PDA

Pogledaj cijelu verziju : Opet započinjem- igre blokavaju



Mirko L
02-02-2010, 15:44
Već sam otvorio temu ali mi ju se neda tražiti.
Nisam već neko vrijeme o tome pričao jer nisam baš ni igrao previše, ali sada opet bumpam, kada sam pokuišao igrati special ops u mw2.
Blokalo mi je nakon 2 minute....to jest, ovaj put nije blokalo (inače samo bloka i zvuk radi neke techno ritmove nakon čega i on bloka, onda ekran promijenu boju, bilo u smeđu, žutui, bijelu...) nego se je restartalo, što mi se već jedanput desilo s far cryom 2.

Mirko L
02-02-2010, 15:53
Evo, opet je blokalo nakon 2 minute, ali ovaj put je erkan postao siv i ja sam morao restartati.

Ono, imam kompić na kojem nemogu igrati igre, e.
Jeli to do grafičke?

Aral
02-02-2010, 15:59
Pa može bit, obično se takvi problemi manifestiraju kad je problem s grafom. Al naravno, nemoj isključit memoriju, proc il matičnu. A opet, to je cijeli komp :(

C
02-02-2010, 16:05
Može biti da je do grafičke, ali do napajanja, da nema dovoljno napajanja, pa se pokušava stabilizirati.

No, meni liči prije da je otišao chipset na matičnoj, ili eventualno imaš drivere koji nisu baš najboji za njega, jer ako ti se u igri, nakon nekog vremena, sve smrzne, a zvuk se iz "tra-la-lo-le" promjeni u "le-le-le-le-le-le" i tako do beskonačno, i na kraju svega se PC resetira, to znači da je problem s chipsetom. Naravno, može biti i ako si overclockao loše CPU, da ga chipset ne može pratiti jer je sve krivo podešeno glede OC-a, pa se javlja isti taj problem.

Za početak reci koja ti je konfiguracija, znači, CPU, MBO, VGA, RAM i PSU, to će nam biti dovoljno za početak.

Onda nam reci jesi li sa nekih standardnih drivera koje si non-stop koristio, prešao na neke novije ili starije, pa je nastao ovaj problem.

I pokušaj napraviti restart BIOS-a i clear CMOS.

Edit: Da, teško je točno odrediti kvar, jer može biti nešto ozbiljno, a može biti i nešto totalno glupo, poput drivera, pa ćemo ići redom. Mogu ti dati jedan stresan test za grafičku, i ako bude ikakvih problema s grafičkom, PC se se zblesirati, stati, resetirati, ugasiti, i sl., a ako prođe sve OK, znači da u opće nije do grafičke.

cham3leon
02-02-2010, 16:27
Prvenstveno me zanima PSU jer ovo je klasični simptom sa MS i sličnim napajanjima.

rudeboy95
02-02-2010, 16:54
Imao sam ovaj problem prije, i sam od sebe je nestao, no ne u potpunosti. Tu i tamo se pojavljivao, dok ga reinstalacija Windowsa nije dokrajčila.

Mirko L
04-02-2010, 23:17
Jebemu, nisam navikao svraćati na ovaj podforum pa zaboravih temu.
Idem sada, pa sutra (ako se sjetim :p) ću sve reć.

Mirko L
07-02-2010, 22:16
Rješeno.

Drivere smo instalirali, napajanja mjenjali, sve živo.
Ipak je do grafičke.

Sad imam GT 8800.Ipak mi nedostaje moja formula :cry: