PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s netom



crohunter
19-01-2010, 17:19
Evo ovako imam jedan problem. imam mobilni internet od tele 2 i sve je bilo normalon dok nisam napravio reinstal windowsa od tada mi je upload nekako prevelik stalno je za samo cca 10 % manji od downloada.

primjer:
Prije reinstala: igram dotu jedno 3 sata i download mi bude nakon ta 3 sata oko 15-16 mb a upload 2-3 mb

Poslje reinstala: igram 3 sata download 15-16 mb a upload 12-14mb

skeniro sam comp sa avastom ali nista ne pomaže. Neznam u cemu je problem???? :cry:

fear
19-01-2010, 19:10
Instaliraj jedan od besplatnih firewallova koji će nadgledati pristup internetu i koji će te obavijestiti za svaki pokušaj pristupa.
Osobno koristim ZoneAlarm free firewall

Lord Ragnarok
19-01-2010, 19:55
jel si ti mozda nakon reinstalla isao hostati, dok to prije nisi radio? jer ako hostas dost vise uploada trosis neg ak se sam spojis

crohunter
19-01-2010, 20:20
ne Ja nikad ne hostam,i znam da kad hostas onda ti ide upload puno veci...

SkunK
20-01-2010, 09:44
Evo ovako imam jedan problem. imam mobilni internet od tele 2 i sve je bilo normalon dok nisam napravio reinstal windowsa od tada mi je upload nekako prevelik stalno je za samo cca 10 % manji od downloada.

primjer:
Prije reinstala: igram dotu jedno 3 sata i download mi bude nakon ta 3 sata oko 15-16 mb a upload 2-3 mb

Poslje reinstala: igram 3 sata download 15-16 mb a upload 12-14mb

skeniro sam comp sa avastom ali nista ne pomaže. Neznam u cemu je problem???? :cry:

Nisam siguran kakve bi veze mogao imati reinstall Windowsa sa tvojim uploadom. Npr. u DOTA-i sam siguran da si jednostavno ovaj put kada ti je upload bio veći - jednostavno imao upload veći! Zna se dogoditi da jednostavno računalo (ako je npr. taj game bio pun nekakvih grafičkih efekata) pošalje više informacija drugim računalima, ergo - upload veći.

Osim toga, možda si prije ta "3 sata igranja dote", 1 sat visio u kanalu i nisi ništa igrao dok si ovaj drugi put kad je upload bio veći igrao baš DOTA-u sva tri sata što znači da je računalo moralo više komunicirati sa ostalim računalima, ergo - veći upload.