PDA

Pogledaj cijelu verziju : Igrajte se s kartama PC Playa - PRAVILA KARTANJA



kresso
02-02-2010, 15:27
Nisam kupovao već dugo PC Play ali kad sam vido da ste stavili karte, upecali ste me jer volim sve što ima veze s bilo kakvim kartama.

Evo malo sam pogledao te karte i zaključio sam da bi bilo šteta da ih samo držimo u kutiji jer se sigurno može nešto i igrati s njima pa sam malo razmislio i napravio pravila za igranje. Probao sam malo igrati s prijateljem i mislim da će vam se dopasti, probajte, nemate što izgubti. A ako se dopadnu PC Playevcima, neću se buniti za godišnju pretplatu na PC Play :)



Pravila za igranje s PC Play kartama



Priprema runde:

1. Svaki igrač među svim svojim kartama koje posjeduje izabire 7 karata s kojima bi želio igrati meč.

2. Svaki igrač svojih 7 izabranih karata dodaje protivniku.

3. Svaki od suparnika od tih 7 karata vadi 2 karte s kojima neće da protivnik igra a ostalih 5 vraća igraču u ruke

4. Svaki igrač tada uzima tih 5 karata u ruke, smije ih gledati i započinje runda.

5. Igrači moraju imati papir i olovku kako bi bilježili tijek meča.

Početak runde:

6. Svaka runda se sastoji od napada i obrane. Igrač za koga se bacanjem novčića odredi da prvi napada, izvlači svoju prvu kartu i oglašava naziv karte (igre) s kojom započinje borbu. (Npr. Mass Effect). Protivnik tada odgovara, tj. oglašava kartu s kojom će se braniti (Npr. Fallout 3).

Borba:

7. „Napadač“ oglašava prvu kategoriju sa svoje karte koju šalje u borbu (npr. Grafika). NAPOMENA: Na kartama postoji 5 kategorija – Glavna ocjena igre, Grafika, Animacija, Zvuk, Igrivost. Ovaj koji brani čita kolika mu je ta kategorija, a onda i napadač. Onaj tko ima jaču bilježi si 2 boda, poraženi nula. Ako je slučajno isto (npr 89/89), onda se svakom piše po bod.

8. Sada drugi igrač oglašava svoju kategoriju, npr „Zvuk!“ i sve se odigra isto.

9. Svaki od igrača „napada“ sa svoje 2 kategorije po izboru, znači da se od 5 kategorija igra samo s njih 4.

10. Nakon što se popišu rezultati sve 4 kategorije kojima su se borili, kreću na sljedeću rundu, odnosno te dvije karte ostavljaju na stolu i kreću igrati s nove 2.

11. Pobjednik partije je onaj koji je skupio više bodova nakon odigravanja svih 5 karata.

12. Ako se igra nova partija onda se prvo biraju karte koje nisu igrane, a ako kome fali novih onda smije dodavat i one koje su igrane.

Evo to je to, probajte igrat, nije loše, garantirano. Samo da PC Play čim više izbacuje nove karte da imamo s čim igrati i da nam igra bude zanimljivija :)

W1k1n6
02-02-2010, 16:24
E svaka čast! Ovo ide pod global sticky, čim isprobamo igrat javimo ti jesi li osvojio pretplatu.
Ako netko može smislit kakva bolja pravila neka slobodno otvori temu "Pravila 2.1, 3.0, itd..."

Arbiter of Change
02-02-2010, 16:30
Ovaj... jasna vam je, nadam se, rupa u pravilima?
Neke karte su prirodno jače i nema im premca jer su igre dobile veće ocjene u svim segmentima tako da ih slabije NIKAKO ne mogu pobijediti? :)

W1k1n6
02-02-2010, 16:41
Ovaj... jasna vam je, nadam se, rupa u pravilima?
Neke karte su prirodno jače i nema im premca jer su igre dobile veće ocjene u svim segmentima tako da ih slabije NIKAKO ne mogu pobijediti? :)
Istina što se tiče jedne na jednu kartu, ali koliko sam skužio meč igraš s 5 karata a ne s jednom i još od 7 izbacuješ 2 karte protivniku s kojima nećeš da igra. Prvo ćeš vjerojatno krenuti s najjačom, ali ako je protivnik pametan neće odgovoriti sa svojom najjačom već će je čuvat za neku drugu rundu i kalkulirat. Kad bude pušteno u opticaj jedno 100 karata, malo tko će popamtiti sve ocjene na njima. Već vidim tu neke taktike :)
Možda bi jedino trebalo modificirati da se meč igra s puno više karata, onda će biti teže odlučiti s kojom kartom ideš na koju, zapravo morat ćeš dobro poznavati karte, ali i igre. Trebalo bi to još razraditi malo da najviše utjecaja na igru ima poznavanje igara.

NAPOMENA: Molim da se suzdržite spama u ovoj temi. Dečko je uložio truda i napravio ova pravila, to cijenimo sviđalo se to nekome ili ne.

EDIT: Neka mi se na pp javi ekipa koja bi jednu večer ovaj tjedan bila voljna za isprobavanje kartanja s kartama PC Playa u nekoj opskurnoj zagrebačkoj pivnici :)

Bartuc
02-02-2010, 16:58
Trebalo bi onda podijeliti karte prema levelima i bacati kockicu tako da "otključaš" pravo da baciš viši level karte. Recimo ako želiš baciti L2 kartu (karta sa boljim ocjenama), onda moraš npr. u dvije kockice skupiti zbroj od 10+. Nešto toga stila, tako da malo srežeš moć velikih karata.


A ako ti ostane samo L2+ karta u ruci, protivnik da manju kartu na stol, a ti ne otključaš pravo na L2+ kartu, onda te napada bez zaštite. Pravila se mogu doraditi taj čas i to pre dobro ako se ubaci korištenje kockica.



Ili primjer 2:


Dvije karte su na stolu, protivnik te napada "Grafikom", ti kažeš da se taj napad seli na "Zvuk", bacaš 2-3 kockice i pogađaš njihov zbroj. Ako pogodiš, igra se "Grafika" vs. "Zvuk" u toj rundi.



Upregnite mašte :P

zoky
02-02-2010, 17:46
Evo i moja dva prijedloga. jedan sam već napiso pa ću ga citirati

1.PRIJEDLOG

možda bi bilo dobro kada bi malo iskopirali način kartanja "pokemona" ( ja sam se nekad kartao pa znam kak bi to moglo izgledati)

evo slike karte - http://www.corner.hr/it/slike/ploca.jpg

Znači mi bi npr. stavili 5 karata naopako okrenutih na svoja mjesta i tako protivnik. Zatim bi bacali kocke ili neki PCP žeton koji bi igrač prvi napadao. Onaj ko bi bio prvi stavio bi tu svoju kartu u napad i mogao bi birati što da igra( u ovom slučaju- grafika, zvuk, igrivost....), znači igrać na početku bi imao pravo vidjeti svoju kartu dok protivnik ne smije.

U tom slučaju njegov protivnik nebi smio pogledati svoju kartu koja mu je u napadu, nego bi dobio mogućnost da promjeni svoju kartu (ako sumnja u svoju trenutnu u napadu) bacanjem kocki, tj. kako bi se suigrači dogovorili.... i naravno kada netko dobije borbu uzima kartu iz nagradnog špila.

E sad sam ja odma smislio što bi bilo u nagradnom špilu. Npr. vi i u slijedećem broju pcp-a stavili 3 karte koje bi povečavale postotak neke vještine karte. Znači , stavili bi neku bonus kartu koja bi podizala npr. zvuk za 15 bodova ( nacrtali bi neki zvučnik i pisalo bi +15 bodova zvuk), ili pak igrivost za 5 bodova (nacrtali bi neki joystick i pisalo bi + 5 bodova igrivost). U slučaju da igrač ima 100% od neke vještine karte, imao bi pravo izvuči jednu kartu iz svojega špila i stavio bi si u ruku.

Eto. Možda evo izgleda jako koplicirano i skupu za redakciju ( mislim printanje papira, tj .ploče), ali zo uopće nije tako. Najlakše se izbaci npr. hardwer sekcija na jedan mjesec i stavi se ta ploča ili dodatne bonus karte....

A što se tiče pravila, njih se također najlakše napiše na jeda broja pcplaya (npr. 5 pravila koja su obavezna pri igranju, a suigrači se mogu po potrebi i dodatno dogovoriti)...

što mislite? malo komplicirano, mislite?! ma nije, samo malo volje i eto nove igre pcp-a ;)

2. PRIJEDLOG

Pošto već dobivam karte bilo bi zgodno da možemo napraviti i neku kutiju za te naše špilove


Prehebene su mi te karte s mini recenzijama. :D
Usput imam prijedlog da se u nekom idućem broju stavi također neki tvrđi papir/ karton naravno s inicijalima i slikama PcPlaya,pa da s toga možemo napraviti neku kutiju u koju ćemo stavljati te karte i koja će nam naravno stajati pokraj igraće kante... i ako niša drugo barem će nas podsjećati na PCP :friends:

Evo nešto u stilu toga, nisam mogao bolje naći - Link (http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://www.bugigraf.hr/images/items/mala%2520natur.jpg&imgrefurl=http://www.bugigraf.hr/katalog/kutije-za-kolace&usg=__NpaWIpju_tsbiPMOWsjobWwwx04=&h=463&w=500&sz=24&hl=hr&start=69&um=1&tbnid=P4I8BiZKwJHkXM:&tbnh=120&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Dmala%2Bkutija%26ndsp%3D20%26hl%3Dhr%2 6sa%3DN%26start%3D60%26um%3D1)

to bi bilo to! :rambo:

W3DR4N
02-02-2010, 18:27
Ima onaj dečko s foruma koji radi prebijesni origami. Nek složi PC Play kutija tutorial i pošalje na pcplay[et]vidi.hr
Možda mu se smiješi kakva nagrada.

zoky
02-02-2010, 19:34
Ima na ovoj stranici dosta toga.... Link (http://crafts.bloger.hr/default.aspx?tag=kutija)

marijanovic
02-02-2010, 21:40
Moj prijedlog bi bio postojanje evolucija.
Npr recimo karta Mass Effect 2 je evolucija Mass Effect.
I onda da se ne može odigrati evolucija bez "basic" karte.
Nešto kao da karte evoluiraju.
A DLC-ovi nadograđuju karte.

Zoky je igrao PoKéMoN TCG? I ja sam.
Ajmo skupa smislit neka nova pravila...

PCPlay TCF FTW!

zoky
02-02-2010, 21:46
Zoky je igrao PoKéMoN TCG? I ja sam.
Ajmo skupa smislit neka nova pravila...

PCPlay TCF FTW!

Ja sam voljan pomoći ako će se nešto u vezi toga poduzeti....

hacker
02-02-2010, 22:59
Moj prijedlog bi bio postojanje evolucija.
Npr recimo karta Mass Effect 2 je evolucija Mass Effect.
I onda da se ne može odigrati evolucija bez "basic" karte.
Nešto kao da karte evoluiraju.
A DLC-ovi nadograđuju karte.

Zoky je igrao PoKéMoN TCG? I ja sam.
Ajmo skupa smislit neka nova pravila...

PCPlay TCF FTW!


Ma ono, stvar je u tome što sve karte imaju slične ocjene, pa evoluiranje nebi imalo smisla. Najbolje bi bilo da ostane što jednostavnije i da se što brže shvate pravila igre :)

W1k1n6
03-02-2010, 13:00
Stvarno ste me iznenadili koliko ste se angažirali oko pravila karata, svi imate dobre ideje. Probajte se dogovoriti i napraviti neku zajedničku verziju pravila i ja obećajem da će konačna verzija biti objavljena u PC Playu.

EDIT: Posebne karte na kojima bi bili neki "power-upovi" ili kako se to već zove nećemo raditi, jer na kartama smiju biti samo recenzije.

Sickmanno1
03-02-2010, 13:07
A stara pravila sa blesavim kartama od auta, brodova, tenkova itd...gdje suparnici podjele spil karata izmedu sebe i onda prvi koji je na potezu gleda po cemu je njegova karta najjaca (jedan od atribuda (igrivost, grafika itd). Recimo da je izvukao kartu koja ima ocjenu 91% i onda kaze igramo ocjenu. I ak njegova karta ima vecu ocjenu onda on dobiva suparnikovu kartu i svoju kartu i stavlja je u svoj spil. Pobjeduje onaj tko sakupi sve karte :D

W1k1n6
03-02-2010, 14:28
A stara pravila sa blesavim kartama od auta, brodova, tenkova itd...gdje suparnici podjele spil karata izmedu sebe i onda prvi koji je na potezu gleda po cemu je njegova karta najjaca (jedan od atribuda (igrivost, grafika itd). Recimo da je izvukao kartu koja ima ocjenu 91% i onda kaze igramo ocjenu. I ak njegova karta ima vecu ocjenu onda on dobiva suparnikovu kartu i svoju kartu i stavlja je u svoj spil. Pobjeduje onaj tko sakupi sve karte :D
To je na tragu ovog prvog prijedloga koji je i najjednostavniji za igrat. Mene je isto podsjetilo na to. Uglavnom nismo bili ni svjesni da se s tim kartama može svašta.

The Boz
03-02-2010, 14:40
Ja sam definitivno za da se nađemo jednom negdje na nekoj pivi ili, ya kno, waseva, i izbrejnstormamo sustav... Zabava zagarantirana.

Čux
03-02-2010, 15:02
definitivno bi trebalo probat kak bi to išlo. Ja bi možda preferiro što jednostavniji sustav da moš praktički igrat bilogdje on the fly odma, al pohvale na idejama, moglo bi se fakat svašta iskombinirat.

Bartuc
03-02-2010, 15:11
@Boz...

Tko će biti Dungeon Master? :D

GDra
03-02-2010, 15:23
@kresso :pray:

Ovo moram probati!

W1k1n6
04-02-2010, 12:14
Ja sam definitivno za da se nađemo jednom negdje na nekoj pivi ili, ya kno, waseva, i izbrejnstormamo sustav... Zabava zagarantirana.
Pa da, prvo pivska tribina a potom zakupimo kockarnicu u Antunoviću :)

The Boz
04-02-2010, 12:19
Ja dolazim u odijelu, ono, suit up, ne. Još zlatni prsten, đozle neke... možda zlatni lanac :p

W1k1n6
04-02-2010, 12:24
Samo moraš uvježbat pokerašku facu ko kad prdneš u punom liftu.

Bartuc
04-02-2010, 14:21
Samo moraš uvježbat pokerašku facu ko kad prdneš u punom liftu.


Ja pogledam osobu do sebe :D

The Boz
04-02-2010, 14:23
Ja ne pogledam, he who smelt it dealt it.

Feanor
04-02-2010, 14:25
He who denied it supplied it...

EDIT: He who knew it, blew it.

dominik43
09-02-2010, 09:55
mogao bih ovo isprobat. inače nisam ljubitelj igara sa kartama al zvuči zanimljivo iako je malo kompliciran sustav al nauči se
samo nastavi majstore :D

W1k1n6
12-02-2010, 16:25
Isprobali smo nekoliko varijanti pravila koju ste predlagali, nas nekoliko se fino zabavilo uz par litara... malinovca i desetak partija igre koju smo prozvali PLEJKER :) Pravila koja je napravio Kresso su se pokazala najjednostavnijim i najboljim, s time da smo ih još malo modificirali nekim sitnicama, tako da njemu ide pretplata na pcp (Kresso javi se meni na pp), a "službena" varijanta pravila će biti objavljena na forumu, fejsu, i u idućem broju časopisa.
Kako vam se sviđa naziv igre Plejker? :)

angel eye
12-02-2010, 16:44
Plejker...Neznam, ali ono ker, mi baca na psa :D joj.

Evo što mi pada napamet: Playhax/Plejhax/PlaySkill šta ja znam... :D

W1k1n6
12-02-2010, 16:52
Jel te i PokerSisto asocira na psa (kera)? :)

angel eye
12-02-2010, 16:56
Haha, ne :D
Ma dobra je ideja, samo mi je taj ker malo zapeo u oko. :)
Vjerojatno jer ono PlaySiSkerSmožeš razdvojiti (samostalno, kao dvije riječi),
a PoSi ker Snemožeš razdvojiti na dvije riječi i da tvore neku poznatu riječ (osim kera, jel). :D

The Boz
17-02-2010, 11:31
Po je teletabi.

Kid A
17-02-2010, 11:33
Po je teletabi.
Vidi se ko jos gleda

W1k1n6
17-02-2010, 11:51
Alo ekipa, ajmo se vratit malo na topic. Drugi tjedan se spremamo snimiti video tutorial jedne partije kartanja, koji bi stavili na Youtube, forum i jedan od idućih DVD-a. Tko je zainteresiran da nam se pridruži?

LichGa
20-02-2010, 19:15
E, da zanima da li ćete možda u sljedeći broj staviti karte malo starijih igara?

W1k1n6
22-02-2010, 10:08
E, da zanima da li ćete možda u sljedeći broj staviti karte malo starijih igara?
Naravno. Između ostaloga dolaze i karte/igre pod nazivom "legende".

Čux
22-02-2010, 17:56
Alo ekipa, ajmo se vratit malo na topic. Drugi tjedan se spremamo snimiti video tutorial jedne partije kartanja, koji bi stavili na Youtube, forum i jedan od idućih DVD-a. Tko je zainteresiran da nam se pridruži?

davaj davaj

BigBongman
26-02-2010, 20:40
E, da zanima da li ćete možda u sljedeći broj staviti karte malo starijih igara?
Naravno. Između ostaloga dolaze i karte/igre pod nazivom "legende".
pretpotstavljam da cete staviti legendarnog i nikad zaboravljenog đuku 8) ...jel'da?

W1k1n6
01-03-2010, 11:39
E, da zanima da li ćete možda u sljedeći broj staviti karte malo starijih igara?
Naravno. Između ostaloga dolaze i karte/igre pod nazivom "legende".
pretpotstavljam da cete staviti legendarnog i nikad zaboravljenog đuku 8) ...jel'da?
Pogledaj na www.pcplay.hr (http://www.pcplay.hr)S:)

BigBongman
01-03-2010, 15:18
pretpotstavljam da cete staviti legendarnog i nikad zaboravljenog đuku 8) ...jel'da?
Pogledaj na http://www.pcplay.hrS:)
vidio :D...kraljevi...

W1k1n6
03-03-2010, 14:18
DANAS U MONTAŽI, USKORO NA VAŠEM ZASLONU! Video tutorial kartanja koji otkriva dvije nove zvijezde na nebu hrvatskih i regionalnih pokretnih slika :)