PDA

Pogledaj cijelu verziju : USB Autorun



deathadder
18-01-2010, 18:53
Dakle...Slažem mali software za moj usb. Ja želim da kad ukljućim usb on mi napravi autorun s 1.exe. To uspje samo jednom. Moj Autorun.inf file nestane nakon nekoliko sekundi i stvori se defult. Moj Autorun.inf file je

[AutoRun]
OPEN=1.EXE
ACTION=Show Menu
LABEL=Sofpad

plzz help!!!

C
26-01-2010, 12:50
Ae, ja ću ti ga složiti. :)
Pojasni malo bolje, kako nestane? Normalno da se autorun pokrene samo jednom, neće se pokretati do beskonačno.

C
26-01-2010, 13:04
Evo ti ovako, biti će dovoljno...


[AutoRun]
open=Ime-Foldera\Ime_Filea
icon=Ime-Foldera\Ime_Filea
shell=Install
shell\Install=[Osnovno Ime]
shell\Install\command=Ime-Foldera\Ime_Filea

Evo ti dva primjera:


[AutoRun]
open=Autorun/Virus.exe
icon=Autorun/Virus_Icon.ico
shell=Install
shell\Install=[Dvolkikom na USB pokrećete Virus!]
shell\Install\command=Autorun/Virus.exe

Za tvoj slučaj može i ovako:


[AutoRun]
open=1.exe
icon=1.exe
shell=Install
shell\Install=[Start Sofpad - AutoRun]
shell\Install\command=1.exe

Razmaka ne smije biti, osim u komandama poput "shell\Install=".

deathadder
26-01-2010, 18:03
al je problem kad stavim svoj autorun na USB on ga stavi na Defult nakon nekog vremena pa opet radi kao i bez mojeg autorun-a!!!

C
26-01-2010, 19:13
Pokušaj ovo što sam ti dao.
Reci mi, dali ti on obriše autorun.inf ili ga editira? To ti virusi vezani za autorunove znaju raditi.

deathadder
26-01-2010, 22:25
editira ga!!! Vrati ga na defult... Kad napravim autorun i antivirus mi je uklj. javi mi da je taj autorun.inf virus :cry:

C
26-01-2010, 23:02
Pa eto, imaš virusa koji ti na sve moguće prijenosne uređaje kreira svoj virus i autorun za njega, pa akda priključiš taj zaraženi USB na drugi PC, i on se zarazi, itd., itd.

Čisti. :)

deathadder
27-01-2010, 15:21
THX bro!!! Budem formatiral komp pa usb da se riješm virusa. :) Lock

PaladinMika
21-03-2010, 10:34
Pa eto, imaš virusa koji ti na sve moguće prijenosne uređaje kreira svoj virus i autorun za njega, pa akda priključiš taj zaraženi USB na drugi PC, i on se zarazi, itd., itd.

Čisti. :)
e to mene zanima, trebam najbolji program za čišćenje USB-a

croat1gamer
21-03-2010, 10:38
Format

C
21-03-2010, 16:06
Format, samo u Windowsima podesi autoplay isključen, pa kada ga prikopčaš da se ne pokrene. I to ti je to. :)

PaladinMika
24-03-2010, 16:54
zapravo to je M2 kartica od moba i imam 4 Gb muzike na njoj i par virusa, mogu kak spasiti tu mjuzu jer sam neki dan formatirao hard i slučajno sam particiju gdi mi je bila sva muzika, filmovi itd...

marijanovic
09-05-2010, 11:59
Koristite mali programčić imena Autorun Eater.
Uspješno sprječava zaražene autorun.inf datoteke od pokretanja na računalu u koje je priključen stick te ih naravno i ukloni.

C
09-05-2010, 13:26
Svaki današnji program koji ima opciju Autorun On/Off radi to što si rekao. :)

marijanovic
10-05-2010, 00:25
Svaki današnji program koji ima opciju Autorun On/Off radi to što si rekao. :)

Ne.
Autorun Eater ne blokira/briše neinficirane autorun.inf.
Ako je autorun.inf zaražen, blokira ga i ponudi brisanje (korisnik bira). Ako je autorun.inf u redu, normalno se izvrši.

C
10-05-2010, 12:24
Ja kažem "da." Autorun.inf ne može biti inficiran nikada, on je samo pokretač nekog filea koji može biti inficiran, on je textualni dokument koji govori upute. Kada isključiš autorun opciju sa bilo kojim programom, Windowsi ti ignoriraju autorun.inf, kao da ga niti nema, kao da ne postoji.
To što ti govoriš je nekakva vrsta anti-virusa za USB Stickove, a u tom slučaju, bolje je pretražiti ga nekim moćnim anti-virusom, nego tim malim Eaterom.
U ostalom, ti anti-virusi, a i Eater obrišu samo autorun.inf koji zapovjeda da se pokrene neki zaraženi file, ili obrišu samo taj zaraženi file, ne očiste u potpunosti, obično virus ostane, a autorun.inf obrišu (nikakve koristi), a ručno, dovoljno ti je da autorun.inf otvoriš kao text dokument i vidiš njegove naredbe u par redova do nekakvih fajlova koje bi svatko razumio (npr. Open=nesto.exe; odmah skuzis da je file "nesto.exe" nekakav virus, pa ga obrises; blocketi i anti-virusi ne znaju isčitati iz tog koda koji file je inficiran, pa im je ejdnostavnije obrisati autorun.inf file, a virus ostaviti), i ručno obrišeš te fajlove, i autorun.inf koji onda više neće raditi.

Mogu ti pokušati napraviti remover za taj virus.
Za početak sa bilo kojim programom isključi autorun, tako kada priključiš karticu u PC, da se ne pokrene automatski.
Onda otiđi na Start>Run, ukucaj CMD, stisni enter i u konzoli koja ti se otvori ukucaj "Edit X:\autorun.inf", gdje je "X" particija pod kojom je Windows obilježio tu karticu.
U toj konzoli će ti se otvoriti text, obilježi sve, kopiraj, i pasteaj ovdje, pa ću ja napisati code da ga se riješiš u potpunosti.

marijanovic
10-05-2010, 14:33
Prema definiciji virusa - to je program koji je u sposobnosti u neki dokument/datoteku/program dopisati ili izmijeniti originalni kod.
Dakle, ako neki virus upiše dodano nešto u .exe datoteku, .jpg sliku ili .inf datoteku - ono je inficirano neovisno o tome kojeg je tipa.
A ti virusi što inficiraju Autorun.inf datoteke uglavnom ih tako izmijene da ih je vrlo teško otvoriti ili mijenjati. I da, uglavnom pokreću i nešto drugo.

Bit i jest onemogućiti da ti se računalo inficira s nečijeg sticka. Tu uskaće Autorun Eater.
Da samo znate koliko tih inficiranih autorun.inf dopuste mnogi antivirusi začudili bi ste se.
Svoj stick je recimo lagano zaštititi od takve napasti, samo se napravi folder imena autorun.inf i postavi da je read-only.
No ja pak volim svom sticku postaviti ikonu...

C
11-05-2010, 08:27
Definicija virusa ti nije baš točna.
Autorun nikada nije inficiran. To je pokretač nekog filea koji je inficiran, i taj file je samog sebe upisao u taj autorun.inf.
Kada se virus upise u autorun.inf, postavi taj file na hidden 100%, read-only i sl., i nije točno da se to ne može mjenjati, može se podesiti i ručno obrisati taj file bez ikakve frke.
A i postoji raznih virusa, i recimo ako je u registryu napravljen da ti stalno kreira autorun.inf, a Eater ga stalno briše, znaš li ti koliko bi to bilo operacija u sekundi kreiranja i brisanja. :toilet: