PDA

Pogledaj cijelu verziju : Djeca zlostavljači



keko
15-01-2010, 17:25
http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2010/01/15/0457006.html?pos=n0

Vaši komentari?

Prilična potresna snimka, te se pitam kakve će to posljedice ostaviti na zlostavljano dijete, i ne kužim kako se netko već u toj dobi može tako ponašati. Strah me samo pomisliti kako će se tek ponašati kad odrastu u odrasle ljude.

solo
15-01-2010, 17:31
Jadno djete, i onda se čude kad neko popizdi uzme pištolj i krene ubijat... :killyou:.

MAFNi
15-01-2010, 17:38
Treba ih negdje spremit pa da im malo stariji maloljetnici naprave šupak veličine lonca. Ne bi više takve stvari radili :nonono:

filozoh
15-01-2010, 17:40
nice

flander
15-01-2010, 17:41
niš čudno...to je od pamtivjeka....da smo imali akmere prije 20 godina isto to bi nalazili po netu...tako da se od ovoga radi prevelika galama, siguran sam 100% da svatko od nas tu na forumu je pohađao osnovnu/srednju i da su imali nekoga ko je bio predmet sprdnje :roll:

MAFNi
15-01-2010, 17:43
Naravno da smo imali ali nikoga nismo ovako natjerali na plakanje i slično :(
EDIT: Oh, shit kad bolje razmislim i jesmo :(

Maloki
15-01-2010, 17:53
http://i109.photobucket.com/albums/n51/HY8R1D/IMG_0499.jpg

cham3leon
15-01-2010, 17:54
Traume u djetinjstvu? Ništa novo. Jedino što prije nije bilo mobitela da se može snimat takve stvari i nije bilo fejsbuka da se na njemu možeš hvalit o tome. I bilo je profesora i učitelja koji su te šibali po prstima ako si neuredno pisao. Također nije bilo Unicefovih programa zaštite djece od mobinga i bullyinga, cyberbullyinga, tjelesnog kažnjavanja i ko zna čega sve ne. Učitelji su bullyje navlačili za uši, a roditelji se nisu brinuli previše oko takvih stvari misleći da traume u djetinjstvu grade karakter i da je to posve normalno da te katkad natuku ili ponize.

Danas se djeca shvaćaju kao anđeli koji bivaju iskvareni zlima ovoga svijeta. Prvi put vide ovakve stvari pa misle da svijet odlazi kvragu. Ipak ta djeca igraju igrice i plejstejšne. Možda gledaju i nasilne filmove pa se tako nauče. Još će naći pištolj pa će pucat u školi.
Ajde se vi sjetite, niste tako stari, je li tokom vašeg vrtićkog ili osnovnoškolskog obrazovanja bilo ovakvog zlostavljanja? I je li moglo biti?
Moj odgovor je da, bilo je, itekako, nije to ništa novo ni čudno.

A zašto? Pa, eto, iskreno govoreći, djeca jesu strašno glupa i naivna, a sigurno bar neka od njih samo čekaju kad će napravit neku novu pizdariju, jer ih to naprosto veseli, i oni će bit takvi pa makar ih šopao 24/7 sa teletabisima i fifi cvjetnim društvom umjesto Švarcenegerovih filmova i ne puštao ih ni blizu računala. A kad jedno takvo dijete izmisli razlog zašto je neko drugo dijete inferiorno u nekom pogledu, druga djeca će ko ovce povjerovat ovome ako se dobro postavi u društvu, i počet će zajedno s njim zajebavat ovoga.

Mene više zabrinjava iskaljivanje bijesa fizičkim napadima sa ozbiljnim posljedicama gdje napadači idu u grupama i nose oružje što krši sve mjere, a za takve stvari ponajviše krivim policiju.

EDIT: Mnogo ljudi me je preteklo pa ispada da ponavljam nečije misli... :(

Neven <R>
15-01-2010, 17:54
niš čudno...to je od pamtivjeka....da smo imali akmere prije 20 godina isto to bi nalazili po netu...tako da se od ovoga radi prevelika galama, siguran sam 100% da svatko od nas tu na forumu je pohađao osnovnu/srednju i da su imali nekoga ko je bio predmet sprdnje :roll:
Ljudi od pamtivijeka siluju, pljačkaju, ubijaju. Prevelika se galama radi od toga :thumbs2:

McPingvin_v2.0
15-01-2010, 17:56
niš čudno...to je od pamtivjeka....da smo imali akmere prije 20 godina isto to bi nalazili po netu...tako da se od ovoga radi prevelika galama, siguran sam 100% da svatko od nas tu na forumu je pohađao osnovnu/srednju i da su imali nekoga ko je bio predmet sprdnje :roll:
Ljudi od pamtivijeka siluju, pljačkaju, ubijaju. Prevelika se galama radi od toga :thumbs2:
Sign. Toga je uvijek bilo i uvijek će biti, ljudsko društvo tako funkcionira, samo sada to svi mogu saznati i ljudi se zgražaju nad tim, kao da je to nešto novo.

angel eye
15-01-2010, 17:59
:(

Djeca su đubrad, ja bi sve to poslala u policijsku, pa nek se malo prže, neka im roditelji plate neku kaznu-da , što maltretiraju drugu djecu, pa da vidiš, kako bi ih roditelji malo bolje odgajali ili nalupali. Bilo bi malo manje ovih sranja. A najgore mi je što su i učiteljice postale takve- smiju se kada se nekog maltretira ili vrijeđa :( Ma, kalašnjikov je pravo rješenje

edit: sign - chameleon

keko
15-01-2010, 18:02
Ovo me najviše potreslo zbog toga što imam mlađeg brata koji je te dobi, stvarno ne znam što bih učinio da se njemu takvo nešto dogodi. No nasreću, on nije u razredu s takvim luđacima.

Raz
15-01-2010, 18:03
Ono... prestiglo me barem 6 osoba :)

Kao što kažete, nije to ništa novog, samo što su prije profesori kod ovakvih situacija bez problema mogli spičit jednu zidarsku, za razliku od danas kad odmah vršiš nasilje nad djecom ako ga navučeš za uho. :(

Neven <R>
15-01-2010, 18:04
Sign. Toga je uvijek bilo i uvijek će biti, ljudsko društvo tako funkcionira, samo sada to svi mogu saznati i ljudi se zgražaju nad tim, kao da je to nešto novo.
Sad je dobro kaj će barem snositi posljedice zbog toga, ali teško da će se promjeniti. Sigurno će se naći i roditelji koji će opravdavati ponašanje svog djeteta sa "malo je živahan", "to je normalno malo se potući" i slične izgovore koje govori ljudi kojima je trebala biti oduzeta mogućnost reprodukcije jer su dokazano nespsobni za odgoj djeteta.

McPingvin_v2.0
15-01-2010, 18:07
SMa, kalašnjikov je pravo rješenje
Totototo.

angel eye
15-01-2010, 18:12
Ovo me najviše potreslo zbog toga što imam mlađeg brata koji je te dobi, stvarno ne znam što bih učinio da se njemu takvo nešto dogodi. No nasreću, on nije u razredu s takvim luđacima.

Imam ga i ja, ja bi ih svu tu djecu pronašla, skupila i dovela policajca. :evil: Da pričom plaši djecu

###DK###
15-01-2010, 19:28
Nevjerovatno. Ono, svatko u svakom razredu ima nekoga tko je predmet zajebancije, to je netko dobro rekao, ali ovo nije normalno. Jedna stvar je tu i tamo bacit neku šalu, ali ovakvo grupno ponižavanje je užas. Trebaju roditelji fino šipku u ruke i po guzici. U određenim granicama stvarno izgrađuje karakter.
Ono, žao mi djeteta skroz. Ja se ne sjećam da je u mojoj školi ikada bilo nečeg ovakvog.

keko
15-01-2010, 20:11
Ma to su sve krive gluposti o pravima djeteta i slična sranja. Uzalud ćeš ti djetetu objašnjavati da nešto nije dobro kad ono ne razmišlja u velikom okviru, odnosno ne razmišljaju o posljedicama nego samo o trenutnoj zabavi. Jedino što će dijete razumijeti je odgoj batinama, al nažalost danas je to zakonski kažnjivo, iako bi se to trebalo poticati jer ako odraste više takvih generacija koje misle da mogu raditi što hoće bez ikakvih posljedica, sve će biti prepuno leševa i ozlijeđenih ljudi.

Arbiter of Change
15-01-2010, 20:15
Drugačije bi se ponašali da je ovom zlostavljanom pukao film, ustao se i počeo lomiti ruke/noge/rebra zlostavljačima (hej, opravdana samoobrana). Ono, u stilu: "Ova ruka je za mene, ovo rebro je za sestru, itd". Ne znam, u nas verbalno nasilje izgleda prolazi kao ništa važno. Zapravo, sve dok ne poteče krv nije bitno i ignorira se, a na kraju vjerojatno žrtva ispadne negativac jer "oni su se samo zezali" i slično.

Le sigh.

cham3leon
15-01-2010, 20:19
Da, ali mislim da bi puno bolje utjecala takva reakcija od roditelja. Ako ga taj ugnjetavani klinac namlati, ovaj koji ga je napao će pobjesniti i pod svaku cijenu će mu vratiti. Ako mu otac da poštene batine, shvatit će to kao lekciju, a ne provokaciju.

angel eye
15-01-2010, 20:21
Ma to su sve krive gluposti o pravima djeteta i slična sranja. Uzalud ćeš ti djetetu objašnjavati da nešto nije dobro kad ono ne razmišlja u velikom okviru, odnosno ne razmišljaju o posljedicama nego samo o trenutnoj zabavi. Jedino što će dijete razumijeti je odgoj batinama, al nažalost danas je to zakonski kažnjivo, iako bi se to trebalo poticati jer ako odraste više takvih generacija koje misle da mogu raditi što hoće bez ikakvih posljedica, sve će biti prepuno leševa i ozlijeđenih ljudi.

Po meni, dijete se nesmije tući. Odgoj batinama :nonono:
prvo- razgovor,pa raznorazne kazne. Ako to ne pomaže pljusni ga, ali ne sad da ga brutalno istučeš. Svi smo mi dobili koji šamar,i da nije bilo toga, bili bismo razmažena derišta.

Agresija potiče još veću agresiju. Ali ako je nužna- zadnja opcija je šamar/fizičko kažnjavanje...

cham3leon
15-01-2010, 20:24
Fizičko kažnjavanje u biti ne postoji. Ne vjerujem da ima (mentalno zdravih) roditelja koji primijenjuju tzv. tjelesno kažnjavanje djece da bi im nanijeli fizičku bol, nego da bi im tako dali do znanja da su napravili nešto jako loše.

angel eye
15-01-2010, 20:26
Fizičko kažnjavanje u biti ne postoji. Ne vjerujem da ima (mentalno zdravih) roditelja koji primijenjuju tzv. tjelesno kažnjavanje djece da bi im nanijeli fizičku bol, nego da bi im tako dali do znanja da su napravili nešto jako loše.

Pa šta nije isto fizičko i tjelesno kažnjavanje?

Arbiter of Change
15-01-2010, 20:28
Da, ali mislim da bi puno bolje utjecala takva reakcija od roditelja. Ako ga taj ugnjetavani klinac namlati, ovaj koji ga je napao će pobjesniti i pod svaku cijenu će mu vratiti. Ako mu otac da poštene batine, shvatit će to kao lekciju, a ne provokaciju.
Činjenica da se dijete (zlostavljač) tako ponaša već ukazuje na nesposobne roditelje koji ili ne znaju odgojiti dijete, ili je dijete naučeno primjerom od njih samih, ili ih jednostavno nije briga... a takvi roditelji nemaju što raditi sa svojim djetetom dok su u tome stanju. Druga bitna stvar je da institucije (ili u ovom slučaju, profesore) nije briga dok stvar ne dođe do te mjere da će žrtva ili sama poduzeti nešto (drastično) po tom pitanju ili stvar postane toliko ozbiljna da se naprosto moraju uplesti.

Naravno, ja govorim što bi ja napravio, ne kako bi učio svoje dijete da napravi. :)
Jedna je stvar kad balavac našamara drugog balavca, sasvim druga kad stari opali balavcu nekoliko zidarskih i slomi mu nos u "lekciji".

keko
15-01-2010, 20:29
Ma to su sve krive gluposti o pravima djeteta i slična sranja. Uzalud ćeš ti djetetu objašnjavati da nešto nije dobro kad ono ne razmišlja u velikom okviru, odnosno ne razmišljaju o posljedicama nego samo o trenutnoj zabavi. Jedino što će dijete razumijeti je odgoj batinama, al nažalost danas je to zakonski kažnjivo, iako bi se to trebalo poticati jer ako odraste više takvih generacija koje misle da mogu raditi što hoće bez ikakvih posljedica, sve će biti prepuno leševa i ozlijeđenih ljudi.

Po meni, dijete se nesmije tući. Odgoj batinama :nonono:
prvo- razgovor,pa raznorazne kazne. Ako to ne pomaže pljusni ga, ali ne sad da ga brutalno istučeš. Svi smo mi dobili koji šamar,i da nije bilo toga, bili bismo razmažena derišta.

Agresija potiče još veću agresiju. Ali ako je nužna- zadnja opcija je šamar/fizičko kažnjavanje...

Pa nisam mislio da dijete istučeš do krvi, tek toliko da mu opališ šamar da mu daš do znanja da je to što je napravio loše. Evo i još jedan članak o toj temi: LINK (http://danas.net.hr/drugi-mediji/pregled.html?url=http://www.jutarnji.hr/majka-zlostavljanoga-djecaka-ne-krivi-ucitelje-vec-roditelje/491691/)

Slažem se s dječakovom majkom, ako se djeca tako ponašaju, očito nešto u njihovom odgoju ne štima. Da moje dijete tako nešto napravi, ne bi izlazio tako dugo dok se ne odseli.

cham3leon
15-01-2010, 20:36
Fizičko kažnjavanje u biti ne postoji. Ne vjerujem da ima (mentalno zdravih) roditelja koji primijenjuju tzv. tjelesno kažnjavanje djece da bi im nanijeli fizičku bol, nego da bi im tako dali do znanja da su napravili nešto jako loše.

Pa šta nije isto fizičko i tjelesno kažnjavanje?

Da. Što te buni? Ono što se naziva fizičkim kažnjavanjem je u biti psihološko kažnjavanje.

@Arby - naravno da ne možeš puno doprinijeti odgoju takvog djeteta iz perspektive kolege iz razreda, ali mislio sam da, kao, sagledavamo problem sa svih strana da nađemo što je uzrok, ne?

Also, svaka čast za sig, baš sam se nasmijao :D

angel eye
15-01-2010, 20:42
@cham3leon
Aha, ti si ciljao i na psihološko kažnjavanje (naravno da je povezano). Mislila sam da si rekao da ne postoji fizičko kažnjavanje, nego ono psihičko, iako si spomenuo to opet kroz oblik tjelesnog kažnjavanja.
Nm

cham3leon
15-01-2010, 20:44
Pa da, fizičko kažnjavanje je u biti psihičko. Nije ti cilj ozlijedit dijete ili mu nanijet bol, nego da mu pokažeš koliko je bio u krivu.

angel eye
15-01-2010, 20:47
Pa da, fizičko kažnjavanje je u biti psihičko. Nije ti cilj ozlijedit dijete ili mu nanijet bol, nego da mu pokažeš koliko je bio u krivu.

Ofkors, nemoj da te bunim

Nodakim
15-01-2010, 21:39
Djete treba učiti da bude lukavo,a ne dobro jer u konačnici vi ne možete u toj dobi mu promjeniti narav ako ne mislite napraviti nešto drastično...


I uz fizičko kažnjavanje ne dolazi uvijek psihičko ako budete kulni roditelji koji se ne ljute bezrazložno...

cham3leon
15-01-2010, 22:09
Djete treba učiti da bude lukavo,a ne dobro jer u konačnici vi ne možete u toj dobi mu promjeniti narav ako ne mislite napraviti nešto drastično...


I uz fizičko kažnjavanje ne dolazi uvijek psihičko ako budete kulni roditelji koji se ne ljute bezrazložno...

Djeca i ljudi su lukavi po prirodi a ne po odgoju. Odnosno, dijete može imati afinitet da razvije lukavštinu.

Uz fizičko kažnjavanje UVIJEK ide psihička slika istoga koja je zapravo najbitnija u cijeloj priči.

SirZizzy
15-01-2010, 22:16
ovo ponasanje naravno da ima posljednice na jadnika kojeg zlostavljaju. Ja sam vec prije par godina izmislio savrsen zakon koji bi svugdje prosao, mogao se primjeniti na sve, i bio odlican. Sve treba biti zakonski dopusteno da se vrati istom mjerom bez posljedica. Ako ti netko hakira komp, ti mozes slobodno hakirat njegov, bez ikakvih posljedica. Ako te netko prebije ti mozes doc sutra i prebit njega, i samo on moze odgovarat za to. Utopija nam je na nadomak ruke.

Kad bi taj zakon bio na vlasti, pa svijet bi bio savrsen, jedva bi bilo zlocina. Ako ti netko prijeti sa pistoljem ti imas zakonski pravo prijetit njemu (a mozda cak i ubit ga) itd. Uglavnom taj se zakon moze primjenit na sve, od kradje pa do neznam cega.

Neven <R>
15-01-2010, 22:19
Zakon, ako si mazohist nekog lijepo prebiješ i poslije uživaš.

McPingvin_v2.0
15-01-2010, 22:22
(a mozda cak i ubit ga)
This. Tko prvi ubije pobjednik.

Što misliš zašto se takav zakon provodio prije 5000 godina, a sad ne? :)

Arbiter of Change
15-01-2010, 22:27
Kad bi taj zakon bio na vlasti, pa svijet bi bio savrsen, jedva bi bilo zlocina. Ako ti netko prijeti sa pistoljem ti imas zakonski pravo prijetit njemu (a mozda cak i ubit ga) itd. Uglavnom taj se zakon moze primjenit na sve, od kradje pa do neznam cega.
Krasan zakon dok ti netko ne smjesti i umjesto uvjetne i/ili vremena u buksi ostaneš bez Desanke Šakić.
Taj "oko za oko" je jedan arhaičan zakon koji je neizvediv zbog ljudskih prava i svega toga.

cham3leon
15-01-2010, 22:29
ovo ponasanje naravno da ima posljednice na jadnika kojeg zlostavljaju. Ja sam vec prije par godina izmislio savrsen zakon koji bi svugdje prosao, mogao se primjeniti na sve, i bio odlican. Sve treba biti zakonski dopusteno da se vrati istom mjerom bez posljedica. Ako ti netko hakira komp, ti mozes slobodno hakirat njegov, bez ikakvih posljedica. Ako te netko prebije ti mozes doc sutra i prebit njega, i samo on moze odgovarat za to. Utopija nam je na nadomak ruke.

Kad bi taj zakon bio na vlasti, pa svijet bi bio savrsen, jedva bi bilo zlocina. Ako ti netko prijeti sa pistoljem ti imas zakonski pravo prijetit njemu (a mozda cak i ubit ga) itd. Uglavnom taj se zakon moze primjenit na sve, od kradje pa do neznam cega.

Kako si ti pametan... Možeš očekivati nominaciju za Nobela iduće godine.

Samo se šalim, zakon ti je prozor. Objašnjenje nema smisla davat, valjda ćeš i sam jednog dana skužit zašto ne valja.

Nodakim
15-01-2010, 22:33
Ja takve stvari ne bi kažnjavao.Totalno nepotrebno kada krivnja pada na obojcu idiota.
Samo teže stvari tipa ubojstvo,pokušaj ubojstva,doživotna ulaznica za kolica itd...

cham3leon
15-01-2010, 22:39
Eto pogreške. Dakako da treba i onome koji se osvećuje dat do znanja da radi krivu stvar, ali ako dobro odgojiš ovog problematičnog, vjerojatno ćeš iskorijeniti cijeli problem.

A što je teži zločin, to je jako relativna stvar. Uvidi li dijete da može bez problema napraviti lakši, preći će sigurno i na teže.

Nodakim
15-01-2010, 23:03
Ne,sorry,ali netko će to djete ubiti iz osvete prije nego što prijeđe na teže...

Niko Bellic
15-01-2010, 23:40
Da baš. Ono, ljudi se ubijaju sam tak. Svakodnevno... :nonono:

bezimeni
16-01-2010, 00:15
Bilo je toga uvijek .Kada sam ja išao u osnovnjak bilo je svega .Uostalom nasilja je bilo i prije50- 60 godina kada je moj stari išao u osnovnjak .I to opakog nasilja ne samo među djecom već i od strane učitelja koji je znao mlatiti šibom debljine palca . Tada nije bilo ni televizije ni filmova a kamoli nasilnih igara koji su današnji dežurni krivac za sve . Znao je zalijepiti šamarčinu tak da bi mu zvonilo u uhu pola dana i nikome ništa. Svi živi i zdravi sa ponekom ružnom uspomenom ali većina ih je ispala vrijednim i normalnim ljudima i to u daleko većem postotku nego danas.

Sgt. Bull
16-01-2010, 01:06
Svi živi i zdravi sa ponekom ružnom uspomenom ali većina ih je ispala vrijednim i normalnim ljudima i to u daleko većem postotku nego danas.
Problem je što to svi uvijek čine jedne te iste osobe, oni najslabiji koji ne uzvaćaju. Upravo na njima se iživljavaju, a kada se krenu braniti, oni dobiju po gubici jer su kao, bože mili, nasilnici.

SirZizzy
16-01-2010, 13:16
Kad bi taj zakon bio na vlasti, pa svijet bi bio savrsen, jedva bi bilo zlocina. Ako ti netko prijeti sa pistoljem ti imas zakonski pravo prijetit njemu (a mozda cak i ubit ga) itd. Uglavnom taj se zakon moze primjenit na sve, od kradje pa do neznam cega.
Krasan zakon dok ti netko ne smjesti i umjesto uvjetne i/ili vremena u buksi ostaneš bez Desanke Šakić.
Taj "oko za oko" je jedan arhaičan zakon koji je neizvediv zbog ljudskih prava i svega toga.

sto je sa ljudskim pravima prve zrtve? da se takakv zakon sprovede ljudi bi bili il dobri il mrtvi ilo bi STVARNO dobili istom mjerom.

keko
16-01-2010, 13:18
Ja sam išao u staru ŠUVAROVU školu i bilo je idiota što po školama što u razredu koliko ti srce želi ali nismo se snimali i naslađivali tuđoj nesreći ... nije bilo ZLOBE!

Kefanja su trajala minutu dvije a ako je bilo opasno selili smo kefanje na igrališta i cestu tj. poslije škole pa da vidiš ... da je onda netko snimio takav FAJT pojeo bi fakat mobitel i popio duple batine ... nije bilo naslađivanja jer smo takve izolirali i zvali ih 5 kolona ... sa takvima "špijama" se nitko nije družio ali nitko nije volio ni "batinaše" ...
... ti ondašnji batinaši su danas većinom propalice i problem našeg društva ... za kamermane i snimatelje ne znam možda se zaposle na HTV pa cinkaju i drukaju kolege i kolegice

KAD SE JE TREBAO NAĆI "KRIVAC" DA VIDIŠ KAO SU PLJUŠTALI UKORI I KAZNE A BAŠ ME ZANIMA DAL ĆE DANAŠNJE SNIMATELJE I UDARAŠE NAĆI I ŠTA ĆE SE DESIT ... TJ. KOJA ĆE BIT METODA OBRAČUNAVANJA SA TIM MALENIM DELIKVENTIMA...

NIJE BILO SELJENJA IZ RAZREDA U RAZRED ILI IZ ŠKOLE U ŠKOLU ZATO JER NE ŽELIŠ UČIT ETIKU ... IŠAO SI U ŠKOLU DA UČIŠ I DA ODEŠ IZ ŠKOLE U DOBROM SJEĆANJU ... PA SVI ME SE NASTAVNICI SJEĆAJU I POZDRAVLJAJU ME NA CESTI NISAM PROBLEM


Evo jedan quote iz drugog foruma, i slažem se, bilo je tučnjava i prije, ali ovo što se danas događa je strahota. Najgore je to što su tog dječaka prije objave videa maltretirali godinu dana, njegova majka je skoro stalno odlazila u školu, a tamo su je samo uvjeravali da će sve biti u redu, da su sve sredili, a policija je rekla da uopće nisu dobili nikakvu prijavu glede toga. Prestrašno je što je škola očito pokušala sve to zataškati da ne bi imali problema, sramota.

Outmind
16-01-2010, 16:33
Da je sranja bilo prije, biilo je. Mi u razredu smo se zajebavali, katkad i malo pograbili ali to je bilo to. Nitko se na nikoga nije sustavno okomljavao. I to je bilo pred nekih 10 godina. Ovo kaj klinci sad izvode mene ostavlja bez texta.

Manjak odgoja + manjak vrijednosti i uzora + dostupnost kojekakvih neprimjerenih sadržaja + eventualna predispozicija za agresivno i nasilno ponašanje = epic fail.

Mirko L
16-01-2010, 19:31
Ma to su sve krive gluposti o pravima djeteta i slična sranja. Uzalud ćeš ti djetetu objašnjavati da nešto nije dobro kad ono ne razmišlja u velikom okviru, odnosno ne razmišljaju o posljedicama nego samo o trenutnoj zabavi. Jedino što će dijete razumijeti je odgoj batinama, al nažalost danas je to zakonski kažnjivo, iako bi se to trebalo poticati jer ako odraste više takvih generacija koje misle da mogu raditi što hoće bez ikakvih posljedica, sve će biti prepuno leševa i ozlijeđenih ljudi.

Po meni, dijete se nesmije tući. Odgoj batinama :nonono:

Lol, tuči se ne smije, ali se zato može probušiti kalašnjikovom.
Nice.

INače, nije mi se sve dalo čitat...Ima i u nas jedan takav...nekad i zaplače kako mu se rugaju i zlostavljaju.
I to ne samo oni mačo muškarčine nego i puno onih umišljenih glupačica.

Žalosno mi je to vidjeti.
Isto ima jedan bolestan, mota se oko naše škole, uvijek pjeva na glas.
Jednostavno nemogu stat tamo kada mu se svi izrugivaju.

hacker
17-01-2010, 13:07
Ono čega prije sigurno nije bilo je ovo nasilje po ulicama. Svaki dan na vijestima ovoga proboli, ovaj umro od batina i slično. A sva ta sranja rade maloljetnici.

angel eye
17-01-2010, 13:08
@Lord Antares
Pa ono sa kalašnjikovom je bila šala, da nebi bilo zabune :o

GeraltofSmeg
17-01-2010, 14:20
Treba zlostavljati djecu, tako da shvate kako je to neugodno, te, da se nikada ne usude drugima uciniti takvo sto.

angel eye
17-01-2010, 14:22
geralt je kratak i jasan.

hansi
17-01-2010, 14:25
Nije on kratak nego je njemu kratak, a jasan je kao vokal nekog lošeg retajnog black death metal banda.
Treba to sve svaki dan tući sa šibom. U starije dane nije bilo takve pokvarene, retardirane, zle, okrutne djece. Bilo je tuče, nekada i maltretiranja, ali ovo NIKADA.

GeraltofSmeg
17-01-2010, 14:43
Treba to sve svaki dan tući sa šibom. U starije dane nije bilo takve pokvarene, retardirane, zle, okrutne djece. Bilo je tuče, nekada i maltretiranja, ali ovo NIKADA.
Kriva je televizija, postavlja krive vrijednosti kao norme ponasanja!

hansi
17-01-2010, 14:44
I fejsbuk.
Naročito.

angel eye
17-01-2010, 14:45
Treba to sve svaki dan tući sa šibom. U starije dane nije bilo takve pokvarene, retardirane, zle, okrutne djece. Bilo je tuče, nekada i maltretiranja, ali ovo NIKADA.
Kriva je televizija, postavlja krive vrijednosti kao norme ponasanja!

I nasilne igrice :(

Mirko L
17-01-2010, 16:00
Nije on kratak nego je njemu kratak, a jasan je kao vokal nekog lošeg retajnog black death metal banda.
Treba to sve svaki dan tući sa šibom. U starije dane nije bilo takve pokvarene, retardirane, zle, okrutne djece. Bilo je tuče, nekada i maltretiranja, ali ovo NIKADA.

Da, ti si starosjedioc svijeta, u tvoje vrijeme nitko nije od nas postojao.

Paran0a
17-01-2010, 16:15
nisi nista bolji .nemoj se tako postavljat

Mirko L
17-01-2010, 18:17
Ja nisam ni govorio kako je bilo u ''stare dane''.

Paran0a
18-01-2010, 16:49
Previse se trudis ispast pametan :)

keko
18-01-2010, 20:54
Još jedan slučaj, ovaj put iz Ogulina. Evo LINK (http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2010/01/18/0739006.html?pos=n0). Ovaj dio lijepo ocrtava stanje u našoj državi:
Otac kaže kako je njegov sin izoliran, šikaniran i zlostavljan već pune tri godine, a objašnjava kako školsko osoblje ništa ne poduzima jer je djed jednog od zlostavljača saborski zastupnik.

Mirko L
18-01-2010, 23:04
Isuse debilnosti :(

hrčak
18-01-2010, 23:32
Od ovog bi se i dno dna posramilo.

Magekiller
21-01-2010, 14:53
Ne znam što je tu čudno...to je prirodna selekcija i utvrđivanje opstanka u ljudskom društvu.

W1k1n6
21-01-2010, 16:07
Treba zlostavljati djecu, tako da shvate kako je to neugodno, te, da se nikada ne usude drugima uciniti takvo sto.
Nisi stavio smajlića, no pretpostavljam da ovo ne misliš ozbiljno. Inače prema ozbiljnim studijama dokazano je kako su gotovo svi zlostavljači djece i pedofili i sami bili zlostavljani kao djeca.

WAR-ELEMENT
22-01-2010, 23:40
Po mom mišljenju djeca ako nesto neposlušaju,a nekoliko i se puta isto kaze treba ga udarit i onda ce se malo naucit ponasanju.A danas sto maloljetnici prave probleme krivi su roditelji zato sto ima daju slobodu bez ikakvih granica.

Karlo_from_Bjelovar
23-01-2010, 03:33
dajte molim vas... mene u zivotu starci nisu lupili pa drzim za samog sebe da sam cist pristojno ispao...
kakve glupe batine... nije uopce problem u tulavoj djeci nego u tulavim roditeljima koji nemaju dovoljno empatije (ili kako bi se to vec lijepo reklo) za odgojit dijete, pa kad dijete dode u godine gdje ga se vise ne moze nikako drugacije kontrolirat, pocnu ga tuc...

trebalo bi zatuc te roditelje, a ne dijecu...

Niko Bellic
23-01-2010, 03:43
Neka djeca vole pomicat granice... Pa dokle ide...

hrčak
23-01-2010, 23:16
Neka djeca vole pomicat granice... Pa dokle ide...

Ili ti ga dok netko ne nahebe.

hacker
01-02-2010, 20:10
[quote="Talični Tom":3hevhfkb]Neka djeca vole pomicat granice... Pa dokle ide...

Ili ti ga dok netko ne nahebe.[/quote:3hevhfkb]


Ni tu ne staju...

hrčak
01-02-2010, 23:58
[quote="Talični Tom":2742uhji]Neka djeca vole pomicat granice... Pa dokle ide...

Ili ti ga dok netko ne nahebe.


Ni tu ne staju...[/quote:2742uhji]

Nažalost

bananac
02-02-2010, 20:15
na te gluposti utjece odgoj roditelja i nista vise

Korpse
02-02-2010, 21:20
Za 10-ak godina ćemo čitati kako je neki momak poubijao nekoliko ljudi iz svog bivšeg razreda.

GeraltofSmeg
02-02-2010, 21:27
Za 10-ak godina ćemo čitati kako je neki momak poubijao nekoliko ljudi iz svog bivšeg razreda.
Na sto si ciljao time?

Razzarach
02-02-2010, 21:36
NDcdNPPxuKM
Riješenje!

cham3leon
02-02-2010, 22:05
Dr. Pavlović ima lijek za sve.

1GBRAM
02-02-2010, 22:11
da sam ja predsjednik...ja bih te zlostavljače pobio...pa jbt,ako dječak živi u skromnim uvjetima(to sigurno znači da će se naučiti raditi,a ne ove krvopije)...šta je to grijeh?ja bih njih stavio u iste te uvjete,a malome bi rekao da ih tlači...mislim ono,na šta ovo društvo spada...doduše,budem vam dao link gdje se mene zlostavlja(da i mene su uhvatili,pa se sada kurče kako su frajeri,njih 15 na mene samog...sutra kada ponesem pajser,budem vidio kakve su oni face...ja nisam faca,ali mi je dopizdilo...)

cham3leon
02-02-2010, 22:21
Opet ponavljam... ništa novo. Učitelji bi trebali ošamarit jednom svakog od tih dječaka, pa da ih se nauči pameti, ali da su djeca nešto mnogo nasilnija danas nego što su bila prije, to ne. A svakako ne pomaže to šta se takve stvari emitiraju i objavljuju svuda tako da je to znak bullyjima da ih čeka određena popularnost.

S druge strane, ovog Pavlovića smatram luđakom kojeg bi trebalo dobro namlatit, a ove žene koje svoje sinove daju njemu da ih "obrazuje" bi isto trebalo u ludnicu stavit.

Raz
02-02-2010, 22:58
Obrisao spam, molim da se držite ontopica.

MILF hunter
03-02-2010, 09:24
na te gluposti utjece odgoj roditelja i nista vise

Ne baš. Možeš ti biti savršen roditelj, ali uzalud ako dijete pada pod utjecaj i ostalih "uzora" iz okoline. Da je tako kako ti tvrdiš, svijet bi bio savršen; roditelji kažu da nije lijepo činiti to i to, a dijete onda to ne čini. No znamo da to ne ide tako :wink:

Ne sviđaju mi se te distance od pravog problema, odnosno - što god napravi dijete odmah se to pripisuje lošem odgoju i roditeljima. Debilana. Imao sam i ja 7, 8, 15 godina pa nisam radio takve stvari. Dapače, ne vjerujem da se odgoj mene i tamo neke random osobe razlikuje u toj mjeri da je presudna pri oblikovanju pojedinca kao nasilnika. Ne uvijek. Neki su jednostavno "mutavi" i pomalo je glupavo krivicu za tu "mutavost" automatski prišiti roditeljima i pritom ih okarakterizirati kao nemarne. Čisto sumnjam da majka govori sinu da mlati drugu djecu. Ili da vozi prebrzo i gazi druge. Ili da krade.

Roditelji mogu dati smjernice djetetu, ali ne mogu uvijek utjecati kojim putem će krenuti. Osobito kad je riječ o djetetu u razvoju, koji podražaje iz okoline (a na koje roditelji ne mogu utjecati jer nisu 24h s njime) upija poput spužve.

cham3leon
03-02-2010, 10:53
A šta ćeš, uvijek imaš djece koja se rode takva da su sklona nepodopštinama, i ti se možeš postavit na trepavice, ali on će biti takav do kraja života. Jedino to možeš donekle kontrolirati disciplinom, ali ona je danas zabranjena.

Razzarach
03-02-2010, 11:06
Pavlović FTW!

Mirko L
03-02-2010, 18:28
Ovo da nastavnici klepnu ih koji put...bi samo sve pogoršalo.
Kakvi su, ubili bi vjerojatno nastavniika.
U našoj školi jednom su jednog nastavika ili ubili ili pretukli, neznam sad, pričao nam razrednik...
Budale.


A ovaj Pavlović...nije mi se dalo gledat...ne razumijem ništa što kaže i neznam ni tko je ni zašto su tu...tako da sam pogledao 1. minutu a provrtio još par minuta, nisam ništa skužio, može netko objasnit?

cham3leon
03-02-2010, 18:57
Da ih nastavnici klepnu dok su mali naučili bi lekciju koju bi zapamtili kad malo ostare.

Mirko L
03-02-2010, 19:33
A u međuvremenu bi ubili nastavnike.Dobro rješenje.

cham3leon
03-02-2010, 19:39
Djeca od sedam godina?? gg.

Mirko L
03-02-2010, 22:17
Ah, dok su mali? :)

Ali svejedno mislim da nebi polučilo nikakvog (pozitivnog) rezultata.

keko
26-02-2010, 19:19
Revive teme: još jedan napad u Sesvetama. LINK (http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2010/02/26/0658006.html?pos=n0). Stvarno mi nije jasno jel to stvarno bilo potrebno, i to samo zbog mobitela i par kuna...

Mirko L
26-02-2010, 19:50
Ne, nije to zbog mobitela i love.
To je zato što mogu.Zato što vole to.

Ima malo ljudi kojima ovako zapravo treba mobitel pa zatuku čovjeka.
Žalosno mi je gledat kako izgleda taj mali sada.

Ima jedan iz našeg razreda, nedavno je bio roditeljski...
Lik ima traume ono od škole, migrenu, bolestan i doma povraća i boji se ić u školu.
Nije ništa ozbiljno tho, ali mu pljuju u jaketu, kišobran mu razbili i zajebaju ga non-stop.

Nisam uopće shvatio da mu to puno smeta do roditeljskoga.
Doduše, nisam znao za puno toga što mu rade, jer ne sudjelujem u takvim glupostima.

Oduvijek je bilo takvih likova koji idu u grupama i zajebavaju, mlate bespomoćnu djecu.Po mogućnosti, mlađu od sebe.
Neznam, žalosno mi je gledat koliko se današnja mladež tuče.

Bilo šta da se desi, pa i sitnica, ajmo, dogovorimo se za tuču.
A najjadnije mi je kada se tuku bokserima, palicama i letvama.
Bilo isto u našoj školi...dva debila se tukla, jedan ponio bokser, jedan palicu.

Neznam kako je sve skupa završilo, iskreno me ni ne zanima, ali znam da je ova uberkul faca završila s gadnom masnicom na oku koja mu se vidila dosta dugo.

A neznam što da više kažem, sto puta smo obradili ovu temu, sve dalje bi bilo ponavljanje.

cham3leon
26-02-2010, 19:53
Ja ću onda ponoviti. Djeca nisu evoluirala danas da su brutalnija ili nešto. Vide od medija i od društva da je kul da su takvi, pa im odgoj jednostavno krene u tom smjeru. Ako su takvi po prirodi, naravno. A razlika je u tome da bi prije za nekakvo nasilje nad drugom djecom dobili ćušku da bi vidjeli zvijezde, a ne status medijskih zvijezda.

keko
26-02-2010, 20:06
Al prije su bile tučnjave s maksimalno par modrica, a nisu se potukli tako da ne mogu ni gledati ni pričati.

McPingvin_v2.0
26-02-2010, 20:15
Ne, nije to zbog mobitela i love.
To je zato što mogu.Zato što vole to.

Ima malo ljudi kojima ovako zapravo treba mobitel pa zatuku čovjeka.
Žalosno mi je gledat kako izgleda taj mali sada.

Ima jedan iz našeg razreda, nedavno je bio roditeljski...
Lik ima traume ono od škole, migrenu, bolestan i doma povraća i boji se ić u školu.
Nije ništa ozbiljno tho, ali mu pljuju u jaketu, kišobran mu razbili i zajebaju ga non-stop.

Nisam uopće shvatio da mu to puno smeta do roditeljskoga.
Doduše, nisam znao za puno toga što mu rade, jer ne sudjelujem u takvim glupostima.

Oduvijek je bilo takvih likova koji idu u grupama i zajebavaju, mlate bespomoćnu djecu.Po mogućnosti, mlađu od sebe.
Neznam, žalosno mi je gledat koliko se današnja mladež tuče.

Bilo šta da se desi, pa i sitnica, ajmo, dogovorimo se za tuču.
A najjadnije mi je kada se tuku bokserima, palicama i letvama.
Bilo isto u našoj školi...dva debila se tukla, jedan ponio bokser, jedan palicu.

Neznam kako je sve skupa završilo, iskreno me ni ne zanima, ali znam da je ova uberkul faca završila s gadnom masnicom na oku koja mu se vidila dosta dugo.

A neznam što da više kažem, sto puta smo obradili ovu temu, sve dalje bi bilo ponavljanje.
Mirko has spoken.
</thread>

cham3leon
26-02-2010, 20:16
Pa baš to. Zato jer je nakon blaže tučnjave dobio po guzici, pa mu nije padalo na pamet napraviti nešto teže.

Mirko L
26-02-2010, 20:32
Pa da, to bar zvuči razumnije.
Naprimjer, čujem sad ovu kako mi govori da će neki likovi natuč njenog bivšeg.
Mislim ono...

I to banda na jednog.

Pingu, muči, ovo mi je jedini ozbiljni post u zadnje vrijeme :)

McPingvin_v2.0
26-02-2010, 20:33
Ali je jednako glup kao i ostali.

Mirko L
26-02-2010, 20:41
OK, daj nam onda svoje mišljenje o ovome.

McPingvin_v2.0
26-02-2010, 21:20
Oni to ne rade zato što to mogu. Temelj ti je nikakav. Ja to isto mogu, pa ne radim.

Rade to jer imaju nekih dubljih problema. Rade to jer im je zabavno. Rade to jer tako ljudi funkcioniraju već tisućama godina.

Sad ima jednako mnogo takvih slučajeva kao što ih je bilo prije 5, prije 10 i prije 50 godina. Jedino što se promijenilo je to što se danas mediji trgaju za svako slovo i sekundu programa više. Središnji dnevnik nam liči na sprdancije na vijesti lokalnih američkih news postaja. U novinama je više prostora bila promocija generacije u kojoj je moj stari diplomirao (9. mjesec prošle godine), nego to da je zagrebački Holding u minusu 600 milijuna kuna.

Uvijek je bilo budala, fizičkih sukoba, zlostavljanja i uvijek će toga biti. OK, vjerojatno ne uvijek, ali podosta dugo vremena (sve dok svi ljudi ne krepaju ili se svi rode kao mali budisti koji dožive nirvanu čim prvi puta počnu sisati mamino mlijeko).

Svijet nije sačinjen od: "frogs and snails and puppy dogs' tails", svijet čine ljudi oko tebe, a ljudi - su samo ljudi. Krv, meso, kosti, koža. Koliko god se voljeli zavaravati, ljudi su i dalje, duboko u sebi, životinje. Najjači preživljava. Ako nisi najjači, budi nešto drugo naj, ili budi sretan s onime što ti život donese.

Dok god će velika većina ljudi razmišljati: "I ja bih to radio da imam novaca.", možeš računati na sva ovakva događanja. Novac i moć ne kvare ljude, oni samo pokazuju kakvi su ti ljudi zapravo. Da su ovi likovi koji su pretukli tog klinca bogati (možda i jesu, tko zna), ne bi bili ništa gori. Bili bi samo slobodniji jer bi znali da će moći dobiti dobrog odvjetnika, ili direktno "donirati" državnim organima.


Hoćeš ukratko?
Ljudi su pizde, navikni si, potrajat će. Očekuj nož u leđa. Očekivanja inače vode ka razočarenjima, ali sumnjam da će se itko razočarati ako ne dobije nož u leđa.

Mirko L
26-02-2010, 21:43
OK, kako je ovo drugčije od onoga što sam ja rekao?
Jesam li rekao da je zato što mogu iSjer im je zabavno.

I kad kažem da mogu, mislio sam da znaju da im nitko ni nemože ni neće ništa i da su oni glavni.
Niti sam ikad rekao da je prije bilo drugčije, štoviše, napisao sam da je oduvijek bilo tako.

Tako da ono...

Kid A
26-02-2010, 21:50
mirko ubij se
http://3.bp.blogspot.com/_zJgxr7UTS_I/Sq8BmazssKI/AAAAAAAAAWU/fgUW6wNqXUw/s400/Bunny+Suicide+2.jpg

keko
26-02-2010, 21:54
Ali nažalost kad ih nađu vrlo vjerojatno će se izvući. Da se mene pita, smjestio bih ih u zatvor, pa nek budu tam s pedofilima, razbojnicima, ubojicama itd., a roditelje bi masno oglobio, em bi se otrijeznili i još bi se k tome napunila državna blagajna.

Mirko L
26-02-2010, 21:58
mirko ubij se
http://3.bp.blogspot.com/_zJgxr7UTS_I/Sq8BmazssKI/AAAAAAAAAWU/fgUW6wNqXUw/s400/Bunny+Suicide+2.jpg
OK, što sam sad skrivio vašem veličanstvu?

angel eye
26-02-2010, 22:03
xarabas :(

McPingvin_v2.0
26-02-2010, 22:13
OK, kako je ovo drugčije od onoga što sam ja rekao?
Jesam li rekao da je zato što mogu iSjer im je zabavno.

I kad kažem da mogu, mislio sam da znaju da im nitko ni nemože ni neće ništa i da su oni glavni.
Niti sam ikad rekao da je prije bilo drugčije, štoviše, napisao sam da je oduvijek bilo tako.

Tako da ono...
To što im je to zabavno govori da ih muči nešto dublje. Normalnim ljudima nije zabavno klati piliće golim rukama. Psihopatima je.

Moći ni u kojem pogledu ne znači biti nedodirljivim.

Da, nisi napisao, ali si, poput malog, neiskvarenog, djeteta revoltiran stanjem današnjeg društva, koje je bilo isto od kad se zna za ljude kao vrstu. Ono, pomiri se sa činjenicama :)

Sonic_Moronic
26-02-2010, 22:18
Ne kužim tvoju poantu, zar bi trebali biti potpuno pasivni na zlostavljanje zato što je to dio čovječanstva?

McPingvin_v2.0
26-02-2010, 22:20
Ne, naravno da ne bi trebali biti pasivni, ali ne trebamo to napuhavati kao osnovnoškolci kondome kad ih nađu mami u torbici.

Arbiter of Change
26-02-2010, 23:08
Da, nisi napisao, ali si, poput malog, neiskvarenog, djeteta revoltiran stanjem današnjeg društva, koje je bilo isto od kad se zna za ljude kao vrstu. Ono, pomiri se sa činjenicama :)
Mlad je i neiskusan, treba nekoliko godina da to sve provari i shvati kako stvarno ljudi funkcioniraju. Mirko je sad u onoj senzacionalističkoj fazi kad čim otkrije nešto novo misli da je prvi čovjek na svijetu koji je to shvatio. SVI smo mi bili takvi u jednoj fazi... samo što je on to odlučio podijeliti s nama.

Man up! :)

McPingvin_v2.0
26-02-2010, 23:19
Oh, kul, ali ja sam to radio kad sam imao 6 godina :/

str1k3r
26-02-2010, 23:20
Oh, kul, ali ja sam to radio kad sam imao 6 godina :/

Jesi ti pitao njega koliko ima godina?

Snakepriest
26-02-2010, 23:35
jednom su mog mladeg brata(i to ne samo njega) zlostavljali u osnovnoj skoli i to konstantno.cekao da krenu u popodnevni turnus tako da izadu van po mraku,uhvatio njih trojicu,jednom izbio zub,drugog uhvatio za kosu i 4 puta ga kresnuo drugom sakom po glavi a treci je bjezao preko pola kvarta i uhvatio ga,bacio na pod i nogom svom snagom nagazio na trbuh i to par puta.ta djeca su mirni ko bubice dan danas i nikoga ne gnjave vise.mogu mi zahvaliti sto sam ih naucio jednu stvar: uvijek ima netko jaci


pouka: ne dirat mog brata jer za njega drobim kosti :nonono:

Kid A
26-02-2010, 23:50
Oh, kul, ali ja sam to radio kad sam imao 6 godina :/
Mirko sporo napreduje dajte mu vremena

angel eye
27-02-2010, 00:03
@Snakepriest - Hoćeš mi biti brat? :P

McPingvin_v2.0
27-02-2010, 01:10
Ja bi ti bio sestra :oops:

angel eye
27-02-2010, 01:12
Ne, ti si moj brat :oops:

McPingvin_v2.0
27-02-2010, 01:37
:oops:

Snakepriest
27-02-2010, 06:59
svi ste vi moja braca i sestre :rotfl:

nije da se ponosim sto sam to napravio ali netko je to morao napraviti...

keko
27-02-2010, 10:32
U potpunosti se slažem s tobom, u ovoj državi gdje sve nadležne institucije okreću glavu netko mora nešto napraviti.

Mirko L
27-02-2010, 10:54
[quote="McPingvin_v2.0":3mdel986]
Da, nisi napisao, ali si, poput malog, neiskvarenog, djeteta revoltiran stanjem današnjeg društva, koje je bilo isto od kad se zna za ljude kao vrstu. Ono, pomiri se sa činjenicama :)
Mlad je i neiskusan, treba nekoliko godina da to sve provari i shvati kako stvarno ljudi funkcioniraju. Mirko je sad u onoj senzacionalističkoj fazi kad čim otkrije nešto novo misli da je prvi čovjek na svijetu koji je to shvatio. SVI smo mi bili takvi u jednoj fazi... samo što je on to odlučio podijeliti s nama.

Man up! :)[/quote:3mdel986]
Wait wut?

O čemu drugo da pričam u ovoj temi?
To što vi imate preko 100 godina i doživili ste sve na svijetu i to vas više ne briga, ne znači da se drugi tako osjećaju.
To se odnosilo na Arbya i Pingvina, lol, xarabas je samo lik koji nasumično uleti ljudima i govori da su glupi bez ikakvog objašnjenja.

I da, kako znate koliko godina imam? :P

Arbiter of Change
27-02-2010, 11:21
Mislim na mentalni sklop, ne doslovno godine. :)

McPingvin_v2.0
27-02-2010, 12:34
Hvala, druže. Nego, koju lulu imaš? Moja stara mi je dosadila. Znaš kako ono ide, nakon 60 godina i lula i žena ti dosade ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Sonic_Moronic
27-02-2010, 18:50
[quote="Arbiter of Change":3sjngi0e][quote="McPingvin_v2.0":3sjngi0e]
Da, nisi napisao, ali si, poput malog, neiskvarenog, djeteta revoltiran stanjem današnjeg društva, koje je bilo isto od kad se zna za ljude kao vrstu. Ono, pomiri se sa činjenicama :)
Mlad je i neiskusan, treba nekoliko godina da to sve provari i shvati kako stvarno ljudi funkcioniraju. Mirko je sad u onoj senzacionalističkoj fazi kad čim otkrije nešto novo misli da je prvi čovjek na svijetu koji je to shvatio. SVI smo mi bili takvi u jednoj fazi... samo što je on to odlučio podijeliti s nama.

Man up! :)[/quote:3sjngi0e]
Wait wut?

O čemu drugo da pričam u ovoj temi?
To što vi imate preko 100 godina i doživili ste sve na svijetu i to vas više ne briga, ne znači da se drugi tako osjećaju.
To se odnosilo na Arbya i Pingvina, lol, xarabas je samo lik koji nasumično uleti ljudima i govori da su glupi bez ikakvog objašnjenja.

I da, kako znate koliko godina imam? :P[/quote:3sjngi0e]

Baš to. Valjda je bolje biti užasnut nasiljem i pokušati nešto napraviti protiv toga, a ne mirno prihvatiti da tako svijet funkcionira.

McPingvin_v2.0
27-02-2010, 18:54
Kako će to, molim te, Mirko pomoći brobi protiv nasilja?

Sonic_Moronic
27-02-2010, 18:59
Magijom.

GeraltofSmeg
27-02-2010, 19:00
Unistavanjem juzne polovice sjeverne amerike.

Arbiter of Change
27-02-2010, 19:09
Kako će to, molim te, Mirko pomoći brobi protiv nasilja?
Ovo je zvučalo tako podcjenjujuće da sam osjetio na drugom kraju države (wink wink, mig mig). :)

Mirko L
27-02-2010, 19:17
Pa kakve veze ima što nemogu puno napravit?

Mislim, praktički govoriš da je glup svatko tko bilo čemu pljuje.
Zašto onda uopće imamo pljuvačnicu na forumu?
Zašto pljujemo po nekim igrama? Zašto pljujemo po bilo čemu?
Ionako to nemožemo promjeniti.

Dakle, ti si isto glup jer si napisao bar jedan post u pljuvačnici.

Ti praktički kažeš ovo:


Nesmiješ ništa govorit protiv ničega jer to nemožeš promjeniti i nema srvhe i glup si ako nešto rečeš.Sve ostavimo na miru, jebeš ikakve probleme ili išta.

str1k3r
27-02-2010, 19:24
Problem je u tome što svako takvo negodovanje i užasavanje završi na riječima. Riječi imamo, djela nam fale.

McPingvin_v2.0
27-02-2010, 19:26
Ima veze, jer postoji razlika između: "Jebemu, opet su nekog prebili" i "insert_mirko_here".

Zvučiš kao student 2. godine na Filozofskom fakultetu koji ima 25 godina, ali nisi ni toliko aktivan. Hoću reći da smanjiš doživljaj, ništa više.

Kid A
27-02-2010, 19:26
mirko ako si musko,poljubi me!

Mirko L
27-02-2010, 19:44
mirko ako si musko,poljubi me!
?

Also, Pingvin, ako ti se ne sviđa što sam očito ''uživljen'' u to, nemoraš odmah govoriti da sam glup.
Samo sam iznosio mišljenje.U vezi teme.U pravoj temi.


Problem je u tome što svako takvo negodovanje i užasavanje završi na riječima. Riječi imamo, djela nam fale.

Da, ali onda ni ne trebamo po ničemu ni pljuvati kad to nemožemo promjeniti.
Možemo odmah sad zatvoriti podforum pljuvačnicu.

Nemožemo promjeniti koja je glazba popularna, nemožemo promjeniti jeli netko emo ili ne, nemožemo promjeniti neku igru, nemožemo promjeniti humor na youtubeu, nemožemo promjeniti kakva će biti neka gaming komuna, nemožemo...hm, ništa kad tako pogledaš.

E da, ja se bar trudim nešto učiniti u vezi toga.

McPingvin_v2.0
27-02-2010, 19:47
E da, ja se bar trudim nešto učiniti u vezi toga.
Što, molim te, ŠTO?!

str1k3r
27-02-2010, 19:51
Da, ali onda ni ne trebamo po ničemu ni pljuvati kad to nemožemo promjeniti.
Možemo odmah sad zatvoriti podforum pljuvačnicu.

Nemožemo promjeniti koja je glazba popularna, nemožemo promjeniti jeli netko emo ili ne, nemožemo promjeniti neku igru, nemožemo promjeniti humor na youtubeu, nemožemo promjeniti kakva će biti neka gaming komuna, nemožemo...hm, ništa kad tako pogledaš.

E da, ja se bar trudim nešto učiniti u vezi toga.

Dakle time što govoriš nešto o tome činiš nešto važno?

Kul, znači ako ja dovoljno govorim o nečemu samo će se promijeniti. Odoh pričati svima da ću maturirati sa 5. Umjesto da zbilja odem i nešto napravim jel'.

Mirko L
27-02-2010, 19:53
Pa neznam, branim one koje zajebavaju/zlostavljaju i protivim se zlostavljačima.
Pokušam ih odvratit od zajebavanja nekoga.Nekad i uspijem.

Nije da ću spasiti svijet s time, ali bar ne sjedim s osmjehom na licu i mislim kako sam kul jer ništa ne radim i ne bičam po tome : ))))))))))

Str1k3r- Ne, neznam odakle si to izvukao.
Ali govorim da i ti koji govoriš da ne treba bičati jer se neće promeniti, si sigurno negdje postao nešto protiv nečega ili pljuvao po nečemu.

str1k3r
27-02-2010, 19:54
Da jesam, ali sam sa time samo ukazao na problem. Nisam učinio nikakav korak prema rješenju tog problema. Ali ti, koji misliš da problem rješavaš samim govorenjem, se grdno varaš.

angel eye
27-02-2010, 19:56
Pojedinci mijenjaju svijet(:

Sonic_Moronic
27-02-2010, 19:57
Ukazivanje na problem je prvi korak, jel'.

Arbiter of Change
27-02-2010, 19:59
Pojedinci mijenjaju svijet(:
Pojedinci mijenjaju prozor ako nemaju iza sebe sistem, posebno pojedinci koji samo bitchaju.

Kid A
27-02-2010, 20:00
Nemojte tako, ja vjerujem u naseg mirka

str1k3r
27-02-2010, 20:00
Nažalost sve završi na "prvom" koraku, a onda se kurče kako se aktvino bore protiv nečega. To je ono u stilu đedajaS: "Pokazao sam ti put, no ti moraš dalje sam". Kul, ostavljaju napola dovršen posao.

Mirko L
27-02-2010, 20:03
Ali ja ne kužim zašto vi mislite da ja mislim da to mogu promjeniti.
Nisam rekao to nikad.

Vi pljujete i znate da se neće promjeniti, ja pljujem i znam da se neće promjeniti.
Xarabase, molim te ne piši više ovdje.

80% postova su ti čisto troll smeće bez imalo humora ili originalnosti.
15% postova su ti da je netko glup ili da se ubije.Naravno, bez ikakvih objašnjenja zašto.Očito nemaš svoje mišljenje ili si pre poseban da o tome razmišljaš.
5% postova su kad pokušaš nešto pametno napisat, al žestoko fejlaš i ocrniš se.

Also, McPingvin got owned.

angel eye
27-02-2010, 20:04
Pojedinci mijenjaju prozor ako nemaju iza sebe sistem, posebno pojedinci koji samo bitchaju.
Ne pričam o pojedincima koji samo bitchaju. Nemoraš imati sistem iza sebe ako bi nekome pomogao, samim time (iako nisi svijesan) si promjenio putanju događaja u budućnosti,pa tako i u svijetu.

McPingvin_v2.0
27-02-2010, 20:05
Pojedinci mijenjaju svijet(:
Da citiram:

Budale dižu bune i ginu.

@ Mirko - bravo. Faco. I ja sam to radio. Što sad? Znaš, nije to neki big deal s kojim se možeš ekstra ponositi :)

###DK###
27-02-2010, 20:13
Maloprije je na Dnevniku bio prikazan onaj slučaj koji je netko postao ovdje.
Roditelji, šipku u ruke i po guzici. Problemi bi magično nestali.

croat1gamer
27-02-2010, 20:23
[quote="angel eye":gsiqullz]Pojedinci mijenjaju svijet(:
Da citiram:

Budale dižu bune i ginu.

@ Mirko - bravo. Faco. I ja sam to radio. Što sad? Znaš, nije to neki big deal s kojim se možeš ekstra ponositi :)[/quote:gsiqullz]
:)

Mogao si citirati
Ne zahtjevaj od okoline da se mijenja, nego prvo mijenjaj sebe.

Mirko L
27-02-2010, 20:52
[quote="angel eye":1wbagw19]Pojedinci mijenjaju svijet(:
Da citiram:

Budale dižu bune i ginu.

@ Mirko - bravo. Faco. I ja sam to radio. Što sad? Znaš, nije to neki big deal s kojim se možeš ekstra ponositi :)[/quote:1wbagw19]
Pa ne hvalim se, ti si mme natjerao da ovo napišem.

McPingvin_v2.0
27-02-2010, 20:53
Nisam ja tebe ni na što natjerao, ono što ti pišeš je samo i jedino tvoja odluka :)

Sonic_Moronic
27-02-2010, 21:14
*yawn*

angel eye
27-02-2010, 21:17
Maloprije je na Dnevniku bio prikazan onaj slučaj koji je netko postao ovdje.
Roditelji, šipku u ruke i po guzici. Problemi bi magično nestali.
Nemo'š baš šipku :D
Ali ako treba lupit dijete, šutni ga dok je malen, kada naraste - već je prekasno,tj. prekasno je kada mu prvi put toleriraš...

Sonic_Moronic
27-02-2010, 21:19
[quote="angel eye":3pfvc90q]Pojedinci mijenjaju svijet(:
Da citiram:

Budale dižu bune i ginu.

@ Mirko - bravo. Faco. I ja sam to radio. Što sad? Znaš, nije to neki big deal s kojim se možeš ekstra ponositi :)[/quote:3pfvc90q]

Sjajno, sad moram ići slušat.

###DK###
27-02-2010, 21:27
[quote="###DK###":1qig0xur]Maloprije je na Dnevniku bio prikazan onaj slučaj koji je netko postao ovdje.
Roditelji, šipku u ruke i po guzici. Problemi bi magično nestali.
Nemo'š baš šipku :D
Ali ako treba lupit dijete, šutni ga dok je malen, kada naraste - već je prekasno,tj. prekasno je kada mu prvi put toleriraš...[/quote:1qig0xur]

Kad je velik, onda zabrane i slično. Ali malo jače zabrane. :D
Uglavnom dok mu se te ideje ne izbiju iz glave. Nema mobitela, TV-a, kompjutera i društva mjesec-dva dana. Iz škole direktno kući, okasniš, zabrana se produžuje. Da vidiš kako bi se opametio. :D

Sonic_Moronic
27-02-2010, 21:28
Sumnjam da bi se opametio.

angel eye
27-02-2010, 21:33
Sumnjam da bi se opametio.
A ti se nebi opametio da ti iskopčaju net? Ili uzmu komp? :wink:
Ja bi definitivno...

###DK###
27-02-2010, 21:33
Opametio bi se on. Ako ne bi, onda produžiš zabranu na 3 mjeseca, ako opet ne bi, produžiš još više.
Kad mu oduzmeš sve što voli, opametit će se on sigurno.

angel eye
27-02-2010, 21:40
@###DK### - Imaš 17 godina, a tako pričaš... Očito su sankcije pomogle :D

###DK###
27-02-2010, 21:42
@###DK### - Imaš 17 godina, a tako pričaš... Očito su sankcije pomogle :D

Znali su moji mene koji put istuć kad sam bio mlađi. :D
Ali samo zato što sam svakakva sranja radio. Jednom sam jajima (skupa s drugim momcima iz susjedstva) izgađao kuću jednom tipa iz susjedstva. Tada sam dobre batine dobio. Danas vidim da je pomoglo. :D

Inače, sad sam dobar, tako da odavno nije bilo nikakvih zabrana. :eyebrows:

Mirko L
27-02-2010, 21:43
Ne bi se opametio.Nikako.Pogotovo ako je jedan od debila.

angel eye
27-02-2010, 21:44
Hah, divljak xD
Ja sam jednom išarala kuću sa zelenom travom, i nisam dobila batine, pa sam dobro ispala :D

edit:

Ne bi se opametio.Nikako.Pogotovo ako je jedan od debila.
Sve ovisi kakav je divljak, i kada su započele sankcije. Ali ako je netko po prirodi debil, tu ne pomažu baš puno ni odgoj,ni batine, niti zabrane...

###DK###
27-02-2010, 21:46
Hah, divljak xD
Ja sam jednom išarala kuću sa zelenom travom, i nisam dobila batine, pa sam dobro ispala :D

Tada sam imao nekih 5-6 godina, tako da sam samo radio ono što i ostali. :D

Sonic_Moronic
27-02-2010, 22:01
Opametio bi se on. Ako ne bi, onda produžiš zabranu na 3 mjeseca, ako opet ne bi, produžiš još više.
Kad mu oduzmeš sve što voli, opametit će se on sigurno.

Da, na kraju ga zaključaš u podrum i baciš mu komad kruha jednom dnevno. Zar ne vidiš u kojem smjeru ti ideš, tako se stvara mržnja.

Mirko L
27-02-2010, 22:03
Pa to sam i mislio reć.
Poludio bi.
Samo bi se potaknuo bijes.

Hell, da meni zabrane kompjuter na 3 mjeseca, ili bi ubio sebe ili njih :)

Raz
27-02-2010, 22:06
[quote="###DK###":2jgpva51]Opametio bi se on. Ako ne bi, onda produžiš zabranu na 3 mjeseca, ako opet ne bi, produžiš još više.
Kad mu oduzmeš sve što voli, opametit će se on sigurno.

Da, na kraju ga zaključaš u podrum i baciš mu komad kruha jednom dnevno. Zar ne vidiš u kojem smjeru ti ideš, tako se stvara mržnja.[/quote:2jgpva51]

Da, a na kraju ga staviš u lance i ostaviš da umre od gladi te sakriješ kosti u vrtu... Soniče, pretjeruješ.

Nitko ne kaže da ga treba mučiti, ali dijete treba imati discipline, jer osoba upravo još u mladosti gradi karakter. Ukoliko su zabrane dane s dobrim razlogom, mogu biti itekako korisne.

###DK###
27-02-2010, 22:09
[quote="###DK###":3o77uvqw]Opametio bi se on. Ako ne bi, onda produžiš zabranu na 3 mjeseca, ako opet ne bi, produžiš još više.
Kad mu oduzmeš sve što voli, opametit će se on sigurno.

Da, na kraju ga zaključaš u podrum i baciš mu komad kruha jednom dnevno. Zar ne vidiš u kojem smjeru ti ideš, tako se stvara mržnja.[/quote:3o77uvqw]

OK, znam i ja granicu između ludosti i povećavanja discipline kod nekoga.
Ali da prebije nekoga skoro pa na smrt, sigurno mu ne bih samo rekao "nemoj više" i ostavio na tome.

croat1gamer
27-02-2010, 22:20
Nitko ne kaže da ga treba mučiti, ali dijete treba imati discipline, jer osoba upravo još u mladosti gradiSkarakter. Ukoliko su zabrane dane s dobrim razlogom, mogu biti itekako korisne.

To je i stvar na kojoj se sve zasniva.
U djetinjstvu (uzmimo najkasnije do 4. osnovne) se djetetu naprave osnovne znacajke ljudskog bica, onoga na cemu ce se njihov karakter bazirati, dok se sve nakon toga pocinje svoditi na manje promjene kako se karakteriziraju, te nema toga boga koji ce napraviti neku drasticnu promjenu "samo tako" vec se moraju vrlo ozbiljne posljedice dogoditi, ali ne zbog njihovog djelovanja na druguSosobu, vec zbog necega gdje ce oni izvuci deblji kraj.

cham3leon
28-02-2010, 11:40
Ne bi se opametio.Nikako.Pogotovo ako je jedan od debila.

Ne govorimo o pamećenju. Kad je dijete divlje, bit će divlje do kraja života. Protiv toga se ne može. Sankcije jesu samo obuzdavanje, ne čine ga ništa mirnijim ni pametnijim. Kome se to ne sviđa, neka mu takvi tuku dijete za koju godinu, možda promijeni mišljenje.

la50
28-02-2010, 11:46
Hah, divljak xD
Ja sam jednom išarala kuću sa zelenom travom, i nisam dobila batine, pa sam dobro ispala :D
Hahaha,to to misliš(mala šala)
Btw kod mene je stvar da sam znao pobrat batina ali zbog ocjena u osnovnoj školi,pa tako kad bi dobio komad doma bi bilo veselo :D.I kako sam god u osnovnoj levatio za ocjene,dobivao komade radio sranja sad to ne radim tj sad redovno učim,ne dobivam komade itd. i neznam dal je to do tih batina ili zato jer sam se promjenio prelaskom u srednju školu.
Ljudi samo se sjetimo poslovice "šiba je izašla iz raja" :D,samo u tome moramo paziti u doziranju,da nebi bilo svega...

Lord Ragnarok
28-02-2010, 12:24
blah, jucer mi ej teta 2 sata pricala da ce i mene tak neko zamlatiti kad se bum vracao kuci iz izlaska, a ja si mislim, ono da sigurno hoce.
ali da kazem misljenje: te klince sve treba zatuci ko vola u kupusu (kak se veli jelte)

i da, napomena: 4k postova, napokon :p

angel eye
28-02-2010, 12:27
Btw kod mene je stvar da sam znao pobrat batina ali zbog ocjena u osnovnoj školi,pa tako kad bi dobio komad doma bi bilo veselo :D.I kako sam god u osnovnoj levatio za ocjene,dobivao komade radio sranja sad to ne radim tj sad redovno učim,ne dobivam komade itd. i neznam dal je to do tih batina ili zato jer sam se promjenio prelaskom u srednju školu.
Ljudi samo se sjetimo poslovice "šiba je izašla iz raja" :D,samo u tome moramo paziti u doziranju,da nebi bilo svega...
To ti je od batina sigurno... :D
Da su mene moji tukli za svaku jedinicu, možda bi i zavoljela učenje, neznam. Iako ih nisam imala puno ali da sam bila lijena za učiti, to da... Čak i do zadnjeg ispita :|

@Lord - čestitam! :thumbs2:

McPingvin_v2.0
28-02-2010, 12:36
Da su mene moji tukli za svaku jedinicu, možda bi i zavoljela učenje, neznam.
Znam ja - samo bi ti ga još više zgadili.

Arbiter of Change
28-02-2010, 12:42
Pogrešan pristup, teror je učinkovit samo na kratke staze i za šok učinak jer nakon nekog vremena gubi učinkovitost. :)

la50
28-02-2010, 12:45
Aha znači da puštamo dijete nek se zajebava kolko oće,a onda kad to dosegne određenu granicu onda ga namlatit pa da bude dobar do kraja života :D?

Delirium
28-02-2010, 12:47
Pogrešan pristup, teror je učinkovit samo na kratke staze i za šok učinak jer nakon nekog vremena gubi učinkovitost. :)

Zato se CCCP i raspo. (Učite na pogreškama bivših diktatora i postanite bolji roditelj!)

McPingvin_v2.0
28-02-2010, 13:08
Aha znači da puštamo dijete nek se zajebava kolko oće,a onda kad to dosegne određenu granicu onda ga namlatit pa da bude dobar do kraja života :D?
Uzmi vremena i pojasni djetetu zašto je to loše i kakve će sankcije biti ako opet to napravi. Nemoj dijete kazniti ako nešto slučajno napravi.

cham3leon
28-02-2010, 13:14
Pogrešan pristup, teror je učinkovit samo na kratke staze i za šok učinak jer nakon nekog vremena gubi učinkovitost. :)

Teror? Ja to zovem disciplina. I ona traje. Ako dijete postane nasilnik u mladosti, lako je za očekivati da će nastaviti karijeru. Ako mu kroz disciplinu na neki način "zabraniš" nasilje, već može imati izgleda za neki normalan život.

Znam jednog lika, još od djetinjstva, dobar čovjek, ali u krvi mu je naprosto da sranja radi, i protiv toga ne može. O alkoholu da ne pričam, a znao se i potući pred par godina, međutim stari mu ne tolerira takve stvari, i kad se jednom potuko na zabavi, osobno je došao tamo i opalio mu ćušku, i otada ovome nije palo na pamet da se potuče.

la50
28-02-2010, 13:20
A to ako kad budemo roditelji brijem da ćemo teško dignut ruku na svoje dijete...jedino kad malo poraste...

croat1gamer
28-02-2010, 13:20
Uzmi vremena i pojasni djetetu zašto je to loše i kakve će sankcije biti ako opet to napravi. Nemoj dijete kazniti ako nešto slučajno napravi.
Ide trogodisnje dijete staviti prst u uticnicu.
Sprijecis ga.
Kazes mu "nemoj to vise raditi".

McPingvin_v2.0
28-02-2010, 13:22
1. Banaliziraš
2. Pa neću ga prebit ko vola u kupusu.
3. Ne znam kako možeš gurnuti prst u utičnicu :P

cham3leon
28-02-2010, 13:24
Uzmi vremena i pojasni djetetu zašto je to loše i kakve će sankcije biti ako opet to napravi. Nemoj dijete kazniti ako nešto slučajno napravi.
Ide trogodisnje dijete staviti prst u uticnicu.
Sprijecis ga.
Kazes mu "nemoj to vise raditi".

...i klinac iz inata opet gura prst u šteker jer vidi da je to zabavno, a sankcija nema, osim par riječi blagog tona.

str1k3r
28-02-2010, 13:25
Nije da sam stručnjak, no prodaju neki kurac koji staviš na utičnicu i onda djeca ne mogu gurati ništa unutra.

angel eye
28-02-2010, 13:26
Šta nitko od vas nije dirao šteker? :(

la50
28-02-2010, 13:27
Ide trogodisnje dijete staviti prst u uticnicu.
Sprijecis ga.
Kazes mu "nemoj to vise raditi".
Ne nego staviš onu zaštitu na utičnicu pa može pokušavat kolko hoće...

Arbiter of Change
28-02-2010, 13:28
Nije bitno, bitno je da ga naučiš da ne gura prste u utičnice, u tome je poanta svega. Nema smisla kažnjavati djecu "samo zato", posebno ako samo dijete ne razumije zašto ga se disciplinira. Dijete se mora opeći (oh, pun) prije nego shvati ZAŠTO to ne valjda, onda ga možeš disciplinirati za dupli učinak. Ukratko, treba osjetiti posljedice da shvati zašto ne valja.

Delirium
28-02-2010, 13:28
Nije da sam stručnjak, no prodaju neki prozor koji staviš na utičnicuSi onda djeca ne mogu gurati ništa unutra.

imam taj prozor na svim štekerima u kući zbog brata, fakat je jbno tesko ugurat nesto u uticnicu jer moras stavit, okrenit plastiku sa štekerom i onda gurnit ko budala da bi upalo

cham3leon
28-02-2010, 13:29
Nije bitno, bitno je da ga naučiš da ne gura prste u utičnice, u tome je poanta svega. Nema smisla kažnjavati djecu "samo zato", posebno ako samo dijete ne razumije zašto ga se disciplinira. Dijete se mora opeći (oh, pun) prije nego shvati ZAŠTO to ne valjda, onda ga možeš disciplinirati za dupli učinak.

Onda bolje da ga sprži struja i po mogućnosti odapne, pa da si kaže, "damn, možda stvarno nisam trebao pipkat po tome", nego da mu daš do znanja da to ne čini?

str1k3r
28-02-2010, 13:31
Da svi puštaju djeci da se igraju strujom, i šibicama, nakon toga idemo loviti ribe dinamitom. Banalizirate previše.

croat1gamer
28-02-2010, 13:32
Generaliziram.
Upucivao sam u smjeru kako se moze nesto pojasniti vrlo malom djetetu.

Podrazumjeva se.

Prvo sto mi je palo napamet. Naslo je negdje 2 zice, moze tako?



@ laso - I onda odete kod susjeda koji to nema te ga ostavite da se igra s njihovim djetetom.
@ Arby - *bing*

Strah bi bio dobro sredstvo u najmladoj dobi, jer nakon nekog vremena ce dijete razumjeti zasto je to lose, do tada ce ga biti strah.

Delirium
28-02-2010, 13:33
1.Spriječite dijete da dira utičnicu
2.Priključite dijete na strujni krug sa slabijom strujom
3.kažete da bi mu se dogodilo to sam 10x gore da je turo prste u utičnicu
4. kazinte ga jer je htio stavit prste u utičnicu

:D

angel eye
28-02-2010, 13:35
Onda bolje da ga sprži struja i po mogućnosti odapne, pa da si kaže, "damn, možda stvarno nisam trebao pipkat po tome", nego da mu daš do znanja da to ne čini?
Ako se dijete upozori na šteker da se to nesmije dirati -tako mu se obraća pažnja na to, i dijete naravno da će dirati (gledam svoj slučaj). I dali je rješenje da se samo "upozori" na sve loše stvari koje su potencionalno pogibne u kući?...
I točno na koji način? Ili da odmah dobije batine za - plin, struju, noževe ili sl?:p

str1k3r
28-02-2010, 13:35
Dijete na terapju elektrošokovima :)

Ne, ozbiljno, ono što je bitno je da će djeca prije naučiti na vlastitim greškama, kada sama shvate. Nego kada im se to nasilno zabrani. Zabranjeno voće je uvijek najslađe.

la50
28-02-2010, 13:37
1.Spriječite dijete da dira utičnicu
2.Priključite dijete na strujni krug sa slabijom strujom
3.kažete da bi mu se dogodilo to sam 10x gore da je turo prste u utičnicu
4. kazinte ga jer je htio stavit prste u utičnicu

:D
Hahaha,evo ovo je vrlo dobro objašnjeno :D.

McPingvin_v2.0
28-02-2010, 13:49
1.Spriječite dijete da dira utičnicu
2.Priključite dijete na strujni krug sa slabijom strujom
3.kažete da bi mu se dogodilo to sam 10x gore da je turo prste u utičnicu
Genijalno, approved :)

Naslo je negdje 2 zice, moze tako?
Da, jer djetetu je jasno da su dvije žice koje vire iz zida iste kao i utičnica.

cham3leon
28-02-2010, 13:53
Onda bolje da ga sprži struja i po mogućnosti odapne, pa da si kaže, "damn, možda stvarno nisam trebao pipkat po tome", nego da mu daš do znanja da to ne čini?
Ako se dijete upozori na šteker da se to nesmije dirati -tako mu se obraća pažnja na to, i dijete naravno da će dirati (gledam svoj slučaj). I dali je rješenje da se samo "upozori" na sve loše stvari koje su potencionalno pogibne u kući?...
I točno na koji način? Ili da odmah dobije batine za - plin, struju, noževe ili sl?:p

Joj, pa ne treba ga odmah namazat jer je utičnicu dirao. Ako ga mlatiš radi svake sitnice, radiš više štete nego koristi. Nekima je naravno, dovoljno i reći da to ne učini.

croat1gamer
28-02-2010, 13:57
Mislim naslo 2 metalne zice i sa njima cacka po uticnici.
Aj dobro, uzeo sam glup prijedlog.

/proceed

angel eye
28-02-2010, 14:01
1.Spriječite dijete da dira utičnicu
2.Priključite dijete na strujni krug sa slabijom strujom
3.kažete da bi mu se dogodilo to sam 10x gore da je turo prste u utičnicu
4. kazinte ga jer je htio stavit prste u utičnicu

:D
Mislim da su mi ovo napravili, nebi mi palo napamet da diram utičnice :p
Predobro! To ću ja svom djetetu napravit :D

Nekima je naravno, dovoljno i reći da to ne učini.
Hah, kako kome vjerojatno; ne pali to kod svih :wink:

Mirko L
28-02-2010, 14:04
Nije da sam stručnjak, no prodaju neki prozor koji staviš na utičnicu i ondaSdjeca ne mogu gurati ništaSunutra.
Lol, ovo me nasmijalo :)
Govorimo o prstima, sva dijeca guraju prste, što bi još oni gurali? :)




Onda bolje da ga sprži struja i po mogućnosti odapne, pa da si kaže, "damn, možda stvarno nisam trebao pipkat po tome", nego da mu daš do znanja da to ne čini?
Ako se dijete upozori na šteker da se to nesmije dirati -tako mu se obraća pažnja na to, i dijete naravno da će dirati (gledam svoj slučaj). I dali je rješenje da se samo "upozori" na sve loše stvari koje su potencionalno pogibne u kući?...
I točno na koji način? Ili da odmah dobije batine za - plin, struju, noževe ili sl?:p

Joj, pa ne treba ga odmah namazat jer je utičnicu dirao. Ako ga mlatiš radi svake sitnice, radiš više štete nego koristi. Nekima je naravno, dovoljno i reći da to ne učini.

Ovo.
Tučom djeteta nemožete ništa dobro napraviti.
Pogotovo u ranijoj dobi.

U ranijoj dobi dijeca najviše uče i kopiraju roditelje.
Rade isto što i roditelji.
Pa, očito ih je najbolje lemati za svaku sitnicu.Pruži im savršen primjer i daje ideje.

Samo ih učiš da nasiljem je najbolje rješavati probleme.
Nešto ne ide po tvome, razbij, ubij.

angel eye
28-02-2010, 14:10
Govorimo o prstima, sva dijeca guraju prste, što bi još oni gurali? :)
Žice, kemijske, štapiće, nogu od lutke, sve šta lijepo stane... kao lego - kocke :p

Delirium
28-02-2010, 14:16
/

Ije-je FTLOG

Mirko L
28-02-2010, 14:32
[quote="Lord Antares":3rzvn6ef]
Govorimo o prstima, sva dijeca guraju prste, što bi još oni gurali? :)
Žice, kemijske, štapiće, nogu od lutke, sve šta lijepo stane... kao lego - kocke :p[/quote:3rzvn6ef]

Mislim da nisi shvatila :)

Delirium- ?

cham3leon
28-02-2010, 14:33
Samo ih učiš da nasiljem je najbolje rješavati probleme.
Nešto ne ide po tvome, razbij, ubij.

Kad kazniš dijete psihički ili u krajnjem slučaju fizički, to nije nasilje. Niti ti je u interesu (ako si u glavi zdrav) da naneseš fizičku/psihičku bol djetetu, nego da mu pokažeš da misliš ozbiljno, i da se to nešto ne smije radit.

Delirium
28-02-2010, 14:34
Ma, Grammar nazi flashes

nije dijeca nego djeca i još par stvari

Mirko L
28-02-2010, 14:40
Da, naprimjer pleska i ozbiljno govorenje, baš da se vidi da si ozbiljan...to može imati efekta i ne podrazumjevam to pod nasilje.Ipak su to roditelji i zaslužni su za brigu o djetetu.

Ali neki bi vamo tukli djete za svaku sitnicu i psihički ga zlostavljali, oduzimali mu slobodu...

Dropper
08-03-2010, 00:03
na ovoj snimci ja uopce ne vidim nekakvu vrstu fizickom maltretiranja..mozda je mali poremecen pa place za kurac..jer sam istog ovakvog u razredu imo..

Kid A
14-03-2011, 16:15
http://home.comcast.net/~nirvgorilla/bu ... orrupt.mp4 (http://home.comcast.net/~nirvgorilla/bullygetsowned-redditorsarecorrupt.mp4)

Mali bully dobio lekciju

Marvin OCX
14-03-2011, 16:25
ha ha ha... :rotfl: ah kako ga slatko otrese,samo da ne zaboravi lekciju.

MILF hunter
14-03-2011, 17:36
Listam malo temu čisto da se se prisjetim o čemu je riječ, naletim na ovo:


da sam ja predsjednik...ja bih te zlostavljače pobio...pa jbt,ako dječak živi u skromnim uvjetima(to sigurno znači da će se naučiti raditi,a ne ove krvopije)...šta je to grijeh?ja bih njih stavio u iste te uvjete,a malome bi rekao da ih tlači...mislim ono,na šta ovo društvo spada...doduše,budem vam dao link gdje se mene zlostavlja(da i mene su uhvatili,pa se sada kurče kako su frajeri,njih 15 na mene samog...sutra kada ponesem pajser,budem vidio kakve su oni face...ja nisam faca,ali mi je dopizdilo...)

Možda ne bi trebalo biti, al' smiješno mi je :rotfl: :pray:

Kid A
14-03-2011, 17:39
Uh taj mali je imao epske izjave svojevremeno, samo searchaj mu postove

cham3leon
14-03-2011, 18:06
Listam malo temu čisto da se se prisjetim o čemu je riječ, naletim na ovo:


da sam ja predsjednik...ja bih te zlostavljače pobio...pa jbt,ako dječak živi u skromnim uvjetima(to sigurno znači da će se naučiti raditi,a ne ove krvopije)...šta je to grijeh?ja bih njih stavio u iste te uvjete,a malome bi rekao da ih tlači...mislim ono,na šta ovo društvo spada...doduše,budem vam dao link gdje se mene zlostavlja(da i mene su uhvatili,pa se sada kurče kako su frajeri,njih 15 na mene samog...sutra kada ponesem pajser,budem vidio kakve su oni face...ja nisam faca,ali mi je dopizdilo...)

Možda ne bi trebalo biti, al' smiješno mi je :rotfl: :pray:

Bez brige, trebalo bi bit smiješno.

josip_kraš
14-03-2011, 21:04
http://home.comcast.net/~nirvgorilla/bullygetsowned-redditorsarecorrupt.mp4

Mali bully dobio lekciju
:pray:
Totalno neočekivan rasplet događaja.

BigBongman
14-03-2011, 21:06
PILEDRIVER!!!!1

Lord Ragnarok
14-03-2011, 22:04
isuse je ga pobraro mrvica

Outmind
14-03-2011, 22:05
Tak ti je to kad se mali ide kurčit. Šteta je jedino to kaj su bully-i obično sličniji debelom klincu...

Forengner
14-03-2011, 22:10
xD Kako ga je unistio buca.
Imao sam ja u odeljenju jednog takvog punaskog,cesto su ga zadirkivali,dok jednom od njih nije polomio nogu..Posle niko nije smeo da mu pridje.

Carp
14-03-2011, 22:40
http://home.comcast.net/~nirvgorilla/bullygetsowned-redditorsarecorrupt.mp4

Mali bully dobio lekciju

Ajme! :pray:

McPingvin_v2.0
14-03-2011, 23:22
Own ^^

hacker
15-03-2011, 08:45
http://images.4chan.org/b/src/1300171503865.jpg

lol

McPingvin_v2.0
15-03-2011, 09:07
Newfag.

Lord Ragnarok
15-03-2011, 11:34
only newfags call other ppl newfags