PDA

Pogledaj cijelu verziju : Dragon Age - Solo Nightmare DW Rogue Build & Hints



Bartuc
14-01-2010, 22:13
Kao što sam obećao... nadam se da će biti još mulaca koji će zarolati solo lika, pre veliki je gušt.


Imamo dvije vrste Rogue builda, DEX i CUN Rogue. Prednosti DEX builda su veći defense i attack, dok su prednosti CUN builda drastično veći damage te puno bolji bonusi na talente. No kako je ovo solo prelazak, važnije je preživjeti nego isporučiti masivan damage, zato se rola DEX Rogue.


Raspodjela Attributa:

Strength – 20 (16 + Circle of Magi quest gdje možete dobiti +4 na STR)
Dexterity – MAX
Willpower – Ništa
Magic – Ništa
Cunning – 22 (17 + Circle of Magi quest gdje možete dobiti +5 na CUN)
Constitution – Ništa

- 20 STR je dovoljno za najbolji armor
- 22 Cunning je dovoljno za Master Stealth talent


Raspodjela Skillova:

Combat Training – 3
Coercion – 2
Poison Making – 2
Herbalism – 2
Trap Making – 3

- kasnije ih sve MAX-ate, poželjno ovim redoslijedom – Coercion, Herbalism, Combat Training, Poison Making i Trap Making


Raspodjela Talenata:

- ja nisam išao ovim redoslijedom ali vi učite na mojim greškama...

L1 – Stealth + Dual Striking
L2 – Dual Weapon Sweep
L3 – Riposte
L4 – Flurry
L5 – Momentum + Dual Weapon Training
L6 – Combat Movement
L7 – Duelist Specialization + Dueling
L8 – Combat Stealth
L9 – Coup De Grace
L10 – Dual Weapon Finesse
L11 – Dual Weapon Expert
L12 – Master Stealth
L13 – Upset Balance
L14 – Assassin Specialization + Keen Defense
L15 – Mark of Death
L16 – Pinpoint Strike
L17 – Deft Hands
L18 – Improved Tools
L19 – Mechanical Expertise
L20 – Device Mastery

- tu je lik gotov. Vjerojatno ćete doći do 22-23 levela te kupiti nekoliko knjiga za Talente, ostatak pointova možete staviti na maxanje Assassin specijalizacije i na Dual Weapon Mastery ili još bolje, možete MAX-ati Arrow of Slaying granu ( + Melee Archer ) tako da imate i brutalne Bow talente.


Preporučena oprema (End Game):

Felon's Coat – armor
Helm of Honnleath - kaciga
Red Jenny Seekers – rukavice
Bard's Dancing Shoes – čizme
The Rose's Thorn – dagger
The Edge – dagger
Magister's Shield – amulet
Key to the City – prsten
Lifegiver – prsten

- Protiv Flemeth i High Dragona – Wade Superior Drakeskin Set
- Protiv Gaxkanga – sve sa Spell i Cold Resistom


Preporučene Rune:

Paralyze Rune – u oba dagger po 1 (MUST HAVE)
Hale Rune – dovoljan će biti 1 grandmaster (MUST HAVE)
Dweomer Rune – samo kada idete na jače Mage neprijatelje (Gaxkang)
Elemental Rune – ako želite možete po 1 u svako oružje


Preporučeni otrovi, bombe i zamke:

Deathroot Extract – full jeftin, a full odličan – imajte ga na oružju u svakoj srednjoj-većoj bici
Magebane – ne ga raditi, kupite par komada – protiv magova
Soldier's Bane – ne ga raditi, kupite par komada – protiv melee bossova

Bombe i zamke – bilo koja „elemental damage“ verzija



Taktika:

Momentum + Duelist je konstantno uključeno, neprijatelja Stunate pomoću Dirty Fighting ili Riposte, oružje je premazano sa Deathroot Extractom. Kada potrošite Staminu uključite Dual Striking. Ako vas okruže koristite bombe ali NE smijete pogoditi sebe pošto se to računa kao party damage (wtf) i nećete imati 100% kao vaš damage...

Magove obavezno napadate iz Stealtha s leđa, prvi udarac normalan odmah sljedeći Stun i kolji dok ne umre pošto su Magovi najgori neprijatelji.



END STATS:


http://img250.imagevenue.com/loc468/th_03038_End_Accomplishments_122_468lo.jpg (http://img250.imagevenue.com/img.php?image=03038_End_Accomplishments_122_468lo. jpg)Shttp://img125.imagevenue.com/loc46/th_03049_End_Stats_122_46lo.jpg (http://img125.imagevenue.com/img.php?image=03049_End_Stats_122_46lo.jpg)




Moji filmeki – možda nekom pomogne ako se odluči za solo run (http://www.youtube.com/user/BartucPCPlay#p/u)

Maloki
15-01-2010, 15:25
Super guide Bartuče, nekako slično i sam razvijam svog roguea (samo što ja ne obavljam solo run :)).
Razmišljam da i sam napravim solo prelazak, ali sa Arcane Warriorom ili sa običnim Warriorom.

Koliko si sati proveo ingame?

Bartuc
15-01-2010, 15:40
Pošto sam išao istim "putem" (odluke i to) kao i u prvom prelasku uglavnom sam preskakao dijaloge pošto ih se sjećam, tako da mi je ispalo 41h. To je sa 99% side questova - nisam riješio samo 2 side questa - Love Letters i pljačkanje pošto nisam mogao otvoriti vrata od trezora iako imam MAX talenta za brave (Cunning mi je niski)... To je dobra stvar kod Cunning builda, dovoljan ti je imati prvi level za otključavanje brava i sve u igri možeš otključati :D


PS: Za party ti je možda bolji CUN Rogue. Puno je ranjiviji (zato imaš Tenka i Healera), ali zato radi najveći damage u igri. Igrajući oba, CUN build radi cca 2-3x veći damage od DEX builda...




PPS: Arcane Warrior ti nudi najlakši Solo Nightmare, Warrior najteži. Tek toliko da te pripremim :D Ziher ću sa Warriorom odigrati Solo N., samo da mi prođu ispiti i Mass Effect 2 :D

Slayer
15-01-2010, 19:55
:pray: imas istog lika ko ja :D

Grim
15-01-2010, 20:15
Zanimljiv skill build, sviđa mi se, iako ja neću ići tim smjerom. :D
Uglavnom, dobar guide.

Bartuc
15-01-2010, 20:20
Zanimljiv skill build, sviđa mi se, iako ja neću ići tim smjerom. :D
Uglavnom, dobar guide.


Ako ideš na CUN, onda ti je Lethality svetinja, a Deft Hands grana praktički nepotrebna. S time da Lethality nabavljaš što prije, ali nakon Momentuma jerbo ti je u ranim levelima bitnija brzina nego taj sitni damage bonus pošto tada još nemaš nešto visok CUN.