pa tako i napajanje, dolazi do gašenja PC-a, a ne do uštede energije.

Niko Bellic
13-02-2010, 22:28
Oke ako ti tako veliš. Ipak si ti glavni hax0r ođe. :pray:

C
13-02-2010, 22:31
Editirao sam post, možda ti bude jasnije. ;)

Overclocker
17-02-2010, 17:27
pa normalno je da ventilator vrti na cooleru od proca znaci onda skoro svi imamo isti problem :eyebrows: