PDA

Pogledaj cijelu verziju : Rasprava o novim pravilima u HW podforumima...



IGoR_2803
14-01-2010, 13:15
čitajte pravila... novo pravilo je da se zabranjuje bilo kakvo navođenje trgovina i njihovih linkova na forumu... osobno se ne slažem s tim pravilom ali ono svejedno vrijedi...

RIDER32
14-01-2010, 14:45
A ko je pametan smislio to pravilo? :?

Niko Bellic
14-01-2010, 15:03
VIDI ne želi besplatne reklame. To su sve profitne organizacije i VIDI želi dio tog profita. Šta ti nije jasno?

RIDER32
14-01-2010, 15:28
Nakon 4 godine postojanja foruma nekom to padne napamet i postavi pravilo...
Neznam kako ce to tako funkcionirati kad neko nekom nesmije reci da je nešt u nekoj drugoj trgovini jeftinije. I nikad nisam primjetio da je neko nekog nagovarao da nešto uzme u nekom skupljem ducanu (ionako svi stalno nagovaramo da se kupuje u ADMu jer znamo da je tamo najeftinije :D ).

IGoR_2803
14-01-2010, 15:30
Nakon 4 godine postojanja foruma nekom to padne napamet i postavi pravilo...
Neznam kako ce to tako funkcionirati kad neko nekom nesmije reci da je nešt u nekoj drugoj trgovini jeftinije. I nikad nisam primjetio da je neko nekog nagovarao da nešto uzme u nekom skupljem ducanu (ionako svi stalno nagovaramo da se kupuje u ADMu jer znamo da je tamo najeftinije :D ).

slažem se s tobom ali došlo je od gore... kaj da ti velim... i nećemo o tome ovdje... ima global announcment pa tamo raspravljajte i uvjeravajte wikinga i ostale...

Gwin
14-01-2010, 20:29
tko god da je smislio to pravilo je teški idiot..

a to ću ponovit wikingu kad ga vidim sutra..

makar dobio otkaz ugovora..

IGoR_2803
14-01-2010, 21:44
tko god da je smislio to pravilo je teški idiot..

a to ću ponovit wikingu kad ga vidim sutra..

makar dobio otkaz ugovora..

a jebiga, ljudi će otić na pcekspert po savjet za konfiguraciju... ovo je još jedan udarac ozbiljnosti ovog foruma...

Kid A
14-01-2010, 21:52
VIDI ne želi besplatne reklame. To su sve profitne organizacije i VIDI želi dio tog profita. Šta ti nije jasno?
Znam ali bezveze je...kao da ce se sad nesto obogatiti

Niko Bellic
15-01-2010, 00:17
Ajde im objasni. Kao da ja idem baki objašnjavat kako se koristi Photoshop. Mišn imposibile.

Ivan_87
16-01-2010, 14:06
ako je tako .. ovom podforumu je zajamčena sigrna propast , nemoguće je ljudima pomoć bez da im se kaže di se nešto nalazi i di im je najbolji izbor , hardver nije ni kruška ni jabuka tako da ako se ovo ne promjeni odoh i ja :hangin:

Don Kihot
16-01-2010, 15:42
ako je tako .. ovom podforumu je zajamčena sigrna propast , nemoguće je ljudima pomoć bez da im se kaže di se nešto nalazi i di im je najbolji izbor , hardver nije ni kruška ni jabuka tako da ako se ovo ne promjeni odoh i ja :hangin:

Skupno povlačenje sa foruma...

Ti, Gwin, Talični, Marijanović.. Također me too...

(Pod)Forum je u fazi EOL. :hangin: :toilet:

Shaka
16-01-2010, 15:45
i mene nece onda vise biti tu...ode na PCE,pravilo nema veze s vezom

RIDER32
16-01-2010, 15:53
nema veze sa zdravim razumom...

Ti, Gwin, Talični, Marijanović.. Također me too...
+me

Constantine
16-01-2010, 16:13
i mene nece onda vise biti tu...ode na PCE,pravilo nema veze s vezom

marijanovic
16-01-2010, 16:35
U šta se tu mene uvlači?
Ja nisam spominjao da igdje odlazim...

Jedino ako ćemo napraviti baš neki naš forum za slaganje konfi i preporuke hardvera (ono, napravimo forum samo za to i ubacimo ga ovdje pod hardvare u sticky temi...)...

Ak odu modovi, ja se nudim za popunit mjesto...

bezimeni
16-01-2010, 16:51
Svašta ... tko misli ići neka ide bez nepotrebne patetike .

Kid A
16-01-2010, 17:30
Svašta ... tko misli ići neka ide bez nepotrebne patetike .
Kakva patetika,nemoj sad tu glumiti nekog cistunca.
Kad su se Gwin,Talicni i marijanovic zalili na nesto?
Ljude samo zele da kazu da s tim prailom nema jesta za njih,i u pravu su.
Talicni mozda jeste malo blesav i naporan na trenutke ali u smislu tehnike se dosta puta pokazao kao prava pomoc i kuzi se u te stvari,stvarno bi bilo steta da ode.
Razumijem ljude,ovaj podforum s tim pravilom nema smisla.
Sta ako ja sutra zelim si uzeti neki komp do 8000 kuna?
Sigurno necu uzimati predefinirane konfe u shopovima jel te tu uvijek zajebu pogotovo ako si n00b.
Normalno da cu otvoriti temu ovdje i pitati za savjet ljude koji se razumiju.
I kako ce sad neko meni preporuciti dobre komponente???
Ne smiju stavljati linkove,ne smiju nista.
Jedino ih moram moliti da mi zatrpaju inbox :roll:
Ono mislim,pravilo je dozlaboga glupo i samo ce oterati neke lude prisilno s foruma.
Ako ja npr. napisem da mi je zbog nekog razloga forum postao besmislen i najavim svoj odlazak,zasto bi ja onda postao patetican?
Samo govorim ono sto mislim.

bezimeni
16-01-2010, 18:45
Gle , taj to pravilo je po meni najmanji razlog zašto bi netko otišao sa foruma.Prije bih rekao da je njima dosadilo biti ovdje pa sad rade tragediju .Kao što rekoh , ako se nekome ide neka ide , bez obzira održalo se to pravilo ili ne .

I ne znam da li si čitao postove sa razumijevanjem .Tko kaže da se ne da predložiti konfiguracija bez direktnog linkanja na neki dućan ? Može se složiti bez problema , čak i jednostavnije nego prije .Napišeš komponente jednako kao i prije .Cijene si korisnik potraži sam .Gdje je tu problem ?

Kid A
16-01-2010, 18:52
Ali opet,moras priznati da ima odredjeni broj forumasa koji se zadrzavaju i postaju iskljucivoSu hardware podforumu,daju savjete za slaganje konfi,ne spamaju u GMK,ne flejmaju bezveze itd...
Ovo pravilo ce im sasjeti bar 80% konverzacija u korijenu.
Ne mora niko najavljivati da ce otici ili tako nesto ali vidjeces da ce od ovog pravila aktivnost u u hardware podforumu znacajno opasti...

bezimeni
16-01-2010, 18:59
Ovo je pravilo najmanji problem i ne vidim zašto bi smanjilo aktivnost na ovom podforumu.Prije bih rekao da neki traže razlog da odu pa su ga sad eto našli ...

Što ti misliš da su direktno linkane komponente iz nekog dućana sveto pismo ? Nisu. Dobar dio toga kada želiš kupiti nema pa moraš obići više dućana kako bi kupio .Zar misliš da se korisnici većinom drže ovdje predloženih komponenti kao pijani plota ? Drže se vraga , na kraju kupe nešto sasvim deseto.Ovo su većinom samo smjernice .Stvarno ne vidim nikakvog problema da si svaki korisnik zasebno potraži cijene i dućan sa predloženim komponentama preko nabave.U stvari tako je i bolje jer mogu pronaći i jeftinije nego se ovdje predloži direktnim linkom.

Kid A
16-01-2010, 19:07
Ovo su većinom samo smjernice .Stvarno ne vidim nikakvog problema da si svaki korisnik zasebno potraži cijene i dućan sa predloženim komponentama preko nabave.
Upravo zato i ne vidim poantu ovog pravila.
Ono,neko otvori temu i pita za savjet oko sklapanja konfe...nase je samo da damo linkove na odredjene komponente na njemu je konacna rijec sta ce izabrati.
Mi samo dajemo savjete,nista vise...zato i ne vidim cemu frka oko ovog pravila.
Na kraju,mislim da se sve svodi na ono-plati pa reklamiraj-sto mi je nekako bezveze.

bezimeni
16-01-2010, 19:15
Je ti si u pravu , pravilo je bez veze .Ako ga ne ukinu odlazim sa foruma :cry: . Neka Don Kihot osvježi listu odlazaka i sa mojim imenom :rotfl: .

Kid A
16-01-2010, 19:21
Normalno razgovaramo,ne vidim razloga zasto moras glumiti neki sarkazam i biti zajedljiv.
Ovakvim nacinom uopce ne pomazes.

Aral
16-01-2010, 19:25
Vi se prepirete ko kokoši oko hrane a admini ni jedan comment nisu bacili. Teško da bu vam kaj od toga a sve zbog jednog čovjeka ili više njih. Totalno lejm.

bezimeni
16-01-2010, 19:27
xarabas ispričavam se . Nekako sam prestao biti ozbiljan nakon što sam pročitao tvoj post kako glumim čistunca .Znam da si to napisao krajnje dobronamjerno i nezajedljivo .

@Aral imaš sasvim dovoljno komentara ovdje (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=7&t=37306)S.

zoky
16-01-2010, 19:36
Ne vidim razlog što ste se uzhebali? to mutavo pravilo? Kladim se da će ga povući brzo ako nastavimo tako pritiskati :killyou: :D

A ako netko hoće otići, to je njegova volja.... a fakat ne kužim da bi netko želio otići zbog toga pravila ili sličnih razloga! Ili možda griješim?

IGoR_2803
16-01-2010, 20:15
ja ne mislim otići jer mi je tu lijepo :) ali nije opće problem samo sa konfama... gwin je dobro rekao... šta sa obavijestima o akcijama i povoljnim kupnjama... znači da nitko više ne smije napisat da je u XY shopu taj i taj proizvod na iber-super-mega-kul akciji... ili može ovako: "ej, imate NEGDJE u zagrebu na akciji novu điforsicu... u zapadnom je dijelu grada, ma snaći ćete se... samo požurite, odlaze kao svježi kruh..."

Karlo_from_Bjelovar
16-01-2010, 20:24
meni nikad nisu bile jasne one "otici cu s foruma" patetike... jednostavno prestanes dolazit i zdravo dovidenja... sta te uspaljuje kad te pocnu molit da ne ides? wtf? 12-year-old-facebook-attention-whores?

Gwin
16-01-2010, 20:30
errm. ček ja sam samo rekao da se ne ću pridržavat pravila i da ću svoje mišljenje iznijet u upravi. te da stojim iza svojih riječi makar se to nekom ne dopada..

nigdje nisam rekao da odlazim..

ali ako ja ne smijem navesti svoje mišljenje da je magazinrs dobar dućan (i ne, nemam nikakve koristi od toga) onda u kurac..
ustav mi daje pravo na izražavanje mišljenja, a VIDI mi to isto zabranjuje?? aha.. baš

zoky
16-01-2010, 20:31
meni nikad nisu bile jasne one "otici cu s foruma" patetike... jednostavno prestanes dolazit i zdravo dovidenja... sta te uspaljuje kad te pocnu molit da ne ides?

Svaka čast na odgovoru! :thumbs2:

bezimeni
16-01-2010, 20:36
Dobro , tko onda na kraju odlazi ?

IGoR_2803
16-01-2010, 20:44
errm. ček ja sam samo rekao da se ne ću pridržavat pravila i da ću svoje mišljenje iznijet u upravi. te da stojim iza svojih riječi makar se to nekom ne dopada..



ma nije vjerojatno na tebe ni mislio nego na ove koji su odmah počeli o organiziranju novog foruma i te spike... uostalom ja se isto ne mislim pridržavati pravila, pa ak žele nek mi oduzmu mod status i nek me banaju...

IGoR_2803
16-01-2010, 20:44
Dobro , tko onda na kraju odlazi ?

ivo

Karlo_from_Bjelovar
16-01-2010, 20:46
errm. ček ja sam samo rekao da se ne ću pridržavat pravila i da ću svoje mišljenje iznijet u upravi. te da stojim iza svojih riječi makar se to nekom ne dopada..

nigdje nisam rekao da odlazim..

ali ako ja ne smijem navesti svoje mišljenje da je magazinrs dobar dućan (i ne, nemam nikakve koristi od toga) onda u prozor..
ustav mi daje pravo na izražavanje mišljenja, a VIDI mi to isto zabranjuje?? aha.. baš
post se nije odnosio na tebe... malo pa malo neko ima takvu svoju "fazu"... kakve su to gluposti? (retoricko :) )
vise ni nisam siguran zasto sam napisao gornji post (kojim povodom, ne da mi se opet citat topic), ali neka ostane...

bezimeni
16-01-2010, 20:50
Dobro , tko onda na kraju odlazi ?

ivo


Ja ću biti konkretniji i to samo iz ove teme .Za odlazak su se do sada nedvojbeno izjasnili :

Don Kihot , Shaka , RIDER32 , Constantine ,Ivan_87 i ja .Samo što se ja toga neću pridržavati .Baš me zanima da li ostali hoće :rotfl: .

edit: Gwin i Igor su na takom ledu .Prijete nepridržavanjem pravila tako da je administracija na mukama .

Ovaj forum je sve zanimljiviji i zanimljiviji :D .

fear
16-01-2010, 20:50
Kaj je tako teško bojkotirati pravilo, jednostavno se ne pridržavaš pravila, u najgorem slučaju izbrišu ti račun,napraviš novi i tako u krug.
Odlasci sa foruma *pihh*moš mislit

IGoR_2803
16-01-2010, 20:51
opće ne znam što se brinemo, i onako glavonje ne zalaze u ovaj kutak foruma... osim wedrana tu i tamo...


Kaj je tako teško bojkotirati pravilo, jednostavno se ne pridržavaš pravila, u najgorem slučaju izbrišu ti račun,napraviš novi i tako u krug.
Odlasci sa foruma *pihh*moš mislit

mda, možeš si misliti kako bi si napravio novi račun... ko da mi to treba u životu...

fear
16-01-2010, 20:59
Smatram da je najbolje ne pridržavati se pravila kako bi si vidjele moguće posljedice,nakon što se dođe o spoznaji kako će to utjecati na korisnika trebalo bi samo nastaviti ne pridržavati se pravila.
Simple as that.
Nije mi baš jasno, zašto onda to pravilo nije donešeno prije (to nije kao legalno i ostale kerefeke)?

Feanor
16-01-2010, 21:01
Lako
imati
novi
uređaj
kad
smrdiš

Šifre, hell jeaaaaa

EDIT: samo razvijte jednostavan sistem šifri za određene dućane i neće biti problema...

bezimeni
16-01-2010, 21:05
Feanor-ov prijedlog je najkostruktivniji. Glasam za HG-šrot i VE -mulj .

Karlo_from_Bjelovar
16-01-2010, 21:14
nesto manje ocito... tipa samo "šrot" i "mulj"? :D
za adm... hmmm... "akustika"? :D
links... "poveznica"? :D

RIDER32
16-01-2010, 22:16
E pa et... samo i to treba negdje napisati jer se mnogi useri nece snaci u našim šiframa xD

E i da, price o odlasku... to je samo prjetnja administraciji da bi ukinuli pravilo :D

bezimeni
16-01-2010, 22:27
Uf , mora da im se tresu gaće nakon takvih prijetnji .

RIDER32
17-01-2010, 01:41
A ma ima da se wikingu zatresu kad mu Gwin dođe... xD

Ivan_87
17-01-2010, 01:45
ja se nisam izjasnio 100% .. budemo vidjeli kako će se stvari odvijati u skoroj budućnosti .. tek onda se da odlučit ostat ili otić .. :)

ako se stvari budu odvijale naopako i većina odlučit otić netreba nama nikakav pc expert i slične pizdarije .. možemo mi napravit i svoj forum :fof:

nadam se da ovim tekstom nisam nikoga povrjedio , samo pokušavam bit kolko tolko realan :scared:

RIDER32
17-01-2010, 02:40
.. možemo mi napravit i svoj forum :fof:

...koji ce propasti kao i sada vec bivši http://www.pc-riders.netS... :(

Ugl ako gwin kaže da nece poštivati to pravilo onda necu ni ja... pa eo onda njima :fof:

:P

Gwin
17-01-2010, 10:52
Sedit: Gwin i Igor su na takom ledu .Prijete nepridržavanjem pravila tako da je administracija na mukama .
Ovaj forum je sve zanimljiviji i zanimljiviji :D .
hmm. zanimljivo.. igor i igor :D buntovnici s razlogom :D

A ma ima da se wikingu zatresu kad mu Gwin dođe... xD
nije ni wiking sitan.. plus kaj mi skoro može bit tata :D