PDA

Pogledaj cijelu verziju : Popularna glazba i glazbena zatupljenost



Stranica : 1 [2]

Outmind
22-03-2010, 14:17
Ajme na ovaj mafiozotov sam se skoro zbljuval. Gdje si samo tog lika iskopao...

TeraBajt
22-03-2010, 18:38
Sva sreća pa slušam Oasis i U2. Po njima nemreš pljuvat :D
lol kako precjenjeni bendovi.

cham3leon
22-03-2010, 18:48
Oasis je definitivno precijenjen, rekao bih. U2 baš i ne. Možda malo.

Wishmaster
22-03-2010, 18:59
U2 baš i ne. Možda malo.
Nikad ih nisam slušal ali nakon kaj je Bono izjavil gluposti kolko naš sabor nadrobi v celoj godini mislim da su mi na duže vrijeme prisjeli...

TeraBajt
22-03-2010, 19:16
Oasis je definitivno precijenjen, rekao bih. U2 baš i ne. Možda malo.

U2 je cak vise od oasisa.

Sphinx
22-03-2010, 19:21
[quote="McPingvin_v2.0":2oqkmy98]Da, nema, mi slušamo muziku :P

So do I.

neki dan sam pogledao Latinicu iz 95' godine koja govori o RAVE pokretu i elektronici (techu tocnije, pravom technu) i nisam mogao vjerovat koliko ljudi mogu biti glupi i neobrazovani (citaj Jurica Pađan na prvom mjestu)[/quote:2oqkmy98]
Gledao takoder, jbt nemos vjerovat kako je lik zatupljen xD.


Toliko mi je bilo dosadno da sam procitao svih 17str i skuzio da nema uopce House fanova.
Electro,Vocal, Commercial, Progressive House??

Ja slusam Paula Oakenfolda, ako cemo o elektronici :P

cham3leon
22-03-2010, 19:30
Oasis je definitivno precijenjen, rekao bih. U2 baš i ne. Možda malo.

U2 je cak vise od oasisa.

Ne slažem se. U2 jeste polovično komercijala kao svaki stadionski bend ikad, to je jednostavno takav žanr glazbe. Kao i pop muzika uostalom. Da su više dosadni sa humanitarno političkim propagandama jesu, i sam Bono je rekao da kuži kako se ljudima već mora rigat od njegovih humanitarnih akcija, ali čak vjerujem da tip to radi iz gušta. Zašto bi inače? Puni su para sva četvorica sigurno, imaju svoje stare klasike zbog kojih će ih se još dugo pamtiti i željeti slušati, a nisu baš ni u cvetu mladosti. Također Bona nikad ne bih mogao usporediti sa nekakvom Britney Spears ili Madonnom jer nikada se nije pojavljivao u nekim ljubavnim i inim skandalima, jedino u humanitarnim akcijama. Ne znam koje su to gluposti koje je Bono valjao, ali ne bih ni očekivao nešto više od čovjeka koji vjerojatno ni nema neko obrazovanje, već živi od svirke.

Wishmaster
22-03-2010, 19:56
Mislim da je čak u Večernjaku ili nekom takvom listu bil tekst na dve strane u kojem je Bono veliki humanitarac pozival na rat protiv piratstva i na stroge kazne protiv svakog takvog 'zločinca'. Čovječe, pa ti ljudi ga hrane i odlaze mu na koncerte a on bi ih zatvaral i nabijal im velike novčane kazne.
Neću puno o tome pisati da se nebi neko našel povrijeđen...

cham3leon
22-03-2010, 22:04
Da, mislim koji bi izvođač ili autor bio protiv krađe vlastitih djela? Svašta na ovom svijetu.

Wishmaster
23-03-2010, 00:28
Da, mislim koji bi izvođač ili autor bio protiv krađe vlastitih djela? Svašta na ovom svijetu.
Ok, onda ovak: Bono se tobože bori za male i nepoznate izvođače/bendove a nije mu palo na pamet da su upravo YouTube i razni 'sajtovi' zaslužni kaj je puno bendova postiglo nekakav uspjeh i kaj su postali bar malo poznati.
Ako samo malo zaviriš u jednu temu (onu o albumima) u podforumu 'Multimedija' skužil budeš koliko ima nepoznatih bendova za koje vjerojatno niko osim najbližih prijatelja tog benda nebi čul da nema khm khm Jutuba...

Anarion.Umarth
23-03-2010, 09:52
To je čisto ostvarivanje Big Brother scenarija. Umjesto da jednostavno spuste cijenu LP-a na neke normalne iznose, radi se ogromni projekt kojemu je cilj kontrola svakog pojedinca i koju, po Bonu, može obavljati svaki vlasnik autorskih prava, znači, više-manje bilo tko.
U svakom slučaju, ovo stanje nije konačno, i promjene će se dogoditi, na bolje ili gore, to nam tek ostaje za vidjeti. Iako se čini da zla industrija poduzima odlučnije korake...

cham3leon
23-03-2010, 12:29
Da, mislim koji bi izvođač ili autor bio protiv krađe vlastitih djela? Svašta na ovom svijetu.
Ok, onda ovak: Bono se tobože bori za male i nepoznate izvođače/bendove a nije mu palo na pamet da su upravo YouTube i razni 'sajtovi' zaslužni kaj je puno bendova postiglo nekakav uspjeh i kaj su postali bar malo poznati.
Ako samo malo zaviriš u jednu temu (onu o albumima) u podforumu 'Multimedija' skužil budeš koliko ima nepoznatih bendova za koje vjerojatno niko osim najbližih prijatelja tog benda nebi čul da nema khm khm Jutuba...

Bendovi koji na taj način žele steći popularnost uvijek mogu svoje pjesme objavljivati besplatno, ali kad više ne budu htjeli davati nego ih za pare prodavat, onda bi im smetalo da ih netko uzima besplatno.

W3DR4N
23-03-2010, 12:49
Mali bendovi koji nisu u stanju probiti se to niti ne zaslužuju. Jednostavno nisu dovoljno dobri.

Paran0a
23-03-2010, 13:18
Mali bendovi koji nisu u stanju probiti se to niti ne zaslužuju. Jednostavno nisu dovoljno dobri.
predvidljivo )))

Sgt. Bull
23-03-2010, 13:19
Mali bendovi koji nisu u stanju probiti se to niti ne zaslužuju. Jednostavno nisu dovoljno dobri.
predvidljivo )))
I tačno do u bobu. Svaka riječ na mjestu.

cham3leon
23-03-2010, 14:33
Mali bendovi koji nisu u stanju probiti se to niti ne zaslužuju. Jednostavno nisu dovoljno dobri.

A vrhunski bendovi su poznati čim počnu svirat? Kakve gluposti.

Neven <R>
23-03-2010, 14:38
Jesu ako pobjede na "ubaci zemlju" idolu. 8)

Mirko L
23-03-2010, 16:58
Mali bendovi koji nisu u stanju probiti se to niti ne zaslužuju. Jednostavno nisu dovoljno dobri.

A vrhunski bendovi su poznati čim počnu svirat? Kakve gluposti.
Shvati, trolla :)

Paran0a
23-03-2010, 21:05
Ne.U pravu je.

W3DR4N
23-03-2010, 21:11
Mali bendovi koji nisu u stanju probiti se to niti ne zaslužuju. Jednostavno nisu dovoljno dobri.

A vrhunski bendovi su poznati čim počnu svirat? Kakve gluposti.

Ne, ali se s lakoćom probiju.

cham3leon
23-03-2010, 21:14
Pa naravno. Čim se dobro ispromoviraju, ali bez promocije nema ničega. Bend koji se promovira 10 godina u pravilu ne valja ništa, a takvih je kod nas koliko god ti srce želi. Tko je kvalitetan ispliva na površinu.

Wishmaster
23-03-2010, 21:58
Mali bendovi koji nisu u stanju probiti se to niti ne zaslužuju. Jednostavno nisu dovoljno dobri.

A vrhunski bendovi su poznati čim počnu svirat? Kakve gluposti.

Ne, ali se s lakoćom probiju.
Pa naravno, zato se svako malo najde neki novi turbo - folk superstar.
Meni te je žao ako dozvoliš da ti glazbena industrija diktira ono kaj slušaš.
Ja uopće ne sumnjam u to da doma imaš rezervirani ormar za albume dobro izreklamiranih bendova za koje si čul na MTV-u i pročital u OK-u.
Također pretpostavljam da se posjeta Jutubu suprotstavlja tvojim moralnim načelima i svaki album koji kupiš, kupiš radi dobre recenzije na nekom od portala.
Glazba je previše uznapredovala da bi je neki tamo glavešine zaglavljeni u 70im i 80im zadržavali da se širi, napreduje i bude raznolika.

W3DR4N
23-03-2010, 22:00
:rotfl:

Duke of Earl
23-03-2010, 22:03
Ovo je i meni smiješno :)

Paran0a
23-03-2010, 22:06
Glazba je previše uznapredovala da bi je neki tamo glavešine zaglavljeni u 70im i 80im zadržavali da se širi, napreduje i bude raznolika.


:pray: :pray:

kresho123
23-03-2010, 23:17
rap ..... rap je sranje glupe brojalice recitacije
cajke ..... imam osjecaj da svaka pisma zaglupi
pop...ajoj
techno....jel trebaju vise od dva programa??

rock (svi podzanrovi) TOE TO
ko pljuje po sabbathima idiot je!!!
izzy (gitarist) bez vrhova prsti moze svirati gitaru

onda dalje

marilyn manson
black sabbath
ac/dc
g'n'r
bob dylan
rolling stones
beatelsi
led zeppelin
TOE TO

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 23:23
Tošu si nam zaboravio.

Lord Ragnarok
23-03-2010, 23:24
manson rocker?

MasaKrisT
23-03-2010, 23:31
svakakih nas ima-.-

McPingvin_v2.0
23-03-2010, 23:42
E, zaboravio je lik Katy Perry :(

str1k3r
23-03-2010, 23:43
rap ..... rap je sranje glupe brojalice recitacije


ROFL, e.

qqzeizVR7F8

Ovo tebi poklanjam od srca.

Sonic_Moronic
23-03-2010, 23:44
Pa naravno, zato se svako malo najde neki novi turbo - folk superstar.
Meni te je žao ako dozvoliš da ti glazbena industrija diktira ono kaj slušaš.
Ja uopće ne sumnjam u to da doma imaš rezervirani ormar za albume dobro izreklamiranih bendova za koje si čul na MTV-u i pročital u OK-u.
Također pretpostavljam da se posjeta Jutubu suprotstavlja tvojim moralnim načelima i svaki album koji kupiš, kupiš radi dobre recenzije na nekom od portala.
Glazba je previše uznapredovala da bi je neki tamo glavešine zaglavljeni u 70im i 80im zadržavali da se širi, napreduje i bude raznolika.

Ovo s' dobro reko, samo ne kužim čemu baš 70e i 80e.

Wishmaster
23-03-2010, 23:59
samo ne kužim čemu baš 70e i 80e.
Jer danas ima nebrojivo više glazbenih pravaca. Za primjer, prije je bil samo heavy metal, sad ima metala više nego Rvacka stanovnika.
Nisam mislil doslovno na nekvo kvalitativno napređenje (makar i u tome ima nečeg...).

Systematic Reverse
24-03-2010, 11:07
bla bla bla..

ajde ćuti.

W3DR4N
24-03-2010, 11:09
samo ne kužim čemu baš 70e i 80e.
Jer danas ima nebrojivo više glazbenih pravaca. Za primjer, prije je bil samo heavy metal, sad ima metala više nego Rvacka stanovnika.
Nisam mislil doslovno na nekvo kvalitativno napređenje (makar i u tome ima nečeg...).

Postoji samo jedna vrsta metala, smeće.

Herr Schnitzel
24-03-2010, 11:15
Prije nego počnu flejmwarsi i linkanje pjesama, ignorirajte ga. Hvala.

Deadwalker
24-03-2010, 11:16
Meni je gust citati Vedranove postove. Fakat inspiriraju covjeka :oops:

Paran0a
24-03-2010, 11:44
Meni je gust citati Vedranove postove. Fakat inspiriraju covjeka :oops:
Fora je sto prvo cilja napisat nesto suprotno od misljenja drugih ,a tek onda kad posta gleda dal se slaze sa time :D
I jos nesto.Izlizao se..:)))

bornathepicek
24-03-2010, 11:51
Postoji samo jedna vrsta metala, smeće.
Kraljuu :pray:
Al jbg ima fakat dobrih metal bandova, i koji zvuče ajmo reć dobro.
Sad kad metalče počnu flejmat, jupi :D

cham3leon
24-03-2010, 11:52
Uvijek objektivan...

Lord Ragnarok
24-03-2010, 12:19
nikad subjektivan
on je nas troll

kresho123
24-03-2010, 23:20
JA SLUŠAM PRAVU GLAZBU, REP, POGOTOVO SRBSKI
PRAVA MELODIJA, OSJEČAJI, PRAVI TEKST
A NE ONAJ RETARDIRANI METAL ŠTA SVI SLUŠAJU
ALKOHOL IZLASCI PIČKE, TO JE TEMA ZA PJESME A NE NEKI SOTONA I ĐAVA
EVO NEKIH NAJBOLJIH REP PJESAMA S BALKANA
OXDI8GF0I1M&feature=related
sF2FaFG8oVQ&feature=related
METAL JE SRANJEEEEEEE
RAP JE KUL AKO ŽELIŠ BIT KUL SLUŠAJ GENERALA TWO ILI NAPOLEONA
STOKA, NERED I TI KETENI NISU REP!


ok prvo ovo....a sto rec jadan lik "ako zelis bit cool slusaj generala two ili napoleona" mislim stvarno mi je zao sto si napoleon nie pucao u glavu na 1:10 bas bi faca ispo al bazen na napuhavanje je ipak pre kulerski.... 1:25

kresho123
24-03-2010, 23:20
rap ..... rap je sranje glupe brojalice recitacije


ROFL, e.

qqzeizVR7F8

Ovo tebi poklanjam od srca.

eci peci pec ti si mali zec a ja mala vjeverica eci peci pec

Outmind
25-03-2010, 11:38
rock (svi podzanrovi) TOE TO
ko pljuje po sabbathima idiot je!!!
izzy (gitarist) bez vrhova prsti moze svirati gitaru



……………………………………..______ __
………………………………,.-‘”……………….“~.,
………………………..,.-”……………………………..“-.,
…………………….,/………………………………………..” :,
…………………,?……………………… ………………………\,
………………./………………………………………… ……..,}
……………../………………………………………… …,:`^`..}
……………/………………………………………… ,:”………/
…………..?…..__……………………… ………..:`………../
…………./__.(…..“~-,_…………………………,:`………./
………../(_….”~,_……..“~,_………………..,:` ….._/
……….{.._$;_……”=,_…….“-,_…….,.-~-,},.~”;/….}
………..((…..*~_…….”=-._……“;,,./`…./”…………../
…,,,___.\`~,……“~.,………………..`… ..}…………../
…………(….`=-,,…….`……………………(……;_,,-”
…………/.`~,……`-………………………….\……/\
………….\`~.*-,……………………………….|,./…..\,__
,,_……….}.>-._\……………………………..|……… ..`=~-,
…..`=~-,_\_……`\,……………………………\
……………….`=~-,,.\,………………………….\
…………………………..`:,,………… …………`\…………..__
……………………………….`=-,……………….,%`>–==“
…………………………………._\…… .._,-%…….`\
……………………………..,< `.._|_,-&``................`\

Systematic Reverse
25-03-2010, 13:08
kresho123 ti si glazbeno zatupljen, jbt samo suti vise..

Sonic_Moronic
25-03-2010, 20:19
samo ne kužim čemu baš 70e i 80e.
Jer danas ima nebrojivo više glazbenih pravaca. Za primjer, prije je bil samo heavy metal, sad ima metala više nego Rvacka stanovnika.
Nisam mislil doslovno na nekvo kvalitativno napređenje (makar i u tome ima nečeg...).

Postoji samo jedna vrsta metala, smeće.

Ja tek počinjem otkrivati thrash metal, preporuči neke bendove.

hrčak
25-03-2010, 21:04
Ja tek počinjem otkrivati thrash metal, preporuči neke bendove.



Megadeth

Sonic_Moronic
25-03-2010, 21:07
Neozbiljno sam odgovarao na neozbiljan post, ali ajde. :)

GeraltofSmeg
25-03-2010, 21:11
Neozbiljno sam odgovarao na neozbiljan post, ali ajde. :)
Slejerko.aCGSVcqRSjYiKaWYj4YN90&feature=relatedS_xRckKGYOvk&feature=related
Doduse, kingove solaze zvuce kao skupni let insekata.

hrčak
25-03-2010, 21:15
Zaboravil sam na Slayera, trebal bi ga iskopat iz ormara pa da ga opet malo poslušam.

Systematic Reverse
26-03-2010, 01:19
[quote="Sonic_Moronic":3s0ozgl0]

Ja tek počinjem otkrivati thrash metal, preporuči neke bendove.



Megadeth[/quote:3s0ozgl0]

:rotfl:

777PsyChO777
04-04-2010, 14:00
g4mkUqR2BJISko nađe veću glupost od ove poljubim ga u guzicu

The Great Duck
05-04-2010, 17:19
_lbO5FS1aQc
Done.

Niko Bellic
05-04-2010, 17:52
k5VBzP4IiHY&feature=related

Dabro
23-05-2010, 18:59
80% svih postova ovdje zasluzuje http://www.redstate.com/neil_stevens/files/2009/09/doublefacepalm.jpg
kresho123, daj se lupi. Dvaput.

bornathepicek
31-05-2010, 21:44
Oasis je definitivno precijenjen, rekao bih. U2 baš i ne. Možda malo.

U2 je cak vise od oasisa.
lolne
Po čemu su precijenjeni.

Assasin`s
31-05-2010, 22:08
2Q-XANScw38
Od frenda bratić!Jako loše

TeraBajt
31-05-2010, 22:11
Oasis je definitivno precijenjen, rekao bih. U2 baš i ne. Možda malo.

U2 je cak vise od oasisa.
lolne
Po čemu su precijenjeni.

po tome sto ih se naslovljava kao najbolji rock bend danasnjice sto je jednostavno... pogresno. a i preseravaju se sa humanitarnim sranjima vise.

cham3leon
31-05-2010, 22:24
U2 zapravo nije mnogo precijenjen. Najveći rock bend današnjice je titula koju je gotovo nemoguće ikome dati. U2 je danas zasigurno "najveći" bend prema ljudima koje uspije okupiti na koncertu. Njihova veličina je upravo u činjenici da ih sluša jako širok spektar ljudi. Vrlo pitka glazba, reklo bi se.

Naravno da danas više ne dostižu kvalitetu svojih hitova iz starih dana, ali mora se priznati da su ipak ostali na razini. Čuo sam par pjesama sa zadnjeg albuma, i ne mogu reći da nisu jako dobre.

Sa humanitarnim stvarima se preserava samo Bono i ponekad Edge, s time da je Bono jednom čak priznao da mu nije čudno da ljudima već ide s time na živce. Ipak, ja stvarno mislim da taj čovjek to radi iz čistog gušta. Ima već toliko para da mu nekakvi političko humanitarni angažmani zaista ne trebaju za povećanje popularnosti. Zapravo, iako je strahovito poznat, jedan je od rijetkih celebova o kojem čuješ samo po humanitarnim angažmanima, a ne zbog nekakvih namještenih obiteljskih kriza i drugih privatnih zapleta, a tako bi sigurno lakše zaradio i bildao popularnost nego humanitarnim akcijama.

Kvothe
31-05-2010, 22:26
Naravno da danas više ne dostižu kvalitetu svojih hitova iz starih dana, ali mora se priznati da su ipak ostali na razini. Čuo sam par pjesama sa zadnjeg albuma, i ne mogu reći da nisu jako dobre.
Ja mogu.



Nego, ovdje se pljuje i po metalcima?

loo
31-05-2010, 22:27
Zanimljivo je kako se odjednom "kvaliteta" glazbe određuje po broju fanova, a kad je riječ o Lady Gagi, onda nije bitno što ju tolko ljudi sluša.
Iako se slažem za ovo s celebovima. On bar nešto dobro radi i pomaže drugima... naravno da i brojni drugi to rade, ali svejedno je dobro.

cham3leon
31-05-2010, 22:32
Nisam rekao da im se kvaliteta time mjeri. To je jedini objektivni način da im dodijeliš titulu najvećeg rock benda. Nisam rekao i ne mislim da se na taj način nužno mjeri kvaliteta.

Kvalitetu kod njih vidim u dobrim pjesmama. Kao što rekoh, nove pjesme su im neloše (većina, jer u svakom albumu imaju neku koju im nametnu izdavači da upotpune album).

loo
31-05-2010, 22:41
Zato kvaliteta i je pod navodnicima.


Damn, više mi se nije zabavno ni svađat na forumu :(

dal3
01-06-2010, 18:03
Vidim ovdje ima puno glazbenika i vrsnih muzikologa.

MILF hunter
01-06-2010, 18:18
U2 zapravo nije mnogo precijenjen. Najveći rock bend današnjice je titula koju je gotovo nemoguće ikome dati.SU2 je danas zasigurno "najveći" bend prema ljudima koje uspije okupiti na koncertu. Njihova veličina je upravo u činjenici da ih sluša jako širok spektar ljudi. Vrlo pitka glazba, reklo bi se..

Moram se složiti i na boldano dodati da je riječ o nijansama. Nećeš puno pogriješiti ako njih počastiš tom titulom, definitivno su pri samom vrhu među aktivnim rock bendovima :thumbs2:

McPingvin_v2.0
01-06-2010, 18:32
Žalosno je što je neki band rock bend čim ima električnu gitaru u igri.

lulix
01-06-2010, 18:50
Zaš neko pljuje po Slipknotu i po Linkin Parku kad ih nije ni čuo, ja osobno nisam nikad pljuvo po nekoj glazbi... Ima stvari koje volim slušat i koje ne volim slušat, al stvar je u tome da bi svako trebo slušat ono što mu paše a subotom naravno priklonit se većini i slušat cajke na silu ak želiš bit u društvu, ak ne budi metalac i dođi u park s nama na jednu pivu!

Worthaur
01-06-2010, 19:04
Sisacki metalci rofl

cham3leon
01-06-2010, 20:43
Žalosno je što je neki band rock bend čim ima električnu gitaru u igri.

U2 mogu bez beda reći da su rock. Puno su bliži pop muzici nego neki drugi bendovi, ali u pop muziku ih ne bih svrstavao.

hrčak
01-06-2010, 21:14
Žalosno je što je neki band rock bend čim ima električnu gitaru u igri.

U2 mogu bez beda reći da su rock. Puno su bliži pop muzici nego neki drugi bendovi, ali u pop muziku ih ne bih svrstavao.

Pravo je pitanje što se danas može smatrati pop glazbom.

TeraBajt
01-06-2010, 21:34
Zaš neko pljuje po Slipknotu i po Linkin Parku kad ih nije ni čuo, ja osobno nisam nikad pljuvo po nekoj glazbi... Ima stvari koje volim slušat i koje ne volim slušat, al stvar je u tome da bi svako trebo slušat ono što mu paše a subotom naravno priklonit se većini i slušat cajke na silu ak želiš bit u društvu, ak ne budi metalac i dođi u park s nama na jednu pivu!

JEL IMATE PICAKA, A?

Sonic_Moronic
01-06-2010, 21:39
Zaš neko pljuje po Slipknotu i po Linkin Parku kad ih nije ni čuo, ja osobno nisam nikad pljuvo po nekoj glazbi... Ima stvari koje volim slušat i koje ne volim slušat, al stvar je u tome da bi svako trebo slušat ono što mu paše a subotom naravno priklonit se većini i slušat cajke na silu ak želiš bit u društvu, ak ne budi metalac i dođi u park s nama na jednu pivu!

Prejak si mi.

TeraBajt
01-06-2010, 21:40
JEL BENGATE JAKO?

cham3leon
01-06-2010, 21:42
Negdje daleko se čuje "Ustani bane".

bornathepicek
01-06-2010, 23:50
po tome sto ih se naslovljava kao najbolji rock bend danasnjice sto je jednostavno... pogresno. a i preseravaju se sa humanitarnim sranjima vise.

U2 jednostavno to i je danas, po broju fanova, kak kameleon kaže ta titula se nemre dodijelit, al da se može to bi trebao biti U2, ak sam u krivu ispravi me.

Godine britpopa 1994-2000, Oasis je bio najbolji band u to vrijeme. Nakon prestanka drogiranja i življenja rock'n'roll života, Oasis je ostao jedan od najboljih bandova, al ni blizu kakvi su bili 1995.


U2 zapravo nije mnogo precijenjen. Najveći rock bend današnjice je titula koju je gotovo nemoguće ikome dati. U2 je danas zasigurno "najveći" bend prema ljudima koje uspije okupiti na koncertu. Njihova veličina je upravo u činjenici da ih sluša jako širok spektar ljudi. Vrlo pitka glazba, reklo bi se.

Naravno da danas više ne dostižu kvalitetu svojih hitova iz starih dana, ali mora se priznati da su ipak ostali na razini. Čuo sam par pjesama sa zadnjeg albuma, i ne mogu reći da nisu jako dobre.

Sa humanitarnim stvarima se preserava samo Bono i ponekad Edge, s time da je Bono jednom čak priznao da mu nije čudno da ljudima već ide s time na živce. Ipak, ja stvarno mislim da taj čovjek to radi iz čistog gušta. Ima već toliko para da mu nekakvi političko humanitarni angažmani zaista ne trebaju za povećanje popularnosti. Zapravo, iako je strahovito poznat, jedan je od rijetkih celebova o kojem čuješ samo po humanitarnim angažmanima, a ne zbog nekakvih namještenih obiteljskih kriza i drugih privatnih zapleta, a tako bi sigurno lakše zaradio i bildao popularnost nego humanitarnim akcijama.
Stvarno ne razumijem zašto je ljudima problem shvatit da netko hoće pomoći, da shvaća u kakvom se svijetu nalazimo.
"Ah donira u dobrotvorne svrhe, to je sve samo zato da promovira band"
A što se tiče albuma, album je predobar. Ako se itko potrudi oko albuma onda je to U2.



2Q-XANScw38
Od frenda bratić!Jako loše
http://www.imwan.com/phpBB3/images/smilies/icon_facepalm2.gif

MasaKrisT
01-06-2010, 23:52
Slazem se oko albuma, osobno mi je jako dobro sjeo,i mislim da ce neke stvari s njega za par godina postati vjecnozelene.

McPingvin_v2.0
01-06-2010, 23:55
ak sam u krivu ispravi me.
The Queen.

Niko Bellic
02-06-2010, 09:47
Da se nadovežem na ovu spiku o humanitarcima. Meni je najbedastije kada "pomažu djeci Afrike", jer je to DEFINITIVNO samopromocija. Evo, Bono bi naprimjer mogao pomoći nekom svom sunarodnjaku da se školuje i postane svoj čovjek, sposoban da se brine sam za sebe. To je primjer konkretne pomoći nekome i takva je pomoć pozitivan pomak, jer uistinu utječe na nečiji život. Ovo "pomaganje djeci Afrike" samo je sipanje vode u bure bez dna i za tamošnje ljude vrijedi ona izreka "Daj gladnom čovjeku ribu i bit će sit taj dan. Nauči ga loviti ribu i nikada više neće biti gladan.", no eto, lakše je njima pomagati na lakši, pogrešan, privremeni i zvučniji način, nego da konkretno pomognu grupi od 50 ili 100 ljudi i da im ta pomoć uistinu promjeni život, te ih motivira da jednog dana (ako budu u mogućnosti) i oni na sličan način pomognu nekome. Čovjek najviše može pomoći upravo sam sebi i za to mu samo treba podrška i motivacija, a ne injekcija hrane da ga zasiti na tjedan dana. Treba pomagati ljudima da od njih postanu ljudi koji će pomagati drugima, a ne dijeliti šećer i brašno...

Ljudi su glupi, ali Bono... Skako bi mu po glavi da mu tu glupost koje je puna izbijem van. Bono = glupi i ljigavi licemjerni preserator kojeg nemrem smislit i od kojeg mi se sere i to onak zaozbiljno. Mrzim ga totalno! Kreten od čovjeka!

U2 mi je dobar. Joshua Tree pogotovo. Imam i ploču... <3

cham3leon
02-06-2010, 10:25
ak sam u krivu ispravi me.
The Queen.

Možda bi i bio "veći" od U2 danas da je Freddy živ.

loo
02-06-2010, 13:03
Da se nadovežem na ovu spiku o humanitarcima. Meni je najbedastije kada "pomažu djeci Afrike", jer je to DEFINITIVNO samopromocija. Evo, Bono bi naprimjer mogao pomoći nekom svom sunarodnjaku da se školuje i postane svoj čovjek, sposoban da se brine sam za sebe. To je primjer konkretne pomoći nekome i takva je pomoć pozitivan pomak, jer uistinu utječe na nečiji život. Ovo "pomaganje djeci Afrike" samo je sipanje vode u bure bez dna i za tamošnje ljude vrijedi ona izreka "Daj gladnom čovjeku ribu i bit će sit taj dan. Nauči ga loviti ribu i nikada više neće biti gladan.", no eto, lakše je njima pomagati na lakši, pogrešan, privremeni i zvučniji način, nego da konkretno pomognu grupi od 50 ili 100 ljudi i da im ta pomoć uistinu promjeni život, te ih motivira da jednog dana (ako budu u mogućnosti) i oni na sličan način pomognu nekome. Čovjek najviše može pomoći upravo sam sebi i za to mu samo treba podrška i motivacija, a ne injekcija hrane da ga zasiti na tjedan dana. Treba pomagati ljudima da od njih postanu ljudi koji će pomagati drugima, a ne dijeliti šećer i brašno...

Ljudi su glupi, ali Bono... Skako bi mu po glavi da mu tu glupost koje je puna izbijem van. Bono = glupi i ljigavi licemjerni preserator kojeg nemrem smislit i od kojeg mi se sere i to onak zaozbiljno. Mrzim ga totalno! Kreten od čovjeka!



Slažem se sa svime. Po meni je puno bolji primjer dobro humanitarca Eminem koji pomaže siromašnima iz Detroita da nešto zapravo i učine sa svojim životom. U South Parku su Bono-a dobro prikazali. Kao govno. "That's why he can do so much good and still seem like such a piece of shit" (kada se pokaže da je on doslovno izmet).

cham3leon
02-06-2010, 13:08
Svi američki celebovi su ludi za tom afrikom. Ali kao da Bono zna gdje je bolje pomoći i gdje nije, niti da li im tako stvarno pomaže. Mislim da nikad nije imao neko obrazovanje, rekao je jednom da kad ne bi bio pjevač kao danas, radio bi na benzinskoj stanici.

Deadwalker
02-06-2010, 13:12
Pa neznam, nemam nista protiv da celebrovi da si pojacaju "licnost" u javnosti, pomazu nekome kome treba pomoc. Da li pomoc stvarno stigne do potrebnih, neznam, ali je svakako lijepa javna gesta za milijune priglupih Amera koji ih obozavaju.

McPingvin_v2.0
02-06-2010, 14:16
ak sam u krivu ispravi me.
The Queen.

Možda bi i bio "veći" od U2 danas da je Freddy živ.
Tebi. Meni U2 nikada neći biti "veći" od Queena (ne računam Queen+ XY projekte, jel). Upravo zato ne možeš reći da je neki od gro odličnih bendova ultimativno najveći/najbolji.

MasaKrisT
02-06-2010, 14:23
Ti i ja moramo na pivo.

Sickmanno1
02-06-2010, 14:32
lol, koja nebuloza. Usporedivati U2 sa Queenom :rotfl:

Queen = ROCK
U2 = POP

:P

Niko Bellic
02-06-2010, 14:47
Fora i je u tome da neki xy bend ili izvođač glazbi koju izvodi da svoj poseban štih. Ako nešto mrzim onda su to klonovi. Volim čuti upečatljiv vokal, dobar beat ili dobro odsviran solo (posebno drum solo) koji pjesmi da nešto zbog čega ju zapamtiš i zauvijek ti se ureže u bulju. Evo kod mene bi to bili Grandmaster Flash, Kurtis Blow, Queen, Metallica, Megadeth, Rolling Stones, Ramones, Ja Rule, Eminem, 50 Cent, Billy Idol, Michael Jackson, Paul Simon & Art Garfunkel, Music Instructor, The Prodigy, Sade, Nelly Furtado, Timbaland, Justin Timberlake, Bon Jovi, Nirvana, Incubus, Rage Against The Machine, DJ Bobo, Fatboy Slim, Kaiser Chiefs, Arctic Monkeys i mnogi drugi koji su bili i ostali svojevrsni trademark...

cham3leon
02-06-2010, 14:52
lol, koja nebuloza. Usporedivati U2 sa Queenom :rotfl:

Queen = ROCK
U2 = POP

:P

Ne, oboje = stadium rock.

MILF hunter
02-06-2010, 14:55
Da se nadovežem na ovu spiku o humanitarcima. Meni je najbedastije kada "pomažu djeci Afrike", jer je to DEFINITIVNO samopromocija.

Svaki javni nastup je svojevrsna samopromocija, a Bono je umjesto obiteljskih skandala odabrao promovirati se humanim akcijama, tako da ne vidim u čemu je problem. Po tvojem načinu razmišljanja ispada da samo anonimac, za kojeg mediji ne znaju može donirati lovu, a da je riječ o iskrenoj gesti, a ne samopromociji.


Evo, Bono bi naprimjer mogao pomoći nekom svom sunarodnjaku da se školuje i postane svoj čovjek, sposoban da se brine sam za sebe.

A odakle znaš da to nije napravio? Zato što nije pisalo u novinama? Tvoje poznavanje Bona se svodi na ono što ti mediji serviraju i po tim informacijama suditi o nekoj osobi je debilizam.

Niko Bellic
02-06-2010, 15:14
Boneta poznajem osobno. Njegova žena mi je tetka u sedmom koljenu, tak da...

Lik je škite bančo! Neće da plati pivu, a ima crnu AMEX karticu i uvijek fura puno keša. On je dno dna i želim da dobije sidu. Sramoti Ireland i ima žneru kecvi. Mrads!

Kid A
02-06-2010, 15:20
Modovi, brisite njegove postove ubuduce kad vidite ovakve debilizme, pliz

bornathepicek
02-06-2010, 15:24
Wat MILFhunter said.
Bono je tip koji oće pomoći, to što se pomoć tretira sprdnjom je druga stvar...
Stvar je u tome da je Bono pogurao U2 svojom karizmom a ne svojim novcima, U2 bi bio poznat isto kolko i sada da Bono nije bio dobročinitelj...
Nemojte srat po Bonu samo zato kaj je Southpark reko ili neke retarirane novine. Bono je dobar čovijek prihvatite to.





lol, koja nebuloza. Usporedivati U2 sa Queenom :rotfl:

Queen = ROCK
U2 = POP

:P
Nemre U2 bit POP, Queen je više POP nego U2... Nadam se da misliš na POP kao tip muzike.


Ma dobro svejedno neda mi se prepirati jer jednostavno nisam dovljno na forumu da bi ulazio u ovakve rasprave, svaki put kad otvorim temu vidim 20 ljudi koji kažu nešto a na što želim odgovorit...
U krajnjoj liniji svatko sluša kaj oće, njegove su uši. Nema smisla se prepirati oko muzike, nekome se sviđa Tokio Hotel nekome Queen, w/e tvoj je izbor zbog koga ćeš uništavati bubnjiće :)

Niko Bellic
02-06-2010, 15:40
NHF, samo sam malo pljuvao Boneta smrada. Nema potrebe da zato vrijeđaš konjusine, brđane i balkance ukoliko se ne slažeš s mojim mišljenjem. Rekao sam već prije da mi je U2 dobar, ali Boneta mrzim i glup mi je beskrajno.

Systematic Reverse
02-06-2010, 15:42
Fora i je u tome da neki xy bend ili izvođač glazbi koju izvodi da svoj poseban štih. Ako nešto mrzim onda su to klonovi. Volim čuti upečatljiv vokal, dobar beat ili dobro odsviran solo (posebno drum solo) koji pjesmi da nešto zbog čega ju zapamtiš i zauvijek ti se ureže u bulju. Evo kod mene bi to bili Grandmaster Flash, Kurtis Blow, Queen, Metallica, Megadeth, Rolling Stones, Ramones, Ja Rule, Eminem, 50 Cent, Billy Idol, Michael Jackson, Paul Simon & Art Garfunkel, Music Instructor, The Prodigy, Sade, Nelly Furtado, Timbaland, Justin Timberlake, Bon Jovi, Nirvana, Incubus, Rage Against The Machine, DJ Bobo, Fatboy Slim, Kaiser Chiefs, Arctic Monkeys i mnogi drugi koji su bili i ostali svojevrsni trademark...

di se njega sjetis :rotfl:

Niko Bellic
02-06-2010, 15:50
DJ Bobo je poseban i nikad ga neću zaboravit. Na dan kad je dr. Franjo Tuđman preminuo išao sam na pijacu kupiti CD i pošto su svi glumili tugu nije mi tip htio pustit njegov CD (a nije ima slušalice) pa sam tako kupio Best Of od DJ Bobe. Živa istina frende, ova konjusina balkanska brđanska je kupila CD od Bobe DJ-a i mogu ti reći da ništa slično prije (a ni poslije) nisam čuo. Bobo je car!

bornathepicek
02-06-2010, 15:55
NHF, samo sam malo pljuvao Boneta smrada. Nema potrebe da zato vrijeđaš konjusine, brđane i balkance ukoliko se ne slažeš s mojim mišljenjem. Rekao sam već prije da mi je U2 dobar, ali Boneta mrzim i glup mi je beskrajno.
Dobro oprosti imaš pravo.

TeraBajt
02-06-2010, 16:56
Wat MILFhunter said.

lol, koja nebuloza. Usporedivati U2 sa Queenom :rotfl:

Queen = ROCK
U2 = POP

:P
Nemre U2 bit POP, Queen je više POP nego U2... Nadam se da misliš na POP kao tip muzike.

daj ne seri.

Niko Bellic
02-06-2010, 17:09
Grupa Queen mnogo mi je bolja nego U2. Od U2 mi valja Joshua Tree, ali ovo novo mi je odbojno. Onaj beat kojim počinje Under Pressure mi je jedan od najboljih ikad, a to mi je ujedno i jedna od njihovih naj pjesama, dok je spot naprosto fenomenalan.

U2 i Queen su kao kulen i pršut. Dvije potpuno različite stvari. Osobno bi radije da je Bono umro i da je Freddie Mercury živ, no eto život je nekad takav, najbolje uzima, ostaje samo uspomena...

Ima li Bono po vama dobar glas? Ja mislim da baš i nema. Nažalost...

bezimeni
02-06-2010, 17:13
NHF, samo sam malo pljuvao Boneta smrada. Nema potrebe da zato vrijeđaš konjusine, brđane i balkance ukoliko se ne slažeš s mojim mišljenjem. Rekao sam već prije da mi je U2 dobar, ali Boneta mrzim i glup mi je beskrajno.


Moram se složiti .Meni je isto ljigav.U2 mi je jedan od najboljih bendova ikada i slušam ih ali kad vidim visoko moralnog Boneta sa jedva punoljetnim klinkicama ( možda i nisu ) koje iskaću sa njegove jahtice dođe mi zlo .Ne zato što ševi nego zato jer propovijeda . klik (http://zadovoljna.com.hr/clanak/seks_i_veze/sveti-bono-vox-partija-s-tinejdzericama.html?&page=2&p_all_items=23)S.

edit; hebale ga one njegove naočale .

McPingvin_v2.0
02-06-2010, 17:24
Ne, oboje = stadium rock.
:o

Nemre U2 bit POP, Queen je više POP nego U2... Nadam se da misliš na POP kao tip muzike.
:o

Mislim da u pravila treba dodati da je zabranjeno raspravljati o muzici :roll:

MILF hunter
02-06-2010, 17:35
klik .

Zar nije pornografija zabranjena ovdje? Treba dobro popričati s ovim djevojkama i uputiti ih obližnjem svećeniku. Ne smijemo dopustiti sotoni da odvuče još dvoje nevinih duša u leglo grijeha! Pa gle kak se oskudno obukla, a ljeto je :shock:

A ova drugo još nosi crno :kill:

cham3leon
02-06-2010, 17:35
banaj se onda...

MILF hunter
02-06-2010, 17:38
Prvo se moram uvjeriti da su djevojke na sigurnom :eyebrows:

bezimeni
02-06-2010, 17:39
Briga mene za droljice ...poanta je da on pokušava biti svetiji od Pape a radi sranja ko i svi drugi u tom poslu .

MILF hunter
02-06-2010, 17:43
Pa ja baš i nisam stekao dojam da glumi Isusa, samo pomaže tamo gdje može i tako to. Ili sam propustio neku njegovu izjavu kako je pogrešno i grijeh družiti se s mladim ljudima, ugostit ih na jahti i otići na piće s njima?

bezimeni
02-06-2010, 17:44
I nakon toga ih dobro izhebati ?

Niko Bellic
02-06-2010, 17:52
Pa kad već glumi Isusa normalno je da im želi zaliječiti onu ranu tamo dolje... xD

MILF hunter
02-06-2010, 17:52
Veli cura da je prestar :oops:

Feanor
02-06-2010, 17:56
Popularna glazba i glazbena zatugrararar BONO VOX JE NAPORAN SA SVOJIM HUMANITARNIM AKCIJAMA

Tema je mutirala... :(

bornathepicek
02-06-2010, 18:24
daj ne seri.
Daj pogini.





Ne, oboje = stadium rock.
:o

Nemre U2 bit POP, Queen je više POP nego U2... Nadam se da misliš na POP kao tip muzike.
:o

Mislim da u pravila treba dodati da je zabranjeno raspravljati o muzici :roll:
Zašto? Jer smatram da je U2 bolji od Queena? Queenovci ownaju, al U2 je meni draži i bolji.
Oke nije ni Queen pop, ali nije ni U2... :/

cham3leon
02-06-2010, 18:25
Oprostite, ali ako U2 i Queen ne spadaju u isti žanr rocka, ja sam visibaba.

inb4 bok, visibabo

croat1gamer
02-06-2010, 18:27
Oh, hai. (http://en.wikipedia.org/wiki/Alternative_rock)

bornathepicek
02-06-2010, 19:08
Oh, hai. (http://en.wikipedia.org/wiki/Alternative_rock)
Istina U2 jesu prozvani alternativcima al samo zato što ih se nemože nigdje smjestiti, ne postoji nitko sličan njima(možda jedino coldplay) :/

@Kameleon
Nisu baš ista stvar.

McPingvin_v2.0
02-06-2010, 19:21
Totalna visibaba.

cham3leon
02-06-2010, 20:49
Pa normalno, nemaju isti glazbeni stil, ali koja dva benda imaju? Na razmaku između rocka i popa nalaze se otprilike na istom mjestu.

Maloki
02-06-2010, 20:57
Tebi. Meni U2 nikada neći biti "veći" od Queena (ne računam Queen+ XY projekte, jel). Upravo zato ne možeš reći da je neki od gro odličnih bendova ultimativno najveći/najbolji.
Mislim da je Chameleon htio reći da bi Queen bio najveći rock bend DANAŠNJICE da je Freddy još živ.
Ovako su samo najveći bend svih vremena.

Ja isto želim sve i želim to sada.

Niko Bellic
02-06-2010, 21:17
Moram. :pray:

d-xVb1qsPCw

FaTaL_mRkvA
02-06-2010, 21:19
Kad se samo sjetim Freddievih brkova.

:pray: :pray:

Niko Bellic
02-06-2010, 21:21
Skuži rulju frende... :pray:

cham3leon
02-06-2010, 21:25
Daaaa!! :pray:

TeraBajt
02-06-2010, 22:14
daj ne seri.
Daj pogini.





Ne, oboje = stadium rock.
:o

Nemre U2 bit POP, Queen je više POP nego U2... Nadam se da misliš na POP kao tip muzike.
:o

Mislim da u pravila treba dodati da je zabranjeno raspravljati o muzici :roll:
Zašto? Jer smatram da je U2 bolji od Queena? Queenovci ownaju, al U2 je meni draži i bolji.
Oke nije ni Queen pop, ali nije ni U2... :/


rulas mi jako.

bornathepicek
03-06-2010, 00:05
rulas mi jako.
Jesi dobio sad orgazam?


Ontopic: Šta je je Freddy je bio ljudina i po, on je od koncerta radio nešto sasvim drugačije, kolko se taj čovijek mogao uživijeti :)

bezimeni
03-06-2010, 05:43
Imam taj koncert i pogledao ga hrpu puta ...što se interakcije publike tiče ima i bolji primjer .

B688iTySGy8&feature=related

loo
03-06-2010, 09:01
Moram. :pray:

d-xVb1qsPCw

M8BxbdQqMRE

bezimeni
03-06-2010, 09:47
1BTJ_n9Oqs0&feature=related

McPingvin_v2.0
03-06-2010, 10:56
http://www.youtube.com/watch#!v=1dLFQZAPFDc&feature=related

Karlo_from_Bjelovar
13-06-2010, 22:29
Lik se ni ne trudi sakrit plejbek...

Dania
23-06-2010, 05:01
1. Fejspalm.
2. :rotfl: :rotfl: :rotfl:
3. Iskreno se nadam kako ću jednom u životu otići sa gotovo svakim ovdje (od stranice 1 pa do barem 20e) na petominutno pivo, gdje će te vikati "nja nja" s prekrivenim ušima, a ja piti i vaše pivo, te govoriti svoje osobno mišljenje iz čiste satisfakcije.
4. Dragi ste...jeste, ali kvragu, koliko ono se smatrate informiranima? :D

p.s. NHF

Kid A
23-06-2010, 05:05
3. Iskreno se nadam kako ću jednom u životu otići sa gotovo svakim ovdje (od stranice 1 pa do barem 20e) na petominutno pivo, gdje će te vikati "nja nja" s prekrivenim ušima, a ja piti i vaše pivo, te govoriti svoje osobno mišljenje iz čiste satisfakcije
Ovo je dobro :D