PDA

Pogledaj cijelu verziju : Digitalni signal



Hidraulicar Kreso
25-01-2010, 22:49
Dakle od sutra kreće digitalno emitiranje, sad mene zanima dali ja moram na taj digitalni receiver spojiti i svoju satelitsku antenu, jer imam satelitske programe, odnosno posebni receiver, a ne znam dal ću vidjeti satelitske programe.

W3DR4N
25-01-2010, 22:53
Telka s razlogom ima inpute. Spoji svaki na svoj. Scartovi, HDMI, antenski ulaz, sve popuni ako te je sila.

Hidraulicar Kreso
25-01-2010, 22:58
Hvala lijepo na informaciji, ja ću još rupa izbušiti ako mi prifali :D .

cham3leon
25-01-2010, 22:58
Dakle od sutra kreće digitalno emitiranje, sad mene zanima dali ja moram na taj digitalni receiver spojiti i svoju satelitsku antenu, jer imam satelitske programe, odnosno posebni receiver, a ne znam dal ću vidjeti satelitske programe.


Ne, satelitska nema veze s time, primat ćeš je na identičan način kao i prije, ovo se odnosi samo na zemaljsku televiziju.

C
26-01-2010, 12:34
Mislim čak da možeš. Kao prije, imaš video, TV i satelitsku. Satelitsku i antenu spojiš u video, a video s TV-om. Ali pokušaj skupa, iako ne vjerujem da će ići.

Edit: Kako sam čitao upute da to sve pospajam, nisam našao da se može spojiti satelitska.
Ipak, da, satelitska ima svoj resiver, a ovo digitalno čudo svoj, ne mogu biti skupa na jednom resiveru.

TheBorg
27-01-2010, 02:38
postoji tuner koji omogućuje da dobivaš i digi i satelitski signal

armagedon
27-01-2010, 13:27
e, sad me zanima hoću ja prek ''obične'' antene moć hvatat više programa nego prije, ili će se samo raditi i poboljšanju kvalitete slike postojećih?

Worthaur
27-01-2010, 14:14
Isti programi, samo bolja slika

cham3leon
27-01-2010, 14:19
Misliš preko DVB-T-a? To kao prvo nije poboljšanje slike, to je potpuno drukčija vrsta signala kod koje se slika emitira u digitalnom obliku, što znači da ili je primaš, ili ne. Ako je primaš, slika je perfektna, ako ne, ne vidiš ništa.

Druge programe nažalost nećeš moći uloviti, imat ćeš na raspolaganju samo ove naše glavne i možda još koji lokalni koji emitira na DVB-T-u. Uglavnom, za par godina je u planu da se počnu emitirati i neki novi programi u Hrvatskoj, ali o tom potom.

Postoji doduše problem s kojim sam se i sam suočio nedavno, a to je da neka mjesta koja su inače bila dobro pokrivena analognim, sad su slabije prekrivena digitalnim signalom, ali nije neki problem, preko antene i jednog pojačala loviš sve bez problema, dok god si u nekoj civilizaciji.

la50
27-01-2010, 20:01
Uz ovaj digitalni je slika stvarno perfekcija čista.Nego ja bezveze kupio prijemnik jer sad idem na OptiTV,ili ipak ja griješim pa će mi trebat?

cham3leon
27-01-2010, 20:03
Ma kakvi, svaka IP televizija je automatski digitalna, kako drukčije. Osim toga, za to ćeš dobiti od njih prijamnik.

Neven <R>
27-01-2010, 20:11
Nije istina da kod digitalnog ili ima ili nema slike, ima ona granična jačina signala gdje program svako malo zašteka ili se pojave artefakti. :P

cham3leon
27-01-2010, 20:15
Jeste, to su "smetnje" kod digitalnog signala, ali događaju se samo kad ti je razina signala na čistoj granici prijema. I dalje se može gledat ako je tako, ali artefakti budu kad se najednom pojavi neki iznenadni pokret i slično. Kažem, ako je razina signala iole prihvatljiva, nema toga.

armagedon
27-01-2010, 21:03
ma ne treba to meni, imam maxtv :wink:

Da_killah
28-01-2010, 15:32
Nije istina da kod digitalnog ili ima ili nema slike, ima ona granična jačina signala gdje program svako malo zašteka ili se pojave artefakti. :P

+1, tako mi je u sobi, alo bolje i tako nego da moram svako malo tražit programe i namještat antenu