PDA

Pogledaj cijelu verziju : Komp pokvaren



Halo2
08-02-2010, 09:31
E ovak,komp mi se konstanto gasi prije nego sto se i upali >.< ja stisnem gumb on radi jedno 5 sec i onda se sam ugasi.Ne podize se ni onaj screen od biosa,a to mi se dogodilo tjedan dana nakon kaj sam podigo nove windowse...Svaka pomoc je dobrodosla!

W3DR4N
08-02-2010, 09:34
Napajanje, ram, loše instaliran windows. Biraj nasumce.

cham3leon
08-02-2010, 09:47
Da su windowsi krivi valjda bi se pojavio BIOS, samo se ne bi pokrenuli winsi. Kao što reče, isprobavaj sve po redu.

Halo2
08-02-2010, 09:54
uff ajd napajanje il ram jos moze proc, dobro pa nije maticna :D

cham3leon
08-02-2010, 11:08
Ne nadaj se. Moguće je da je BIOS otkazao, a to se najlakše rješava mijenjanjem matične... Osim ako imaš dovoljno entuzijazma da ideš skidat ROM i postavit drugi. Koliko sam upućen, trebat će ti lemilica :D

Čux
08-02-2010, 11:16
Imo sam jedan takav slučaj kad je HDD šlusiro. Za početak počupaj sve hadrove i optiku i probaj ponovo bootat. Ak to ne pomogne bar si ziher da neš od toga nije krepalo.

IGoR_2803
08-02-2010, 12:37
nema govora o tome da je softverski problem jer komp ne dolazi do bootanja OSa... za početak svedi mogućnosti na minimum, a to ćeš napraviti tako da iskopčaš hdd, optiku, ostaviš samo jedan modul rama ako ih imaš više i onda probaj uključiti komp da vidiš da li se restarta...

da li se čuju kakvi beepovi dok uključiš komp? da li ti se restarta uvijek u istom trenutku ili je više random?

ako ništa ne pomogne onda, probaj sa drugim napajanjem, drugom grafom, drugom memorijom...ako nije ništa od toga onda je ploča... jesam sherlock, a? :)

Shaka
08-02-2010, 12:42
ja ti odmah sad kazem da je otisla maticna...

mrxilix
08-02-2010, 23:21
Meni se to događa nakon što trzam komp tj kada ga izgasim točno na utičnici.Prijatelju pao ti je sustav morat ćeš ponovo formatirti komp a to ti je jedino rješenje.
Nije do matične niš samo formatiraj PC i rješeno.

cham3leon
08-02-2010, 23:22
Kako će to učiniti kad mu se ni BIOS ne diže?

mrxilix
08-02-2010, 23:31
Jel ti te pojavi plava slika koja bude 1 sec. i odmah ti se restart komp

Čux
08-02-2010, 23:46
ajme kak niko ne čita topice opće, rađe nemojte niš pisat neg ovakve kerefeke....

IGoR_2803
09-02-2010, 08:55
Meni se to događa nakon što trzam komp tj kada ga izgasim točno na utičnici.Prijatelju pao ti je sustav morat ćeš ponovo formatirti komp a to ti je jedino rješenje.
Nije do matične niš samo formatiraj PC i rješeno.

daj ne lupetaj gluposti... koji crni windowsi ako frajer kaže da mu se komp restarta 5 sec nakon što pritisne turn on tipku, znači da još niti POST nije prošao...

:facepalm:

mrxilix
09-02-2010, 13:43
Meni se to događa nakon što trzam komp tj kada ga izgasim točno na utičnici.Prijatelju pao ti je sustav morat ćeš ponovo formatirti komp a to ti je jedino rješenje.
Nije do matične niš samo formatiraj PC i rješeno.

daj ne lupetaj gluposti... koji crni windowsi ako frajer kaže da mu se komp restarta 5 sec nakon što pritisne turn on tipku, znači da još niti POST nije prošao...

:facepalm:
fikaj se

Halo2
09-02-2010, 16:21
Nista onda cu veceras navuc rukave pa da vidimo sta je :P
A fakat ima nekih komentara :rotfl:

Shaka
09-02-2010, 16:25
Ja sam ti reko sta je...
Maticna ti je KIA :P

Halo2
22-02-2010, 09:41
Evo samo da se javim da sam provjerio i da nista nije strasno :D... crkla jedna ram plocica... :thumbs2:

RIDER32
22-02-2010, 15:26
Shakaaa beeeljljljlj :P izvisio.

Nemora se samo nebootati ako je maticna riknila. Grafa, ram, HDD... xxx puta se bios neboota a maticna je ispravna.

C
25-02-2010, 10:27
Napravi restart BIOS-a i clear CMOS. Ako ne radi i dalje, onda deri ovo ispod.

Povadi sve.
Znači neka ti u PC-u bude samo:
|-Napajanje
|-Matična
\-Procesor

Upali PC i čekaj da počne pištati. Ako ne pišti, otišla ti je matična ploča, procesor ili napajanje. U tom slučaju od tri kandidata, nađi uljeza.
Ako pišti, daj mu što želi, a to je RAM.

Spoji jednu pločicu RAM-a, pa posebno drugu, i tako redom, HDD, itd., itd., dok ne vidiš koja komponenta je pokvarena.
Kada radi, znači da je takav kakav jest OK, čim spojiš nešto što ne radi, vidjeti ćeš da PC neće raditi, i tako dođi do uljeza.

Stvar je u biti vrlo jednostavna. Igraj igru "Otkriji koja je komponenta pokvarena."

Halo2
26-02-2010, 14:39
Kao sto sam naveo gore crknuo RAM, bila je zanimljiva igra i bas je ljepa kad nades da neradi nesto sto je jeftino :P