PDA

Pogledaj cijelu verziju : Python za pocetnike?



MasaKrisT
03-02-2010, 10:06
Evo posto studiram FOI vanredno,danas sam upravo pao vjezbe iz Pythona, te nemogu izaci na ispit.Moze mi netko dati dobar pocetnicki tutorial ili nesto takvo?zadaci su ovakvi :

Čitanje sadržaja iz strukturiranih tekstualnih datoteka
Zadatak: Potrebno je napisati Python program koji de pročitati kompletan sadržaj datoteke studenti.csv i ispisati ga na ekran u obliku tablice.

Pretraživanje učitanih podataka po primarnom ključu:
Zadatak: Dodajte u prethodni program mogudnost pretraživanja po JMBAG-u. Program treba korisnika pitati za unos željenog JMBAG-a, a zatim treba ispisati cijeli redak (slog) koji sadrži zadani JMBAG. Ako se za zadani JMBAG ne može pronadi odgovarajudi redak, potrebno je ispisati poruku "Nema studenta s zadanim JMBAG-om"

Za samostalnu vježbu kod kude: izmijenite gornji program na način da se u datoteku ne zapisuju unaprijed zadani podaci, ved da korisnik prvo unese JMBAG, ime i prezime za koliko god studenata želi. Tek nakon toga sve unesene podatke treba pohraniti u datoteku popis.csv


+ kalkulatori,racuni i ostalo.Sljedeca sansa mi je cetvrti mjesec,valjda stignem naucit.
PS nemojte se smijat,znam da je to vecini veoma lagano, ali nisam imao nikakve osnove programiranja u srednjoj.

Aral
03-02-2010, 10:15
I ja ga imam, kako mi to čudo ide na živce, brijem da ću ić na ispit jedno 5 puta da to prođem, koma.

Luka
03-02-2010, 14:05
Neznam posjećuje li itko od Pythonovaca ovaj podforum redovito, pa ti preporučam upitati ovdje: http://forum.bug.hr/forum/S(navedi što si napravio, a s čime imaš problema; inače vjerojatno neće biti zainteresiranih)

dea
22-03-2010, 07:28
ovaj. brat mi je apsolvent FOI-a, jos jedan ispit, i diplomski (ima ga pripremljenog, dobio rektorovu i dekanovu) i ovaj. Isto je iz pz, pa ovaj, ako zeliiiiis instrukcije :$ Python obozava, i zivi na njega :S

MasaKrisT
30-03-2010, 20:38
op,op,jel ti znam brata? sad sam za vikend u pz,imam bas ispit odma nakon uskrsa iz pythona:)

dea
30-03-2010, 23:44
Hmm. Jedino ako si ga upoznao kad si dosao bio s filipom i marijom po psa :D dalje neb znala :D
Paa pitat cu ga kako stoji sa curom (jer je vecinom s njom xD) pa da se vas dvojica dogovorite. :)

MasaKrisT
31-03-2010, 00:08
To je pravi covjek, nisam ga upoznao,ja cu se uhvatit pythona ovih dana pa ako ruknem iduci tjedan onda cemo ga zamolit,da ga sad negnjavim na brzinu:)

SkunK
02-04-2010, 14:35
To je pravi covjek, nisam ga upoznao,ja cu se uhvatit pythona ovih dana pa ako ruknem iduci tjedan onda cemo ga zamolit,da ga sad negnjavim na brzinu:)

btw. nije da se mješam no tek sam sad vidio topic - dosta Pythona znam, radio neke aplikacije u njemu i tako ali sam odustao jer mi je C++ puno bolji bio. Imaš moj hotline ako ti treba pomoći. Naravno, sve se to naplaćuje razbijanjem u StarCraftu 2 ali ej, jebiga takav je život :)