PDA

Pogledaj cijelu verziju : Folderi i fajlovi se ne daju obrisati. WTF?



Niko Bellic
03-02-2010, 11:53
Imam eksterni disk od 1 TB koji mi služi isključivo za backup ostalih diskova u kompu. Na tom disku imam samo dva foldera (WD6401AALS i WDBAAA3200ABK) u koje trpam stvari sa istoimenih diskova.

Problem je u tome što se nedavno na tom disku pojavio još jedan nepoznati folder kojeg ja nikad nisam kreirao, a ime mu se sastoji od dvadesetak random slova i brojki. Folder naravno ne mogu obrisat, jer mi Windows kaže da nemam ovlasti da ga obrišem, a jedini sam user kompa?! Ako je to folder kojeg su kreirali Windowsi, pa im je iz nekog razloga bitan, zašto onda isti nije na onom disku gdje imam instaliran OS? Koji to vrag radi foldere po disku na kojem nikakav program nije instaliran i u njih trpa neke svoje stvari bez ikakvog smisla, koje potom ne da obrisati?

Zbunjen sam skroz...

Help!

croat1gamer
03-02-2010, 13:20
Uzmes unlocker, on bi trebao javiti koji program onemogucava brisanje, naci ga, rjesiti ga se, skeniraj onda komp za viruse.

Aral
03-02-2010, 13:42
Jel ima kaj u njemu? Probaj ga renameat ako nisi, pa onda pobrisat ako uspije. Probaj iz safe moda možda, ili command prompta...

Niko Bellic
03-02-2010, 14:12
Uzmes unlocker, on bi trebao javiti koji program onemogucava brisanje, naci ga, rjesiti ga se, skeniraj onda komp za viruse.Ma sumnjam da je virus. Virus ne bi stvorio folder na disku gdje nema nikakvih sistemskih fajlova ni biločeg sličnog. Na tom su mi disku samo datoteke i njihova je veličina u bajt ista kao dok tog foldera nije bilo. Brisanje i rinejmanje blokira sam OS uz poruku da nemam ovlasti?! Inače imam ovlasti za SVE brisat i rinejmat osim tog mutavog "2j47bt697žnj11" (ovo nije njegov pravi naziv samo sam stavio da vam dočaram kako to izgleda) foldera. Grrr

croat1gamer
03-02-2010, 14:19
Onda zanemari zadnji dio.
Dakle:
Uzmes unlocker, on bi trebao javiti koji program onemogucava brisanje, naci ga, rjesiti ga se.

Vedro
03-02-2010, 14:41
tako se i meni pojavio jedan folder sa hrpom brojki i slova u imenu isto na particiji gdje nisu windowsi,nisam ga dirao i nakon par dana je sam nestao.

FaTaL_mRkvA
03-02-2010, 15:18
tako se i meni pojavio jedan folder sa hrpom brojki i slova u imenu isto na particiji gdje nisu windowsi,nisam ga dirao i nakon par dana je sam nestao.
Potpuno isto se i meni na externom dogodilo...
Mistični fenomen!
EDIT: ali meni je taj folder zauzimao nekih 15-ak GB

Niko Bellic
03-02-2010, 15:41
Ovaj eksterni je bio svježe formatiran i potpuno prazan. Nakon svakog dodavanja fajlova opalim print screen da uslikam properties svih fajlova koji su na njemu baš radi takvih stvari da mi se neki vrag ne nasere, a da toga nisam svjestan.

weird1
04-02-2010, 00:52
A i ja mrzim to kad ti neda da radis sa svojim stvarima sta hoces. Ima, da, opcija preuzimanja ovlasti, ali neki tvrdoglavi folderi jednostano se nedaju preuzeti. Lame system ima full ovlasti, a admin ne. Kad vidim takve stvari dodje mi da formatiram disk samo da pokazem tko je gazda :p

Inace da nekad i virusi vole preuzeti ovlasti nad folderom ali takve sam bez problema preuzeo i pobriso viruse npr znaju se nakupit u system volume information, a po defaultu nemas ovlasti za taj folder, ali se lako dodas i radis sta hoces.

Niko Bellic
04-02-2010, 08:50
Ovaj folder i folder u njemu nemaju nikakvog smisla i nalaze se na fucking eksternom disku di nema ni s od sistemskih fajlova?!

Prošli vikend mi je kojih 50-tak puta nestajalo struje zbog retardiranog snijega i nesposobne gamadi iz HEP-a, ali nisam na taj disk, niti sa njega ništa kopirao...

Aral
04-02-2010, 09:00
Pa ako baš nikako nemožeš pobrisat a ne smeta i ne mijenja rad računala onda ga, ako možeš, fino stavi na hidden i to je to ^^