PDA

Pogledaj cijelu verziju : Što je fejlalo od filmova u 2009-oj?



Kid A
26-01-2010, 23:43
Po uzoru na W3DR4Novu temu o predskazanjima gaming failova,otvaram slicnu temu.
Koji biste filmu vi dali Zlatnu malinu i zasto?
http://www.cinema.com/image_lib/10932_poster.jpg
Meni je jedan od favorita zasigurno Gamer
Prvi put sam gledanje prekinuo poslije 20 minuta i veceras sam ga zavrsio cisto da mogu dati cijelo misljenje.
Sat i po neopisivih tegoba i nekoherentnosti u prici.
Scenario kao da ima problema koncentrisati se na glavnu pricu,vise od polovina filma je zatrpana nekih detaljima koje nemaju bitne veze za sam film i karakterizacija likova je ocajna.
A tek je kamera prica za sebe.
Uzasno,izbjegavati u sirokom luku.

Herr Schnitzel
26-01-2010, 23:44
Inglourious Basterds. Precijenjeno, nemaštovito, priglupo, nasilno.

McPingvin_v2.0
26-01-2010, 23:47
Star Trek. Apsolutno promašeno i nimalo uzbudljivo.

mr. Pink
27-01-2010, 00:04
:D

Raz
27-01-2010, 00:20
Transformers 2.

Jedinica je bila dobar blockbuster SF akcić sa podjednakom dozom akcije/komedije, ali i pitkom radnjom bez imalo praznog hoda.
Dvojka? Obična reciklaža sa jednom-dvije kul scene, forsanjem specijalnih efekata (ne kažem da ni jedinica to nije, ali ne u toj mjeri), ultra-lošeg humora i "filler" materijala (škola i to) koje ne pridonose ama baš ništa, već samo produžuju i ovako dosadan film... skoro sam zaspao u kinu od silne lošosti.


Star Trek

Ne mogu reći da me razočarao, jer nije, ali sam očekivao nešto više. Nisam ST fan niti sam pratio seriju osim par pogledanih epizoda ali sam želio vidjet taktičke bitke, nešto diplomacije i tako to... ovako sam dobio wanabe Star Wars, bez šarma kao što ga potonji ima. (Rus je doduše zakon ^^)

Nisam mnogo više ovogodišnjih filmova pogledao, tako da nemam više šta puno prigovarat. :P

Aral
27-01-2010, 00:29
Meni je pak Star Trek film godine, šta ću, ST fan sam :D District9 mi je bio totalno smeće.

Raz
27-01-2010, 00:31
Meni je District 9 ownao... ako zbog ničeg drugog, onda zbog originalnog pristupa. :D

Aral
27-01-2010, 00:33
Ma neznam, meni je pristup katastrofa, totalno mi je nezanimljiv film, onaj glumac mi ide na jetru...šta ću :)

Raz
27-01-2010, 00:34
Mislim da je glumac namjerno takav... ono, da se razvije gađenje prema vlastitoj vrsti kada vidimo za šta smo sposobni, a za aliene koji su nam tako strani da steknemo neko suosjećanje. :)

System
27-01-2010, 00:39
Avatar
Ko i sve novo radi se tipa "Vidi sta ja mogu jer imam para i tehnologiju" a sustina se zaboravlja.

Niko Bellic
27-01-2010, 01:08
The Final Destination 4 - predvidljivi užas :thumbs1:

Grim
27-01-2010, 09:25
2012
Glupost kakve nema, da su glavni likovi umrli na kraju filma, to bi bilo još ok. Ali ovako nemože, čak ni specijalni efekti nisu dovoljno impresivini da pokriju ostale mane filma. Mislim da bi mi bilo zabavnije da sam lupao glavom u zid nego gledao taj film. Očekivao sam nešto ok, prosjek nekakav, a dobio sam katastrofu. Neznam kako se nekom svidio film.

I da, ako se dobro sjećam, Berlusconi je ostao u svojoj zemlji i umro, jer ju nije želio napustit?
Berlusconi?
Wut?

mr. Pink
27-01-2010, 09:44
mene skoro pa nista nije razocaralo posto izbjegavam lose filmove u sirokom luku,doduse,transformers 2 je bio katastrofa,ocekivao sam da bude barem zabavan.

McPingvin_v2.0
27-01-2010, 09:52
2012
Glupost kakve nema, da su glavni likovi umrli na kraju filma, to bi bilo još ok. Ali ovako nemože, čak ni specijalni efekti nisu dovoljno impresivini da pokriju ostale mane filma. Mislim da bi mi bilo zabavnije da sam lupao glavom u zid nego gledao taj film. Očekivao sam nešto ok, prosjek nekakav, a dobio sam katastrofu. Neznam kako se nekom svidio film.

I da, ako se dobro sjećam, Berlusconi je ostao u svojoj zemlji i umro, jer ju nije želio napustit?
Berlusconi?
Wut?
^

Mene je najviše fasciniralo to što su neutrini mutirali :pray:

The Boz
27-01-2010, 11:06
Star Trek. Apsolutno promašeno i nimalo uzbudljivo.
02LgdXVkXgM

TeraBajt
27-01-2010, 11:09
:pray:

Neven <R>
27-01-2010, 11:52
Star Trek. Apsolutno promašeno i nimalo uzbudljivo.
Ja sam odustao od filma na sceni u kojoj mladi Kirk sluša Sabotage i vozi se u autu. Ne. Jednostavne ne.

###DK###
27-01-2010, 12:01
Gamer ponajviše. S tim da sam dosta očekivao od filma, jer mi je trailer bio zakon.

Bartuc
27-01-2010, 12:24
Od onih koje sam gledao...


Fast & FuriousS- smeće na vodoravno osmu potenciju. Jebeš film kada ne znaju okrenuti pravi auto na cesti nego i to moraju napraviti kompjuterski i to tako loše da bi najrađe zašamarao nesposobne programere u tom studiju :( Auti = smeće ; komadi = smeće ; radnja = smeće ; efekti = smeće...

Drag me to hellS- komedija, ne horror.

Harry Potter and the Half-Blood PrinceS- loša radnja, loša prezentacija, loša akcija, loš humor, čitav nastavak je smeće.

The Final DestinationS- isus bog :(

SurrogatesS- fora ideja, smeće film.

2012S- jedina svjetla točka su efekti, a i oni su loši na velikom platnu... Možda bi prošli na malom ekranu pošto se nebi vidjelo koliko su jeftino napravljeni (ne svi, ali > 80% njih).


Od ostalih spomenutih filmova...


District 9S- malo je čudan početak zbog takvog pristupa filmu ali sve u svemu, film je odličan.

Transformers 2S- loš humor i 2 loša specijalna efekta, ali kao SF akcić sa odličnim efektima i savršenim tutaćima mi je i više nego dobar.

Star TrekS- nikada nisam gledao seriju tako da mi je film bio odličan. Odlični efekti, super humor, dobra akcija, lijep "setting" = do jaja.

The Fury
27-01-2010, 17:45
Drag me to hell je takav kakav je, komedija od horora. Ako si gledo Evil Dead, to ti je to, na istu foru.

System
27-01-2010, 17:53
Jel Evil Dead onaj film u kom je kostur u paintu uradjen?

The Boz
27-01-2010, 20:10
U vrijeme Evil Deada nije bilo painta.

W3DR4N
28-01-2010, 08:21
Ne gledam previše blockbustera, no od onoga što sam pogledao, apsolutno su negledljivi Sherlock Holmes, District 9, 2012. Transformere 2 nisam gledao, no s obzirom da je prvi bio dno dna, smeće bez ikakvog oblika, dvojka ne može biti bolja ili gora.

The Boz
28-01-2010, 08:53
Sherlock Holmes i District 9 su ti negledljivi!?
...
I tebi Sečen da igre u ruke... strašno...

Arbiter of Change
28-01-2010, 08:59
Drag me to hellS- komedija, ne horror.
Ne vidim u čemu je problem s obzirom da je film bio jedan od rijetkih stvarno ZABAVNIH uradaka prošle godine.
Etiketiranje u pojedini žanr (ne mogu napisati na plakat "ono, nešto između") je nevažno ako sam film valja.

Ali onda opet, tebi su Transformeri dobri... EoD. :)

Bartuc
28-01-2010, 10:06
@AoC, "komedija, ne horror" znači da je film dobar na polju komedije, a ne horrora... Pošto je to trebao biti horror, failao je jerbo je ispao pre smiješan.

Death By Sexy
28-01-2010, 10:32
Gamer i 2012

Duke of Earl
28-01-2010, 18:58
@AoC, "komedija, ne horror" znači da je film dobar na polju komedije, a ne horrora... Pošto je to trebao biti horror, failao je jerbo je ispao pre smiješan.
Odi guglat Sam Raimi da si razjasniš neke stvari.


Inače uvjerljivo najgori mi je bio Transformers 2. Michael Bay.

Bartuc
28-01-2010, 19:10
Odi guglat Sam Raimi da si razjasniš neke stvari.


Seljak koji je napravio zločin nad TV medijem ispdrcima poput Xene, Herkulesa, Spidermana itd.? Done, next... :P

Kid A
28-01-2010, 19:23
Bartuc sramotis se :(
Stani dok jos mozes.
Uostalom pokazao si u vise navrat svoj filmski ukus

Bartuc
28-01-2010, 19:30
Auu, bome i su svi pokazali gro slabih i dobrih točaka u svojem ukusu. Ja bar pljujem argumentima, drugi argumentiraju sa GG, WIN, PWN i sl. komentarima :P Da ne pričam o fanboyizmu Tarantina i njegovih uglavnom maloumnih uradaka, čast izuzecima poput Pulp Fictiona. Ima ljudi na forumu koji bi crnoj slici dali ocjenu 8+/10 samo ako je iza toga Tarantino, pre žalosno :( Do danas sam samo Transformerima da nerazumnu ocjenu, dokaži suprotno :P :D

W3DR4N
28-01-2010, 19:32
Do danas sam samo Transformerima da nerazumnu ocjenu, dokaži suprotno :P :D

Don't make us do that.

Duke of Earl
28-01-2010, 19:45
Odi guglat Sam Raimi da si razjasniš neke stvari.


Seljak koji je napravio zločin nad TV medijem ispdrcima poput Xene, Herkulesa, Spidermana itd.? Done, next... :P
Jesi ti uopće gledao Evil Dead trilogiju :?

Bartuc
28-01-2010, 22:57
Jesam, ali na temelju te trilogije ne mogu reći da je lik postigao nešto posebno u svom opusu kada zadnjih gotovo 20 godina nije izbacio film vrijedan pažnje i spomena.


@Weki, samo daj :P Meni pada na pamet samo Zombieland koji mi se nije svidio pošto sam nedugo prije njega gledao Shauna, koji je višestuko bolji i zabavniji, tako da mi je nakon njega Zombieland djelovao gotovo očajno. Pet dobrih fora ne čini film od sat i pol dobrom komedijom, pa čak niti dobrom horror komedijom...

W3DR4N
28-01-2010, 23:09
Sjetio sam se još jednog filma, The Hangover. Patetično neduhovit.

TeraBajt
28-01-2010, 23:10
Ne gledam previše blockbustera, no od onoga što sam pogledao, apsolutno su negledljivi Sherlock Holmes, District 9, 2012. Transformere 2 nisam gledao, no s obzirom da je prvi bio dno dna, smeće bez ikakvog oblika, dvojka ne može biti bolja ili gora.

smjesno je kak si dopustas srat po forumu, a prilikom pisanja tekstova u vidiju i pcplayu nedajes mudima da izviru van.

najveci fejl ove godine bio je 2012. toliko o tome.

mr. Pink
28-01-2010, 23:27
Sjetio sam se još jednog filma, The Hangover. Patetično neduhovit.
i to sam zaboravio.
Nasmijao sam se valjda jedanput tijekom gledanja.

Bartuc
28-01-2010, 23:34
Ne znam, nekima je loš, nekima je urnebesan. Ovisi o vrsti humora koji ti paše. S time da od 20-ak forumaša, samo se sjećam 3 negativna dojma u vezi Hangovera. Ali sam ziher da će dvojka biti loša pošto ne vidim mjesta za dvojku.

MILF hunter
29-01-2010, 09:45
Meni nije toliko loš, ali mi je pomalo dosadan i dojma sam da je abnormalno precijenjen. Toliko je bio hvaljen na ovom forumu da sam se baš zagrijao za njeg; čitao sam da je urnebesan, savršen, najbolja komedija u zadnjih par godina, kad ono kurac. Urnebesan. :? Ni blizu tome, možda mi je 2 puta izmamio osmijeh na lice, ako i toliko. A sama ideja filma o ludoj noći u Las Vegasu koje se glavni akteri sutradan ne sjećaju je originalna koliko i domaće sapunice, kao i popratna vrsta humora.

No dobro, da se vratim na temu.

Gamer, novi Final destination i 2012 su katastrofalni. Od HP-a nisam ni očekivao da valja, kao ni od Transformersa. The Uninvited, Terminator 4 i Fourth kind, njih bi također svrstao ovdje.

Mirko L
29-01-2010, 23:29
Term 4 je bio 2009.?
Uf.I meni je bio...bezveze.
I The Hangover isto.

Ovaj lik sa jahte (tatin prijatelj, na jahti od šeika saudijeske arabije, inače, negdje u top10 najbogatijih ljudi, ima 25* milijardi), tamo lik radi...kažu da ga gledaju nekoliko puta dnevno i da su umirali od smijeha, predobro...a ono, film...nije smješan.Bar meni.

Inače, zašto ja nisam gledao sve te filmove?
Holmesa, transformere, gamera, the uninvited, drag me to hell i ostale koji se spominju...

*Bilo je pisalo 2, za što sam dobio kritike, pa je ovo correction :D

McPingvin_v2.0
29-01-2010, 23:35
top10 najbogatijih ljudi, ima 2 milijardi
ROFLOL. When ROFL and LOL have to be combined.

Maloki
29-01-2010, 23:36
Zato jer si se borio protiv likova iz američkih tinejđerskih serija i filmova.

Mirko L
29-01-2010, 23:40
Ups, 25 milijardi :D

Grammar nazi
30-01-2010, 20:39
2012
Glupost kakve nema, da su glavni likovi umrli na kraju filma, to bi bilo još ok. Ali ovako nemože, čak ni specijalni efekti nisu dovoljno impresivini da pokriju ostale mane filma. Mislim da bi mi bilo zabavnije da sam lupao glavom u zid nego gledao taj film. Očekivao sam nešto ok, prosjek nekakav, a dobio sam katastrofu. Neznam kako se nekom svidio film.

I da, ako se dobro sjećam, Berlusconi je ostao u svojoj zemlji i umro, jer ju nije želio napustit?
Berlusconi?
Wut?

Džaba potrošenih 15 kn (max teve) na taj film. Epic fail.

Babitz
31-01-2010, 18:10
Činjenica da imaš max tv je fail po sebi.

Kid A
31-01-2010, 18:16
Činjenica da imaš max tv je fail po sebi.
Kako radi taj max tv?
Znaci, placas kad gledas neki film?

Aral
31-01-2010, 18:22
Platiš film i imaš mislim 24h da ga pogledaš. A maxtv je nešto najbolje kaj je tcom ikad ponudio. Poserem ti se na uvođenje digitalnog signala i plačanja pretplate gadovima za 2 programa.

bezimeni
31-01-2010, 18:39
MAXTV je digitalana televizija sa mnoštvom različitih programskih paketa , HD televizija , filmska videoteka , vlastita snimalica i još neke druge sitnice.Film izabereš , ukucaš pin kojim ga kupiš i 24 sata je tvoj .

Babitz
31-01-2010, 18:43
Platiš film i imaš mislim 24h da ga pogledaš. A maxtv je nešto najbolje kaj je tcom ikad ponudio. Poserem ti se na uvođenje digitalnog signala i plačanja pretplate gadovima za 2 programa.
Ili imaš TV karticu i dobar monitor pa moš sve hvatat za badava.

bezimeni
31-01-2010, 18:45
Misliš na satelitsku karticu ?

Edit.

Misliš vjerojatno na neplaćanje pretplate ....teško .Mislim možeš ne plaćati ali plaćati ćeš makar za radio koja je tek malo manja od tv pretplate .

McPingvin_v2.0
31-01-2010, 18:51
Misliš na satelitsku karticu ?

Edit.

Misliš vjerojatno na neplaćanje pretplate ....teško .Mislim možeš ne plaćati ali plaćati ćeš makar za radio koja je tek malo manja od tv pretplate .
TV kartica se ne smatra TV prijamnikom u našoj državi :)

Babitz
31-01-2010, 18:52
Imam TV karticu u kompu. Gledam (analogni) TV preko kompa. Treba mi samo obična bakrena žica za dobar signal.

Jednog dana možda kupim neku malu kućnu antenu za hvatanje digitalnog signala pa onda mogu gledat TV kad u Zg uvedu digitalno emitiranje. Mogu i spojiti satelitski tanjur pa hvatati satelitski program, jelte.

Mogu i VCR spojit na to, a bome i konzole pa igrat na kompu. Korisna stvarčica.

@pingu
O da. Neplaćanje tv pretplate > plaćanje.

bezimeni
31-01-2010, 18:54
Digitalno emetiranje u Zagrebu i okolici je uvedeno prije tri godine .Osobno gledam tako od početka .

Babitz
31-01-2010, 18:56
Oho, živjela moja neinformiranost. A kad ukidaju analogno emitiranje?

Hm, malo ću proguglat da vidim kako to podesit. Valja još probat jel se da obična bakrena žica koristit ko antena il moram kupovat. Al držim da mogu i bez antene hvatat dost toga jer sam 200m od HRT-a.

bezimeni
31-01-2010, 18:58
TV kartica ti mora imati podršku za digitalni signal ( DVBT ) .Što se antene tiče ista je stvar kao i sa analognom televizijom tj. još je i manje zahtjevna po tom pitanju .

Babitz
31-01-2010, 18:59
Podržava DVBT i DVBS. Awesomeness za antenu. Na kojem satelitu su naši programi?

bezimeni
31-01-2010, 19:01
Na zemaljskoj anteni :D osim HTV 3 .

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_0cbe124e.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/948256_WindowClipping.jpg)

Babitz
31-01-2010, 19:02
A dobro, zajebavat ću se s tim. Javim uspjehe.

Medolina
31-01-2010, 19:05
Onak, meni filmovi koji su jako fejlali u prošloj nam godini, su definitivno ona glupost od Lesbian vampire slayers. Je smiješan, al je glup. Avatar nisam shvatila nikako. Avatarizam sektu shvaćam još manje.

Kid A
31-01-2010, 19:08
Avatarizam sektu shvaćam još manje.
Kako me nerviraju likovi koje se loze na to smece od filma i traze neku dubinu u tom kliseiziranom izbljuvku.
Kako se danas ljudi mogu jeftino kupiti

bezimeni
31-01-2010, 19:14
Ma malobrojni se "lože" na kompleksnost priče u Avataru . Priča je tu u drugom planu .U prvom planu je revolucionarni 3D prikaz jer film je kompletan u 3D-u.Tko to nije vidio i doživio nije ni vidio film . Film je u rangu prvog pokretnog filma kada su gledaoci sklanjali glave ispod stolca jer su mislili da će ih nadolazeći vlak pregaziti.

Jednostavno je šteta ne pogledati taj 3D film i istinski uživati u viđenom.Priča i rupe u priči su najmanji problem .

Kid A
31-01-2010, 19:15
Upravo sam to i mislio reci.
Zato i cisto sumnjam da cu pogledati film ovako bez 3D-a jel to jednostavno nije to.

TeraBajt
01-02-2010, 12:26
Platiš film i imaš mislim 24h da ga pogledaš. A maxtv je nešto najbolje kaj je tcom ikad ponudio. Poserem ti se na uvođenje digitalnog signala i plačanja pretplate gadovima za 2 programa.
Ili imaš TV karticu i dobar monitor pa moš sve hvatat za badava.

imas analognu karticu. kao i ja. sad kad ukinu analogno, NO SOUP FOR YOU.

Bartuc
01-02-2010, 12:46
Lol, kako sam zaboravio na Lezbijske ubojice vampira, pre strašno koliko je taj film smeće :D Jedino mi je bilo zabavno što onaj debeli lik izgleda drito kao brat blizanac od kolege sa faxa, sve mi ga bilo čudno gledati u filmu :D


A za Avatar ono što Bezimeni reče. Glupa i površna priča, ali prekrasno dizajnirani svijet sa savršenim 3D efektima su dovoljni da se film iskupi (barem u kinu)! Doma ga je šteta gledati, pogotovo na DivX-u.

Sgt. Bull
01-02-2010, 14:04
Nekoliko prošlogodišnjih fejlova.
The Messenger (http://www.rottentomatoes.com/m/10011016-messenger/)
2012 (http://www.rottentomatoes.com/m/2012/)
The Twilight Saga: New Moon (http://www.rottentomatoes.com/m/twilight_saga_new_moon/)
Underworld: Rise of the Lycans (http://www.rottentomatoes.com/m/underworld_rise_of_the_lycans/)
Push (http://www.rottentomatoes.com/m/push/)
Knowing (http://www.rottentomatoes.com/m/knowing/)
Public Enemies (http://www.rottentomatoes.com/m/10009526-public_enemies/)
G.I. Joe (http://www.rottentomatoes.com/m/gi_joe/)
Surrogates (http://www.rottentomatoes.com/m/10009598-surrogates/)

Babitz
01-02-2010, 18:49
Platiš film i imaš mislim 24h da ga pogledaš. A maxtv je nešto najbolje kaj je tcom ikad ponudio. Poserem ti se na uvođenje digitalnog signala i plačanja pretplate gadovima za 2 programa.
Ili imaš TV karticu i dobar monitor pa moš sve hvatat za badava.

imas analognu karticu. kao i ja. sad kad ukinu analogno, NO SOUP FOR YOU.
Ne, ova je neka megahibridna koja podržava analogno, digitalno i satelitsku.


@sgt bull
Kako je tvajlajt fejlao? Nisi valjda imao OČEKIVANJA?

Sgt. Bull
01-02-2010, 18:53
@sgt bull
Kako je tvajlajt fejlao? Nisi valjda imao OČEKIVANJA?
Dunno. Pretpostavljam da jesam. Doduse ona su vecinom bila ta da ce film fejlat manje nego jedinica.

TeraBajt
01-02-2010, 18:58
Ili imaš TV karticu i dobar monitor pa moš sve hvatat za badava.

imas analognu karticu. kao i ja. sad kad ukinu analogno, NO SOUP FOR YOU.
Ne, ova je neka megahibridna koja podržava analogno, digitalno i satelitsku.


sve to samo da ne kupis televizor kao obicni ljudi, iako ces sad napisat kak je ovak prakticnije plac:

NO SOUP FOR YOU.

Kid A
01-02-2010, 19:00
Sta je s tobom i juhom?
Jesi dobro :D

Norther
02-02-2010, 17:01
mora isforsat kad otkrije nesto novo :D

<3


edit: meni je underworld bio dobar.

TeraBajt
02-02-2010, 19:41
Sta je s tobom i juhom?
Jesi dobro :D

seinfeld referenca, nekidan je keno spomenuo u cetu pa od tad koristim shy. a i dobro docarava stanje stvari LOL.

Kid A
02-02-2010, 20:23
Jooooj Soup nazi pa kako sam to zaboravio :)
Sjecam se

Neven <R>
02-02-2010, 21:07
Platiš film i imaš mislim 24h da ga pogledaš. A maxtv je nešto najbolje kaj je tcom ikad ponudio. Poserem ti se na uvođenje digitalnog signala i plačanja pretplate gadovima za 2 programa.
Pretplata = porez na TV i radioprijemnike, to što ti imaš MaxTV nema veze, sad ako izbjegavaš plaćati pretplatu i time kršiš zakon to je druga stvar.

Jedino se Babić izvlači jer se PC monitori i TV kartice ne smatraju prijemnicima, zato što je zakonodavstvo srećom u 70-ima.

Babitz
05-02-2010, 10:51
sve to samo da ne kupis televizor kao obicni ljudi, iako ces sad napisat kak je ovak prakticnije plac:

NO SOUP FOR YOU.
A sad, kad bi kupovo TV, kupio bi neki kao buraz. 42'' il tak neš što si ne mogu priuštit. S druge strane, ne želim običan 21'' CRT kad mi je i monitor veći od tog. Pa ono. Plus ušteda prostora i mogu konzole trpat odma kraj kompa. Na kraju sam alternativan i praktičan. Pobjeđujem.

@Nenči
Ne bih plaćao pretplatu ni da se tv kartica smatra prijemnikom.