PDA

Pogledaj cijelu verziju : PC Crash



rudeboy95
29-01-2010, 09:16
Znači PC mi se crasha na sve igre sa malo novijom grafikom. Uopce mi ne trza (šteka, trokaje) niti ništa. Ovo sam najviše primjetio na DA:Origins i Fallout 3.
Nakon 5-15 min mi se komp jednostavno ugasi (može nekad potrajati i do pola sata dok se ne ugasi), ne resetira se, nego baš ugasi. Prašina nije sigurno, očistio sam je danas. Može bit da je vent, Domy mi je nešto objašnjavao kako napraviti da vent se vrti bolje al nisam baš skužio.
Možda je i do Windowsa, nisam ih reinstalirao 2 godine. Ako mislite da je do toga, jel mi moze neko dat link za neki guide za reinstalanje winsa koji cu moc isprintat. Windowsi i podatci su mi na istoj particiji čisto da se zna.

Evo slika ATI Overdrive taba, pa mi objasnite kako taj vent namjestit..
http://img689.imageshack.us/img689/8753/oujea.jpg

josip_kraš
30-01-2010, 10:33
Događalo se ljudima da im prašine nema na hladnjaku ali im se zato skorila termalna pasta.
Bolje daj temperature CPU.Također, moguće je da imaš preslabo napajanje.

zoky
30-01-2010, 10:51
Napiši svoju konfiguraciju!

Pogledaj temperature cpu-a i gpu-a, testiraj grafu ( neki 3dmark), procesor (npr. orthos) možeš i memoriju (memtest) i naravno usput prati temperature.

Ja mislim da je pregrijavanje problem, mada može biti i preslabo napajanje, al mislim da bi ti se komp onda restartao a ne ugasio, al ne mora biti.

Ako vidiš da se ti nešto pregrijava, ne ostaje ti drugo nego da izvadiš sve iz kučišta i sve lijepo počistiš i zamijeniš paste gdje se moraju mijenjati...

A što se tiče windowsa, imaš ovdje sve od A do Ž objašnjeno; kako instalirati i optimatizirati
viewtopic.php?f=97&t=26317 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=97&t=26317)

Baci se na posao... :wink:

rudeboy95
30-01-2010, 14:38
Fala puno, upravo reinstalliravam Winse. Sad sam na formatiranju. Beskrajno traje :cry: ...

josip_kraš
30-01-2010, 21:39
To ti neće pomoći.

rudeboy95
31-01-2010, 00:49
To ti neće pomoći.
Ma znam, ali mi se ionako i ovako nakupilo smeća na kompu u ove dvije godine, čak je i neka windows komponenta (crss.exe ili tako nešto) bila zaražena trojanom.

Inače, konfa je:
AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4000+
1,00 GB Rama
ATI Saphire HD 2600 PRO