PDA

Pogledaj cijelu verziju : Veleučilište Vern



szeljkos
17-01-2010, 18:49
Dali ide ko u navedeni faks planiram upisati pa ako mozete reci kakva su vam iskistva s tim faksom?

W3DR4N
17-01-2010, 19:08
Aral ide.

Aral
17-01-2010, 19:54
Da, druga godina sam poslovne informatike, izvanredno. Kaj da ti velim, s profesorima si praktički na ti, al to mi samo izvanredni pošto smo stariji, ovim balavcima koji su tek završili srednju im nedaju ni disat, tj. stroži su. Nemoj mislit ak plačaš puno da možeš mozak na pašu, moraš radit i grist ko lud.

U mojoj grupi nas ima jedno 7-8, znači imaš individualan pristup s profesorom praktički. Lijepo i ugodno radno okruženje, neznam kaj da ti više velim. Za ove redovne neznam puno pošto sam izvanredan al ono, ak imaš love da to platiš te želiš neki od smjerova koji se tamo nude slobodno naprijed. Ja sam uglavnom prezadovoljan. Ak kaj trebaš još pitaj.

Za sve ostalo na njihovu stranicu (http://www.vern.hr/)

szeljkos
17-01-2010, 20:10
Puno hvala

Outmind
19-01-2010, 21:02
A koliko je godina, ak se smije pitat?

Aral
19-01-2010, 21:09
Negdje oko 36k kuna je godina, kojih par sto kuna gore-dole. Pa puta tri. I još za magisterij, ko se odluči. Koma.

McPingvin_v2.0
19-01-2010, 21:17
Ima se, može se :P

Aral
19-01-2010, 22:08
Ima se, može se :P
Da, baš. U biti dobro je to, živiš te tri godine na rubu bankrota :eyebrows:

Outmind
19-01-2010, 23:04
TRIDESETŠESTTISUĆAKUNA ZOMG!!!111ONEONE...

Znao sam da je skupo, mislio sam si 10, maksimalno 15 tisuća kuna / god, ali toliko...

S druge strane, motivacija da položiš sve ispite na vrijeme mora biti enormna!

Nemoj ovo osobno shvatit Aral, jer mi nije ni na kraj pameti vrijeđat nekoga kome se pruža mogućnost takvog studiranja ali...

Jebeš ti takav sustav koji u početku koči talentirane i motivirane, a financijski, pa bome i dosta dobro stojeće mlade ljude. O otužnom hrv. financijskom prosjeku da i ne govorim Dakle poanta je u tome da privilegij boljih daljnjih uvjeta za stjecanje kapitala imaju samo oni koji toga kapitala imaju i u početku. Pa tko je ovdje lud?

Aral
19-01-2010, 23:16
Meni kažeš. A zamisli sve one studente koji se bune i žele besplatno studiranje ili barem jedan oblik toga. Šta češ, to je cijena privatnog školovanja. U ostatku svijeta sasvim normalna stvar a kod nas je tek uzela maha.

Za neke dobra prilika da stvarno u miru nešto i nauće, a za neke roditelje dobra prilika da svojim klincima doslovno kupe diplomu. Ja sebe gledam kao čovjeka koji je došao iz sasvim normalne zagrebačke obitelji, bez puno primanja ali i ogromnog odricanja da bi ovako nešto bilo moguće. Odnosno ovo je investicija mojih staraca u moju, nadam se bolju budućnost. Neki bi me i pljuvali možda i rekli da sam mogao ić i na normalan fax te da ovdje lagano prolazim ali stvarnost je stvarno drugačija. Zahvalan sam do groba za ovo i poderat ću se da sve prođem kak treba. Ah, još godinu i pol pa sam miran, za dalje ćemo vidjet.

McPingvin_v2.0
19-01-2010, 23:21
Jebeš ti takav sustav koji u početku koči talentirane i motivirane, a financijski, pa bome i dosta dobro stojeće mlade ljude.
Gle, to je privatni faks. Mogu staviti školarinu na jednu kunu, mogu na 100.000 kuna. To je na njima. Uvijek imaš državne i gradske fakultete na kojima imaš besplatan studij ako zadovoljiš određene kriterije :)

Deadwalker
19-01-2010, 23:23
Ili dodes na foi i placas 10k skolarinu :P

Aral
19-01-2010, 23:25
Imam ja kolegu u grupi sa foi-a, prebacio se ovdje ^^ Inače da, postoje takvi i jeftiniji fakulteti. Moj frend ide isto neš slično negdje blizu Tesle, oko 20k kuna ga dođe, tak neš.

McPingvin_v2.0
19-01-2010, 23:26
Ili dođeš na TVZ i ne plaćaš školarinu :P

W3DR4N
19-01-2010, 23:26
dragaš ti takav sustav koji u početku koči talentirane i motivirane, a financijski, pa bome i dosta dobro stojeće mlade ljude. O otužnom hrv. financijskom prosjeku da i ne govorim Dakle poanta je u tome da privilegij boljih daljnjih uvjeta za stjecanje kapitala imaju samo oni koji toga kapitala imaju i u početku. Pa tko je ovdje lud?

Ne koči apsolutno nikoga. Svaka osoba s navršenih 18 godina ima mogućnost studirati na VERN-u, ili bilo kojem drugom privatnom fakultetu. Imaš deset prstiju koji lako zarade školarinu ukoliko ti je do toga doista stalo.

Aral
19-01-2010, 23:31
Istina, radi i studiraj tri godine, velika lova ti je još dodatna motivacija da završiš čim prije. A i ne samo to naravno. Plus, ima brdo dodatnih prednosti koje si ovak i onako skupo platio, npr. svaki tjedan kazališta, po zimi klizanje, po ljeti teretane i plivanje na bazenima. I sve besplatno, pod navodnike.

Niko Bellic
20-01-2010, 09:12
Postoji li nešto slično gdje samo dolaziš polagati ispite koje si dogovoriš u one dane kad ti paše? Jel to utopija ili ipak postoji?

Dreadlock
20-01-2010, 09:41
zar nije vern za onu ekipu ciji starci imaju firmu pa onda djeca preuzmu firmu nakon zavrsetka te skole?

ok,mozda nije,al takvi masovno idu tamo

W3DR4N
20-01-2010, 10:48
Zapravo, većina koja završi Vern i slične fakultete postanu uspješni menadžeri, neovisno o imovinskom stanju svojih roditelja.
Način učenja na tim fakultetima je na osnovi praktičnih primjera, a profesori su direktori koji imaju vlastite uspješne firme.
Umjesto nepotrebnog bubanja apsolutno svega propisanog od ministarstva, privatne škole se fokusiraju na ono bitno i potrebno, a naučiš i pokoji trik od starog znalca.

S druge strane, državni fakulteti, čak i oni cijenjeni poput FER-a, od tebe rade običnog šljakera.

Osnovna razlika je da si jednima odrpanac na teret države, dok si drugima gospodin čovjek, odnosno klijent.

Aral
20-01-2010, 10:53
Pa u pravilu da. Večina profesora dolazi sa drugih fakulteta a neki su direktori u svojoj firmi te revizori i sl. Da ne pričam o ostalima. Nema tu puno fantaziranja, čuješ stvari koje nemožeš naučit u školi, faxu i sl, iskustva iz stvarnog života i karijere koja traje preko 20god, fascinantno je slušat takve priče.
U biti W3DR4N je sve napisao, ne bih bolje to mogao sročit. A ovi komentari poput Dreadlockovog jednostavno nisu za comment.

Neven <R>
20-01-2010, 11:09
S druge strane, državni fakulteti, čak i oni cijenjeni poput FER-a, od tebe rade običnog šljakera.

Osnovna razlika je da si jednima odrpanac na teret države, dok si drugima gospodin čovjek, odnosno klijent.
Kaže čovjek koji nije upao na državni fakultet :rotfl:

S druge strane neću sad ulaziti u kvalitetu VERN-a, ali definitivno poznajem primjer iz Dreadlockovog posta, znala je da je upala na fax iako još nije ni maturirala dapače čak si je odgodila maturu za onaj 2. jesenski rok da može otići na ljetovanje. Ne kažem da su svi primjeri takvi, sigurno ima i onih koji rade uz studij, ali ima i djece bogatih roditelja.

McPingvin_v2.0
20-01-2010, 11:19
S druge strane, državni fakulteti, čak i oni cijenjeni poput FER-a, od tebe rade običnog šljakera.

Osnovna razlika je da si jednima odrpanac na teret države, dok si drugima gospodin čovjek, odnosno klijent.
Kaže čovjek koji nije upao na državni fakultet :rotfl:
http://gamer.hr/forum/images/smilies/facts.gif

Aral
20-01-2010, 11:26
Pa u svakom slušaju da ima snobova na takvim fakultetima, uostalom im ih i na običnima i di god hočeš po cijelom svijetu ^^ Mene takvi na brinu, ovak i onak cijela moja familija krpa kraj s krajem tak da nemam vremena razmišljat o takvim glupostima.

Dreadlock
20-01-2010, 12:26
pitanje...ako ti familija krpa kraj s krajem,cemu onda forsiranje privatnog faksa?

Aral
20-01-2010, 12:36
Recesija, malo ima posla, malo nema itd. Kad sam krenuo nije bila takva situacija. Kažem to samo da ne bi mislio da se tu hvalim ili nešto slično. I da ti pobliže približim sliku kakvi ljudi pretežito obitavaju na takvom faksu. Snobovi i mamini sinovi čine par posto od ukupnog broja studenata. Damn, odoh rađe učit mreže :eyebrows:

Dreadlock
20-01-2010, 12:39
da,kao i u privatnim gimnazijama [sarkazam/]

ja ne optuzujem tebe da si snob,al cisto sumnjam da je tamo takva situacija,jer poznajem profil ljudi koji tek planiraju tamo ici.Takoder mi je kvaliteta tog ucilista klimava,al dobro

Aral
20-01-2010, 12:43
A gle, ti poznaš takve ljude, ja poznam sasvim druge. Ima i jednih i drugih. Samo nemožeš sudit fax prema njima, treba sagledati sve strane. A kvaliteta nije upitna, Vern' ja najjači u Hrvatskoj sa tendencijom stalnog širenja, u biti ispunio je i nadišao moja očekivanja. Al opet, svatko ima svoja očekivanja od bilo kojeg faxa :wink: Ni meni nije drago kad mi ljudi nekad ulete s tim al šta češ, brinem svoja posla, učim i ostalo me se ne tiće.

Dreadlock
20-01-2010, 12:45
vern nije faks :P

Aral
20-01-2010, 12:47
No dobro, kužiš kaj mislim reć. Sam da ja dobim diplomu i nekaj naučim. Ako bog da i poslijediplomski studij...al to je jedna dalja budućnost.

Dreadlock
20-01-2010, 13:12
nisam se osvrnuo:

Osnovna razlika je da si jednima odrpanac na teret države, dok si drugima gospodin čovjek, odnosno klijent.
naravno da si klijent kad je skolarina 30k godisnje :)
drugo,ti isti odrpanci grade ovu drzavu,mislim da je takvo diskriminiranje veoma glupo sa tvoje strane.sto zelis reci:"a vi ste zavrsili faks,koga zaboli za vas,ionako ste na teret drzave"? znaci,samo oni sa privatnih fakseva su gospoda? daj molim te


Zapravo, većina koja završi Vern i slične fakultete postanu uspješni menadžeri, neovisno o imovinskom stanju svojih roditelja.

isto vrijedi i za studente ekonomije


Način učenja na tim fakultetima je na osnovi praktičnih primjera, a profesori su direktori koji imaju vlastite uspješne firme.
isto vrijedi i za profesore ekonomije...

W3DR4N
20-01-2010, 13:39
nisam se osvrnuo:

naravno da si klijent kad je skolarina 30k godisnje :)
drugo,ti isti odrpanci grade ovu drzavu,mislim da je takvo diskriminiranje veoma glupo sa tvoje strane.sto zelis reci:"a vi ste zavrsili faks,koga zaboli za vas,ionako ste na teret drzave"? znaci,samo oni sa privatnih fakseva su gospoda? daj molim te

Krivo si skužio. Radi se o odnosu predavača prema studentu. Nakon fakulteta sve ovisi o sposobnosti pojedinca, za što uostalom fakultet nije ni potreban.



isto vrijedi i za studente ekonomije

Barem 90% studenata ekonomije završi radeći posao komercijalista, tajnika ili tete na šalteru u banci.



isto vrijedi i za profesore ekonomije...

Profesori ekonomije su frustirane stare babe koje s doktoratom ekonomije rade za 6 tisuća kuna mjesečno.

Feanor
20-01-2010, 13:51
Mislim da je ovo ''ja plaćam više meni je bolje'' razmišljanje pomalo glupo. Na kraju krajeva na fakultetima (a pričam o tehničkim fakultetima jer i sam pohađam jednog, o drugim nisam kompetentan pričati) nemožeš naučiti kako pravilno držat knjigu u ruci, kamoli što drugo. Pod broj jedan i najvažnije profesori nisu u toku, svi ti profesori su već toliko dugo na profesorskom mjestu da kad pričaju o nekoj tematici to se odnosi na istu ali sa 20 godina zakašnjenja. Mislim, može meni prof od 60 godina priočat o brodovima, strojevima ili štogod kad on istog nije vidio zadnjih trideset godina, a svoja predavanja bazira na tome.

Broj dva, ljudi jednostavno nemaju volje predavat sva ta sra*a ponovo i ponovo, tako da dolazi do zamora materijala i ljudi drže predavanja preko kur*a i bezvoljno tako da nakraju to bude jako dosadno. Jedino ako tip stvarno voli predavat onda to na nešto liči.

Na kraju krajeva, sve ovisi o kompetentnosti čovjeka, upisati i završiti faks jedino pokazuje da si željan i sposoban upiti više znanja( a samim time i pokazat želju da želiš napredovat u životu bilo na poslu bilo u općoj kulturi), a oces li ga ti dobiti na faksu. I don't think so... Tako da je želja za znanjem na kraju glavni faktor zapošljavanja ljudi sa završenim fakultetom. Jer sa diplomom poslodavac vidi dokaz da si ti željan i voljan učiti, a ne dokaz da si ti pro u svojoj struci čim izađeš s faksa.

Niko Bellic
20-01-2010, 13:54
Najbolje je bit profesor tjelesnog u ženskom internatu i imat stroge kriterije pri ocjenjivanju...

Aral
20-01-2010, 13:57
@Feanor: Uz sve kaj si napisao jedna stvar fakat stoji, tek kad dopiš diplomu i počenš radit tek onda počinje pravo učenje...i to učiš cijeli život.

@Talični Tom: Da, dobra ideja :D

Nego, fakat smo se raspisali u temi. Naše školstvo je takvo, moramo se nosit s time i izvuć najbolje kaj možemo iz toga ;)

Duke of Earl
20-01-2010, 13:59
Jedan dobar prijatelj je od ove godine krenuo na VERN, i naravno da nije istina da samo tatini sinovi tamo studiraju. Njemu također roditelji plaćaju školu, ali čovjek to cijeni, sve ispite polaže u roku i ozbiljno je shvatio sve to. Kaže da ima par imbecila u grupi, recimo jednom tipu starci isto plaćaju sve, i već 3. put zaredom polaže prvu godinu, ali i dalje ne dolazi na predavanja i slično, ali takvih razmaženih idiota ima posvuda, ne samo na privatnim faksovima. I W3DR4N ima pravo, ako zbilja želite završit taj fax, moguće je bez potpore roditelja, znam jednog dečka koji također ide na VERN, a zaradio je za njega radeći svakojake poslove, između ostalog proveo je i 6 mjeseci na moru, ali zna da će gotovo sigurno nakon što ga završi imat osiguran posao.

I u vezi s zadnjom rečenicom, ispravi me ako griješim Aral, vi na 3. godini dobivate osiguranu praksu u nekoj dobrostojećoj firmi povezanoj s VERNom, gdje većina studenata i ostane radit za stalno ?

Aral
20-01-2010, 14:51
Da, slažem se. U vezi prakse, mislim da da al nisam siguran pošto sam tek druga godina. Ako i nije tak onda ćemo morat sami tražit praksu.

Dreadlock
20-01-2010, 22:39
Radi se o odnosu predavača prema studentu.
evo,ja mislim da prijateljski odnos predavaca i studenta definitivno nije dobar.gubi se objektivnost da su svi jednaki i da svatko ima jednake mogucnosti.


Barem 90% studenata ekonomije završi radeći posao komercijalista, tajnika ili tete na šalteru u banci.
ili bilokojeg drugog studenta.budimo realni,drzava je u banani.znam covijeka koji je zavrsio fakultet i sada radi u ribarnici.price ljudi su razlicite,isto tako (nije 90% sigurno) odredeni broj tih ekonomista tako prode.

McPingvin_v2.0
21-01-2010, 09:50
Radi se o odnosu predavača prema studentu.
To je do samog predavača, bio on na privatnom fakultetu ili ne. Ženska uz uvodau uredsko poslovanje je osoba koja će za dvije godine znati koje si ti ocjene iz kolokvija imao kod nje.

Mislim, za 30k kuna godišnje moraš biti uslužan prema meni, htio ti to ili ne htio ^^

Aral
21-01-2010, 09:54
Zato ekipa (ona koja može) masovno ide na Harvard i ostala slična sveučilišta/veleučilišta, to je vani normalno a kod nas predmet špekulacija. Al i to će se promijenit za koju godinu.

Dreadlock
21-01-2010, 10:22
@Aral

sto se toga tice,nemozes usporedivati ameriku i hrvatsku.u americi su skolarine ogromne i ekipa stedi za studij otkad je dijete rodeno...

Aral
21-01-2010, 10:36
A ovdje 100k kuna za tri godine nije puno za neku obitelj? Daj molim te. Normalno da je kod njih skuplje kad imaju veći standard. A i lova je tu sad sporedna, govorim o navikama i odnusu prema takvim veleučilištima, tu kod nas se misli da si neki sinek bogataša kad na to ideš a gore je to prirodna i normalna stvar. I ne mislim samo na Ameriku, mislim i na ostatak svijeta gdje se takve stvari prakticiraju.

Neven <R>
21-01-2010, 11:05
Razlika je što u SAD-u da upadneš na Ivy League college nije dovoljna lova, još uvijek moraš imati odlične ocjene u školi, napisati esej itd. i opet nije sigurno hoće li te prihvatiti, u takvim zemljama je privatno obrazovanje elitno u pravom smislu te riječi. Mislim da je po tom pitanju apsurdno uspoređivati naše privatno školstvo i ono na zapadu.

Aral
21-01-2010, 11:16
Pa niti ne uspoređujem, govorim o principima. Način na koji možeš upast, kolko love moraš platit i sl. je zanemarivo, di smo mi još od toga, možda za jedno 50godina :) Govorim samo o odnosu i mišljenju ljudi prema takvim veleučilištima. Možda ja drugačije razmišljam jer idem na Vern i vidim kak stoje stvari. Na kraju krajeva, briga me i za to, želim naučiti kolko mogu, dobit diplomu i nadat se boljoj budućnosti od ove. A sve to kroz rad i učenje.

Maloki
21-01-2010, 11:20
Ja samo znam da je prijemni za mog bratića pred par godina izgledao ovako:



1. pitanje - odgovorite A
2. pitanje - odgovorite C
3. pitanje - odgovorite po želji
4. pitanje - odgovorite D
5. pitanje - odgovorite B
I tako se nastavilo za cijelu jednu skupinu pitanja nakon čega je rekao:

Eto, ova iduća pitanja odgovarajte po želji, svi ste prošli

Bratić se došao upisati tamo nekih 2 tjedna nakon što su počela predavanja, na tom prijemnom ih je bilo 15-ak.

Aral
21-01-2010, 11:28
Kod nas na poslovnu informatiku se, kad sam se ja upisivao, upisalo nešto manje od 30 ljudi. Na ekonomiju negdje preko 300. A prijemni su bili takvi, čista laganica. 2 tjedna ležerne pripreme i upadneš. Ja se nisam bunio, ako sam već platio šta ću se zezat oko prijemnih, jer žele moj novac ili ne? Naravno, kasnije se stvari drastično mijenjaju kad tobom operu pod na nastavi i ispitima. Inače, ogromna je razlika između redovnih i izvanrednih, što po programu, što po učenju te odnosu profesor-student.

Nije Vern jedini takvog tipa niti ja tu šta branim, samo iskorištavam maximum onog kaj mi se pruža. Rađe sjedim u učionici sa 8-9 ljudi nego se gužvam u hali sa njih 300. A to kaj netko misli o tome me zaboli ona stvar, bez uvrede.

McPingvin_v2.0
21-01-2010, 11:31
ako sam već platio šta ću se zezat oko prijemnih
Da, to je i moj stari govorio ^^

Doduše, bilo je: "Ako ću im platiti, kog vraga imam pisati prijemni?!"

Aral
21-01-2010, 11:37
Pa jel žele lovu ili ne, mislim ono :) Kad su me već tolko oderali, to ti je ono, ruka ruku mije.