PDA

Pogledaj cijelu verziju : Rastavljanje llaptopa



Kalu
26-01-2010, 11:45
Pozdrav svima...

Naime, htio bih napraviti generalku odnosno čišćenje na laptopu, pa me zanima da li ima nešto na što bih trebao obratiti posebnu pažnju pri rastavljanju istoga i općenito ako netko ima kakav savjet!?


Unaprijed hvala na svim odgovorima!



Edit: nadam se da sam postavio ovo u dobar podforum...

Don Kihot
27-01-2010, 00:09
Uzmi kutijicu za šerafe, to za početak.

Kad ih sve poodšerafiš (i one ispod baterije, kraj plastika od monitora itd itd),
onda slijedi skidanje plastike, koja je ovisno o proizvođaču, napravljena da se skida lako, ili da ti ubije sve žifce.

Naravno plastiku ćeš morati savijati oko konektora (pazi da ne slomiš USB, konektore od napajanja itd).
Takošer HDD, RAM i optika mora van prije skidanja plastike.

Ima tu još puno toga, svaki model, svaka marka je drugačija, mukotrpan posao, al jebiga.


PS - Ako laptop radi, ne trebaš ga otvarati, to samo ako moraš servisirati.
uzmi kompresor, i raspali po hladnjaku i otvorima gdje je hlađenje. I to je sve. Imaš jedan vent koji hladi sve ostalo preko heatpipea,
tako da ti ne treba generalka. A i u 5 min je gotovo i nemaš zajebancije.

Kalu
27-01-2010, 12:42
Laptop radi skroz ok, dobro kažeš možda se bolje ne zakhebavat sa rastavljanjem, btw kupio sam sprej za ispuhivanje, baš napravljen za to, pa ću s njim ispuhati kako si mi predložio. :thumbs2:

IGoR_2803
27-01-2010, 16:13
sa tim kompresorima treba biti oprezan jer se lako može sjebati ventilator ako ga malo "preforsirate" s okretajima...

Don Kihot
27-01-2010, 22:44
Staviš dvije čačkalice/pincete, da se ne okreće, i neće mu biti ništa.

IGoR_2803
28-01-2010, 00:06
Staviš dvije čačkalice/pincete, da se ne okreće, i neće mu biti ništa.

da, ili tako... :)