PDA

Pogledaj cijelu verziju : 2010 Oscar Nominees



bezimeni
02-02-2010, 23:06
Best Picture
"Avatar"
"The Hurt Locker"
"Up in the Air"
"Precious"
"Inglourious Basterds"
"An Education"
"District 9"
"Up"
"The Blind Side"
"A Serious Man"



Best Actress

Sandra Bullock ("The Blind Side")
Meryl Streep ("Julie & Julia")
Carey Mulligan ("An Education")
Gabourey Sidibe ("Precious")
Helen Mirren ("The Last Station")

Best Actor

Jeff Bridges ("Crazy Heart")
George Clooney ("Up in the Air")
Colin Firth ("A Single Man")
Morgan Freeman ("Invictus")
Jeremy Renner ("The Hurt Locker")

Best Director


Kathryn Bigelow ("The Hurt Locker")
James Cameron ("Avatar")
Jason Reitman ("Up in the Air")
Quentin Tarantino ("Inglourious Basterds")
Lee Daniels ("Precious")

Ste gledali kaj od nominiranih filmpva ? Koji su vam favoriti ?

Kad malo bolje razmislim dosta težak izbor za najbolji film. Avatar je donio 3D revoluciju i film je fascinantan ali nekako mi zbog rupa u priči i same priče nije zaslužio oskara ..ili možda je bez obzira na te mane.The Hurt Locker je gotovo savršen film .Ratna priča odlične atmosfere lišena političkog moraliziranja i patetike .Definitivno je dobar kandidat za oskara. Odličan film. Up in the Air je vrlo dobar ..iznenađujuće , ali nije u rangu prethodno navedenih.Ipak izbacio je po meni najbolju glavnu mušku ulogu.George Clooney briljira u ovome filmu i navijam da osvoji .
Inglourious Basterds...ponovno fenomenalan film.Quentin Tarantino je jedini kojemu polazi za rukom sve što zamisli..jedini redatelj čiji vas filmovi razvesele makar u njima razbijaju glave bejzbol palicama , urezuju kukaste križeve na čelo , dave i masakriraju na sve ostale načine...i na kraju ga još nominiraju za oskara :D .Osobno navijam da Tarantino osvoji nagradu kao najbolji redatelj jer čovjek ima muda .
District 9...opet fenomenalan film koji mi je bio najugodnije iznenađenje .Po meni jedan od najboljih SF filmova svih vremena . Moj osobni favorit za najbolji film prošle godine .
The Blind Side vrlo dobar , dirljiv film po istinitom događaju ali nema neke šanse za nagradu ...ali zato glavna glumica Sandra Bullock definitivno ima šanse.Nadam se da će i osvojiti nagradu.Nosila je ovaj film izvrsno.
A Serious Man vrlo dobar , pametan film .Jako mi se svidio i ne bi me čudilo da ga izaberu za najbolji film godine .

Ostalo nisam gledao pa ne mogu komentirati.Dosta gusta konkurencija i baš ću sa zanimanjem pratiti.

Kid A
02-02-2010, 23:11
Hurt Locker ili nista.Nema dalje.

Arbiter of Change
02-02-2010, 23:25
Šteta što Christoph Waltz (Hans Landa iz Inglorious Basterdsa) nije nominiran za najboljeg glumca. Predobro je odglumio.

MasaKrisT
02-02-2010, 23:28
Bastarzi>all.

The Boz
02-02-2010, 23:30
Waltz i Rockwell popušili.

W3DR4N
02-02-2010, 23:33
Šteta što Christoph Waltz (Hans Landa iz Inglorious Basterdsa) nije nominiran za najboljeg glumca. Predobro je odglumio.

Možda zato što je Landa sporedna uloga u filmu, i što je Waltz u toj kategoriji nominiran?

Rockwell nije zaslužio nominaciju, kao ni Moon uostalom.

The Boz
02-02-2010, 23:41
Jesi ti pogledao ovih pet filmova koji imaju nominacije za najboljeg glumca? Evo, da ti rezimiram. Nedobro, loše, isprano, ok, dobro. Pored prve trojce fakat misliš da Rockwellov(i) Bell(ovi) nema(ju) šta tu tražiti?

W3DR4N
02-02-2010, 23:43
Renner ima oskara, ostali su tu tek toliko.

The Boz
02-02-2010, 23:53
Ajd, bar se u nećemu slažemo... ali nebu ni on to pobrao :(
Al ipak, Moon je bome zaslužio nominaciju/dvije.

Sgt. Bull
02-02-2010, 23:54
Jesi ti pogledao ovih pet filmova koji imaju nominacije za najboljeg glumca? Evo, da ti rezimiram. Nedobro, loše, isprano, ok, dobro. Pored prve trojce fakat misliš da Rockwellov(i) Bell(ovi) nema(ju) šta tu tražiti?
Dovodiš u sumnju glumačke sposobnosti The Dude-a?
Uostalom i nema baš neku konkurenciju. Clooney uvijek glumi kao da ima proljev, Firth je gej, Freeman na samrti a za ovog zadnjeg nije se čulo dalje od njegove mahale?

bezimeni
02-02-2010, 23:54
Po meni je Rockwell glatko mogao biti nominiran.Mislim da je to poprilična nepravda prema ovome često podcijenjenom glumcu.Gotovo uvijek ukrade film epizodnim ulogama a u Mjesecu je briljirao.Solo gluma i to u duplom obliku a svejedno zanimljiv cijeli film .To može samo vrhunski glumac.

Sgt. Bull
02-02-2010, 23:59
@bezimeni: Sjeti se samo prošle dodjele (ili je pretprošle) i Rourka čijeg je Oscara dobio Penn. Svi su rekli da je The Wrestler zaslužio Oscara ali je Penn dobio za ulogu u Milk-u. Što je nepravda uzme li se sve u obzir, ali Holivudska elita je odlučila tako jer je Roruke pobogusi alkoholičar. Bleh.

Arbiter of Change
03-02-2010, 00:01
Možda zato što je Landa sporedna uloga u filmu, i što je Waltz u toj kategoriji nominiran?
Lapsus jer bezimeni NIJE NAVEO SVE KATEGORIJE. :)

bezimeni
03-02-2010, 00:02
Bull slažem se .Rourk je trebao osvojiti .

I nije mi se dalo kopirati sve kategorije.Post bi bio ko plahta.

Windwalker
03-02-2010, 00:44
A dobro da nisu i Twilight stavili...

Oscar je najveća glupost u povijesti filmografije!

Constantine
03-02-2010, 00:52
Ako waltz ne dobi oscara ne planiram ni pogledat ostale rezultate,također bi volio da ing. basterds dobi oscara za scenarij ili režiju.
Rockwella nema koliko vidim :(,ali zato je avatar posvuda,iznenađujuće.

bezimeni
03-02-2010, 08:26
A dobro da nisu i Twilight stavili...

Oscar je najveća glupost u povijesti filmografije!


:?

http://www.goldenglobes.org/nominations/year/2009/

GOLDEN GLOBE je skoro pa identičan po nominacijama a smatra se jednim od najprestižnijih festivala filma .Ali ako ne voliš komercijalni film nego alternativan ili ako ne voliš holivudsku kinematografiju onda razumijem tvoj stav.

whiskey
03-02-2010, 11:57
Najbolji film Avatar, glumac Freeman, glumica Gabourey Sidibe, redatelj Cameron.

Sve navodi na Avatara, zarada, 3d, vrhunski holivudski spektakl, vruci glumci... Redatelj koji nije s ovoga planeta. Ako film ne dobije oscara to ce bit najvece iznenadjenje u povijesti kinematografije.

Kvothe
03-02-2010, 14:37
What the... gdje je The Road? :(

Constantine
08-02-2010, 20:20
http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... ominations (http://www.escapistmagazine.com/videos/view/escape-to-the-movies/1441-Oscar-Nominations)
odlican filmic.

Da_killah
08-03-2010, 02:24
evo vidim da ima tema, tu će se vjerojatno ujutro komentirati dobitnici oskara, al možda ima frikova poput mene koji to gledaju uživo. sve da se ne mora na fax :D

neću ništa predviđati, al osobno se nadam kojem oskaru za tarantina :)

Sgt. Bull
08-03-2010, 06:07
Hurt Locker dobrano ownao Avatara, posebno režija i film godine. Waltz dobio također. Avatar neočekivano podbacio 'bem ti voditelje koji previše pričaju (HRT).

Oscar Winners (http://oscar.go.com/oscar-night/winners?cid=10_oscars_gridLayout_livenow)

Aral
08-03-2010, 08:01
Dobro je, završilo je kak je trebalo.

"Avatar" izvisio: "The Hurt Locker" dobio Oscare za najbolji film i režiju! (http://www.index.hr/xmag/clanak/avatar-izvisio-the-hurt-locker-dobio-oscare-za-najbolji-film-i-reziju/479590.aspx)
'Naredniku Jamesu' šest Oscara, 'Avataru' mrvice (http://www.tportal.hr/showtime/film/58463/Narednik-James-je-najbolji-film-dobio-cak-sest-Oscara.html)

Šteta kaj su ljudi mislili da će Avatar dobit dosta Oscara, jer jedan vizualno savršeni akcić sa prosječnom pričom i glumom te breakthrough tehnologijom Oscara može dobiti baš tamo gdje ga je zalužio i dobio, za scenografiju, vizualne efekte itd, te za onaj gdje je zaradio stvarno brdo love :) Zanimljivo je da je Star Trek dobio nagradu za najbolju masku ^^

bezimeni
08-03-2010, 09:07
Po meni sve zasluženo .Sandra je konačno pokazala što zna ...isto kao i Katarina.Avatra je zaslužio za specijalne efekte .Mog favorita Distric 9 nema nigdje :( .

Death By Sexy
08-03-2010, 09:25
Jeff Bridges. :pray:
Lik zrači kul energijom i čini se da s prevelikom lakoćom glumi. Uvijek mi se sviđa njegov lik.

Avatara tek idem gledati u srijedu (konačno), baš me zanima dal je i ovo zaslužio što je dobio...

McPingvin_v2.0
08-03-2010, 09:30
Approved na Oskare... Ne znam kako je ostala rulja glumila, ali Jew hunter <3

Baš sam sinoć pogledao The Hurt locker, potpuno zasluženi Oskari :)

Avatar? Dobio je ono što zaslužuje, ništa više, ništa manje :)

Sgt. Bull
08-03-2010, 12:05
Jeff Bridges. :pray:
Lik zrači kul energijom i čini se da s prevelikom lakoćom glumi. Uvijek mi se sviđa njegov lik.
The Dude has spoken. Nikada mi neće biti jasno kako nije dobio Oskara za Big Lebowskog.


Svoj obol sveopćem prosjeku dao je i HRT sa svojim timom "stručnih" komentatora - Boškom Piculom, Petrom Kreljom i Nenadom Korkutom. Posebno treba istaknuti ovog potonjeg koji je predstavljen kao "modni analitičar", a govorio je o svemu osim o modi. Publiku je umjesto toga davio svojim nekompetentnim filmskim analizama koje bi možda bile i podnošljive da često nisu nadglasavale zbivanja na pozornici Kodak teatra.

Komentar na mjestu. Totalno.

whiskey
08-03-2010, 12:46
Šok i nevjerica... Gleda sam bija cilu noc i još se ne mogu oteti dojmu da je žena pobjedila velikoga Camerona.. Bombašcic od metra i cevap pobjedija 3 metra visokog plavog vanzemaljca... Cudni su puti hollywoodski..

W3DR4N
08-03-2010, 13:09
Korkut je bogisus. Uspio je popljuvati sve filmove koji su bili nominirani. :pray:

Da_killah
08-03-2010, 13:15
hanekea mislim nije, to bih se stvarno mogao udostojati pogledati do kraja

W3DR4N
08-03-2010, 13:18
Dobro ajde, i prema Serious Manu je bio blag.

McPingvin_v2.0
08-03-2010, 14:22
Šok i nevjerica... Gleda sam bija cilu noc i još se ne mogu oteti dojmu da je žena pobjedila velikoga Camerona.. Bombašcic od metra i cevap pobjedija 3 metra visokog plavog vanzemaljca... Cudni su puti hollywoodski..
To mu je bivša žena ^^

Wizard
08-03-2010, 14:38
A nebi bilo uredu da Cameron i Avatar pokupe sve, nek i oskari budu jednom posteno podjeljeni :) , ja bi sam dao Serious Manu oskara za scenarij, sve ostalo kak i treba biti mislim

Da_killah
08-03-2010, 16:00
ja tarantinu, ali istina, i serious man je dobar film

whiskey
08-03-2010, 16:45
Drago mi je zbog najboljeg dokumentarca koji je dobija oscara "The Cove". Upravo sam ga pogleda i moram priznati da me davno nešto nije ovako pogodilo. Brutalna istina o ubijanju dupina u Japanu. Watch it