PDA

Pogledaj cijelu verziju : Studomat



cham3leon
02-02-2010, 16:57
Jebopasmater, i studomatu i ko ga je izmislio.

Nisam prijavio ispit iz programisanja za sutra i sad kao ne mogu izać na ispit. A pazite sada, bilo je moguće prijaviti u ponedjeljak od 8 do 12 sati. 4 sata u kojima si mogao prijavit ispit. Inače uvijek možemo prijavit do podneva dan prije, sad iz nekog razloga moramo prijavit u podne 2 dana prije. WTF?

Uglavnom, studentfagovi, jeste li kada razmišljali o tome? Ima li taj Studomat ikakvu funkciju osim da sjebe studente? Šta se ne bi moglo kod profesora prijavit ispit odmah kad ti kaže da li možeš uopće izać na njega? Ili da samo on pita ima li onih koji imaju uvjete za pristup ispitu a koji ne bi htjeli izaći na prvi rok? Ali ne, moraš to preko studomata, jer inače ta jebena krntija sa tačskrinom onda ne bi za ništa služila i ne bi morala stajati u holu fakulteta i davati dojam visoke tehnologije i standarda.

Mislim da bi se čak i Wedran složio da je studomat smeće jer nema jabučicu.

MasaKrisT
02-02-2010, 16:58
nabijem ga na kok, glupost.

Feanor
02-02-2010, 17:25
Ja sam iz protesta prijavio sve kod tajnice odjela, broj jedan nisam se jebo sa traženjem šifre za što je bio red ispred referada od parsto metara(+ oni idioti što se neznaju služit kompom pa sjebu sami sebi šifru na studomatu pa se vraćaju u referadu),a broj dva nemam nikakvih problema sa neizlaženjem na ispite jer točno znam što sam prijavio, što mi je odobreno i kako mi izgledaju prijamnice.

BTW- kad kažem iz protesta mislim da mi se nije dalo čekat u referadi 5 sati da dobijem jebenu šifru...

cham3leon
02-02-2010, 17:36
Kod nas se prijavljuje samo preko studosjebomata, može se ponekad i improvizirati, ali to zahtijeva puno kompliciraniji birokratski proces.

Neven <R>
02-02-2010, 17:52
Touchscreen? Nemreš od doma pristupiti studomatu? Kod nas se može prijaviti mislim dva dana prije ispita i sve je jasno što se toga tiče, ja sam svojom krivicom jedan ispit zaobravio prijaviti - na dva roka, al sam onda izašao na zadnji i dobio 4, a da sam prije izlazio vjerojatno bi bila dvojka. Tako da ima i neke koristi od toga, a bome je i jednostavnije nego da ispunjavam prijavnice, kad ovako mogu sve prijaviti/odjaviti iz topline doma s par klikova, a i lijepo se vidi što sam prijavio/što još mogu prijaviti/odjaviti itd.

Ako su profesori imalo tolerantni i razumni pustit će ti da napišeš ispit pa prijaviš za sljedeći rok i dođeš na na upis ocjena.

Aral
02-02-2010, 18:00
Mi pak na Vern'u imamo svoj sistem odnosno studomatic, radi ko podmazan i nikad nema problema. Naravno, sve se preko neta prijavljujue, brijem da nit nemamo obične studomatike, barem ih ja nisam vidio.

Neven <R>
02-02-2010, 18:03
Nemate studomatik, ali imate studomatic? :o

Aral
02-02-2010, 18:05
Lol. No dobro, isti vrag, ak je problem u slovkanju. Nisam nikad ni vidio taj uređaj a kamoli neš slično, sam kažem da se kod nas sve prijavljuje preko neta i nikak drugačije te uvijek funkcionira i nikad nije bilo problema ^^

Neven <R>
02-02-2010, 18:07
Nema ni kod nas tih studomata (kao touchscreen aparata je'l te), to sam vidio na većim faksevima, kad nas je isto prek neta sve - sustav se zove eduneta studomatic.

W3DR4N
02-02-2010, 18:08
https://www.isvu.hr/studomat/aplikacija/

Ne kužim koji je problem.
Čak i s prijavnicom moraš prijaviti ispit dva dana prije, da se vidi broj studenata koji će izaći na ispit i pripremi sva papirologija.
Prijavio sam cijeli drugi mjesec, i kontaktirao profesore o detaljima. Broj sobe, ispitna literatura i sve ostalo potrebno.

Razlika je da ne moram za svaki bog ići na fakultet.

@neven
Mi na faksu na svakom katu imamo touchscreen studomat. Rulamo.

Neven <R>
02-02-2010, 18:10
Šta će ti to kad ćeš uskoro iPad nabaviti?

W3DR4N
02-02-2010, 18:23
Studomat je pisan u Javi. :(

cham3leon
02-02-2010, 19:22
Ma znam, ne bičam ja po studomatu kao aparatu, nego studomatu kao "servisu". Da je postojala obavijest do kada je moguće prijaviti ispit, ali ne. Zapravo je možda i postojala, ali opet na studomatu koji ti ni ne ispiše moguće rokove ako još ne možeš upisat.

Ukratko, jučer smo mogli prijavit to od 8 do 12 h s time da nitko nije ni znao da će biti tako. Mnogi su kasno ustajali pa se nisu ni prijavili. Pa šta se ne bi moglo prijaviti recimo i nedjeljom? Studomat zapravo ionako radi 24/7, a na kraju svi ionako završe na istom popisu?

W3DR4N
02-02-2010, 19:24
Ne kužim, pišu i rokovi za ispite, i rokovi za prijavu, i rokovi za odjavu.

cham3leon
02-02-2010, 19:25
Nope. Bar sad nije pisalo. Znam da ima rubrika ispitnih rokova, ali kod nas ljudi baš nisu ažurni pa...

W3DR4N
02-02-2010, 19:56
A opet, to unose fakulteti, pa se možda razlikuje.

Neven <R>
02-02-2010, 21:01
Kod nas su jasno definirani rokovi za prijavu/odjavu i za svaki ispit je to isto. Nije mi jasno zašto se ne možete nedjeljom prijaviti, ipak je riječ o elektroničkom sustavu pa bi trebalo biti svejedno pa da se i prijaviš u nedjelju u 4 ujutro. Imate šrotan studomat, rofl

cham3leon
02-02-2010, 21:17
Nikad se ne možemo prijaviti prije 8 ujutro, a obično rok za prijavu traje do podne na dan prije ispita. No očito to nije pravilo pa nas znaju iznenaditi. Ni meni nije jasno zašto se ne bi moglo prijaviti preko vikenda primjerice. Kao što kažeš, pa to je elektronički sustav. Baš ko da te namjerno žele zajebat.

The Fury
03-02-2010, 11:25
Kod mene je problem bio npr. nisam mogao jedan predmet izać jer ga nije bilo u studomatu... Pa sam lijepo otišo kod tete u referadu pa mi ga je ubacila. Ali stalno neki problemi sa tim studomatom.

Outmind
03-02-2010, 11:35
Ja sam bio stara garda - ispuniš prijavnicu, doneseš profi i boli te džon. Nema kerefeka oko nepostojećih predmeta, neispravnih passworda i kaj ti ja znam čega