PDA

Pogledaj cijelu verziju : Matura i prijave (needz help fast)



Jašar
31-01-2010, 21:19
Dobra večer :)
Dakle, imam pitanje oko prijava budući da je zadnji čas. Došao sam provjeriti je li sve na mjestu i primjetio sam svoju prijaveljnju razinu višeg engleskog jezika iako niti jedan fakultet to ne zahtijeva. No, kako se ona tamo nije našla slučajno, htio bih vas pitati za mišljenje:
Isplati li se pisati višu razinu engleskog jezika ukoliko to niti jedan fakultet ne zahtijeva?
Možda se pitanje čini nelogično, ali da pojasnim...
Na prošlogodišnjim pripremama imao sam veoma visok score iz engleskog jezika i pri preračunavanju na višu razinu iznosio bi preko 100% (dakle, 100% budući da je to limit). E sada, ako pišem nižu razinu, definitivno ću ju napisati bolje nego višu, ali bez šanse za stopostotnim uspjehom (ako uzmemo u obzir da će se definitivno negdje potkrasti greška), dok je s višom razinom to itekako moguće, ako se uzme da je potrebno 62,5% bodova (uz prošlogodišnji koeficijent od x1,6) da bi to bio savršen rezultat na nižoj iz čega proizlaze još dva pitanja;
Je li se koeficijent mijenjao u odnosu na prošlu godinu (kada je bio 1,6)?
Ima li tko saznanja jesu li postrožili kriterije za višu razinu engleskog jezika u odnosu na prošlu godinu?

Lord Ragnarok
31-01-2010, 21:27
Isplati li se pisati višu razinu engleskog jezika ukoliko to niti jedan fakultet ne zahtijeva?
jedino ako si u stanju rjesiti 62.5% vise razine testa iz eng, imat ces kao 100% na nizoj. to ovisi o tebi i tvojoj procjeni tvog znanja. ja znam da mi netreba visa razina, ali ju svejedno idem pisati. 62.5% je prelako za postici

Je li se koeficijent mijenjao u odnosu na prošlu godinu (kada je bio 1,6)?
nije

Ima li tko saznanja jesu li postrožili kriterije za višu razinu engleskog jezika u odnosu na prošlu godinu?
nop

Jašar
31-01-2010, 21:31
Isplati li se pisati višu razinu engleskog jezika ukoliko to niti jedan fakultet ne zahtijeva?
jedino ako si u stanju rjesiti 62.5% vise razine testa iz eng, imat ces kao 100% na nizoj. to ovisi o tebi i tvojoj procjeni tvog znanja. ja znam da mi netreba visa razina, ali ju svejedno idem pisati. 62.5% je prelako za postici

Je li se koeficijent mijenjao u odnosu na prošlu godinu (kada je bio 1,6)?
nije

Ima li tko saznanja jesu li postrožili kriterije za višu razinu engleskog jezika u odnosu na prošlu godinu?
nop
Zahvaljujem :) Onda ostavljam kako jest :D

Nego, još jedno pitanje, kad već imamo FAQ...
U brošuri piše da Pravo zahtijeva višu razinu hrvatskog jezika, a na postani-student kaže da niti jedan od navedenih fakulteta ne traži tu razinu (iako sam prijavio baš tu). Znači li to da je došlo do promjena, da se radi o greški (s njihove strane) ili nešto treće?

edit.- gledao sam u najnoviju brošuru - stvarno je niža razina.

Outmind
31-01-2010, 21:46
Sry na ot-u ali jednostavno moram:

Kako vas jadne prcaju u mozak to nije normalno...

Jašar
31-01-2010, 21:57
Sry na ot-u ali jednostavno moram:

Kako vas jadne prcaju u mozak to nije normalno...
Ma nije to ništa strašno...čak će i olakšati upis :D Sada samo gledam da taktički što bolje izvedem :)

Nego, može li mi itko reći što znače bodovi uz smijer? Recimo;
Pravo (300 bodova...
Računarstvo (180 bodova... itd?

Lord Ragnarok
31-01-2010, 23:40
nebih znal kak idu ti bodovi, tak da tu ti nemrem pomoci

Maloki
01-02-2010, 01:38
ECTS bodovi.

McPingvin_v2.0
01-02-2010, 09:33
ECTS bodove dobiješ tek na faksu :)

Svaki predmet ti daje n bodova, a na kraju trogodišnjeg studija moraš skupiti 180 ECTS bodova kako bi prošao faks i dobio status bakalara. Svaki semestar ti je 60 bodova.

Fora kod skupljanja istih je da ili ih dobiješ sve, ili ništa iz pojedinog predmeta. Ako padneš predmet dobiješ 0 ECTS bodova od max koje nosi, a ako ga prođeš (bilo s 2, 3, 4 ili 5) dobiješ maksimum bodova koje predmet nosi :)

Maloki
01-02-2010, 11:33
ECTS bodove dobiješ tek na faksu :)
Znam, nisam ni rekao da te bodove dobiješ pri upisu, to je samo naznačen broj bodova koji moraš skupiti da bi upisao diplomski.

Dreamer Deceiver
01-02-2010, 12:04
ECTS bodove dobiješ tek na faksu :)

Svaki predmet ti daje n bodova, a na kraju trogodišnjeg studija moraš skupiti 180 ECTS bodova kako bi prošao faks i dobio status bakalara. Svaki semestar ti je 60 bodova.

Fora kod skupljanja istih je da ili ih dobiješ sve, ili ništa iz pojedinog predmeta. Ako padneš predmet dobiješ 0 ECTS bodova od max koje nosi, a ako ga prođeš (bilo s 2, 3, 4 ili 5) dobiješ maksimum bodova koje predmet nosi :)

šta ne nosi svaki semestar 30 bodova :/ godina nosi 60 bodova

McPingvin_v2.0
01-02-2010, 12:05
U, sori, mislio sam godina, a napisao semestar :)

Dreamer Deceiver
01-02-2010, 12:22
da je makar svaki semestar 60 bodova :D

armagedon
02-02-2010, 17:07
Sry na ot-u ali jednostavno moram:

Kako vas jadne prcaju u mozak to nije normalno...

:thumbs2:

bananac
02-02-2010, 20:12
hebeno su slozili te bodove -.-
smisle nest novo da dobiju pare od drzave i da pola sebi zgrnu -.-

Maloki
03-02-2010, 01:00
Sry na ot-u ali jednostavno moram:

Kako vas jadne prcaju u mozak to nije normalno...
Prcaju u mozak?
Usporedio sam matematiku (višu razinu) od prošlogodišnje mature sa par prijemnih ispita sa FER-a i mogu reći da je matura puno, puno lakša.
Uz to što ne idem na prijemne, školska matura mi se sastoji samo od izrade i obrane maturalnog rada.
Ako sve prođe po planu, od sredine 6. mjeseca (kada bi trebala biti obrana rada) pa do početka prvog semestra sam miran.

Ogg The Dogg
12-02-2010, 11:32
da, matematika je na tim maturama pun qurac lakša nego na prijemnom al svejedno, sjebaše vam pokušaj upisa na neki sasvim drugačiji fax....

Maloki
12-02-2010, 15:46
da, matematika je na tim maturama pun qurac lakša nego na prijemnom al svejedno, sjebaše vam pokušaj upisa na neki sasvim drugačiji fax....
Pojasni.

Ogg The Dogg
14-02-2010, 22:04
pa ono... ak se sjetiš nakon mature da bi išo na neki drugi fax ne moš ak nisi položio te predmete....

Maloki
14-02-2010, 23:54
A prije si se mogao sjetiti nakon prijemnog otić na neki drugi faks i mogao si to bez polaganja prijemnog za taj faks?
I ako se ne varam, nitko ti ne brani da odustaneš od faksa i na godinu opet polažeš državnu maturu.

Ogg The Dogg
15-02-2010, 14:44
zašt ne? tak sam ja bzvz išo na ekonimiju, nisam niš ni pogledo i bio 40. na listi, s tim da asm imo koma ocjene u srednjoj pa me to zhebalo

Jašar
15-02-2010, 21:55
Mislim da možeš mijenjati statse prije drugog roka, ali to ti smanji mogućnost upada :)

Maloki
16-02-2010, 02:42
zašt ne? tak sam ja bzvz išo na ekonimiju, nisam niš ni pogledo i bio 40. na listi, s tim da asm imo koma ocjene u srednjoj pa me to zhebalo
Oprosti, ali apsolutno te ništa nisam shvatio, odnosno ne vidim povezanost ovog posta sa ostatkom teme.

Inače, jel tko gledao na hrt-u ono o državnoj maturi?
Ja počeo gledati ali odustao nakon 20 minuta kada sam skužio da je svima, ali baš SVIMA koji su bili u studiju svaka druga riječ "konkretno".
Kasnije sam prebacio kada su ljudi zvali i postavljali pitanja, no ni to nisam gledao previše jer je i pozivateljima svaka druga bila "konkretno".
Koji vrag, jel "konkretno" neka nacionalna poštapalica ili?

Jašar
16-02-2010, 07:10
zašt ne? tak sam ja bzvz išo na ekonimiju, nisam niš ni pogledo i bio 40. na listi, s tim da asm imo koma ocjene u srednjoj pa me to zhebalo
Oprosti, ali apsolutno te ništa nisam shvatio, odnosno ne vidim povezanost ovog posta sa ostatkom teme.

Inače, jel tko gledao na hrt-u ono o državnoj maturi?
Ja počeo gledati ali odustao nakon 20 minuta kada sam skužio da je svima, ali baš SVIMA koji su bili u studiju svaka druga riječ "konkretno".
Kasnije sam prebacio kada su ljudi zvali i postavljali pitanja, no ni to nisam gledao previše jer je i pozivateljima svaka druga bila "konkretno".
Koji vrag, jel "konkretno" neka nacionalna poštapalica ili?
Konkretno, "konkretno" je špajalica.

armagedon
16-02-2010, 18:33
zašt ne? tak sam ja bzvz išo na ekonimiju, nisam niš ni pogledo i bio 40. na listi, s tim da asm imo koma ocjene u srednjoj pa me to zhebalo
Oprosti, ali apsolutno te ništa nisam shvatio, odnosno ne vidim povezanost ovog posta sa ostatkom teme.

Inače, jel tko gledao na hrt-u ono o državnoj maturi?
Ja počeo gledati ali odustao nakon 20 minuta kada sam skužio da je svima, ali baš SVIMA koji su bili u studiju svaka druga riječ "konkretno".
Kasnije sam prebacio kada su ljudi zvali i postavljali pitanja, no ni to nisam gledao previše jer je i pozivateljima svaka druga bila "konkretno".
Koji vrag, jel "konkretno" neka nacionalna poštapalica ili?

ja sam to gledao, i totalno me to razje...
nikakvih odgovora pametnih nije bilo!najbolji mi je bio onaj lik kaj ih je popljuvao i nabrojao milijun stvari, a onaj lik je samo komentirao na sve to kako su nastavnici plaćeni :D

Jašar
29-05-2010, 21:23
zna netko kada će doći rezultati iz hrv i matematike? :)

Maloki
29-05-2010, 22:40
Trebali bi krajem 6. mjeseca doć.