PDA

Pogledaj cijelu verziju : MetallicA



Stranica : 1 [2] 3

Fenrir
10-07-2007, 11:28
Heh,kad poslušaš 824 live izvedbe,onda ćeš vidjeti da to nije točno! :rotfl:
Očekivao si da će ti se neko divit radi, pazi riječima: OSAMSTO DVADESET I ČETIRI live snimke, attention whore :?

Ps1ho
03-08-2008, 21:26
yes, YES IT IS ALIIIIVEEEE !!!!!!!!!!!

e sad kad sam ga revivao, nije za kurac, naime jos niko nije stavio (mislim) pa cu ja,
Metalličin novi album izlazi negdje u 9. mjesecu, mističnoga imena Death Magnetic
a na trailerčiću se može čuti nešto materijala, meni je oke, a najvise me veseli sto kirk opet malo solira

linkača:
EH1hYJmmm7I
http://www.missionmetallica.com/S- tu se na ovim filmicima moze cut solo

Sickmanno1
04-08-2008, 13:06
Jedva cekam...toliko jedva cekam da sam vec skino jedno 2-3 fake albuma :(

kikl0p
04-08-2008, 15:23
pocnem citat Psihov post i zabrijem da ce doc u hr lol

Worthaur
04-08-2008, 17:37
pocnem citat Psihov post i zabrijem da ce doc u hr lol
doci ce... sam sto nema jos informacija o tome

Ps1ho
09-08-2008, 19:57
ako ce dolaziti, bolje vam je da okupite ekipicu od oko 20 000 ljudi, u protivnom ce opet bit "tehnickih problema" :)

Baldrick
12-08-2008, 02:13
pocnem citat Psihov post i zabrijem da ce doc u hr lol
doci ce... sam sto nema jos informacija o tome
sad će death magnetic turneja, pa će da se vrnu na balkan, valjda.. ako dođu u srbiju idem sigurno, za ostale 50%..


Metalličin novi album izlazi negdje u 9. mjesecu, mističnoga imena Death Magnetic

izlazi 12. septembra, mada će verovatno pre toga da se pojavi na internetu.. a još pre toga će da izađe valjda singl, a na singlu neka obrada.. e, ja tu obradu čekam više od albuma, garage inc, naročito cd drugi, mi je omiljeni album, slušam ga godinu dana stalno, ne verujem da će skoro da mi dosadi.

death magnetic meni nije mistično, nego glupo.. mislim, glupo zvuči. a i nije gramatički ispravno.. ako su već morali da ga nazovu tako, onda bolje death magnet.

naravno,uz mejdene naj :pray:
čuo sam od jednog lika da bilo ko sluša mejdene, ne voli metaliku.. i obrnuto. naravno, netačno.

albumi meni redom

1.Ride the lightning
2.Master of Puppets
3.Kill em all
4.And Justice for all
5.Black album
6.Load
7.St. Anger
8.Reload

1. load
2. st. anger
3. reload
4. ride the lightning
5. kill em all
6. metallica
7. master of puppets
8. ...and justice for all

kad bi se garage inc računao, bio bi, naravno, prvi.


btw. blitzkrieg je meni bolji originalan (od blitzkriega) dok je whiskey meni jedna od naj obrada(jeste culi original od thin lizzya?!?)
meni nije, jedino je blitzkrieg sa buried alive singla dobar, al onaj sa albuma je shit, teški.. više mi se sviđa metaličin zvuk gitara, solo je bolji 5x, a hetfieldova boja glasa mi se mnogo više sviđa od one pevača blitzkriega (ross nešto, beše?). a whiskey in the jar jeste bolja nego od thin lizzy, mada mi je nekako prenabudžena..

kad već pričam o metaličinim obradama, najdojajnija je mercyful fate, to su vam 11 (i po) minuta savršenstva.. jeste, isto sviraju kao donner/sherman, ali je produkcija mnogo bolja i nema king diamonda..


inace,Kirk Hammet je predobar gitarist,znam da je jedne godine proglasen naj gitaristom :pray:
pa i nije baš, hetfield piše skoro sve rifove, hammett samo solaže.. a solaže u metalici su uglavnom ništa posebno.. ima izuzetaka, ali.. dobar gitarista je onaj ko smišlja dobre rifove, zato je iommi car.


šta je vama¨!A kako tek sviraju Slash,Duff i Izzy

oni mu nisu ni do koljena...velika je razlika između rock i trash metala..trash je teži za svirat
nije tačno.. sve vrste roka i mjetala su veoma lake za sviranje.. mislim, ono tehnički, teško je smisliti dobar rif.

znam..isto je meni to cudno,ali nema veze Cliff je na boljem mjestu sada :cry: :cry:
pomešao si klifa i kirka.. a satrianiju džabe tehnika, kad je dosadan.. lako je biti tehnički dobar, al smisliti dobar, interesantan rif.. teže mnogo. angus young je reko nešto kao: ''solaže su lakši deo posla.''

ne mogu se prisiliti da slušam metallicu(više preferiram AC/DC)
kakve veze imaju ac/dc i metalika? btw, ako ti se sviđa ac/dc (a sviđa ti se), probaj da slušaš load od metalike.. jes' da nemaju nekih sličnosti, al možda ti se svidi.

pogledajte temu ''mjetal'', okačio sam link za skidanje nove pesme metalike, koju su svirali na ozzfestu juče.. il prekjuče. cyanide.. nit smrdi, nit miriše, preslušao sam jednom, i mrzi me opet.

Dreamer Deceiver
12-08-2008, 09:23
ali glavno da su albumi koji su napravljeni samo za dobru prodaju i mtv na visokom mjestu :(

narf
12-08-2008, 10:37
sad bumo vidli kak ce novi album ispast.. nadam se ne kao St. Anger.

Maloki
12-08-2008, 11:35
nije tačno.. sve vrste roka i mjetala su veoma lake za sviranje..
Da, sve je to lagano za svirati, naš vrsni poznavatelj glazbe Baldrick se sam u to uvjerio odsviravši najkompliciranije riffove i solaže koristeći samo 2 prsta.



znam..isto je meni to cudno,ali nema veze Cliff je na boljem mjestu sada :cry: :cry:
pomešao si klifa i kirka..
Ne, ti si pomješo Klifa i Kirka. Klif je mrtav, Kirk je živ. Amen.

Sickmanno1
12-08-2008, 11:47
1. load
2. st. anger
3. reload
4. ride the lightning
5. kill em all
6. metallica
7. master of puppets
8. ...and justice for all

Meni isto tako, samo obrnutim redom....

Baldrick
12-08-2008, 11:55
ali glavno da su albumi koji su napravljeni samo za dobru prodaju i mtv na visokom mjestu :(
otkud ti znaš za šta su napravljeni? znaš da je black album njihov najprodavaniji, a ne ovi drugi, pa ne vidim da niko priča za black da su se prodali.. u svakom slučaju, možda i jesu, možda i nisu, to niko ne može da tvrdi, osim ako ne upozna nekog iz benda.


nije tačno.. sve vrste roka i mjetala su veoma lake za sviranje..
Da, sve je to lagano za svirati, naš vrsni poznavatelj glazbe Baldrick se sam u to uvjerio odsviravši najkompliciranije riffove i solaže koristeći samo 2 prsta.



znam..isto je meni to cudno,ali nema veze Cliff je na boljem mjestu sada :cry: :cry:
pomešao si klifa i kirka..
Ne, ti si pomješo Klifa i Kirka. Klif je mrtav, Kirk je živ. Amen.
1. da, mogu da odsviram i najkompliciraniji mjetal rif.. treba mi sat vremena da ga uvežbam, možda 2-3 ako koristim samo 2 prsta.. ako je po lestvici, a pošto je to rock onda je 50& šanse da se rif sastoji samo od power akorda, koji se i sviraju sa dva prsta.. za mjetal je to 80%.. pa ti vidi kolko je to teško.

2. ma reko je pre toga da je klifa učio satriani.. a satriani je učio kirka, to kažem.

Baldrick
12-08-2008, 12:36
kome se stavovi vremenom ne menjaju je budala. stara narodna poslovica.

Bob Dylan
12-08-2008, 15:06
nadam se da će metaca doć u hrvatsku uskoro...idem na koncert sigurno,,maidene propustih tako da je ovo obvezno...jednostavno moraju doć.,.,.

Dreamer Deceiver
12-08-2008, 18:06
@baldrick

PA i sami su izjavili u nekom intervju da su novim albumima htjeli doprijeti do što više publike i da ih što više ljudi sluša, a kad su radili st. anger njihovi uzori ( pročitaj dobro uzori ), ali UZORISsu bili nu metal bandovi kao linkin park i limp bizkit. Zar neki balavci trebaju biti uzor nekim thrash metal legendama. Uzori u prodavanju što više albuma, da.
2. Što se tiče kliffa zajeba son se, misli son na kirka :D

Baldrick
12-08-2008, 18:29
možda, ali muzički st. anger nema skoro nikakve veze sa nuom.. jedino je shoot me again nu i all within my hands, nije čist, al podseća na soad.

a dal su se prodali.. ako su oni tako izjavili, ok, ali ipak load i reload su mnogo dobri albumi.. što se mene tiče mogu češće da se prodaju. mada, ne moraju, gle kolko para imaju.. a i popularnost.

Kenyi
12-08-2008, 18:44
st. anger>>>>>>>>> http://www.explosm.net/db/files/Comics/Dave/comictallica6.png

Dreamer Deceiver
12-08-2008, 22:33
možda, ali muzički st. anger nema skoro nikakve veze sa nuom.. jedino je shoot me again nu i all within my hands, nije čist, al podseća na soad.

a dal su se prodali.. ako su oni tako izjavili, ok, ali ipak load i reload su mnogo dobri albumi.. što se mene tiče mogu češće da se prodaju. mada, ne moraju, gle kolko para imaju.. a i popularnost.

ruku na srce, koliko god neki ljudi srali protiv blacka i loada meni su ti albumi dobri ( black je bolji ) a load je prosječno djelo za ponekad poslušati dok su mi reload i st anger smeće. Ne želim rec da tamo nema dobrih stvari jer ih ima, ali jebiga za razliku od prethodnih vrlo loši albumi.

Baldrick
12-08-2008, 22:43
od njih ne volem samo mastera i justice albuma.. justice volem samo blackened, a master master, battery i damage inc.. može i orion. svi ostali albumi su mi dobri, a od ride the lightning pa naviše odlični.

Death By Sexy
12-08-2008, 22:44
biće mi loš nov album...

Sickmanno1
12-08-2008, 22:51
ruku na srce, koliko god neki ljudi srali protiv blacka i loada meni su ti albumi dobri ( black je bolji ) a load je prosječno djelo za ponekad poslušati dok su mi reload i st anger smeće. Ne želim rec da tamo nema dobrih stvari jer ih ima, ali jebiga za razliku od prethodnih vrlo loši albumi.

Meni Black mnogo dobar album...tamo mi je i najbolja pjesma...Enter Sandman...

Load mi je dosta los...mislim volim svaki album od Metallice na svoj nacin...al ono meni je Load losiji cak i od St. Angera...

Baldrick
12-08-2008, 22:56
i meni je sandman najbolja pesma, a sa blacka odlična je još samo wherever i may roam.. a dobre skoro sve.. sem the struggle within, to smara mnogo.

Maloki
12-08-2008, 23:29
Sandman me užasno živcira. Sa Black Albuma su mi odlične Wherever I May Roam i Unforgiven, iako moram priznati da mi je Unforgiven II daleko bolji od jedinice :shy:

Baldrick
12-08-2008, 23:39
naravno da jeste, čak mislim da je možda i bolja od fade to black.. ali nije. ali je blizu.

Sickmanno1
12-08-2008, 23:52
Sandman me užasno živcira.

Nevolim te vise :(

Baldrick
12-08-2008, 23:59
ma očigledno da dečko misli da je cool ako ne voli one najpoznatije pesme.. verovatno ne voli i nothing else matters. sad će da se javi sa vađenjem, to uvek rade kad znaju da su provaljeni.

Dreamer Deceiver
13-08-2008, 00:33
iskreno meni je enter sandman jedna od najlošija njihovih pjesmi. Nikad nisam shvaćao zašto je ljudi toliko vole. God that failed :pray:

Sickmanno1
13-08-2008, 00:57
iskreno meni je enter sandman jedna od najlošija njihovih pjesmi. Nikad nisam shvaćao zašto je ljudi toliko vole. God that failed :pray:

Ni tebe vise nevolim :(

Baldrick
13-08-2008, 00:58
zbog mnogo dobrog rifa..

Dreamer Deceiver
13-08-2008, 09:14
iskreno meni je enter sandman jedna od najlošija njihovih pjesmi. Nikad nisam shvaćao zašto je ljudi toliko vole. God that failed :pray:

Ni tebe vise nevolim :(

budi mi prijatelj :(

Maloki
13-08-2008, 11:17
ma očigledno da dečko misli da je cool ako ne voli one najpoznatije pesme.. verovatno ne voli i nothing else matters. sad će da se javi sa vađenjem, to uvek rade kad znaju da su provaljeni.
Je, prokužio si me, ja to radim da budem cool :(
1. Da, mislim da sam kul jer mi se ne sviđa Enter Sandman. Jebiga, želim biti alternativan.
2. Ja se nemam kaj izvlačit
3. Nothing Else Matters nije ništa posebno, Unforgiven II i Welcome Home (Sanitarium) su njihove najbolje balade. Kraj rasprave.

Pusa :*

###DK###
13-08-2008, 11:29
Meni su najbolje Sad But True i Unforgiven.
A nije ni Enter Sandman loša.

Baldrick
13-08-2008, 12:10
kad se priča o baladama fade to black.

Jerry
13-08-2008, 12:11
fade to black,nothing else matters :pray:

Norther
13-08-2008, 12:37
ma očigledno da dečko misli da je cool ako ne voli one najpoznatije pesme.. verovatno ne voli i nothing else matters. sad će da se javi sa vađenjem, to uvek rade kad znaju da su provaljeni.
jel se moras ti pravit pametan stalno, a u biti pises najvece gluposti na ovom forumu.
ako mu se ne sviđa sandman, dobro, nemas se ti tu sta pravit pametan vise, i srat. :roll:

inace.
creeping death \o/ ^^

Baldrick
13-08-2008, 12:48
jedina koju volim sa justicea.. džao mi što je nisu svirali u bugarskoj, a svirali and justice for all, one i harvester of sorrow sa tog albuma.. a najbolje jok.

Maloki
13-08-2008, 13:29
Blackend je predobra stvar, kao i cijeli AJFA ^^

GaTa666
13-08-2008, 17:19
Meni je Blackened sjajna pjesma...voli li je jos ko?
Blackend je po meni njihova naj pjesma.
Odlicna stvar.
Osim toga volim i Unforgiven, Until it Sleeps, Seek and Destroy..........

EDIT: Vise volim Metallicu nego mejdene :P
Samo da nije bilo prokletog St. Anger-a

Flippy
13-08-2008, 17:50
Najbolje su mi pjesme iz S&M Albuma.

Master of Puppets :pray: :pray:

Jerry
13-08-2008, 22:32
@gata
mejdeni su bogoviiiiii

Sickmanno1
13-08-2008, 22:52
@gata
mejdeni su bogoviiiiii

ti ovdje nemas pravo glasa...st. anger gay :P

Electromaster
13-08-2008, 22:53
Seek and Destroy FTW :P

Outmind
14-08-2008, 20:01
Meni najbolje pjesme su redom:

1./2. (fkt se nemrem odlučit) Fade 2 black / To live is to die
3./4. (ista stvar) One / sanitarium
5. Creeping death
6. metal militia
7. Exe of the beholder
8. Master of puppets
9. Blackened
10. and justice for all

Kad će nvi album btw?

whiskey
14-08-2008, 20:49
Kažu da ce iduci misec.

amirix
14-08-2008, 20:54
evo popis pjesama sa najnovijeg albuma Death Magnetic:

That Was Just Your Life
The End Of The Line
Broken, Beat & Scarred
The Day That Never Comes
All Nightmare Long
Cyanide
The Unforgiven III
The Judas Kiss
Suicide & Redemption
My Apocalypse

od ovih starijih volim : Master Of Puppets,Enter Sandman,Nothing Else Mather,Fade To Black,The Unforgiven,From Whom The Bell Tolls,Sad But True,One,Seek And Destroy.............

Maloki
14-08-2008, 21:28
Poslušah Cyanide. Nevalja mi :(

Sgt. Bull
19-08-2008, 22:44
The Unforgiven III
Sada znam da su ga definitivno uništili :(
Cyanide je veoma veoma loša pjesma... ali baš loša :( no more mtca...

Dreamer Deceiver
20-08-2008, 09:10
zar ne mogu prestat radit albume i raditi turneje i živjet na staroj slavi :(
bolje to nego novi st. anger

amirix
20-08-2008, 12:31
kad vrijeme dođe__znat ćemo da li su ga usrali

Baldrick
21-08-2008, 13:35
master. master!!!

danas izlazi singl, tj. emituje se na radiju ili na televiziji, zaboravih đe.. day that never comes.

Baldrick
21-08-2008, 20:50
eve ga:

http://www.myspace.com/metallica

Kenyi
22-08-2008, 13:22
Kenyi says:
ako ce ovo
Kenyi says:
bit thrash
Kenyi says:
onda nek se ubiju
-|- Worthaur -|- says:
thrash nece
-|- Worthaur -|- says:
al trash
-|- Worthaur -|- says:
oce

Sickmanno1
23-08-2008, 16:52
Ja sam zadovoljan sa Siglicom....po meni vec ta jedna pjesma bolja od cijelog St. Anger...

Jedino Lyricsi malo suxxaju :(

Baldrick
25-08-2008, 13:38
odlična pesma, što je više slušam sve mi je bolja, samo da znate da ovo nije konačna verzija, biće mnogo bolje producirano na albumu.. ovako je slušajte na nekom dobrom plejeru, ne čuju se dobro gitare na krš zvučnicima koje verovatno imate na kompu.

mnogo dobri riffovi oko 6:20 i onaj kad krene ''love is a four letter word!'' samo da znate four letter word je na engleskom fraza koja se odnosi na psovke..

Baldrick
26-08-2008, 00:24
http://www.trablmejker.com/emisije/2/962

zanimljiv intervju sa hetfieldom.

Burek_fr0m_SPACE
26-08-2008, 11:25
Zadnjih dana sam dosta slušao Metallicu, tačnije pre-St.Anger pjesme (Master of Puppets, Fade to Black, Enter Sandman, One, Wherever I May Roam i sl. klasike). I onda poslušam "Day That Never Comes". I onda mi dođe da se skupim u fetalni položaj i u suzama zapitam gdje je nestala ona Metallica koju sam znao i volio. Ako se mene pita, ta pjesma ne liči ni na šta, a najmanje na Metallicu. Pokušaću ne suditi dok ne čujem cijeli album, ali za sada sam vrlo, vrlo (vrlo) razočaran.

Baldrick
26-08-2008, 13:18
poslušaj je na plejeru, ako slušaš na kompu, a imaš neki krš 2.1 sistem neće da zvuči dobro jer je produkcija očaj... kažu da neće da bude takva na albumu. razumem da se nekom ne sviđa pesma, ali ne i jebački rif ala melissa na 6:20. obrati pažnju.

Baldrick
26-08-2008, 14:00
zaboravih da stavim, my apocalypse cela:

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbe ... mID=103518 (http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=103518)

Death By Sexy
27-08-2008, 10:22
loša im je nova pjesma... uopće mi se ne sviđa... tuga

Dreamer Deceiver
27-08-2008, 11:43
teško sranje... :(

Burek_fr0m_SPACE
27-08-2008, 16:20
poslušaj je na plejeru, ako slušaš na kompu, a imaš neki krš 2.1 sistem neće da zvuči dobro jer je produkcija očaj... kažu da neće da bude takva na albumu. razumem da se nekom ne sviđa pesma, ali ne i jebački rif ala melissa na 6:20. obrati pažnju.
Nema te audio opreme koja će nadoknaditi nedostatak kreativnosti.

MasaKrisT
27-08-2008, 16:34
Ovo je odlicno receno:)poslusao novi singl,ocaj,di je to od Metallice...da je Harrisova kcer tak sta napravila,razumio bi...ovako..bah..davno su trebali u mirovinu,nemaju oni snagu mejdena ili Manowara;)

Baldrick
28-08-2008, 12:13
poslušaj je na plejeru, ako slušaš na kompu, a imaš neki krš 2.1 sistem neće da zvuči dobro jer je produkcija očaj... kažu da neće da bude takva na albumu. razumem da se nekom ne sviđa pesma, ali ne i jebački rif ala melissa na 6:20. obrati pažnju.
Nema te audio opreme koja će nadoknaditi nedostatak kreativnosti.
meni se pesma sviđa, tebi ne. nema to veze sa kreativnošću.. da li su kreativni nemam pojma, a i nije mi bitno, po strukturi podseća na fade to black, a po riffovima ni na šta.. barem mene.

Duke of Earl
28-08-2008, 15:56
Šta kažete na novi singl My Apocalypse (lngybF6ldlk)S?

Meni je stvar jako dobra, dosta baca na Slayer, po solaži i vokalima, ako će ostatak albuma ovako zvučati, onda bi im ovo mogao bit najbolji album poslije prva četiri i konačni, barem djelomični, povratak Thrash Metal-u nakon dugih 20 godina. Jedino mi je produkcija malo čudna, vokal mi je nekako preglasan, ali to će sigurno bit drukčije na albumu, stvarno se nadam da neće to usrat.

Baldrick
28-08-2008, 15:59
već sam postavljao malopre, niko se ne oglašava. meni je dobar, al kopija slejera, a ja ne volim slejer, bolje su mi druge dve. ako oćete rapid linkove, kažite, imam i za day live...

Maloki
28-08-2008, 15:59
Bubnjevi i vokal su previše izraženi, ali je stvar ipak bolja od The Day That Never Comes

Death By Sexy
28-08-2008, 16:03
stvarno vuče na sleja.. al nekak mi previše štopa gitaru.. ne znam

Baldrick
29-08-2008, 02:45
Stavros Pamballis of UK's Terrorizer magazine has just had an opportunity to listen to the new METALLICA album "Death Magnetic" in its entirety. His knee-jerk first impressions follow.

"If you could timewarp back to 1983 with a copy of 'Death Magentic' in your hands and play it to the spotty, longhaired brats who'd just finished recording 'Kill 'Em All', they would have no problem at all recognizing themselves in its epic song structures, jaw-dropping guitar work (all buzzsaw guitars and face-melting solos) and sheer whiplash-inducing energy. In fact, they'd probably be impressed.

That's right kids, for once, you can believe the hype: 'Your' METALLICA are back and they've brought their balls with them this time.

"The album is so complex, so riddled with stops, starts, breakdowns and solos that, much like '…And Justice For All' it is virtually impossible to digest in one sitting but a few questions can be answered:

"Is it thrash? Hell yes! At times anyway. Opener 'That Was Your Life' is the heaviest thing they've done since 'Battery' while 'All Nightmare Long' sounds like it was written by SLAYER. On the whole, the album feels like the missing link between '...And Justice For All' and 'The Black Album'. James' vocals, have something to do with this as he rarely uses the low growl of the early days, opting for the higher registers of the Bob Rock days.

"How's the production? Runs rings around 'St Anger', but that's not saying much. Very strong on the whole but the drums are a little too high in the mix and the dynamics suffer as a result. Recalls the Black Album at times but with a hint of 'Reign In Blood'.

"What are the highlights? Almost every song on this album is at the very least interesting. 'Judas Kiss' is an instant, moshpit-firendly classic while 'Unforgiven III' is the album's true epic ballad. Let's just say it blows both of its namesakes out of the water.

"Okay...any negatives then? Lars Ulrich. The guy's limitations are laid bare by the spectacular guitar work on this album.

"So, is it as good as the 'First Four'? Only time will tell... Probably not, but at least it sounds like it belongs to the same back catalogue as those albums. A METALLICA (written the old way) album through and through!"

Death By Sexy
29-08-2008, 08:54
SJames' vocals, have something to do with this as he rarely uses the low growl of the early days, opting for the higher registers of the Bob Rock days.
zake rarely? meh
a dobro presušat ću album pa ćemo vidjeti.. nisam optimist baš

Sickmanno1
29-08-2008, 09:20
Isuse kak ste vi zahtijevna publika....ah gitara mi je slaba, ah vuce mi na slayer, ah vokal je preglasan...omfg...

Koju kujac vi hocete?

EDIT: I nemojte mi spominjat Iron Maiden...sve poslje 90' je tesko sranje od Maidena...samo nije tesko precijenjeni Fear of the Dark....mislim, ak nije tak, zasto je to jedina stvar poslje 90' koju izvode na koncertima?

MasaKrisT
29-08-2008, 09:24
staru metallicu,a ne smece koje nam sad uvaljuju?:) tak ti je to kad si dobar bend,postavis standarde i moras ih drzat..pogledaj stratovarius recimo,usrali su par zadnjih albuma i gotovo ih nitko vise ne slusa...

Sickmanno1
29-08-2008, 09:29
staru metallicu,a ne smece koje nam sad uvaljuju?:) tak ti je to kad si dobar bend,postavis standarde i moras ih drzat..pogledaj stratovarius recimo,usrali su par zadnjih albuma i gotovo ih nitko vise ne slusa...

Stratovarius je band koji si to nemoze priustit....Metallica da napravi Gas, Gas Metal izvedbu imat ce publiku 10 puta vecu od vec spomenutog banda da naprave najbolji Metal album 21 stoljeca...tuzno ili istinito?

Cthulhu
29-08-2008, 11:17
metalica su meni bili najbolji u load/reload fazi,ovi novi albumi su totalno sranje.

Dreamer Deceiver
29-08-2008, 11:44
Isuse kak ste vi zahtijevna publika....ah gitara mi je slaba, ah vuce mi na slayer, ah vokal je preglasan...omfg...

Koju kujac vi hocete?

EDIT: I nemojte mi spominjat Iron Maiden...sve poslje 90' je tesko sranje od Maidena...samo nije tesko precijenjeni Fear of the Dark....mislim, ak nije tak, zasto je to jedina stvar poslje 90' koju izvode na koncertima?

želiš reć da su x factor, brave new world , a matter of life and death i virtual xi loši albumi ? To su meni prejebeni albumi.
Što se tiče metallice, meni jebiga je dobrasamo the day that never coms od novih stvari.. bumo videli

Sickmanno1
29-08-2008, 12:05
želiš reć da su x factor, brave new world , a matter of life and death i virtual xi loši albumi ? To su meni prejebeni albumi.

Da upravo to zelim reci....vecina govori kako kod Metallice valjaju samo prva 4 albuma....i donekle se i slazem...dobro ja bi rekao prvih 5, da su na vecoj razini od ostalih...ista stvar je i sa Maidenom....niti jedan album poslje No Prayer for the Dying nije ni blizu po kvaliteti starijih albuma....

Baldrick
29-08-2008, 12:17
a stvarno, hetfieldov glas nikako ne odgovara ovakvoj muzici.. ako već sviraju slejer, treba bar malo tako da peva, on sad našo da peva slavujski preko thrasha.

Maloki
29-08-2008, 12:59
Al fkt, bubnjevi na ovoj "My Apocalypse" su mi preloši, nekako zvuče... glupo? :(
I Jamesov glas je skroz otišo i više uopće ne valja. Jbga, tak ti to kad piješ i pušiš ko turčin :(

Baldrick
29-08-2008, 13:11
nije to od pića, od pića ti glas zvuči kao lemijev, a hetfield peva čisto što ne priliči ovakvoj muzici. ne znam na šta misliš kad kažeš otišo, svakome glas mutira, normalno da neće da zvuči kao u osamdesetim. verovatno bi čovek zbog tog silnog opijanja mogao da peva mnogo hrapavije i grublje, ne znam što se ovako radi.

MasaKrisT
29-08-2008, 13:19
želiš reć da su x factor, brave new world , a matter of life and death i virtual xi loši albumi ? To su meni prejebeni albumi.

Da upravo to zelim reci....vecina govori kako kod Metallice valjaju samo prva 4 albuma....i donekle se i slazem...dobro ja bi rekao prvih 5, da su na vecoj razini od ostalih...ista stvar je i sa Maidenom....niti jedan album poslje No Prayer for the Dying nije ni blizu po kvaliteti starijih albuma....
sviraju do 90 jer je takva turneja,nagodinu kad bude druga svirat ce druge stvari...zadnji album je jeben njihov,snimili su ga u 2mj i odlicno je ispao...a albume sa blazeom ne slusam:) back na metallicu,nemaju vokal vise,neda im se svirat solaze,muzu pare iz unforgivena 3 rofl,mislim stvarno...;)Sto se tice onog da si stratovarius to nemoze priustit,istina ,al tuzno je da metallica moze sam zato sto je razvikanija sta ne?:)

Baldrick
29-08-2008, 13:30
muzu pare iz unforgivena? pa njima bi bilo potpuno isto da se ta pesma ne zove unforgiven, nego drugačije.. s obzirom da je nisu objavili kao singl. i na novom albumu ima solaža, i to bez wah wah, samo ih na st. angeru nije bilo, mada meni i ne smeta to.

Sickmanno1
29-08-2008, 13:42
back na metallicu,nemaju vokal vise,neda im se svirat solaze,muzu pare iz unforgivena 3 rofl,mislim stvarno...;)Sto se tice onog da si stratovarius to nemoze priustit,istina ,al tuzno je da metallica moze sam zato sto je razvikanija sta ne?:)

Pa ima solaze na prvom singlici ^^...

Slazem se da je tuzno...makar sam veliki fan metallice, al istina je istina...

Baldrick
30-08-2008, 22:53
a i nije da nemaju vokal - hetfield je baš opako otpevao cyanide, naročito onaj ''the thing is...'' blaži deo.

Ps1ho
03-09-2008, 09:35
Ekipa, Death Magnetic prerula.

narf
03-09-2008, 10:28
Ekipa, Death Magnetic prerula.

bit će kampiranja ispred shopova.. :D

Ps1ho
03-09-2008, 11:13
Oke, sad sam ga preslušo do kraja
Album je miljama ispred st.angera, ali opet nije neki najbolji, taman negdje u sredini cisto solidan album
ima pjesama koje mi ne leže, al opet ima onih koje mi prerulaju, sve u svemu, odličan album, sam nek nastave u tom smjeru

Sickmanno1
03-09-2008, 12:05
Meni je album :pray:

Ps1ho
03-09-2008, 12:33
Oke sad sam uvjeren
Suicide & Redemption mi je tako jaka stvar, isuse dragi bože kako rula :pray:

MasaKrisT
03-09-2008, 13:09
posluso pol albuma,i prebacio na bodome,nisam mogao vise slusat:)

Sickmanno1
03-09-2008, 13:11
posluso pol albuma,i prebacio na bodome,nisam mogao vise slusat:)

ni necudim se ak slusas bodome :D

Ps1ho
03-09-2008, 13:18
posluso pol albuma,i prebacio na bodome,nisam mogao vise slusat:)


kad si fag :(

Baldrick
03-09-2008, 13:30
eve ga u 320:

http://rs578.rapidshare.com/files/14220 ... gnetic.rar (http://rs578.rapidshare.com/files/142202540/Death_Magnetic.rar)

skida se, jedva čekam...

Death By Sexy
03-09-2008, 13:34
hvala.. skida se.. za uzvrat uzmi bananu

narf
03-09-2008, 13:59
posluso pol albuma,i prebacio na bodome,nisam mogao vise slusat:)

ni necudim se ak slusas bodome :D

potpis.

narf
03-09-2008, 14:00
hvala.. skida se.. za uzvrat uzmi bananu

a i ti buš najmanje opomenu :D

MasaKrisT
03-09-2008, 14:21
posluso pol albuma,i prebacio na bodome,nisam mogao vise slusat:)

ni necudim se ak slusas bodome :D


sta je to trebalo znacit;)?

Sgt. Bull
03-09-2008, 14:23
Ovo se zove albumom? Malo jada od pjesama? Čovjek je spreman za penzije, jer ove pjesme ne valjaju ni 5%, preslušah 2-3 pjesme (uključujući i toliko željeni Unforgiven III) i odlučih da su dva prva dijela ipak bolja... ffs ovo ničemu ne liči, ali uistinu za mrvicu je bolji od St. Angera ali inače ostaje pri dnu ljestvice, ubjedljivo su otišli na krivu stazu, htjeli mi to priznati ili ne... šteta :(

Sickmanno1
03-09-2008, 14:30
sta je to trebalo znacit;)?

Zakljuci sam :D

@Sgt. Bull

Posto nemam sta pametno da ti kazem dobit ces par:

:yuck: :yuck: :yuck:

Sgt. Bull
03-09-2008, 14:34
Hah :D Vidi ja sam svoje nade polagao ako ništa u onaj Unforgiven III... ali... : ( eda :yuck: :yuck: :yuck: :P

Ps1ho
03-09-2008, 14:39
de zbilja, svi koji nemaju komplimente na album nek fofnu sa svojim mišljenjem koje uopće nevlja i krivo je


:yuck:

Sgt. Bull
03-09-2008, 14:47
Slušam Mtcu 7 godina, valjda se i moje mišljenje broji :yuck:

MasaKrisT
03-09-2008, 14:59
ma pero je uvrijedjen...davno su oni trebali u mirovinu,al eto treba larsu za ogradu od zlata,pa nek se prodaje garbiđ:=)

Sickmanno1
03-09-2008, 16:35
Slušam Mtcu 7 godina, valjda se i moje mišljenje broji :yuck:

Sry svima ispod 8 se nebroji :P

Duke of Earl
03-09-2008, 17:35
Album je onak, solidan, puno bolji od St. Anger-a, ali ni blizu prva četiri. Pjesme su predugačke, a ne nude puno, tako da će brzo dosadit. Riffovi su prilično neinvenetivni, bubnjanje je blijedo, makar sam to i očekivao od ovog debila L$rsa. Najbolja stvar mi je zasada My Apocalypse, mada mi vokali nikako ne pašu, James već stari lagano. Budem mu dao još par prilika, ali sumnjam da ce mi se mišljenje poboljšat, možda sam i ja očekivao previše.

E da, nedo Bog nekome da ovo nazove Thrash Metal-om.

MasaKrisT
03-09-2008, 17:41
potpis na djuka,rekao je sve sto sam mislio:)

Sickmanno1
03-09-2008, 18:12
Novi album je Trash Metal :D

Pusa Duke :*

Duke of Earl
03-09-2008, 18:22
Hehe, Trash je sigurno :D

Ps1ho
03-09-2008, 18:30
oke, ja slušam metallicu a da se sjećam je tamo od negdje 7 godine, sad iam 17, braco je slušao svakodnevno metallicu

jebo vas kru vise, ko ocekuje da ponovo naprave "prva četri" nek se pokopa
ne mogu vise decki to napravit, to ste se trbali prestali nadat odma iza black albuma

album sam po sebi je pun kurac bolji od st.angera i to mi je dovoljno
nije njihov naj naj, ali opet solidan album, ima 3 stvari koje mi rulaju i men dost

Duke of Earl
03-09-2008, 18:46
Dajte,nije tako lose :(
Ono,poredjujemo album na zalasku njihove karijere sa albumima na pocetku...nema logike...
Ma šalio sam se za trash, samo kažem da album stvarno nije ništa posebno, zato što ima ljudi koji ga uzdižu u nebesa, vidio sam i debile koji ga nazivaju velikim povratkom Thrash Metal-a. Još uvijek stoji sve što sam rekao, ali profiltrirat će se 2-3 dobre stvari s ovog albuma.

whiskey
03-09-2008, 18:58
Popijte par piva uz nove stvari pa onda sudite. Nemojte bit heretici odma :)

Death By Sexy
03-09-2008, 19:00
evo poslušao.. osrednje, nije loše u redu je.. glas mi se ne sviđa na baladama.. moram duže slušat za neku objektivniju i konstruktivniju kritiku

Barathrum
04-09-2008, 12:45
album novi je debelo sranje,
i dalje kill'em all je jedino dobro od metlice.

Sickmanno1
04-09-2008, 13:25
album novi je debelo sranje,
i dalje kill'em all je jedino dobro od metlice.

nije metaljika, vec metallica...

Al thx...zato volim forume...mos vidjet brdo bisera :D

Barathrum
05-09-2008, 08:09
album novi je debelo sranje,
i dalje kill'em all je jedino dobro od metlice.

nije metaljika, vec metallica...

Al thx...zato volim forume...mos vidjet brdo bisera :D


slazem se.
neznam jesi li htio ispast glup ili samo doci u centar pozornosti gluposcu.
budes mi to definirao ako zelis.

slazem se za zadnjim tekstom tvojim.

Sickmanno1
05-09-2008, 12:58
slazem se.
neznam jesi li htio ispast glup ili samo doci u centar pozornosti gluposcu.
budes mi to definirao ako zelis.

slazem se za zadnjim tekstom tvojim.

Naravno, cim nemas sta pametno za reci, preostaje samo reci nekome da je glup...jer lako je tako nesto online raditi...

Itko ko se imalo razumije u Metal nemoze izvaliti da je od Metallice jedino dobar prvi album...

Ps1ho
05-09-2008, 17:23
Ekipica, ako vam pjesme poput Ride the Lightning, Fight Fire With Fire, Creeping Death, Master of Puppets, Welcome Home, ...And Juistice For All, One, kronološki sa prva četri albuma, nevaljaju onda dabogda vam nindže oči iskopale

Death By Sexy
05-09-2008, 17:27
odslušo.. ne valja mi

Ps1ho
05-09-2008, 18:37
http://en.wikipedia.org/wiki/Metallica' ... udio_album (http://en.wikipedia.org/wiki/Metallica's_ninth_studio_album)

hint: pogledajte desno, pod genre :D

King tiger
05-09-2008, 19:39
Kad su casopisi bili objektivni ?

Cthulhu
06-09-2008, 19:33
za novi album svi kažu da je odličan,možda ga poslušam...

MasaKrisT
07-09-2008, 01:37
rekli su to i za raptoxx napajanja...;)

Ps1ho
07-09-2008, 08:44
massa, nemoj se s vatrom igrat, neko odredjeni je soto bez accounta zbog takvih izjava : )

Kenyi
08-09-2008, 09:07
Inace izasao je spot za "The day that never comes" koji je iole naporan i nemastovit. :(

Baldrick
08-09-2008, 15:34
ali se pojavljuje jugo, te ga proglašavam za odličnog.

unforgiven 3 zvuči pevanje ko oasis samo bolje. odlična pesma, samo solaža neko brljanje, očaj..

Barathrum
09-09-2008, 15:16
Ekipica, ako vam pjesme poput Ride the Lightning, Fight Fire With Fire, Creeping Death, Master of Puppets, Welcome Home, ...And Juistice For All, One, kronološki sa prva četri albuma, nevaljaju onda dabogda vam nindže oči iskopale


ride the lightning mi je dobra ali nije od metallice stvar vec dave mustaina, posto u stvaranju te pjesme nije sudjelovao niti jedan clan metallice, kao i the four horseman...
master of puppets mi je bzvz, welcome home mi je za emoe, fight fire with fire je nista originalno, justice je prolazan...

bolje su mi stvari kao seek and destroy, metal militia, motorbreath, whiplash, no remorse... a to su pjesme sa prvog albuma i jedinog koji mi se sviđa od metlice... sve ostalo je tipicni baksuz.

a sto se tice spotova vidi se da je metallica postala smetje, cak i oni su krenuli zarađivati na ratu u iraku.
jad i bijeda, od ocaja neznaju vise sto bi. toliko o njihovoj kreativnosti.

jedini dobar spot koji su napravili:

ssQvYve1t-0

sve ostalo... meni nije jasno kako su dospjeli tako daleko, a zapravo znam. nakon prvog albuma poceli su svirat ono sto drugima odgovara a ne ono sto vole. oni su biznismeni a ne glazbenici zato su im dva zadnja albuma ocajna zajedno sa spotovima.

King tiger
09-09-2008, 16:32
Inace izasao je spot za "The day that never comes" koji je iole naporan i nemastovit. :(
kakva ti je ovo recenica majke ti.

Baldrick
09-09-2008, 16:34
ne pije to baš vodu, pogledaj bilo koji forum po izboru, pa će da vidiš da skoro niko ne voli st. anger.. mislim, možda su se prodali, to niko ko ih ne poznaje ne može da tvrdi, ali nije bitno, ljudi izbace album, ko voli presluša, ko ne sluša nešto drugo i gotovo, meni se st. anger, a naročito load mnogo sviđaju i boli me kurac apsolutno dal su se prodali il ne, bitno da snimaju dobru muziku koja ne mora svima da se svidi.

ono, ne znam šta ti slušaš, ali ako slušaš death, black i slično, onda je normalno da ti se nova metalika ne svidi. kao što meni sigurno neće bilo koji album iz navedenih pravaca, te ih ne nabavljam i pljujem po njima u temama njihovim. naravno, svako ima pravo da izrazi svoje mišljenje, to ne sporim, samo kažem...

Ps1ho
09-09-2008, 18:16
meni nije jasno kako su dospjeli tako daleko, a zapravo znam. nakon prvog albuma poceli su svirat ono sto drugima odgovara a ne ono sto vole. oni su biznismeni a ne glazbenici zato su im dva zadnja albuma ocajna zajedno sa spotovima.


Došli su tako daleko jer su eksperimentirali sa svojom glazbom, a pravi fanovi su to cjenili, i drago mi je da su takvi sad kakvi jesu, da ne sviraju isti kurac 20 godina...

Baldrick
09-09-2008, 19:16
pa nije, obični isečci iz filma sa kojim metalika nema nikakve veze i bend koji svira.. nema radnju, nema ništa. jedino su im spotovi za unforgivene dobri.

Maloki
09-09-2008, 19:57
Meni je spot za Until it Sleeps odličan, kaj god da ljudi rekli za njega.

Baldrick
09-09-2008, 20:04
e da, zaboravih za njega, to im je definitivno najbolji spot.. mada su ispali malko gej.

Bob Dylan
09-09-2008, 20:13
je slušo ko novi album.čuo sam da je procurio...još ga nemam.....se isplati to čut? :)

Sickmanno1
10-09-2008, 23:47
je slušo ko novi album.čuo sam da je procurio...još ga nemam.....se isplati to čut? :)

Meni je album dobar...po kvaliteti meni negdje izmedu Black i Reload s tim da vise vuce na Reload... xD

Baldrick
11-09-2008, 12:47
posle podužeg slušanja, da izrazim svoje mišljenje.. death magnetic je do jaja, maksimalno. heavy mjetal onako kako treba da bude. možda da je produkcija bolja, al zvuči baš ekstra na mojim starim 2.1 zvučnicima, sve pesme su odlične, iako su duge ne smaraju, hetfieldov je otpevao skoro sve odlično, samo mu malo ne leži boja glasa sa bržim pesmama.. ko tom araya, samo hetfield nema glas za to. al je zato unforgiven otpevao bogovski, mislim da mu je to najbolje vokalno delo, onaj deo why can't i forgive meeee.. jes da je tu mnogo kompjuter, al zvuči odlično. baš bih voleo da čujem to uživo. najbolja pesma koja nije balada - cyanide, pa all nightmare long, that was just your life, the end of the line - the slave becomes the master.. ultimativni headbang trenutak, pa onda my apocalypse i broken, beat and scarred i the judas kiss.. pomalo smaraju, ali samo malo. unforgiven i the day that never comes sjajne, jedino mi smetaju očajne solaže na celom albumu, al nema veze, kad se metalika slušala zbog solaža, nikad, to se sluša zbog riffova.

MasaKrisT
11-09-2008, 16:17
ak je to hevi metal,pokopaj me odma.

Baldrick
11-09-2008, 16:33
ako kažeš da nije mjetal, ne seri, nisi kul samo ako pljuješ po metalici. ako kažeš da heavy nije najtačniji izraz, te da bi se mogao svrstati u thrash ili neki drugi mjetal žanr, možda, nije ovaj album ono defaultni thrash ili heavy album.. kao i svi albumi metalike, uostalom.

MasaKrisT
11-09-2008, 17:51
metal je,al hevi metalika nikad nije bila nit ce bit.sad su trash...ugl u tri rijeci dosadni,zastarjeli,neinovativni.

Sickmanno1
11-09-2008, 19:55
MasaKrisT, nhf, al ti nemoj nista pricat o metalu, tvoj band je metal band a imate trubu, wtf? U sta se taj metal pretvorio :(

Maloki
11-09-2008, 20:08
E Sick, nadam se da se zajebavaš :(

Dreamer Deceiver
11-09-2008, 20:12
MasaKrisT, nhf, al ti nemoj nista pricat o metalu, tvoj band je metal band a imate trubu, wtf? U sta se taj metal pretvorio :(

imaju neki bendovi frulice, flautice i šta ja neznam sve pa im niko ne sere u šta se metal pretvorio...

Sickmanno1
11-09-2008, 21:20
E Sick, nadam se da se zajebavaš :(

Zasto?

@Morgoth

A glavno da se po Metallici moze srat u sta se pretvorila....

Cthulhu
11-09-2008, 21:24
ajde se smirite svi zajedno,nema potrebe za vrijeđanjem bendova...
inače,frend mi ima death magnetic i kaže da je odličan,s obzirom da ja nikad nisam bio neki fan metallice neću ga poslušati...

MasaKrisT
11-09-2008, 22:31
MasaKrisT, nhf, al ti nemoj nista pricat o metalu, tvoj band je metal band a imate trubu, wtf? U sta se taj metal pretvorio :(


daj sick,dosad sam te respektirao,nemoj mi padat u ocima zbog ovakvih izjava pliz;)

Sickmanno1
11-09-2008, 22:35
MasaKrisT, nhf, al ti nemoj nista pricat o metalu, tvoj band je metal band a imate trubu, wtf? U sta se taj metal pretvorio :(


daj sick,dosad sam te respektirao,nemoj mi padat u ocima zbog ovakvih izjava pliz;)

Same here...

Mozda sam preburno reagirao, al punkujac mi je tr00 metalaca kojima je je glavni tr00 metalac rekao da metallica nevalja poslje prva 4 albuma i to je zakon. Ok ak ti se nevida metallica napisao si to jednom u topicu od metallice i nemas vise sta onda traziti u tom topicu...

Meni je Metallica najdrazi band, pa se nadam da shvacate zasto burno reagiram na svaku provokaciju...

MasaKrisT
11-09-2008, 22:40
nenenene...aj mirno cemo:)
volim ja metaliku mnogo jako da se razumijemo..samo sam razocaran nekim izjavama tipa Lars:'' ovaj album se mora prodati da se skupi za moju zlatnu ogradu hehehe'' itd...zao mi je toga u sto se metalika danas pretvorila(sorry sto pisem metalika nedami se ccccxD),a sto je mogla biti ak se razumijemo...meni osobno je najjace je ikad itko napravio njihov S&M ,jer i sam spajam puhace sa distorzijom:)tako da ono ak pogledamo realno,nema na ovom albumu niceg inovativnog,odlican potez je stavljanje pjesme pod imenom unforigven 3= veci broj kupaca itd...

Sickmanno1
11-09-2008, 22:48
Pa eto zato je i tesko Metallici, ako pogledas, ti si napisao da su dosadni, zastarjeli i neinovativni...sto znaci da ocekujes nesto novo od njih, zar ne? S druge strane jedna ekipa hoce novi Kill em all album, a jedna ekipa cijeni sve sto Metallica napravi na svoj nacin...

I da slazem se da je Lars veliki penis...

Inace S&M je i meni jako drag album, par pjesama je definitivno bolje nego u orginalnoj izvedbi (No Leaf Clover, Wherever I May Roam)

MasaKrisT
11-09-2008, 22:58
eto onda smo se donekle razumjeli,ja necu pljuvat po njima,ti nemoj po mom bendu,nisam nas ja stavio u kategoriju metal...

pis jelte,metal brothers:)

Sickmanno1
11-09-2008, 23:20
Pa nepljujem ja po tvom bandu...pljujem po trubi, a truba si ti ak se nevaram hehehe :P

MasaKrisT
11-09-2008, 23:26
Ima 5 puhaca,jedna truba sam ja da:)sta fali trubi?:)

King tiger
12-09-2008, 00:34
truba je.

Sickmanno1
12-09-2008, 00:44
Ima 5 puhaca,jedna truba sam ja da:)sta fali trubi?:)

Nema Truba Hero :(

Fireblade
12-09-2008, 09:35
evo ovako
poceo sam nedavno slusat metal i metallicu
pa me zanima ko je pjevac i to
malo mi objasnite o njoj ako moze

Baldrick
12-09-2008, 14:13
no leaf clover je originalna na s&mu, tek je posle na singlu izbačena verzija bez orkestra... meni je human mnogo dobra stvar, čist tradicionalni doom mjetal, podseća me na cathedral, mnogo dobra.

inače, wikipedia keva - ja kad sam počinjao po ceo dan čitam wikipediju.. samo moraš da razgraničiš šta je sranje, a šta istina.

GaTa666
13-09-2008, 09:28
Poslusah nedavno novi album i mogu samo reci da mi se mnogo svidjeo.
Ne razumjem koji su ku.rac neki nasli pljuvati po albumu.
Po meni je jednako dobar kao i AJFO.

Baldrick
13-09-2008, 15:04
po meni je bolji, ovaj ima dobre rifove..

Baldrick
13-09-2008, 20:21
što si iznenađen, nije to ništa novo, sad je u modi pljuvati po metalici.. hetfieldov vokal je meni odličan, samo je problem što ne odgovara baš ovakvoj muzici.. my apocalypse i that was just your life na primer..

GaTa666
13-09-2008, 21:00
Nema se tu sta pljuvat. Metalika radi sta god hoce i sta ih je volja. Boli ih ku.rac za bilo koga. Ako to nije metal onda ne znam sta je.
Ako vam se ne svidja onda idite pa slusajte je.beni tokio hote.

Cini mi se da su se metalci u zadnje vrijeme pretvorili u gomilu placljivih pic.kica. Em ne valja ovo em ne valja ono ..... pa dosta jebote. METAL UP YOUR ASS!!!!!!!

Jopax
13-09-2008, 21:05
Nisam poslušao sve sa albuma zadnjeg ali sam poslušao većinu, ok je, nije ni toliko dobar a nije ni loš, prosjek, također Hetfild je malo podbacio što se tiče glasa, ali štaš i on je više ostario XD

Maloki
13-09-2008, 21:06
Bistar si ti GaTa666, izrazito bistar.

Pa čekaj malo, ne možete sad ić u drugu krajnost "NOVI ALBUM JE ODLIČAN UUUUUU!!!!". Album je čisto solidan, ni dobar ni loš, dao bih mu ocjenu od nekih 6/10 ili 6.5/10. Nije sad nešto kaj ću pokrivat uši kad se pušta, al definitivno nije nešto kaj ću si pustit doma iz gušta i slušat cijeli album jer ja ga u komadu nemrem preslušat. Ak me pukne tu i tamo pustit ću pjesmu-dvije sa tog albuma i gotovo.

###DK###
13-09-2008, 21:50
Upravo slušam taj novi album i dobar je.

GaTa666
13-09-2008, 23:12
Bistar si ti GaTa666, izrazito bistar.

Takvog me mater rodi. :)

Baldrick
13-09-2008, 23:39
Nema se tu sta pljuvat. Metalika radi sta god hoce i sta ih je volja. Boli ih ku.rac za bilo koga.
naravno, što bi se ljudi koji imaju para za 20 generacija prodavali?! sviraju što vole, i to se ceni.. nego, eto ljudi koje u stvari ne zanima toliko muzika, a hoće da ispadnu kao da se razumeju, samo ponavljaju ono što su čuli.. metalika se prodala, valjaju samo prva 4. eventualno neko stavi i 5. album.. ta situacija sa metalikom je isto što i turbo folk, prosečan čovek u stvarnosti vidi da neko sluša turbo, pa ga i on sluša, a kad dođe na internet na kome niko, naravno, ne sluša turbo, opet ponavlja ono što i drugi.. mada, ne cenim to što je hetfield rekao da mu se više ne sviđa st. anger..

Maloki
14-09-2008, 01:04
Ti si mi Baldrick isto prežestok. Kenjaš tu neke brije da se mi pravimo da znamo nešto o glazbi, a ustvari si ti taj koji doletava sa stavom da mi ništa ne znamo jer nam se nešto ne sviđa. Bravo frende, ti si taj koji razumije glazbu, mi ostali smo proklete seljačine koje u RL slušaju turbo folk, a na internetu glumimo metalheadse da ispadnemo kul. No eto, prozreo si nas jer kako netko može bit pravi metalac i poznavati metal ako govori da mu se zadnji album ne sviđa? Kako se netko uopće usuđuje to spomenuti? Treba nam inkvizicija odma sada odma.

Ps1ho
14-09-2008, 11:11
Da se nadovežem da metalika nije hevi metal...
Danas vise nije heavy metal zato što ima previše "imamo20godinasviramokomunjepravitrueheavyrokajugab ugametal" pa su istisnuli starije....Metallica je u svoje doba, kad su oni bili gorenavedeni, promovirala heavy metal kad su ga rijetki slusali, stoga reć da metallica nije heavy je apsurdno, pa zaboga, 80% "metalaca" kreće s njima...

Baldrick
14-09-2008, 12:24
Ti si mi Baldrick isto prežestok. Kenjaš tu neke brije da se mi pravimo da znamo nešto o glazbi, a ustvari si ti taj koji doletava sa stavom da mi ništa ne znamo jer nam se nešto ne sviđa. Bravo frende, ti si taj koji razumije glazbu, mi ostali smo proklete seljačine koje u RL slušaju turbo folk, a na internetu glumimo metalheadse da ispadnemo kul. No eto, prozreo si nas jer kako netko može bit pravi metalac i poznavati metal ako govori da mu se zadnji album ne sviđa? Kako se netko uopće usuđuje to spomenuti? Treba nam inkvizicija odma sada odma.
stavljati ljudima reči u usta je debilno i u stvarnosti, a kamoli na internetu..

Maloki
14-09-2008, 12:39
Kolega, ja tebi ništa ne stavljam u usta, ti si to rekao, na ovaj ili onaj način.

Barathrum
16-09-2008, 16:08
Nema se tu sta pljuvat. Metalika radi sta god hoce i sta ih je volja. Boli ih ku.rac za bilo koga.
naravno, što bi se ljudi koji imaju para za 20 generacija prodavali?! sviraju što vole, i to se ceni.. nego, eto ljudi koje u stvari ne zanima toliko muzika, a hoće da ispadnu kao da se razumeju, samo ponavljaju ono što su čuli.. metalika se prodala, valjaju samo prva 4. eventualno neko stavi i 5. album.. ta situacija sa metalikom je isto što i turbo folk, prosečan čovek u stvarnosti vidi da neko sluša turbo, pa ga i on sluša, a kad dođe na internet na kome niko, naravno, ne sluša turbo, opet ponavlja ono što i drugi.. mada, ne cenim to što je hetfield rekao da mu se više ne sviđa st. anger..


cuj prije bih rekao da tebe nezanima glazba kakve prosere djelis.

bavio sam se glazbom i preslusavao, sad smao uzivam u kolekcionarstvu sto skupih godinama...aka 4500 bendova, aka, 9200 albuma, aka 3 milijuna i vise pjesama.

ocito me nezanima glazba pa sam bacao novac na bzvz.
i dalje kazem, nakon kill'em all prvog albuma metlica je zestoki proser, uopce neznaju sto bi svirali, izgubili susound,zvuce ko glupi korn.
glava me boli odnu metala loseg zvuka sugavih distorzija koju metlica ima i slicni njima.
cijenim bendove koji se pronađu u necemu jer to guraju do savrsenstva onda, metallica nezna jel bi nu svirala, rock, heavy, nu, grung...tipovi su izgubljeni i zato su samobiznismeni.

Baldrick
16-09-2008, 22:09
e, iskuckao sam ti odgovor, al mi se nešto sjebala opera.. poenta je bila da svako ima svoj ukus i da nijedan nije tačan, tebi se samo kill em all sviđa, meni sve, i to je to, nema rasprave, ne možeš da kažeš sve sem kill em all ne valja jer se meni ne sviđa.

drugo, nema šanse da neko sluša istu muziku 30 godina, te je i logično da ne svira istu muziku.. jer jelte treba da svira ono što voli, muzika je zabava..

Maloki
17-09-2008, 01:08
bavio sam se glazbom i preslusavao, sad smao uzivam u kolekcionarstvu sto skupih godinama...aka 4500 bendova, aka, 9200 albuma, aka 3 milijuna i vise pjesama.

Užasno me zanima kakvi su ti albumi od preko 320 pjesmi, zvuči zakon.

Sickmanno1
17-09-2008, 03:25
haha i meni je bilo malo cudno al dobro :D

Inace to sto imas puno albuma nista neznaci. Da bi neki album mogao ocijeniti moras ga poslusati malo vise od jednom...

Recimo da imas 3 milje pjesama i da pjesma u prosjeku traje 3:30 ispada da si slusao glazbu oko 7000 dana, tj. 20 godina :(....a cist sumljam da imas toliko godina...

Barathrum
17-09-2008, 08:10
bavio sam se glazbom i preslusavao, sad smao uzivam u kolekcionarstvu sto skupih godinama...aka 4500 bendova, aka, 9200 albuma, aka 3 milijuna i vise pjesama.

Užasno me zanima kakvi su ti albumi od preko 320 pjesmi, zvuči zakon.


nepotpune albume nisam brojao, prema tome.
davno sam prestao trazit da ljudi razmisljaju prije odgovora.
uredan sam u katalogiziranju i albumi kojima fali po pjesma ili 2 a nije mi se dalo nadopunjavati ih ako mi je bilo nesto uobicajeno i prolazno pa stoje pod direktorijem "Razno/Nezavrseno"

Barathrum
17-09-2008, 08:14
e, iskuckao sam ti odgovor, al mi se nešto sjebala opera.. poenta je bila da svako ima svoj ukus i da nijedan nije tačan, tebi se samo kill em all sviđa, meni sve, i to je to, nema rasprave, ne možeš da kažeš sve sem kill em all ne valja jer se meni ne sviđa.

drugo, nema šanse da neko sluša istu muziku 30 godina, te je i logično da ne svira istu muziku.. jer jelte treba da svira ono što voli, muzika je zabava..


svakako... meni je dobar kill'em all zato sto su ta da imali pravac i odlicno su krenuli.
kasnije su vise gledali sto drugi vole i sto se najvise prodaje a u tome su prosjecni.
recimo load i reload su cisti rock, sa nekim naletom hevija - sa tim albumima se nemogu mjerit ni sa judasima, krokusom...
a i vecina su obrade, nista njihovo, ok su obrade ali vecina ih nije bolja od originala.
drugo su zbog cega su i pobrali slavu su balade - citaj depresija, emo...a meni se ne slusaju negativne pjesme a usto je i pateticno.
pjesme za djecu od 12-16 godina sa emocionalnom krizom i bez karaktera.

samo kill'em all je nesto novo, originalno, drukcije... sve ostalo je viđeno, culo se i nije originalno.

Barathrum
17-09-2008, 08:29
haha i meni je bilo malo cudno al dobro :D

Inace to sto imas puno albuma nista neznaci. Da bi neki album mogao ocijeniti moras ga poslusati malo vise od jednom...

Recimo da imas 3 milje pjesama i da pjesma u prosjeku traje 3:30 ispada da si slusao glazbu oko 7000 dana, tj. 20 godina :(....a cist sumljam da imas toliko godina...


da bi jedan album mogao ocjeniti treba ga poslusati jednom i to pozorno, ono sto ti nemozes pa predpostavljas da nitko drugi nemoze.
medjutim nisam ti i rijeci su mi vazne kako u metalu tako i u svakoj drugoj glazbi.

nitko nije rekao da sam sve preslusao...broji od 7 godine kad sam zbog starog i prvi put poceo slusat whitesnake, zz-top, metallicu i led zeppelin...
ima jos par tisuca albuma za poslusat i za 2-3 godine budu i oni.
a onda cu uzivati samo u slusanju.
pa si vidi koliko jos ostaje - ocito nitko nije vidio dio koji pise - "uzivam u onome sto skupih" - to je radnja koja traje, koja ukljucuje slusanje i preslusavanje koja govori da ne nabavljam nista vise jer nema potrebe - 80% bendova je isto, isti kalup, nema svoj sound...

ali od mladih i zatucalih je tesko ocekivat i trazit da razmisljaju, pa me tvoj odgovor nije iznenadio.

Maloki
17-09-2008, 10:07
Meni je i dalje teško povjerovati da imaš preko terabajt i pol glazbe.
I kolko ti godina imaš, kad već ostalima prigovaraš da su "glupi i zatucani jer ne poznaju glazbu kao ti i ne seru iz ko zna kojeg razloga da imaju više od terabajt i pol glazbe".

Barathrum
17-09-2008, 13:08
Kill Em All je odlican album,ali to je album 20-godisnjaka kojima je jedina zelja bila da budu brzi i heavy...kasnija djela pokazuju napredak benda u kompoziciji,i meni je AJFA daleko bolji od Kill Em All...


koji napredak?
rjeci su namjenjene 14-godisnjacima.
vise se divim mustaine-u, rotting christu, pa cak i samom motorheadu koji ima tako "neutemeljene" tekstove dok rjeci pjesama od metallice mene odbijaju.
i sad su odlucili opet zaradjivati nad patetikom, pjevajuci o ratu u iraku kako je njima tesko, kako je glazbenicima tesko... svasta.

recimo godinama se divim mustainu jer pristupa intelektualnom pisanju, nalazi usporedbe i slike kojima opisuje drustveni zivot, socijalizam, tjera i govori da se treba boriti, ne forsirati, traziti i podrzati svoj glas, on se isto okrenuo ratu u iraku ali je pristupio sa ne tugom, emo krizama, patetikom, nego etikom...
rjeci koje pise metallica su rjeci koje nemaju nikakvo svojstvo, nemaju ideju, temu, razumjevanje, kao da su pisane samo da lijepo zvuce uz melodiju.
nemojmo se zavaravat, nije metallica jedina, ima jos masa bendova takvih...
međutim prvi album metallice je bio :"mi imamo nesto za reci, mi cemo reci, mi smo drukciji...!" to je bio glas i tim putem su trebali krenuti, tim putem ide megadeth, tim putem ide iced earth, tim putem ide overkill, testament...
tim putem metallica neide vec dugo vremena, pisanje pjesama zato jer lijepo zvuci pokoja rijec uz melodiju... trebaju pop-rock svirat onda.

favoriziram bendove koji imaju sto za reci, koji na dbljoj razini sagledavaju stvari i iznose jedan realan stav kao sto to radi megadeth, kao sto to radi rotting christ, kao sto to radi testament, kao sto to radi annihilator, pantera...oni imaju svoj sound, i dobri su zato jer ustraju u svojoj originalnosti, razvijaju se, sto metallica radi?! hvata se svih vrsta metala po svakom albumu i u svakom su prosjecni.

Barathrum
17-09-2008, 13:14
Meni je i dalje teško povjerovati da imaš preko terabajt i pol glazbe.
I kolko ti godina imaš, kad već ostalima prigovaraš da su "glupi i zatucani jer ne poznaju glazbu kao ti i ne seru iz ko zna kojeg razloga da imaju više od terabajt i pol glazbe".


oprosti to je vas stav.

vi ste sami rekli da vam je veselo kad vam nesto napisem a nemam pojma o glazbi.
a kolicina preslusanog je daleko veca od vecine, meni se pamet i misao ne slijeva iz vedra neba vec upoznavanja necega.
dakle, samo sam inicirao da ako ja nemam pojma, vi nemate blage o cemu pisete onda.
jer vecina vas pristupa sa:"onaj tamo je rekao, onaj je napisao...!"
nikad me nisu zanimale kritike, uvijek sam sam volio poslusat nesto i razmislit o preslusanome i donijeti svoj sud, cesto se kosio sa opcepoznatim kriticarima a knjige o povjesti glazbe koje se pisu su apsurd.
obicna literatura za naivne.

Sickmanno1
18-09-2008, 11:15
da bi jedan album mogao ocjeniti treba ga poslusati jednom i to pozorno, ono sto ti nemozes pa predpostavljas da nitko drugi nemoze.

Ovim si postao drugi covjek na forumu koji je u mojoj ignore listi. Cestitam.

MasaKrisT
18-09-2008, 12:11
Sickmanno1's killin' spree!

Baldrick
18-09-2008, 12:57
e, iskuckao sam ti odgovor, al mi se nešto sjebala opera.. poenta je bila da svako ima svoj ukus i da nijedan nije tačan, tebi se samo kill em all sviđa, meni sve, i to je to, nema rasprave, ne možeš da kažeš sve sem kill em all ne valja jer se meni ne sviđa.

drugo, nema šanse da neko sluša istu muziku 30 godina, te je i logično da ne svira istu muziku.. jer jelte treba da svira ono što voli, muzika je zabava..


svakako... meni je dobar kill'em all zato sto su ta da imali pravac i odlicno su krenuli.
kasnije su vise gledali sto drugi vole i sto se najvise prodaje a u tome su prosjecni.
recimo load i reload su cisti rock, sa nekim naletom hevija - sa tim albumima se nemogu mjerit ni sa judasima, krokusom...
a i vecina su obrade, nista njihovo, ok su obrade ali vecina ih nije bolja od originala.
drugo su zbog cega su i pobrali slavu su balade - citaj depresija, emo...a meni se ne slusaju negativne pjesme a usto je i pateticno.
pjesme za djecu od 12-16 godina sa emocionalnom krizom i bez karaktera.

samo kill'em all je nesto novo, originalno, drukcije... sve ostalo je viđeno, culo se i nije originalno.
možda su gledali šta drugi vole, a možda i nisu.. to ne možemo nikad da znamo, pošto ih ne poznajemo, a ja mislim da nisu, jer pazi.. svuda po netu čitam kako se metalika prodala i kako ništa sem prva 4 albuma ne valja.. malo kome se sviđa load.. kako je onda to prodavanje? svirali su ono što drugi vole, a niko ne voli load i st. anger? to nema logike, meni je ovaj novi album možda jedino njihovo prodavanje, kao mi sad sviramo thrash, mi smo tr00..

dalje, load i reload jesu rock, ali nisu čisti.. ako je čisti rock ac/dc. to je neki stoner rock, distorzija, rok koji ima attitude.. nalik na corrosion of conformity. samo mi nije jasno što ih porediš sa judama i krokusom, kad zvuče totalno drugačije..

nego, kažeš da load i reload su sve obrade? nije da se ne slažem, možda i jeste, ali čega obrade? pošto se meni load mnogo sviđa, a znam samo za wiseblood od sličnih stvari.
ako je tačno to što tvrdiš, onda stvarno super, pošto se meni ride the lightning mnogo sviđa, a od svih poznatih thrash bendova koje sam slušao niko ne zvuči tako.. a ja bih slušao još. koga su kopirali na rtl?

što se tekstova tiče, moguće je da oni kasniji ništa ne znače, ali su oni na kill em all jebeno glupi i napaljeni.. bolje mi da slušam neke poetske tekstove bez značenja, nego neku paljevinu. mada, meni i nije bitno šta imaju da kažu rečima, nego što imaju da kažu muzikom.

Cthulhu
19-09-2008, 13:53
poslušao ovaj death magnetic,i ugodno sam iznenađen.metallica se vratila na stare staze...štoviše,ovaj album je najbolji nakon black-a...

Maloki
19-09-2008, 19:49
Lol na to kaj si reko da je Black najbolji i lol na to da je Death Magnetic najbolji nakon blacka.
Lol.

Cthulhu
19-09-2008, 19:53
Lol na to kaj si reko da je Black najbolji i lol na to da je Death Magnetic najbolji nakon blacka.
Lol.
meni najbolji...
a ne općenito najbolji...

###DK###
20-09-2008, 11:19
Lol na to kaj si reko da je Black najbolji i lol na to da je Death Magnetic najbolji nakon blacka.
Lol.

Meni je bome Black najbolji.
Death Magnetic mi nije odmah nakon Blacka ali je dobar.

Baldrick
20-09-2008, 15:02
black, sem unforgiven, sandmana i wherever i may roam smara.. ostale nisu loše, al ništa posebno..

Maloki
20-09-2008, 22:55
Iza Death Magnetica nije sigurno, svjetlosnim godinama je ispred, ali da je bolji od Gospodara, Vožnje i Pravde - nikako.

Dreamer Deceiver
21-09-2008, 12:05
ride the lightning :pray:
koliko sam puta poslušao taj vražji album :pray:
DM je poprilično dobar album, ali ništa specijalno ( čitaj izvanredno, tj. da me ostavilo bez daha )...
ali šta je je, pjesma The Day that never comes, koliko god da je spot loš, to je pjesma koja ce me zauvijek posjećat na ovo ljeto ... ofišl je soundtrack mog ljeta 2008. :D

Baldrick
29-09-2008, 20:17
e sad mi se sviđa justice album.. jedino the shortest strow i eye of the beholder dosadno, ostalo sve baš roka.. dyers eve i frayed ends of sanity, blackened, one ok, ali precenjena, justice odlična, samo se možda malo vuče.. harvester of sorrow zaboravih da stavim u odlične, pesme bez mane, to live is to die mnogo smara, ali ima onaj prelepi deo na početku, pa joj opraštam.

znači, sad je master najgori.

Cthulhu
29-09-2008, 20:32
čitao danas recenziju od death magnetica na teletextu.pa ne mogu da vjerujem,lik je prvo popljuvao novu metallicu,pa novi motorhead,a sjećam se da je prije godinu dana za eat me,drink me,mansonov najgori album,rekao kako je jedini dobar album koji je manson ikad napravio.bože sačuvaj...

Baldrick
02-10-2008, 12:45
metallica mocking judas priest - http://pl.youtube.com/watch?v=SsuprheWK ... re=related (http://pl.youtube.com/watch?v=SsuprheWKbQ&feature=related)

Sickmanno1
02-10-2008, 13:05
metallica mocking judas priest - http://pl.youtube.com/watch?v=SsuprheWK ... re=related (http://pl.youtube.com/watch?v=SsuprheWKbQ&feature=related)

lol :D

Makar volim Judase al ono smjesno je hehe...

Bob Dylan
04-10-2008, 10:55
preslušo sam Death Magnetic i mogu reči da je to jedan od najgorih albuma metallice do sada.glazbeno su jaki kao i prije ali hatfield ima jadan glas,nemaju više dobrih melodičnih stvari(npr. Unforgiven I,II,mama said,nothing else matters...-takvih stvari nema),zvuče kao da kopiraju sami sebe,nije mi jasno kako neko ovaj album može uspoređivati sa npr. load,reload,black album....
tako da death magnetic :thumbs1: :thumbs1:

Sickmanno1
04-10-2008, 17:03
Kazes da kopiraju sami sebe i onda kazes da ti nije jasno kak ljudi usporedivaju DM sa load, reaload itd...

:rotfl: :rotfl:

Kopiraju sami sebe :rotfl:

:naklon: Bob Dylan

Baldrick
04-10-2008, 19:20
preslušo sam Death Magnetic i mogu reči da je to jedan od najgorih albuma metallice do sada.glazbeno su jaki kao i prije ali hatfield ima jadan glas,nemaju više dobrih melodičnih stvari(npr. Unforgiven I,II,mama said,nothing else matters...-takvih stvari nema),zvuče kao da kopiraju sami sebe,nije mi jasno kako neko ovaj album može uspoređivati sa npr. load,reload,black album....

glazbeni su jaki, ali to se ne sviđaju? wtf?! dalje, niko ne poredi ovaj album sa loadom i reloadom i blackom, neki rifovi podsećaju malo na njih, al je ipak dm neka nova priča.. kolko ja vidim, ne ponavljaju se, mislim, ne zvuči kao kopija ničeg što su ranije radili, al šta ja znam..
naravno da nema takvih stvari, nisu više u tom stoner rock fazonu.. black sabbath rock fazonu..

Bob Dylan
05-10-2008, 16:57
[quote="Sickmanno1"]Kazes da kopiraju sami sebe i onda kazes da ti nije jasno kak ljudi usporedivaju DM sa load, reaload itd...

:rotfl: :rotfl:

Kopiraju sami sebe :rotfl:

:naklon: Bob Dylan[/quote



pa htio sam reći da nemogu više snimit ni jednu pjesmu za koju bi se moglo reč da je dobra stvar.reci mi koja stvar ti je baš dobra iz ovog albuma?ja neznam ni jednu,a u prijašnjim albumima našlo se i po 5-6 dobrih stvari....zvuče kao da više nemaju ideje i neznaju šta napravit :o ista stvar je i sa maidenima.zadnje album im je največe smeče koje sam ikad čuo...

Dreamer Deceiver
05-10-2008, 17:15
zadnji album im je nešto najbolje u zadnjih 18 godina. Kakav biš ti album ? Ajde napravi ti dobar album nakon 30 godina postojanja ;)
rijetki to mogu, a među njima su mejdeni...
no nažalost, novu metallicu stvara više želja za novcem nego za dobrim albumom ( makar je death magnetic stvarno kick ass )

Bob Dylan
05-10-2008, 17:23
zadnji album im je nešto najbolje u zadnjih 18 godina. Kakav biš ti album ? Ajde napravi ti dobar album nakon 30 godina postojanja ;)
rijetki to mogu, a među njima su mejdeni...
no nažalost, novu metallicu stvara više želja za novcem nego za dobrim albumom ( makar je death magnetic stvarno kick ass )



hehe a svatko ima svoje mišljenje...po meni ovo je jako loš album....pa mi govorimo o velikoj metallici koja bi i nakon 30 godina trebala bit na istom nivou ili barem priblišno...a oni izdaju ovakvo ruglo od albuma...inače čak je i na st. anger-u bilo dobrih stvari(ustvari dvije-prve dvije,a na ovom :thumbs1: )

Kenyi
05-10-2008, 17:31
20 godina, ne 30.

GaTa666
05-10-2008, 17:52
Ah.....
Vjecne polemike ce se vodit oko metallice. Vjecne...

Dreamer Deceiver
05-10-2008, 17:57
zadnji album im je nešto najbolje u zadnjih 18 godina. Kakav biš ti album ? Ajde napravi ti dobar album nakon 30 godina postojanja ;)
rijetki to mogu, a među njima su mejdeni...
no nažalost, novu metallicu stvara više želja za novcem nego za dobrim albumom ( makar je death magnetic stvarno kick ass )



hehe a svatko ima svoje mišljenje...po meni ovo je jako loš album....pa mi govorimo o velikoj metallici koja bi i nakon 30 godina trebala bit na istom nivou ili barem priblišno...a oni izdaju ovakvo ruglo od albuma...inače čak je i na st. anger-u bilo dobrih stvari(ustvari dvije-prve dvije,a na ovom :thumbs1: )

da ali ta velika metallice je napravila st anger kako bi se približila većoj publici kako bi je mogli svi slušat, nešto popularno šta svi vole... nešto šta se zove nu metal ;)
i tako ta velika metallica pada u vodu i više nije toliko velika, baren ne za mene

GaTa666
05-10-2008, 18:13
zadnji album im je nešto najbolje u zadnjih 18 godina. Kakav biš ti album ? Ajde napravi ti dobar album nakon 30 godina postojanja ;)
rijetki to mogu, a među njima su mejdeni...
no nažalost, novu metallicu stvara više želja za novcem nego za dobrim albumom ( makar je death magnetic stvarno kick ass )



hehe a svatko ima svoje mišljenje...po meni ovo je jako loš album....pa mi govorimo o velikoj metallici koja bi i nakon 30 godina trebala bit na istom nivou ili barem priblišno...a oni izdaju ovakvo ruglo od albuma...inače čak je i na st. anger-u bilo dobrih stvari(ustvari dvije-prve dvije,a na ovom :thumbs1: )

da ali ta velika metallice je napravila st anger kako bi se približila većoj publici kako bi je mogli svi slušat, nešto popularno šta svi vole... nešto šta se zove nu metal ;)
i tako ta velika metallica pada u vodu i više nije toliko velika, baren ne za mene
Neznam kako vi ali za mene ce uvijek biti velika.
Jednostavno prva cetri albuma su za mene jebeno savrsenstvo.
Znaci za mene na prva 4 albuma nema ni jedne jedine lose pjesme i zato cu ih uvijek pamtit po dobrim stvarima a ne losim(cough...st.anger...cough)

Dreamer Deceiver
05-10-2008, 19:26
meni metallica niti nije zasmetala toliko s st. angerom, ali nakon što sam pogledao onaj dokumentarac... sramota... zgadili su mi se totalno, zato slušam stare dobre dane dok je klifonja još bio živ... s klifom i metallica je umrla

Baldrick
06-10-2008, 14:05
Daj,ono,niko,ali niko ne moze pri zdravoj svjesti tvrditi da je St.Anger bolji od Death Magnetica...puca mi prozor za ukuse,to je pogresno :(
meni su tu negde, mislim da mi je dm malo, malo bolji.. al st. anger ima neuporedivo bolju atmosferu i zvuk.. da, meni se taj zvuk bubnjeva i gitara koji svi kritikujete mnogo sviđa.. a na dm mi se ne sviđa nešto ni produkcija, ni stil, tj. atmosfera.. al je zato muzički jak.

GaTa666
07-10-2008, 14:01
Daj,ono,niko,ali niko ne moze pri zdravoj svjesti tvrditi da je St.Anger bolji od Death Magnetica...puca mi prozor za ukuse,to je pogresno :(

Pa ko je rekao da je St. Anger bolji od Death Magnetica ?

mortician
12-10-2008, 15:37
Kill em All po meni najbolji njihov album, pocetak thrash metala opcenito :pray:
...zatim su mi ride the l., master i and justice...protiv st. angera nemam nista, zestok je, u biti problem je kod njega samo to sto ga metallica svira, da je njega napravio neki undergorund bend taj isti bend bi postao "nesto"...jer album je i tekstualno i glazbeno jako dobar, zestok, sirov... :boohoo:

Cthulhu
12-10-2008, 15:56
i meni je st.anger čisto ok.

Abadon
12-10-2008, 18:36
U novom albumu jedino valjaju pjesme:
That was just your life, End of the line, The Judas kiss i All nightmare long.

Baldrick
13-10-2008, 13:27
S
protiv st. angera nemam nista, zestok je, u biti problem je kod njega samo to sto ga metallica svira, da je njega napravio neki undergorund bend taj isti bend bi postao "nesto"...jer album je i tekstualno i glazbeno jako dobar, zestok, sirov... :boohoo:
ne razumem, kakve ima veze ko ga svira, kad je album dobar?

Bob Dylan
13-10-2008, 14:40
U novom albumu jedino valjaju pjesme:
That was just your life, End of the line, The Judas kiss i All nightmare long.



ma nije loš album...ali ima samo solidnih stvari(the day that never comes npr.) ali nema ni jedne baš dobre stvari kao na prethodnim albumima.zato za ovaj kažem da je bolji od st.angera ali svejedno nije na nivou prijašnjih albuma metallice...

###DK###
13-10-2008, 17:36
Ne znam za vas,ali meni je The Day That Never Comes predobra,t.j onaj dio posto kaze "love is a four letter word",nesto predobro :pray:

Potpis.
Ali inače, u zadnje vrijeme ne mogu se odvojiti od For Whom The Bell Tolls.
Non stop je slušam. :D
Ride The Lightning je stvarno odličan album.
A Death Magnetic nije loš.

GaTa666
14-10-2008, 10:15
Ne znam za vas,ali meni je The Day That Never Comes predobra,t.j onaj dio posto kaze "love is a four letter word",nesto predobro :pray:
Slazem se. Definitivno najbolja pjesam sa novog albuma :pray:

Cthulhu
14-10-2008, 16:47
Ne znam za vas,ali meni je The Day That Never Comes predobra,t.j onaj dio posto kaze "love is a four letter word",nesto predobro :pray:
Slazem se. Definitivno najbolja pjesam sa novog albuma :pray:
i ja se slažem.

Baldrick
14-10-2008, 19:55
ja se ne slažem, meni su cyanide i all nightmare long.. možda je ova prva malo bolja.

nego, slušao sam danas guitar hero verziju i ne sviđa mi se.. mislim, muzički je to to, ali produkcija mi je mnogo pičkasta u poređenju sa originalom.. unforgiven 3 zvuči lošije kad možeš da čuješ šta sviraju.. i ne kažem da je loša pesma, odlična je, ali onako mi je imala muda, ovako.. onaj trenutak kad hetfield krene da vrišti why can't i forgive me'' mi je 2 puta lošiji.. a to mu je najbolji trenutak u karijeri, mislim vokalno.. možda i i'm only happy when it rains.

Hamti Damti
17-10-2008, 20:58
Daj,ono,niko,ali niko ne moze pri zdravoj svjesti tvrditi da je St.Anger bolji od Death Magnetica...puca mi prozor za ukuse,to je pogresno :(


meni je st.anger bolji od Death Magnetica.

od DM-a mi valja samo TDTNC(predobra stvar), i donekle that was just your life.

Neznam...dosad sam svaku pjesmu poslušao ako ne 4 puta, i jednostavno mi ne paše.

St.Anger mi je čisto ok, pa čak i odličan album, stvari kao Unnamed Feeling, Dirty Window, Frantic, St.Anger(i mnoge ostale) su stvari koje na koncertima nabrijavaju jednako kao i ostale stvari od Metallice, i s tim albumom su samo još više publike privukli(one koji vole numetal).
Jbt samo od St.Anger turneje su zaradili 60 milijuna dolara, tako da sve što dotaknu pretvore u zlato :)

Baldrick
17-10-2008, 21:59
Daj,ono,niko,ali niko ne moze pri zdravoj svjesti tvrditi da je St.Anger bolji od Death Magnetica...puca mi prozor za ukuse,to je pogresno :(
St.Anger mi je čisto ok, pa čak i odličan album, stvari kao Unnamed Feeling, Dirty Window, Frantic, St.Anger(i mnoge ostale) su stvari koje na koncertima nabrijavaju jednako kao i ostale stvari od Metallice
stvarno, zamisli dirty window da čuješ uživo.. bilo bi jebeno. mislim da bih slomio vrat.

ovo za nu se ne slažem, sem 3 pesme nema st. anger veze sa nuom.

nego - YUGSrzTN ... re=related (YUGSrzTNjZw&feature=related)

Bob Dylan
17-10-2008, 22:56
da mišljenja su ipak podjeljenja dali je bolji death magnetic ili anger ali ja mislim da je ipak death magnetic iako je meni loš album....mislim lošiji od prijasnjih metallicinih alb.

Abadon
18-10-2008, 10:28
Death magnetic je dosta bolji od St.Anger ipak je to po mnogima njihov najgori album.

Baldrick
18-10-2008, 10:48
većina nikad nije u pravu.

Bob Dylan
18-10-2008, 11:31
većina nikad nije u pravu.


:thumbs2:

Lord Ragnarok
18-10-2008, 11:34
uhm kako neko moze znati koji je album bolji od drugoga? to varira od ukusa do ukusa. nekome je mozda st anger najbolji album, ali to je njegovo misljenje

Bob Dylan
18-10-2008, 11:37
a malo je takvih kojima je st anger najbolji....mozda nekom ko nije uopce upucen u metal glazbu...ili nema pojma o metallici :oda sad idem prvi put u ziviot slusat metallicu i pocnem sa tima klbumom bio bi mi super....ali onda kad bi cuo prijašnje albume...hmmmm :?

Sickmanno1
18-10-2008, 12:19
Kome je St. Anger dobar ima problema sa dvije stvari:

1. Ne kuzi metal.
2. Ne kuzi Metallicu.

Hamti Damti
18-10-2008, 12:39
Kome je St. Anger dobar ima problema sa dvije stvari:

1. Ne kuzi metal.
2. Ne kuzi Metallicu.

neću se previše obazirat na ovo kaj si rekao kad je ipak to tvoje mišljenje, kao što je moje mišljenje da je st.anger odličan album(ne najbolji, ali solidan), ipak sam navikao na glupe izjave...

Cthulhu
18-10-2008, 12:59
jooj,nemoj,molim te,samo se sramotiš...

Bob Dylan
18-10-2008, 14:41
Kome je St. Anger dobar ima problema sa dvije stvari:

1. Ne kuzi metal.
2. Ne kuzi Metallicu.



jbt. ja neznam kako ja tebi uvijek ali bas UVIJEK svaku svoju poruku moram 3 puta objasnit sta sam htio reci.da ovo dvoje sta si izvuko je moje misljenje o onima kojima je st.anger najbolji album metallice....pa jbm. mather nemoze ti st anger(najgori album metallice,daleko najgori)bit najbolji...dobro je neko gore napiso da se tu ne radi ni o ukusu....jednostavno je los album kao sto je napisano već milijun puta na str. prije.... :twisted:

Baldrick
19-10-2008, 12:04
Kome je St. Anger dobar ima problema sa dvije stvari:

1. Ne kuzi metal.
2. Ne kuzi Metallicu.



jbt. ja neznam kako ja tebi uvijek ali bas UVIJEK svaku svoju poruku moram 3 puta objasnit sta sam htio reci.da ovo dvoje sta si izvuko je moje misljenje o onima kojima je st.anger najbolji album metallice....pa jbm. mather nemoze ti st anger(najgori album metallice,daleko najgori)bit najbolji...dobro je neko gore napiso da se tu ne radi ni o ukusu....jednostavno je los album kao sto je napisano već milijun puta na str. prije.... :twisted:
jes' dupe.. po čemu je to loš album? koje su to karakteristike lošeg albuma? ti sad navedeš nešto. ja ti onda kažem da ako se meni sviđa to što si nabrojao, kako je onda to loše? ne postoji univerzalno loše, kao ni univerzalno loš album. kao ni dobar. samo ukusi postoje.

Hamti Damti
19-10-2008, 12:10
Ma Baldrick pusti, glupi smo što smo uopće išta pokušali objasnit retajima.

Ipak su oni kakti pravi "Metalci" i oni znaju šta valja šta ne valja,,,,onak-ddddddddddddddddd

Sickmanno1
19-10-2008, 13:46
Cinjenica je da St. Anger nema veze s Metallicom. Da je neki drugi band izdao taj album, neki nepoznati band bilo bi ok...no taj album nema ama bash nikakve veze s starim stvarima sta je Metallica radila i to je ono sto sam htio reci sa svojim postom.

Neka vam bude album dobar, nemam ja nista protiv lol...ukusi su razliciti...ali reci da je St. Anger bolji od DM je jednostavno u najmanju ruku nubizam....

_ZlayA_
19-10-2008, 15:00
jadan sik... ja bi davno odustao od objasnjavanja stvari ovim velikim prodđijima metala i mentalike :(

Kenyi
19-10-2008, 15:05
tezak je zivot u metalu. :(

Maloki
19-10-2008, 15:05
neću se previše obazirat na ovo kaj si rekao kad je ipak to tvoje mišljenje, kao što je moje mišljenje da je st.anger odličan album(ne najbolji, ali solidan), ipak sam navikao na glupe izjave...
Aj, drago mi je što priznaješ da si naviko na to da daješ glupe izjave.

GaTa666
21-10-2008, 06:39
Kome je St. Anger dobar ima problema sa dvije stvari:

1. Ne kuzi metal.
2. Ne kuzi Metallicu.


Potpisujem.

Baldrick
13-12-2008, 20:12
izašao spot za all nightmare long, potražite na youtubu, ili na zvaničnom sajtu. spot kao spot mi se sviđa, kao neki mini b horror film, što i nije čudo s obzirom da je hammett fan takvih shitova.. problem je što se muzika ne uklapa sa spotom, atmosfera muzike se ne uklapa. recimo children of the grave obrada white zombija bi baš legla, ovako...

yvohr
13-12-2008, 20:42
slusam i trenutno ucim svirati nothing else matters na gitari

Baldrick
13-12-2008, 20:54
al džabe ti to ako nemaš neki dubok glas kao džejms, ili ako ne možeš da sviraš i pevaš istovremeno. ne znam koliko imaš godina, ali ako ti nije mutirao mislim da će pre da ispadne smešno, negoli romantično, mada imaš neke lake devojke koje će da zažmure na to.

najbolje da sam napišeš neku pesmu koja će da odgovara tvom glasu, a to je veoma lako, uzmeš i sviraš d-c-g-e-a-c-d, to je baš fina harmonija, mada naravno ne moraš tu harmoniju, izguglaj kadence na internetu.. i napišeš tekst, što je lako ako ti je iskrena ljubav, ako nije, sedni, skoncentriši se pa piši. vredno je truda ako ga koristiš na više devojaka.

soundmaster
15-12-2008, 14:15
metallica su carevi
novi unforgiven mi se uopće nesviđa
prvi je za bogove :pray: :pray: :pray:

Phantom_Lord
02-01-2009, 21:59
Ja slušam Metallicu kako da ne. Sviram malo Master of Puppets i Enter Sandman na gitari(ne pjevam neznam pjevat xD)

M3T4L1C4
04-01-2009, 22:12
ma ja umirem za metallicu!! :gitara:
sad cu dobit bass 2000 kn :gitara:
a imam elektricnu :gitara:

Kenyi
04-01-2009, 22:18
KUL :gitara: :gitara: x400
:(

Baldrick
04-01-2009, 22:20
šta fali rokanju? i ja rokam.

GaTa666
04-01-2009, 23:54
Ja slušam Metallicu kako da ne. Sviram malo Master of Puppets i Enter Sandman na gitari(ne pjevam neznam pjevat xD)
Ja od metalike znam samo Enter Sandman odsvirat.
Ali zato pitaj me za slayer pa cu ti odsviram citav Show no Mercy album :)

Nee Joe
05-01-2009, 00:06
pa ko to ne sluša metallicu dude?!? Pa bend koji je skladao pjesme poput One, Enter Sandman, Fade to Black, St.Anger, Nothing Else Matters i sl. da nema fanove? P.S.:Ima ko kakvu stranicu sa notama od rock bendova poput Metallice i SOAD-a i tak. Al ne tabove, neg note, dosta mi je tabova. Mislim na gitaru. Fender Stratocaster FOREVER! :gitara: :gitara:

baldrick_
28-03-2009, 15:24
metalika pre neki dan u birmingemu opičila hole in the sky, od sabbatha, pošto je iommi bio u publici.. audio tog koncerta se može nabaviti, hole in the sky im odlično zvuči, jedino hetfield malo usere sa pevanjem.. trudi se da peva k'o ozzy, a ima muški glas, treba to da uradi na svoj način, kao sabbru cadabru.

inače, dobri ljudi, preporučujem da zbavite neku od svirki metalike sa ove magnetic turneje, sve stvari sa justicea zvuče 2x bolje uživo, blackened prosto milina slušati.. mada su malo stvari sa justicea svirali (pomenuti blackened, naslovnu, harvester, one), ali sviraju sve i svašta, nijedan koncert im nije isti.. posle ko zna koliko svirali su phantom lord, jump in the fire i tako to sa kill em all.. čak i trapped under ice pre neki dan, a čuo sam i početak frayed ends of sanity (koju nikad nisu svirali celu uživo) i call of ktulu, pa se nadam da ih uvežbavaju.. ej, frayed ends of sanity uživo! još i dyers eve kad bi navežbali..

Samael
28-03-2009, 18:02
drago mi je što ne sjećam nitijedne pjesme nakon '88

baldrick_
28-03-2009, 18:09
onda su ove svirke što gi pominjem u prošloj poruci prava stvar za tebe, mnogo forsiraju stare stvari, novije retko kad sviraju.. i ako, one ne mogu da zvuče bolje uživo, kao ove stare.. nekako su mi bolje na albumu, kao celina.. tu mislim na load, reload i st. anger.

M3T4L1C4
18-08-2009, 21:16
ja na gitari sam znam nothing else matters... :rotfl:

baldrick_
18-08-2009, 23:43
METALIKA!!! METALIKA!!! i još jednom - METALIKA!!! kad se oduzme i, ispada METALKA, a to je ime za ženskog metalca. da li to znači da je metallica za žene? ne verujem u sudbinu, ipak.

zanimljivo, svirali bili prošle godine u irskoj, na rođendan phila lynotta iz thin l, i opiče ljudi whiskey in the jaro.. a oni irci, bum-bum. i sad opet svirali u dablinu, opet whiskey, i to se svira samo u irskoj, nigde druge.. sviđa mi se to, do jaja što tako rade. odsvirali i kllling time sa pevačem sweet savagea, do jaja pesma, al kad je stari hetfield peva, ovaj lik iz sweeta, brate, mnogo njanjav glas, ne ide to uz žestoku muziku. jbg što mnogo ljudi misli da ide.

i onda isto sad sviraju dyers eve, nisu to često radili, dobra pesma, al ne može onaj HEAVY (jebeno!) glavni rif da zvuči tolko dobro uživo. verovatno jer na albumu to svira 3-4 gitare, različite stvari, pa onda ispadne tako, uživo imaju samo dve.
još se čeka frayed ends of sanity, računam na njih.. držim palčeve i ta voodoo sranja.

svirku u francuskoj od pre neki mesec su vizualno zabeleželi, i izdaju je uskoro kao dvd. tr00 metalci, svideće vam se lista sigurno, dyers eve, a mislim da ima i fight fire with fire i trapped under ice. još samo battery i damage inc, pa da skupe sve najžešće stvari metallice.. ustvari, možda i njih ima, iskreno, nemam pojma šta su svirali, al znam sigurno da ima dyers eve, i one standardne - seek, master, one, nothing else matters (ne mož da se kaže jednom rečju, a da dobro zvuči) i sandman.

šta još... a da, pitam se zašto još ne izdaju jedinu neizdatu pesmu koju su snimili za death magnetic - shine se zove valjda.. počinjem da sumnjam da ni neće da je izdaju.. oću novi album, da sviraju punk!

ja se nanovo naložio na garage inc, damage case slušam kao nikad, čak mi se u glavi vrti solaža, što se kod mene retko dešava.. i primećujem sad dosta sitnica koja je metallica koristila u svojoj muzici. uzmimo breadfan za primer - onaj verse rif - isti fazon kao verse rif iz mastera. pa onda kako udaraju eeeeeeeee posle baladičastog dela, isto ko u masteru posle baladičastog dela. dalje, često korišćenje 22 na najnižoj žici u solažama - viđeno u bredfanu i the prince (koja je opet sa tim solaža na početku uticao na no remorse), a zatim creeping death.

zaboravih da pomenem, prvi put uživo odsvirali ecstasy of gold, ono enjievo što puštaju pred svaku svirku, e sad ga oni odsviraše uživo. ima i studijska verzija od pre dve godine, a obe se mogu nađi u ilegalnim delovima interneta.. ilegalnim, metaforično rečeno.

toliko od mene, javljam se kad bude novih vesti..

Medolina
19-08-2009, 00:50
Ja slušam Metallicu kako da ne. Sviram malo Master of Puppets i Enter Sandman na gitari(ne pjevam neznam pjevat xD)
Ja od metalike znam samo Enter Sandman odsvirat.
Ali zato pitaj me za slayer pa cu ti odsviram citav Show no Mercy album :)

Zadnji put kada sam bila na jordanvcu, u onom guitar shopu, bila je lijepa porukica iznad jednog stalka:

Molimo vas da na gitarama ne izvodite sljedeće skladbe:

> Metallica: Enter Sandman
> Metallica: Seek and destroy
> Led Zeppelin: Stairway to heaven

Odvalila sam se na to.. Svi koji dođu isprobati gitaru, očito znaju svirati samo to.
S:D


pa ko to ne sluša metallicu dude?!? Pa bend koji je skladao pjesme poput One, Enter Sandman, Fade to Black, St.Anger, Nothing Else Matters i sl. da nema fanove? P.S.:Ima ko kakvu stranicu sa notama od rock bendova poput Metallice i SOAD-a i tak. Al ne tabove, neg note, dosta mi je tabova. Mislim na gitaru. Fender Stratocaster FOREVER!



Dude- Gibson. Fender stratocaster imaš ti ili?
S:D

Dreamer Deceiver
19-08-2009, 07:32
čudno da nisu napomenuli i Nothing else matters

Medolina
19-08-2009, 10:08
čudno da nisu napomenuli i Nothing else matters

Vjerojatno ipak ta nije tako česta... Pa kome ne bi diglo živac slušanje stalno istih melodija?

baldrick_
05-10-2009, 18:16
nemoguće da ovdi samo ja slušam metalku ...

nove vesti sa turneje glase - svirali the shortest straw, pretpostavljam da zvuči do jaja, ali nisam detaljno preslušao na playeru ... ma sigurno zvuči do jaja.
onda pre neki dan opičiše too late too late i damage case sa lemijem na vokalu (uglavnom), mnogo loše to zvuči nego na garageu ... prvo, ubrzali su pesme, drugo solaže su iskasapljene (a to su fenomenalne solaže i to se ne radi), treće više mi se sviđa kako hetfield peva, četvrto ga nema ... doduše, više mi se sviđa kako je hetfield ranije pevao, propao mu glas za ovakvu muziku.
prvi put posle ko zna kad svirali i i disappear i through the never - ova druga se još ne mož naći, a prva je zanimljiva pesma, stvarno bi bilo interesantno videti šta bi napravili da su tad snimili album. verovatno bi neki doom žešći bio, kao human. daklem, pričam o kvaliteti same pesme, live izvedba je korektna.

poz

M3T4L1C4
05-10-2009, 21:48
i ja slusam :thumbs2: