PDA

Pogledaj cijelu verziju : Firefox 4



Stranica : [1] 2

Arbiter of Change
07-02-2010, 10:39
Za sada je otkriveno da će nova verzija popularnog browsera imati poprilično drugačiji interface, više u Win7 stilu.
http://news.softpedia.com/news/Firefox- ... 4205.shtml (http://news.softpedia.com/news/Firefox-4-0-GUI-Evolution-Get-a-Taste-134205.shtml)

http://www.stephenhorlander.com/images/ ... w-tab.html (http://www.stephenhorlander.com/images/blog-posts/tab-animation/animation-new-tab.html)
http://www.stephenhorlander.com/images/ ... r-off.html (http://www.stephenhorlander.com/images/blog-posts/tab-animation/animation-tab-tear-off.html)


“In addition to the UI and appearance changes we have been exploring for Firefox, we have also been exploring how to better improve the user experience through animation,” Horlander stated. “One area that animation would be very beneficial is with tab interactions. Specifically moving/arranging tabs on the tab strip, closing/opening tabs and tearing off tabs into new windows. Presently the feedback here isn’t as good or as elegant as it could be.”

“Some of the goals for animation are to make browsing feel faster, adding visual affordances that makes tasks more understandable and to make the browser more visually appealing. There is much more detail on the Wiki articles linked above. My goal was to quickly demo how this would actually look and feel because still images and wireframes can only convey so much,” Horlander added.

Neven <R>
07-02-2010, 11:26
Ništa o rješavanju gargantuanskog memory leaka u win7?

W3DR4N
07-02-2010, 11:29
Firefox je najgori browser poslije IE.

Constantine
07-02-2010, 11:39
Slazem se.

mrxilix
07-02-2010, 11:50
Ne slažem se.

Bartuc
07-02-2010, 11:56
Haha, taj Vedran kada pukne glupost onda je pukne uzduž i poprijeko xD

Don Kihot
07-02-2010, 16:36
Ne slažem se.

Wedran pljuje po svemu što nije Apple...

(Valjda im daje guze za pare lol)

Bartuc
07-02-2010, 16:42
Istina da Opera u startu nudi više, da su Chrome/Safari u startu brži, ali niti jedan od ta 3 browsera ne prikazuje stranice savršeno kao Firefox. Do danas nisam naišao na stranicu koju Firefox ne prikaže kako spada. Kada još tome dodaš potpunu kontrolu nad addonovima, u roku od 10 minuta dobiješ i više nego što Opera može ponuditi. Neće biti brži od Chrome/Safari, ali zato Chrome/Safari nemaju nikakve opcije nadogradnje browsera i već tu gube svaku bitku protiv Firefoxa.



Tako da je bedasto i nepromišljeno reći da FF ne valja. Također ne znam o kojemu memory leaku pričate!? Baš sam prije 2 dana uspoređivao Operu i Firefox, Opera mi je trošila 4MB RAM-a manje od Firefoxa (bez tabova i sa dodatnih 8 tabova)!?

W3DR4N
07-02-2010, 16:43
Trenutno je Opera najkompletniji browser, Chrome najpogodniji za široku uporabu, a Safari najbrži.
Firefox je postao outsiderski internet explorer, ne miče se s mrtve točke već godinama. Konkurencija je inovativnija, brža, stabilnija i kompletnija, te ne trebaš stotinu dodataka da je dovedeš u rad, koji ničim izazvani prestanu raditi u novoj verziji koja izlazi svako toliko.

edit: stranice se pišu za IE i Firefox, jer su najrasprostanjeniji. Svakom programerskom i dizajnerskom studiju su benchmark da stranica radi i da se uredno prikazuje, no zato što su površni.
Chrome ima nadogradnje koliko mi je poznato. Safari je u maniri Applea potpuno zatvoren program, no ima gomilu nadogradnji na Macu, jer je tamo integriran u operativni sistem i radi znatno drugačije.

Bartuc
07-02-2010, 16:46
Samo znam da mi Opera ne može otvoriti izbornik od ADM stranice, Safar/Chrome ne mogu kvalitetno prikazati gif sadržaje (pogledaj smajlije na forumu koliko trzaju). Što mi znači njihova brzina i kompletnost kada FF nema tih mušica...


PS: Da ne pričam o čekanju da mogu gledati filmove u Youtube temi na Operi... Prvo klikneš na prozor (nije cenzura) i onda čekaš dok ti ne dopusti da klikneš play. Taj problem bi volio riješiti.

Razzarach
07-02-2010, 16:47
tako me zaboli koji je bolji
FFox mi pwna s addonima i jednostavnošću... da ne spominjem Maxthonovo karanje u mozak sa bookmarcima
Opera mi je retardirana... iako neznam zašto... jednostavno mi se ne sviđa
IE neću ni spominjat.
Safari nisam ni koristio dulje od tjedan dana pa neću ni kometirat.
wedrane sta se tako palis na apple :S

Constantine
07-02-2010, 17:01
Istina da Opera u startu nudi više, da su Chrome/Safari u startu brži, ali niti jedan od ta 3 browsera ne prikazuje stranice savršeno kao Firefox. Do danas nisam naišao na stranicu koju Firefox ne prikaže kako spada. Kada još tome dodaš potpunu kontrolu nad addonovima, u roku od 10 minuta dobiješ i više nego što Opera može ponuditi. Neće biti brži od Chrome/Safari, ali zato Chrome/Safari nemaju nikakve opcije nadogradnje browsera i već tu gube svaku bitku protiv Firefoxa.



Tako da je bedasto i nepromišljeno reći da FF ne valja. Također ne znam o kojemu memory leaku pričate!? Baš sam prije 2 dana uspoređivao Operu i Firefox, Opera mi je trošila 4MB RAM-a manje od Firefoxa (bez tabova i sa dodatnih 8 tabova)!?
erm,chrome bez problema otvara apsolutno sve,i to najvecom brzinom,em je jednostavan,intuitivan i minimalističan sto mi se jao sviđa,a i tabovi su na pravom mjestu.

Aral
07-02-2010, 17:06
Kad dođe instalirat ću ga reda radi al ne idem nikud s Opere, ona ispunjava sve moje potrebe i želje ^^

W3DR4N
07-02-2010, 17:08
Inače, tu se vidi povijest tržišnog udjela internetskih preglednika.
http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

Firefox je kroz dvije godine potpuno zrulao IE, a 10% je palo i zbog pojave Chromea.
Unatoč Jobsovim predviđanjima da će Safari dobiti 16% tržišnog udjela do kraja 2008., on nikada nije prošao 4%.

Raz
07-02-2010, 17:13
Firefox je Lady Gaga browsera... bolju konkurenciju ostavlja u prašini zbog svoje popularnosti. =P

Arbiter of Change
07-02-2010, 17:16
Oh my lawd, you didn't. :)

@Wedran:
Konkretna zamjerka na Firefox u usporedbi s konkurencijom?
Na stranu sa stagnacijom, dakle, fičrsi koji su korisni normalnom korisniku.

W3DR4N
07-02-2010, 17:19
Neizbježna potreba za addonovima koji ne rade nakon vrlo učestalih nadogradnji, ograničena prilagodba korisničkog sučelja.

cham3leon
07-02-2010, 17:31
Firefox je Lady Gaga browsera... bolju konkurenciju ostavlja u prašini zbog svoje popularnosti. =P

E sad si ga smotao totalno :rotfl:

bezimeni
07-02-2010, 20:10
Ja sam odustao od Firefox upravo zbog iritantnih nadogradnji koje ti shebu sve što si posložiš u prethodnoj verziji .Koristim Operu koja je gotovo savršena.Ne učitava mi dobro samo dvije stranice.ADM-ov cjenik i Vipovu stranicu sa recenzijama filmova i igara .Za takve slučajeve imam u rezervi IE 8 koji je također izvrstan.On otvara ama baš sve kako treba , super je brz , stabilan i funkcionalan .Iskreno , na operi sam više iz navike nego potrebe . IE 8 je također izvrstan.Firefox je lagano precijenjen .

IGoR_2803
07-02-2010, 21:35
Ja sam odustao od Firefox upravo zbog iritantnih nadogradnji koje ti shebu sve što si posložiš u prethodnoj verziji .Koristim Operu koja je gotovo savršena.Ne učitava mi dobro samo dvije stranice.ADM-ov cjenik i Vipovu stranicu sa recenzijama filmova i igara .Za takve slučajeve imam u rezervi IE 8 koji je također izvrstan.On otvara ama baš sve kako treba , super je brz , stabilan i funkcionalan .Iskreno , na operi sam više iz navike nego potrebe . IE 8 je također izvrstan.Firefox je lagano precijenjen .

ovisi kako gledaš na sve, osobno ne koristim puno addonova za firefox tako da nemam probleme s nekompatibilnošću nakon updejta ff-a.. ostale browsere osim IEa nisam nikad ni probao... osim Netscape Navigatora na kojem sam surfao više se ni ne sjećam kad... a niti mi se ne da prekidati navike.. :)

Constantine
07-02-2010, 21:41
sta cekas onda,probaj chrome ili operu

Bartuc
07-02-2010, 21:42
Ja isto nisam do sada imao problema sa addonovima. Jedino mi Colorful Tabs nije radio tjedan dana dok nisu izbacili verziju za 3.x, no od tada nikakvih problema.


Jučer sam se vratio na Operu, sve super ali ima tih par stvari koje me strašno živciraju. Tako da razmišljam jel bi ostao na njoj ili kaj...

Aral
07-02-2010, 22:22
Koje to stvari te živciraju, čisto me zanima ^^

Bartuc
07-02-2010, 22:36
Koje to stvari te živciraju, čisto me zanima ^^


1) Gledanje youtube filmova u youtube temi. Dobro je ako gledam youtube direktno na njegovoj stranici, ali ovako ga prvo moram kliknuti i onda čekati da se spremi u memoriju ili šta ti ja već znam, pa tek nakon toga mogu kliknuti play. Za razliku od FF-a gdje odmah možeš kliknuti play.


2) Srednji klik na Home tipku ne otvori google u novom tabu već moram klikati na plus pokraj otvorenog taba. Lakše mi je kliknuti Home tipku koja je uvijek na istom mjestu nego plus koji se miče ovisno koliko tabova imaš otvoreno.


3) Ako idem pogledati što ADM ima u ponudi, moram otvarati drugi browser jerbo ovaj ne prikazuje glavni izbornik na njihovoj stranici.



Ali ima i dobrih stvari zbog kojih bi ostao na njemu...


1) Ključ - automatski ispuni formu za login
2) Dizajn mi se sviđa
3) Desni klik na text ima dobre opcije (translate, search, copy to note itd.)
4) Search sistem mi se sviđa - upišeš riječ i makar izađeš iz searcha, riječ koju si tražio ti automatski prefarba kroz čitavu stranicu.
5) Top sites
6) Brzina
itd.

IGoR_2803
07-02-2010, 23:47
sta cekas onda

firefox 4 :P

Don Kihot
08-02-2010, 00:42
Neizbježna potreba za addonovima koji ne rade nakon vrlo učestalih nadogradnji, ograničena prilagodba korisničkog sučelja.
Svi addonovi rade. Mi želimo addone.

Zašto ti ne rade? Pa, zato što ih ne znaš editati.

Skineš addon, spremiš ga. Otvoriš winrarom, i nađeš TXT datoteku,
te promijeniš dva reda, u kojem ti piše "minimum version software" koja je označeno sa recimo 3.0.0.1
na recimo 3.9.9.9, i spremiš, zamjeniš TXT datoteku i TO JE TO.

Za instalaciju samo addon prevučeš u FF prozor (ne, nisam napisao qurac, nego baš prozor). Simple as that.

Aral
08-02-2010, 06:32
1) Gledanje youtube filmova u youtube temi. Dobro je ako gledam youtube direktno na njegovoj stranici, ali ovako ga prvo moram kliknuti i onda čekati da se spremi u memoriju ili šta ti ja već znam, pa tek nakon toga mogu kliknuti play. Za razliku od FF-a gdje odmah možeš kliknuti play.
Da, to i mene zeza ali stvar nije takva, nekad radi odmah a nekad ne, onda otvorim samo novi tab (ako nije već otvoren) te se natrag vratim na ovaj di je film i onda mi radi; znači dovoljno je da se makneš sa te strane i brzo vratiš.

2) Srednji klik na Home tipku ne otvori google u novom tabu već moram klikati na plus pokraj otvorenog taba. Lakše mi je kliknuti Home tipku koja je uvijek na istom mjestu nego plus koji se miče ovisno koliko tabova imaš otvoreno.
Ja pak imam google na speed dialu, odmah na broju jedan, ak hoću novu stranu samo stisnem plusić ili alt+t i odmah mi je tu gugl, pošto mi je speed dial za home page. Kvragu, više niti nemogu bez tog speed diala :)

3) Ako idem pogledati što ADM ima u ponudi, moram otvarati drugi browser jerbo ovaj ne prikazuje glavni izbornik na njihovoj stranici.
Vidiš, meni njihova stranica radi. Jedina stranica za koju do sad znam da mi nije radila je bila ona od Verna, al starije verzija prije ove nove, vidjeli su se baneri okolo i sve al i ne glavni sadržaj, čudno.

A za ostalo se slažem ^^ U biti pred jedno godinu danas sam bio na ff-u jedno pola godine al kak je došla opera10 vratio sam se na nju, nekak mi najbolje paše. Naravno, ako slučajno nekad imam problema kao backup su tu ff i chrome te safari.

Bartuc
08-02-2010, 09:07
Budem probao foru sa youtubom, a i moram upregnuti drugu ruku dok surfam pa da se koristim tim shortcutevima (ctrl+t) :D

Aral
08-02-2010, 09:16
Uf, ja obavezno koristim dvije ruke ^^

W3DR4N
08-02-2010, 09:29
Budem probao foru sa youtubom, a i moram upregnuti drugu ruku dok surfam pa da se koristim tim shortcutevima (ctrl+t) :D

Onda možeš upregnuti na crtl+space, kako bi ti odmah bio homepage, ili ti google.

Kihot, editiranje? Doista? :rotfl:
Dati ću ti 1000 kuna taj dan kad ćeš vidjeti da ću ja ići raditi tuđi posao za koji nisam plaćen.

cham3leon
08-02-2010, 09:32
U Firefoxu ima nekih mogućnosti koje mi sad primjerice fale u Safariju, tipa ono kad sam na nekoj stranici i upišem novu adresu, pa se tek onda sjetim da bih je trebao otvoriti u novom tabu, samo na go button kliknem srednjim klikom.

Bartuc
08-02-2010, 17:05
Jebenica, ne znam zašto prije nisam koristio obje ruke xD

Aral
08-02-2010, 17:50
Jebenica, ne znam zašto prije nisam koristio obje ruke xD
Invalidu :)

Neven <R>
08-02-2010, 17:58
Meni nakon što se nakupi historyja FF papa 1GB memorije i ful sporo radi, inače je ok.

RIDER32
08-02-2010, 18:55
Kihot, editiranje? Doista? :rotfl:
Dati ću ti 1000 kuna taj dan kad ćeš vidjeti da ću ja ići raditi tuđi posao za koji nisam plaćen.
ljenčino, koji si ti kapitalac :rotfl:


A ako vam adoni nerade (a skoro uvjek rade, a ako nerade profunkcioniraju za par dana), sjetite se da nijedan od browsera nema teorje da ima te addone :yuck:

W3DR4N
08-02-2010, 18:59
Naravno, jer su te stvari sastavni dio drugih preglednika. :roll:

Tsumetai Ryujin
08-02-2010, 22:14
Meni nakon što se nakupi historyja FF papa 1GB memorije i ful sporo radi, inače je ok.

Ja sam popizdio i preso na Operu,,, nisam pozalio. FF je bio odvratno spor u otvaranju stranica, ne znam zasto, ali je.

mrxilix
08-02-2010, 22:56
Koristio sam Safar,Operu i Mozili(koristim)
Od svih njih najbrži mi je bio FF,opera je za mene "komplicirana" dok je Safari po izgledu sjajan ali je spor...zato i dalje je FF najjači :roll:

cham3leon
08-02-2010, 23:10
Safari je itekako brži od FF-a. Jedino što ima totalno sjebane gifove.

RIDER32
08-02-2010, 23:21
Naravno, jer su te stvari sastavni dio drugih preglednika. :roll:
A da? Recimo koje? Da skidam torrent preko web browsera? :rotfl:

Kid A
08-02-2010, 23:42
Mislim da Opera ima ugradjen bit torrent klijent

Bartuc
09-02-2010, 00:10
Ima, ali ga nisam probao. Jel netko zna kakav je u usporedbi sa uTorrentom?

Constantine
09-02-2010, 00:12
vjerovatno nevalja,usotalom,zasto bi netko koristio ista osim utorrenta?

Kostolomac
09-02-2010, 01:37
vjerovatno nevalja
Koja fenomenalna i nadasve utemeljena pretpostavka.

bezimeni
09-02-2010, 07:50
Ima, ali ga nisam probao. Jel netko zna kakav je u usporedbi sa uTorrentom?


Radi najnormalnije .Potpuno je funkcionalan kao i dodatak za rad sa mailovima.Opera ima sve po difoltu tako da je Vedran sa te strane u pravu .Dođe ti mail i ikonica od opere dobije pisamce u gornjem lijevom kutu :P .

Bartuc
09-02-2010, 09:13
Probao sam koristiti njen mail ali sam imao nekih problema. Budem ponovno probao jerbo mi je iGoogle počeo ići na živce.

W3DR4N
09-02-2010, 09:14
IMAP, IMAP, IMAP!

IMAP!

Bartuc
09-02-2010, 10:05
Konfiguriran mi je IMAP pošto koristim mobitel za svoj gmail. Problem je bio u tome da mi nije pristigle poruke primao u primarni inbox već neki drugi inbox do kojega si se naklikao dok ga ne nađeš/otvoriš. Tako da ću probati to ponovno konfigurirati, možda sam neki dio propustio.



PS: Evo probao sam i nije to to. Ima još jedan problem na koji sam zaboravio i opet ga imam. Kada dobijem mail, u unread dobijem automatski dvije kopije istog maila!? Ne znam zašto.


PPS: Evo i treće kopije, valjda će stizati dok mi se komp ne crasha :rotfl:

flander
09-02-2010, 14:27
dobro izgleda, sviđa mi se sučelje :D

IGoR_2803
09-02-2010, 22:25
dobro izgleda, sviđa mi se sučelje :D

meni previše liči na ie8... makar nije ali eto, vuče mi na ie... :)

Don Kihot
10-02-2010, 01:53
Kihot, editiranje? Doista? :rotfl:
Dati ću ti 1000 kuna taj dan kad ćeš vidjeti da ću ja ići raditi tuđi posao za koji nisam plaćen.

To kažu svi Mac useri. Prelijeni i prenesposobni da nešto urade sami. Čak i mamice moraju pospremati krevet. :hangin:

PS - Tuđi posao bi bio da plaćaš software. A pošto je O.S., i addone radi zajednica/pojedinci,
koji nekad i UMRU a njihovi addoni i dalje žive, nekad ih nema tko držati up2date. Ironija je ta
da za <30 sek to sam riješiš - ako si bar imalo informatički pismen.

MAC -> Proud to do nothing.

W3DR4N
10-02-2010, 03:22
PS - Tuđi posao bi bio da plaćaš software. A pošto je O.S., i addone radi zajednica/pojedinci

Samo nek oni rade. Ne držim ja nikoga.

cham3leon
10-02-2010, 14:48
Ako ja izmislim odlično računalo sa OS-om koji funkcionira na telepatiju bez tipkovnice i miša, i praktički radi samo od sebe sve što korisnik poželi, bi li to značilo da je Mac tada smeće? :>

Bartuc
10-02-2010, 14:50
Ako ja izmislim odlično računalo sa OS-om koji funkcionira na telepatiju bez tipkovnice i miša, i praktički radi samo od sebe sve što korisnik poželi, bi li to značilo da je Mac tada smeće? :>


Lol, pa ne moraš prstom maknuti da bi Mac bio nefunkcionalno smeće xD


Igram Vedranovu igru xD

nemir_123
15-02-2010, 22:27
ide mi na zivce sto mozilla s vremenom uspori za razliku od chromea iskreno mozilla mi je draza ali ako chrome nastavi ovako napredovat bit ce bolji uskoro

mrxilix
15-02-2010, 22:35
Šta god IE probao,radio uvijek će biti spor.

Bartuc
15-02-2010, 23:22
Evo vratio sam se prije kojih tjedan ili 2 na Operu i browser je jednostavno loš pokraj Firefoxa. Do sada sam naišao na cca 5-6 stranica koje nisam mogao otvoriti sa Operom pa sam morao paliti Firefox. U suštini je odličan browser, ali stranice očito nisu optimizirane za Operu pošto većina ljudi optimizira siteove za Firefox i IE.


Tako da su na kraju 2 najbolja browsera Firefox i Google Chrome s time da Chrome ima hrpu mana koje Firefox nema (loš download manager, loš PDF manager, loš SmoothScroll...), ali ima i sexy opcija kao trganje tabova i sl.


U proteklih tjedan dana sam isprobavao surfati sa popularnim preglednicima pošto tražim promjene i zbilja sam se nadao da ima nešto pametno na "tržištu" ali sam blago razočaran situacijom. Po meni idu ovako:


Firefox - 8/10
Google Chrome - 6,5/10
Opera - 6/10
Safari - 4/10
IE 8 - nisam ga imao volje koristiti previše ali ono što sam ga koristio - 2/10


- FireFox ima sve što ti može zatrebati i radi genijalno, ali je lagano zastario naspram ostalih browsera, no funkcionalnost mi je bitnija nego fancy dodaci koji ti ne trebaju (Top Sites, Mail Client, Torrent itd.). Čak je i bez iti jednog plugina bolji od svih ostalih preglednika.

- Google Chrome može vrlo lako stignuti FF ukoliko popravi tih nekoliko propusta koje sam gore naveo, ali do tada je za klasu lošiji preglednik od FF-a. Brz je ali ne toliko brži od FFa da bi to bio ključan faktor da pređem na njega. Tih sekundu ili djeličak sekunde mi ne znači puno u životu.

- Opera je odmah u startu bomba od programa ali se stranice jednostavno ne slažu kako spada sa njom. Također odvratni problemi sa obaveznim aktiviranjem embedded komponenti prije negoli se mogu koristiti.

- Safari je elegantan, dosta brz ali to je praktički sve što ima za ponuditi. OK za Mac korisnike koji tako i onako ne znaju kako funkcionalan stroj/program mora izgledati.

- IE, nemam nekog posebnog komentara. Vjerojatno je dobar ako baki središ laptop, a ne da ti se jebavati sa instalacijom dodatnih programa. Mada brže instaliraš i konfiguriraš bilo koji drugi browser nego što u IE-u namjestiš google.hr kao home page.

Constantine
15-02-2010, 23:29
wut,chrome ima najbolji moguci download manager,firefox je smijesan po tom pitanju.
also
Chrome-9/10
Opera-8/10
Safari-8/10
Firefox-5/10
IE8-2/10

Bartuc
15-02-2010, 23:38
wut,chrome ima najbolji moguci download manager,firefox je smijesan po tom pitanju.


Hahaha :D


Kako možeš hvaliti Download Manager koji prekine download ako izađeš iz preglednika? Firefox ti barem otvori zaseban prozor tako da možeš ugasiti preglednik, a download se nastavlja


I da, što je tako dobro na Safariju da mu daš ocjenu 8? A Firefoxu kao jedinom browseru na kojem NE postoji stranica koja NE radi daš samo 5/10. Ocjenjuješ potpuno subjektivno... :D

Raz
16-02-2010, 00:11
Isprobavam i ja malo browsere... za sad su mi Firefox i Chrome tu negdje, na Operu bi trebao malo više navike, a Safari je preminimalističkog sučelja i boluje od problema prikazivanja gif. datoteka.

Ima možda Chrome smooth scroll? Stekao sam ovisnost o njemu. :)

Grim
16-02-2010, 10:14
S Operom imam problema tako da shvaćam što želiš reći, ja se nisam mogao na ovaj forum ulogirat uopće. Koristim Chrome već duže vrijeme i po meni nema boljeg browsera.

Prije Chromea sam koristio Firefox, te sam primjetio da je Firefox oveći shit... istina je da ima nekoliko korisnih pluginova kao translator itd. ali to ima i Chrome (te ima još i automatsku ispravljanje gramatike, stavljeno mi je da mi ispravlja hrvatske pravopisne greške, rulež). Firefox se sporo otvara (što me najviše živcira), sporo loada stranice, bookmark mu je užasan, katastrofa živa, a i ružno izgleda naspram Chromea. Tako da nema šanse da se vraćam na njega.

Po meni, lista ide ovako:

Chrome - 10/10 - ima sve što treba, teme rulaju, a brzina je fenomenalna, nema niti jednu manu
Opera - 7/10 - vrlo dobar browser, ali ima problema s većinom stranica i gifovima
Safari - 5/10 - ugodno je raditi u njemu pošto je brz i lijepog izgleda, ali ne nudi ništa osim toga
IE8 -3,5/10 - Brzo se otvara... i to je to
Firefox - 2/10 - a ono, to je kao da idem biciklom iz Rijeke u Zagreb, a imam auto, katastrofa izgled, brzina... skoro sve

Bartuc
16-02-2010, 10:14
@Raz...

Chrome ti nema Smooth Scroll ali možeš skinuti plugin za njega. Nije dobar poput FF-a i drastično je lošiji od Opere (koja ima uvjerljivo najbolji SS), ali je puno bolje nego bez njega.


Googlaj chrome smooth scroll, naći će ti taj dodatak...

Grim
16-02-2010, 10:16
Nakon nekog vremena se navikneš na to što nema Smooth Scrolla, a i vrlo je vjerojatno da će ga u dogledno vrijeme instalirati u browser.
Meni trenutačno ti i ne smeta. :D

W3DR4N
16-02-2010, 10:22
http://chromium.exxe.ath.cx/smoothscroll/

Ja uopće ne znam šta je smoothscroll, pošto ga nikad u životu nisam vidio.

Safari je na Macu do bola stabilan i brz, te nema poteškoća s prikazom sadržaja. + HTML5 i najbolja podrška za QuickTime

Grim
16-02-2010, 10:26
http://chromium.exxe.ath.cx/smoothscroll/

Wau, savršeno radi, plus to što na mišu imam hyperscroll... ovo će poslužiti. :D

Aral
16-02-2010, 10:35
Ja sam ipak za Operu, fenomenalan izgled, brdo opcija, brzina, napredno surfanje, itd. Chrome je dobar al je tolko gol da nema niti "a" od opcija, to ću morat preskočit neko vrijeme. FF je pak dobar stari veteran, radi sve ok na njemu osim kaj se uspori ko krepana mačka i ružan je bez obzira kakve mu add-onove dali. Operi pak netrebaju ama baš nikakvi add-onovi jer ima sve u sebi i zasad radi sve kak treba. Ako bi trebao birat alternativu operi, odnosno nekakav support browser onda bi koristio chrome.

Raz
16-02-2010, 10:39
Hvala na linku. ^^

Mislim da prelazim na chrome, firefox je postao strašno spor i sve češće imam problema sa ne prikazivanjem youtube linkova. Nekakve mi napredne opcije ne trebaju, jer za torrent i direct download managere koristim druge, za to specijalizirane programe.

Bartuc
16-02-2010, 10:54
Jedino ne razumijem o kakvom usporavanju FF-a pričate. Nikada mi se nije usporio niti trunke, pokreće se 1 sekundu dulje od Chromea ali puno brže izbaci iGoogle stranicu u startu tako da mogu na FF-u brže kreuti sa surfanjem nego na Chromeu, a stranice otvara za djeličak sekunde sporije od Chromea!? Također još nisam nikada doživio Memory Leak ili sličan problem sa FF-om i troši svega 4-6MB više od Opere.

Grim
16-02-2010, 10:57
Chromeu mi treba da se otvori 2s od kada kliknem. Firefoxu potraje i do kojih 10-15 s.
Otvaranje stranica kod Firefoxa je puno sporije kod Chromea, a kada mi torrent radi u pozadini s Firefoxom nemogu ništa.


I Firefox je ružan i debeo. :D

Bartuc
16-02-2010, 11:12
Chromeu mi treba da se otvori 2s od kada kliknem. Firefoxu potraje i do kojih 10-15 s.
Otvaranje stranica kod Firefoxa je puno sporije kod Chromea, a kada mi torrent radi u pozadini s Firefoxom nemogu ništa.


I Firefox je ružan i debeo. :D


Upravo sam štopao FF-u, 3,21 sekunde do trenutka kada mogu krenuti sa surfanjem :roll: Ja ne znam u kakvom su stanju vaši kompovi kada vam je sve tako sporo!?


PS: Upravo sam i Chromeu štopao. Otvorio mi se za nešto manje od dvije sekunde, ali tek nakon 4,47 sekundi je ušao u iGoogle i otvorio mogućnost surfanja.


S time da sam Chrome danas već imao otvoren, a FF sam prvi put otvorio za testiranje. Tako da ne vidim o kojoj brzini pričate. Znači meni je FF brži u prvom paljenju nego Chrome u drugom :roll:


PPS: Upravo sam probao drugi put upaliti FF, nije ništa brži nego prvi put, ali je i dalje brži od Chromea...

Raz
16-02-2010, 11:14
U početku mi je bio brz, no s vremenom mi je postajao sve više sporiji. U zadnjih mi par dana nije želio ni pola youtube linkova otvarat, a često mi je i kod prelistavanja foruma umjesto otvaranja page-a jedan lijepi 'stopped' u dnu stranice napravio, tako da sam morao čistit cache i ponovo se loginat da bi sve bilo u redu.

Bartuc
16-02-2010, 11:22
Ne znam, ozbiljno nisam nikada imao niti jedan od navedenih problema, a redovito imam preko 20-ak tabova otvoreno (nove teme na forumu + 24 sata + youtube).

Arbiter of Change
16-02-2010, 11:27
Za sporo otvaranje Mozille su primarno krivi bookmarksi, meni treba nekih 4-5 sekundi kad je prvi put otvaram nakon paljenja kompa.
Što naravno nije bio slučaj prije nego li sam importao stare bookmarkse.

RIDER32
16-02-2010, 13:45
Chromeu mi treba da se otvori 2s od kada kliknem. Firefoxu potraje i do kojih 10-15 s.
Onada je tebi komp u banani :D

Mom treba manje od 2 sekunde da se pokrene, a google pokaže istoga trenutka.


Za sporo otvaranje Mozille su primarno krivi bookmarksi, meni treba nekih 4-5 sekundi kad je prvi put otvaram nakon paljenja kompa.
Što naravno nije bio slučaj prije nego li sam importao stare bookmarkse.
nezz kake bi to imalo veze..nije mi baš logično..al aj...

Ja imam tonu bookmarka i nemam problema sa njima.


Bartuče kolko si puta isprobavao borwsere? I uvjek vidiš da je FF ima najviše razloga za korištenje :)

I ja sam prije svaki browser pucao gore al manu im nađem prije nego što se zalaufa...

Pa nema FF bezveze skoro pola tržišta browsera :)

Bartuc
16-02-2010, 14:04
@RIDER32...

Ovo je bio treći put da sam koristio/"testirao" sve browsere pošto sam željan promijene. Svaki put bi me Opera impresionirala svojom kvalitetom, a Chrome svojim minimalizmom ali bi također i svaki put skužio koliko oba sakaju naspram FireFoxa tako da na kraju uvijek odaberem FF (nikako da ga se riješim :D).

Opera ne saka kao program već sakaju stranice što se ne optimiziraju za nju, a Chrome saka pošto je još uvijek mladi program sa hrpom "dječjih bolesti". No ako nastave razvijati Chrome, niti najmanje ne sumnjam da će stići FF, no još uvijek dečki imaju mnogo posla do tog trenutka.

Constantine
16-02-2010, 14:34
wut,chrome ima najbolji moguci download manager,firefox je smijesan po tom pitanju.


Hahaha :D


Kako možeš hvaliti Download Manager koji prekine download ako izađeš iz preglednika? Firefox ti barem otvori zaseban prozor tako da možeš ugasiti preglednik, a download se nastavlja


I da, što je tako dobro na Safariju da mu daš ocjenu 8? A Firefoxu kao jedinom browseru na kojem NE postoji stranica koja NE radi daš samo 5/10. Ocjenjuješ potpuno subjektivno... :D
ne,dodatni prozor samo smeta i uvijek zaboravim na njega,uostalom,zasto je bitno to sto preglednik mora biti otvoren,pa nije da svaki dan skidas neki vrag.
Safariju dajem ocjenu 8 zato sto je najbrzi,ugodno izgleda,ali ima par kritičmnih mana kao manjak nekih opcija i totalno pogresan prikaz boja,firefox je 5/10 zato sto ima dosta dodataka i popularan je,no sve ostalo je katastrofa.

W3DR4N
16-02-2010, 15:18
Safariju dajem ocjenu 8 zato sto je najbrzi,ugodno izgleda,ali ima par kritičmnih mana kao manjak nekih opcija i totalno pogresan prikaz boja

Jesam ti već rekao da je to ICC profiliranje, i da Safari jedini ima pravilan prikaz boja. :)
Problem su zapravo web dizajneri koji se ravnaju prema browserima, a ne prema industrijskim standardima.

Umjesto random stranica, otvori bilo kakav color test i usporedi boje.

http://www.cav-sfo.com/ColorTestFile.jpg
http://www.cod.edu/photo/curto/images/C ... tImage.jpg (http://www.cod.edu/photo/curto/images/ColorTestImage.jpg)

Constantine
16-02-2010, 15:45
http://xs.to/image-B745_4B7AAFBB.jpg
koja tebi slika izgleda bolje?

cham3leon
16-02-2010, 15:49
Meni izgledaju apsolutno jednako :(

Constantine
16-02-2010, 15:55
:(
lijeva je dosta tamnija i boja majice je drukcija od desne.

W3DR4N
16-02-2010, 16:31
http://xs.to/image-B745_4B7AAFBB.jpg
koja tebi slika izgleda bolje?

Safari sto puta. Pogledaj žive boje na slici s rukom, i nebo na donjoj.

Constantine
16-02-2010, 16:54
e da,nervira me to sto PCPLAY skrati na PC..AY,ono wtf,koja glupost,i to se nemoze maknut,također,nema favicone,to je veliki minus.

cham3leon
16-02-2010, 17:16
Detalji, detalji. Mislim, vidim da postoje neke razlike u bojama, ali ne mogu reći da je jedna bolja, a druga lošija. Niti bih to primijetio inače. Boje su mi sasvim ok u Safariju.

MILF hunter
16-02-2010, 18:54
Evo vratio sam se prije kojih tjedan ili 2 na Operu i browser je jednostavno loš pokraj Firefoxa. Do sada sam naišao na cca 5-6 stranica koje nisam mogao otvoriti sa Operom pa sam morao paliti Firefox. U suštini je odličan browser, ali stranice očito nisu optimizirane za Operu pošto većina ljudi optimizira siteove za Firefox i IE.

Ovo je istina. Operu su ovdje masovno hvalili kao uber browser za napredno surfanje, a nerijetko ne može ni stranicu otvoriti... i onda mi veli jedan lik s foruma da je to do mene :rotfl: :pray:

Nema do Firefoxa. Znam da je sve to subjektivno, ali ima nečeg i u ovome.


Pa nema FF bezveze skoro pola tržišta browsera

Ima sve što trebam i ne trebam nikakav back up browser kad ne postoji stranica koju Firefox nemre otvoriti. :thumbs2:

Constantine
16-02-2010, 20:42
Pa nema FF bezveze skoro pola tržišta browsera
ha ha ha ha
IE6 je donedavno imao toliko,naravno to je savrseni browser sa naprednim mogucnostima.Nemoze ni tabove otvarat.

Bartuc
16-02-2010, 22:18
Evo situacije na PCEkspertu, anketa od 12 mjeseca prošle godine pa do početka drugog mjeseca ove godine...


http://www.imagesforme.com/upload/5bb87254.jpg

IGoR_2803
16-02-2010, 23:20
dobro bartuc kaže, OS vam je očito u banani... meni se firefox otvara za < 3 sec. i to sa 6,7 tabova... imam preko 100ak bookmarka... nikakvih usporavanja nemam ni ništa, a često imam više od 10 tabova otvorenih...

Don Kihot
16-02-2010, 23:36
dobro bartuc kaže, OS vam je očito u banani... meni se firefox otvara za < 3 sec. i to sa 6,7 tabova... imam preko 100ak bookmarka... nikakvih usporavanja nemam ni ništa, a često imam više od 10 tabova otvorenih...

probaj ga pokrenuti na ubuntu-u ili mint-u.

Troši 50ak do 80ak Mb sa 15 tab-ova..

Aral
17-02-2010, 00:23
Meni se zna usporit tek nakon jedno pola godine godinu, imam negdje preko 500 bookmarksa. Iako, to je sad sve nebitno, opera radi ko zver.

Bartuc
17-02-2010, 00:32
Stari moj, što će ti 500 bookmarksa :shock: :pray:


Brže okineš google search nego nađeš bookmark koji ti treba :D

Aral
17-02-2010, 00:42
Pa nije, upalim u operi panels, upišem i odma imam direkt link. Plus, uz speed dial, personal bar te bookamark bar s lijeva nemam ama baš nikakvih problema, surfam netom on the fly. Naravno, full aktivnih je negdje samo pedesetak ali ovi ostali dobro dođu s vremena na vrijeme.

RIDER32
17-02-2010, 01:43
Huh 500 Bookmarksa? :o ja nisam sigura nali sam u životu toliko siteova posjetio :D

Kid A
17-02-2010, 01:44
Stari moj, što će ti 500 bookmarksa :shock: :pray:


Brže okineš google search nego nađeš bookmark koji ti treba :D
Vala bas

flander
17-02-2010, 09:02
dobro pa u bookmarksima nema search

Aral
17-02-2010, 09:21
dobro pa u bookmarksima nema search
U kojim to? Moji na operi imaju, i to kakav. A sve te bookmarkse sam našao baš na njoj, drugdje mi ne bi palo na pamet. Velim, koristim ih aktivno manje od 50, ovi ostali su tu da se nađu ako zatrebaju. A stvaro dobro dođu, pogotovo kad tražim određenu stvar, sigurno je brže od googla jer već znam kaj tražim. Ak mi se neda u bookmarksima, tražim prek gugla, sekunda posla simo tamo ;) I kaj je tu sad bitno kolko ih imam ^^

Ovo je prava stvar, upaljen panel sa bookmarksima sa lijeve strane te bookmark manager u tabu.

http://lookpic.com/t/660/hUt7LHme.jpeg (http://lookpic.com/i/660/hUt7LHme.jpeg)

W3DR4N
17-02-2010, 09:25
Safari ima flow history. To > sve

Grim
17-02-2010, 10:14
Najveći problem kod FF-a je to što je užasno ružan i debeo, nemogu ga koristiti koliko je ružan naspram Opere, Chromea ili Safaria. :D


@Aral:
http://www.pohrani.com/t/2d/11U/2fW4xCZF/hut7lhme-1.jpg (http://www.pohrani.com/?2d/11U/2fW4xCZF/hut7lhme-1.jpg)

Wut? :D

Aral
17-02-2010, 10:48
Staro, staro :) Za pol toga nit neznam kaj imam. A ovo je ostalo jer me pčito nešto ubijalo u pojam ili sam se htio zguštat. Inače, cheatove nikad ne koristim.

flander
17-02-2010, 11:11
dobro pa u bookmarksima nema search
U kojim to?

pa standardni bookmark search u FF

Aral
17-02-2010, 11:41
Neznam za tebe al moj standardni ff bookmark manager ima search, mislim da bi bilo glupo da ga nema.

RIDER32
17-02-2010, 12:04
Bookmarks > Organize Bookmarks > tipkaj... :)


Safari ima flow history. To > sve
Ma apple > sve :pray:

Najveći problem kod FF-a je to što je užasno ružan i debeo, nemogu ga koristiti koliko je ružan naspram Opere, Chromea ili Safaria. :D
Dobro je što ljudi nepate na fensi šmensi dizajn nego na jednostavnost i uhodanost nekih stvarikoje ostalo moraju zakomplicirat.
Uostalom ako je pojedincu ružen ima 5 milja tema na svojoj stranici...

I meni je baš ljep i funkcionalan jer nema izdrkavanja sa novim, uglavnom glupim idejama...

Uhodano >>> sve

Bartuc
17-02-2010, 13:43
Stavio sam si Chrome kao default browser, dajem mu bonus šansu do subote da me impresionira. Sretno mu bilo!



PS: Vi koji hvalite Chrome, koji su Must Have pluginovi za njega?SJa za sada koristim samo Smooth Scroll i Google Mail Checker Plus. GMCP radi genijalno, fino animirana ikonica koja ti zapleše kada dobiješ novi mail, MUST HAVE za gmail korisnike...


PPS: Našao sam još i AdBlock, ako radi kao u FF-u, onda je Must Have!


PPPS: Smooth Scroll ne radi kako spada. Nakon što otvoriš stranicu, ima delay prije nego počne raditi pošto se tek naknadno učitava kod svakog refresha stranice. Pre strašno. Moram čekati sekundu, kadkad i više da scroll proradi. Osim ako je riječ o full laganoj stranici.


PPPPS: Nije do Smooth Scrolla, to Chrome ne valja :rotfl: I bez njega se stranica mora gotovo do kraja očitati prije nego možeš scrollati :D Ovo je upravo bacilo Chrome iza Opere i još dalje iza FireFoxa.



Eto, nije izdržao niti do subote, a zbilja sam imao strašnu volju da mu dam još jednu šansu pošto bi volio da valja jerbo mi je pre sexy taj minimalistički dizajn :cry:

Zapravo, nije izdržao niti dok mi EDIT opcija nije istekla. Jebeno :toilet:



PPPPPS: Evo upravo probao scrollati sa FF-om. Čim klikneš link, automatski možeš scrollati bez trzanja. Tako da otpada "činjenica" da je Chrome brži preglednik. Što mu vrijedi brzina kada opet moraš čekati stvari koje se NE čekaju. Daš mi stranicu, a ne daš mi scroll. To je kao da staviš drek pred Sanadera, a ne daš mu žličicu :(

Constantine
17-02-2010, 14:41
koji si ti lik :/
jebote taj smoothscroll.

Bartuc
17-02-2010, 14:50
Obrati pozornost, ovdje nije kriv SmoothScroll, ovdje je Chrome toliko "brz" da nakon što prikaže stranicu moraš čekati prije nego možeš scrollati, a to čekanje traje dulje nego da sa FireFoxom/Operom dođem do dna stranice u međuvremenu.


I da, SmoothScroll mi je strašno bitan. Puno je ljepše surfati webom uz njega, pogotovo na Operi gdje je perverzno savršen. Čak si razmišljam da ostanem na Operi isključivo zbog SS-a iako ima problema sa stranicama itd. Samo probaj instalirati Operu i malo se kretati forumom uz pomoć SmoothScrolla, pa se onda vrati na spartansko scrollanje u Chromeu :D Razlika je toliko OGROMNA da ti se jednostavno zgadi surfanje bez njega.


Zato tu skidam kapu Safariju na MAC-u, ali za PC je situacija gora nego na Chromeu.

Constantine
17-02-2010, 15:08
ne,ja nemam tih problema,scrollam odma i stranica se loada u sekundi.

cham3leon
17-02-2010, 16:21
btw, ima li Safari smoothscroll? Ne da mi se tražit u opcijama...

Raz
17-02-2010, 16:28
Nemam ni ja problema koje Bartuc spominje. Smoothscroll odmah djeluje, te mogu scrollat prije nego što mi je stranica učitana (s tim da se učita barem 2x brže nego u FF). Uz to, lajkam dizajn i konačno browser koji nema iritantnu traku kod fullscreena pri vrhu stranice (bode u oči kod čitanja online stripova). :)
@cham3leon - mislim da ima, vjerojatno se uključi negdje u opcijama.

Bartuc
17-02-2010, 16:45
btw, ima li Safari smoothscroll? Ne da mi se tražit u opcijama...


Na PC-u nema, a na MAC-u ne treba.

IGoR_2803
17-02-2010, 18:32
koji smooth scroll plug in za firefox koristite? ako ga koristite sa ff-om...

Bartuc
17-02-2010, 18:33
koji smooth scroll plug in za firefox koristite? ako ga koristite sa ff-om...


Firefox ima ugrađeni Smooth Scroll (samo ga treba u opcijama aktivirati). Nego, odi temu niže. Nakon nove opere, svi ostali browseri izgledaju kao hrpa dreka :pray:

Constantine
17-02-2010, 19:39
ajde,barem oper onda koristi,samo se makni od tog prastarog ff-a.

Bartuc
17-02-2010, 19:47
Jebiga, zbilja je prastar i izgleda kao hrpa dreka - čak i uz sve teme koje možeš skinuti. Ali i dalje ne postoji stranica koja ne radi savršeno na FF-u. Samo ta činjenica ga gura prema vrhu.


Budemo vidjeli što će ponuditi u svojoj 4. verziji, ali do tada sam na novoj Operi.

Aral
30-06-2010, 10:30
Prva beta Firefoxa 4 je vani (http://www.bug.hr/vijesti/prva-beta-firefoxa-4/102755.aspx)

Brzina i nije baš nešto, možda srede dok beta bude gotova.

Azer
30-06-2010, 11:01
Skidam.

Azer
30-06-2010, 11:52
Isteko edit.

Novi izgled skroz rula (rippan od Opere, ali meni izgleda bolje) kao i mogućnost customizacije (osim ako ja to na prijašnjim verzijama primjetio :D). Kilavi se, ali ok je pošto je to još beta. Ja sam našo način da ga malo ubrzam pa je sad podnošljivo.
Uglavnom, ako brzina bude kao na 3.6.4 bit će gg.

Grim
01-07-2010, 17:05
Prva beta Firefoxa 4 je vani (http://www.bug.hr/vijesti/prva-beta-firefoxa-4/102755.aspx)

Brzina i nije baš nešto, možda srede dok beta bude gotova.
"Tabovi se mogu postaviti i na sam vrh prozora"

:pray: :pray:

Aral
01-07-2010, 17:21
Koji im to vrag ustalom znači? Jel su otkrili toplu vodu ili...?

IGoR_2803
01-07-2010, 19:50
Koji im to vrag ustalom znači? Jel su otkrili toplu vodu ili...?

to je ovo ko sa operom, što znači da nema onog klasničnog "bar-a" gore iznad tabova... pretpostavljam da je to to anyways...

Aral
01-07-2010, 20:00
Da, znači otkrili su toplu vodu :)

RIDER32
01-07-2010, 20:41
Pa i Opera je to skupila od chromea pa što je tu je...

Aral
02-07-2010, 07:26
Pa kaj sam rekao da nije :) Ah, trendovi trendovi.

RIDER32
02-07-2010, 12:14
Nisi reko ni da je :D

Da trendovi su takvi i kolko got FF kopirao ostale ja ću ostati na njemu tak da... :oops:

Sickmanno1
02-07-2010, 14:29
Ja nisam nikad ni posmislio da promjenim FF, jednostavno me zadovoljava u svim pogledima. Prvi je ako se nevaram imao tabove i navikao sam se na to.

Aral
02-07-2010, 14:30
Isto ko i cura, imaš jednu koja te zadovoljava ali tam vani čeka jedna po imenu Opera...

xD :D

Sickmanno1
02-07-2010, 14:38
lol, jel ti znas koliko posla je dati nogu curi (uninstallirat FF), pripremit se za lov (naci download link za operu), ulovit curu (installirat), te se naviknut na nju (trazit po desktopu FF ikonu, a imas opera ikonu).

MILF hunter
02-07-2010, 14:45
S time da nova cura (Opera) ne daje svaki put :P

Firefox je kralj browsera kod mene. Ama baš niti jednu zamjerku nemam.

Aral
02-07-2010, 15:27
Pa nemam nit ja kod Opere al nećemo sad ulazit u doblja filozofska raspravljanja ^^ Moja Opera je moja žena, bound to life :)

Forbs
18-07-2010, 16:26
3PSi5WKy6JQ

RIDER32
19-07-2010, 09:28
Ljepo si napraviodeo samo si napravio jednu grešku koja me smeta, zumirao si video i ocjekao si gore tabove i oanj donji dio pa opće nisam vidio kakve su promjene na dizajnu.

Tegla Ajvara
13-08-2010, 10:17
brži je 4 al jbg, treba se sad opet prilagodit na redizajn
onak mi previse gol izgledo, moro sam poukljucivat sve toolbare

skoro je do jaja, al eto, fali mu mrvica :wink:

Aral
23-08-2010, 18:21
Četvrta beta je vani, trebala bi biti dostupna za dl tokom dana.

RIDER32
24-08-2010, 15:06
jel se može imati beta pored trenutne verzije? znate na šta mislim.. da nepresnimavam betu preko trenutne završene verzije koja radi savršeno

Aral
24-08-2010, 15:30
Kako ne, samo drugi folder, kojeg u biti f4 sam napravi.

K4ciga
24-08-2010, 22:29
Ostali browseri i opet kopiraju Operu sa svojim kvazi-minimalističkim izgledom.

Razzarach
24-08-2010, 22:55
Ljep izgled. malo bolje uredjivanje onog gore djela.
Kopira Operu 100%
Spor naprema safariju.

RIDER32
25-08-2010, 03:52
Ajde se malo se zapiljite prije nego što počnete trekeljat gluposti i srati po firefoxu.

Ugl da... ovaj post pišem sa 4b..... drugi puta. Gotovo sam završio post od pola sata i blokira mi na youtubeu. digo mi tlak al et kad je beta; bit će još toga do finalne verzije.


Ugl šta sam napisao, da ponovim. Uspoređivao sam umjesto vas.

3.6 & 4b
http://img210.imageshack.us/img210/4697/38433968.jpg
Gotovo isto, ništa puno manje minimalističnije. Komande su sada spuštene ispod tabova i izgledaju kao da su na tabu, a ne odvojene od njega (prvo viđeno na chromeu, ne na operi). Ništa nije višlje ni niže ni šire ni uže. Samo je tu ovaj feedback (koi se može i skloniti).

4b & ooera
http://img835.imageshack.us/img835/215/98703932.jpg
ovdje je opera niža jer nema bookmark toolbara, da se on ubaci bilo bi gotovo jednake veličine. Rubovi tabova i plus za novi tab su dosta slični ako i boje kontrola. Zato i izgleda da kopira operu ali to je glupost, bezveze obračat pozornost na to. Opera ima stisnut onaj menu koi je meni još kompliciraniji jer moram raditi jedan klik više da bi došao do željenih stvari. Isto je prvo napravio chrome a ne opera, a firefox je ostao dosljedan sebi i ostavio ona "ružna" slova. Tolko o kopiranju opere....


Aj da se sad posvetim samo firefoxu. Stabilnost sam već spomenio, ali još je u beti i nesumnjam da će se bug popraviti.
Prostor za pisanje postova se može proširiti jednim klikom, što opera nemože, a chrome to radi sam.
Od novosti tu je Panorama (5r0TQJ-gGi0), Prosudite sami. Meni je zakon.
Add-onsi masovno nerade. Eo ja ih koristim 4 i nijedan neradi (AVG Safe Search, DownloadHelper, EHTip i FoxyTunes), nadam se da će uskoro proraditi.

Ugl. što se tiče dizajna, proljepšan je u stilu sa trendovima. Ostalo nebi još previše komentirao prije nego ga temeljito neisprobam.

Aral
25-08-2010, 11:11
Lol, ko da je dizajn bitan. Bitno je ono ispod haube te svi fičri i modabilnost koju opera ima. Dobar izgled je samo bonus. A i to naravno ovisi o samom korisniku, na ff-u sam bio jedno dobre dvije-tri godine, al nakon opere u inačici 9 pa na dalje, a pogotovo od 10. pa do danas, za mene joj nema premca, nikakvog. FF4 ću imat instaliran kad dođe ali samo kao backup browser za kojekakva testiranja.

MILF hunter
25-08-2010, 11:45
Nadam se da će za razliku od ostalih browsera i dalje otvarati svaku moguću stranicu :eyebrows: Jedva čekam 8)

Kostolomac
25-08-2010, 12:04
Ubija me FF-ov scrolling. Može li se nekako namjestit da bude dobar kao Operin?

MoD
25-08-2010, 12:10
Pitanje- Da li je Google Chrome još uvijek najbrži? :eyebrows:

MILF hunter
25-08-2010, 12:13
Ubija me FF-ov scrolling. Može li se nekako namjestit da bude dobar kao Operin?

Odeš na uninstall, a nakon toga double click na opera.exe. :gitara:

Bartuc
25-08-2010, 12:18
Ubija me FF-ov scrolling. Može li se nekako namjestit da bude dobar kao Operin?

Vidi u postavkama jel ima Smooth Scroll opcija, ako ima, uključi je. Moralo bi biti, FF to ima oduvijek...



Pitanje- Da li je Google Chrome još uvijek najbrži? :eyebrows:

Chrome nije najbrži još od pojave Opere 10 :P

RIDER32
25-08-2010, 12:27
Lol, ko da je dizajn bitan.
I ja kažem ali ova dvoica vole srač tu mač pa im treba ponešto objasniti.

A brzina... mislim da je beta malo sporija nego prije ali mislim da su već sve te brzine postale tako majušne da je teško i uspoređivati.

MILF hunter
25-08-2010, 12:34
Meni brzina nikad nije ni značila previše, koji god browser da sam u tom trenutku koristio. Ako sam već sjeo za komp, podrazumijeva se da imam vremena i da ne žurim nigdje :)

Razzarach
26-08-2010, 01:03
Prepun bugova. Crashanja. te mjenjanja teme usred rada. ono wtf sa aera mi prebaci na basic.
btw.
http://img210.imageshack.us/img210/1838/captureky.png (http://img210.imageshack.us/i/captureky.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

RIDER32
26-08-2010, 02:01
uououououou decko šta je to? :shock:

Kostolomac
26-08-2010, 12:00
Vidi u postavkama jel ima Smooth Scroll opcija, ako ima, uključi je. Moralo bi biti, FF to ima oduvijek...
Uključena već, ali sad sam stavio betu 4 pa je valjda bolje.


Odeš na uninstall, a nakon toga double click na opera.exe. :gitara:
I tako mi je Opera primarni browser, a FF je tu samo za stranice koje Opera ne može pravilno očitati :P

Razzarach
26-08-2010, 12:01
uououououou decko šta je to? :shock:
sto?
ovo sta je posarano su bukmarki na torrent stranice.

Aral
26-08-2010, 12:23
Vidi u postavkama jel ima Smooth Scroll opcija, ako ima, uključi je. Moralo bi biti, FF to ima oduvijek...
Uključena već, ali sad sam stavio betu 4 pa je valjda bolje.


Odeš na uninstall, a nakon toga double click na opera.exe. :gitara:
I tako mi je Opera primarni browser, a FF je tu samo za stranice koje Opera ne može pravilno očitati :P
Može i Opera otvorit, samo moraš stranicu identifyat kao ff.

RIDER32
26-08-2010, 14:03
uououououou decko šta je to? :shock:
sto?
ovo sta je posarano su bukmarki na torrent stranice.
Ma briga me za to.. ja to enbi ni cenzuriro.
Šta je ono naranđasto u ljevom gornjem kutu?

kako ja to nemam i nemogu nači u postavkama :/

K4ciga
26-08-2010, 15:25
Imaš addon koji ti meni minimalizira, odnosno, klikom na meni dobijaš opcije tipa alati. TinyMenu ja mislim da se zove.

RIDER32
26-08-2010, 15:58
aha addon je... oke onda, več sam se uplašio da su ipak počeki kopirati operu :D

K4ciga
26-08-2010, 16:24
Pa i jesu. Operi ne trebaju takvi addonovi jer je moguće potpuno prilagoditi svoje sučelje, odnosno, napraviti ga minimalistički, sa gro opcija, ili ugodnu kombinaciju svega toga. Sa mouse gestures i Uniteom je skočila deset godina ispred Mozille, koja je troma i grozno zastarjela u odnosu na Operu. Da ne govorimo o činjenici da je Opera prva uvela stvari bez kojih se danas nemože, primjerice, Speed Dial i tabovi.

MILF hunter
26-08-2010, 16:54
Jebeš to kad nerijetko pokušavam refrešati stranicu koju nemre otvoriti nadajući se da će kad tad otvoriti. Dopizdi nakon nekog vremena. Najveća mana Opere.

S druge strane, Firefox otvara sve što mi je i najbitnije kod browsera, a ne nekakvi trivijalni i beznačajni dodaci. Zaboli me za mouse gestures ako mi se nerijetko desi da blejim u praznu stranicu.

Da nema toga, vjerojatno bih koristio Operu.

RIDER32
26-08-2010, 17:15
Pa i jesu. Operi ne trebaju takvi addonovi jer je moguće potpuno prilagoditi svoje sučelje,
Naravno kad su ju natrpali glupostima koje koriste samo neki, zato sa firefoxom možeš napraviti sve uz pomoč addonsa.
Firefox ni nema speed dail. IMa ga u addonsima pa ko voli nek izvooli. meni netreba i neželim da mi se bezveze svaki puta otvara. mouse gestures također nepodnosim. svako malo mi brlja po tabovima i moram pazit kako držim prste na mišu :?
Unite je zakon ali to nije primarna stvar browsera.
I daleko od toga da je firefox trom. nešto je sporija od ostatka konkurencije ali to su tako mizarne razlike da moraš bit gadan frik da primjetiš neku značajnu razliku.

K4ciga
26-08-2010, 17:51
@MILF, možda mi par stranica nije Opera uspjela otvoriti,no i to se poboljšava sa updateovima. Zaista mizerna cijena za najbolji browser

@Rider, mouse gestures se može isključiti, a treba dvije minute da se savlada tom funkcijom koja stvari kao forward,back,refresh čini beskorisnim.

RIDER32
26-08-2010, 18:39
I mislio sam da se može isklučiti.... svejendo samo sam reko svoje mišljenje o njemu.

Tipke za naprjedn i nazad imam na mišu, a refresh koristim smao na ovom šugavom forumu :D F5 posluži....

RIDER32
27-08-2010, 15:36
Forbs studio veli: bEu1rDJkkxQ
:)

nisam skonto šta je ova sinkronizacija a cini mi se jako korisnom i mislim da cu ju koristiti. :roll:

RIDER32
08-09-2010, 00:46
update: beta 5 vani...

inace na beti sam od dana kad sam ju instaliro i nikakvih problema nemam, osim što mi nerade addonsi, al crasheva nije bilo osimo onog jednog na pocetku.

i još neš, upravo primjetih da od 5e verzije slova su nekako mutnija :/

kikeron
08-09-2010, 08:54
update: beta 5 vani...

inace na beti sam od dana kad sam ju instaliro i nikakvih problema nemam, osim što mi nerade addonsi, al crasheva nije bilo osimo onog jednog na pocetku.

i još neš, upravo primjetih da od 5e verzije slova su nekako mutnija :/

da, slova su mutnija, kontrast između boja je pomalo iritirajuči... to mi se baš ne sviđa.
sve nekako nesnosno isijava i bode u oči :cry:

kikeron
08-09-2010, 09:02
zapravo, to me podsjeća na ovaj ClearType koji sam upoznao u windows 7

e sad, dali se to može negdje u firefox browseru namjestiti kao u windowsima da toliko ne "isijava"..?

RIDER32
08-09-2010, 23:06
HmHm baš malo primječujem... čini se da je font za zericu manji i zato se neka slova presijavaju.

kikeron
15-09-2010, 17:01
beta 6 je vani... isijavanje umanjeno, ali slova su, čini mi se, još i mutnija
ne znam zašto sa svakom novom betom ne updejtaju add-onse,
jer praktički niti jedan ne radi na novoj verziji
a firefox bez add-onsa je... ko sendvić od salame a bez salame
tako da se ne isplati ovo uopće niti imati/testirati dok ne izađe konačni proizvod
i to nadam se fully kompatibilan sa svim dosadašnjim extenzijama

RIDER32
16-09-2010, 00:14
već? nije mi još apdejto.
Ugl 4. je bila super. 5. je korak unazad :? previše bugova. za 6. ćemo još viditi :)


btw tabovi se mogu vratiti na staro mijesto kao sto su bili i dosada, tako da izgleda gotovo identicno prošlim verzijama.

bananac
02-10-2010, 00:58
skinuo sam betu i vidi se da je brza
sto se tice dizajna ne whajnam previse, sve sto mi je kod firefoxa trebalo je google traka i ctrl+t hotkey :P
znaci, sve je super dok poboljsavaju brzinu citanja sajtova

RIDER32
02-10-2010, 23:26
Da.. upali se i onda blokira na par sekundi. nezgodno ako mi se žuri.

Tegla Ajvara
06-11-2010, 09:37
ja sve pobriso samo ovo koristim

Haki
06-11-2010, 11:42
nekada lijevi i desni klik nevalja..... onda moram gore na traku kliknut desni klik da bi opet sve proradilo...

Razzarach
06-11-2010, 14:16
pun k*rac bugova...

RIDER32
06-11-2010, 16:13
Pa ja ih mogu nabrojati na prste jedne ruke i nisu strašni da je nemoguce browsati... iako su se nešto uljenili sa fixanjem. update nije bio bar mjesec dana i više.

Frky
11-11-2010, 15:59
E, kako da isključim ove notifikejšne o blokiranim pop-upovima ispod adres bara?? Poludio sam više od toga, pogotovo ovdje na forumu!

I da, testiram si malo ff4 i za sad je sve u redu osim ovog sranja!

Frky
11-11-2010, 23:28
Odjeb na ff4 do daljnjega! Em je sporija od opere em mi neotvara slike iz prve!

Od sad sam službeni hejter firefoxa!

kikeron
12-11-2010, 13:30
ma živi užas su ove firefox 4 beta verzije... niti najnovija sedma beta ne radi zadovoljavajuće. spora i bugovita do bola.
primjerice, firefox 3.6.12 rastura naspram ovog smeća.

RIDER32
12-11-2010, 15:41
Ma možda zato što je u beti.. sto ste ocekivali od nedovršenog programa.. uostalom neznam kaki vas problemi muce, al mene i jos neke kolko vidim brta oduševljava i meni je prvi browser jos od pocetka.

Eo upravo bio update.. vidim nije blokro na startu i izgled je promjenjen. me wery like. samo mi fali ono da vidim di me link vodi i koji link otvara što je bilo dolje naljevo.

RIDER32
13-11-2010, 20:44
samo mi fali ono da vidim di me link vodi i koji link otvara što je bilo dolje naljevo.
eeee eo i ovo sam našao. to se ispiše u adres barau pored trenutnog linka. sa tim onaj dolji toolbar postaje skroz nepotreban i zato su ga maknili i sada je preglednost veca.
Zakon.. ovo mi je sve bolje i bolje :)

kikeron
21-12-2010, 20:50
firefox 4 beta 8 je vani

izgledom (i brzinom) praktički jednaka operi 11

Aral
21-12-2010, 21:52
Probao, ok je. Iako, slova su čudna, nekak boldana, poneke slike sa slovima mutne i tako to. Ak niš drugo, kad dođe full verzija bit će dobra zamjena kao drugi ili treći brower, čisto radi testiranja.

Tegla Ajvara
24-12-2010, 12:21
nesta se promjenilo
tj
sve se promjenilo
koda sam u 2. pregledniku
neki brutalan update :wink:

RIDER32
24-12-2010, 15:52
BRIŠI POST!

Kid A
24-12-2010, 16:47
NECU!

RIDER32
24-12-2010, 21:55
NEMORAS!

RIDER32
03-01-2011, 02:41
neki brutalan update :wink:
Prebrutalan! Još mu nisam našao mane. Ćak se ni Flash više neruši :)

jedva cekam finalno sranje.

yaay

Aral
05-01-2011, 19:23
Firefox ispred IE-a u Europi (http://www.bug.hr/vijesti/firefox-ispred-ie-europi/105952.aspx)

kikeron
15-01-2011, 12:07
beta broj devet je vani. koristim je tek par minuta... tako da još ne vidim neku značajniju razliku od prijašnje osme bete. ali je brza... to je najvažnije.

Aral
15-01-2011, 12:26
Ajde, barem nešto.

:)

K4ciga
24-01-2011, 19:10
Kad stiže četvorka više? :hangin:

Kid A
24-01-2011, 19:32
Rekli su u veljaci, koliko znam

RIDER32
24-01-2011, 23:24
Imaš Betu 9 :) savršena je. Imam na drugom kompu obicnu verziju i betu na svom. Na prvi pogled podjednaka im je funkcionalnost ali kad se malo usporedi vidi se da je cetvorka bolja. manje klikova veca brzina surfanja :)

Npr kada kliknete u adres bardesnim klipom odmah vam se ponudi "Paste & Go", a kada oznacite neki link u forum kodu (poznato? :D ) odmah imate ponuđeno da ga otvorite u novom tabu. I još digot koja sitnica koja puno olakšava surfanje.

Babitz
24-01-2011, 23:41
Opet pokradaju Operu. Mislim, jebemu. :(
Ah, još će reć da su paste & go izmislili u mozilli, isto kak su tvrdili i za tabove. :(

Meni ff 4 beta saka kok. Kreša svako malo. Jeej.

Frky
25-01-2011, 10:51
Word!!

E, jedno pitanje, ima li 4 speed dial?? Ili opet moraš staviti onaj ogavan plugin???

RIDER32
25-01-2011, 13:12
Opet pokradaju Operu. Mislim, jebemu. :(
Ah, još će reć da su paste & go izmislili u mozilli, isto kak su tvrdili i za tabove. :(

Meni ff 4 beta saka kok. Kreša svako malo. Jeej.
Firefox za razliku od opere ima korisnih stvari pod desnim klikom...

Meni se crashala 2 puta prvi dan.. od onda više niti jedan puta a koristim ju odkako je izašla...



E, jedno pitanje, ima li 4 speed dial?? Ili opet moraš staviti onaj ogavan plugin???
Nema... sa betom možeš zaboraviti plugine jer svako malo izlazi nova nerzija i nikom se neda apdejtati plugine.

Babitz
25-01-2011, 16:07
Da, samo što opera pod desnim klikom ima sve što i ff + još više opcija.

K4ciga
25-01-2011, 18:21
Meni su na FF4 najnovijoj beti slova na pojedinim stranicama nekako mutna :/

Frky
25-01-2011, 20:29
Eto vidiš, FF je loš i zaSvid! Ja Neznam zašto ju ljudi i dalje koriste!

RIDER32
25-01-2011, 21:51
nemam problema sa tim...



Da, samo što opera pod desnim klikom ima sve što i ff + još više opcija.
I uz to sve je nesposobna pretražiti u novom tabu kada selectam riječ i pritisnoem srč... ma daj :yuck:

Babitz
25-01-2011, 22:24
Bar se ne ruši svakih 5 minuta.

RIDER32
26-01-2011, 02:44
U pravu si... neruši se :eyebrows:

Systematic Reverse
26-01-2011, 13:16
Bar se ne ruši svakih 5 minuta.

meni se ff srusi jednom godisnje.

Nee Joe
26-01-2011, 13:20
Bar se ne ruši svakih 5 minuta.

meni se ff srusi jednom svakih sat vremena.

Fix'd...

Inače. nije mi nešt posebno, layout isti kao u Operi, troši još uvije pun kok resursa, a nije ni malo fluidan i brz kao što su najavljivali.....

RIDER32
26-01-2011, 16:59
Ako ti smeta trošenje memorije... danas svaki noviji komp ima 4GB.. pa treba to i potrošiti, šta se svi ježite na to -.-
ako gledaš potrošnju CPUa, opera mi sa smoth scrollingom zaloada proc i na 50% a nije da imam 4X proc na 3,2GHz... firefox nesili procesor... tolko o resursima. Jos da nepricam da kad naorvaram gro tabova da mi poždere po GB meme, opera se nemože mrdniti sa mrtve tocke a firefox šljaka ko sa jednim tabom.

layout nije isti ko na operi, uspoređivao sam prije par stranica, samo neko se ili pravi corav ili glup...

Nee Joe
26-01-2011, 17:02
ili previše voliš mozillu.... dobra je, mogla je biti bolja.... nije mi problem sa resursima, ali moglo bi i manje jest..... opera je bolja. EOD. Svijet nije propao.

RIDER32
26-01-2011, 17:08
i volim je i znam zašto je volim... ofc da bi moglo manje ali ni tvoja zlatna opera nije svetinja... da je bolja imala bi ogroman držišni udio jer je duže na tržištu.. ali nema za razliku od firefoxa... eto koliko je bolja.

cham3leon
26-01-2011, 17:13
Firefox je ok browser, ali od Opere se ne odvajam već zbog činjenice da je istovremeno i mail klijent i navike da me sama obavijesti kad mi neki mail stigne. A da ne pričamo o svemu drugome. Speed dial koji su već svi browseri kopirali od Opere još se ne pojavljuje u Firefoxu, a to mi je jako bitan element dobrog browsera. Mouse gestures, potpuna customizacija UI-a, plus ako se ne varam, najbrži je browser u konkurenciji, eventualno dijeli mjesto sa chromeom, i ima još brdo ostalih stvari. A isto je (naravno) besplatna. Tko je ne bi koristio?

Jedna jedina stvar koju firefox ima a Opera ne, i koja mi treba s vremena na vrijeme je mogućnost da klikneš back button srednjim klikom pa ti otvori prethodnu stranicu u drugom tabu.

Inače, negdje prošle godine Opera je rapidno počela osvajati tržište kad je desetka izašla, tako da se baš ne bih hvalio sa firefoxovom zastupljenošću. Moguće je da će ga Opera prestići nakon nekog vremena...

MILF hunter
26-01-2011, 17:29
Ja otvorim stranicu, pročitam, ugasim browser. Nisam još takva plačipička postao da mi dan ovisi o tome jesu li ubacili speed dial ili nisu i diže li se za 3 sekunde ili 2. Na forumu je očito preveć geekova koji su 24h online pa me i ne čudi opsjednutost time i općenito čitava ta rasprava mozilla vs opera.


meni se ff srusi jednom godisnje.
+1

Babitz
26-01-2011, 17:37
Gikovi, jel.


An anime a day keeps the RL away~
Rofl.

Kid A
26-01-2011, 17:39
Koji browser trosi najmanja RAM-a?
@ Mortal
MILF-ov sig je vise sarkastican, ne trebas ga shvatati bukvalno

MILF hunter
26-01-2011, 17:47
Gikovi, jel.rofl, lmao, lol, geeku :eyebrows:


MILF-ov sig je vise sarkasticanTako je, tu je samo radi predatora.

Nee Joe
26-01-2011, 17:52
Jedna jedina stvar koju firefox ima a Opera ne, i koja mi treba s vremena na vrijeme je mogućnost da klikneš back button srednjim klikom pa ti otvori prethodnu stranicu u drugom tabu.

ima to i krom :wink:

Bartuc
26-01-2011, 17:55
Koji browser trosi najmanja RAM-a?

Firefox uvjerljivo najbolje barata s memorijom. I troši najmanje i najbolje ispegla memoriju nakon što pogasiš sve tabove. Chrome troši najviše memorije i općenito loše barata s njom (ogromni spikeovi). Dok Opera troši nešto više od Firefoxa i vrlo loše pegla memoriju nakon što pogasiš sve tabove, ali je i dalje najbrži browser na "tržištu".

Babitz
26-01-2011, 17:58
S memorijom se ionak ne moraš previše zamarat, osim ak imaš low end komp i otvaraš 20 tabova odjednom.

Bartuc
26-01-2011, 18:01
Da, ako imaš 1-1,5GB ili više, to te zbilja ne mora dirati. Tak i onak ih pogasiš barem 16 od 20 koje nisi niti pogledao dok si gotov.

Kid A
26-01-2011, 18:13
S memorijom se ionak ne moraš previše zamarat, osim ak imaš low end komp i otvaraš 20 tabova odjednom.
A ono imam svega 512 RAM-a pa mi je svaki mb dragocjen :)

Nee Joe
26-01-2011, 18:29
S memorijom se ionak ne moraš previše zamarat, osim ak imaš low end komp i otvaraš 20 tabova odjednom.
A ono imam svega 512 RAM-a pa mi je svaki mb dragocjen :)

Samo ne otvaraj tabove! :D

Bartuc
26-01-2011, 18:36
A ono imam svega 512 RAM-a pa mi je svaki mb dragocjen :)

Nađi si one vodiče za ubijanje servisa i ostale optimizacije koje sam pisao. Za WinXP je u javnom djelu foruma, za Win7 ili Vistu je u bannedu. To ti može skinuti 100-injak MB potrošnje, ovisno koliko duboko želiš ići :D

Aral
26-01-2011, 18:38
Pa, ponata je u msconfigu ubit sve kaj ti netreba pri startupu a bogme i neke servise koji nisu toliko esencijalni.

cham3leon
26-01-2011, 18:46
Ja otvorim stranicu, pročitam, ugasim browser. Nisam još takva plačipička postao da mi dan ovisi o tome jesu li ubacili speed dial ili nisu i diže li se za 3 sekunde ili 2. Na forumu je očito preveć geekova koji su 24h online pa me i ne čudi opsjednutost time i općenito čitava ta rasprava mozilla vs opera.

Onda je tebi i IE dovoljan. Otvorit stranicu može, pročitat stranicu na njemu isto možeš, ugasit se može. Zašto si onda išao povrh toga instalirati Firefox?

wildje
26-01-2011, 18:51
Ne treba svaki post shvaćati doslovno :nonono:

Aral
26-01-2011, 18:51
A nego kaj je onda ovo?

wildje
26-01-2011, 20:10
To da Firefox ima sve što je potrebno za dobar browser. Cjepidlake neka produže.

Možda sam u krivu, al to je moje tumačenje.

MILF hunter
26-01-2011, 20:24
Tako je. Inače, kod firefoxa mi jedino fali nekakav add-on s robotima koji boksaju u ringu, al' valda će to ispraviti u kasnijim verzijama :(


Onda je tebi i IE dovoljan. Otvorit stranicu može, pročitat stranicu na njemu isto možeš, ugasit se može. Zašto si onda išao povrh toga instalirati Firefox?SMislim da je to zbog tabova. U vrijeme kad sam počeo koristiti firefox, mislim da na IE-u nije bilo toga, a zadržao sam se na njemu iz navike.

cham3leon
26-01-2011, 22:15
Onda to nije više otvori stranicu - pročitaj - zatvori, nego ti treba mogućnost preglednog otvaranja više stranica odjednom, trebaju ti nekakvi bookmarkovi, bla bla bla. I zašto je onda onaj koji odabire još bolji management tabova, još bolje bookmarkove i šta ja znam za istu cijenu vremena i novca plačipička?

Da ne spominjem koliko mi je draže čekati na obavijest da mi je stigao mail nego svaki dan x puta provjeravati.

MILF hunter
26-01-2011, 22:51
Onda to nije više otvori stranicu - pročitaj - zatvori
Da, onda je to otvori tab - pročitaj - zatvori tab - zatvori browser. Big deal. Kad sjednem u fotelju da švrljam po netu, podrazumijeva se da imam vremena i ne znače mi puno te 2-3 sekunde koje gubim odlaskom na gmail, umjesto da pošaljem mail izravno iz operinog email klijenta. Opet, to sam samo ja. Pretpostavljam da postoje ljudi kojima život ovisi o tome, kao i o brzini pokretanja programa.

RIDER32
26-01-2011, 22:52
Firefox je ok browser, ali od Opere se ne odvajam već zbog činjenice da je istovremeno i mail klijent i navike da me sama obavijesti kad mi neki mail stigne. A da ne pričamo o svemu drugome. Speed dial koji su već svi browseri kopirali od Opere još se ne pojavljuje u Firefoxu, a to mi je jako bitan element dobrog browsera. Mouse gestures, potpuna customizacija UI-a, plus ako se ne varam, najbrži je browser u konkurenciji, eventualno dijeli mjesto sa chromeom, i ima još brdo ostalih stvari. A isto je (naravno) besplatna. Tko je ne bi koristio?


Nekoristim mail klijentove, da vodim neke poslovne razgovore koje moram odmah vidjeti koristio bi klijent na mobitelu. za fejs imam drugi mail koji je ujedno i MSN tako da mi on javlja aktivnosti.
Speed dail možeš skiniti ako ti je nužno. ako nije onda imaš obican bookmark. Osobno imam 2 bookmarka. Fejs i jutub.
Za back imam tipku na mišu, ovo mi samo smeta.
Najbrži browser je chrome i safari, iza njih su opera i firefox. Potraži javna istraživanja pa ces se vujeriti da svi imaju oko 0,2 s. vremena.
Za tržišni udio također potraži službene rezultate. negdi prije sam geldao, firefox je stabilno držao 40-45%, opera stabilno broji postotke na prste ruku, IE opada a njegovo tržište preuzima chrome. Ugl potraži sam...


A ono imam svega 512 RAM-a pa mi je svaki mb dragocjen :)
Nije da se kurcim ali imam 4GB i zbilja je šteta ga ga neiskoristim :D
ostalo je rekao bartuc... :roll:


ii eo jos nesto.. Operu redovito palim kao second browser tako da ju i koristim.
Stisnem tipku back sa kuglicom. Firefox me uredno vrati na predhodnu stranicu a opera nereagira... jadno. manjak funkcionalnosti.
Ali eo i opera nešto uci od firefoxa. kada pri pisanju stisnem strelicu dolje odvede me na kraj reda. Dosada je to imao samo firefox, opera odnedavno a chrome neznam jel uveo.

cham3leon
26-01-2011, 22:59
Onda to nije više otvori stranicu - pročitaj - zatvori
Da, onda je to otvori tab - pročitaj - zatvori tab - zatvori browser. Big deal. Kad sjednem u fotelju da švrljam po netu, podrazumijeva se da imam vremena i ne znače mi puno te 2-3 sekunde koje gubim odlaskom na gmail, umjesto da pošaljem mail izravno iz operinog email klijenta. Opet, to sam samo ja. Pretpostavljam da postoje ljudi kojima život ovisi o tome, kao i o brzini pokretanja programa.

Pa ono, meni je bitno. Probao sam i Safari da vidim šta nudi i nisam baš bio zadovoljan pogotovo zato jer se podizao minutu i pol što mi je jako išlo na živce. Opera se u usporedbi s time diže kudikamo brže. Ne ovisi mi život o tome, ali mi je super dobro da imam tako nešto. Kao što bi i ti mogao surfati bez tabova, ali pošto imaš tu mogućnost, izabereš firefox ispred IE-a.

MILF hunter
26-01-2011, 23:05
I nije baš isto. Operu sam koristio neko vrijeme i ta brzina o kojoj ti govoriš ne znači gotovo ništa na kompu s 4gb rama. Nisam ni primjetio da mi se pokreće brže od firefoxa, uopće ne obraćam pozornost na to kad sam čas u winampu, čas u browseru. čas nešto drugo drkam i tak. Je li riječ o sekundi ili dvije sekunde, nije mi toliko bitno kad se ne žurim. S druge strane, bez tabova si danas ne mogu zamisliti browsanje.

Babitz
27-01-2011, 00:40
IE kao nema tabove, rofl.

MILF hunter
27-01-2011, 03:34
Objasnio sam već taj dio, geeku.

zadržao sam se na njemu iz navike.
:oops:

Bartuc
27-01-2011, 10:09
Jedna jedina stvar koju firefox ima a Opera ne, i koja mi treba s vremena na vrijeme je mogućnost da klikneš back button srednjim klikom pa ti otvori prethodnu stranicu u drugom tabu.

Opera ima nešto puno bolje i korisnije od toga. Gore desno, kod minimize tipke imaš "koš za smeće", to klikneš i tu ti je pregled svih prethodno zatvorenih stranica koje kada klikneš automatski otvara u novom tabu. A za "back + srednji klik new tab + forward" postoje miševi sa dedicated tipkama, ali rekao si da je to bezveze :P

wildje
27-01-2011, 10:49
Kaaaj?

Kojom to tipkom na mišu se otvori prijašnja stranica u novom tabu? Brzo reci, ovo je važno. :D

Bartuc
27-01-2011, 10:59
Ja prijašnju stranicu (ukoliko je baš prijašnja, a ne zatvorena) otvaram tako da kliknem back na mišu i srednjim klikom kliknem na link koji vodi na stranicu na kojoj sam prije bio. To je puno brže nego srednji klik na back tipku pošto te back na mišu otpelja drito na dio stranice gdje si bio dok si otvarao sljedeću stranicu... tako da ti je link odmah ispred nosa i ne moraš micati miš na vrh ekrana i ciljati back tipku sa srednjim klikom!?


Lol, zakomplicirao sam, ali da ga jebeš ne mogu objasniti jasnije od ovoga :D Znači umjesto srednji klik na back, ti odeš back i srednji klik na link. Puno prirodniji i brži pokret.


PS: Naravno, za to i služe miševi sa thumb tipkama, chameleone :D

RIDER32
27-02-2011, 15:50
12ica je vani... ugl tek sam apdejtao i nisam primjetio neku promjenu ali sam pronašao nešto što postoji od prije.
"Pin as App Tab" opcija na desnom kliku svakoga taba zaljepi tab da uvijek bude otvoren, a da nebi smetao njegova velicina se svede na minimum. Super ideja samo treba još malo razrade.

Arbiter of Change
21-03-2011, 12:04
Release Candidate je dostupan za download.
http://www.mozilla.com/en-US/firefox/RC ... c_ev=click (http://www.mozilla.com/en-US/firefox/RC/?WT.mc_id=hp_1&WT.mc_ev=click)

Kid A
23-03-2011, 05:00
Jel ova cetvorka beta ili full novi firefox?
http://www.mozilla.com/en-US/firefox/ne ... c_ev=click (http://www.mozilla.com/en-US/firefox/new/?WT.mc_id=ba3613&WT.mc_ev=click)

kikeron
23-03-2011, 07:41
full novi firefox. nakon što je prije samo par dana izbačen release candidate 1 i 2, evo nama već i konačne verzije.

sada kad je friško izašao IE9, a i Opera brže-bolje izbacuje nove verzije... biće ovo prava borba web browsera
i to, nadam se, na zadovoljstvo nas krajnjih korisnika.

:gitara:

Aral
23-03-2011, 12:27
Da, full verzija je vani. Odoh instalirat pa nek stoji kao jedan od backup browsera.

Izdan Firefox 4 (http://www.bug.hr/vijesti/izdan-firefox-4/107531.aspx)

Arbiter of Change
23-03-2011, 12:46
Oh, stylan. Iako ću se trebati malo naviknuti na Bookmarks poziciju.

Zanemarite, namjestio.

RIDER32
23-03-2011, 13:27
Napokon :D
naš kak sam hepi.... koristim betu od 5. inačice i napokon finalnproizvod maximalno usavršen :pray:

cham3leon
23-03-2011, 14:00
W3dran incoming in 3...2...

Kid A
23-03-2011, 15:26
kad ga budem instalirao, hoce mi se trojka automatski obrisati ili kaj?

Zeko149
23-03-2011, 15:34
Oh, stylan. Iako ću se trebati malo naviknuti na Bookmarks poziciju.

Zanemarite, namjestio.
how????
@kid ja san sad instalira i samo mi je nadogradilo trojku

Kid A
23-03-2011, 15:52
Evo instalirao sam.
Napisite ovdje sta ste novo skuzili ja sam glup za te stvari

Zeko149
23-03-2011, 15:58
ja san skuzio da mozes vratit kartice dole, stisnes firefox mogucnosti i kartice na vrhu iskljucis

Kid A
23-03-2011, 16:07
kartice?

Arbiter of Change
23-03-2011, 16:11
Oh, stylan. Iako ću se trebati malo naviknuti na Bookmarks poziciju.

Zanemarite, namjestio.
how????
RCLICK na nešto u prozoru (Home ikona, npr) -> Customize... -> vuci i namještaj ikone gdje hoćeš.
Ili narančasto Firefox dugme -> Options -> Toolbar Layout.

Bartuc
23-03-2011, 16:13
kartice?

Pretpostavljam tabove. Ja sam često pizdio kad sam morao koristiti HR rječnik i pisati kartice umjesto tabovi, zvuči maloumno :D

Kid A
23-03-2011, 18:39
[quote="Arbiter of Change":2yml0dzm]Oh, stylan. Iako ću se trebati malo naviknuti na Bookmarks poziciju.

Zanemarite, namjestio.
how????
RCLICK na nešto u prozoru (Home ikona, npr) -> Customize... -> vuci i namještaj ikone gdje hoćeš.
Ili narančasto Firefox dugme -> Options -> Toolbar Layout.[/quote:2yml0dzm]
Ja sam zaboravio kak je prije izgledalo :/
Daj sliku :(
----------
nvm nasao sam

Kid A
23-03-2011, 19:09
Jel ovo neki novi forumski feature ili firefox novina?
http://i.imgur.com/pnsKX.jpg

Frky
23-03-2011, 19:12
Firefox novina, iako je to staro već dosta.....

Aral
23-03-2011, 19:28
Ne prikazuje mi š,č i sl. Čudno.

Zeko149
23-03-2011, 21:08
da mislio san na tabove, nego kako je gori pisalo kartice napisa san i ja kartice....