PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nova DRM zaštita by Ubisoft



Stranica : [1] 2 3 4

Deadwalker
27-01-2010, 22:34
Otvaram ovu temu pošto smatram da je ovo itekako vrijedno rasprave. Ubisoft je danas predstavio svoju novu antipiratsku zaštitu koja će se koristiti u njihovim svim novim igrama. Naime, zaštita vas neće ograničavati u broju instalacija ili pak u provjeri medija, nego će zahtjevati stalnu konekciju na internet. Kada kupite igru, morat ćete registrirati igru i napraviti svoj online account te prilikom pokretanja igre će te se ulogirati na njega i tada će se svi vaši saveovi umjesto na računalo, spremati na server. Ovo će recimo biti jako dobro ukoliko igru imate instaliranu na nekoliko računala pa ćete moći uvijek bez obzira gdje igrali, pristupi vašim podacima te recimo na faksu( :eyebrows: ) igrati kampanju. Shodno tome, ukoliko vaša kupljena igra nebude registrirana ili pak nećete imati internet konekciju, nećete moći napraviti save pozicije kada igrate. Ovako nešto slično je najavljivao EA za svoj nadolazeći C&C 4, a ako se dobro sjećam, na sličnom principu će raditi i Blizzardov Battle.net 2.0.
Ova odluka je dosta kotroverzna i zasigurno će izazvati buru reakcija. (detaljnije klik ovdje (http://www.hcl.hr/vijesti-ubisoft-otkrio-vlastitu-drm-zastitu-3799-17.html))

Šta mislite, hoće li ovo u konačnici biti puni pogodak ili će pirati i ovdje naći načina kako to "premostiti"? I šta vi kao igrači kažete na takvu odluku Ubisofta?

The Boz
27-01-2010, 22:36
Fail. Pogotovo zato jer je Ubiev marketing krenuo sa "NO MORE DRM!" hypeom, pa onda izbacio ovo.

mr. Pink
27-01-2010, 22:37
naravno nema sanse da ce djelovat i da nece to moc probit neko,ali ideja nijel losa.

str1k3r
27-01-2010, 22:38
Ovo mi se nekakao sviđa, ovakav sustav zaštite, jer nije prenapadan da ograničava instalacije a opet smatram da će biti vrlo efektivan. Jest da ćemo morati biti spojeni na internet zbog kontrole, ali bože moj, smatram da bilokome sa internetskom konekcijom to neće biti problem, usput možete igrati gdjegod i kadgod. Pun pogodak? Ovisi o izvedbi, ali zasada izgleda obećavajuće. Drago mi je da su odustali od klasičnog DRM-a.

Arbiter of Change
27-01-2010, 22:38
Opet on. :)
http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/ ... 5021009728 (http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/1121062387/m/5021009728)

Inače, prozor. Trebali su se povesti za BioWareom i njegovim sistemom (u biti, trebaš se jedanput ulogirati da ti server potvrdi legalnost DLC-ova (za što trebaš registrirati igru na stranici), a nakon toga možeš igrati off-line i sve funkcionira). Problem čine 2 stvari: kompanije pretpostavljaju da je 100% igrača stalno spojeno na net bez problema i to da će sada svi pratiti ovaj trend... što je prozor zbog svega već navedenoga.

Sad panda.

bezimeni
27-01-2010, 22:39
Da barem uspije .Istinski to želim.

str1k3r
27-01-2010, 22:40
Eh, da, Bioware, možda bi taj način bio bolji :)
Ali, kakogod, ovo je puno bolje od klasičnog DRM-a. Ne, ček, stalna konekcija, as in "cijelo vrijeme dok igram"?

Deadwalker
27-01-2010, 22:42
kompanije pretpostavljaju da je 100% igrača stalno spojeno na net bez problema i to da će sada svi pratiti ovaj trend... što je prozor zbog svega već navedenoga.

Na zapadu je sigurno tako. Kada je nasa drzava u pitanju, well, jako rijetko imam problema s konekcijom tak da tu ne vidim problem.

Arbiter of Change
27-01-2010, 22:44
Na zapadu je sigurno tako. Kada je nasa drzava u pitanju, well, jako rijetko imam problema s konekcijom tak da tu ne vidim problem.
O RLY? :eyebrows:
Izbaci ti net u pozadini i ti zbog toga ne možeš igrati? Ili još gore; možeš igrati, ali ti igra ne uploada save, a ti to ni ne spoznaš (jer ti izbaci usred igranja)?

Nema veze, probiti će se.
Isse, ponekad se čini kao da kompanije kažnjavaju poštene kupce umjesto da nam olakšaju život.

str1k3r
27-01-2010, 22:45
Izbaci ti net u pozadini i ti zbog toga ne možeš igrati? Ili još gore; možeš igrati, ali ti igra ne uploada save, a ti to ni ne spoznaš (jer ti izbaci usred igranja)?

Eh, da, to bi mogao biti problem, I missed that one. =D

bezimeni
27-01-2010, 22:49
Pa nije problem .Uvedeš si backup vezu...adsl kao primarni + isdn za beckup.128k je sasvim dovoljno za upload sejva. Vi uvijek nađete dlaku u jajetu.

Deadwalker
27-01-2010, 22:50
Izbaci ti net u pozadini i ti zbog toga ne možeš igrati? Ili još gore; možeš igrati, ali ti igra ne uploada save, a ti to ni ne spoznaš (jer ti izbaci usred igranja)?

Moci ces igrati, neces moci odredeno vrijeme samo sacuvati igru. Glede uploadanja saveova na server, to tek treba vidjeti dal ce biti problema(iako ne vidim da bi slanje par kilobajta na server mogao biti neki problem).

Arbiter of Change
27-01-2010, 22:51
Pa nije problem .Uvedeš si backup vezu...adsl kao primarni + isdn za beckup.128k je sasvim dovoljno za upload sejva. Vi uvijek nađete dlaku u jajetu.
Je. Hoću još i holo-vezu uvesti zbog igara. Tko voli nek' izvoli, ja pričam sa normalnog stajališta.

bezimeni
27-01-2010, 22:52
Pa nije problem .Uvedeš si backup vezu...adsl kao primarni + isdn za beckup.128k je sasvim dovoljno za upload sejva. Vi uvijek nađete dlaku u jajetu.
Je. Hoću još i holo-vezu uvesti zbog igara. Tko voli nek' izvoli, ja pričam sa normalnog stajališta.

Onda nisi pravi gamer .Ja podržavam ovu zaštitu i prvi prelazim na konzole ako uspije :rotfl: .

Deadwalker
27-01-2010, 22:53
Tu ce zastitu imati Assassin's Creed 2 sigurno, a brijem si i Splinter Cell Conviction. Uskoro cemo moci saznati kako ce to funkcionirati u realnosti.
Jer ako prode, ovo ce jako brzo onda pograbiti i ostali izdavaci.

Raz
27-01-2010, 22:55
Opet prozor... zaštita će se probit, a pošteni će kupci opet muku mučit. :(

bezimeni
27-01-2010, 22:55
Brijem da će biti onih koji će odigrati igru u jednome dahu , bez sejvanja :) .

Deadwalker
27-01-2010, 22:56
Glavom kroz zid, kak bi se reklo :eyebrows:

str1k3r
27-01-2010, 22:56
E, gg, ja si definitivno uzimam AC2, pa da odmah znam trebam li naoštriti ratnu sjekiru^^
Što se mene tiče, dati ću mu šansu.

Arbiter of Change
27-01-2010, 22:59
Moci ces igrati, neces moci odredeno vrijeme samo sacuvati igru. Glede uploadanja saveova na server, to tek treba vidjeti dal ce biti problema(iako ne vidim da bi slanje par kilobajta na server mogao biti neki problem).
Sve je OK dok god će se save-ovi držati i na kompu, ali što ću ako mi usred igre nestane neta (što ja znam, ozbiljni kvar neki)... držati komp upaljen dok mi ne osposobe net jer se save-ovi nalaze SAMO na serveru? Temeljni problem ovog DRM-a je taj da zahtjeva idealne uvjete kako bi funkcionirao (što je većinom i točno, ali uvijek postoji onaj "AKO", posebno u vukojebini zvanoj Hrvatska).

Da ni ne spominjem kako si je Ubisoft nešto umislio u glavu ovih dana - em ovaj novi DRM (a znaju da PC korisnici preziru bilo kakav oblik DRM-a), em povećanje cijene AC2 na razinu konzolaške verzije. Jednostavno mi ne zvuči dobro kud idu i što si dopuštaju sve.

@bezimeni:
Baci oko u retrovizor, možda i mene vidiš negdje. :)

ScorpiuS
27-01-2010, 23:03
A ne, ako ovo bude išta valjalo onda će Ubisoft stavit ime i autorska prava na ovu zaštitu.

Deadwalker
27-01-2010, 23:03
Ako uzmemo u obzir cinjenicu da net radi normalno 99% vremena i ako se zastita pokaze od financijske koristi za kompaniju, Ubisoft sigurno nece previse mariti za onih 1% korisnika koji ce imati probleme. :wink:

Grim
27-01-2010, 23:06
Sve je to uzalud, jer će se ionako zaštita probit. :D

Kid A
27-01-2010, 23:09
Pa nije problem .Uvedeš si backup vezu...adsl kao primarni + isdn za beckup.128k je sasvim dovoljno za upload sejva. Vi uvijek nađete dlaku u jajetu.
Jel tebi Doctor Freak nesto u rodu.
De lakse malo.
OT:
Inace,sto se tice te zastite.....sta je s onim ljudima koji imaju dobar komp a nemaju neta?
Vjerovali ili ne ima i takvih.
I kako sad to funkcionise,ja posteno kupim original igru i ne mogu je igrati.
Bar ono malo postenih ljudi sto kupuje original igre ce nahebati,kao sto netko ovde rece.
I evo bas citam na ovom forumu u nekim drugim temama kako se par forumasa zali na svoju konekciju(tipa gubi se veza cim malo pada kisa itd),mozes misliti kako ce oni prelaziti igru.
Zasto ljudi imaju potrebu uvijek komplikovati stvari?
Ja tebi pare ti meni igru i dovidjenja,nema dalje.
Kad se samo sjetim onih gluposti sto treba instalirati da bi ti GTA4 proradio.....social club,service pack 3 i jos stosta....i opet ti igra stuca sve u 16.
Ova zastita kao i svaka ce se probiti samo je pitanje vremena.
Kako ljudi sami sebi prave probleme,strasno.

ScorpiuS
27-01-2010, 23:14
Imam frenda koji koristi jedan komp za igre, a laptop za sve ostalo. Kaže da mu je to da nemora instalirat nikakva anti virus sranja koja mu usporavaju komp.

bezimeni
27-01-2010, 23:19
Pa nije problem .Uvedeš si backup vezu...adsl kao primarni + isdn za beckup.128k je sasvim dovoljno za upload sejva. Vi uvijek nađete dlaku u jajetu.
Jel tebi Doctor Freak nesto u rodu.
De lakse malo.


http://www.speedtest.net/result/696929980.png (http://www.speedtest.net)


a ono oprosti , ja sam mislio da je to standardna oprema svakog normalnog gamera...pa nekakav backup je minimalac za ugodno igranje...ip adresa se resetira svakih 24 sata i tada izgubiš vezu na minutu pa je nekakav backup normalna stvar za svakog ozbiljnog forumaša i gamera .

Kid A
27-01-2010, 23:22
Mene sve to svejedno de dotice posto 99% novijih igara ne mogu pokrenuti ali lose im je ovo.
A opet vrijeme ce pokazati.
Piratije ce uvijek biti ovim je nikako nece smanjiti(kao sto rekoh,uvijek ce se naci nacina za...) samo mi je zao ono ljudi sto kupuju originale sad ce jos i na net morati paziti

bezimeni
27-01-2010, 23:28
200 kn mjesečno za internet i soma kuna za igre nije puno ...pa ne radimo za čavle.

Feanor
27-01-2010, 23:28
Na zapadu je sigurno tako. Kada je nasa drzava u pitanju, well, jako rijetko imam problema s konekcijom tak da tu ne vidim problem.
O RLY? :eyebrows:
Izbaci ti net u pozadiniSi ti zbog toga ne možeš igrati? Ili još gore; možeš igrati, ali ti igra ne uploada save, a ti to ni ne spoznaš (jer ti izbaci usred igranja)?.

Čita mi čovjek misli, nakon prva dva posta, prva stvar na koju sam pomislio je ovo...

McPingvin_v2.0
27-01-2010, 23:29
Bezimeni, daj se skvadriraj :)

Za sebe znam da nema šanse da kupim bilo koju igru koja će imati ovaj DRM. Ne dam, jednostavno. Odem kod bake na selo, moj laptop nema u sebi 56k modem, a kod bake nemam ADSL. Steam-> offline mode. Mila majka, nabio sam 15-ak sati R: TW-a tamo u 3 dana :)

Arbiter of Change
27-01-2010, 23:34
Ne dam, jednostavno.
Točno tako.

Ovo je isto kao i kad sad Ubisoft fanovi komentiraju poskupljenje AC2 PC verzije sa: "Prestanite bitchati i kupite". Zašto bi? Stvar je u tome da su ovdje u pitanju principi i developeri koji si previše dopuštaju. Registriranje originalne igre kako bi si mogao skinuti patcheve/DLC-ove shvaćam (na kraju krajeva, dobijam nešto, ali je i dalje izborno), ali da MORAM biti online kako bi mogao igrati SP, dakle SAM, dio igre? Što će iduće smisliti? Moram dati uzorke krvi i mokraće kako bi moja kupljena kopija igre bila pod DNA encodingom/zaštitom od piratije?

Fak.

Grim
27-01-2010, 23:37
Mislim ono, ovako nas tjeraju da nam piratija bude samo više i više privlačna. :D

IGoR_2803
27-01-2010, 23:46
Bezimeni, daj se skvadriraj :)

Za sebe znam da nema šanse da kupim bilo koju igru koja će imati ovaj DRM. Ne dam, jednostavno. Odem kod bake na selo, moj laptop nema u sebi 56k modem, a kod bake nemam ADSL. Steam-> offline mode. Mila majka, nabio sam 15-ak sati R: TW-a tamo u 3 dana :)

upravo sam ovo htio napisati i nadao sam se čitajući thread otpočetka da me nitko nije preduhitrio...

nema šanse da kupim bilo koju igru sa takvom idiotskom zaštitom taman da imam milijone...

Herr Schnitzel
28-01-2010, 09:31
Svaka zaštita koja prisiljava kupca na nešto (osim kupnje originala, fkors) neće naići na dobar odaziv. Nije to toliko stvar tehničke ostvarivosti koliko je odbijanja nečeg što se nameće bez da se igrače išta pitalo. I ja imam stalnu vezu na internetove, ali ideja da mi developer govori što moram/smijem, a što ne mi je krajnje odbojna, pa tako i ovaj DRM. Što je slijedeće? Igre će se pokretati samo ako imamo određen komad hardvera?

W3DR4N
28-01-2010, 10:07
Podržavam zaštitu.
Kako je piratstvo na PC-u doista uzelo previše maha, treba napraviti bilo kakav korak da se istom stane na kraj.
Ovakav način zaštite je potpuno korektan, jer većina ima potpuno stabilne veze s neograničenim podatkovnim prometom.

S druge strane, onako, Ubisoft. Godinama već nisu izdali nešto vrijedno igranja. Vjerojatno najgori izdavač na tržištu.

McPingvin_v2.0
28-01-2010, 10:11
Ovakav način zaštite je potpuno korektan
Ne, nije, jer te izdavač sili na nešto. Ako sam već dao 350 kuna za igru imam pravo igrati ju gdje god i kad god hoću. Zapravo, po ovom što sam pročitao AC 2 će biti i više od 350 kn? :)

Bartuc
28-01-2010, 10:26
Lol, iste sekunde kako izađe ova zaštita će izaći i virtualna mreža na HDD-u za pohranu saveova od strane krekera. Osobno na original igru stavljam NoDVD krek ukoliko medij mora biti u optici, tako će biti i sa ovim igrama... Pričam za SP, ljude koji igraju MP tako i onako ne dira ta zaštita...

Arbiter of Change
28-01-2010, 10:35
Podržavam zaštitu.
Kako je piratstvo na PC-u doista uzelo previše maha, treba napraviti bilo kakav korak da se istom stane na kraj.
Ovakav način zaštite je potpuno korektan, jer većina ima potpuno stabilne veze s neograničenim podatkovnim prometom.
Idiotluk.

Onaj tko planira kupiti igru će je i kupiti, pa makar prvo nabavio onu verziju (npr, mi jadni Europljani koji kaskamo za Amerikom po datumu izlazaka igara), tj. podržavati će developera čije mu se igre sviđaju dok gusari (haha), koje se neuspješno pokušava spriječiti svakojakim metodama koje sve redom failaju, neće UOPĆE kupiti igru jer nisu nikad ni planirali... što ih čini manjom prijetnjom nego što developeri preuveličavaju čitavu situaciju (gube pare od koga... ljudi koji im ih nisu nikad ni planirali dati?).

Stvar je u tome da igre, određeni postotak barem, nisu vrijedne kupnje više i TOSje ono od čega industrija strahuje jer ljudi sada malo više promišljaju o tome žele li kupiti igru, procjene da neće jer je sve već viđeno 100 puta i okrenu se piratiji jer neće davati lovu za copy-paste naslove.

Ali naravno, trollaš nas pa ne znam zašto uopće trošim tipkovnicu. :eyebrows:

W3DR4N
28-01-2010, 10:53
Uopće ne trollam.
Ako developer napiše da na kutiji da je potrebna internetska konekcija za igranje, onda to nije siljenje na ništa, već prihvaćanje i ispunjavanje uvjeta za igranje igre. Uostalom, ideja internetskih sejvova (cloud) je stvar budućnosti, a ne drakonskih zaštita. Ista stvar je igranje Left 4 Deada u singleplayeru, pa se na Valve nitko ne buni, jer to nisu objavili kao dopis za medije, već mudro prešutili. Radi se o potpuno istoj stvari.

IGoR_2803
28-01-2010, 10:55
SRadi se o potpuno istoj stvari.

ne radi se o potpuno istoj stvari jer je kod valvea mulitplayer u pitanju, a ovdje moraš imati konekciju na net za SP igranje... što ako fakat odem u šumu na tjedan dana i želim igrati igru?!

W3DR4N
28-01-2010, 10:57
L4D i dvojka imaju singleplayer način igranja, za koji je potrebna internetska konekcija.

mr. Pink
28-01-2010, 11:03
uopće nije problem ta stalna internetska konekcija,no je problem tosto ce prisiljavat kupce na nesto,a zastita nece uspjeti.Jedini nacin koji ja vidim za potpuno eliminiranje piratstva je cloud computing,odnosno da se svi nasi podaci nalaze na remote HDD-u,nesto kao onlive,no do tog doba ce proci jos dosta vremena.

Gothmog
28-01-2010, 11:13
Kako god se postavis, ova zastita je kao ultimatum igracima...."My way, or the highway" politika.
U tom slucaju, fak ju Ubisoft...

Da su nize cijene igara, problem piratstva uopce ne bi ni postojao (bar po mojem skromnom misljenju)...

mr. Pink
28-01-2010, 11:17
Da su nize cijene igara, problem piratstva uopce ne bi ni postojao (bar po mojem skromnom misljenju)...
upravo to.

Raz
28-01-2010, 11:28
L4D i dvojka imaju singleplayer način igranja, za koji je potrebna internetska konekcija.

Naravno da se nitko ne žali jer je to prvenstveno MP igra za koju je potrebna stalna internet konekcija (duh). Singleplayer je tu tek toliko radi reda, za pripremu za pravu stvar... multiplayer. A eto... i L4D je probijen, toliko o zaštiti.

mrxilix
28-01-2010, 11:37
Svi su govorili i da neće probiti zaštitu na Splinter Cell PT jer je mislim da je tada izašla nova zaštita protiv piratstva ali nakon 1 godine bila je u SVAKOJ prodavaonici igrica

Deadwalker
28-01-2010, 12:46
Slazem se s Vedranom. Ne vidim problem u tome da prilikom igranja SP-a moras biti online. Multiplayer i stalna veza s internetom su jedina buducnost za pc platformu jer je piratija stvarno uzela veliki zamah. Zalosno je da je pola foruma vec igralo Mass Effect 2 prije nego li se nasao na trzistu(i to skoro 10 dana prije). Mene kao kupca ne smeta ta provjera posto sam uvijek online i barem u mojem kraju Wi-Fi pristup je moguc gotovo svugdje. Cak mogu uzeti laptop, sjesti na kavu u gradu, spojiti se na gradsku mrezu i igrati. Trazite dlaku u jajetu. Ako vec Ubisoft ne moze napraviti postenu igru, barem da naprave nesto drugo kak spada.

Raz
28-01-2010, 12:56
Ali to sigurno neće spriječit piratliju, čemu onda? Jedino kome bi zaštita mogla smetat su ljudi koji kupuju originale, jer sigurno svi ne žele po cijele dane biti spojeni na internet da bi igrali jednu singleplayer igru ili pak nisu u mogućnosti (moramo uzet u obzir da nisu ni svi u Europi ili USA i nemaju kvalitetnu, stabilnu konekciju). Štoviše, još bi se više ljudi moglo okrenut prema piratliji jer jednostavno ne žele prihvatit uvjete kakve je Ubisoft počeo furati.

W3DR4N
28-01-2010, 12:59
Da su nize cijene igara, problem piratstva uopce ne bi ni postojao (bar po mojem skromnom misljenju)...
upravo to.

Da igre koštaju 50 kuna, opet bi igrači rekli zašto da plaćam 50 kuna, kad mogu igrati besplatno.
Niže cijene ne bi ubile piratiju, samo smanjile zaradu developerima.

mr. Pink
28-01-2010, 13:03
a-a
Prosjecnom covjeku nebi bio problem dati nekih 20-30 eura za kvalitetnu igru,ali 50-60 eura za bilokoju igru je previse,pa da je i od zlata.

Deadwalker
28-01-2010, 13:05
Ali to sigurno neće spriječit piratliju, čemu onda? Jedino kome bi zaštita mogla smetat su ljudi koji kupuju originale, jer sigurno svi ne žele po cijele dane biti spojeni na internet da bi igrali jednu singleplayer igru ili pak nisu u mogućnosti (moramo uzet u obzir da nisu ni svi u Europi ili USA i nemaju kvalitetnu, stabilnu konekciju). Štoviše, još bi se više ljudi moglo okrenut prema piratliji jer jednostavno ne žele prihvatit uvjete kakve je Ubisoft počeo furati.

Imat ce ucinka ukoliko se zastita pokaze kolko tolko uspjesnom. Treba uzeti u obzir da dosta ljudi nema volje skidati 10 giga fajlova sa losih torrenta, proucavati kompleksne tutorijale i zgubiti pola dana da igru ucini igrivom. Uostalom, tebe nitko ne sili da kupujes igru ako nemas sve trazene tehnicke uvjete za igranje. I kazem, 99% vremena imas normalnu konekciju na net. Na zapadu i krajnjem istoku postotak je gotovo 100%.

Raz
28-01-2010, 13:19
Ali to sigurno neće spriječit piratliju, čemu onda? Jedino kome bi zaštita mogla smetat su ljudi koji kupuju originale, jer sigurno svi ne žele po cijele dane biti spojeni na internet da bi igrali jednu singleplayer igru ili pak nisu u mogućnosti (moramo uzet u obzir da nisu ni svi u Europi ili USA i nemaju kvalitetnu, stabilnu konekciju). Štoviše, još bi se više ljudi moglo okrenut prema piratliji jer jednostavno ne žele prihvatit uvjete kakve je Ubisoft počeo furati.

Imat ce ucinka ukoliko se zastita pokaze kolko tolko uspjesnom. Treba uzeti u obzir da dosta ljudi nema volje skidati 10 giga fajlova sa losih torrenta, proucavati kompleksne tutorijale i zgubiti pola dana da igru ucini igrivom. Uostalom, tebe nitko ne sili da kupujes igru ako nemas sve trazene tehnicke uvjete za igranje. I kazem, 99% vremena imas normalnu konekciju na net. Na zapadu i krajnjem istoku postotak je gotovo 100%.

Nitko me ne sili da kupujem igru, no možda ju baš želim kupit i na kraju neću baš zbog toga. Time ja neću kupit igru koju želim, a oni neće dobit moje pare = svi su na gubitku. Moja je poanta... te silne pare koje potroše na razne zaštite (koje će ionako biti probijene) bi mogli uložit u nešto drugo (neznam, primjerice poput raznih dodataka igri, kakve inače stavljaju u collector's edicije) te da time privuku kupce. Uostalom, osoba koja ima namjeru kupit igru će ju kupit bez obzira dali je prije igrala ilegalnu verziju ili ne, dok će oni koji ju nisu imali namjeru kupit ni neće, čak iako nebi bili u mogućnosti nabavit ilegalnu verziju.

Grim
28-01-2010, 13:28
Sve je to glupost, zašto mučiti kupce s ovim, totalna glupost koja će im smanjiti zaradu.

Ja na shvaćam kome toliko pirati škode, što im uzimaju novce iz džepa pa se mogu bunit? Ne, uopće ne utječu na zaradu igre, ljudi, tako da je bezveze gledat na to. I ono, ako je igra smeće, a normalno nema demo vani (kao i kod svake novije igre), na koji način mogu isprobat igru bez da dam 350 kn za nju, rentam je kao u Onliveu, ne toga nema. Na kraju bih dao 350 kn za igru koja mi se ne sviđa (i da, recenzije nikada nisu dovoljne dok sam ne iskusiš), piratizacija ostaje jedini izbor za probavanje.

Sve dobreSnovije igre (i starije) su zaradili masovne novce, iako je i na njih utjecala piratizacija kao i na sve igre, npr. Witcher, Dragon Age, Sins of a Solar Empire, etc. One su zaradile zato jer dobre, i zato što su uspjeh, tako da je vjerojatno i većina pirata kupila igru nakon isprobavanja piratske verzije (dobru igru svi vole imati original, jer je cijene). A ako kojim slučajem igra ispadne ispodprosječna ili nešto slično, ili je jednostavno užasno loša, prva stvar koju će developer reći, je da su krivi pirati, a ne oni sami zato što su napravili lošu igru. Sims, jedan od najpiratirizanijih naslova ikada, je uisto i jedan od najprodavanijih naslova ikada. Ja ne vidim na koji način im je piratizacija išta napravila?

Ubisoft, you failed... again.

Maloki
28-01-2010, 13:30
Slazem se s Vedranom. Ne vidim problem u tome da prilikom igranja SP-a moras biti online.
Ja definitivno vidim veliki problem u tome.


Multiplayer i stalna veza s internetom su jedina buducnost za pc platformu jer je piratija stvarno uzela veliki zamah.
Zašto bi multiplayer bila jedina budućnost za pc platformu? I ne vidim kakve veze to ima sa piratijom jer svaka multiplayer igra ima i svoje krekane servere. 90% ljudi iz moje okolice igra Left 4 Dead 2 na takvim serverima. Zaključak? Ako je igra MP ništa ne garantira da neće biti piratije.


Zalosno je da je pola foruma vec igralo Mass Effect 2 prije nego li se nasao na trzistu(i to skoro 10 dana prije).
Ne znam, meni to nije žalosno jer znam da će velik broj tih istih forumaša kupiti igru kad-tad.


Mene kao kupca ne smeta ta provjera posto sam uvijek online i barem u mojem kraju Wi-Fi pristup je moguc gotovo svugdje.
Mene kao kupca jako smeta ta provjera, kao i svaki drugi oblik provjere jer te provjere ne otežavaju piratima nego otežavaju nama, kupcima.
Evo, primjerice, cijeli prosinac sam bio bez optičkog čitača jer mi se pokvario, a taman sam se bio ufurao u Dragon Age: Origins koji nažalost nisam mogao igrati bez ubacivanja DVD-a u optički čitač. Istog trena sam si skinuo NoCD zakrpu, iako sam dao 400kn za igru. Ako sam ti već pljunuo tolike novce, pusti me onda da radim što želim sa igrom.
Ista stvar i sa DLC-ovima koji se sada masivno forsiraju. Nema šanse da, nakon što sam dao 50 eura za igru, svako malo dajem po 5 do 10 eura za 30-60 minuta dodatnog sadržaja. Mene osobno takve stvari vrijeđaju.

Cak mogu uzeti laptop, sjesti na kavu u gradu, spojiti se na gradsku mrezu i igrati.
Ne živimo svi u Varaždinu.


Trazite dlaku u jajetu.
Isticanje očitog nije traženje dlake u jajetu.


Ako vec Ubisoft ne moze napraviti postenu igru, barem da naprave nesto drugo kak spada.
Očito Ubisoft ne može ništa napraviti kako se spada :)

Uglavnom, 2 dana nakon što izađe prva igra sa ovom zaštitom, već će biti probijena.

Arbiter of Change
28-01-2010, 13:38
Ako developer napiše da na kutiji da je potrebna internetska konekcija za igranje, onda to nije siljenje na ništa, već prihvaćanje i ispunjavanje uvjeta za igranje igre. Uostalom, ideja internetskih sejvova (cloud) je stvar budućnosti, a ne drakonskih zaštita. Ista stvar je igranje Left 4 Deada u singleplayeru, pa se na Valve nitko ne buni, jer to nisu objavili kao dopis za medije, već mudro prešutili. Radi se o potpuno istoj stvari.
Gledaj, dok god je izborno, tj. dok je originalni save na mom HDD-u, a kopija na serveru AKO JA TO ŽELIM (kao što u DA:O možeš po optionsima namjestiti želiš li da ti igra sama updejta informacije o likovima na server) sve je OK i nema problema - onaj tko hoće može staviti save na server i time si omogućiti nastavak igranja od bilo gdje. Ako ne želim, ne treba mi ni stalna internetska veza jer ne koristim tu funkciju.

Ono što ne podnosim je to da se ovo gura kao imperativ bez razloga jer developeri znaju, bar se nadam da znaju jer su u suprotnom retaji na n-tu, da će zaštita biti probijena ili da će se doskočiti nekom načinu da se emulira na kompu.

Praetorian
28-01-2010, 13:47
Nista od ove zastite, to sa online sejvanjem se lako da cra 8) rijesit.

Deadwalker
28-01-2010, 13:47
Sve je to glupost, zašto mučiti kupce s ovim, totalna glupost koja će im smanjiti zaradu.

Muciti ljude? Spojiti se na net i registrirat igru je mucenje? :?


I ono, ako je igra smeće, a normalno nema demo vani (kao i kod svake novije igre), na koji način mogu isprobat igru bez da dam 350 kn za nju, rentam je kao u Onliveu, ne toga nema. Na kraju bih dao 350 kn za igru koja mi se ne sviđa (i da, recenzije nikada nisu dovoljne dok sam ne iskusiš), piratizacija ostaje jedini izbor za probavanje.

Postoje recenzije.
Sims, jedan od najpiratirizanijih naslova ikada, je uisto i jedan od najprodavanijih naslova ikada. Ja ne vidim na koji način im je piratizacija išta napravila?

Bio bi daleko prodavaniji da nema tolike piratizacije. Pirati stete pc platformi tako sto odbijaju izdavace da izdaju igre za nju posto nema neke velike financijske koristi. Ako se malo usporedi prodaja naslova za konzole te PCa - razlika je stvarno ogromna.


Zašto bi multiplayer bila jedina budućnost za pc platformu?
Zato jer daje najbolju zaradu i produzuje vijek igre.


Mene kao kupca jako smeta ta provjera, kao i svaki drugi oblik provjere jer te provjere ne otežavaju piratima nego otežavaju nama, kupcima.
Jos jednom pitam, kako? Spojiti se na net i ulogirati na svoj account? Cijeli postupak traje pola minute.


Evo, primjerice, cijeli prosinac sam bio bez optičkog čitača jer mi se pokvario, a taman sam se bio ufurao u Dragon Age: Origins koji nažalost nisam mogao igrati bez ubacivanja DVD-a u optički čitač. Istog trena sam si skinuo NoCD zakrpu, iako sam dao 400kn za igru. Ako sam ti već pljunuo tolike novce, pusti me onda da radim što želim sa igrom.
To se desi kolko puta? Jedamput na par godina? Izolirani slucaj.


sta stvar i sa DLC-ovima koji se sada masivno forsiraju. Nema šanse da, nakon što sam dao 50 eura za igru, svako malo dajem po 5 do 10 eura za 30-60 minuta dodatnog sadržaja. Mene osobno takve stvari vrijeđaju.

Nitko ti nista nece pokloniti. Za izradu DLC-a je isto potrebno vremena te je razumljivo da izdavac ima troskove i trazi neku kompenzaciju. A dati 20 kn i nije tako prestrasno(2 kave). Uostalom, nitko te ne sili da ih kupujes. Dobro, o tome bi se jos moglo diskutirati, al ovo nije tema za to.


Ne živimo svi u Varaždinu

Tko vam je kriv :P


Uglavnom, 2 dana nakon što izađe prva igra sa ovom zaštitom, već će biti probijena.

Beme vidli. Ja dajem barem koji dan vise :)

mrxilix
28-01-2010, 13:55
Gle ovo orginalna igrica 500 kn (pa ajde neka dobra) za za 500 kuna možeš kupiti ok 10-12 piratskih igrica.Ajde dobro ako se ta igrica igra online kao COD(bilo koji) ili TF2 ili dr. ali sumnjam da bi netko uzeo orginalnu igricu prešao je za 3 dana i pnovo kupio drugu orginalnu.... 8)

Maloki
28-01-2010, 14:03
Postoje recenzije.
Nikad se ne valja do kraja pouzdati u recenzije. Svaki nastavak Call of Dutyja je pobrao odlične ocjene pa opet nisam završio niti jedan, iako svaki nastavak traje svega par sati (pričam o SP kampanji, jel).


Bio bi daleko prodavaniji da nema tolike piratizacije. posada Voyagera stete pc platformi tako sto odbijaju izdavace da izdaju igre za nju posto nema neke velike financijske koristi.
Izdavači sami sebi štete, a ne piratizacija.


Zato jer daje najbolju zaradu i produzuje vijek igre.
Diskutabilno.
40 sati provedenih u MP igri je isto kao i 40 sati provedenih u SP igri.
I to sa zaradom vrijedi samo kada su u pitanju MMO igre. Pretplate se još uvjek ne prakticiraju na ostalim online naslovima.


Jos jednom pitam, kako? Spojiti se na net i ulogirati na svoj account? Cijeli postupak traje pola minute.
Nije problem spojiti se na net, problem je održavati konstantnu vezu.


Nitko ti nista nece pokloniti. Za izradu DLC-a je isto potrebno vremena te je razumljivo da izdavac ima troskove i trazi neku kompenzaciju. A dati 20 kn i nije tako prestrasno(2 kave). Uostalom, nitko te ne sili da ih kupujes. Dobro, o tome bi se jos moglo diskutirati, al ovo nije tema za to.

Naravno da je potrebno vremena, ali što kada su ti DLC-ovi dostupni prvi tjedan kada igra izađe? Gdje je tu logika?

Ja ne vidim da se stavljaju razne retardirane zaštite na filmove, serije i glazbu u čiju je izradu također uloženo puno vremena i novaca, a također su piratizirani do bola.

Gothmog
28-01-2010, 14:06
Da su nize cijene igara, problem piratstva uopce ne bi ni postojao (bar po mojem skromnom misljenju)...
upravo to.

Da igre koštaju 50 kuna, opet bi igrači rekli zašto da plaćam 50 kuna, kad mogu igrati besplatno.
Niže cijene ne bi ubile piratiju, samo smanjile zaradu developerima.

Naci ce se i takvih koji nece bit zadovoljni ni takvom cijenom, ali pretpostavljam da velika vecina gejmera ipak preferira imati original igru, uz opipljivu kutiju, sve sto ide uz nju, kao i kakvu-takvu podrsku developera...

npr. Da je Mass Effect 2 150kn, kome bi bilo zao dat te novce za takvu igru? Kladim se da bi svega nekih 5% reklo, da ne bi kupilo igru niti po toj cijeni...

Grim
28-01-2010, 14:07
Muciti ljude? Spojiti se na net i registrirat igru je mucenje? :?

Da je, to je mučenje. Kada kupim igru i instaliram je, želim je odmah igrat, ne želim se zajebavat s nekakvom registracijom, nemam živaca se mučiti s takvim stvarima koje se skoro uvijek oduže.

A i nemaju svi internet. Niti nemaju svi flat, trošiti svoje dragocjene megabajte na ovakve gluposti? Ma daj.



I ono, ako je igra smeće, a normalno nema demo vani (kao i kod svake novije igre), na koji način mogu isprobat igru bez da dam 350 kn za nju, rentam je kao u Onliveu, ne toga nema. Na kraju bih dao 350 kn za igru koja mi se ne sviđa (i da, recenzije nikada nisu dovoljne dok sam ne iskusiš), piratizacija ostaje jedini izbor za probavanje.

Postoje recenzije.
Čitaj bolje moj post, svaku igru drugi ljudi drukčije doživljavaju.



Sims, jedan od najpiratirizanijih naslova ikada, je uisto i jedan od najprodavanijih naslova ikada. Ja ne vidim na koji način im je piratizacija išta napravila?

Bio bi daleko prodavaniji da nema tolike piratizacije. Pirati stete pc platformi tako sto odbijaju izdavace da izdaju igre za nju posto nema neke velike financijske koristi. Ako se malo usporedi prodaja naslova za konzole te PCa - razlika je stvarno ogromna.

Bullshit.
Izdavači se izvlače na pirate zato što su igre loše, a pošto su igre loše znači da ih većina ljudi nije kupila, ako nitko nije kupio znači mala zarada, ako je mala zarada nešto ne valja. Neće valjda reći:"A znate, loša nam jer igra, sjebali smo sve, nevalja, pa se loše prodalo.", nego će okriviti nekog drugog, pirate.

Deadwalker
28-01-2010, 14:17
Nikad se ne valja do kraja pouzdati u recenzije. Svaki nastavak Call of Dutyja je pobrao odlične ocjene pa opet nisam završio niti jedan, iako svaki nastavak traje svega par sati (pričam o SP kampanji, jel).

Zato imas Pcplay 8)


Izdavači sami sebi štete, a ne piratizacija.

Da nam daju bolje portove, bilo bi nam svima ljepse, istina. Al kada nemas motivaciju u obliku para(citaj puno tisuca kopija skinutih ilegalnim putem), nije im financijski korisno raditi ultimativnu optimizaciju koja je zapravo dosta skup i dugotrajan postupak.(citaj The Force Unleashed).


Diskutabilno.40 sati provedenih u MP igri je isto kao i 40 sati provedenih u SP igri.I to sa zaradom vrijedi samo kada su u pitanju MMO igre. Pretplate se još uvjek ne prakticiraju na ostalim online naslovima.

Ako je dobar multiplayer, broj sati moze biti daleko veci. Igrati recimo u CoD-u linearan SP koji traje 5 sati nekoliko puta nema bas smisla. Zato imas multiplayer kojeg mozes igrati kolko oces. Doduse, da nije tako los kao u zadnjem nastavku, mozda bih kupio igru.


Nije problem spojiti se na net, problem je održavati konstantnu vezu.

Kao sto rekoh, konstantnu vezu imas 99% vremena(barem ja). Cesto pucanje veze je fakat rijetko i u doba danasnjem brzog interneta, desava se vecinom kada operater ima neke radove centrali. Dosta velika rijetkost.


Ja ne vidim da se stavljaju razne retardirane zaštite na filmove, serije i glazbu u čiju je izradu također uloženo puno vremena i novaca, a također su piratizirani do bola.

I to ce uskoro doci na red. Nije ni njima svejedno sto gube milijune radi ilegalnog sadrzaja.


Da je, to je mučenje. Kada kupim igru i instaliram je, želim je odmah igrat, ne želim se zajebavat s nekakvom registracijom, nemam živaca se mučiti s takvim stvarima koje se skoro uvijek oduže.A i nemaju svi internet. Niti nemaju svi flat, trošiti svoje dragocjene megabajte na ovakve gluposti? Ma daj.

Dramatiziras. Za saveove ti je dostatna i 56k veza. Rijec je o par kilobajta.


Čitaj bolje moj post, svaku igru drugi ljudi drukčije doživljavaju.

True, ali imas po netu desetke ocjena ili jednostavno odes na gamerankings.com. Glede demoa, moglo bi i bolje, al neznam, kada 10 recenzija kaze da je igra dobra ili losa, onda je valjda tako.


Bullshit.Izdavači se izvlače na pirate zato što su igre loše, a pošto su igre loše znači da ih većina ljudi nije kupila, ako nitko nije kupio znači mala zarada, ako je mala zarada nešto ne valja. Neće valjda reći:"A znate, loša nam jer igra, sjebali smo sve, nevalja, pa se loše prodalo.", nego će okriviti nekog drugog, pirate.

Istina, ali ne mozes reci da piratizacije utjece na cesto dosta losu situaciju kada je u pitanju podrska za pc platformu. Kao sto rekoh, zarada na Pc-u je daleeeeko manja nego na konzoli. Sluzbene brojke prodaje idu u prilog tome.

Grim
28-01-2010, 14:22
Uglavnom kako god, ova DRM zaštita je kurac od ovce koji će svaki gamer koji legalno kupuje dobiti u čelo (sry na vulgarnosti, ali što je... je). :D
Iako vjerujem da će brzo odustati od ovakve ideje.

Deadwalker
28-01-2010, 14:24
Beme vidli. Za sada, sve nove Ubisoftove igre ce imati to.
Issssss, nekad mi je bas dosadno u zivotu... :D

Maloki
28-01-2010, 14:34
Kao sto rekoh, konstantnu vezu imas 99% vremena(barem ja).
U tom grmu leži zec :)

Niko Bellic
28-01-2010, 14:39
Ma ionako se u Hrvatskoj proda više Manga i Papaje nego originalnih igara. Zaboli nji uvo zanas.

keko
28-01-2010, 14:46
Te zaštite su čiste gluposti. Svi pokušaji developera da se bore protiv piratije su im praktički borbe protiv vjetrenjača. Svaka zaštita se može probiti, tako da je to samo gubljenje vremena, novaca i strpljenja kupaca. Žalosno je kako se u novije vrijeme za loše prodajne rezultate krivi pirate, iako su u većinom krivi sami developeri jer im je igra čisto smeće. Stvarno ne znam igru koja je bila svima dobra, a propala je zbog piratije.

Te novce koji se beskorisno troše na razne zaštite, bilo bi bolje da se iskoriste da se uposle talentirani ljudi koji će unijeti inovacije u igre ili pisce koji će napisati dobre priče za RPG-ove, to bi sigurno bila bolja investicija koja bi poboljšala samu igru, a to je ono što kupci traže, dobru igru, a ne smeća od igara koje "propadaju zbog velike piratizacije".

mrxilix
28-01-2010, 15:00
Istina je da je borba protiv vjetrenjača ,a i šta mislite kako je COD WM 2 ili COD2 postao tako popularan!!!!! :nonono: :nonono: :nonono:

Grim
28-01-2010, 15:02
Istina je da je borba protiv vjetrenjača ,a i šta mislite kako je COD WM 2Sili COD2 postao tako popularan!!!!!S:nonono: :nonono: :nonono:
WM2 (ajmo reći da je typos)?
Popularan zbog piratije?

Wut? :D

Kid A
28-01-2010, 15:06
Mamini i tatini sinovi sigurno nece vidjeti problem u ovom,malo ko ovde kupuje original igre svojim parama/iz svog dzepa(cast izuzetcima).
Covjeku prosjecne place u Hrvatskoj ili BiH puno znaci 400 kuna za igru,vjerujte.

Maloki
28-01-2010, 15:16
Mamini i tatini sinovi sigurno nece vidjeti problem u ovom,malo ko ovde kupuje original igre svojim parama/iz svog dzepa(cast izuzetcima).
Mislim da većina 16+ forumaša igre kupuju upravo svojim parama :)

Kid A
28-01-2010, 15:21
U tom slucaju svaka cast.
Ako me ista nervira to su ljudi koji pricaju o nekoj krizi a zive na roditeljskoj grbaci.
Sto se tice ove zastite,ne vidim nikakvu razliku izmadju instalirati takvu igru i instalirati trojanca.
Eto.

Deadwalker
28-01-2010, 15:21
Ja kupujem igre naravno svojim parama. Starci mi nisu bas voljni dati 400kn kad jedva znaju sto je to racunalo. Dakle, prisparam si ili zaradim. Naravno da se moze kupit(zrtvujes koji izlazak ili ono, kuna do kune :wink: ).

Grim
28-01-2010, 15:24
Heh, ja nevjerujem da očevih/majke daju svojem djetetu tek tako 400 kn za igru, ili kako bi oni rekli igricu, možda za rođendan i tako to, ali rijetko.

A što se tiče mene, kupujem svojim novcima.

bezimeni
28-01-2010, 16:25
Već sam jednom drugom prilikom napisao pa da ponovim .

Pričam figurativno .Ako živim pored nogometnog stadiona i sa svog balkona vidim teren , mogu bez problema pratiti utakmice besplatno .Ali da ne živim na tom mjestu , tko kaže da bih ja stvarno i otišao na utakmicu i kupio kartu .Vjerojatno ne bih te utakmice gledao nikako .Drugim riječima , nogometni klub od mene ovako ili onako nema nikakve koristi.

McPingvin_v2.0
28-01-2010, 17:00
L4D i dvojka imaju singleplayer način igranja, za koji je potrebna internetska konekcija.
http://www.mynextcollege.com/college-reviews/images/misc/bullshit.jpg

Srle
28-01-2010, 17:02
DRM će biti provaljen i prije no što se i SC:C pojavi, ili nekoliko dana poslje...naravno da sam protiv piraterije ali ovo je definitivno nož u leđa gamerima...Kao što je i Splinter Cell Chaos Theory imao StarForce...i to samo ne Europskom tržištu...dve godine kasnije ja kupujem igru bez istog...Drugim riječima DRM i sve ostalo će biti prevaziđeno zbog popizda gamera...u stvari neće...koliko su ljudi pizdili zbog MW II multiplejera pa je IW odmah preokrenuo odluku...right. Ali ovo je UBI posljednji stub hardcore gejmanja, on do sad nije puno razočarao, možda neće ni sad.

W3DR4N
28-01-2010, 17:05
Ubisoft godinama radi na raznim zaštitama, a svakako je najzanimljivija bila ona za XIII.
Piratska verzija igre bi bila igriva, no neki djelovi igre bi bili namjerno neprolazni. Tipa zaključana vrata, objekti koji se ne mogu dohvatiti, sklopke koje ne rade...

McPingvin_v2.0
28-01-2010, 17:39
Najbolju zaštitu je, po meni, imao Oblivion :)

Kid A
28-01-2010, 18:11
Koja je to zastita bila?

McPingvin_v2.0
28-01-2010, 18:26
Nikakva :D

Raz
28-01-2010, 18:46
Istina... i dam se kladit da se igra lijepo prodavala.

McPingvin_v2.0
28-01-2010, 18:49
Oblivion had shipped 1.7 million copies by April 10, 2006, and sold over three million copies by January 18, 2007.

ScorpiuS
28-01-2010, 19:40
A to znači da je kvalitetna igra najbolja piratska zaštita.

McPingvin_v2.0
28-01-2010, 19:52
Ili nahajpana, ali tvoje je bolje :D

mrxilix
28-01-2010, 20:19
..tu postoji jedno carstvo a u njemu caruje PIRATSTVO....... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

zAkGuB5vK8g

ScorpiuS
28-01-2010, 20:36
Ili nahajpana, ali tvoje je bolje :D
A u mene baš suprotno, ako je veliki hype onda sam više oprezan u vezi kupnje.

@mrxilix: hahha :rotfl:

kulamasta
28-01-2010, 21:26
:thumbs2: za zastitu!

Arbiter of Change
28-01-2010, 21:37
Već sam jednom drugom prilikom napisao pa da ponovim .

Pričam figurativno .Ako živim pored nogometnog stadiona i sa svog balkona vidim teren , mogu bez problema pratiti utakmice besplatno .Ali da ne živim na tom mjestu , tko kaže da bih ja stvarno i otišao na utakmicu i kupio kartu .Vjerojatno ne bih te utakmice gledao nikako .Drugim riječima , nogometni klub od mene ovako ili onako nema nikakve koristi.
I ja sam nešto slično napisao, ali nema nam svrhe jer developeri, a čini se i neki ovdje, to izgleda ne shvaćaju - igre prodaje kvaliteta i fan baza koja je stvorena uslijed izloženosti toj kvaliteti, ne rigorozni DRM koji će moždaSnatjerati par casual igrača da kupe lošu igru jer ne znaju dovoljno "onoj" strani i zapravo ODBITI poštene kupce koji to neće kupovati iz principa (hai, hai) ili jer se ne žele za*ebavati uopće. Naravno, uvijek će se zalomiti i mućaka koji su kao fanovi developera (BioWare, npr) i obožavaju njihove igre (ME2, npr) koji će opet krasti, a neće kupiti igru na kraju, pa tvrditi da su i dalje fanovi te da podržavaju... ne podržavate. Da stvarno to radite nagradili biste ih za njihov trud kupnjom igre.

Disclaimer:
BioWare je slučajno odabran developer, nisam im na platnoj listi.

kulamasta
28-01-2010, 21:47
Nisu proizvodjaci kerovi da ih nagradis keksom...

Nikom netreba nasa nagrada...

Njima treba samo novac za ono sto koristimo...

Arbiter of Change
28-01-2010, 21:48
Novac, nagrada, sestra... semantika u ovom slučaju. :)

rudeboy95
28-01-2010, 21:59
Mislim da je ovo preveliki fail i da je nepravedno prema gamerima koji nemaju flat rate. Uostalom, ovo bi idiot koji nikad nije ni čuo za komp mogao probiti. Ko da je teško ili napravit lažni server na kompu ili jednostavno preusmjerit uploadanje sa servera na komp. Primjer vam je WoW. Private servera kolko oces.

ScorpiuS
28-01-2010, 22:09
Ali dali misliš da su se privatni serveri napravili prije nego što je WoW pokupio nekoliko miljuna igrača?

IGoR_2803
28-01-2010, 23:51
@deadwalker: piratija je kriva što se igre u manjem broju rade za pc? meni se ipak čini da su developeri uglavnom lijena i pohlepna gamad - puno im je lakše optimizirat i prilagodit igru konzoli nego za raznovrsan PC hardware... i to nije dosta nego onda još prodaju muda pod bubrege sa kloniranim i odvratno dosadnim naslovima...

Kid A
28-01-2010, 23:59
Deadwalkera ceka lijepa buducnost kao recezenta na Gamespotu ^^

baldrick_
29-01-2010, 00:35
pročitah jutros ono što ste ispisali, nameračih se da odgovorim na 6 poruka, no crko mi hard disk, pa morate da ostanete uskraćeni za moju mudrost.

elem, moje mišljenje nije toliko negativno prema ovoj novoj zaštiti. glavni argument protiv je to što morate biti neprekidno povezani na net. to je možda problem u hrvatskoj, ali hrvatska čini jako mali procenat kupaca neke igre, izdavača jednostavno boli dupe za hrvatsku. u svetu je standard broadband, svi ga imadu, to je bitno izdavaču. ovo je kao da se žalite što se pravi igra koja zahteva četvorojezgarni procesor, a svi u hrvatskoj imaju pentium 2. jbg, što kaskate za tehnologijom, zabole izdavaču za to.

@deadwalker: piratija je kriva što se igre u manjem broju rade za pc? meni se ipak čini da su developeri uglavnom lijena i pohlepna gamad - puno im je lakše optimizirat i prilagodit igru konzoli nego za raznovrsan PC hardware...
kuac, igre se manje rade za pc jer manje ljudi ima pc nego konzole, pa samim tim je i manja zarada.


Pričam figurativno .Ako živim pored nogometnog stadiona i sa svog balkona vidim teren , mogu bez problema pratiti utakmice besplatno .Ali da ne živim na tom mjestu , tko kaže da bih ja stvarno i otišao na utakmicu i kupio kartu .Vjerojatno ne bih te utakmice gledao nikako .Drugim riječima , nogometni klub od mene ovako ili onako nema nikakve koristi.
velika je verovatnoća da, kad već trošiš dragocene vreme na gledanje utakmice sa balkona, da ćeš otići i kupiti kartu ako ne živiš na balkonu. jednostavno, gledanje utakmice ti je zadovoljstvo, logično je da ćeš za to zadovoljstvo platiti, ak ga nemaš besplatno. da ne pominjem kolko je lepše gledati utakmicu kad si na tribinama nego na balkonu. to što ti možda nećeš, ne znači ništa, ti si sigurna manjina.

Stvarno ne znam igru koja je bila svima dobra, a propala je zbog piratije.

ja znam igre koje su svima dobre, a propale su, ali je fora to što mi ne možemo pouzdano da znamo da je igra propala zbog piraterije ili zbog nečeg drugog.



Diskutabilno.40 sati provedenih u MP igri je isto kao i 40 sati provedenih u SP igri.I to sa zaradom vrijedi samo kada su u pitanju MMO igre. Pretplate se još uvjek ne prakticiraju na ostalim online naslovima.

Ako je dobar multiplayer, broj sati moze biti daleko veci. Igrati recimo u CoD-u linearan SP koji traje 5 sati nekoliko puta nema bas smisla. Zato imas multiplayer kojeg mozes igrati kolko oces. Doduse, da nije tako los kao u zadnjem nastavku, mozda bih kupio igru.

pričaš ko da je multiplayer jedini oblik koji dugo traje.. svaki drugi rpg traje stotinak sati, svaka simulacija fudbala isto ko i multi fps traje dok ti ne dosadi. što nije budućnost u njima? ne, ne valja ti argument, budućnost je u inovacima tehnološke, verujem da uskoro dolazi vreme kad se više nećemo igrati sa tastaturom i mišom, vreme gaminga nama maltene nezamislivom (dobro, meni je zamislivo). sve ostalo (mp pucačine i sl.) su samo trendovi, ranije su bile platforme, pa avanture, pa rpg.. sad su pucačine, proći će skoro i njihovo vreme.

josip_kraš
29-01-2010, 09:46
Toplo se nadam da će ga posada Yoyagera premostiti.

rudeboy95
29-01-2010, 10:56
Ali dali misliš da su se privatni serveri napravili prije nego što je WoW pokupio nekoliko miljuna igrača?
Ma WoW je jedini primjer koji sam mogao nači, ali je ogromna razlika između sama igranja i spremanja saveova na netu. WoW je pokupio toliko igrača zbog kvalitete public servera (rapravo zbog ne-kvalitete privatnih).

Kad se jednom premosti, to će ići kasnije u sekundama. Tako da će samo ona prva (možda druga, treća) igra pokupiti malo više igrača nego prije, ostalo, sve po starom.

Uostalom, nekužim čemu uopce zaštita. Većina gamera igru kupuje zbog kvalitete, a ne zato jer nemogu nać dečka s povezom na oku.
Po meni, završena zaštita bi bila iznimna kvaliteta igre. Proizvođači bi na net stavljali besplatne kopije igre, dok bi u dućanima se kupovali bonovi kojima bi davali pare proizvođačima i tako ih nagrađivali (mogle bi se i igre prodavat u dućanima, za one koje vole posjedovat igre u fizičkom obliku). Naravno, moglo bi se donirat i preko neta. Isplativost proizvođačima bi bila jednaka ili veća ovoj sadašnjoj, dok bi dečki s povezom potpuno propali i tako bi istjerali kriminal.

Naravno, govorim o utopiji :cry: .

kulamasta
30-01-2010, 06:45
Ali dali misliš da su se privatni serveri napravili prije nego što je WoW pokupio nekoliko miljuna igrača?
Ma WoW je jedini primjer koji sam mogao nači, ali je ogromna razlika između sama igranja i spremanja saveova na netu. WoW je pokupio toliko igrača zbog kvalitete public servera (rapravo zbog ne-kvalitete privatnih).

Kad se jednom premosti, to će ići kasnije u sekundama. Tako da će samo ona prva (možda druga, treća) igra pokupiti malo više igrača nego prije, ostalo, sve po starom.

Uostalom, nekužim čemu uopce zaštita. Većina gamera igru kupuje zbog kvalitete, a ne zato jer nemogu nać dečka s povezom na oku.
Po meni, završena zaštita bi bila iznimna kvaliteta igre. Proizvođači bi na net stavljali besplatne kopije igre, dok bi u dućanima se kupovali bonovi kojima bi davali pare proizvođačima i tako ih nagrađivali (mogle bi se i igre prodavat u dućanima, za one koje vole posjedovat igre u fizičkom obliku). Naravno, moglo bi se donirat i preko neta. Isplativost proizvođačima bi bila jednaka ili veća ovoj sadašnjoj, dok bi dečki s povezom potpuno propali i tako bi istjerali kriminal.

Naravno, govorim o utopiji :cry: .

:rotfl:

Otkrit cu ti tajnu:

Ako igra kosta u ducanu 350 kn, gameri ju skinu s neta ne zato jer je kvalitetna/nekvalitetna vec zato jer je jeftinija tocno 350 kn

ScorpiuS
30-01-2010, 09:34
:rotfl:
To ti je raj koji se neće ostvariti.

McPingvin_v2.0
30-01-2010, 09:40
Otkrit cu ti tajnu:

Ako igra kosta u ducanu 350 kn, gameri ju skinu s neta ne zato jer je kvalitetna/nekvalitetna vec zato jer je jeftinija tocno 350 kn
Da, na žalost. Ja, recimo, kupim svaku igru za koju se uvjerim da valja, bilo preko demoa ili ju posudim od frenda. Naravno, nekad jednostavno vjerujem (Mass Effect 2, L4D2, Oblivion) i ne mogu reći da sam požalio :)

Herr Schnitzel
30-01-2010, 10:14
Da, na žalost. Ja, recimo, kupim svaku igru za koju se uvjerim da valja, bilo preko demoa ili ju posudim od frenda. Naravno, nekad jednostavno vjerujem (Mass Effect 2, L4D2, Oblivion) i ne mogu reći da sam požalio :)
Liar, liar...
... pants on fire.

Gothmog
30-01-2010, 10:17
Da su nize cijene igara, problem piratstva uopce ne bi ni postojao (bar po mojem skromnom misljenju)...


Da igre koštaju 50 kuna, opet bi igrači rekli zašto da plaćam 50 kuna, kad mogu igrati besplatno.
Niže cijene ne bi ubile piratiju, samo smanjile zaradu developerima.

Naci ce se i takvih koji nece bit zadovoljni ni takvom cijenom, ali pretpostavljam da velika vecina gejmera ipak preferira imati original igru, uz opipljivu kutiju, sve sto ide uz nju, kao i kakvu-takvu podrsku developera...

npr. Da je Mass Effect 2 150kn, kome bi bilo zao dat te novce za takvu igru? Kladim se da bi svega nekih 5% reklo, da ne bi kupilo igru niti po toj cijeni...

Osjecao sam potrebu za ego quoteom, jer tu ima nesto...
Manja cijena za hit igre, i problem rjesen...

rudeboy95
30-01-2010, 11:11
Otkrit cu ti tajnu:

Ako igra kosta u ducanu 350 kn, gameri ju skinu s neta ne zato jer je kvalitetna/nekvalitetna vec zato jer je jeftinija tocno 350 kn
Da, na žalost. Ja, recimo, kupim svaku igru za koju se uvjerim da valja, bilo preko demoa ili ju posudim od frenda. Naravno, nekad jednostavno vjerujem (Mass Effect 2, L4D2, Oblivion) i ne mogu reći da sam požalio :)
Točno to. Stvar je u tome šta su neki demoi prekratki i kad bi dali cijelu igru za besplatno i onda da je kupimo samo ako nam se sviđa.

To bi bilo ok kad bi netko to poštivao, ali ovako--- :cry:

McPingvin_v2.0
30-01-2010, 11:17
[quote="McPingvin_v2.0":3j2h8ajo]Da, na žalost. Ja, recimo, kupim svaku igru za koju se uvjerim da valja, bilo preko demoa ili ju posudim od frenda. Naravno, nekad jednostavno vjerujem (Mass Effect 2, L4D2, Oblivion) i ne mogu reći da sam požalio :)
Liar, liar...
... pants on fire.[/quote:3j2h8ajo]
Oblivion mi je pružio podosta zabave i nije mi žao onih 400 kuna za CE verziju :)

Sybelius
30-01-2010, 11:39
Ja sam nabavio samo jednog ilegalca i to Mass Effect,odustao sam od preordera zbog debilne paranoicne zastite(bioware me banovao na forumu jer sam to javno rekao,kazna istekla tek nakon godinu dana)

Najbolja zastita je dobar proizvod!

kulamasta
30-01-2010, 12:51
Ja sam nabavio samo jednog ilegalca i to Mass Effect,odustao sam od preordera zbog debilne paranoicne zastite(bioware me banovao na forumu jer sam to javno rekao,kazna istekla tek nakon godinu dana)

Najbolja zastita je dobar proizvod!

Jasno ti je da ovo nije dobar razlog?

Kao da ja opljackam banku jer me zivcira njihova paranoja pa na svakih par metara imaju nekog zasitara.

Dakle, ako ti se igra ne svidja iz bilo kojeg razloga, pa bila to i zastita, rjesenje je ne igrat ju a ne ukrast ju

Raz
30-01-2010, 12:53
Ja sam nabavio samo jednog ilegalca i to Mass Effect,odustao sam od preordera zbog debilne paranoicne zastite(bioware me banovao na forumu jer sam to javno rekao,kazna istekla tek nakon godinu dana)

Najbolja zastita je dobar proizvod!

Jasno ti je da ovo nije dobar razlog?

Kao da ja opljackam banku jer me zivcira njihova paranoja pa na svakih par metara imaju nekog zasitara.

Dakle, ako ti se igra ne svidja iz bilo kojeg razloga, pa bila to i zastita, rjesenje je ne igrat ju a ne ukrast ju

Možda nije dobar razlog, ali eto dokaza da će ljudi zbog zaštite prije skidat gusarske igre, doli više kupovat originale. I nije baš neka usporedba, jer zaštitar nema nikakvog utjecaja u svemu tome (osim ako ideš opljačkat banku) dok zaštita utječe na poštene kupce (a ne na "pljačkaše").

Slažem se, dobar je proizvod najbolja zaštita... ljudi koji su radili Zeno Clash su na piratskim stranicama čak napisali post u kojem kažu da shvaćaju da će piratizacija uzet daha, a da oni to sa nikakvim zaštitama neće moći spriječit. No da oni koji skinu igru, neka ju i kupe te podrže ljude koji su na tome naporno radili. Eto... igra je ispala na kraju dobro i u izradi je i nastavak, a zaštite na sebi nije imala NIKAKVE.

McPingvin_v2.0
30-01-2010, 13:03
Ja sam nabavio samo jednog ilegalca i to Mass Effect,odustao sam od preordera zbog debilne paranoicne zastite(bioware me banovao na forumu jer sam to javno rekao,kazna istekla tek nakon godinu dana)

Najbolja zastita je dobar proizvod!

Jasno ti je da ovo nije dobar razlog?

Kao da ja opljackam banku jer me zivcira njihova paranoja pa na svakih par metara imaju nekog zasitara.

Dakle, ako ti se igra ne svidja iz bilo kojeg razloga, pa bila to i zastita, rjesenje je ne igrat ju a ne ukrast ju
Meni je i više no dobar razlog. Rađe neću uopće igrati dobru igru ako ju ne smijem instalirati više od n puta.

kulamasta
30-01-2010, 13:14
Ja sam nabavio samo jednog ilegalca i to Mass Effect,odustao sam od preordera zbog debilne paranoicne zastite(bioware me banovao na forumu jer sam to javno rekao,kazna istekla tek nakon godinu dana)

Najbolja zastita je dobar proizvod!

Jasno ti je da ovo nije dobar razlog?

Kao da ja opljackam banku jer me zivcira njihova paranoja pa na svakih par metara imaju nekog zasitara.

Dakle, ako ti se igra ne svidja iz bilo kojeg razloga, pa bila to i zastita, rjesenje je ne igrat ju a ne ukrast ju
Meni je i više no dobar razlog. Rađe neću uopće igrati dobru igru ako ju ne smijem instalirati više od n puta.

To je ok

Ne svidja ti se politika firme i potpuno zaobidjes njihov proizvod. Slazem se...

A ne onda skinut piraticu i igrat ju dan i noc a plivat po developerima kakvu su zastitu stavili

IGoR_2803
30-01-2010, 13:29
Točno to. Stvar je u tome šta su neki demoi prekratki i kad bi dali cijelu igru za besplatno i onda da je kupimo samo ako nam se sviđa.

To bi bilo ok kad bi netko to poštivao, ali ovako--- :cry:

lol, mogu mislit kako bi neko kupovao igre u tom slučaju...

W3DR4N
30-01-2010, 13:43
:rotfl:

baldrick_
30-01-2010, 18:41
pogle novi album radioheada.. mogo da se skine besplatno, a mogo si i da daš bendu tačno onoliko love koliko misliš da zaslužuju.. album se prodao dobro, iako je u suštini bio besplatan. onda, ona firma što je radila gal civ, mislim da su oni.. ako ti se igra ne dopadne, mogao si je jednostavno vratiti, a oni ti vrnu pare. i dobro se prodala. tako da, vlada tu preveliki cinizam.

još nešto. da ubisoft nije reko za ovu novu zaštitu, velika većina populacije evrope, azija i cela amerika ne bi ni primetila. zašto? oni su uvek na netu.

Kid A
30-01-2010, 18:49
Haha da,to je jedini album koju sam bas kupio.

r0rschach
30-01-2010, 19:04
Cijeli ovaj njihov sistem zvuči kao novi Steam, jer Steam ima sličnu zaštitu.
Osim toga, jednostavno ju je zaobići. Koristeći debugger može se saznati IP servera na koji se spaja zaštitna aplikacija, središ da se spaja na localhost, saveaš editirani runnable. Pritom moraš imati dignut vlastiti server sa fakeanom "bazom korisnika". Startaš igru, igra pokrene editirani runnable, and the magic happens. Tako će se saveovi sejvati na PC, a ne na server, a isto tako neće biti potrebna veza na Internet.
Teorija zvuči lakše od prakse, ali naći će se već netko tko će na isti ili sličan način zaobići ovo. :)

Lord Ragnarok
30-01-2010, 19:06
pogle novi album radioheada.. mogo da se skine besplatno, a mogo si i da daš bendu tačno onoliko love koliko misliš da zaslužuju.. album se prodao dobro, iako je u suštini bio besplatan. onda, ona firma što je radila gal civ, mislim da su oni.. ako ti se igra ne dopadne, mogao si je jednostavno vratiti, a oni ti vrnu pare. i dobro se prodala. tako da, vlada tu preveliki cinizam.

još nešto. da ubisoft nije reko za ovu novu zaštitu, velika većina populacije evrope, azija i cela amerika ne bi ni primetila. zašto? oni su uvek na netu.

primjetili bi. i ja sam stalno online kad igram nes i uvijek se nes dogodi da moram net zgasiti. i onda nakon par saveova kaj bi falilo jednostavno bi pobriso igru.

baldrick_
30-01-2010, 19:13
bla, to što ti imaš probleme je zato što živiš u hrvatskoj. misliš da se amerikanac malo-malo pa diskonektuje? dupe.

McPingvin_v2.0
30-01-2010, 19:14
Amer se, kao i Hrvat, diskonekta minimum jednom svaka 24 sata :)

GODSKILLER
31-01-2010, 02:47
najbolja zaštita za PC igre je da odustanu od izdavanja igara za pc, a sad ozbiljno,zašto ne uvedu hardwersku zaštitu u obliku nekog usb ključa,ono svi veliki izdavači se udruže i zajedno ulože pare u razvoj hardver ključa,uz igru dobiješ usb ključ kojeg možeš koristiti za sve igre od tih izdavača koji su sudjelovali u izradi ključa,to bi garant onemogučilo piratiju jer izrada ključa bi bila ipak malo previše komplicirana,i malo tvornica ga može izraditi što znači da FBI,Interpol lako mogu doći im u trag

Arbiter of Change
31-01-2010, 09:57
Jer ne bi dugo prošlo dok se ne bi smislila softwerska protumjera za to. :)

=PcP=F@N
31-01-2010, 10:51
bezvz se dize buka...kad je izisao starforce sjetite se samo o cem je pricao net...gdje je starforce danas?-to je bitka koju proizvođači/izdavači nikad a mozda ni tad nece dobit...dobro,jedino se sony sa ps3 drzi ali vidit cemo za koju godinu kad BL postane ko DVD...

ScorpiuS
31-01-2010, 12:20
Za konzolu se zaštita lako napravi jer je samo jedan proizvođač, a PC ih ima kol'ko oćeš, pa nije lako.

Feanor
31-01-2010, 12:21
Za konzolu se zaštita lako napravi jer je samo jedan proizvođač, a PC ih ima kol'ko oćeš, pa nije lako.

Misliš proizvođač konzole????

ScorpiuS
31-01-2010, 12:24
Pa da, Sony-PS3, Microsoft-XB360, Nitendo-Wii, itd.

Feanor
31-01-2010, 12:33
Hmmm da, ali je fora u tome što kod konzola je zaštita ajmo reći ''fizička'' treba mijenjat dio konzole da bi se igrale kghmmm igre, a tome je najbolje zasad doskočio PS3, jerbo x360 i wii i nemaju neku zaštitu. Dok je kod PC-a zaštita software-ske prirode i lakše ju je razbit.

rudeboy95
31-01-2010, 14:13
pogle novi album radioheada.. mogo da se skine besplatno, a mogo si i da daš bendu tačno onoliko love koliko misliš da zaslužuju.. album se prodao dobro, iako je u suštini bio besplatan. onda, ona firma što je radila gal civ, mislim da su oni.. ako ti se igra ne dopadne, mogao si je jednostavno vratiti, a oni ti vrnu pare. i dobro se prodala. tako da, vlada tu preveliki cinizam.
e da, da naprave samo JEDAN pokus sa srednje buđetnom igrom, već bi to bio VELIKI napredak. Igra bi vjerojatno dosta zaradila, bar dovoljno za novi nastavak---

još nešto. da ubisoft nije reko za ovu novu zaštitu, velika većina populacije evrope, azija i cela amerika ne bi ni primetila. zašto? oni su uvek na netu.
Da, i onda kako svi ovdje imamo prekvalitetne veze koje nikad ne pucaju, igre nikad se nebi krešale i uopce nebi bilo vise od 9000 poziva dnevno na korisnicku sluzbu.

Cijeli ovaj njihov sistem zvuči kao novi Steam, jer Steam ima sličnu zaštitu.
Osim toga, jednostavno ju je zaobići. Koristeći debugger može se saznati IP servera na koji se spaja zaštitna aplikacija, središ da se spaja na localhost, saveaš editirani runnable. Pritom moraš imati dignut vlastiti server sa fakeanom "bazom korisnika". Startaš igru, igra pokrene editirani runnable, and the magic happens. Tako će se saveovi sejvati na PC, a ne na server, a isto tako neće biti potrebna veza na Internet.
Teorija zvuči lakše od prakse, ali naći će se već netko tko će na isti ili sličan način zaobići ovo. :)
Tačno to pokušavam reći.
Praktički, svaka softverska zaštita može biti lako puknuta.

baldrick_
31-01-2010, 14:16
bezvz se dize buka...kad je izisao starforce sjetite se samo o cem je pricao net...gdje je starforce danas?-to je bitka koju proizvođači/izdavači nikad a mozda ni tad nece dobit...dobro,jedino se sony sa ps3 drzi ali vidit cemo za koju godinu kad BL postane ko DVD...
haha, za tu koju godinu ps3 će da postoji već 7-8 godina.. tolko ostati čisti je definitivno sonijeva pobeda, šta ćemo da vidimo probijena zaštita za ps3, a izašo ps4..

najbolja zaštita za PC igre je da odustanu od izdavanja igara za pc, a sad ozbiljno,zašto ne uvedu hardwersku zaštitu u obliku nekog usb ključa,ono svi veliki izdavači se udruže i zajedno ulože pare u razvoj hardver ključa,uz igru dobiješ usb ključ kojeg možeš koristiti za sve igre od tih izdavača koji su sudjelovali u izradi ključa,to bi garant onemogučilo piratiju jer izrada ključa bi bila ipak malo previše komplicirana,i malo tvornica ga može izraditi što znači da FBI,Interpol lako mogu doći im u trag
a kolko bi koštala izrada takvoga ključa? to bi samo još više podiglo cenu igara.

Da, i onda kako svi ovdje imamo prekvalitetne veze koje nikad ne pucaju, igre nikad se nebi krešale i uopce nebi bilo vise od 9000 poziva dnevno na korisnicku sluzbu.
o tome sam već pričao, u hrvatskoj nećeš dobiti 9000 poziva jer nema ni teoretske šanse da će 9000 čoveka kupiti original sp igru. možda će biti 2 poziva na korisničku službu mesečno, a za to izdavača boli dupe, šta im je 100 dolara manje-više.

ScorpiuS
31-01-2010, 16:00
pogle novi album radioheada.. mogo da se skine besplatno, a mogo si i da daš bendu tačno onoliko love koliko misliš da zaslužuju.. album se prodao dobro, iako je u suštini bio besplatan. onda, ona firma što je radila gal civ, mislim da su oni.. ako ti se igra ne dopadne, mogao si je jednostavno vratiti, a oni ti vrnu pare. i dobro se prodala. tako da, vlada tu preveliki cinizam.
e da, da naprave samo JEDAN pokus sa srednje buđetnom igrom, već bi to bio VELIKI napredak. Igra bi vjerojatno dosta zaradila, bar dovoljno za novi nastavak---

Takve ti igre danas dolaze u obliku besplatnih online igara sa mini transakcijama.

rudeboy95
31-01-2010, 17:29
pogle novi album radioheada.. mogo da se skine besplatno, a mogo si i da daš bendu tačno onoliko love koliko misliš da zaslužuju.. album se prodao dobro, iako je u suštini bio besplatan. onda, ona firma što je radila gal civ, mislim da su oni.. ako ti se igra ne dopadne, mogao si je jednostavno vratiti, a oni ti vrnu pare. i dobro se prodala. tako da, vlada tu preveliki cinizam.
e da, da naprave samo JEDAN pokus sa srednje buđetnom igrom, već bi to bio VELIKI napredak. Igra bi vjerojatno dosta zaradila, bar dovoljno za novi nastavak---

Takve ti igre danas dolaze u obliku besplatnih online igara sa mini transakcijama.
Znam za to, probao sam ih stotinu, i niti jedna se nemože uopce mjerit sa p2p MMOovima ili single player igrama.

Ja ne mislim na to, ja mislim na potpunoSbesplatnu igru, bez minitranzakcija, bez ičega. Naravno, ima mogučnost doniranja i kupovanja igre u dućanima (za one koji vole posjedovati fizičku kopiju igre)---

Svaki gamer koji ima imalo mozga ce htjeti nagraditi kvalitetnu igru.

kulamasta
31-01-2010, 19:21
Cudi me sto se auto industrija nije sjetila te genijalne ideje!

Ono, proizvedu auto i daju nam ga potpuno besplatno!

Kako ne shvacaju da ce svaki vozac s mozgom nagradit kvalitetni auto!

Deadwalker
31-01-2010, 19:25
Ja ne mislim na to, ja mislim na potpunoSbesplatnu igru, bez minitranzakcija, bez ičega. Naravno, ima mogučnost doniranja i kupovanja igre u dućanima (za one koji vole posjedovati fizičku kopiju igre)---

Svaki gamer koji ima imalo mozga ce htjeti nagraditi kvalitetnu igru.

:rotfl:
Nista u zivotu nije besplatno.
Čak ni seks :eyebrows:

ScorpiuS
31-01-2010, 20:21
@Deadwalker: nisam ni očekivao da ti možeš iz nekoga izvuć seks na lijepe oči :D

McPingvin_v2.0
31-01-2010, 20:24
Možeš, ako si žensko.

rudeboy95
31-01-2010, 20:27
Ja ne mislim na to, ja mislim na potpunoSbesplatnu igru, bez minitranzakcija, bez ičega. Naravno, ima mogučnost doniranja i kupovanja igre u dućanima (za one koji vole posjedovati fizičku kopiju igre)---

Svaki gamer koji ima imalo mozga ce htjeti nagraditi kvalitetnu igru.

:rotfl:
Ništa u životu nije besplatno.
Čak ni seks :eyebrows:
Sve najbolje stvari u životu su besplatne. Samo trebaš biti na pravom mjestu u pravo vrijeme.

@kulamasta Software =/= Hardware

Deadwalker
31-01-2010, 20:37
@Deadwalker: nisam ni očekivao da ti možeš iz nekoga izvuć seks na lijepe oči :D

Ne mozes. Iz jednostavnog razloga: Ili platis kondom ili kasnije alimentaciju. Kak kome pase :)

rudeboy95
31-01-2010, 21:44
@Deadwalker: nisam ni očekivao da ti možeš iz nekoga izvuć seks na lijepe oči :D

Ne mozes. Iz jednostavnog razloga: Ili platis kondom ili kasnije alimentaciju. Kak kome pase :)
Možeš. Odreži si jaja.

kulamasta
31-01-2010, 22:04
Ja ne mislim na to, ja mislim na potpunoSbesplatnu igru, bez minitranzakcija, bez ičega. Naravno, ima mogučnost doniranja i kupovanja igre u dućanima (za one koji vole posjedovati fizičku kopiju igre)---

Svaki gamer koji ima imalo mozga ce htjeti nagraditi kvalitetnu igru.

:rotfl:
Ništa u životu nije besplatno.
Čak ni seks :eyebrows:
Sve najbolje stvari u životu su besplatne. Samo trebaš biti na pravom mjestu u pravo vrijeme.

@kulamasta Software =/= Hardware

Tebi nije jel ti je puno teze ukrast hardver...

Pitaj onogkoji 8 sati poput roba kucka kod u komjeter jel isto, i usput ga pizaj jel ti da svoj trud badava, pa ga ti malo nagradis

rudeboy95
31-01-2010, 22:15
Ali ti ne shvaćaš da kad bi ljudi bili razumni, proizvođači igara bi jednako zarađivali, a nebi bilo gusara. Gore su ti navedeni uspješni primjeri.

Maloki
31-01-2010, 22:33
Ali ti ne shvaćaš da kad bi ljudi bili razumni, proizvođači igara bi jednako zarađivali, a nebi bilo gusara. Gore su ti navedeni uspješni primjeri.
O kakvim ti uspješnim primjerima pričaš?

kulamasta
31-01-2010, 23:28
Ali ti ne shvaćaš da kad bi ljudi bili razumni, proizvođači igara bi jednako zarađivali, a nebi bilo gusara. Gore su ti navedeni uspješni primjeri.

Jedina "razumna" stvar je platit ono sto se koristi...

...ostalo su prazne price

rudeboy95
31-01-2010, 23:33
pogle novi album radioheada.. mogo da se skine besplatno, a mogo si i da daš bendu tačno onoliko love koliko misliš da zaslužuju.. album se prodao dobro, iako je u suštini bio besplatan. onda, ona firma što je radila gal civ, mislim da su oni.. ako ti se igra ne dopadne, mogao si je jednostavno vratiti, a oni ti vrnu pare. i dobro se prodala. tako da, vlada tu preveliki cinizam.
@Maloki I sad to treba prenijet u gaming.

baldrick_
01-02-2010, 00:23
Pitaj onogkoji 8 sati poput roba kucka kod u komjeter jel isto, i usput ga pizaj jel ti da svoj trud badava, pa ga ti malo nagradis
ne glupavi, poenta je u tome da je hardware (kola) mnogo skuplji od softwarea (igara). niko neće dati ko zna kolko para za auto, ali zašto ne 40 dolara za igru (ako živiš na zapadu, u hrvatskoj niko ionako ne daje pare). mešaš babe i žabe.

rudeboy95
01-02-2010, 00:33
Pravi argument baldriče :thumbs2: , To pokušavam cijelo vrijeme reć.

kulamasta
01-02-2010, 00:50
Pitaj onogkoji 8 sati poput roba kucka kod u komjeter jel isto, i usput ga pizaj jel ti da svoj trud badava, pa ga ti malo nagradis
ne glupavi, poenta je u tome da je hardware (kola) mnogo skuplji od softwarea (igara). niko neće dati ko zna kolko para za auto, ali zašto ne 40 dolara za igru (ako živiš na zapadu, u hrvatskoj niko ionako ne daje pare). mešaš babe i žabe.

Mami si kazi da ne glupavi, pod prvo...

Pod drugo, poanta je u tome da igra ima svoju cijenu, ja kao proizvodjac odredjujem koja je. Ako hocu stavit cu cijenu od 1 dolar, a ako hocu stavit cu cijenu od 1000 dolara...

Takodjer kao proizvodjac stavit cu zastitu koju zelim ili necu stavit nikakvu!

I sve to je moje apsolutno pravo!


Ti kao kupac biras dali ti se svidjaju moji uvjeti ili ne.

Ako ti se svidjaju, kupis proizvod. Nagrada mi netreba, nju daj svome psu kada ti da sapu.

Ako ti se ne svidja odjebi u troskoku od mene i kupi oni proizvode koji ti paseju.


Ako pak ne platis moj proizvod, a koristis ga bez moga dopustenjaka tada si obicno malo lopovsko smrdljivo zasrano govno...

Ali to i sam znas, samo stanje duha u ovim krajevima je takvo da te za to vjerojatno boli ona stvar... Al to ne mjena na stvari sto si...

A sto se tice baba i žaba...

Kola su skupa pa nitko nece dat neki novac kazes...

Evo, kruh je jeftin, ima ga i po 4.5 kn

Trebas manje ic u skole da ga naucit pec, kada ga naucis pec vjerojatno ga je lakse proizvest nego komad softvera...

Pa zato vjerujem da ti udjes u pekaru i samo uzmes kruh... Pa ako ti se da koji put i ostavis kunu dvije kao nagradu onima koji su se jebali cijelu noc da ga ispeku?

bezimeni
01-02-2010, 09:55
Normalno da imaju pravo zaštiti svoj proizvod kako žele i postaviti cijenu koju žele .Ali bilo bi fer i obaveza da jasno označe i objasne o kakvoj se zaštiti radi na samoj kutiji ili prilikom digitalne distribucije softvera. Često ne objasne da ako ćeš zamijeniti matičnu ploču da više nećeš moći koristiti ono što si kupio i što bi moralo biti tvoje , jer si to platio.Ili ako ti ograniče broj instalacija ili ako nemaš mogućnosti prodati vlastitu kopiju igre nekome drugome jer si aktivirao ključ i sl.Ili ako si promijenio OS pa ti igra više ne radi zbog zaštite i deseci drugih problema.Ako si nešto kupio i ako je nešto tvoje zašto bi ti netko ograničavao bilo što ? Da možeš zaobići proizvod i ne kupiti ga ...samo trebalo bi i kupce jasno upoznati sa onime što kupuju kako bi bila fer igra .


Moj slučaj .Kupio učilicu .Nakon promjene matične ploče aktivacijski ključ više ne radi.To na kutiji nigdje nije pisalo ! Zovem službu za korisnike i javlja mi njihova djelatnica da moram doći do njih i dokazati im da sam kupio novu matičnu ploču računom na uvid ! Hej , to je moja kopija , ja ju platio.Na kutiji nigdje ne pišu takvi uvjeti a ako nešto i piše treba ti povećalo da pročitaš !

Kada bi se svakom potencijalnom kupcu dobro objasnile ograničenosti proizvoda koji kupuju tek onda možemo pričati o fer i moralnom odnosu.Tako da su u mojoj knizi oni također mala ,usrana , lopovska govanca .

kulamasta
01-02-2010, 10:15
Oooo...

...i te kako da su i oni i te kakvi smradovi i mnogo veliga i govancet i govna...

...nema tu spora

Naveca prijecara u svemiru po meni je on line kupovina gdje u biti ne kupi se "fizicki" proizvod vec samo "Key" koji se nalazi na nekom steam racunu kojeg je dalje zabranjeno prodat...

Ne znam po kome zakonu, al eto, iti na ovome forumu postoje neka takva govnarska pravila koja podilaze slugama krupnog kapitala... Valjda misle da ce ih nagradit i bacit im neku kosku da vjezbaju zubice...

bezimeni
01-02-2010, 10:24
Do sada je bilo a tako će i biti da će kvalitetni opstati a loši će nestati i pri tome ih nikakve zaštite neće spasiti .Za kvalitetnu igru će se uvijek naći i više nego dovoljan broj kupaca tako da će proizvođač bezobrazno zaraditi bez obzira kakvu zaštitu stavio ili ne stavio.A šljakeri koji cijelu noć kucaju kod su i tako plaćeni po tržišnom principu te su najamnje bitan faktor pri diobi bilo kakvog profita.

Deadwalker
01-02-2010, 10:58
Nisu bitni sljakeri, nego je bitan omjer ulozenog i dobivenog. A produkcija igara je jako skup posao. Zato im je i stalo da naprave cim vecu zaradu. Naravno, time se vrlo cesto krse prava kupca, ali gaming industrija nije izuzetak kada je to u pitanju. Slazem se s stavom bezimenog da bi se na kutiju proizvoda trebalo jasno istaknuti kakav se tocno proizvod kupuje i koja su ogranicenja. Shodno tome, sve Ubisoftove igre ce imati na kutiji oznaku online sto ce jasno dati kupcima do znanja da kupuju igru u kojoj moraju biti cijelo vrijeme spojeni na globalnu mrezu. Tu nema niceg spornog jer izdavac i proizvodac ima pravo na tako nesto te ako se to i jasno istaknu, kupac onda zna sto kupuje. S druge strane, u pitanju je naravno problem 100% dostupnosti interneta cijelo vrijeme. Svima s vrijemena na vrijeme zna pucat veza, al to je opet zanemariv postotak posto je 99% vremena sve u redu. U Ubisoftu su ocito spremni na takav rizik, a kada dodu prve igre s tom zastitom, tek cemo vidjeti kako ce trziste reagirat.
Konstantna i potpuna dostupnost brzog interneta ce se ostvariti kroz iducih par godina i kod nas, a na zapadu je vec to odavno tako. Tako da ne vidim nista sporno u ovoj odluci Ubisofta. Imaju sva prava da na svoj proizvod stave kakve god zastite zele i ako se to jasno istakne, mi se nemamo sta previse buniti. Imas opciju da kupis ili ne kupis igru pod tim uvjetima i zdravo. To bi bio neki moj zakljucak.

@kulumasta
Daj malo pripazi na rjecnik, neda mi se editirati tvoje postove...

bezimeni
01-02-2010, 11:05
Da...a gdje je nestalo pravo da imaš pravo na jednu sigurnosnu kopiju "originalnog" medija ? Kupim film , igru ili OS i bilo bi ispravno da imam pravo na jednu kopiju ako mi se "original" ošteti .Nigdje na kutiji nije označen rok trajanja takvog proizvoda.Da su napisali rok trajanja je npr. godinu dana sve 5.Ali nisu, znači da je "beskonačan" pa shodno tome želim pravo na jednu sigurnosnu kopiju ili dva "originalna " medija u kutiji za slučaj da mi jedan postane nečitljiv .

cham3leon
01-02-2010, 11:08
A ništa onda, nećemo kupovat Assassins Creed 2 i dobro.. :)

Deadwalker
01-02-2010, 11:10
Zato koristim digitalnu distribuciju(Steam). Imas korisnicki racun sa listom igara koje mozes skinuti bilo kada i bilo kolko puta i napraviti kolko oces sigurnosnih kopija.

bezimeni
01-02-2010, 11:12
Štima , ali imaš li pravo prodati taj proizvod koji si platio.Da li si ti vlasnik tog softvera ?

kulamasta
01-02-2010, 11:12
Da...a gdje je nestalo pravo da imaš pravo na jednu sigurnosnu kopiju "originalnog" medija ? Kupim film , igru ili OS i bilo bi ispravno da imam pravo na jednu kopiju ako mi se "original" ošteti .Nigdje na kutiji nije označen rok trajanja takvog proizvoda.Da su napisali rok trajanja je npr. godinu dana sve 5.Ali nisu, znači da je "beskonačan" pa shodno tome želim pravo na jednu sigurnosnu kopiju ili dva "originalna " medija u kutiji za slučaj da mi jedan postane nečitljiv .

Ovo s pravom na sigurnosnu kopiju iskreno ne znam jel vrijedi kod igara...

Imas kakav citat zakona ili nesto slicno?

Posto je opce poznato da se sigurnosna kopija ne moze porenut ne vjerujem da se niti jedna americanska udruga nebi pobunila protiv zastita koje onemogucavaju pokretanje legalnih sigurnosnih kopija...

To s sigurnosnim kopijama vise mi djeluje kao neki urbani mit

bezimeni
01-02-2010, 11:15
Bilo je pravilo za filmove.Imao si pravo na sigurnosnu kopiju. Za igre ne znam ali ne vidim zašto ne bih imao isto takvo pravo .

kulamasta
01-02-2010, 11:17
Štima , ali imaš li pravo prodati taj proizvod koji si platio.Da li si ti vlasnik tog softvera ?

Ovo je sada "siva" zona jer zakoni jednostavno nisu prilagodjeni problematici...

Kupac se ocigledno ponasa kao da je on vlasnik toga, dok mu pc play to brani na nacin da ne smije prodat ono sto kupac smatra da je njegovo...


Valve gleda na problematiku tako da smatra da ti prodaje samo licencu ili pojednostavljeno, "iznajmljuje" ti igru kao sto videoteka iznajmljuje film... Znaci, gledaj ali to ipak nije tvoje...

Osobno smatram da bi kupac trebao biti vlasnik igre nabavljene i preko Steama, ili, vlasnik samo licence, ali tada ako igra u ducanu kosta 400 kn, ocekujem da licenca preko steama za istu novu igru bude maksimalno 150 kn... i to je puno sto sam reko

bezimeni
01-02-2010, 11:19
Onda se to mora zvati iznajmljivanje igre a ne kupovina .Pa ti uopće nisi vlasnik toga što si "kupio" .Pa koja bi budala platila za nešto što ne postaje njegovo ?

kulamasta
01-02-2010, 11:22
Onda se to mora zvati iznajmljivanje igre a ne kupovina .Pa ti uopće nisi vlasnik toga što si "kupio" .Pa koja bi budala platila za nešto što ne postaje njegovo ?

Pa platis licencu, ili iznajmljivanje... Gledaj na to kako zelis...

Kao sto platis videoteci za film pa opet nije tvoj...

ili renta kar...

Platis i imas pravo na neograniceno koristenje...

Pitaj pc playeovce, oni brane prodaju istog pa su valjda bolje upuceni u problematiku...


Iako po meni to nije u redu, posebno sto su cijene iste onim igrama koje kupis u ducanu i gdje si ipak vlasnik necega

bezimeni
01-02-2010, 11:26
Niš mi nije jasno...ako kupim veš mašinu danas , sutra je mogu legalno prodati , pokloniti bilo kaj .A "kupiš" softver i nije tvoj ? Ako u videoteci posudim film na xy dana onda mi nitko ne brani da taj isti film ja unutar tog vremena posudim prvom susjedu ili sl koji to može koristiti najnormalnije. Znači ja sam vlasnik posuđenog dok je posuđeno .

kulamasta
01-02-2010, 11:30
Niš mi nije jasno...ako kupim veš mašinu danas , sutra je mogu legalno prodati , pokloniti bilo kaj .A "kupiš" softver i nije tvoj ? Ako u videoteci posudim film na xy dana onda mi nitko ne brani da taj isti film ja unutar tog vremena posudim prvom susjedu ili sl koji to može koristiti najnormalnije. Znači ja sam vlasnik posuđenog dok je posuđeno .

To je ta siva zona o kojoj pricam...

Koliko ja shvacam Steam, oni tebi ne prodaju igru, pa cak niti iznajmljuju u smislu dok je kod tebe radi sto hoces...

Oni tebi prodaju "pravo na koristenje igre".

Drugim rijecima, ti jedino sto smijes s tom igrom jest igrat ju... nesmijes ju prodat, posudit, vodit ljubav s njoom...

...samo igrat

bezimeni
01-02-2010, 11:32
Neka kupuje tko želi :wink: .

kulamasta
01-02-2010, 11:35
Neka kupuje tko želi :wink: .

Igra ti je kao zena...

Mos svasta radit s njom, i vjerit ju i zenit ju i prc prc ju, ali nikad nije tvoja!

Ne vjerujes? Pitaj susjeda :D

bezimeni
01-02-2010, 11:39
Igra bi trebala biti roba , proizvod .Ljudi nisu roba , barem ne bi trebali biti.

McPingvin_v2.0
01-02-2010, 11:50
Kulamasta, branimo prodaju Steam accountove jer je nemali broj njih ukraden :)

kulamasta
01-02-2010, 11:59
Igra bi trebala biti roba , proizvod .Ljudi nisu roba , barem ne bi trebali biti.

Slazem se

Deadwalker
01-02-2010, 12:06
McPingvin je sve rekao :)
Pricate idijotarije. Na Steamu kupis igru, dobijes jedinstveni cd-key i mozes raditi kolko oces sigurnosnih kopija i prodat igru nekome drugome ili svoj cijeli account sa svim igrama. Pcplay brani prodaju accountova jer se to pocelo zloupotrebljavati tj. kradu se. Pa da se naprijed osigura od mogucih problema :wink:

SHODAN
01-02-2010, 12:14
Odlicna tema mada sam vec sad malo zakasnio na istu i tesko je nesto dodati na napisano.

Jedina stvar koju zelim reci je da podrzavam ''zle developere'' i bilo kakve zastite koliko god rigorozne bile. PC gaming umire i ako se ovakva piratizacija nastavi svi cemo visit na konzolma za koju godinu - ljudi to moraju shvatiti.

Kao sto moraju i shvatiti koliko kosta izrada igara, bilo one lose ili ne. Skupa produkcija i onda nemocno gledanje kako ti lopovi skidaju software za o kn... to nebu islo.

Jos bi se vratio na one koji govore da je zastita pljuvanje po ljudima koji posteno kupuju igre - NAJVECI BULLSHIT jer kao kupac igara (svaki mjesec odvajam nesto kucnog budzeta na igre) podrzavam svaku akciju protiv piratstva pa makar mi i sama instalacija igara trajala malo duze.

PS3 je napravio super stvar, Xbox360 i Wii takoder makar su probijeni, opet ti je rizik da ces popusit konzolu ak piratiziras, lock konzole i bye bye... vrijeme je da isto dogodi i kod PC gamera, pirati predugo traju i posljedice ce se osjetiti, svi devsi ce se (s potpunim pravom) okrenuti konzolama... a i sad je vec tako, pogledajte samo PS3 i box ekskluzive - gaming se odvija na konzolma, a cini se da je i buducnost takva...

McPingvin_v2.0
01-02-2010, 12:23
Jos bi se vratio na one koji govore da je zastita pljuvanje po ljudima koji posteno kupuju igre - NAJVECI BULLSHIT jer kao kupac igara (svaki mjesec odvajam nesto kucnog budzeta na igre) podrzavam svaku akciju protiv piratstva pa makar mi i sama instalacija igara trajala malo duze.
Rofl. Naravno da je pljuvanje po ljudima koji pošteno kupuju igre. Neki lumen će ionako probiti tu zaštitu, roršek je već napisao kako bi se to dalo izvesti, i ljudi će ju skidati za 0 kuna, kako god okreneš. Tko će zbog toga ispaštati? Budala koja će dati još više novaca za AC2 jer nekako treba namaknuti silne milijune koji se utroše na razvoj zaštite :)

Sybelius
01-02-2010, 12:27
Kao korisnik legalnog softwarea(jer smatram da proizvodjac treba biti nagradjen za svoj rad),najvise me iritira cinjenica kod DRM-a(ne funkcionalno debilno paranoicnog,sa ogranicenim brojem instalacija...,)sto sam tretiran kao potencijalni kriminalac.Sto su korisnici ilegalnog softwarea u boljem polozaju.
Da izmisle, funkcionalan DRM koji ce odraditi svoj posao(sto znaci nece biti razbijen),bilo bi sve ok,tolerirao bih cinjenicu da single player moram igrati online radi aktivacije kad svaki put pokrenem igru.Ovako kako danas stoje stvari nedam moj novac kompanijama koje DRM-om tretiraju svoje kupce kao kriminalce.
Nemam nista protiv razumne zastite poput aktivacijskog kljuca,disk check,ili online aktivacije bez ogranicenog broja instalacija.
Ako opet izadje neka igra za koju sam zainteresiran i koju sam spreman platiti,poput Mass Efecta(onaj prvi), sa sramnim po kupcima DRM-om,opet cu provocirati kompaniju koja stoji iza nje i pozvati na bojkot postene kupovine,i sigurno bice opet na tisuce istomisljenika.

SHODAN
01-02-2010, 12:33
Jos bi se vratio na one koji govore da je zastita pljuvanje po ljudima koji posteno kupuju igre - NAJVECI BULLSHIT jer kao kupac igara (svaki mjesec odvajam nesto kucnog budzeta na igre) podrzavam svaku akciju protiv piratstva pa makar mi i sama instalacija igara trajala malo duze.
Rofl. Naravno da je pljuvanje po ljudima koji pošteno kupuju igre. Neki lumen će ionako probiti tu zaštitu, roršek je već napisao kako bi se to dalo izvesti, i ljudi će ju skidati za 0 kuna, kako god okreneš. Tko će zbog toga ispaštati? Budala koja će dati još više novaca za AC2 jer nekako treba namaknuti silne milijune koji se utroše na razvoj zaštite :)


Rofl... pa naravno da kao covjek koji legalno kupuje svoje igre podrzavam svaku zastitu, a tebe uopce ne razumijem, procitaj sto si napisao.... po tebi bi svi jednostavno trebali odustati od legalne kupnje jer neki lumen ce nesto probiti i onda cu ja ispasti budala...

Majke mi, jedva cekam da se ovo s piratima jednom zavrsi - sve ima svoj kraj

kulamasta
01-02-2010, 12:35
McPingvin je sve rekao :)
Pricate idijotarije. Na Steamu kupis igru, dobijes jedinstveni cd-key i mozes raditi kolko oces sigurnosnih kopija i prodat igru nekome drugome ili svoj cijeli account sa svim igrama. Pcplay brani prodaju accountova jer se to pocelo zloupotrebljavati tj. kradu se. Pa da se naprijed osigura od mogucih problema :wink:

Zatvorite onda komplet trznicu...

Otkud znas da onaj hardver koji se prodaje nije ukraden, kao i igre u kutijama?

Ako se legalno cd key moze prodat onda bezveze radite razliku

Deadwalker
01-02-2010, 12:39
U tome i jest rizik "kupnje na crno". Nikad ne mozes biti 100% siguran da to sto si kupio polovno je ispravno i nije ukradeno.
Lol :)

kulamasta
01-02-2010, 12:41
Pa normalno

Zato mi nije jasno zasto branite prodaju igara preko Steama ako je to legalno...

A jel to netko ukro ili ne to nije vas problem. Kao sto nije problem trznice na Pc Ekspertu niti njuskala niti plavog oglasnika...

McPingvin_v2.0
01-02-2010, 12:42
Zatvorite onda komplet trznicu...

Otkud znas da onaj hardver koji se prodaje nije ukraden, kao i igre u kutijama?

Ako se legalno cd key moze prodat onda bezveze radite razliku
Šanse da netko prodaje ukradeni hardware su jako male. Na kraju krajeva, da ti netko i proda ukradeni hardware šanse da ti murja dođe doma i da ostaneš bez novaca i hardware su ravne nuli.

Steam account, s druge strane, originalni vlasnik dobije natrag nakon samo jednog emaila.

Arbiter of Change
01-02-2010, 12:47
Rofl... pa naravno da kao covjek koji legalno kupuje svoje igre podrzavam svaku zastitu, a tebe uopce ne razumijem, procitaj sto si napisao...
Ovaj... wat? Znaš li ti uopće o kojim mi problemima govorimo kad pričamo o tome da se pljuje po poštenim kupcima? Nekako sam stekao dojam da ti misliš kako su developeri samo postupno dodavali još nekoliko "Next" pri instalaciji, a situacija nije ni približno tako jednostavna.

Vjerojatno najgora stvar je bila DRM koji ti ograničava broj instalacija, odluka koja mi nikad nije bila jasna, a niti svrha koju je trebala imati (šta, trebao bi kupiti novu igru ako uninstalliram staru više od 3 puta?), posebno neslavni Bioshock koji te ograničavao na DVIJE (2) instalacije prije nego li si morao zvati EA da ti odobre nove. Naravno, to je uklonjeno kasnije zbog reakcija komune. Da ni ne spominjem SecuROMSkojeg u prvotnim verzijama nisi ni mogao ukloniti sa kompa, a pored toga je mogao i uzrokovati stvarne probleme hardveru (sjećam se još postova gdje su se ljudi žalili da su im čitači prestajali raditi).

Dakle, nije bila samo stvar čekanja dok ti se igra instalira.

SHODAN
01-02-2010, 12:51
Onak, reci mi gdje sam spomenio DRM koji ogranicava broj instalacija, to je valjda nesto sto je proslo?

Rijesenja za buducnost su bitna, mozda ovo ubisoftovo rijesenje, mozda nesto drugo, nesto se mora promijeniti - zasto ne nesto kao online verifikacija pri pokretanju igre? Sto god napravili, imaju moju podrsku.

wat wat

McPingvin_v2.0
01-02-2010, 12:59
Rofl... pa naravno da kao covjek koji legalno kupuje svoje igre podrzavam svaku zastitu, a tebe uopce ne razumijem, procitaj sto si napisao.... po tebi bi svi jednostavno trebali odustati od legalne kupnje jer neki lumen ce nesto probiti i onda cu ja ispasti budala...

Majke mi, jedva cekam da se ovo s piratima jednom zavrsi - sve ima svoj kraj
Ne, nego bi idioti trebali prestati stavljati DRM koji škodi samo i jedino kupcima originala :)

Deadwalker
01-02-2010, 13:18
Zastita ce biti jedino od koristi ako je pirati ne probiju. Sto cemo vidjeti kada dodu igre u prodaju. Ocemo oklade? :eyebrows:

Kostolomac
01-02-2010, 13:19
Ma daj ajde, Sedma će to riješit u roku keks 8)

Arbiter of Change
01-02-2010, 13:27
Onak, reci mi gdje sam spomenio DRM koji ogranicava broj instalacija, to je valjda nesto sto je proslo?
Moj komentar je bio na to da kao jedan pošteni kupac ti podržavaš idiotske ideje koje štete samo drugim poštenim kupcima, a gusari se slatko smiju.
Logic fails me. :)

rudeboy95
01-02-2010, 14:02
Kladim se da će Voyager probit obrambeni štit u roku od mjesec dana, ako ne i tjedan.

Nema šanse da ću kupovat original igre sa tom zaštitom, taman posla da mi single player igra poždere cijeli eBeni bandwidth.

baldrick_
01-02-2010, 14:39
Da...a gdje je nestalo pravo da imaš pravo na jednu sigurnosnu kopiju "originalnog" medija ? Kupim film , igru ili OS i bilo bi ispravno da imam pravo na jednu kopiju ako mi se "original" ošteti .Nigdje na kutiji nije označen rok trajanja takvog proizvoda.Da su napisali rok trajanja je npr. godinu dana sve 5.Ali nisu, znači da je "beskonačan" pa shodno tome želim pravo na jednu sigurnosnu kopiju ili dva "originalna " medija u kutiji za slučaj da mi jedan postane nečitljiv .
a ko ti brani jednu sigurnosnu kopiju?




Pitaj onogkoji 8 sati poput roba kucka kod u komjeter jel isto, i usput ga pizaj jel ti da svoj trud badava, pa ga ti malo nagradis
ne glupavi, poenta je u tome da je hardware (kola) mnogo skuplji od softwarea (igara). niko neće dati ko zna kolko para za auto, ali zašto ne 40 dolara za igru (ako živiš na zapadu, u hrvatskoj niko ionako ne daje pare). mešaš babe i žabe.
Kola su skupa pa nitko nece dat neki novac kazes...

Evo, kruh je jeftin, ima ga i po 4.5 kn

Trebas manje ic u skole da ga naucit pec, kada ga naucis pec vjerojatno ga je lakse proizvest nego komad softvera...

Pa zato vjerujem da ti udjes u pekaru i samo uzmes kruh... Pa ako ti se da koji put i ostavis kunu dvije kao nagradu onima koji su se jebali cijelu noc da ga ispeku?
misliš da bi rekli ''e, evo uzmite kruh, ako vam je dobar dajte pare'', misliš da bi bio neko ko bi jednostavno došo i uzo kruh, bez da plati? kuac bi bio, bio bi, al bi bio u velikoj manjini.

Ovako kako danas stoje stvari nedam moj novac kompanijama koje DRM-om tretiraju svoje kupce kao kriminalce.

fora je u tome što tvoj novac ide prvo izdavaču, a posredno i proizvođaču. poenta je podržati proizvođača (dal to nazivaš nagradom, platnjom il kako već apsolutno nebitno), on se ne pita ništa o zaštiti, pita se izdavač, a time što bojkotuješ izdavača bojkouješ i proizvođača koji je napravio dobru igru, al eto, ima nesreću da mu je izdavač retard.

neko reče kvalitetna igra će se sigurno prodavati. istorija proves you wrong. reći ću samo torment.

rudeboy95
01-02-2010, 14:58
Ovo nikad neće provest šta ja i baldrick govorimo jer ipak živimo u zlom komercijalnom komunističkom svijetu. Možda jednom, jedno daleko u budućnosti, u utopijskoj anarhiji, ili bar u nekoj boljoj formi komunizma, gdje će sve raditi strojevi i oni koji rade software će biti sretni ako netko isproba njihovu igru.

Da shvatite što želim reći, morate pogledati besplatan dokumentarac o Zeitgeist movementu. (http://www.thezeitgeistmovement.com/joomla/index.php?Itemid=50)SOvako mogu provest cijeli život objašnjavajući nešto nekom random idiotu s interneta.

Vaš jediniSargument je da nitko to neće poštovati. Ako se, jednog dana, promijeni ljudska svijest, ovo će dakako uspijeti.

SHODAN
01-02-2010, 15:12
Ovo nikad neće provest šta ja i baldrick govorimo jer ipak živimo u zlom komercijalnom komunističkom svijetu. Možda jednom, jedno daleko u budućnosti, u utopijskoj anarhiji, ili bar u nekoj boljoj formi komunizma, gdje će sve raditi strojevi i oni koji rade software će biti sretni ako netko isproba njihovu igru.

Da shvatite što želim reći, morate pogledati besplatan dokumentarac o Zeitgeist movementu. (http://www.thezeitgeistmovement.com/joomla/index.php?Itemid=50)SOvako mogu provest cijeli život objašnjavajući nešto nekom random idiotu s interneta.

Vaš jediniSargument je da nitko to neće poštovati. Ako se, jednog dana, promijeni ljudska svijest, ovo će dakako uspijeti.


ti si jebeni car :pray:

i bar jos nisi linko Zeitgeist :pray:



















Koliko imas, 12 ili 13 godina?

cham3leon
01-02-2010, 15:15
i
Ovo nikad neće provest šta ja i baldrick govorimo jer ipak živimo u zlom komercijalnom komunističkom svijetu. Možda jednom, jedno daleko u budućnosti, u utopijskoj anarhiji, ili bar u nekoj boljoj formi komunizma, gdje će sve raditi strojevi i oni koji rade software će biti sretni ako netko isproba njihovu igru.

Da shvatite što želim reći, morate pogledati besplatan dokumentarac o Zeitgeist movementu. (http://www.thezeitgeistmovement.com/joomla/index.php?Itemid=50)SOvako mogu provest cijeli život objašnjavajući nešto nekom random idiotu s interneta.

Vaš jediniSargument je da nitko to neće poštovati. Ako se, jednog dana, promijeni ljudska svijest, ovo će dakako uspijeti.

Evo ga opet. Sad bih komentirao nešto ali to bi uzrokovalo lock teme u bližoj budućnost.

rudeboy95
01-02-2010, 15:56
Oprostite za potpuni offtopic ali pokušao sam reći da izrada igara ipak je kreativna. Nije to neki monotoni dosadni posao koji se radi samo zbog para. Stoga, trebala bi biti mogučnost nagrađivanja neke igre ako je kvalitetna, a ne da nas samo prisiljavaju da kupimo kupimo kupimo.. Proizvođači bi trebali raditi igre zbog strasti, a ne zbog para. To bi nas ponovo dovelo do toga da povećava kvaliteta igre.

cham3leon
01-02-2010, 15:58
Je, i ti ljudi sigurno znaju uživat u svom poslu, ali to je i dalje posao koji daje veliku plaću. Tako da ih zaboli ćošak od lakta za utopiste i besplatnost.

=PcP=F@N
01-02-2010, 17:54
nema direktno veze s temom al se spominjalo ovdje...

PS3 hackiran

George Hotz, aka Geohot, known for creating jailbreaking/unlocking tools for the iPhone and iPod touch, claims to have hacked the Playstation 3.

The Playstation 3 has been relatively safe and secure for the past 3 years but over the last 5 weeks Geohot has opened up the beast, learned its inner workings and now claims to have full read/write ability to the entire system memory.
“I have read/write access to the entire system memory, and HV level access to the processor. In other words, I have hacked the PS3. The rest is just software. And reversing. I have a lot of reversing ahead of me, as I now have dumps of LV0 and LV1. I’ve also dumped the NAND without removing it or a modchip.”
With lots of reverse engineering ahead of him Geohot isn’t telling anyone exactly how his hack works, keeping his hand close to his chest while he completes his work, ensuring that Sony won’t release firmware updates to hamper his progress.

rudeboy95
01-02-2010, 18:37
Nevjerujem baš. Laže lik sto posto. Dok nema dokaza i dok ne pokaže to na djelu, nevjerujem mu.

=PcP=F@N
01-02-2010, 18:45
nema sanse da laze...on je hakiro i ajfon...imas na njegovom blogu pise o svemu...unutar 6 mjeseci firatske igre ce biti igrive na ps3...

jebiga,pao i je i onaj najtvrđi...nitko u povijesti nije toliko odolijevao firatstvu i akerima kao ps3..

rudeboy95
01-02-2010, 18:48
Tu si u pravu. To je konzola sa najviše novopečenih gamera ili onih neobrazovanih koji ne shvaćaju da ako ne kupe igru, neće dobiti sljedeći nastavak. (čitaj n00b)

=PcP=F@N
01-02-2010, 18:53
al ja sve mislim da je ovo izrežirano od strane sony-ja...covjece ovoliko godina je na trzistu i tek sad klinac od 20 godina uspio ono u cemu mnogi nisu..

sad kad tek krene prodaja te konzole...ostalo je ps3 jos koja godina i valjda im je ovo nacin da u zadnje godine postojanja zavrnu sto vise para..

Kid A
01-02-2010, 18:55
Nevjerujem baš. Laže lik sto posto.
Da,vidi mu se u ocima da laze.
Ne laze,pobogu.....znas li uopste tko je Geohot?

Arbiter of Change
01-02-2010, 18:56
nema sanse da laze...on je hakiro i ajfon...imas na njegovom blogu pise o svemu...unutar 6 mjeseci firatske igre ce biti igrive na ps3...
Naravno, čim blu-ray postane standardni format i čim si svi nabave blu-ray pržilice. Izbor medija je još jedna stvar koju ide Sonyu na ruku ovdje. :)

ScorpiuS
01-02-2010, 19:04
I dalje Sony ima glavnu riječ. Ako oni odluči ne poroizvest čipove za konzolu, piratije neće ni biti.

baldrick_
01-02-2010, 20:24
i taj lik može tako da kaže ''ja hakujem ps3'' i niko mu ništa zakonski ne može? lol

SHODAN
01-02-2010, 20:35
i taj lik može tako da kaže ''ja hakujem ps3'' i niko mu ništa zakonski ne može? lol


On sa svojom konzolom zakonski moze sta god hoce, moze se po njoj i popisat, hackat, moddat itd. - jedino sto onda gubi jamstvo... znaci ne radi nista protuzaknito.

Sto se tice dali je sama konzola hackana, vjerujem da jest i ako piratlija bude moguca ne vjerujem da ce ljudi cekati da ''blu-ray postane standard'' vec vjerujem da ce se moci loadati backupi s eksternog diska... Koliko ce vremena proci ne znamo, a ne znamo moze li to Sony sve onemoguciti preko firmware updateova kao sto sad rade s novim PSP-om ... mozemo samo nagadati, a nitko ne moze s 100 postotnom sigurnoscu tvrditi da ce se moci pokretati backupi...

Svejedno, ne isplati se zayebavati po meni, mozes lako moguce popusit konzolu ako si neoprezan, a to je bacanje novca naravno. Ja sam zadovoljan s svojim PS3, ne fale mi pirati uopce, ne osjecam potrebu da igram svaku igru koja izade na trziste.

baldrick_
01-02-2010, 20:44
zašto sony jednostavno ne stavi da se obavezaš da nećeš hakovati konzolu na taj način da omogućiš piratske igre.. lepo ti daju ugovor da potpišeš, sitna slovca..

IGoR_2803
01-02-2010, 21:17
zašto sony jednostavno ne stavi da se obavezaš da nećeš hakovati konzolu na taj način da omogućiš skrivene u čudesnoj šumi pod čarobnim hrastom igre.. lepo ti daju ugovor da potpišeš, sitna slovca..

ma je i još da te naguze... to je ko da kupiš carreru 911, a porsche te primora da potišeš ugovor da ga nećeš voziti više od 130 km/h...

=PcP=F@N
01-02-2010, 21:19
hahah bogati sine pa nije ti ovo socijalizam da ti netko zabrani da ti drkaš po uređaju KOJI SI TI PLATIO...

vec ako sam ga kupio moja je volja sta cu s njim radit pa makar ga i razbio pred ocima prodavaca cim ga platim..


ovaj je samo obajvio da se moze,on ne potice na piratstvo ali ce drugi naravno iskoristiti njegovo otkrice...i slazem se sta je gore netko napisao,sony ovo moze dopustiti a i nemora,da ih sjebu kroz update naravno

rudeboy95
01-02-2010, 22:29
U interes je Sony-ju da ovo dopusti (više $$$), iako moralno načelo govori da ne dopuste. Videčemo!

ScorpiuS
01-02-2010, 22:35
To nije u interesu Sonya ni najmanje, jer oni dobivaju postotak od prodaje igara drugih izdavača.

Karlo_from_Bjelovar
01-02-2010, 23:26
dajte molim vas, ovo ce zavrsit kao i GTA.

"ulozili smo toliko dolara u anti-crack zastitu da smo mogli nahranit cijelu afriku i rijesit problem side"
*few days after*
*well... you know what happend...*

Arbiter of Change
01-02-2010, 23:33
Ne shvaćaš da sve zaštite i druge "anti-gusarske" stvari postoje i još uvijek opstaju dan-danas, u vremenu kad si možeš lako skinuti "zakrpu" preko neta, gotovo samo zbog internetski ne potkovane ekipe koja ne zna ništa o njima te misle da je "developer's way or the highway". Nama je to malo teže pojmiti jer se krećemo u gejmerskim krugovima i jer smo na kraju krajeva na forumu, što govori da se bar u dovoljnoj mjeri znamo snaći na netu i naći to što nas zanima.

Feanor
01-02-2010, 23:37
Plus, kod zaštita su najvažniji prvi dani prodaje, tj. proizvođačima je samo bitno da ''zakrpa'' za zaštitu ne leaka prvi tjedan ili možda i dva, točno to se dogodilo sa GTA-om IV te mu je skyrocketalo prodaju. Dok je recimo jednom DoW-u II ''zakrpa'' izašla prije same igre, pa se i nije baš nešto prodavao.(Iako, vjerujem da to nije jedini razlog za slabu prodaju)

cham3leon
02-02-2010, 10:56
To je istina. I FADE zaštita kod Arme 2 će pasti prije ili kasnije, ali dotad će proći dovoljno vremena da ljudi pokupuju originale. Čak sam i sam razmišljao o kupovini dotične igre, ali je kod nas nema gotovo nigdje :D

rudeboy95
02-02-2010, 13:56
Mislim da ako već postoji zastita must connect to internet, trebalo bi biti da svaki update treba bi instaliran, a da se updatovi mogu skinuti samo preko određenog servera, i to ingame. Neznam stvarno zasto se toga nisu sjetili..

baldrick_
02-02-2010, 14:59
[quote="baldrick_":2wbm89l1]zašto sony jednostavno ne stavi da se obavezaš da nećeš hakovati konzolu na taj način da omogućiš skrivene u čudesnoj šumi pod čarobnim hrastom igre.. lepo ti daju ugovor da potpišeš, sitna slovca..

ma je i još da te naguze... to je ko da kupiš carreru 911, a porsche te primora da potišeš ugovor da ga nećeš voziti više od 130 km/h...[/quote:2wbm89l1]
primer ti je šuntavilo, to je kao da kupiš carreru 911, a porše te primora da potpišeš ugovor da ga nećeš prodavati na crnom tržištu. tj. to je najpribližnije što se mož reć, opet mešate babe i žabe. voženjem carrere više od 130 km/h poršeu ne štetiš (tj. ako se slupaš, to mu samo ide na ruku.. popravka ili kupovina novog auta), hakovanjem ps3-a štetiš soniju. manite ove slikovite primere, ne idu vam uopšte od ruke.

IGoR_2803
02-02-2010, 15:01
primer ti je šuntavilo, to je kao da kupiš carreru 911, a porše te primora da potpišeš ugovor da ga nećeš prodavati na crnom tržištu. tj. to je najpribližnije što se mož reć, opet mešate babe i žabe. voženjem carrere više od 130 km/h poršeu ne štetiš (tj. ako se slupaš, to mu samo ide na ruku.. popravka ili kupovina novog auta), hakovanjem ps3-a štetiš soniju. manite ove slikovite primere, ne idu vam uopšte od ruke.

dečko nemoj da se bahatiš, od kud ti znaš što šteti sonyu? daj mi konkretne brojke koliko sony gubi zbog hakiranja recimo ps2, a koliko je dobio zbog iste stvari jer je više ljudi odlučilo kupiti konzolu kad su skužili da mogu i gusarske igre igrati...

ScorpiuS
02-02-2010, 15:02
Mislim da ako već postoji zastita must connect to internet, trebalo bi biti da svaki update treba bi instaliran, a da se updatovi mogu skinuti samo preko određenog servera, i to ingame. Neznam stvarno zasto se toga nisu sjetili..
Nemaju... Svi... FLAT.

baldrick_
02-02-2010, 15:11
[quote="baldrick_":2nd5rjnh]
primer ti je šuntavilo, to je kao da kupiš carreru 911, a porše te primora da potpišeš ugovor da ga nećeš prodavati na crnom tržištu. tj. to je najpribližnije što se mož reć, opet mešate babe i žabe. voženjem carrere više od 130 km/h poršeu ne štetiš (tj. ako se slupaš, to mu samo ide na ruku.. popravka ili kupovina novog auta), hakovanjem ps3-a štetiš soniju. manite ove slikovite primere, ne idu vam uopšte od ruke.

dečko nemoj da se bahatiš, od kud ti znaš što šteti sonyu? daj mi konkretne brojke koliko sony gubi zbog hakiranja recimo ps2, a koliko je dobio zbog iste stvari jer je više ljudi odlučilo kupiti konzolu kad su skužili da mogu i gusarske igre igrati...[/quote:2nd5rjnh]
konkretne brojke ne postoje.. ali zdravim razumom možeš doć do zaključka. recimo da ps3 košta 300e (lupam), 10000 ljudi ga kupi zato što je uhakovan. to je 3.000.000e. starih kupaca u doba bez piraterija ima recimo 40000 (ps3 postoji već dosta dugo, više neće značajno da povećava bazu korisnika). jedna igra košta 50e, recimo da jedan korisnik kupi 10 igara. 50 x 10 x 40000 = 20.000.000

ili uzmimo da je neka nova konzola u pitanju, tek je izašla. bez piraterije kupi je u narednih 3 godina 40.000 čoveka, 40.000 x 300 = 12.000.000 + 20.000.000 od igara (to što ne sav novac od prodaje igara soniju je nebtino, pošto u oba slučaja koristimo idealan model po kome se to radi, tj, poveća se u prvom slučaju i u drugom.. čisto da se ne bi nepotrebno komplikovalo) = 32.000.000
drugi slučaj, piraterije ima. konzolu kupi 10.000 ljudi više - 50.000 x 300 = 15.000.000. novac od prodaje igara je neznatan, te ga nećemo računati (ako oćeš, dodaj 2,3 iljade). 32.000.000 > 15.000.000

i rest my case.

baldrick_
02-02-2010, 15:12
Mislim da ako već postoji zastita must connect to internet, trebalo bi biti da svaki update treba bi instaliran, a da se updatovi mogu skinuti samo preko određenog servera, i to ingame. Neznam stvarno zasto se toga nisu sjetili..
Nemaju... Svi... FLAT.
imaju na zapadu, hrvatska je nebitna.

Deadwalker
02-02-2010, 15:24
Da. Jos Hrvati imaju gotovo najskuplji internet na svijetu. Na zapadu je flat upola jeftiniji, da dalekom istoku gotovo 20 puta jeftiniji. Zaostajemo. Jako

rudeboy95
02-02-2010, 15:29
Vjerujte mi, puno manje ždere bandwidtha skidanje updateova nego uploadanje svakog eBenog save fajla.

Arbiter of Change
02-02-2010, 15:42
imaju na zapadu, hrvatska je nebitna.
OT ali, začudo nemaju (NA čak, ako je vjerovati forumima tipa GameTrailers i sličnima), a da ni ne spominjem kako im provideri počinju provoditi sve strožu kontrolu downloadanoga sadržaja (posebno su torrenti na meti). U nas je stvar još uvijek bajna i krasna (cijena i ponuđene brzine na stranu) jer nemamo propisno formulirane zakone za takve slučajeve.

rudeboy95
02-02-2010, 15:47
Onda potpuno podržavam gusarsku stranku u NL, jer ovo je potpuno narušavanje privatnosti.

Deadwalker
02-02-2010, 15:49
Lol.
Po 100. puta, na kutiji igara ce biti jasno istaknuti kakve uvjete morate imati da biste konzumirali proizvod. Nitko vas ne sili na to.
Kad si vec spomenuo zastitu privatnosti, toga danas zapravo vise nema. Vecina ljudi ni nezna sta je to privatnost. Al to je vec za neku drugu raspravu :)

Sgt. Bull
02-02-2010, 17:31
Ubisoft
Odlaganje igara - Strike One
Nova zaštita - Strike Two
What's next, a-holes?

rudeboy95
02-02-2010, 20:22
Kakvo odlaganje igara?


Jel netko ima informaciju koja je prva igra sa ovom zaštitom?
Sa ovom zaštitom će duplo manje biti kupljenih igara. Videčete, za 6 mjeseci u PCPlayu: Ubisoft se morao zatvorit zbog smanjene kupnje zbog DRM zaštite.

W3DR4N
02-02-2010, 20:26
Kakvo odlaganje igara?

Conviction, koji je odgođen dvije godine?

rudeboy95
02-02-2010, 20:36
@Veki aha, odgađanje :scared:
Nepratim baš Ubisoftove igre.

Kad si vec spomenuo zastitu privatnosti, toga danas zapravo vise nema. Vecina ljudi ni nezna sta je to privatnost.
To je logika onog glavnog debila sa facebooka. Zašto bi htjeli štititi privatnost kad je ionako malo imamo. :(

Arbiter of Change
18-02-2010, 01:04
Izgleda da smo konačno dobili detalje... i najgore sumnje su se potvrdile: nema off-line moda.
Ubisoft Online DRM: It's Worse Than Expected (http://www.escapistmagazine.com/news/view/98396-Ubisoft-Online-DRM-Its-Worse-Than-Expected)


Unfortunately, it appears as though it won't be quite that simple. As PC Gamer discovered during its recent look at the PC version of Assassin's Creed 2, you'll not only have to connect to Ubisoft servers to start the game, you'll also have to stay connected while you play. And woe betide anyone who's connection happens to crap out while they're playing: If it does, the game will drop out to the main menu and any progress made since the last save or checkpoint is lost.

Oh, and if Ubisoft's servers hiccup momentarily while you're playing? Same deal.

Kid A
18-02-2010, 01:10
Sami su sebi grob iskopali

W3DR4N
18-02-2010, 01:27
A ono, i nisu. Splinter Cell je ionako bio dobar samo u prvom nastavku.

Aral
18-02-2010, 01:32
Da, ali tu nije samo riječ o Splinter Cell-u...baš me zanima kak će se stvari razvijat kad počnu igre izlazit.

str1k3r
18-02-2010, 01:35
Ok, u početku sam mislio da će ovo biti nešto drugačije, bolje, no ovo je dno dna.

Teon
18-02-2010, 08:38
Steta...
Izlaskom prvog Splintera i rimejka dostojnog originala Prince of Persia mi je Ubisoft postao najdraza firma (da ne spominjem one prave R6, Ghost Recone...) a gle ih sad.
Well, barem se nemoram brinut kako cu skupit nofce za slj. njihovu dobru igru (i da ju imaju) :thumbs1:

P.S. Ovo mi je prvi post s iPhonea

W3DR4N
18-02-2010, 08:49
Izlaskom prvog Splintera i rimejka dostojnog originala Prince of Persia
P.S. Ovo mi je prvi post s iPhonea

Da, u to vrijeme su cvjetale ruže.
XIII, Beyond Good and Evil, Rainbow Six 3, Myst IV

Teon
18-02-2010, 09:34
Da, bas si gledam tu. Imam original XIII i jos ponekih

Cak i Chessmaster im je bio odlican :rotfl:

Sybelius
18-02-2010, 12:27
Izgleda da smo konačno dobili detalje... i najgore sumnje su se potvrdile: nema off-line moda.
Ubisoft Online DRM: It's Worse Than Expected (http://www.escapistmagazine.com/news/view/98396-Ubisoft-Online-DRM-Its-Worse-Than-Expected)


Unfortunately, it appears as though it won't be quite that simple. As PC Gamer discovered during its recent look at the PC version of Assassin's Creed 2, you'll not only have to connect to Ubisoft servers to start the game, you'll also have to stay connected while you play. And woe betide anyone who's connection happens to crap out while they're playing: If it does, the game will drop out to the main menu and any progress made since the last save or checkpoint is lost.

Oh, and if Ubisoft's servers hiccup momentarily while you're playing? Same deal.
Ha,ha,ha,ma ovo je ekstreman slucaj maltretiranja kupaca. :rotfl:

Teon
18-02-2010, 12:37
A mene to uzasno zivcira dok mi se desi kad igram TF2 ili Dotu ... Jos cesce se desava mom frendu koj je tolko izgubio zivce zbog t-coma jer kad pukne usred Warcraft matcha, nemozes se reconnectat.

Zato se i okrenuo sad single player igrama, trenutno pere po HoI3 i sad da mu jos neko kaze da mora imat stabilnu vezu za single player .... Mislim da bi vjerojatno prodao komp...

A mislim fakat pretjeruju sa zastitama...

Ja i dalje tvrdim, najbolja zastita je kvaliteta (osim toga, za svaki virus se nadje anti virus kad tad)

GODSKILLER
18-02-2010, 13:22
Sad kad je nezaposlenost problem kako kod nas tako i u ostatku svita,najbolje bi bilo da uz svaku kupljenu kopiju dolazi zaštitar koji će spriječiti bilo kakvu "ilegalnu" radnju sa kopijom.

baldrick_
18-02-2010, 13:48
nadam se da će izaći krek za assassins c 2 koji bi poništavao moranje da se bude na netu svo vreme.. jerbo meni isti puca često.

Raz
18-02-2010, 14:32
Sami su sebi grob iskopali

ScorpiuS
18-02-2010, 17:10
Ahhh, čini se da ću morat opet izkoristit onaj kalaš u podkrovlju. :(

Arbiter of Change
19-02-2010, 11:05
Ubisoftovo objašnjenje... koje to zapravo i nije.
http://kotaku.com/5475349/ubisoft-on-th ... m-measures (http://kotaku.com/5475349/ubisoft-on-the-campaign-trail-over-new-pc-drm-measures)


Seeking to clarify comments made by PC Gamer magazine, suggesting that users would need a constant internet connection to keep playing singleplayer games, Ubisoft told Ars Technica "As long as you do not quit the game, the game will continue to try to reconnect for an unlimited time. Once the game is able to reconnect, you will immediately be returned to your game".

"Where exactly you are reconnected in the game may differ from title to title. Settlers 7 reconnects at the exact point where the connection was lost, AC2 reconnects you at the last checkpoint (and not the last auto save, as indicated in the CVG article). There are many checkpoints so you're back to the point where you got disconnected in no time."

Ubisoft also explained that if you experience a temporary drop-out (say, a couple of seconds), the game won't be affected, and that the DRM connection only needs 50kps to function, so even if you're on dial-up, you should be OK.

kulamasta
19-02-2010, 12:01
U odnosu na konzole prodaja za racunala vjerojatno im je mizerna.

S ovom zastitom pokusavaju smanjit pirateriju i povecat prodaju.

Ako ova zastita otjera i ono malo ljudi sto kupuje originale, zaboli ih... Za njih je to ustvari jedna briga manje i posve ce se posvetit izradi igara za konzole.

Nebi PC bio prva platforma koja je propala kao igraca

GDra
19-02-2010, 12:08
Grozno. :thumbs1:
Ubisoft je bio jedan od najboljih, sada je jedan od najgorih.
Ne pada mi na pamet kupovati njihove igre. :yuck:

McPingvin_v2.0
19-02-2010, 12:29
S ovom zastitom pokusavaju smanjit pirateriju i povecat prodaju.
U kojem paralelnom svemiru ovo može povećati prodaju?

kulamasta
19-02-2010, 12:55
S ovom zastitom pokusavaju smanjit pirateriju i povecat prodaju.
U kojem paralelnom svemiru ovo može povećati prodaju?

U ovom jasno...

...za druge svemire ne znam

McPingvin_v2.0
19-02-2010, 13:11
Pojasni mi, molim te, kako to može podići prodaju?

Kill Frenzy
19-02-2010, 13:15
Nebi PC bio prva platforma koja je propala kao igraca

Po mom nekom laičkom znanju mislim da ati/amd,intel i nvidia kao jedne od najvećih nikad neće dopustit to famozno propadanje pc-a kao platforme za igranje

Horny Devil
19-02-2010, 13:28
Evo jedna ideja za Ubisoft, zasto ne bi napravili zastitu u stilu Mission Impossible-a. Ako probas napraviti backup, DVD se zapali. Garant bi bilo efikasnije od ovog sranja koje pokusavaju prodati.

Pokusaj sarkazma, je l'?

W3DR4N
19-02-2010, 13:55
Nebi PC bio prva platforma koja je propala kao igraca

Po mom nekom laičkom znanju mislim da ati/amd,intel i nvidia kao jedne od najvećih nikad neće dopustit to famozno propadanje pc-a kao platforme za igranje

Intelu ako gaming čini 0.25% prihoda, previše sam rekao.

cham3leon
19-02-2010, 14:17
Tako nekako. Kod AMD-a je pak druga situacija.

bezimeni
19-02-2010, 14:50
Baš me briga i da propadne...naigrao sam se za tri života .Ima i drugih oblika opsesivnih hobija..npr . prežderavnje kokicama ispred TV ekrana na kojem se vrti dobar film :D .A da više ni jednu novu igru ne zaigram imam što igrati starijih naslova do beskonačnosti i nazad .

baldrick_
19-02-2010, 15:09
jeste, ali tako ne bi imao s toliko ljudi da pričaš o igrama.. kad bi izašle iz mode. ovako je lepše.

Ubisoftovo objašnjenje... koje to zapravo i nije.
http://kotaku.com/5475349/ubisoft-on-th ... m-measures (http://kotaku.com/5475349/ubisoft-on-the-campaign-trail-over-new-pc-drm-measures)

dobro, tako i nije strašno.. jedino što ne smeš ugasit kompjuter, dok ne povratiš konekciju.. inače nema problema, te razloga tolikih za žalbu. više. posle ovog saopštenja.

Pojasni mi, molim te, kako to može podići prodaju?
ljudi ne mogu kupit piratsku igru, pa kupe original? naravno, neće podići prodaju, no logika postoji.



Nebi PC bio prva platforma koja je propala kao igraca

Po mom nekom laičkom znanju mislim da ati/amd,intel i nvidia kao jedne od najvećih nikad neće dopustit to famozno propadanje pc-a kao platforme za igranje
zašto onda rade hardware za konzole?

Deadwalker
19-02-2010, 18:11
Uskoro će prve igre s tom zaštitom u prodaju. Baš me zanima kakva će biti reakcija tržišta :)

bezimeni
19-02-2010, 18:23
Ja sigurno neću krenuti put dućana ...kao što sam više puta napomenuo .Ako sa prozora sobe imam pogled na stadion i mogu besplatno gledati utakmice ne znači da bih ja i otišao na te utakmice ( kupio kartu ) kada takav pogled ne bih imao.

Mislim da će izgubiti dobar dio vjernih kupaca .Baš me zanima kako će im se sve skupa isplatiti.Kada su gurali star force zaštitu imali su za rezultat negativan publicitet koji im sigurno nije podigao prodaju.

Po meni je jedino rješenje napuštanje PC platforme i kompletni prelazak na konzole...barem kako sada stoje stvari.

IGoR_2803
19-02-2010, 18:27
pa nisu ni konzole imune na piratstvo... nekako mi se čini da bi se u slučaju da pc gaming, hipotetski, potpuno "propadne" mnogo velikih igrača počelo koncentrirati na piratizaciju konzola... na kraju bi ispao isti šit...

Arbiter of Change
19-02-2010, 18:38
Po meni je jedino rješenje napuštanje PC platforme i kompletni prelazak na konzole...barem kako sada stoje stvari.
Ja bi prije rekao neka Ubisoft slobodno ode na konzole, bar mi ne bi morali trpjeti ovakve stvari (budući da je davno prošla era njihovih stvarno dobrih igara). Problem je u tome što je Ubisoft i jak izdavač pored toga što ima dosta svojih vlastitih studija i onih tuđih koje je prisvojio te putem kojih je došao do nekih poznatih licenci.

@IGoR_2803:
Piratizacija na konzolama jer marginalna u usporedbi s onom na PC-u jer većinom zahtjeva fizičku modifikaciju konzole i sakaćenje iste po pitanju fičrsa (nema online, instaliranja igre na HDD, itd) tako da ne skaču baš svi na to kao što mi ovdje mislimo.