PDA

Pogledaj cijelu verziju : Star Trek Online



Jašar
08-02-2010, 00:59
Evo, bičam po njemu zato što nema veze sa star trekom, bičam jer su od savršene prvotne ideje napravili eve2 s lošim kontrolama i mogućnosti kretanja sa svojim charom. Nikada neću zaboraviti kako sam pred 5-6 godina čitao preview STO-a uz duke nukem forever i ostao paf zbog ideje, koja je sada već davno zaboravljena :) Za neupućene, većina igre se trebala odvijati na vašem brodu, tj., unutar njega, gdje bi svatko imao svoju funkciju. Šteta, jer su ovako napravili osrednju igru sa ST tematikom. Naravno, moje bičanje nema veze sa kretanjem vašeg chara jer je to relativno dobro izvedeno već pljujem uglavnom na space dio.

W3DR4N
08-02-2010, 08:20
To s brodovima je bila toliko glupa ideja da su je se na brzinu riješili.
Trpiti nekakve nabrijane autoritete u računalnoj igri? Doista?

Arbiter of Change
08-02-2010, 10:40
c/p

Igrao nekih 5 sati na prekide... i igra je za prozor, na žalost. :(

Em je reskinnani Champions Online (ali doslovno, Cryptic izgleda voli štancati svoje igre na istom enginu bez da to imalo sakrije), em je toliko arhaična po nekim stvarima da se pitam što uopće radi u 2010. godini (navigacija izbornika zna biti bolna, a da ni ne spominjem užasne animacije likova koji kao da su ispali iz '90-ih). Mislim, usporedite ovo sa WoW-om koji je već 5 godina star i vidjeti ćete da je on pri izlasku bio puno bolji od ovoga. Ukratko, čitava igra se doima krajnje nedovršena (znam, znam), ali sa velikim problemom da su te poteškoće toliko integralne u samom dizajnu da je sada prekasno za promijeniti ih. Ono, GLOBALNI problemi, da ne bi bilo kako sam pljunuo bezveze.

Ali da budem fer, ima tu i nečega dobrog. Kreacija likova je solidna, sa svim popularnim i manje popularnim ST rasama (i oblekama), sama igra je zapravo poprilično kompleksna i čini se dosta "crunchy", sinergija između između likova i elemenata broda je fenomenalna i vjerojatno je najbolji dio igre (npr, zaposliš novog Security Officera, koji ti može biti član Away tima kad si pješke, i brod ti dobije Photon Torpedo Salvo, itd).

Loša stvar je što nezgrapnost, nedorađenost i općenito loša izvedba guše sve ono zbog čega je igra mogla biti dobra. Samo za hardcore Trekkere? Možda, ali tako možeš i RP-ati preko Skype-a jer u današnje vrijeme MMORPG treba biti izvanredan kako bi uspio, a STO je ispod prosječan uradak.


Trpiti nekakve nabrijane autoritete u računalnoj igri? Doista?
Očito nisi raidao aktivno nikada. :)

Jašar
08-02-2010, 17:42
@Arbiter - slažem se

@Wedran - sve to će uskoro ponuditi i jumpgate evolution i to u daleko boljoj izvedbi. Jasno da se ovo odnosi na space/ship dio jer je character creation i sve oko toga relativno solidno urađeno. Ono što me prvotno privuklo igri je sam njen koncept koji se očito negdje izgubio, te smo dobili običan spaceship sim sa star trek tematikom...što ga naravno ne čini star trekom. Čak bih to mogao usporediti s novim ST filmom. Može to biti ok, ali to jednostavno nije ST. Više bih volio biti vozač/engineer nego upravljati shipom i pucati u isto vrijeme, jer jednostavnost je tu jednostavno da približi igru masama. Ja nisam trekij, niti sam to ikad bio, ali sam koncept serije i starijih filmova mi je genijalan te sam od igre očekivao da bude Star Trek - zajednica na brodu, a ne spejs shooter.

Također imam dojam da su char i ship dio totalno dvije različite stvari, tojest, nema apsolutno nikakve povezanosti između ta dva segmenta (jasno, nemojte mi govoriti neke očite stvari, ako malo razmislite shvatit ćete o čemu govorim). Nešto tipa stageova u spore-u.

Feanor
08-02-2010, 17:47
Evo, bičam po njemu zato što nema veze sa star trekom, bičam jer su od savršene prvotne ideje napravili eve2 s lošim kontrolama i mogućnosti kretanja sa svojim charom. Nikada neću zaboraviti kako sam pred 5-6 godina čitao preview STO-a uz duke nukem forever i ostao paf zbog ideje, koja je sada već davno zaboravljena :) Za neupućene, većina igre se trebala odvijati na vašem brodu, tj., unutar njega, gdje bi svatko imao svoju funkciju. Šteta, jer su ovako napravili osrednju igru sa ST tematikom. Naravno, moje bičanje nema veze sa kretanjem vašeg chara jer je to relativno dobro izvedeno već pljujem uglavnom na space dio.

Ova ideja nikad nebi mogla funkcionirat, što kao bi ti bio zadužen za štitove, a nisi online. Što ako samo jedan tip je trenutno online, a brod je negdje u bepućima svemira. Što? Cijela posada je u stasisu(offline), a taj jedan tip onda jedino može lutat po brodu ko debil jer je niži časnik, tako da nemože sam uputiti i pokrenuti brod. Što da si časnik koji je zadužen za oružja, u borbi bi jedino morao jednu tipku za pucanje stiskat kad ti narede tako iz vrha. Zahtijevalo bi previše vremena da desetak ljudi upravlja sa svakim apektom broda zasebno, a bilo bi prerealno da bi bilo zabavno.

Jašar
08-02-2010, 17:59
Evo, bičam po njemu zato što nema veze sa star trekom, bičam jer su od savršene prvotne ideje napravili eve2 s lošim kontrolama i mogućnosti kretanja sa svojim charom. Nikada neću zaboraviti kako sam pred 5-6 godina čitao preview STO-a uz duke nukem forever i ostao paf zbog ideje, koja je sada već davno zaboravljena :) Za neupućene, većina igre se trebala odvijati na vašem brodu, tj., unutar njega, gdje bi svatko imao svoju funkciju. Šteta, jer su ovako napravili osrednju igru sa ST tematikom. Naravno, moje bičanje nema veze sa kretanjem vašeg chara jer je to relativno dobro izvedeno već pljujem uglavnom na space dio.

Ova ideja nikad nebi mogla funkcionirat, što kao bi ti bio zadužen za štitove, a nisi online. Što ako samo jedan tip je trenutno online, a brod je negdje u bepućima svemira. Što? Cijela posada je u stasisu(offline), a taj jedan tip onda jedino može lutat po brodu ko debil jer je niži časnik, tako da nemože sam uputiti i pokrenuti brod. Što da si časnik koji je zadužen za oružja, u borbi bi jedino morao jednu tipku za pucanje stiskat kad ti narede tako iz vrha. Zahtijevalo bi previše vremena da desetak ljudi upravlja sa svakim apektom broda zasebno, a bilo bi prerealno da bi bilo zabavno.

Poprilično je jasno da veći brodovi ne bi imali samo jednu osobu za određenu funkciju, te bi se time riješio taj problem. Među ostalim, ispadanje ljudi (pucanje veze i sl.) rješavalo bi se po starim idejama ubacivanjem privremenog bota.

Feanor
08-02-2010, 18:06
Evo, bičam po njemu zato što nema veze sa star trekom, bičam jer su od savršene prvotne ideje napravili eve2 s lošim kontrolama i mogućnosti kretanja sa svojim charom. Nikada neću zaboraviti kako sam pred 5-6 godina čitao preview STO-a uz duke nukem forever i ostao paf zbog ideje, koja je sada već davno zaboravljena :) Za neupućene, većina igre se trebala odvijati na vašem brodu, tj., unutar njega, gdje bi svatko imao svoju funkciju. Šteta, jer su ovako napravili osrednju igru sa ST tematikom. Naravno, moje bičanje nema veze sa kretanjem vašeg chara jer je to relativno dobro izvedeno već pljujem uglavnom na space dio.

Ova ideja nikad nebi mogla funkcionirat, što kao bi ti bio zadužen za štitove, a nisi online. Što ako samo jedan tip je trenutno online, a brod je negdje u bepućima svemira. Što? Cijela posada je u stasisu(offline), a taj jedan tip onda jedino može lutat po brodu ko debil jer je niži časnik, tako da nemože sam uputiti i pokrenuti brod. Što da si časnik koji je zadužen za oružja, u borbi bi jedino morao jednu tipku za pucanje stiskat kad ti narede tako iz vrha. Zahtijevalo bi previše vremena da desetak ljudi upravlja sa svakim apektom broda zasebno, a bilo bi prerealno da bi bilo zabavno.

Poprilično je jasno da veći brodovi ne bi imali samo jednu osobu za određenu funkciju, te bi se time riješio taj problem. Među ostalim, ispadanje ljudi (pucanje veze i sl.) rješavalo bi se po starim idejama ubacivanjem privremenog bota.

A ako bi više ljudi imalo istu funkciju, što ako bi se ti ulogirao u isto vrijeme kad i drugi tip koji već obavlja tvoj posao???

Jašar
08-02-2010, 18:09
A ako bi više ljudi imalo istu funkciju, što ako bi se ti ulogirao u isto vrijeme kad i drugi tip koji već obavlja tvoj posao???
Bio u kantini, upoznavao ljude, ladio jaja :D Sve ono što radiš u nekom MMO-u kada ti se ne da grindati ili questati :)

Jasno da je sve to malo teže realizirati, ali takvo što bi stvarno bila revolucija u žanru :)

Feanor
08-02-2010, 18:11
A ako bi više ljudi imalo istu funkciju, što ako bi se ti ulogirao u isto vrijeme kad i drugi tip koji već obavlja tvoj posao???
Bio u kantini, upoznavao ljude, ladio jaja :D Sve ono što radiš u nekom MMO-u kada ti se ne da grindati ili questati :)

Jasno da je sve to malo teže realizirati, ali takvo što bi stvarno bila revolucija u žanru :)

MOžda eventualno kad bi ubacili da možeš određene ''on-foot'' questove ili treninge odrađivat u hologramskoj sobi pa kad nemaš što radit da si u hologramu, ali da te mogu zvat direktno iz holograma ako im treba engeener ili shield expert ili koji drugi časnik.

Jašar
08-02-2010, 18:13
A ako bi više ljudi imalo istu funkciju, što ako bi se ti ulogirao u isto vrijeme kad i drugi tip koji već obavlja tvoj posao???
Bio u kantini, upoznavao ljude, ladio jaja :D Sve ono što radiš u nekom MMO-u kada ti se ne da grindati ili questati :)

Jasno da je sve to malo teže realizirati, ali takvo što bi stvarno bila revolucija u žanru :)

MOžda eventualno kad bi ubacili da možeš određene ''on-foot'' questove ili treninge odrađivat u hologramskoj sobi pa kad nemaš što radit da si u hologramu, ali da te mogu zvat direktno iz holograma ako im treba engeener ili shield expert ili koji drugi časnik.
Našlo bi se posla i zanimacije :) Ipak ST ima daleko više sadržaja nego što se uopće može zamisliti :)
U krajnjem slučaju, uvijek bi mogao biti npr. vojnik pri dockanju na neki planet, s recimo nešto manjim statsima.

Sonic_Moronic
12-02-2010, 23:39
To upravljanje brodom od strane više ljudi nije ništa novo niti teško izvedljivo, možeš naći u Puzzle Pirates gdje perfektno radi. :)

Znači, pokupiš ljude na nekom planetu prije putovanja kroz svemir. Ili NPC-ove kao alternativu.

reectalis.
24-02-2010, 16:48
Znam da nije pravo mjesto za pitat ali ima li netko mozda trial key ?

Hvala unaprijed.

Jašar
25-02-2010, 10:52
Znam da nije pravo mjesto za pitat ali ima li netko mozda trial key ?

Hvala unaprijed.
Ako misliš na betu, ona je prošla krajem prošlog mjeseca...postoji li trial za gotovu igru, to ne znam :)

reectalis.
25-02-2010, 13:40
Credit card style buddy passes to invite three of your friends for a ten-day trial of Star Trek Online. Codes can be transmitted digitally or physically.