PDA

Pogledaj cijelu verziju : pogodi sto nevalja



osvetnik_sch3l3
29-01-2010, 14:17
slucaj sljedeci:

racunalo A prilikom paljenja ne pokazuje nista osim crnog ekrana, necuje se nikakv zvucni signal, ventilatori rade, monitor na stand by.
nakon vadjenja graficke kartice i spajanja monitora na integriranu karticu komp se pali normalno.

prilikom ubacivanja navedene graficke kartice u racunalo B, sustav radi normalno i bez problema

Electromaster
29-01-2010, 14:18
Drajveri? :/

osvetnik_sch3l3
29-01-2010, 14:26
ne, nema veze sa driverima

zoky
29-01-2010, 14:26
Imao sam takav problem. Kad sam upalio komp sve je radilo, ali nije bilo slike...
u servisu su mi rekli da je matična otišla u vječna lovišta.

flander
29-01-2010, 14:40
pa oćito je da je matična

osvetnik_sch3l3
29-01-2010, 18:21
pa oćito je da je matična

tako sam i ja mislio, pa rekoh da isprobam ocajnicke mjere,
ukljucim kompresor i uspijem ispiriti nekakv komadic alu folije ispod nosaca za graficku,
nakon toga mi je sve opet radilo kako treba, uglavnom ustedio sam si nekih par 100 kuna koje bih inace potrosio na maticnu

Görtosing
03-02-2010, 01:48
Evo da ne otvaram novu temu,

Konfa je sljedeca:

Procesor: Quad Q6600 2.4 Mhz + ARCTIC-COOLING Freezer 7 Pro
RAM: 2 x 2 GB Kingmax Mars
Grafulja: ATI HD 3600
Maticna: Gigabyte P35C-DS3R
HDD: WD 750 GB + Hitachi 1TB
Napajanje: OCZ StealthXStream ATX2.2 600W
Dodatni ventilatori: 2 x 250 mm, 1 x 120 mm
Vista 32bit

Sve je staro oko godinu ipol.

Prije mjesec dana mi se komp ugasio iz čista mira. Nakon paljenja ugasio se opet nakon kroz neko vrijeme, pa ga onda par puta zaredom nisam mogao upaliti (doslo bi do login zaslona Windowsa pa bi zaštekalo). Pa se događalo to da komp radi (cuje se zujanje HDDova, ventilatora, itd.) a na monitoru nema slike. Upucivalo je na to da ne radi graficka kartica. Međutim tu sam graficku karticu isprobao u drugom kompu i na njemu je radila cijeli dan bez greške. Zatim sam drugu grafu probo na ovom kompu i opet isti problemi. Dakle graficka nije. Dalje sam mislio da je stvar u napajanju, da je mozda oslabilo ili sl. pa sam iskopcao sve potrošaće, USBove, dodatne nepotrebne kartice, 1 x 250 mm vent, LED diode, itd. Dalje se događa isti problem. S time da nekada (uglavnom) zablokiraju miš i tipkovnica, ali onda miša ukopcam preko USB-a umjesto njegovog starog prikljucka i onda tako radi. Isto tako pržilica mi pri paljenju kompa beskonacno pokusava izvrtiti CD (prazna je) i zuji, kopa, svijetli lampica... i win se ne dizu dalje. Tako da sam iskopcao przilicu iz kompa i tako bez nje se upali normalno. Ali se i dalje nakon nekog vremena ili ugasi skroz ili nestane slike na ekranu (potreban je restart kompa) ili se zablokiraju mis i tipkovnica. Probao sam vaditi RAM kartice pa kombinirati al uvijek isto bez obzira na njih.

Dalje po meni ostaje samo maticna kao krivac za sve, ali mi je problem sto imam garanciju na sve no ukoliko na reklamaciju donesem nešto što nije sigurno da li radi ili ne, moram placati 150 kn troskove detekcije kvara, a ako donesem ono sto je 100% sigurno pokvareno onda ne placam nista.

Pa bih molio pomoc! U cemu je problem?

streetrace777
03-02-2010, 06:42
slucaj sljedeci:

racunalo A prilikom paljenja ne pokazuje nista osim crnog ekrana, necuje se nikakv zvucni signal, ventilatori rade, monitor na stand by.
nakon vadjenja graficke kartice i spajanja monitora na integriranu karticu komp se pali normalno.

prilikom ubacivanja navedene graficke kartice u racunalo B, sustav radi normalno i bez problema

Ja ovaj problemi dan danas imam. " maticne sam promjenio i radilo bi kratko vrijeme i ondaopet ovo. Ali kod mene jezanimljivo da se nekad upali i proradi a nekad ne...

C
04-02-2010, 14:03
Kompjuter A vjerojatno nema dostojno napajanje za tu grafičku. :)
Ili je otišla matična ploča, ili čak ne podržava tu grafičku.
Da nam malo kažeš konfiguracije, odmah bi ti znali reći gdje je točno problem i kako ga riješiti.

Görtosing
05-02-2010, 00:59
evo ja stavio svoju konfu i sve, a nitko nista ...?