PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kako učinkovito lagati sam sebe?



Niko Bellic
28-01-2010, 10:22
Evo palo mi je na pamet da provjerim znate li neki učinkoviti način kako lagati sam sebe. Često lažemo drugima, jer istinu rijetki žele čuti. Žene pogotovo. Svi smo svjesni mnoštva laži koje su tu s nama svakodnevno i imaju veliki utjecaj na naš život. Kod laganja samog sebe prvenstveno mislim na laži koje nam mogu uvelike olakšati život i napraviti pozitivnu promjenu, promjenu na bolje. Laganje da smo prežderani (iako još stane) može nas poštedjeti vježbanja i ostaviti nam više vremena za opuštanje. Laganjem da nam ne treba ta nova (čak) 15% bolja grafička možemo uštedjeti novac. Laganjem da nam se spava u 22 sata možemo se fino odmoriti preko noći, umjesto da nakon tek par sati sna nismo za ništa, a pogotovo ne odmorni. Laganjem da je baš naša cura ona prava možemo se poštedjeti histerija i svađa nakon što ju eventualno prevarimo zbog neke ljepše i bolje. Laganjem da je naša država obećana zemlja, možemo živjeti sretniji i s manje stresa. Laganjem da je voda najbolje piće možemo uštedjeti novac i očuvati zdravlje. Zašto je to tako teško i zašto je sotona svuda oko nas? Čemu se toliko forsira istina na krivim stvarima, te tako radi protiv nas? Je li kriv novac, ljudska glupost ili nešto treće? Zašto ne koristimo sposobnost laganja da bi se uvjerili da loše stvari nisu za nas, pa da živimo sretni i veseli? Ionako je život kratak i monoton, ambicije kao i motivacija nestalne, a puno toga tek želja i iluzija...

Death By Sexy
28-01-2010, 10:30
SZašto ne koristimo sposobnost laganja da bi se uvjerili da loše stvari nisu za nas, pa da živimo sretni i veseli?

Većina ljudi to radi.

Bartuc
28-01-2010, 10:31
Ja si svaku srijedu lažem... Kažem izdržati ću, izdržati ću, izdržati ću... onda jedva dođem do doma, skakućem, jedva skidam tenesice i jaknu, a kada si sjednem na WC drek leti na sve strane. Tako da i mene zapravo zanima kako da si efikasnije lažem da ću izdržati, pa da prevarim tijelo i mozak te ostanem u zen stanju.

SkunK
28-01-2010, 10:44
Ja si svaku srijedu lažem... Kažem izdržati ću, izdržati ću, izdržati ću... onda jedva dođem do doma, skakućem, jedva skidam tenesice i jaknu, a kada si sjednem na WC drek leti na sve strane. Tako da i mene zapravo zanima kako da si efikasnije lažem da ću izdržati, pa da prevarim tijelo i mozak te ostanem u zen stanju.


Ili to, ili pak kažeš da ćeš izdržati pa onda pojedeš 3 bureka sa sirom (aka sirnica ;) ) 2 torte i par vrećica čipsa :)

Niko Bellic
28-01-2010, 10:49
[quote="Talični Tom":33zy6l5s]SZašto ne koristimo sposobnost laganja da bi se uvjerili da loše stvari nisu za nas, pa da živimo sretni i veseli?

Većina ljudi to radi.[/quote:33zy6l5s]Zašto se to malo ne popularizira. Tipa netko te pita "hoćemo roštiljat ovaj weekend", a mozak i škemba ti govore "reci da jebote", a ti u sebi kažeš "no way mozak i škemba fof" i tak to...

Babitz
28-01-2010, 17:31
Hm, moš probat hipnotizirat samog sebe.

Vedro
28-01-2010, 18:45
Ja si svaku srijedu lažem... Kažem izdržati ću, izdržati ću, izdržati ću... onda jedva dođem do doma, skakućem, jedva skidam tenesice i jaknu, a kada si sjednem na WC drek leti na sve strane. Tako da i mene zapravo zanima kako da si efikasnije lažem da ću izdržati, pa da prevarim tijelo i mozak te ostanem u zen stanju.
pusti i misli pozitivno :D

Frky
28-01-2010, 19:07
Nesviđa mi se ta teorija o laganju samog sebe jer jednog dana kad budem napravio osvrt na svoj život i skužit ću da imam berlavu ženu, da sam mogao uživati s frendovima na roštiljanju kad god je bilo mođuće, da je voda sa špine ogavna, da je naša država stvarno u kurtzu i da mi je pokrala sve novce koje sam mogao uložiti u grafičku, da sam trebao biti u toku s igrama (premda nisam zbog grafičke) te bi tako smuvao neku gamericu makar ona igrala samo simse....

Norther
29-01-2010, 01:27
Nesviđa mi se ta teorija o laganju samog sebe jer jednog dana kad budem napravio osvrt na svoj život i skužit ću da je voda sa špine ogavna
voda iz spine owna.

Marvin OCX
29-01-2010, 02:11
Mislim na osnovu mog skromnog poznavanja psihologije da bit uspjesnog laganja samog sebe je da to radis dovoljno dugo dok ti istina ne pocne djelovati lazno. :D

bornathepicek
30-01-2010, 00:41
Opet problemi sa škembom?