PDA

Pogledaj cijelu verziju : Axis & Allies



Teon
29-01-2010, 18:52
LaganiSuvod za neupoznate:

Opis na wikipediji (http://en.wikipedia.org/wiki/Axis_%26_Allies)

Review (edicije A&A koju ja posjedujem) newcomera na Board Game Geeku (ponajbolji site sto se board gamea tice) (http://www.boardgamegeek.com/thread/389505/axies-allies-an-illustrated-review-by-a-newcomer)

Uglavnom, moj pristup igri je bio - "Ovo je Rizik na steroidima"

Inace obozavam igre na ploci (tko bi reko s obzirom da sam takodjer i okorjeli gamer), te se redovito nalazim sa ekipom, bas sutra se skupljamo.
Uglavnom, igru bih mozda usporedio sa Hearts of Iron serijalom na PCu, no ovo je ipak u fizickom formatu :)
Odlicno mi je sto za razliku od Rizika ovdje ipak veci dio nosi strategija kojih je na pretek. Toliko raznih mogucnosti u svakom pogledu kretanja i organiziranja vojske: tu su air carrieri, transporteri, bomberi koje mozemo koristiti za takticko i stratesko bombardiranje, specijalni bonusi nacija ...

Igra li jos tko ovdje na forumu ovo cudo od board gamea ?


Nazalost u hrvatskoj se nemoze previse naci ovako 'razvijenih' drustvenih igara koje nisu za malu djecu.

TeraBajt
02-02-2010, 21:55
di tog ima za kupit u lijepoj nasoj?

izgleda pregg.

Teon
02-02-2010, 22:32
Svoj sam primjeka nabavio u Land of Magicu (Frankopanska, 22 ?? mislim)

Mislim da je izasla nova verzija/edicija. Koja dodaje novi brod, Cruiser mislim te malo balansira pomorske unite koji su bili preskupi a prelosi za tu cijenu. Dodaje mogucnost padobranskih napada :) i jos neke stvari.

Cijena ti je oko 350kn

P.S. Napokon da je neko osim mene posto :D

Edit: Cini se da nove verzije (Axis & Allies 1942 Edition) nema jos kod nas, ali imaju osim ove moje Axis & Allies Revised (2004. edition) hrpu drugih verzija koje se bavi pojedinim podrucjima (tipa Pacifik, Europe, D-Day, Guadalcanal ....) No ova glavna je najbolja jer imas cijeli svijet.

Maloki
02-02-2010, 23:37
Ovo izgleda genijalno, sad samo naći ekipu za igranje i nabavit to :)

Teon
03-02-2010, 15:09
Ja jedva cekam sljedecu subotu :)

Proslu subotu smo prepisali povjest, Axis strana je dobila.

Sveukupno se moze igrat sa 5 igraca (Axis: Njemacka i Japan, Allies: Rusi, UK i Ameri).

Igro sam s 2 frenda kao Amer protiv druga 2, payback time je ovu subotu kad switchamo strane (s time da 1 frend ostaje Allies jer je 3v2)

Uglavnom, igra je fakat odlicna naravno uz dobru ekipu (kao i svaka drustvena igra), no posebnu dubinu joj daju sve razne mogucnosti taktiziranja

TeraBajt
03-02-2010, 19:24
vgg. bas sam mislio pitat koja je najbolja verzija. 350 kuna ni nije tolko lose, sretan sam sto tog ima cak u hrvatskoj:D

sta drugo reci no, stedim:D.

cham3leon
03-02-2010, 20:09
Izgleda super, malo komplicirano, ali kad senauči igrat čini mi se zabavnije od Rizika. Lako za cijenu, ja ne bih mogao naći tolike geekove koji bi to sa mnom igrali :/

Teon
03-02-2010, 20:35
Zacas se pravila skuze, a ono procitas ih par puta a oko nejasnoca ako itko kupi moze mene pitat.

Definitivno bolje od rizika :) Vec same figurice su bolje i 'zabavnije', pogotovo avioncici i stavljane na Air Carriere i "Role Play" da neko upravlja avionom i puca (iako nema efekta na igru, daje dobar fun factor)

Raz
03-02-2010, 20:40
Izgleda super, malo komplicirano, ali kad senauči igrat čini mi se zabavnije od Rizika. Lako za cijenu, ja ne bih mogao naći tolike geekove koji bi to sa mnom igrali :/

Točno to. Da imam neku ekipu, brijem da bi odmah kupio... predobro izgleda.

cham3leon
03-02-2010, 20:41
Izgleda super, malo komplicirano, ali kad senauči igrat čini mi se zabavnije od Rizika. Lako za cijenu, ja ne bih mogao naći tolike geekove koji bi to sa mnom igrali :/

Točno to. Da imam neku ekipu, brijem da bi odmah kupio... predobro izgleda.

Daj dođi studirat u Rijeku ili nešto :>

TeraBajt
03-02-2010, 22:11
lol vi nedrustveni studenti. BUAHAHAH.

cham3leon
03-02-2010, 22:16
Hej, društveni paraplegičaru, bih li mogao imati tu čast da s tobom zaigram Axis & Allies??

TeraBajt
03-02-2010, 22:50
moze, al samo prek maila. bojim se ljudskog dodira.