PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dokumentarni Filmovi



smartass
22-01-2010, 15:03
ovaj topic namjenjen je ljubiteljima dokumentaraca :) u ovoj obavezno preporučite vama drage i odlične dokumentarce. mogu biti o bilo čemu o nekim gradovima, osobi, bendu....naravno možete i diskutirati o pojedinom dokumentarcu.

i ja sam odgledala dosta dokumentaraca bilo na tv-u ili na dvd-u. stoga možete preporučiti i meni nešto :D

Aral
22-01-2010, 15:04
Ma obavezno pratim bilo kakve dokumentarce, pogotovo sad na maxtv-u, discovery, nat geo, history, ama baš sve kaj god stignem. Obožavam gledat dokumentarce o prirodi, životinjama, tehnološkim dostignućima ljudi te sve ostale sitnice.

la50
22-01-2010, 15:12
Inače ne pratim baš dokumentarce jer sam rijetko pred TVom a i kad gledam pogledam neki film.Ali jedan od najdražih dokumentaraca je ono u dijelovima(više nastavaka) i zvalo se nešto u stilu "Rock kroz desetljeća" ili tako nešto.Naravno da volim pogledat one dokumentarce CNN-a o povijesti,tehologiji i svim ostalim zanimljivim stvarima,dokumentarci su jedna pojava koju rijetko koji čovjek nevoli(bar kolko ja znam).

cham3leon
22-01-2010, 15:26
Inače ne pratim baš dokumentarce jer sam rijetko pred TVom a i kad gledam pogledam neki film.Ali jedan od najdražih dokumentaraca je ono u dijelovima(više nastavaka) i zvalo se nešto u stilu "Rock kroz desetljeća"Sili tako nešto.Naravno da volim pogledat one dokumentarce CNN-a o povijesti,tehologiji i svim ostalim zanimljivim stvarima,dokumentarci su jedna pojava koju rijetko koji čovjek nevoli(bar kolko ja znam).

Serija dokumentaraca koju tražiš zove se "Seven ages of Rock" od BBC-a. Dokumentarac za pet zvjezdica :pray:

Also, na HRT-u je ne tako davno bio serijal o povijesti letenja, gdje su obradili gotovo sve sprave u kojima je čovjek ikada letio. Prejako. Tu sam prvi put saznao što je žirokopter, naprava za letenje koje je neko vrijeme čak bila veliki hit, da bi danas jedva tu i tamo netko znao za to. Mislim da je serija francuske proizvodnje.

la50
22-01-2010, 15:31
Serija dokumentaraca koju tražiš zove se "Seven ages of Rock" od BBC-a. Dokumentarac za pet zvjezdica :pray:
Ima ljudi koji su to gledali,to mi je baš presuper dokumentarac.Mogo bi si ga skinut ili šta već jer to vrijedi pogledat opet :D.
Ja nekad pustim bratu CNN na kompu da gleda pa ako je ok tema onda ostanem a ako su neke gluposti onda odem ća.

smartass
22-01-2010, 15:39
a dajte, za taj dokumentarac svi jbte znaju, odličan je, pogotovo kad je bio punk i metal

Duke of Earl
22-01-2010, 15:51
Trenutno gledam Paris Inc. (http://doxbox.bloger.hr/default.aspx?id=647313)


Ukratko:


Iako je okosnica filma fenomen Paris Hilton, ljudskog bića čija je fizička pojavnost postala gotovo apstrakcija nalik logotipu ili sloganu, u tragovima se nazire priča o novom dobu pop-kulture, o novoj rasi celebritya. Naivni se čude pozornosti koju Paris privlači, međutim iza nje stoji pomno dirigirana komercijalna mašinerija. Ona sama je neki anti_guru, ideja, ultimativno ljudsko biće, najviši domet i krajnji cilj kapitalizma i pop kulture - osoba koja nije ništa nego ime i pojava, ljuštura kreirana od mase za mase, lišena svrhe i smisla, čije samo isprazno postojanje je hrana za milijune, koji, kupujući proizvod s njenim imenom, načinjen robovskim radom u zemljama trećeg svijeta , nekako postaju bliži tom svetom idealu. Na njenu i njihovu žalost.

Vedro
22-01-2010, 16:09
evo jedna stranica sa dokumentarnim filmovima,nisam baš gledao ali možda netko nađe nešto njemu zanimljivo :thumbs2: http://www.dokumentarci.com/

Deadwalker
22-01-2010, 19:40
Gledam ih jako puno. Ljubitelj sam svih tipova dokumentaraca pa gledam sve sto ima na kanalima kao sto su History, Discovery, National Geographic, NG Wild, Animal Planet itd. Od jako dobrih dokumentaraca sta sam gledao su mi "How Earth was made" te "Disney's Earth".
Ma ima ih brdo, samo nisam popamtio imena.

cham3leon
22-01-2010, 22:07
Ne volim dokumentarce o životinjama, odnosno samo neke volim, ne one afričke savane i te gluposti, to je već stoput prikazano, ali amazonska prašuma je ok.

Inače ne propuštam dokumentarce o svemiru, paranormalnom, te biločemu originalnom i zanimljivom u formatu Discoveryja i National Geographica. A na Discovery Science mi je odličan bio How it's made gdje su prikazivali kako se proizvode stvari, od pašte do snowboarda :pray: . Plus, emisija je bila kratka i jasna, te uvijek zanimljiva.

Šteta je neizmjerna što mi je kabelska maknula sve discoveryjeve kanale mamu im. Planiram ove godine ispraviti nepravdu i preći na B.net ako se starci slože. Valjda činim dobar potez...

Raz
22-01-2010, 22:16
Volim gledat dokumentarce... od tipa naučnih o životinjama pa do povijesnih poput onoga koji se prikazivao na HTV-u ujutro ovih dana.

Aral
22-01-2010, 22:17
Daaaa, how it's made je nezaobilazan. Uz to još i engineered i tonu drugih :)

whiskey
22-01-2010, 22:17
Umisto na sapunicama ja sam odrasta na dokumentarcima, zato san danas ovako sjeban 8)

Raz
22-01-2010, 22:20
Jeli tko gledao Dirty Jobs? Život odmah postane lakši kada vidim da ne moram neke od takvih poslova radit. :D

cham3leon
22-01-2010, 22:24
Mislim da sam to gledao dok sam još imao Discovery. Sjećam se epizode s lovcima na rakovice na Aljasci koji idu po noći na najvećoj hladnoći i po valovima koji valjaju i naginju brod na sve zamislive načine i prelijevaju se preko palube dok ovi momci u kabanicama vuku mreže na jedvite jade.